J Voor het weekend Aansluiting nieuwe uikbrug wordt verbeterd Weer recorddeelname voor catamaranronde om Texel 8 en 9 juni 1986 Artsen Groene Kruis Tandartsen Apotheek Gezinsverzorging Alcohol en drugs Dierenartsen Noodslachtingen Kustwacht Eierland Kerkdiensten Rijkspolitie Brand/ambulance Sport en feest weer hand in hand Pianist Ray Smith ook op Texel Jazz Oud papier VERVOLG VAN PAG.l Toedracht botsing nog niet duidelijk DE KRIM JUN| ffilJDAG 6 JUNI 1986 TEXELSE COURANT PAGINA 7 de;- Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdag 18.00 uur tot maandag 8.00 uur Dokter R. A. van den Bent, Kikkertstraat 12, De Cocksdorp, telefoon (02222) 234. Aanvragen visites s.v.p. tussen 9.00 en 10.oo uur. Zaterdag en zondag apotheek geopend en spreekuur van 12.00 - 12.30 uur en van 17.00-17.30 uur, zonder afspraak. Dokter Eissen is wegens vakantie afwezig tot 15 juni. Van vrijdagavond 18.00 uur tot (maandagmiddag 13.00 uur Zr. E. M. de Visser, telefoon (02230) 23024. Uitleen van verplegings- artikelen en informatie: Op de werkdagen van 16.30 - 17.30 uur. Spoedgevallen tel. (0222O) 3241. Lidmaatschapskaart meebrengen. Voor zeer spoedeisende tandheelkundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies terecht in het Tandheelkundig Centrum, Witte Kruislaan, Den Burg. Kunstgebitreparatie. Spoedeisende gevallen ook in het weekend na telefonisch overleg. Tandtechniek Van Kralingen, tel. (0222O) 2069. Weverstraat 95, telefoon (02220) 2112. Open van maandag t/m vrijdag van 8.30-18.00 uur. Zaterdag van 11.00-12.30 uur en van 15.00-17.00 uur en zondag van 11.00-12.30 uur en van 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd alleen voor spoedeisende gevallen. Spreekuur: elke werkdag van 9.00-10.00 uur en van 14.00 tot 15.00 uur, Julianastraat 3a, Den Burg, telefoon (02220) 4152. In het weekend kan op zaterdag en zondag tussen 17.00 en 19.00 uur gebeld worden met mevr. N. jSchuijl, telefoon (02225) 446. Consultatiebureau voor alcohol en drugs, Molwerk 31/45, 't Horntje. Spreekuur volgens afspraak: telefoon (02226) 413. Zelfhulpgroep voor partners van verslaafden: overdag (02226) 413 of 593, vragen naar Lies of Carla. Alleen voor spoedgevallen telefoon (02220) 2527. Voor noodslachtingen bellen op werkdagen (02220) 2182 (slachtplaats); na werktijden en in het weekend (02220) 3541 via TEM-centrale. Voor meldingen van schepen of zwemmers in nood: Kustwacht Eierland, tel. (02222) 270. Zondag, 1 juni 1986 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur ds. Y. de Jong Uitzending via De Lichtboei Den Hoorn 9.30 uur ds. Verbeek viering H. Avondmaal De Koog 9.30 uur dhr. J. Wieten De Waal 11.00 uur ds. Verbeek Oosterend 9.30 uur mej. C. Vlaming 19.30 uur Jeugddienst Oudeschild 9.30 uur interkerkelijke dienst in de N.H. kerk, pastor P. Kolkman en ds. C. de Jong De Cocksdorp 11.00 uur ds. I. de Jong GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10.00 uur ds. W. van Galen 19.30 uur ds. W. van Galen Oosterend 10.00 uur drs. J. Donker, viering Heilig Avondmaal 19.30 uur drs. J. Donker, viering Heilig Avondmaal GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat Oosterend 10.00 uur Dienst 16.00 uur Dienst GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg 16.30 uur Student J. R. Visser, Dronten DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10.00 uur ds. G. Brüse- witz, uit Veenwouden BAPTISTENGEMEENTE Den Burg 10.30 uur Voorganger Joh. Tensen. 