NAUTA Kampioen Gamma 1 ten onder in bekerstrijd leiR Voetbalseizoen ten einde Promotie woensdagteam Deuce B naar 2e klasse Geslaagd RECREATIEKRANT s TEXEL Langeveld en de Rooy Handicapstart geen probleem voor Niels Koorn bij motorcross Meisjes Texelse Boys Noordhollands kampioen Hans van Osch en Henk Broekman Texels kampioen wielrennen AOT-directeur Hooijberg overleden PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 10 JUN11 )INSDA< Gamma 1 en 2 waren als laatste teams deze competitie in actie. Zij ston den in de finale van de eilandbeker. Gamma 2 won verrassend. Het meestal zo succesvolle eerste team van Gamma greep daardoor voor de tweede maal naast de hoofdprijs, want de plaatsingswedstrijd om toege laten te worden in het bekertoernooi om de Noordhollandbeker werd ook al verloren. Het waren uiteindelijk strafschoppen die tegenstander A&O 2000 de zege brachten Ging het dus in de bekerwedstrijden mis met Gamma, in de competitie was het team heer en meester. Volgend jaar speelt Gamma 1 in de regionale hoofdklasse samen met teams uit Schagen en Den Helder. Een andere overtuigende kampioen is Jelleboog dat ongeslagen bleef in de eerste klasse. Samen met de kampioen van de tweede klasse Alkema en het derde team van Gamma gaan ze het volgend jaar in de hoofdklasse probe ren. Jelleboog zal het daar in tegen stelling tot Alkema niet moeilijk krij gen. Voor Alkema is de stap wel heel groot, maar deze jongens spelen al zo lang samen dat na enige aanpassings problemen zeker een blijvende plaats in de hoofdklasse kan worden afgedwongen. Alkema was duidelijk de sterkste in de tweede klasse. Weliswaar lieten ze hier en daar wat steekjes vallen, maar dat was geen belemmering om al vroeg in de competitie kampioen te worden. In de derde klasse heeft het lang ge duurd voordat de beslissing viel. Gam ma 5 stak vorige week al de kampi- oensvlag uit, maar dat bleek wat te voorbarig. KSMT 2 won van Alkema 2 in een wedstrijd die overgespeeld moest worden. KSMT kon zodoende twee punten toevoegen aan zijn totaal en dat kracht KSMT op de eerste plaats van de derde klasse. In de vier de klasse was Rab duidelijk de sterkste gevolgd door ZDH 3. Rab en ZDH 3 kunnen nu promoveren naar de derde klasse. Deze klasse zal voornamelijk bestaan uit jeugdige tot zelfs zeer jeugdige teams. De jongste nieuwko mer in de derde klasse zal Ratronics zijn dat bij de senioren als Oosterend 5 verder zal gaan. Ratronics kon trou wens geen kampioen wordem. Deze eer viel Gamma te beurt. Gamma had slechts eenmaal verloren en dat was van Ratronics, maar die verspeelde echter punten aan het team van Ver. Schilders en Lange Ben. Alle junioren teams die in de bovenste helft van de eerste klasse zijn geëindigd zullen doorstromen naar de derde klasse van de senioren. Dat geeft ruimte aan de beste teams van de tweede klasse Ria's Winkeltje 3, de kampioen, Gam- - ma 2 en Texel 3. Ria's Winkeltje 3 was zeker de sterkste in de tweede klasse al werd er tweemaal verloren van Gamma 2. Het verloop bij de dames was gedeel telijk voorspelbaar met hier en daar wat verrassingen. Casino was weder om de sterkste gevolgd door Gamma dat slechts twee punten op Casino toegaf. Opvallend was het nog jeugdi ge maar sterk spelende team van Casi no 3, de opgaande lijn bij KSMT 2, de desorganisatie bij Oosterend 1 en daar door veel puntenverlies, de zwakke start van Gamma 2 en het tegenvallen de spel van ZDH. Het was weer een seizoen waarin van alles gebeurde met als het meest posi tieve feit de enorme toeloop van nieu we scheidsrechters. Volgend seizoen zullen 30 mensen het zwarte pak aan trekken en dat is een respectabel aantal. Uitslagen zaalvoetbal 5-1 1-9 1-1 0-3 1-6 0-3 1-1 0-5 3-0 7-0 2-1 1-2 4-0 3-4 0-7 2-2 6-3 2-0 4-1 7-0 2-1 1-2 4-1 2-1 De Mok-Oosterend 4 