1 U I SI A Strandbewaking zonder telefoon en boot 'aste data ieslaagd EKIMIPT omkraters In drukwekken de stoet paarden Hersenschudding na aanrijding In alle dorpen Baptisten naar Gortersmient Brisantgranaaat gevonden Hond tussen de schapen Brommer gestolen Cat-trailer gestolen Veel schade bij botsing Nog plaatsen vrij vakantieweken bij Geslaagd Duinbrandje Geen zwager maar dief Auto uit verkeer Bij zoektocht naar surfer blijkt: Bioscoop draait weer Frontale botsing op Ruigendijk Toeristen „kraakten" pand Onderdelen catamaran ontvreemd Gezocht: aangeredene Schade bij aanrijding Campers kunnen bij Shelter afvalwater lozen DINSDAG 24 JUNI 1986 TEXELSE COURANT PAGINA 7 lojDinitafl 24 iuni Dm 19.30 uur begint in Eben Haezer bijbelstudiebijeenkomst van de ipthistengemeente; toegang vrij voor eder. |n ffDe Wielewaal" begint om 20.00 ^r'om de slotavond van de Redmer Uska-school. |n de Doopsgezinde kerk in Den Burg geeft „Musica Texla" een l| jomeravondconcert. Woensdag 25 juni (iDe Schakel" houdt de „Knipkring Xel" een open avond, 20.00 uur. Donderdag 26 juni )e raadscommissie voor financieel, jljf Konomisch en technisch beleid heeft het raadhuis een openbare vergade- ng. Onder meer wordt gesproken garantieverlening aan SOS we- ildhandel, uitgifte in erfpacht van de oscoop, de uitvoering van de jacht- avenplannen en de geplande PWN- Jnker onder het Marsdiep. Aanvang 1.30 uur. /chologe. Spreekuur volgens af- praak: op woensdag van 14.00 - 17.00 ur( tel. (02220) 4887, het Groene [ruisgebouw, kamer A1, Witte Kruis- ian 19, Den Burg. Mevrouw drs. R. tetma. Tevens bereikbaar: tel. (02220) 842, Bernhardlaan 64, Den Burg. Ipreekuren college van B en W: We- houder Zegers maandag van 10.00 tot 1.00 uur; wethouder Schilling vrijdag an 14.30 tot 15.30 uur en wethouder iarendregt vrijdag van 10.00 tot 11.00 dere woensdagavond houdt de tolksdansvereniging Texel een itilksdansavond in De Wielewaal in De Vaal, aanvang 19.45 uur. Nieuwe le- >n zijn welkom. Informatie via tele- bon 02220-3565. Matschappelijk werker Frank van Lare oudt spreekuur in d'Ouwe ULO dins- woensdags en vrijdags van 8.30 9,30 uur en donderdags van 18.30 - 0.30 uur. ie WAO groep komt elke woensdag •n 10.00 tot 12.00 uur bijeen in enstencentrum De Buureton (oude Jan) aan de Molenstraat in Den lirg. aquelïne Dros uit Oosterend slaagde en de Acedemie voor Natuurgenees- mde te bloemendaal voor het diplo- Natuurgeneeskundig therapeute. lynthia Zadeits slaagde voor het diplo- receptioniste-informatrice bij Insti- lut Schroevers te Amsterdam. Mrga Geus behaalde het secretaresse iploma bij Instituut Schroevers te Den Bakker uit Den Hoorn mag voor- ,ing." voor zijn naam plaatsen, üj studeerde af aan de Hogere Techni- :fte School te Haarlem, in de richting teheepsbouwkunde. 'efan Bousma (13) slaagde aan de luziekschool voor graad B Mellofoon. ten Zegeren uit Den Burg slaagde oor het examen sportmasseur aan de 'oordhollandse academie in Alkmaar. üüd Buysman uit Den Burg is slaagd voor de STIVO vakopleiding selgoedHandelaar in Den Haag. Hij werkzaam in de Intertoys-winkel aan Stenenplaats. 