19.15 uur ds. A. Stichter, uit Stavoren. Welkomstdienst m.m.v. eigen zangkoor Uitzending via De Lichtboei ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag 19.30 uur. Herenkoor zondag: 10.45 uur. Dameskoor Oudeschild 9.30 uur interkerkelijke dienst in de N.H. kerk, ds.. C. de Jong en pastor P. Kolkman Den Hoorn: zondag 19.00 uur JEHOVAH'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, Schilderend 10.30 - 11.20 uur Openbare lezing: ,,Acht God u persoonlijk belang rijk?" 11.20-12.30 uur Wachttorenstudie: „Blijft onbevlekt, onbesmet en in vrede". BAHA'I Kantoorstraat 8, Den Burg Iedere woensdag bestuderen van en lezen uit de Baha'i Heilige Geschrif ten, van 20.00-22.00 uur. Het bureau van de groep Texel van de Rijkspolitie in Den Burg is dagelijks geopend van 8.00 tot 18.00 uur (zondags 9.00 tot 18.00 uur). Het bureau te De Koog is alleen dinsdags en donderdags geopend van 16.00 tot 18.00 uur. Telefonisch te bereiken, dag en nacht, via tel. (02220) 2644. Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 02220-2066. Bij geen gehoor 02230-?????. Voor niet spoedeisend ambulance vervoer: 02230-12888, bij geen gehoor 02230-?????. nieuwe dubbeldeksbruggen die orige week zijn geplaatst in de "^jsnleginrichtingen, sluiten niet aan op de landhoofden. Het ovenste rijdek van de brug op exel is 34 centimeter boger dan et landhoofd en in Den Helder be laagt het verschil 40 centimeter. in ramp is dat niet, want tussen en landhoofd bevinden zich over- engskleppen waardoor auto's het hip toch wel op en af kunnen rijden, (oor het hoogteverschil is de helling hter nogal steil, wat bij grotere au- 's, vooral als er aanhangers achter tten, lastig-is. Gevreesd wordt dat de itomobilisten in verband met deze knip" heel voorzichtig en daardoor et vlot het schip op en af zullen rij- in, waardoor de laad- en lostijd lan ger wordt dan nodig is. Besloten is daarom de overgangskleppen die nu een lengte van 2Vz meter hebben, te vervangen door exemplaren van vier meter, waardoor de helling tussen brug en landhoofd de helft flauwer wordt. De nieuwe kleppen worden momenteel ontworpen in de tekenka mer van de directie bruggen van Rijks waterstaat in Voorburg. Vertraging bij de voortgang van de werkzaamheden zal hierdoor niet ontstaan. Niet gezegd kan worden dat hier spra ke is van een constructiefout, want zowel bruggen als landhoofden zijn precies volgens tekening uitgevoerd. In het ontwerp had echter rekening ge houden kunnen worden met de wen selijkheid dat zich in het door land hoofd en brug gevormde trajekt geen verkeersdrempels moeten bevinden. Zal de branding ook dit jaar voor veel problemen zorgen bij de start Als de voortekenen niet bedriegen, zal de catamaranronde om Texel vol gende week zaterdag een record aantal deelnemers trekken: vermoede lijk rond de 800. Gisteren waren er al 575 definitieve inschrijvingen bin nen, terwijl er nog zo'n 100 telefonisch waren toegezegd. ,,The biggest catrace in the world" doet zijn bijnaam dus weer eer aan. De faam is inmiddels wereldverbreid, zo blijkt uit de belangstelling uit ande re landen. Op dit moment zijn er aan meldingen van deelnemers van zo'n tien verschillende nationaliteiten, hoofdzakelijk uit Europa. Opvallend is het aantal reacties uit Frankrijk, voor namelijk binnengekomen naar aanlei ding van een veertig minuten durende special op het derde Franse net over het Rondje van vorig jaar. Tot de bui tenlandse deelnemers behoort ook de wereldkampioen Tornadozeilen John White. De ervaring heeft geleerd dat er in de laatste dagen zich nog relatief veel buitenlanders opgeven. Zij beslui ten vaak tot deelname als ze hier al in Nederland zijn. In het deelnemersveld zijn vaak weer de nieuwste ontwikkelingen op cata- marangebied te zien. Naar alle waar schijnlijkheid dingt er een Roberts RC 27 mee en die