Honkbal: winst en verlies fevoko-toernooi weer buitengewoon succes I Tesselaar winnaar snelle wielerronde over Texel Hegen dwong zondag tot improviseren Waterschap vijfde op itionale sportdag Sidny van Zon in stormachtige „Hogbreath 1000" Geslaagd Warnaar en Rienks wonnen openingswedstrijd Basisschoolkinderen kozen „sporthitparade" Tribune vernield Opgevoerde brommer Zaalvoetbal 3 JUNI 1986 TEXELSE COURANT aaP v» fflerdag was het nog heerlijk zonnig. Op de luchtfoto ogerhe ied- Brug van n Arend Nijkamp valt te zien dat vele volleyballers rondom de velden lagen te ..bakken". Tking door acht stuk a Br. 'rgden ëneerfoor honderd volleybalteams, van makelij, i/eral uit den lande, kon het ïlden olleybal-buitentoernooi van Tevoko ros, J a de eerste dag al niet meer ka- ot. Schitterend weer, veel sfeer ndom de wedstrijdjes op de Wilpeelweide in De Dennen, een n|et 9 oed-geoliede organisatie en een oorte {gelaten stemming op de kam pterreinen waar werd over- acht. De tweede dag, zondag, enden de organisatoren, door de gen gedwongen, al hun improvi- ^rPan itietalenten aan te spreken, maar ok die moeilijkheden konden het elslagen van de zestiende editie ir|k-Jam het evenement niet in de weg jes w 8an. s Mar indagmorgen, na het aanschouwen n de met dikke regendruppels rorspekte lucht, hadden zich zo'n rintig teams teruggetrokken. Angst lor blessures werd als hoofdreden (trom gegeven, maar ook andere argu- ja vai enten zullen wel een rol hebben speeld, zoals hoofd- en spierpijnen gevolg van de voorgaande nacht, zei een der organisatoren, Piet Keij- and|r, desgevraagd. Opvallend was in ie- geval, dat er zich zondag geen en- blessuregeval voordeed, in tegen- /togelling tot de eerste dag. Kennelijk idden de deelnemers terdege reke- ng gehouden met de veranderde om- andigheden en werden er minder risi- i's genomen. Het enthousiasme aarmee werd gestreden bleef in ieder 'al onverminderd groot, organisatie heeft lange tijd gewacht -y't de beslissing tot doorgang van de eede dag. Het toernooi verhuizen ar de diverse zalen werd niet in se- llfuze overweging genomen. ,,De irste dag was al voldoende om van n succes te spreken", verklaart Keij- Binnen spelen zou dan een af- lapper zijn." De luchten klaarden op, dat er gevolleybald kon worden; de waai Idjes waren door de regenbuien niet ibespeelbaar geraakt. De organisatie ongs It ds iterdag nam het Waterschap Texel fjet twee teams deel aan de elfde ndelijke sportdag voor Water- happen in Assen. Ruim 1400 Wa- rschappers streden daarbij om de ijzen op de onderdelen: voetbal, lleybal, hardlopen, wielrennen en ang i®sen - n te S. Texel leverde twee van de totaal volleybal-ploegen. Het mix-team, tkomende in poule 1, verloor na ver- oede strijd de eerste wedstrijd van Ws. Loo en Drostendiep met 14. Ook Ws. West-Brabant bleek te irk voor Texel (19 10). Van Ws. rarnferd en ook de Proosdijlanden Bi ird evenwel met ruime cijfers 21-7 en 5 gewonnen, waarmee met mix- 3m een verdiende derde plaats in in poule behaalde, it herenteam begon tegen het Ws. Brabant (de latere totaalwinnaar) blijf et een dikke 25-4 nederlaag. Daarna odi Igde een goed herstel en werd ver ten, Igens gewonnen van de waterschap- tö n Limburg, Walcherenen Roer en ffirmaas met respectievelijk 19—5, 9 en 17—11, waardoor met een «ede plaats de finalepoule behaald ird. ok hier werd met een nederlaag 8 tegen Ws. Krimpenerwaard be- innen. Daarna versloegen ze het srke Drente met 25 8 en ook West- me iesland dolf het onderspit (25 6), 30,- ilaas bleek Ws. Oost-Gelderland te irk en werd met 16 6 verloren, kon de uiteindelijke kruisfinale moest <el uitkomen tegen het zuiverings- gt hap Amstel en Gooiland. Deze itste krachtinspanning werd goed