'inkkolken zijn in het Texelse land- Aap nog bij tientallen te vinden. Ge in vanuit de lucht lijken het bomkra- s die vol water zijn gelopen. De ver- erde conclusie is dan door degene een rondvlucht maakt, snel getrok- in. Dat blijkt uit bijgaand fragment een reportage uit ,,De IJsselbode', in streekblad voor Oudewater en om- iving, ons toegestuurd door de al- iar wonende Bert Jonker. We rieden. ^ceer fTïeeeemaakt. daf3 jTweersverstechienng Sclgedwongen op Texel een hotel /moest worden opgezocht omdat terugvliegen niet meer mogelijk was. Aardrijkskunde gaat leven... Met Jan Hoefs als piloot en Jan Vermey als navigator vliegen we even later richting Schiphol. Boven Texel zijn duidelijk de met water gevulde bomkraters uit de Tweede Wereldoorlog te zien. yiiegend langs de kustlijn van Noord- Izijn de strukturen van de - - "V De niets vermoedende toerist die zon dag rond het middaguur een wande ling langs de Waddenzeedijk maakte, zat wei gedacht hebben dat hij zich plotseling in een geheel andere tijd be vond. Een tijd waarin het paard nog niet het veld had geruimd voor de au to. Zo'n zestig leden van de ponyclub De Kleppertjes" en de rijvereniging ,,De Waddenruiters" reden gezamenlijk langs de dijk van hoeve Zeeburg naar Oosterend. De ponyclub bestaat deze maand 25 jaar en om dat te vieren had men zaterdag een vossenjacht" georganiseerd voor groepjes van acht ruiters. Een soort puzze/tocht die uit eindelijk leidde naar Zeeburg, de door de familie Ee/man beheerde rotganzen- boerderij van Staatsbosbeheer. Dankzij de medewerking van SBB kon een route van De Koog door de dui nen naar De Cocksdorp worden ge volgd. Eén pony moest uitvallen om dat hij op hol sloeg en zich daarbij dusdanig bezeerde dat hij de tocht niet voort kon zetten. 's Avonds was er op de hoeve Zeeburg een dropping voor de Kleppertjes en een barbecue voor de Waddenruiters. De vereniging viert haar jubileum in november wat meer uitgebreid. Zondagochtend reden alle ruiters sa men naar Oosterend en vormden zo een indrukwekkende stoet. Op de Beatrrixlaan ter hoogte van de Molendwarsstraat reed vrijdag om streeks 9.00 uur een inwoonster van Den Burg een fietsend zevenjarig meis je aan. Het meisje sloeg af zonder richting aan te geven en raakte de au to zo ongelukkig dat de fiets nu als verloren moet worden beschouwd. Het meisje hield er een hersenschudding aan over en is onder behandeling van een arts. De auto had blikschade. Het boekje „Schapeneiland" van Renske van den Tempel blijkt niet al leen verkrijgbaar te zijn bij de boek handels van Den Burg, maar op ver kooppunten in alle dorpen op het eiland. Zondag heeft de Baptistengemeente voorlopig de laatste ochtenddienst in Eben Haëzer aan de Julianastraat. Om 10.30 uur predikt evangelist M. Vos uit Vroomshoop. Vanaf volgende week (zondag 6 juli) worden de ochtend diensten gehouden in een tent op de Gortersmient, tot en met 10 augustus. In Eben Haëzer worden gedurende de ze periode wel elke zondag avond diensten gehouden. Bij paal 9 werd vrijdag een brisantgra- naat uit de tweede wereld oorlog ge vonden. De politie heeft hem op een onbekende plaats begraven, in afwach ting van de Duik- en Demonteergroep van de Konimklijke Marine, die de gra naat vanmiddag onschadelijk zou maken. De politie heeft vergeefs getracht een jonge herdershond te vangen die ach ter de schapen van Roeper joeg, op het land tussen Akenbuurt en Rozen- dijk. Het beest ging er vandoor in de richting van de Smitsweg. een van de schapen was gebeten. In de nacht van zaterdag op zondag werd de zwarte Sparta brommer van een 16-jarig meisje uit Den Burg gesto len. De brommer was (niet op slot) achtergelaten in de Molenstraat nabij de r.k. kerk. De laatste drie cijfers van het verzekeringsplaatje zijn bekend. 