is dan tegelijkertijd de grootste kanshebber om als eerste de finishlijn te passeren. Deze catamaran kan door de 27-voets mast ongelooflijk veel wind vangen. De immer grootste modellên waren die uit de Tornado- en supercatklasse en die beschikten over een mast van maximaal 20 voet. Maar zoals bekend spelen bij de voltooiing van de ronde andere factoren zeker ook een gewichtige rol, zoals kennis van de zeestromingen, stuurmans kunst, de windkracht en een portie ge luk. De winnaar moet beslist van alle markten thuis zijn en dat is voor veel deelnemers tevens de grote aantrek kingskracht: meezeilen in een dergelijk zware ronde, die daarnaast bovendien uitstekend is georganiseerd. bij paal 17. Net als vorig jaar wordt er gebruik gemaakt van de diensten van La Bastille Produkties uit Amsterdam. Dit bedrijf plaatst weer een feesttent van enorme afmetingen (15 bij 70 me ter) die de hele week van 's morgens vroeg tot 's avonds laat zal zijn geo pend. In dit middelpunt der festivitei ten staan weer een groot aantal kraampjes opgesteld, met consump ties, kleding, souvenirs en andere koopwaar. Verder is er een grote bar en kan er worden gedanst voor het grote podium. De eerste dag is er van af 13.00 uur discotheek en om 20.00 uur eveneens, maar dan gecombineerd met een klein Texelpop-festival, met optredens van drie Texelse bands. Woensdag vanaf 10.00 uur weer de Jumpcup met om 14.30 uur de start van de finale. Om 13.00 uur is er we derom disco, terwijl tijdens de feesta vond (vanaf 20.00 uur) de prijsuitrei king van de Jumpcup is en een optre den van een rock and roll-band. Texels bekendste discjockey Kees Schoema- ker is net als op maandag en alle an dere avonden de presentator. Hij wordt bijgestaan door Hans Versnel uit Den Helder, die dit jaar in de Soundmix- show op televisie was met een imitatie van Tommy Cooper. Elvis Donderdagavond de altijd veel publiek trekkende modeshow en verkiezing van de rondemiss. Vorig jaar werd zeer veel succes geoogst met een optreden van Gerard Joling, dit jaar wordt ge hoopt dat eveneens over een snel stij gende ster kan worden beschikt. De onderhandelingen wijzen in de richting van een optreden van René Shuman, de Elvis uit de Soundmixshow. Zijn Het Jazzweekend is in aantocht een werpt maandag al zijn schadu- wem vooruit. Voor het eerst is het programma over meer dagen dan alleen het weekend verdeeld en of dat een goed idee is blijkt wellicht maandag al tijdens het openingsconcert. Dat vindt plaats in café De Zwaan te Den Burg met een optreden van de In stant Composers Pool, met onder meer Mischa Mengelberg op piano. Deze experimentele jazzklanken wor den dinsdagavond vervangen door de muziek van een dansorkest, bestaande uit leden van de Skymasters en Vara's dansorkest, in De Lindeboom. Voor nadere details en het overige program ma, zie de Texel Jazz-krant, die vorige week als bijlage van de Texelse Cou rant verscheen. In het programma zijn twee verande ringen geslopen. Fred Leeflang blijkt niet met het Loek Dikker Quintet in de Twaalf Balcken te spelen, maar in café In den Grooten Slock in de begelei dingsformatie van Soesja Citroen. In Leeflang's plaats treedt nu de zeer goede saxofonist Ferdinand Povel op. Voorts is aan het weekend een optre den toegevoegd. De Tiffany Pub te De Koog doet nu ook mee en krijgt be zoek van de wereldvermaarde pianist Ray Smith uit Engeland. Smith speelt regelmatig met de hier aanwezige Mar- di Grass New Orleans Band en bood zelf aan om solistisch zijn kunnen op het Texelse festijn te vertonen. Mo menteel zijn er nog voldoende passe partouts in voorraad, maar dat kon in de loop van komende