orstaan, want met een winst van 12 behaalde het herenteam een aal ma vijfde plaats en de daarbij beho- ide beker. moest gaan schuiven in het wedstrijd schema, maar had daarbij het pro bleem dat niet bekend was welke teams zich precies hadden terugge trokken. Uiteindelijk verliep de afwikke ling toch soepel. Na opmaking van alle uitslagen bleek de wisselbeker te gaan naar Serve '83 uit Almelo, uitkomend in de derde da mesklasse. De uitslagen: Heren: 3e div.1.VC Gouda 2.Expalvo 3.Boemers. Promotieklasse: 1.Dalen 2.Waho 3.Dio. 1e klasse: 1.VC Gouda 2.Set Up 3.Xenon. 2e klasse: 1.Dynamiek 2.VS Haag 3.Vohlubol. 3e klasse: I.Kobeko 2.Serve 83 3.VC Heyen. Dames: 3e div.: I.Armixtos 2.VC Gouda 3.Actief. Promotieklasse: 1.Toontje La ger 2.Boemerang 3.Xenon. 1e klasse: I.Wilhelmina 2.Set Up 3.Actief. 2e klasse: I.Surf 2.Bevok 3.Donitas. 3e klasse: 1.Serve 83 2.Asvu 5 3.Surf 2. De meeste volleybalpartijen waren van goed niveau, zo viel op. Nieuw in het toernooiprogramma was een optreden van de cabaretgroep van Klif 23. Ele menten uit de Revue-menu, geïnspi reerd op het buitentoernooi, zorgden zondagmorgen vroeg voor een leuk begin van de tweede toernooidag. De 22-jarige Sidny van Zon uit Oosterend heeft samen met Peter Spijker uit Beverwijk en Jan Lange uit Katwijk met goed resultaat meegedaan aan de Hogbreath 1000", een catamaranrace voor Ho- bie 16 zeilers over 1400 kilometer in Amerika tussen Miami Beach en Fort Walton Beach. Het is een non-stop wedstrijd door een zeegebied (o.a. de Golf van Mexi co) dat in deze tijd van het jaar her haaldelijk door stormen wordt ge teisterd. Sidny en zijn maten deden mee op uitnodiging, naar aanleiding van de goede prestaties die vorig jaar werden geboekt in de Worrell-race (Miami-Virginia). Deelname was echter een kostbare grap, met verblijfskosten ca. 712.000,—. Dank zij de sponsors Helly Hansen (zeilkleding e.d.) en Vic tors (een discotheek in Fort Walton) kwamen de zaken echter rond en had den de Nederlandse zeilers alleen hun vliegticket te betalen. Enerverend Sidny van Zon kijkt terug op een ener verend zeilavontuur. De race verliep bijzonder stormachtig. Op een gege ven moment was zelfs sprake van windkracht elf en van de twaalf deel nemende boten braken er negen de In een druk weekeinde hebben de Texla-teams wisselende resultaten geboekt. De junioren versloegen de Beagles in een saaie wedstrijd met 11—6. De senioren verloren van koploper Rangers in een goede wedstrijd met 9—3. De peanutbal- instuif was op zaterdagmiddag een succes. Het juniorenteam van Texla had weinig moeite met de Beagles uit Boven- karspel. Vooral aanvallend was de te genstander zwak. De enige bal die het veld ingebracht werd, leverde Texla een vangbal op foutgebied op. De zes punten kwamen in vier slagbeurten bij elkaar door te profiteren van 4-wijd en doorgeschoten ballen. Weggegeven punten dus. Texla had maar drie slag beurten nodig, wat het trage karakter van de wedstrijd onderstreept. Totaal wist Texla zeven honkslagen te slaan. De beste slagmensen waren Peter Beers en Pepijn Wittop Koning die er elk twee voor hun rekening namen. De cijfers: Texla, winnend werper Mar tin Marinus: 11 keer 3-slag, 10 keer 4-wijd, geen honkslagen tegen, geen veldfouten. Beagles, 2 werpers: 6 keer 3-slag, 6 keer 4-wijd, 1 keer geraakt werper, 7 honkslagen tegen en het veld maakte vier fouten. Rangers-Texla De senioren moesten bij koploper Ran gers op bezoek. De ploeg uit Schagen is een hecht team met een al te ambi tieuze coach. Opnieuw speelde Texla met een gewijzigd infield door het ont breken van drie basisspelers. In de eerste inning brak dit op. Hoewel Texla door invaller Erik Schneider een 0—1 voorsprong nam, kwam Rangers