770. Bij paal 17 is tussen woensdag 19.00 uur en donderdag 17.00 uur een witte, één-assige catamarantrailer gestolen. De trailer was van een 23-jarige inwo ner van Den Burg en had een dag waarde van f500,—. Veel schade ontstond zondagmiddag bij een aanrijding op het kruispunt Pontweg-Pijpersdijk nabij De Koog. Een van de Pijpersdijk komende 33-jarige Duitse automobilist wilde linksaf slaan, de Pontweg op en zag daarbij de van rechts komende auto van een 50-jarige man uit Den Burg te laat. Laatstgenoemde trachtte door een heftige uitwijkmanoeuvre een bot sing te vermijden, maar kwam daarbij met nog vrij grote snelheid tegen een lichtmast. De wagen werd daarbij on herstelbaar beschadigd en ook de lichtmast werd vernield. De man uit Den Burg stelde zich later in het zie kenhuis onder medische behandeling, waarbij bleek dat hij twee midden- handsbeentjes had gebroken. De ver oorzaker van de aanrijding bleef onge deerd en had ook geen materiële schade. Biem Bremer uit Oosterend slaagde voor het MEAO-diploma (administratie ve richting) aan de mr. J.L. de Bruyn Kopschool in Alkmaar. Voor de vakantieweken voor de Texelse jeugd kunnen zich nog jongens en meisjes aanmelden. De volgende mo gelijkheden zijn nog aanwezig: bouw- dorp (2e week), 14 t/m 18 juli (basis school 3e t/m 7e groep); Hike (zwerf tocht), 22-24 juli (7e en 8e groep ba sisschool); vaarkamp, 2e klassers (a 7125,— Week I (21-25 juli) is nu ook opengesteld voor 2e klassers, in week II nog één plaats vrij en in week III kan er nog één worden geplaatst. Aanmelden of inlichtingen: 02220-4300. Zondagmiddag rond één uur moest de brandweer uitrukken voor een duin brandje aan de Mokweg bij Den Hoorn, ongeveer ter hoogte van cam ping „Looodsmansduin". Het vuur dat zich vrij snel verplaatste in de droge begroeiing was snel gedoofd, ook door het toedoen van Staatsbosbeheer. De brand was gesignaleerd en gemeld door de heer D. Drijver. De veroorza ker is ook bekend. Een 16-jarige jon gen uit Den Hoorn had tijdens het zonnebaden zitten te roken. Toen de op de grond gevallen peuk de begroei ing had ontstoken, lukte het niet meer om de vlammen uit te trappen. Een oppervlakte van ongeveer 200 M2 verbrandde. Uit een van de „Bosch en Zee" appartementen in De Koog werd in de nacht van vrijdag op zaterdag een tas gestolen. Om 3.00 uur werd de daar op vakantie zijnde vrouw uit De Bilt wakker door een geluid. Ze dacht dat het haar zwager was, maar ging, toen niet op haar roepen werd gereageerd polshoogte nemen. Het bleek een in breker te zijn geweest die er met haar handtas vandoor was. De tas werd la ter teruggevonden, uit de portemon nee die daarin zat ontbrak 7175,—. Bij een rijdende controle door de poli tie is donderdag de Opel Ascona van een Texelaar uit het verkeer genomen. De auto vertoonde gebreken aan uit laat en vering en wordt onderworpen aan een verder technisch onderzoek. City Theater heet vanaf vandaag ,,De vergulde Kikkert". Door ziekte van Henk van Leeuwen en de rompslomp rondom de overdracht zijn er in de bioscoop de afgelopen weken geen films gedraaid. Donderdag is het toch weer zover, de stichting Theater Re- taet heeft de hand kunnen leggen op „Absolute Beginners" van David Bo wie. Na jarenlang gesloten te zijn ge weest wordt het klein buffet weer geo pend en kan men daar in de pauze van de film iets nuttigen. In het najaar zal de verbouwing