HIHLIMTI Verrassend slot van „woelige" Tally Ho gevonden VERVOLG VAN PAG.l Zwemparadijs Eerste „huiler" Nachtwacht betrapte dieven „Out of Africa" nog een week; vrijdags erotische speelfilms Glas van etalage niet stuk te krijgen Twee terreinbrandjes Auto opengebroken Poging tot diefstal verijdeld Ideale omstandigheden tweede zeilwedstrijd voor strand paal 33 Geld uit tent gestolen Granaat Dronken jongen gaf overlast Actie Baptistengemeente voor evangelist PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 15 JDy honderd gulden kunnen door de eige naars worden gebruikt maar ook door begunstigden die door hen worden aangewezen. Het gereduceerde kaartje kan worden gekocht na het tonen van een pasje met foto dat de aandeelhou ders krijgen. Gehoopt wordt dat vooral deze aandelen zullen worden ontdekt als geschenkartikel. Stel je voor: oma maakt haar kleinkinderen aandeelhou der zodat ze zolang het zwemparadijs bestaat zich daar voor zes gulden twee tot vier uur kunnen vermaken. Bij de niet op naam staande „bedrijfs- aandelen" van ƒ200— wordt gewerkt met een couponboekje met 52 uit- scheurbare weeknummers. Elke week- coupon geeft recht op 50% korting op de entreeprijs, wat betekent dat het maximale rendement per aandeel ƒ312— is. Wordt een coupon in een bepaalde week niet gebruikt, dan ver liest deze nog niet zijn geldigheid, maar kan alsnog worden benut in na der te bepalen andere weken. De N.V. heeft daar alle belang bij, want elk badbezoek betekent ƒ6,—. Hoeveel aan delen een gezin of bedrijf zou moeten aanschaffen moet ieder uiteraard voor zichzelf bepalen. In veel gevallen zal het kopen van door „iedereen" te ge bruiken bedrijfsaandelen van ƒ200,— in combinatie met op naam staande klei ne aandelen van ƒ100,— aantrekkelijk kunnen zijn. Voor zover de informatie in de folder niet toereikend is, kunnen belangstellenden overleggen met me vrouw Bruijn, Kogerstraat 40, telefoon 02220-2055 (tussen 14.00 en 18.00 uur) in Den Burg die het secretariaat van de N.V. Recreatiemaatschappij Texel behartigt. Ook de Texelse banken ge ven informatie. Vrijdagmiddag is bij het Natuurre- creatiecentrum de eerste „huiler" van dit jaar binnengebracht. De jonge, door zijn moeder verlaten zeehond maakt het nu redelijk. Het beestje spoelde aan op het strand bij De Koog en werd vrijdag gevonden door toeristen. Ze riepen de bad meesters aldaar en die alarmeerden op hun beurt mensen van het NRC. Die brachten de zeehond in veiligheid en constateerden een lelijke ontsteking aan de bek. Als hij een dag langer van medische hulp verstoken was gebleven was hij waarschijnlijk gestorven aan de gevolgen. Bij het NRC kreeg hij antibi otica toegediend en momenteel is zijn toestand gunstig. De nachtwacht van de Teso aan boord van de veerboot betrapte om half drie donderdagochtend twee 15-jarige in woners van Den Helder, die tot het af gesloten Teso-terrein waren doorge drongen en bezig waren de aldaar ge parkeerde brommer van een Teso-man te stelen door het slot te forceren. De nachtwacht wist de knapen te grij pen en aan de politie uit te leveren; de ander ontvluchtte over het hek maar kon later worden aangehouden. Het bleek dat ze naar de veerhaven waren gekomen op twee fietsen (eigendom van mensen uit Den Burg en Ooste rend) die ze in Den Burg hadden ontvreemd. De veelvuldig bekroonde speelfilm „Out of Africa" is geprolongeerd in bi oscoop „Teater Retaet/ln de Vergulde Kikkert". De film draait van donderdag tot en met maandag. Vanavond en woensdagavond is er geen filmpro gramma. Voorts zijn met ingang van afgelopen vrijdag nachtvoorstellingen van start gegaan met films in het ero tische genre. Het aanbod daarin is nogal uiteenlopend. Rob Valkenburg van de bioscoop wil films met harde porno en buitensporige geweldscènes proberen te weren. „In principe zoek ik het in speelfilms, dus waarin nog enigszins acceptabele acteerprestaties worden geleverd. Maar