Wethouder Zegers opende Expo De Moei: „Belangen geschaad door publikatie" Zomeravondconcerten gezamenlijke kerken Binnengevallen „WAT IK ZEGGEN WOU! Ronde om Texel Auto's beschadigd Aalsmeer: jeugdkoor zaterdag in N.H kerk Politie tevreden over verwerking topdrukte Deelname fietsdriedaagse is vanavond nog mogelijk Concert Musica Texla in Doopsgezinde kerk Concert in Den Hoorn Motor bij aanrijding vernield Steekvlam zonder ernstige gevolgen „D.E.K." geeft openluchtconcert Geslaagden agrarische school te Alkmaar PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 17 JUNI IDINS Van de wegenbouwmaatschappij De Moei B.V. uit Alkmaar, die momenteel de verkeersvoorziening aanlegt op de Helderse veerhaven, kregen wij de vol gende brief: ,,Wij hebben kennis genomen van het artikel omtrent o.a. de aanleginrichting van de Texelse Boot in Den Helder. Wat betreft Uw opmerkingen omtrent de werkzaamheden van ons bedrijf zijn deze onjuist en ten onrechte negatief. Onze werkzaamheden in Den Helder, die een aantal malen omvangrijker en gecompliceerder zijn dan aan de Texel se zijde, moeten als gevolg van de omstandigheden en besteksbepalingen in een beperkte termijn uitgevoerd worden. Binnen deze krappe termijn heeft de langdurige winter, waarin niet gewerkt kan worden, een aanvankelijke achterstand opgeleverd van 4 weken. Dankzij extra inspanningen, èn overu ren èn mankracht, is deze achterstand inmiddels nagenoeg weggewerkt. Van enige druk door TESO, zoals vermeld in Uw artikel, of inspanningen van collega-aannemers in dit verband is ons niets bekend en is derhalve on waar. U stelt met Uw artikel ons be drijf in een verkeerd daglicht en doet onze medewerkers tekort die vanuit hun eigen motivatie er voor zorggedra gen hebben dat de TESO op tijd kan aanlanden op ons werk aan de Helder se zijde. Wij dringen bij U aan op een spoedigo rectificatie omdat dergelijke publiciteit onze belangen schaadt". De gevraagde rectificatie kunen wij niet geven, omdat niet wij de bestre den uitlatingen hebben gedaan inzake de vertraging bij de werkzaamheden, maar de president-commissaris van TESO. De publicatie was namelijk het verslag van de aandeelhoudersvergade ring. De woorden van de president commissaris hebben wij correct weer gegeven. Als de door TESO ge schetste gang van zaken onjuist is, zal De Moei zich tot TESO moeten wen sen. Desgevraagd vernam.en wij bij TESO dat men daar vasthoudt aan,-de bestreden uitlatingen. Red. De Raad voor het Zomerwerk van de gezamenlijke Kerken op Texel houdt ook dit jaar weer een serie zomera vondconcerten. Het programma luidt: 24 juni Den Burg, Doopsgezinde kerk: ,,Musica Texla", o.l.v. Michel Duyves, m.m.v. Ger Duyves, orgel. 1 juli, Den Hoorn, Ned. Herv. kerk: Evert Westra, orgel. 8 juli, De Cocksdorp, R.K. kerk: Mar jan Banis, blokfluit, Birgit de Klerk, blokfluit, Cor de Jong, orgel. 15 juli, Den Burg, R.K. kerk: Bert Koe- lewijn, orgel. 22 juli, Oosterend, N.H. kerk: Jaap Kroonenburg, orgel, Ina van Duyn, zang, Freddy'Grin, trompet. 29 juli, Den Hoorn, N.H. kerk, Henk Gijzen, orgel, Jan van Munster, altviool. 5 augustus, Den Burg, R.K. kerk: Piet Wiersma, orgel, Hans Alting, trompet.' 12 augustus, Oosterend, N.H. kerk: Dyo Wassink, orgel, Loes Bakker, dwarsfluit, Ellen Schwantje, zang, 19 augustus, Den Hoorn, N.H. kerk: Frans Visser, orgel, José Jonkers, zang, Marjolein Harms en Christa Bos blokfluit, Hilbrand Adema, gamba. 