beginnen en de stichting streeft ernaar dat dat niet ten koste zal gaan van de sfeer in de bioscoop. Vanaf de eerste week in juli wil de stichting een „intensief filmprogram ma" draaien. Dat houdt in dat behalve de hoofdfilm, die van donderdag tot en met maandagavond wordt ver toond, dinsdag en woensdag een fa miliefilm wordt geboden en woensdag en zondagmiddag een matineevoorstel ling voor de jongere kinderen. Boven dien zal mede gezien het financiële voordeel daarvan, op vrijdag en maan dag een nachtfilm worden gedraaid, waaronder soms een wat mildere eroti sche film. De zoektocht naar een verdwenen surfer, vrijdagmiddag, had meer om het lijf dan uitsluitend de actie op zich. Er werd in verkeerde rich ting gezocht en bij de badmeester- post van paal 21 bleken enkele voorzieningen, zoals een telefoon niet aanwezig. De surfer, een 17-jarige jongen uit Heemskerk, werd na bijna twee uur zoeken met .eerr plank en toebehoren aan getroffen op het strand nabij De Slufter. Samen met een vriend was de Heems kerker op zee gaan surfen en nam daarbij veel risico door ver uit de kust (anderhalve kilometer) te gaan. Leden van de KNBRD-reddingsbrigade op het Kogerstrand hadden de jongens hier voor gewaarschuwd. De Heemskerker raakte in de problemen doordat plotse ling de mastvoet van zijn plank afbrak. Hij kon zich drijvend houden met plank, maar kon niet uit eigen bewe ging naar de kust komen. Zijn maat zeilde naar het strand om hulp te ha len. Vanuit de badmeesterspost was echter geen spoor van de ander te be kennen. Dat was het sein om meerde re „reddingstroepen" in te schakelen. De KNBRD-brigade rukte van paal 20 zelf met een brandingboot uit, terwijl assistentie werd verleend door de Whipperploeg uit De Koog, de rijkspo litie en ook de „Siegfried Egmundis". Voorts schoten een sportvliegtuigje van Tessel Air en een voor de kust passerende kotter te hulp. Na 1 uur en 50 minuten zoeken, kwam om vijf over half vijf de melding dat de verdwenen surfer weer terecht was. De jongen verkeerde niet in onderkoelde toestand. Ondanks alle hulp had de reddingsactie beslist vlotter kunnen verlopen. Er werd niet direct in de goede richting gezocht. Volgens een woordvoerder van de KNBRD-brigade was de surfer „tegen alle logica in" naar het noorden afgedreven. Er stond op dat moment een noordenwind kracht zes. Tevens verliep de commu nicatie niet optimaal doordat de bad- meesterpost bij paal 21 nog niet over een telefoon beschikt en er moet wor den gebeld vanuit het nabijgelegen strandpaviljoen „Camelclub", een situ atie waarmee de paviljoenhouder niet Op de Ruigendijk waren drie personen auto's betrokken bij een botsing, woensdagmiddag om vier uur. Een 22-jarige inwoner van De Cocksdorp botste met zijn Opel Manta frontaal op de Honda van een 65-jarige man uit Enschede. De Cocksdorper wilde een Mazda passeren, die net als hij in de richting van de Postweg reed en voor sorteerde om linksaf te slaan bij de Korverskooi. De Opel en de tegemoet komende Honda raakten elkaar zoda nig, dat beide auto's vermoedelijk total loss worden verklaard. Een passagier van de Honda raakte lichtgewond aan het gezicht. De Mazda, die de niet strafbare aanleiding vormde, bleef onbeschadigd. Een viertal toeristen werd zondag door de politie verwijderd uit de woning Schilderweg 167, eigendom van een inwoner van De Koog. Deze heeft het pand onlangs gekocht maar woont er nog niet. Het