week wel eens snel wijzigen. komst is afhankelijk van Veronica, dat woensdag op het eiland is om opna- mens te maken voor tv-uitzending (een muziekprogramma). Vrijdagavond is er een scholenfeest en talentenjacht. Voor dit laatste kan men zich tijdens de week op het strand aanmelden. Za terdag is er tijdens de ronde een optre den van de band „Terrific" en 's avonds na de wedstrijd een grote feestavond met onder meer de prijsui treiking en optredens van Hans Ver- meulen's Rainbow Train. Tijdens de hele week kan er door de deelnemers worden getraind. Zondag is dit bij Kustzeilvereniging De Cocks dorp met een lange afstandswedstrijd van minimaal drie uur, aanvang 10.00 uur. Maandag is er vanaf dezelfde tijd een Olympische baanrace en woens dag de befaamde toertocht om Vlie land. Donderdag wordt eveneens een toertocht gehouden, vanaf paal 17 naar de Razende Bol. Op deze dag wordt in De Cocksdorp tevens een zeiltraining gegeven. De ronde zelf start om 12.00 uur vol gens het beproefde recept. Te vroeg starten leidt onherroepelijk tot diskwai- ficatie, zoals trouwens alle aan materi aal en deelnemers gestelde eisen bij zonder streng zijn, maar dat komt de waarde van het rondje slechts ten goede. Iedere zaterdagochtend haalt Scou ting Texel oud papier, lompen en oude schoenen op. De mensen worden ver zocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kun nen worden ingeladen. Bij de oud papier-wagen kunt u ook gereedschap voor de derde wereld kwijt. Komende zaterdag wordt het oude pa pier etc. opgehaald in de volgende straten 5. De Zes, Jonkerstraat, Willem van Beierenstraat, Boogerd, Schoonoordsingel, Witte Kruislaan, Wagemakerstraat. De Mars Vanaf 14.00 uur wordt papier opge haald in het Marsplan. De Cocksdorp en Eierland. Zaterdag wordt in De Cocksdorp en omgeving oud papier opgehaald door oudercommissie en leerlingen van de o.l. school. Men wordt verzocht het papier uiterlijk 8.30 uur aan de straat te zetten. 's Middags wordt in de rest van de polder papier opgehaald door de Strij- bosschool van 13.00 tot 15.00 uur. De meeste te verkopen vakantiehuizen staan twee aan twee met daartussen de patio's 0 1 maximale privacy te bereiken. Programma Ook dit jaar is het programma veelbe lovend: wederom is er bij en op het strand weer in de week voorafgaande aan de ronde (komende week dus) weer een groot aantal acticiteiten te beleven. Eén daarvan is de terugkeer van de Jumpcup-wedstrijden voor sur fers. Niet alleen een select, op uitnodi ging zeilend, groepje topsurfers zoals bij de Holland Surf Pool, kan daaraan meedoen, maar de organisatie heeft het evenement bedoeld voor allen die met een plank uit de voeten kunnen. Voor verdere informatie zie het artikel elders in deze krant. Het programma komt verder in grote lijnen overeen met vorig jaar. Alleen is de openingsdag verschoven naar dins dag. Uit het geplande programma viel de komst van het radioprogramma „Hollands Glorie" van de Avro weg en heeft de organisatie besloten het reste rende programmadeel maar elders in de week te plaatsen. De Jumpcup- wedstrijden beginnen om 10.00 uur met een skippersmeeting op het strand Blikschade was het gevolg van een aanrijding op de Bernhardlaan, dins dag rond 19.00 uur, waarbij drie auto's waren betrokken. Eén der auto's stond geparkeerd, de andere twee werden bestuurd door inwoners van Texel. Over de schuldvraag is nog geen dui delijkheid, de betrokkenen verschilden van mening over de toedracht. De po litie heeft de zaak in onderzoek. naar Texel te komen en daar een De- zoek te brengen aan het in De Krim tijdelijk gevestigde informatiecentrum van RCB, bestaande uit