26 augustus, Oosterend, N.H. kerk: Rose Harmony Singers. 2 september, Den Burg, R.K. kerk: Pe ter Zwart, orgel. Twee mannen uit Zaandam die in de nacht van zaterdag op zondag om 2.45 uur nog iemand bezig zagen in de Shoarma-zaak aan de Dorpsstraat in De Koog en meenden dat zij kon den binnenstappen, drukten zodanig tegen het glas van de deur dat dit brak en zij door het gat de zaak bin nenvielen. Ze bleven ongedeerd. De ei genaar verwittigde de politie om te be middelen bij de schaderegeling. jGebc ;r Ho Aan de gemeenteraadsleden van 'j c Texel. lv' Vorig jaar werd ik boos toen ik iW?,, c gatieve commentaar las over de RcjLrrj om Texel. Teveel lawaai, teveel dit,jï. j weinig dat. Gemeente garantie f10.000,— Waarom wordt er nooit - zegd dat die f10.000,— niet no ren. Positief nietwaar! Dit jaar werd ik woedend. Opnieuw i negatief commentaar, uitgezonderd f heer Poster. Natuurlijk worden er fouten gemaa'i i maar ieder jaar opnieuw wordt er h aan gewerkt om dit zoveel mogelijk beperken. Maar waarom nooit iets positiefs! Weet U eigenlijk wel dat 200 enthor aste mensen aan de Ronde om Tex™ werken? y.W jn, Dijksi porto IV Wille zefus der; Je eon: in M iv. t B Sreni Weet U eigenlijk wel dat deze gers bijna een heel jaar bezig zijn de Ronde om Texel goed te organis ren. Vele uren van hun vrije tijd zij met enthousiasme en liefde aan Ronde om Texel. En dat alleen om zeilers een goede ronde te geven een paar onvergetelijke dagen op on mooie eiland Texel. Wat een promotie! Waarom, heren van de gemeentera: zo negatief reageren op de ronde on/ Texel? Misschien kunt U zelf ook eens een klein uurtje van Uw vrije tijd aanbie den, zodat U dan begrijpt wat het tekent zoiets groots te organiseren, De Ronde om Texel positief benadei zou al een goed begin zijn Toke Graaf-Visse Den Burg Twee auto's liepen flinke schade op een aanrijding die zich zaterdagavon omstreeks half negen voordeed op kruispunt Pontweg-Molwerk bij de veerhaven. Een 67-jarige man uit Schagen die over het nieuwe gedeel van het Molwerk reed, stak de Pont weg over om naar het parkeerterrein gaan en gaf daarbij geen voorrang een automobilist uit Noordwijk die weg was naar de boot. Een botsing volgde, waarbij de inzittenden onge deerd bleven. nelia vaar Hart n J' lath 'ilh N. F pan: 1. I\ /lari aE hec Vitti V\ v. F G Igtc n J èur Zaterdagavond vindt in de Neder lands Hervormde kerk te Den Bu een optreden plaats van een land lijk succesvol koor: het Aalsmeer: Jeugd- en jongerenkoor o.l.v. Yvo-, ne Keizer, dat een gezamenlijk concert geeft met het Texels kooi The singers of the Lord van diri gent Peter Zwart. Muzikale bege leiding is er van een orkestje mei dwarsfluit (dhr. Van Arkel), viool (dhr. Pauptit), vioolcello (J. Nij- man), fagot (W. Gieskes), orgel (f Plug) en Piano (P. Zwart). De aan vang is 20.00 uur. Het Aalsmeerse koor telt zo'n negen: leden van 5 tot ca. 23 jaar, onderver deeld in een jeugd- en jongerenkoor. De jeugdafdeling bestaat al enkele j: ren en maakte onder meer een succi volle trip naar Bulgarije en nam een grammofoonplaat op. Het jongeren koor trad eind mei voor het eerst op, Onlangs zijn er door de NCRV tv- opnamen gemaakt, die op 15 juli wo den uitgezonden. Voorts verschijnt ir het najaar een kerstplaat, waarvoor studio-opnamen nog moeten plaatsvinden. Het is geen specifiek christelijk