uur van s.v. Texel" vederom succesvol Jumpcup in ere hersteld Barbecues BAKKERS IJZERHANDEL Prijsuitreiking zaalvoetbal PC TX '71 houdt weer mmeltjesmarkt egen geen spelbreker zeilwedstrijd Bossiesdag voor jeugd In één keer Kopij voor Rekreatiekrant Sint Jan: zes maal blijspel in zomer Honkbalprogramma Feestelijk slot godsdienstlessen Bruinvis-school Geslaagd Geslaagd Zon, maan en hoog water Vreemd geld Opgave Concours Hippique Vrienden van het Paard Texelaars liepen 10 mijl in Noordkop Recreatiecompetitie voor veldvoetbal ook volgend jaar Clubkampioenschap op wielerbaan WVT Het vijfde jeugdteam van Ria's Winkeltje werd vrijdag kampioen zaalvoetbal door ook de laatste wedstrijd te winnen (4-1). Eerder was het derde van Ria's Winkeltje eerste geworden. Staand van links naar rechts: Rob Verbeeke (vlagger), Olaf Witte, iwan de Waard, Vincent Wit te, Jeroen Spigt, Marco Beers, Menno Schuyl, Jacco Kager, Twan Roeters, Carlo Kuip, coach Gerard Kuip en coach Martin Zandstra Knie lend: Johan Boogaard (coach), Martijn Verbeeke, Bart Kager, Niels Huisman, Jeroen de Waal, Jacco Zandstra, en Ronald Zijm. f irntor Weber barbecue demonstratie Zaterdag a.s. vanaf 11 uur. Telefoon 02220 2346 'NWINKELVOL IDEEËN! 6 JUNI 1986 TEXELSE COURANT PAGINA 9 et voetbalseizoen voor s.v.Texel is n einde. Het tweedaagse voetbal- ternooi „24 uur van Texel" vorm de afsluiting van twee weekein- invol activiteiten. Stonden vori- week de veteranen in het mid- slpunt van de belangstelling, deze was de beurt aan de Texelse niorenteams. Elk team had de rdigste tegenstander of favoriete ub uitgenodigd. lijtig was het dat het team van de ten nog competitieverplichtingen d. Een degradatiewedstrijd tegen GW gooide voor hen roet in het en. Gelukkig wist Charles Ipenburg zeer korte termijn voor een sterke ixture van Texels voetbaltalent te zor- Onder de naam Ipenburgboys eelden jongens van ZDH, De Koog Oosterend een zeer verdienstelijk I-rnooi. Zaterdag werd er door alle ns zeer verbeten maar sportief treden. Opvallend daarbij waren Brummies" zoals het team uit ningham kozend wordt genoemd, 'e Engelsen vielen op door hun prate- ïheid in het veld, maar evenzeer «r hun nadrukkelijke muzikale aan- szigheid buiten het veld. Verder wer- mer natuurlijk vele prestigeduels uit vochten tussen diverse Texel-spelers. „24 uur van Texel" leende zich deelnemers aan de zeilwedstrijd, afgelopen dinsdagavond werd ge in, kunnen terugzien op een slaagde tocht. Eerst zag het er naar dat het een koude en natte aange- genheid zou worden. Er verschenen it teams aan de start, waarvan eni- hun gelederen versterkt hadden 5t bemanningsleden van in de haven igende gastschepen. Er werd geko- «ivoor een Oost-West baan met als rate punt de Texelstroom-ton T22 en aT 18a terug naar de finish voor udeschild. Al tijdens de start stopte ïregen en er kon gevaren worden et prachtig zeilweer, 5 tot 6 eaufort. uitslag: Altair - Aie Rijk; 2. Mikkie - Joyce Blaak; 3. Victorie - Jan Moens; 4. •ly - Henk Collou; 5. Maitresse - Ed tmey; 6. Pro Anthe - Theo Schraag; Drie Gratieën - Ab de Wijn; 8. idman - Jaap Barendregt. tweede wedstrijd wordt gezeild op idagavond 10 juni. Start weer om EK) uur. hiervoor overigens prima omdat prestatie en plezier hand in hand gin gen. Zaterdagmiddag werd rond vier uur het toernooi even stilgelegd om een luchtfoto te maken. Elk aanwezig team vormde een letter, zodat vanuit de lucht was te lezen: „SVT 24 uur 1986" Tijdens de happening geloofden weinig in het welslagen maar- het resultaat spreekt voor zich, zoals de foto van Arend Nijkamp bewijst. 