viertal had dat blijkbaar gehoord en was erin getrokken, wat mogelijk was door een niet goed slui tend raam open te maken. De zaak waarnemer van de eigenaar kwam op de hoogte en schakelde de politie in, die aan deze „kraakactie" dus een eind maakte. Er was niets vernield; wel was de boel enigszins vuilge maakt, waarvoor de rekening zal wor den gepresenteerd. bepaald blij is. Dn gemeente behoort voor de posten inclusief voorzieningen te zorgen, en dit bleek dus onvoldoen de te zijn uitgevoerd. Navraag leerde dat de gemeente voor het installeren van de telefoon wel opdracht had ge geven aan de PTT, maar om onduide lijke redenen werd het werk niet uitge voerd. Normaliter verricht de PTT dit werk binnen een dag. De telefoon wordt nu alsnog met spoed aangeslo ten. Ook aan enkele andere voorzienin gen, zoals een omroepinstallatie en een brandingboot, ontbrak het bij paal 21. Tijdens de Ronde om Texel blijken zich nog meer diefstallen te hebben voor gedaan dan in de eerste instantie bij de plaatselijke politie bekend was. Een inwoner van Schoonhoven deed in zijn woonplaats aangifte van vermissing van de verstaging en trapezelijnen van zijn Hobiecat 16; de spullen moeten er op het strand of op het parkeerterrein van paal 17 zijn afgehaald. Vrijdagmorgen om 11.45 uur werd op het parkeerterrein van Bakkers Ijzerhandel in Den Burg een witte auto aangere den, waarvan de bumper werd beschadigd. Merknaam en kenteken zijn onbekend. Aan gifte werd gedaan door de aanrijder, die daarmee voor een uniek feit zorgde. Gewoon lijk komt die aangereden is aangifte doen en moet de ver oorzaker worden opgespoord. Op de Kamperfoelieweg bij de Koog ontstond zaterdagmiddag om 14.00 uur een aanrijding toen een van de camping „Kogerveld" komende auto mobilist uit Den Burg geen voorrang gaf aan een man uit Leeuwarden die in de richting van het mienterglop reed. beide wagens werden licht beschadigd. Vakantiegangers met campers (kampeerauto's) kunnen voortaan hun vuilwatertank leeg laten lopen in een stortput bij de camping Shelter aan de Boodtlaan in De Koog. Op de camping zelf kan men dan vers water tappen. De Recreatiestichting Texel liet de put daar aanbrengen omdat de afgelopen maanden is gebleken dat campereige naars de reservoirs leegden bij begin punten van wandelroutes. Dit bracht uiteraard onnodige vervuiling met zich mee. De stortput is eenvoudig te be dienen door middel van een hendel, waarmee de afsluitklep onder in de trechter wordt geopend. Veelal zal de ze klep zich bij storting vanzelf ope nen. De RST kwam op het idee van de put toen een nabijgelegen dienst woning van Staatsbosbeheer aangeslo ten moest worden op de riolering van de camping. In overleg met SBB werd besloten de voorziening voor de cam pers en een controlepunt van de riole ring te combineren en de stortput in te richten. Het gebruik van campers is een snel groeiende manier van vakan tie houden. Om te voorkomen dat toeristen in campers op parkeerterreinen over nachten, doet de RST een drin gend beroep op de Texelse bevol king om bij vragen van campertoe risten over waar zij moeten over nachten, te antwoorden dat zij op de campings welkom zijn. De campertoeristen worden geïn formeerd over het bestaan van de stortput op de voetspoorkaarten van Staatsbosbeheer. uMki Bij de pij! de vuüwaterstortput voor campers bij camping ,,De Shelter".

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 7