in de gelijkmakende slagbeurt hard terug. Via honkslagen en profiterend van wat misgrepen in het Texla-infield liepen zij weg naar een 5—1 voorsprong. Vanaf dat moment ontspon zich een gelijkop- gaande strijd, waarin van behoorlijk honkbal viel te genieten. Rangers be hield het beste van het spel, was ster ker aan slag en wist gemakkelijker aan de nullen te komen. Texla hield echter de tegenstander onder druk, zodat die fouten ging maken. Vooral het fielden leverde de Rangers nog wel eens pro blemen op. Inmiddels stevent deze ploeg regelrecht op het kampioen schap af. Omdat Texla de enige ploeg is die ze onder de tien punten weet te houden, lijkt behoud van de tweede mast. Diverse deelnemers moesten door de kustwacht worden binnenge bracht. Ook de Hobie 16 van Van Zon werd door mastbreuk getroffen. Dè zeilers wisten zelf de kust te bereiken en konden bij een huis om hulp bel len. Het uiteindelijke zeilresutaat dat Sidny en zijn teamgenoten boektën mocht er zijn. In dit veld van topzeilers Werd de zevende plaats bereikt. „On wijs goed" aldus de zeer voldane Sid ny, die volgend jaar, als de sponsors willig zijn waarschijnlijk opnieuw voor Hogbreath 1000 zal inschrijven. Aan de Middelbare Agrarische school in Alkmaar slaagde ook Anton Bakker voor het eindexamen van de tweejari ge opleiding. Met vele lengten voorsprong op de rest van het peloton finishte Peter „Pink" Tesselaar als eerste in het open Noordhollands kampioenschap voor niet-licentiehouders dat zaterdag over heel Texel werd verreden. Het lijkt heel gewoon, maar in werkelijkheid was dit een overwinning op ka rakter, misschien wel één van Tesselaars mooiste zeges. In de winter maanden werd zijn gestel ondermijnd door bestralingen tegen huidkan ker. De 41-jarige wielercrack uit 't Zand bundelde echter al zijn krachten en gaf de jongeren een lesje in doorzettingsvermogen. Vorige maand in de Ronde van De Waal kon de ex-topamateur slechts in het wiel zitten van winnaar Arjan Kos uit Den Helder en de Ronde van Ou- deschild schreef hij op zijn naam, door een blunder van de snelle Ab de Kind in de eindsprint. Ditmaal echter was Tesselaar ongenaakbaar. Kennelijk was er weer iets van zijn oude macht in de benen teruggevloeid. „Ik demarreerde hard aan de voet van de Hogeberg. Ik was even los, maar bij het begin van Den Burg waren we toch weer met de sterksten bij elkaar. Ik draaide als tweede de wielerbaan op, greep in de eerste bocht de kop en ben hard door gegaan. Jan Spoolder leek me nog te Martin Warnaar en Wop Rienks zijn zondag met hun Supercat winnaar ge worden van de wedstrijd brandingzei- len waarmee de Cocksdorper kustzeil- vereniging het seizoen heeft geopend. Tweede werd Arie Langeveld met Tor nado. Langeveld had aanvankelijk zijn vrouw Gina als fokkemaat bij zich; la ter werd zij wegens, een blessure aan een duim vervangen door Willem Hou wing. Derde werd E. Zwikker met Ho bie 14, vierde Dirk en José Pool met Prindle 19 en vijfde Andreas Monen met Dart. De wedstrijd voltrok zich volgens sche ma onder redelijk gunstige omstandig heden. Bij de eerste wedstrijd had het duo Boon-Eenhoorn pech toen kort na de start de mast overboord ging. Het vaartuig werd op een zandplaat gezet en het defect werd eigenhandig ver holpen, zodat later verder kon worden gezeild. Een mooi moment deed zich voor in de laatste wedstrijd toen Van Zijp en Zwikker als laatsten binnenkwamen, maar als gevolg van de voor hun vaar- type geldende handicap werden ze toch resp. eerste en tweede. bedreigen, maar in de laatste bocht kwam die met zijn trapper op de grond, waardoor ik met zo'n twintig meter voorsprong won", aldus Tesse laar over de laatste kilometers. De Ju- lianadorper spoolder, de