's Avonds werden de vriendschapsban den nog wat aangehaald tijdens de ge zamenlijke maaltijd en de feestavond. Dit alles muzikaal sterk ondersteund door de „Monkey's", een gaaf dixie- landorkest, en het duo „Sibum". De tweede dag met een volledig andere de eerste zaterdag in juni is per aditie de rommeltjesmarkt van de en poloclub. Zo ook a.s. zater- ig. Door de enorme inbreng van vele ulletjes zal de verkoopruimte de gro- stoep voor het raadhuis op de oeneplaats waarschijnlijk geheel be an. Met een enthousiast team van ders en leden zullen zij proberen in n zo kort mogelijke tijd zoveel mo lk rommeltjes te verkopen, tor dergelijke akties op „zwempo- te zetten ziet het bestuur kans de contributies al vele jaren onge- jzigd te laten. Deze rommeltjesmarkt ■eft een eenmalig karakter. Wat er 's ddags nog over is gaat naar de or- nisatie van de rommeltjesmarkt in sterend. De verkoop van die hele lult" begint 's morgens om 10.00 Aanstaande zaterdag houdt de jeugd raad van G.V.T. de traditionele bossiesdag. Belangstellenden in de leeftijd tussen 6 en 12 jaar kunnen aan dit speelfeest in de bossen deelnemen. Zij moeten dan wel om 14.00 uur met de fiets aanwe zig zijn bij de gymzaal aan de Beatrix- laan. De deelname is gratis voor zowel leden als niet-leden. Ouders die graag zouden willen helpen, kunnen zich nog opgeven bij Yvonne Bruining, tel. (02220) 5228. Om ongeveer 17.00 uur is het feest afgelopen. Angelique Vaars is niet via Mavo en Havo, zoals in de vorige krant abusie velijk was gemeld, maar in één keer voor het Atheneum-examen geslaagd. Angelique kan met deze prestatie de tong uitsteken tegen de docenten die haar destijds hebben afgeraden voor het Atheneum te kiezen, omdat dit te hoog zou zijn gegrepen. Hiervoor kreeg de scholiere een speciale vermel ding van rector Heetveld tijdens de diploma-uitreiking van vorige week vrijdag. Redakteur Jitze Beintema van de deze zomer wekelijks weer te verspreiden Rekreatiekrant is nog niet op de hoog te van alle evenementen, die in die pe riode worden georganiseerd, zoals de diverse (cross)loopevenementen, feest- markten e.d. Alle instanties die deze zomer iets op poten zetten, waar toe ristisch publiek bij welkom is, worden derhalve opgeroepen met hem kontakt op te nemen, voor zover dat nog niet is gebeurd. Beintema is 's morgens bereikbaar in het raadhuis, afdeling culturele zaken, telefoon (02220) 3041. Gedurende het zomerseizoen (9 juli tot 13 augustus) voert toneelvereniging Sint Jan op liefst zes woensdagen het blijspel „De grote versierder" op, een bekend stuk van Philip King en Falk land L. Cary. Het blijspel wordt op de planken gezet in hotel De Lindeboom, aansluitend op de diverse folklorepro- gramma's. Het plan is om dit eerst drie woensdagen uit te proberen en in ge val van succes de serie van zes vol te maken. Tot voor ongeveer twintig jaar geleden werd in de zomer jaarlijks een stuk voor de badgasten opgevoerd. Nu wil Sint Jan deze traditie in ere her stellen. De rollen worden gedeeltelijk door nieuwe leden bezet, en deels door de bekende Sint Jan-acteurs. Vrijdag (heden) is de laatste speeldag van de Texelse