koor, maar de kerkelijke muziek krijgt veel aandacht op het repertoire. Ook popi laire en oude volksliedjes worden ver tolkt en voorts zijn er speelse elemen ten in het optreden verwerkt. Zaterd; gavond zal het programma bestaan twintig liederen, van onder meer Te mann en Handel, maar ook uit de m sical ,,The sound of music". De koren treden in diverse samenstel lingen op: o.a. gemengd, alleen meis jes en hij het slot mag het publiek Alle Menschen werden Brüder" var Ludwig von Beethoven meezingen. Voorts zijn er drie dwarsfluitintermez zo's. Zondagochtend verleent het koo medewerking aan de kerkdienst. Het Aalsmeers jeugdkoor tijdens de tv-opnamen in de NCRV-studio. Overzicht van een deel Wethouder Zegers hijst de vlag a/s openingshandeling. De enorme drukte die de mani festatie Texel Jazz en de Ronde om Texel op het eiland heeft veroorzaakt, is op uitstekende wijze verwerkt. ,,Dank zij goe de voorbereiding, de over het algemeen uitstekende mede werking van het publiek en de goede coördinatie tussen de betrokken instanties is er van ernstige problemen geen spra ke geweest, hoewel we lange dagen hebben gemaakt", aldus een politiewoordvoerder, die daarbij doelde op zowel de ver keersafwikkeling als op de handhaving van de orde in het algemeen. De fietsdriedaagse ging gistera vond van start met iets meer dan tweehonderd deelnemers. Een te genvallend aantal, maar wellicht komen er vanavond nog wat bij. Tussen zes en zeven uur kan er na melijk nog worden gestart, vanaf de kantine van Texelse Boys aan de Haffelderweg. Zoals bekend is de netto opbrengst van deze tiende editie bestemd voor de zeehonde nopvang in het natuurrecreatiecentrum. Het teleurstellende aantal fietsers (vo rig jaar nog het dubbele) kan mogelijk worden verklaard door de té fraaie weersomstandigheden. Een uurtje fiet sen (20 km) langs Texels mooiste plek jes voor het goede doel, was velen kennelijk te veel. Ook kan worden ge opteerd voor 40 kilometer. Materiaal- pech kan worden verholpen door de bezemwagen", die achter de laatste deelnemers aanrijdt. Deze wagen is verzorgd door de drie rijwielhandelaren uit De Koog. Gisteravond moest hulp worden geboden bij enkele lekke ban den, die na het berijden van het Skille- paadje waren ontstaan. Toevallig was het pad 's middags juist van een laag kleischelpen voorzien. Dinsdag 24 juni wordt in de Doops gezinde kerk aan de Kogerstraat in Den Burg een concert gegeven door „Musica Texla" o.l.v. Michel Duyves met medewerking van Ger Duyves, orgel. Het concert begint om 20.15 uur en het programma is als volgt: 1. Symfonie, uit Ouverture „Zanaida" - Joh. Chr. Bach, arr. G. Rikhof. 2. Divertimento - W. A. Mozart, bew. M. Duyves. 3. Concert V - G. F. Handel. 4. Volksliedje, Lentedans - Edw. Grieg, arr. D. Stone. 5. Ballet, uit Kleine Suite - Cl. Debus sy, arr. D. Stone. 6. Concert VI - G. F. Handel. Het concert wordt georganiseerd door de Raad voor het Zomerwerk van de Texelse Kerken en is gratis toeganke lijk. Bij de uitgang wordt een collecte gehouden ter bestrijding van de onkosten. Op zaterdagavond 21 juni a.s. om 20.00 uur geeft het Eerhart Dubbel- kwartet o.l.v. Bert Schreuder een concert in de Ned. Herv. kerk te Den Hoorn. Medewerking wordt verleend door op Texel bekende personen, n.l. Dyo Wassink (orgel en spinet) en Loes Radema-Bakker (fluit). De ten gehore gebrachte a capella mu ziek