Jelleboog-ZDH 2 Gamma 3-Texel 6-2 8-1 1-1 KSMT 2-Alkema 2 Junioren: Texel 2-Ver. Schilders Bremakker-Ria's Winkeltje 4 Gamma 3-Texel 8 Gamma 3-Texel 3 Bremakker-Gamma 2 Texel 8-Ria's Winkeltje 3 Ria's W. 4-Ria's W. 3 Junioren Nissan beker: Gamma-Ver. Schilders Ratronics-Lange Ben Gamma-Ratronics Lange Ben-Ver. Schilders Beker dames KSMT 2-Gamma 2 Gamma-Casino 3 Oosterend 2-Casino KSMT-Oosterend Casino-Oosterend KSMT 2-Casino 3 Casino 3-Oosterend Casino-KSMT 2 Seniorenbeker: Gamma 2-A&0 2000 Oosterend-Gamma Oosterend-A&O 2000 Gamma 2-Gamma 1 Plaatsingswedstrijd toernooi Noord-Hollandbeker: Gamma-A&O 2000 2-2 A&O wint na strafschoppen. Eindstanden beker: Senioren: 1. Gamma 2; 2. Gamma; 3. Ooster end; 4. A&O 2000. Dames: 1. Casino, 2. KSMT, 3. Casino 3, 4. Oosterend. Junioren 1; 1. Gamma, 2. Ratronics, 3. Ver. Schil ders, 4. Lange Ben. Junioren 2: 1. Texel 8, 2. Ria's Winkeltjes 3, 3. Bremakker, 4. Ria's Winkeltje 4. Het Deuce dameskring competitieteam bestaande uit Anneke Boswijk-Willy Plug en Tinie Witte-Joke Ie Roux is ongeslagen kampioen geworden van de te'nniscompetitie. Tijdens de promotiewedstrijden moest één set wegens een blessure uit han den gegeven worden. De uitslag was 7—1 in het voordeel van Deuce, dat nu naar de tweede klasse promoveert. Perry Bakker en Jacco Kooger zijn bei den geslaagd voor het diploma Scheepswerktuigkunde te IJmuiden. Aan de school voor Hoger Econo misch en Administratief Onderwijs slaagde Paul Krugers in de studierich ting Bedrijfseconomie. Jacqueline Witte behaalde het diploma 1e kapster te Utrecht. Zij is werkzaam bij Cocky's Kapsalon in De Koog. Eilandgenote Nelda de Grave slaagde voor het doctoraal examen aan de fa culteit der geneeskunde van de Uni versiteit van Amsterdam. Nelda begon in 198Ö met de studie medicijnen en zal zich nu verder gaan specialiseren. 7x20.000 140.000 oplage. Verschijningsdata: 21 juni, 5, 12, 19 en 26 juli, 2 en 9 augustus. Op 20 juni a.s. verschijnt weer de eerste van de 7 nummers van de gratis Re creatiekrant 1986. Als bijlage van Texeltoerist en Texelse Courant geeft de Recreatiekrant wekelijks informatie over evenementen en gebeurtenissen in de vorm van een gratis agenda. De krant wordt tijdens het topseizoen 7x in een oplage van 20.000 over Texel verspreid, zowel onder toeristen als Texelaars. Geen enkel ander medium heeft zo'n goede spreiding onder de toeristen op Texel. Een advertentie in de bijlage bereikt vrijwel alle toeristen en Texelaars. De advertentie-inzendtermijn sluit op woensdag 11 juni a.s. voor het eerste nummer. Drukkerij Uitgeverij Parkstraat 10, Den Burg, tel. (02220) 2741. Twee crossers in een fanatiek gevecht verwikkeld. Foto Kees-Nan Dogger). Zondagmiddag werd de derde mo torcrosswedstrijd verreden om het clubkampioenschap 1986 van de MAB-club „Texel". Nieuw was de handicapstart. Bij de junioren, die tien minuten Het meisjes C-juniorenelftal van voetbalvereniging Texelse Boys heeft afgelopen weekend het kam pioenschap van Noordholland ver overd. Op de velden van Alkmaar- se Boys te Alkmaar toonden de meisjes, die begin mei kampioen werden in hun eigen klasse, zich net even sterker dan de concurren ten Assendelft en Oosthuizen. In de wedstrijd tegen Assendelft werd de basis gelegd. Texelse Boys combi neerde prima en was gevaarlijk met snelle aanvallen. Bij de rust was een 1—0 voorsprong bereikt door een prachtig doelpunt van Cintha Stieke- ma, die van grote afstand in de boven hoek schoot. Na de wissel werd de score tot 2—0 opgevoerd, wederom door Cintha Stiekema. Voor de tweede partij leken de kansen goed omdat Oosthuizen geen sterke indruk had ge maakt en van Assendelft met 1—0 had verloren. In de stromende regen pakte dat echter anders uit. De grote Oosthuizen-keepster keerde enkele goede Boys-kansen en