zaalvoetbalcompetitie. Het is een goede gewoonte om dan de prijzen uit te reiken aan de kampi oenen, de bekerwinnaars, de topsco rers en de winnaar van de Faïrplay- cup. Ook dit keer zal deze prijsuitrei king plaatsvinden en wel na de laatste wedstrijd om ongeveer 23.00 uur. Iedereen die in aanmerking komt voor een prijs wordt op dit tijdstip in de sporthal verwacht. Van de topscorers zijn dat de volgende personen: Hoofdklasse: L. Uriot (Gamma) 42 doelpunten; eerste klasse: P. van Exel (Jelleboog) 39 doelpunten: tweede klasse: R. Beerling (Alkema) 24 doel punten; derde klasse: H. Ridderhof (Nioz) 42 doelpunten, of F. Stark (KSMT), die nog eenmaal moet spe len; vierde klasse: J. Beerling (Texel 37 doelpunten; Carolien Wetenkamp (Gamma-dames) is met 71 doelpunten tevens algeheel topscorer. R. Grisnigt (Gamma) 42 doelpunten en R. Maas (Ver. Schilders) ook 42 doel punten, zijn de topschutters bij de junioren. De Fairplay-cup is dit jaar gewonnen door Casino 5, met als tweede Nioz 1 en als derde Texel 3. Voor de beide Texla-teams wacht er een belangrijke wedstrijd dit weekein de. Zowel de junioren als de senioren ontvangen de naaste belagers. De junioren spelen uit in Heerhugo- waard tegen de Herons met als inzet, behoud van de derde plaats. De senio ren krijgen het zo mogelijk nog zwaar der tegen Foresters uit Heiloo. Hier moet Texla in een thuiswedstrijd de tweede plaats verdedigen. Mits goed gemotiveerd en in de sterkste opstel ling zijn er voor beide teams winstkansen. Junioren: zondag 8 juni: Herons-Texla, aanvang 14.30 uur, boot 12.00 uur. Senioren: zondag 8 juni: Texla-Foresters, aanvang 12.00 uur. Terrein: Speelweide aan de Emmalaan. Zondagmorgen, 8 juni, beleeft Ou- deschild een Texelse primeur. Het team van mensen van diverse ker kelijke signatuur, dat de gods dienstlessen op de „Bruinvis- school" verzorgt (de dames Annie Hin, Joke Zoetelief, Geeske Rou- wenhorst en de heer Geuko Hai- kens), heeft besloten het lesjaar af te sluiten met een interkerkelijke dienst, die als thema meekreeg: „Samen op weg". De voorgangers zijn pastoor Kolkman en ds. De Jong. In deze dienst, die om half tien begint, zullen leerlingen en het team hun medewerking verle nen. Van enkele leerlingen, die naar het vervolgonderwijs gaan, wordt af scheid genomen door het aanbieden van een herinnering, verzorgd door de Rooms-Katholieke parochie en de Herv. Gemeente van Oudeschild. Na de dienst is er gezamenlijk koffiedrinken. Het team heet een ieder van harte welkom, die deze feestelijke dienst en het samen koffiedrinken wil meebeleven. Niet onvermeld mag blijven de prettige samenwerking die er volgens het team is met de direkteur, mevr. Visser en haar team van de „Bruinvisschool", waardoor de lessen op school steeds in goed overleg geregeld werden. Janneke Visser uit Den Burg is geslaagd aan de modevakschool „Sancta Maria" te Zaandam. Zij be haalde het diploma voor de richting commercie met vestiging. De opleiding duurde vier jaar. Cindy Combé en Mandy Steenhuizen zijn beiden geslaagd voor het kappers diploma te Utrecht. Beiden zijn werk zaam bij Haarstudio Binnenburg van Anja Zijm. Ron van Boven uit Den.Burg deed in Urecht met gunstig gevolg examen voor het diploma Bediende Dameskap per. Hij werd opgeleid en is werkzaam bij Salon Henri in Den Burg. Jolanda Mets uit Den Burg deed dins dag te Amsterdam met gunstig gevolg examen voor het vakdiploma drogisterij. De zon komt 11 juni op om 5.19 uur en gaat onder om 21.58 uur. Maan: 7 juni N.M.; 15 juni E.K. Springtij: 9 juni; doodtij: 17 juni. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 6 juni 8.50 en 20.54 Zaterdag 7 juni 9.24 en 21.29 Zondag 8 juni 9.58 en 22.05 Maandag 9 juni 10.32 en 22.41 Dinsdag 10 juni 11.07 en 23.18 Woensdag 11 juni 11.42 en 23.53 Donderdag 12 juni en 12.18 Vrijdag 13 juni 1.29 en 13.55 Zaterdag 14 juni 2.05 en 13.36 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Laagwater valt gemiddeld 6.15 ur na hoogwater. poule-indeling, werd toch wel wat ver moeid gestreden om een goede eind klassering. Nadat Rein Stam rond de klok van vier uur de prijzen had uitge reikt en terechte lof had toegezwaaid aan het adres van de gestroomlijnde en ontspannen organisatie kon een ie der tegen zessen vermoeid maar vol daan huiswaarts keren. Voor de twee de keer in veertien dagen liet s.v. Texel zien de handen uit de mouwen te kun nen steken, en dat belooft wat met de viering van het het 75-jarig bestaan volgend jaar in het verschiet. Dat de penningmeester beide toernooien met welgevallen gadesloeg behoeft geen betoog. Voorlopig is het weer even rustig op de Texelvelden om eind juli van start te gaan met o.a. een wedstrijd tegen eredivisionist PEC Zwolle. De einduitslag: 1. Texel 1, 2. Birming ham, 3. Watervogels, 4. Ipenburgboys, 5. ZAP 5, 6. SCZ Amsterdam, 7. Texel 4, 8. ZAP 4, 9. Texel 2, 10. PGEM Nij megen, 11. Texel 3, 12. Texel 5. Tot drie jaar geleden werden op Texel surfwedstrijden gehouden om de zogeheten Jumpcup. Dat was altijd een zeer gezellig evenement, waarbij bovendien van goede sport viel te genieten. De wedstrijden om de Hol land Surf Pool hebben de Jumpcup min of meer van de kalender ver drongen. De organisatie van de Catamaranronde om Texel wil daarom de attractieve surfstrijd een plaats gunnen in het programma van de week voorafgaande aan de Ronde. De Nederlandse topsurfer Onno Tellier zal zo goed als zeker van de partij zijn. De eerste Jumpcup-heat gaat dinsdag (10 juni) om 11.00 uur van start voor het strand bij paal 17. De bedoeling is dat uitsluitend „wave-performance" wedstrijden plaatsvinden. Wind en gol ven zijn echter bepalende factoren. Als er niet over de golven kan worden gesprongen, vormt de slalom het alter natief. Wanneer er echt te weinig wind staat, wordt uitgeweken naar een programma op het strand. Daar zullen dan behendigheidswedstrijden met zo geheten „trikes" (terreinscooters) wor den gehouden, of sailkart-wedstrijden. Als er wel kan worden gejumpt, kan het publiek rekenen op een spectacu laire show van sprongen en surftech- nieken. Anders dan bij het selecte Hol land Surf Pool-gezelschap worden niet alleen de voor het publiek zichtbare sprongen beoordeeld, maar let de jury ook op de andere technieken in de golven. De inschrijfvoorwaarden zijn voor iedereen gelijk. Niet alleen surfers van klasse, zoals waarschijnlijk Onno Tellier, maar iedere surfer kan aan de wedstrijden deelnemen, dus ook de Texelse recreatiesurfers. De organisatie verwacht zo'n veertig deelnemers, maar bij harde wind kan dit best groter zijn. Veel surfers van niveau bewaten nog altijd goede herinneringen aan de oude Jumpcup en zullen alleen al voor Amerikaanse dollar 1 7 2,52 Engelse pond 1 f 3,68 Westduitse mark 