winnaar van vorig jaar, beaamde het verhaal van de trapper, maar betwijfelde heel eerlijk of dat veel zou hebben gescheeld. „Maar je weet nooit, we waren allebei ka pot", vertelde Spoolder. Derde werd Bente de Goede van de sterke ploeg uit Petten en als vierde eindigde één van de uitblinkers van de wedstrijd Jan van Dorp, die tussen Den Hoorn en Den Burg probeerde solo naar de streep te rijden. Beste Texelaar was Dirk vinke, die dit jaar in grote vorm verkeert. De renner van de Texelse IBS-ploeg bleek geen macht te heb ben zelf ten aanval te trekken. Vinke: „Toen Pink Tesselaar bij de Hogeberg demarreerde, zat ik in twintigste posi tie. Die man ging wel zo vreselijk hard. De kopgroep brak in tweeën en ik kwam in het tweede deel. Nee, zelf aanvallen was te moeilijk, daar had ik te weinig kracht voor." Vinke eindigde als 23ste. Geen valpartijen Net als verleden jaar was de koers weer één grote afvalwedstrijd. Alleen zorgde de wind ervoor dat het zo'n 135 renners tellende peloton (afkomstig uit heel Noordholland en ook uit onder meer Amersfoort en Katwijk) al spoe dig uiteenviel. De eerste klappen vielen voor de wind over de Laagwaalderweg van Oudeschild naar De Waal. De' spoedige uitdunning hield in dat de ri sico's van een valpartij werden geredu ceerd. Bij de finish bleek dat er zich zelfs niet één valpartij had voorgedaan, zodat de ambulance in de rij volgwa- gens niet in actie behoefde te komen. Ook ontstonden er geen gevaren door dat mede-weggebruikers op het par cours belandden. De mensen bij de wegafzettingen kweten zich dus goed van hun taak. Het voorste peloton bestond aan de voet van de Hogeberg uiteindelijk nog uit naar schatting 45 renners. De 75 kilometers gingen in re cordtijd onder de wielen. De uitslag: 1. Pink Tesselaar ('t Zand), 2. Jan Spoolder (Julianadorp), 3. Bente de Goede (Petten), 4. Jan van Dorp (Wieringen), 5. Hans Boks (Den Hel der), 6. Pim Keetman (Petten), 7. Ab de Kind (Julianadorp), 8. Dirk van Deelen (Katwijk), 9. Marcel Beulers (Petten), 10. Ed Scholten (Julianadorp). Klasseringen Texelaars: 23. Dirk Vinke, 39. Evert Koopman, 54. Willem Keyzer, Afwijken van een traditie kan best succesvol uitpakken. Dat bleek bij de donderdag gehouden sportdag voor de oudste leerlingen van de basisscholen. Geen zaklopen, kloslopen of touwbruggen zoals in het verleden het geval was, maar een kennismaking met zeven sporten. Dit zevental was door leerlingen zelf vastgesteld aan de hand van een en quête. Uit alle op Texel beoefende sporten werd een keus gemaakt. Ten nis bleek het meest populair. Voorts kwamen op de „hitparade": zwem men, voetbal, atletiek, volleybal, jazz- gym en peanutbal. Locatie was niet langer de speelweide van zwembad Molenkoog maar leraren en leerlingen zwermden uit over de diverse sportac commodaties van Den Burg. Elke leer ling diende een pakket van vier spor ten samen te stellen, die in een roula tiesysteem van 's morgens 9 uur tot 's middags 3 uur werden afgegaan. Een niet onbelangrijk onderdeel van de dag was dat de kinderen er zelf voor moésten zorgen zo snel mogelijk van het ene naar het andere terrein te ver huizen. Zo raakten ze goed wegwijs in het voor sport en recreatie bestemde deel van Den Burg. De meesten bleken daar geen enkele moeite mee te hebben, zodat de hele sportdag-nieuwe stijl soepel verliep. Henk Keijzer, één der vakleerkrachten gymnastiek: „Deze opzet is bij ieder een uitstekend bevallen. Volgend jaar doen we het weer zo. Belangrijk was natuurlijk wel het mooie weer. Als al ternatief hadden we een soort spel- instuif in de sporthal op stapel staan, maar buiten is toch altijd leuker." De organisatie was in handen van de vakleerkrachten (naast Keijzer, Martin