na de wissel werden de Texelaars zelfs op 1 0 ach terstand gezet. In die stand kwam geen verandering meer en dat bleek precies voldoende. Door een beter doelsaldo kwam de titel in het bezit van de Texelse Boys meisjes. Het win nende team bestond uit: Frederique Boorsma, Cintha Stiekema, Samantha van de Berg, Monique Smit, Jacqueli ne van de Ploeg, Bianca Drijver, Bar- bera Houterman, Gretha Beijert, Kim de Veij, Marjon Slaman, Judith van Putten en Ingrid van de Wetering. Leidsters waren Marga Maas en Thea Witte. Zaterdag werden in de stromende re gen de clubkampioenschappen van de wielervereniging verreden. De jeugd streed over twintig ronden. Zes ronden voor het eind demarreerde Jordi Vinke. Hij kreeg Kenneth de Veij en favoriet Henk Broekman mee. Deze drie renners verdeelden onderling in een eindsprint de medailles. Henk Broekman werd eerste, Jordi Vinke tweede en Kenneth de Veij derde. Bij de senioren gingen dertien renners van start over 45 ronden (50 km). De sprinters probeerden het peloton geslo ten te houden, wat goed lukte. Alleen Dirk Vinke kon zestien ronden voor het eind een klein gaatje slaan. Hij kreeg een maximale voorsprong van tien se conden, maar werd na vier ronden te ruggehaald. In de eindsprint versloeg Hans van Osch verrassend de kampi- oen van vorig jaar Theo Boom (2e) en Bas Vaars (3e). In ht Gemini ziekenhuis in Den Helder waar hij sinds 4 april werd verpleegd is zondag de heer J. Hooijberg overleden, directeur van de Autobus Onderneming Texel. Hij werd 62 jaar. Jan Hooijberg werd 27 april 1924 ge boren in Amsterdam. Op Texel was hij onder meer werkzaam als boekhouder bij Keijser Co en vervolgens (in gaand 16 april 1961) bij Teso. Op 1 mei 1971 stootte Teso het busbe drijf af en ontstond de Autobus On derneming Texel, waarvan Hooijberg directeur werd. De crematie heeft donderdagmiddag om 15.00 uur plaats in Schagen. twee ronden reden, werd gestart in twee startlijnen. De minder snelle rij ders startten het eerst, 30 sec. later de snellere junioren. Bij de senioren, die twinting minuten twee ronden reden, werd er zelfs gestart in drie startlijnen. Eerst de min der snelle senioren, 30 seconden later - de snellere senioren en één minuut na de eerste start mocht Niels Koorn al leen, vertrekken. Niels Koorn had wei nig moeite met zijn handicap omdat hij binnen tien min. weer aan de lei ding ging. Uitslag junioren: 1. Chris Otten 57 pnt., 2. Gerben van Vilsteren 57 pnt., 3. Peter Daalder 50 pnt, 4. Marco Beekhuis 44 pnt. en 5. Grisha Kuhl- man 44 pnt. Senioren: 1. Niels Koorn 60 pnt., 2. Willem Boersen 50 pnt., 3. Rinse Dijt 48 pnt., 4. Michael Kortenhoeven 46 pnt. en 5. Frans Boersen 45 pnt. De volgende cross is op 6 juli om 15.00 uur. Helemaal niet zo gek, EEN BAAN IN ZO'N VEELZIJDIGE SPECIAALZAAK. Nu is er die kans, als je tenminste Ma vo 4 of Havo achter de rug hebt en je er aardigheid in hebt vriendelijk te adviseren. Het gaat om een jaarbetrekking waarin je nog heel wat kanten op kunt. Onze voorkeur gaat uit naar een levendige jongedame in de leeftijd van ca. 18 tot 20 jaar. Schriftelijke sollicitaties aan J. Nauta, Postbus 39, 1790 AA Den Burg. speciaalzaak voor ontspanoing en informatie fotografie - video - audio - computers boeken - tijdschriften - videotheek - wenskaarten Geheel onverwacht is van ons heengegaan, voorzien van het H. Oliesel, mijn man, onze va der en opa, Johannes Cornells Keesom, echtgenoot van S.M. Keesom-Karsten 12-9-1922 5-6-1986 S. M. Keesom-Karsten H. J. Keesom J. G. Koningsveld J. C. Keesom M. M. Keesom-v.d. Slikke A. J. Keesom H. Keesom-Maas en kleinkinderen. Texel, Beatrixlaan 56, Den Burg. De begrafenis heeft inmiddels plaatsgevonden. nu nog weet ik niet de helft ooit, eenmaal, zal ik alles weten. Johannes Adriaan van der Vlis 23 april 1900 