100 7110,25 Franse frank 100 7 34,- Belgische frank 100 7 5,34 Zwitserse frank 100 7133,75 Italiaanse lire 10.000 7 15,50 Zweedse kroon 100 7 34,- Deense kroon 100 7 29,00 Noorse kroon 100 7 32,- Canadese dollar 1 7 1,80 Oostenrijkse schilling 100 7 15,78 Portugese escudo 100 7 1,55 Spaanse peseta 100 7 1,66 Finse mark 100 7 47,50 Joegoslavische dinar 100 7 0,30 Griekse drachme 100 7 1,50 Ierse pond 1 7 3,28 Australische dollar 1 7 1,75 de gezelligheid graag naar Texel ko men. De plaatsingswedstrijden duren de eerste dag tot ongeveer 16.00 uur. Vanaf 17.00 uur is er voor de deelne mers een groot buffet in de feesttent en 's avonds is er Texelpop en disco. Na de skippermeeting (evenals dinsdag om 10.00 uur) beginnen woensdag de Jumpcupwedstrijden om 10.30 uur. Tot ongeveer 13.30 uur kunnen er in de heats punten worden vergaard voor plaatsing in de finale, die om 14.30 uur zal beginnen. De prijsuitreiking is 's avonds in de feesttent, tijdens de feestavond. Inschrijven kan maandagmiddag en dinsdagochtend bij de wedstrijdwagen op het parkeerterrein bij paal 17. Voor inlichtingen kan telefonisch contact worden opgenomen met Kees Schoe- maker, (tel. 2230-25292) of Kees Dros (02220-2790). Deelname kost 750,— in clusief eten en drinken. Voor het Concours Hippique van de Vrienden van het Paard op 19 juli a.s. kan vanaf heden tot uiterlijk 15 juni a.s. worden ingeschreven voor de vol gende rubrieken: Enkelspan Nieuwelingen; Enkelspan Open Klasse, Damesrubriek, Aan gespannen pony's gereden door kinde ren tot 18 jaar. Aangespannen Fjorden- paarden enkelspan of tweespan, Aan gespannen pony's enkel- of dub belspan gereden door volwassenen, Landbouwrubriek, Tweespan Open Klasse. Men kan zich opgeven bij mevr. I. de Wit-Roeper, tel. (02226) 357 onder ver melding van naam paard, kleur, leef tijd, eigenaar en rijder. De eindstand van de Texel-competitie luidt: 1. Texelse Boys 8—12 2. Cocksdorp 8—8 3. Oosterend 8— 8 4. Cocksdorp 2 8—7 5. De Koog 8—5 De rayoncommissie zaalvoetbal wil ook volgend seizoen deze competitie houden. In de maand augustus zal de rayoncommissie weer contact opne men met de veldvoetbalverenigingen. De rayoncommissie heeft afgezien van het eventueel organiseren van de pu- pillencompetitie. De huidige competi tieleider, Willem Oosterhof, is ermee gestopt en dat betekent dat de Texel se verenigingen een nieuwe competi tieleider moeten gaan zoeken. Zondag hebben vier Texelaars meege lopen in de jubileumloop van de atle tiekvereniging „Noordkop". Het par cours liep door de duinen bij Den Hel der. Er werden afstanden gelopen van 3, 8 en 10 Engelse mijlen (16 km). Het was een zwaar parcours, golvend en de eerste acht km tegenwind tot het keerpunt. Jeroen Takes liep de 3 km in 12 minu ten. De rest van de Texelaars liep de 10 Engelse mijlen. Er werden behoorlijk goede tijden gezet: V. Bavel 1.05.10; Wim Daman 1.05.20 en Theo Takes 1.11.30. Eerste werd Barry Kneppers ('t Zand) in 51.02. Zaterdag 7 juni houdt Wielervereniging Texel zijn clubkampioenschap 1986. De jeugd start om 16.00 uur met als grootste kanshebber Henk Broekman. De renners rijden 25 km. De renners van de A- en B-poule star ten om 17.00 uur, voor een rit over 45 ronden (circa 50 km). De grootste kanshebbers in deze categorie zijn de renners Dirk Vinke en Bas Vaars.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 9