een viertal kantoorunits waarin het hele verkoo papparaat van RCB is ondergebracht en waarin ook een tijdelijk kantoor van de Rabobank zit (voor de financiering) en van het plaatselijk notariaat, zodat meteen de koop- en aannemingsove reenkomst kan worden getekend. Iets minder dan de helft van de te bouwen huizen denkt Colthof aan Duitsers te verkopen. De op hen afgestemde in formatie is te vinden in een andere unit, dan die waar de Nederlanders zich nader op de hoogte kunnen stellen. In de units wordt uitvoerige bouwin- formatie gegeven met onder andere een nagebouwde badkamer, keuken en de eventueel als extraatje in de bunga low op te nemen sauna. Ook wordt duidelijk gemaakt welke uitbrei dingsmogelijkheden de huizen hebben en bij het tijdelijke informatiecentrum is zelfs de verplaatsbare hal van een meubelbedrijf uit Zeeuws Vlaanderen dat desgewenst de inrichting levert, waarbij keus gemaakt kan worden uit een drietal verschillende „pakketten". Beheer De klant wordt uiteraard persoonlijk ontvangen met een inleidend ken nismakingsgesprek, met koffie en een broodje. Uitgelegd wordt hoe de ver- huurgarantie werkt en hoe het beheer is geregeld. Wat het laatste betreft: het beheer van alle te bouwen vakan tiehuizen is in handen gelegd van de EMK. Die bemiddelt bij de verhuur en heeft de zorg over de verkochte huizen wat bijv. betekent dat bij vorst de wa terleiding wordt afgesloten en dat het gras op tijd wordt gemaaid. Elke fami lie die het informatiecentrum bezoekt mag met Tessel Air een gratis rond vlucht maken om zich een beeld te vormen van het eiland en van de lig ging van zijn toekomstige vakantiewo ning. En tenslotte is er voor elke klant die het contract heeft getekend een etentje. In de weekenden wordt de grootste kopersdrukte verwacht. In het informa tiecentrum is dan permanent een man of twintig RCB-personeel in actie. Wie besluit tot kopen, tekent meteen de koop/aannemingsovereenkomst. Wie nog een uurtje wil nadenken mag dat, maar het is niet mogelijk om een wo ning langere tijd in optie te hebben. Als de klant positief heeft beslist, blijft RCB hem op de hoogte houden van de verdere voortgang van het project, onder andere door het regelmatig toe zenden van luchtfoto's. Rekening wordt gehouden met bijzondere wen sen met betrekking tot de bouw; de extra kosten daarvan worden direct ge regeld. Dat laatste is ook kenmerkend voor de aanpak: de klant weet tevoren precies wat hij krijgt en wat het gaat kosten. De vakantiehuizen worden gebouwd door het aannemersbedrijf Tuijn uit 't Zand; wat betreft de onderaannemers is het de bedoeling zoveel mogelijk met Texelse bedrijven te werken. De bouw van de huizen gaat 11 augustus van start, eerst een serie van 94 en vervolgens de rest. Als de onwerkbare winterperiode niet langer duurt dan een maand is de eerste serie op 30 ju ni 1987 klaar. Record? Met de verkoopcampagne op Texel is dit jaar ongeveer driekwart miljoen gul den gemoeid, evenveel ais waarover de stichting VVV beschikt voor het promoten van héél Texel De reacties op de dagbladadvertenties komen op het ogenblik bij honderden binnen. Het „snelheidsrecord" bij de verkoop van bungalows door RCB werd gevestigd bij een recreatiepark in Vrouwenpolder in Zeeland, waar bin nen een maand 160 huizen van elk on geveer 7170.000,— werden verkocht. Het aantal geïnteresseerden dat zich op dit moment al heeft gemeld voor „residentie Texel" heeft bij RCB de verwachting gewekt dat een dergelijke of nog hogere score ook in De Krim gehaald zal worden. Plattegrond van een stel woningen van hetzelfde type.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 7