9 juni 1986 ons leven is dat, wat we er zelf van maken zo was het en zo zal het altijd zijn. Erne Dinne, Vera, Marga, Sarah Leo, Pieter, Amos rotondeweg 7, 1261 be blaricum u kunt van Jan afscheid nemen in het uitvaart centrum „den huil", utrechtseweg 11 te hilver- sum van 18.30 tot 19.30 uur of donderdagoch tend na telefonische afspraak 035-48978. donderdag 12 juni om 12.00 uur zullen we hem naar zijn laatste rustplaats brengen op de alge mene begraafplaats aan de woensbergweg te blaricum. Met grote verslagenheid hebben wij kennis ge nomen van het plotseling overlijden van onze oud-commissaris J. A. van der Vlis op de leeftijd van 86 jaar. Wij wensen zijn vrouw en kinderen heel vee sterkte toe. Directie en medewerkers Langeveld en de Rooy Voor uw als s ier M/ betuiger Texel, jL Voor de hete Zondag 8 juni 1986 is overleden Jan Hooijberg geboren 27 april 1924, echtgenoot van M. Hooijberg-Blom. Hij laat een grote leegte achter. Den Burg: Maartje Hooijberg-Blom Amsterdam: Janneke Liesbeth Hooijberg, Pieter Teerling, Tessel, Brechtje Den Burg: Bart Hooijberg Alkmaar: Barbara, Sil Amsterdam: Joost Hooijberg, Karen Slot Tom Amsterdam: Erik Hooijberg, Tanja Klaassen Amsterdam: Anke Hooijberg Den Burg, Boogerd 26. Gelegenheid tot condoleren op woensdag 11 ju ni van 19.30 tot 20.30 uur in de zaal bij de Doopsgezinde kerk te Den Burg. De crematie vindt plaats donderdag 12 juni om 15.00 uur in het crematorium te Schagen, Ha- ringhuizerweg 3. jetuigei J' Vijbec ieid or iurg. Waarn; Wie va lelkon sir in Met ontsteltenis vernamen wij het overlijden van onze schaker Jan Hooijberg Zijn vlag is voor ons te snel gevallen. Schaakclub „En Passant". ses e enter D( lyters Met verslagenheid namen wij kennis van het on verwachte overlijden van onze clubgenoot Jan Hooijberg Zijn liefde voor de denksporten in het algemeen en de damsport in het bijzonder, bracht hem mede door zijn scherpzinnigheid vele successen. We verliezen in hem een waardevol mens en sterke speler. Bestuur en leden van Damclub Oosterend/Texel. Met grote verslagenheid geven wij kennis van het overlijden van onze directeur, de heer J. Hooijberg. Wij zijn grote dank verschuldigd voor alles wat hij voor het bedrijf gedaan heeft. Zijn vrouw en kinderen wensen wij alle sterkte toe. Personeel en oud-personeel N.V. Autobus Onderneming Texel Den Burg, 8 juni 1986. leder oms or 1, («ier ig o\ "j id, tf Prac n; o Goe lor f' acai alck Hor lur. udes Wegens overlijden van onze directeur is het kan toor op donderdagmiddag 12 juni gesloten. Mensen die mee willen naar de crematie kunnen zich in verbinding stellen met het kantoor van de A.O.T., tel. 2547. Voor busvervoer wordt dan gezorgd vanaf de Elemert. N.V. Autobus Onderneming Texel. Door Gods goedheid wer^ den wij verblijd met de ge boorte van ons dochtertje en zusje Sara Johan en Cisca Vlaming Biem, Piet en Ben 6 juni 1986. Rockville RD 1 Collingwood New-Zealand. Eindelijk mag iedereen het weten dat onze zoon Stefan zal heten. Toen hij om 8.47 uur bij ons kwam, was hij 48 cm en woog 2940 gram. Willy en Dirk Sijtsma Den Helder, 7 juni 1986. Wagemakerstraat 24, 1791 EK Den Burg. Moeder en kind rusten van 13.30-16.00 uur. Mag ik even storen ik ben zojuist geboren Ik wil u laten weten, dat ik Tamara Rosita zal heten. Mijn roepnaam is Tamara Gewicht 3100 gram Lengte 52 cm. Tijdstip 17.48 uur. Henk en Petra Barhors Texel, 7 juni 1986. Doolhof 6 (Tjandi) 1791 LL Den Burg. Mijn welgemeende dan voor de vele blijken va: hartelijke belangstellin; welke ik mocht ondervin den vóór, tijdens en -n' mijn afscheid als ambte naar van de gemeenti Texel. Ik hoop nog lang van bloeiend organisatie- ei verenigingsleven op Text getuige te mogen zijn. Gijs Oskam Texel, 8 juni 1986.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 2