Land en Piet Schneider), bijgestaan voor trainers en medewerkers van de sportverenigingen. Zij zorgden er onder meer voor dat alle deelnemers in het bezit kwamen van een boekwerkje met het programma en korte introductiever haaltjes van de clubs en hun sport. Daarnaast was er voor iedereen na af loop een herinneringsvaantje en ijs. 59. Willem Trap, 69. Simon Appel, 93. Jos Huisman, 99. Piet Roeper. Leen van Elk, Edo Kooiman, Paul van Arnhem en Hans van Osch gaven op. Het deelnemersveld telde dertien ploe gen, waaronder één Texelse. LÜJ De Oudeschilder haven werd in hoog tempo genomen. plaats door Texla tot de mogelijkheden te behoren. De cijfers: Rangers, 2 werpers: 9 keer 3-slag, geen 4-wijd, 1 keer geraakt werper, 4 honkslagen tegen en het veld maakte zes fouten. Texla, Pepijn Wittop Koning: 6 keer 3-slag, 2 keer 4-wijd, 2 keer geraakt werper, 7 honkslagen tegen en het veld maakte drie fouten. Peanutbal In aansluiting op de sportdag voor de kinderen van de basisschool organi seerde Texla zaterdagmiddag een pe- nautbalinstuif op de speelweide aan de Emmalaan. De instuif werd druk be zocht. Onder leiding van jeugdspelers en jeugdspeelsters werden basistech nieken in circuit geoefend. Het bleek al snel dat er veel talent op Texel rondloopt. De middag werd besloten met een wedstrijdje tussen „Oude schild en omstreken" tegen „de rest van Texel". Oudeschild verloor met 7 3, maar dat was niet zo belangrijk meer. ledereen ging voldaan naar huis. Nee eigenlijk niet, graag had iedereen nog één maal „zo'n klap" gegeven.... Vandalen leefden zich vorige week uit op de tribune op het S.V. Texelveld. Er werd een zitbank uit de betonnen vloer gerukt. De schade bedroeg naar schatting zo'n tweeduizend gulden. De politie onderzoekt de zaak. De Texelse politie nam in de nacht van zaterdag op zondag een bromfiets van een 17-jarige jongen uit Den Burg in beslag. Bij een controle nabij Oude schild werd geconstateerd dat de bromfiets was opgevoerd. Uitslagen zaalvoetbal A O 2000 2-Casino 3 4-2 Gempo-KSMT 2 2-5 Dames: KSMT 2-Casino 2 0 0 Gamma 1-Oosterend 1 8 1 Casino-Casino 3 5—2 Junioren: ZDH-Texel 3 1—6 Bremakker-Ria's W. 3 1—3 Texel 4- Ria's W. 1—8 ZDH-Gamma 2 0 7 Ria's W. 5-Texel 7 4—1 Bekerwedstrijden Dames: Casino 3-Nissan 6—1 KSMT 2-ZDH 2-1 Casino 2-KSMT 0—2 Junioren: Gamma 3-Bremakker 1 —2 Senioren: Mantje-Nissan 2 5-4 Oosterend 2-Nissan 2 13 0 De Koog-Texel 1—2 Alkema 2-A O 2000 1 —9 Oosterend-Jelleboog 5 3 Casino-Casino 2 1—0 Gamma 2-Casino 4 5—2 Gamma-Texel 14—1 Kwartfinales: Oosterend 2-Gamma 2 1 —4 De Koog-A O 2000 2—4 Gamma-Mantje 9 3 Oosterend-Casino 4—1 Laatste zaalvoetbalprogramma van dit seizoen. Dinsdag 3 juni: 18.30 u. KSMT 2-Gamma 2 (d) 19.25 u. Casino 3-Gamma (d) 20.15 u. KSMT-Oosterend (d) 21.10 u. Oosterend 2-Casino 22.00 u. Gamma-A O 2000 Zaaldienst: Oosterend Woensdag 4 juni: 17.15 u. Gamma 3-Texel 8 (j) 17.45 u. Lange Ben-Ratronics (j) 18.30 u. Ver.Schilders-Gamma (j) van 19.15 tot 20.25 uur scheidsrechterswedstrijden 20.25 u. Gamma 3-Texel 21.15 u. Jelleboog-ZDH 2 22.10 u. De Mok-Oosterend 4 Zaaldienst: Casino Donderdag 5 juni: 17.15 u. Gamma 2-Bremakker (j) 17.45 u. Gamma 3-Texel 3 (j) 18. 30 u. Halve finale dames 19.25 u. Halve finale dames 20.15 u. Gamma-Oosterend 21.10 u. Gamma 2-A O 2000 22.00 u. KSMT 2-Alkema 2 Zaaldienst: Texel Vrijdag 6 juni: 17.30 u. Verliezersronde junioren 2 18.03 u. Finale junioren 2 18.40 u. verliezersronde junioren 19.20 u. Finale Nissanbeker junioren 20.05 u. verliezersronde dames 20.55 u. Finale dames beker 21.45 u. verliezersronde senioren 22.35 u. Finale beker senioren Algehele prijsuitreiking na afloop. Zaaldienst: Mantje.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 11