bestaat uit werken van Orlando di Lasso, de Serminy en Tallis (16e eeuw- se werken) en Engelse Partsongs (19e eeuw). De zang wordt instrumentaal afgewis seld met werk van Maurice Greene, Carl Ph. Emanuel Back en Joh. Krieger. Het een ruim uur durende concert is gratis toegankelijk. Na afloop wordt gecollecteerd om de kosten te dekken. Een 22-jarige motorrijder uit Eindhoven en zijn even oude duopassagier botsten zondagavond om 19.40 uur op de Pontweg op een lege catamaran trailer, die werd getrokken door een personenauto die remde om rechtsaf te slaan, de Californiëweg in. De zwa re (1100 cc) motor boorde zich in de trailer waarbij het tweetal eraf werd geslingerd, doch slechts licht werd ge wond. De motor was rijp voor de schroothoop; de schade aan de trailer is te herstellen. Een voorbijganger ver-' leende op de juiste wijze eerste hulp. De politie stelde vast dat zowel de bestuurder van de motor als die van de trekkende auto hadden gedronken, maar niet zodanig dat een bloedproef nodig was. Beiden kregen een rijverbod. Wethouder Piet Zegers heeft vrij dagmiddag de „Expo De Cocks dorp" geopend, een expositie die gedurende de drie seizoenmaanden is te zien in het voormalige restau rant De Hoop in de Kikkertstraat. De Cocksdorper Ondernemersvere niging heeft het gebouw voor dit doel van de eigenaar (de bank) kunnen huren en er met medewer king van onder meer de gemeente, WV, Natuurrecreatiecentrum, Wa terschap en de Gemeenschap Eier- land een aardige tentoonstelling in gericht, vooral bedoeld als infor matie voor toeristen. De „expo" geeft een beeld van natuur, geschiedenis en cultuur van Eierland; bovendien kan men er voor alle door de VVV uitgegeven drukwerken terecht. Het voormalige restaurant was zonder verbouwd te hoeven worden, voor zijn nieuwe tijdelijke doel geschikt. Cen traal in de ruimte is een diorama aan gelegd, dat een indruk geeft aan de natuur van de Eierlandse duinen, de Slufter en het gebied verder landin waarts. In de voormalige eetzaal is een tentoonstelling van oude handwerkt. - gen, landbouwwerktuigen en meetge- reedschappen, deels uit de begintijd van de polder. In de hal is een ten toonstelling van oude en nieuwe foto's van Eierland, er is een collectie teke ningen en schilderijen, onder andere van Blok v.d. Velden en Lenie van 't Noordende en binnenkort komt er ook nog een speciale stand van Staatsbos beheer met informatie over de bosaan leg in Texels noordpunt. Naast de ge noemde instanties hebben veel parti culieren materiaal voor deze ten toonstelling afgestaan. Het opstellen van de collecte, het vervaardigen van het diorama en de andere werkzaam heden die nodig waren om er een mooi geheel van te maken, werden uitgevoerd door vrijwilligers, waardoor de kosten beperkt bleven. Bij de ten toonstelling zal voortdurend een „op pas" aanwezig zijn, ook op vrijwillige basis. Deze zal zich onder meer bezig houden met het geven en verkopen van het VVV drukwerk en de mensen ook met mondelinge informatie van dienst zijn. De gezamenlijke Cocksdorper onderne mers hebben de inrichting van de „Ex po" betaald door geld te storten in een garantiefonds. Gehoopt wordt dat dit bedrag met de entreegelden (f2 per persoon) wordt terugverdiend. Wethouder Zegers was in zijn ope ningspraatje vol lof voor dit initiatief. Een paar maanden tevoren was hij in verband met de gewenste gemeentelij ke medewerking op zijn spreekuur be naderd door de geestelijke vaders van de „Expo", Piet Zijm en Paul Kikkert. Ze wilden van het leegstaande en daardoor „dode" restaurant De Hoop een toeristische trekpleister maken. Dat plan was aanvankelijk met enige scepsis begroet, maar nu het is uitge voerd had Zegers er veel waardering voor, temeer daar het met inzet van vrijwilligers tot stand is gekomen. De toekomst zou echter wel eens pro blemen kunnen brengen. Want als het gebouw een definitieve nieuwe eige naar krijgt, zal men ongetwijfeld naar een ander gebouw gaan zoeken voor deze „Expo" en dat zal niet eenvoudig zijn. Zegers liet blijken dat de expo ze ker niet als museum zal kunnen wor den aangemerkt. Het beleid is niet ge richt op uitbreiding van de Texelse mu sea, maar eerder op inkrimping door samenvoeging. Zegers: „Maar ze zijn hier creatief, dus ze vinden er wel wat op". De Expo De Cocksdorp is dinsdags, woensdags, vrijdags, zaterdags en zon dags open van 10.00 - 17.00 uur en donderdags (in verband met de Cocks dorper feestmarkt) van 14.00 tot 22.00 uur. Een Texelse PTT-medewerker mag van geluk spreken dat hij gister middag geen ernstige verwondin gen heeft opgelopen bij werkzaam heden aan een telefoonkabel in Ei erland. Voor een woning aan de Hollandseweg was bij dit karwei een steekvlam ontstaan nadat de eveneens aldaar in de grond zitten de gasleiding was beschadigd. De beschadiging werd veroorzaakt toen tijdens het solderen van de tele foonkabel de plastic gasbuis smolt en vervolgens vlam vatte, met een steek vlam als gevolg. Er waren twee perso nen met het karwei bezig. Geheel zon der verwondingen bleek eerstgenoem de niet: hij had brandblaren aan han den en voeten en schroeiplekken in zijn haar. Na eerst een douche bij de buren te hebben ondergaan, werd hij door een huisarts onderzocht. De steekvlam had wel materiële schade veroorzaakt: een stukje berm werd zwartgeblakerd, evenals een gereed schapskist. De steel van de schop waarmee werd gewerkt raakte zelfs verkoold. De brandweer was spoedig ter plekke de wagen van De Cocks dorp als eerste. Er werd enig nablus- werk verricht en voorts werd aan de overzijde van de weg een gat gegraven tot aan de hoofdbuis. Op eenvoudige wijze kon toen de gastoevoer voor de aftakking worden afgesloten. Vrijdagavond a.s. geeft het Hoornder fanfarekorps D.E.K. een openluchtcon cert in 't Horntje, aanvang 20.00 uur. Het gevariëerde programma luidt als volgt: 1. Our Director - Bigelon-Mol (mars); 2. Kermesse - Gust. De Roeck 3. Partita - thema Joh. Chr. Bach 4. Elvis Selection No. 1 - arr. Willy Hauvast; 5. East Anglia - Jacob de Haan 6. Besame Mucho - Velazques- Kokelaar. 7. Hymn of' Friendship - Michiel van Delft 8. Lastima - Malando - Vlak' 9. Tiger Rag - La Rocca - Pi Scheffer (mars). Bij slecht weer gaat het concert niet door en wordt het uitgesteld naar vrij dagavond 27 juni, ook aanvang 20.00 uur. Aan de Rijks Middelbare Agrarische School te Alkmaar slaagden de vol gende Texelaars voor hun examen: A-opleiding landbouw: J. W. Reuvers (De Cocksdorp), K. N. Kikkert (Den Burg), R. Bekker (Oudeschild), A. van Bommel (De Cocksdorp), P. J. Graaf (De Cocksdorp), B, F. Witte (Den Burg), M. G. Witte (Oosterend). B-opleiding landbouw: S. van Egmond (De Waal), A. W. Bakker (Den Hoorn), J. P. H. Smit (Oosterend).

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 2