nu al blijkt het erg moeilijk om zulke films te krijgen. Ik vraag me zelfs af of ik een hele zo mer kan doorgaan. Het is een en al smerigheid en afschuwelijke verkrach tingen wat de klok slaat. Het lijkt wel alsof de mensen steeds immuner voor geweld worden." Valkenburg heeft al een film terug gestuurd, die naar zijn smaak te „goor" was. Afgelopen vrijdag was een film te zien van Playboy-fotograaf David Hamilton, bekend van de „wazi ge" foto's. „Het verhaaltje was flut, maar de beelden voor degenen die er van houden fotografisch mooi", aldus Valkenburg. De nachtvoorstellingen zijn elke vrijdagavond in juli en au gustus vanaf 23.30 uur, entree een tientje (een gulden duurder dan bij de overige voorstellingen). De Texelse brandweer kwam zater dagmiddag tweemaal in actie. Om vier uur brandde zo'n driehonderd vierkante meter duinbegroeiing op camping Loodsmansduin af en ruim twee uur later een stuk den nenbos naast het parkeerterrein aan het strandslag door De Neder landen nabij De Koog. Het laatste vuurtje blakerde ongeveer' vijftig vierkante meter, waarop wat naaldboompjes stonden. Het vuur was aangestoken door twee jeugdige toe risten uit Hengelo, die probeerden denne-appels te verbranden. Toen dat uit de hand liep snelden door de rook gealarmeerde Texelaars en enkele va- In de nacht van donderdag op vrijdag werd een tochtraampje ingeslagen van een aan de Ruyslaan geparkeerde auto van een Duitse toerist. Een radio cassetterecorder ter waarde van DM 450,— werd eruit gehaald. Twee tot dusver onbekende jon gens hebben in de nacht van zater dag op zondag een vergeefse po ging gedaan om in te breken in de juwelierswinkel van Martin Tromp aan de Weverstraat. Ze slaagde er niet in om het glas van de speciale kogelwerende etalgeruit geheel stuk te krijgen. De jongens probeerden eerst met een baksteen het ruit stuk te slaan. Deruit is echter gemaakt van pantserglas dat uit meerdere lagen bestaat en gaf geen krimp, ook niet toen de bakste nen er van grotere afstand tegenop werden gesmeten. Zelfs met een zwaar putdeksel lukte het niet, al liep de buitenste glaslaag wel ernstige schade op. De poging tot inbraak (of vernieling) is gezien, zodat een signalement bekend is. De jongens zijn ongeveer 20 jaar oud en van normale lengte. De een heeft blond krullend haar, de ander blond sluik haar. Toen ze merkten dat hun geruchtmakende pgingen de aan dacht hadden getrokken gingen ze er vandoor, zodat de politie te laat arri veerde. Hoewel de inbraakpoging is mislukt, is aan de etelageruit en de bij behorende alarmvoorziening toch voor duizenden guldens schade ontstaan. Martin Warnaar en Wop Rienks hebben met hun Supercat de tv de wedstrijd van de Cocksdorps kustzeilvereniging op hun naam geschreven. Een zeer sterk geva laatste manche bracht het ver maarde Texelse duo voorbij dea; dat moment aan kop van het kis,jf sement vertoevende Tornado m Gina en Arie Langeveld. D De tweede clubwedstrijd was in alle 0 opzichten een succes: het deelnemi veld telde 26 boten, het was helder c weer met een toenemende noord- i westen wind van omstreeks kracht» en de organisatie bleek goed voorb:" reid door wedstrijdleider Douwe Ko: ker en startmeester Jitze de Ridder Voorts was bij paal 33 veel publiek aanwezig om de drie manches op d N voor het strand duidelijk zichtbaar u J gelegde driehoeksbaan te volgen. In de eerste manche werd in de ko; groep een grote strijd uitgevochten tussen de Tornado's van de Langev en Herman Boks en diens nichtje H ma de Jong. Dit koppel maakte bij een der -boeien een vergissing en n de richting Vlieland. Toch lukte het weer aansluiting bij de kop te krijgt: In de voorste gelederen weerden zit ook Dirk Pool en José Hoogenboso' met hun Hurricane en Martin Warn: en Wop Rienks met hun Supercat.' berekening met handicapfactor bleet echter dat de Hobie van Hans en N bel Zuidema de beste rating had. M teriaalpech voorkwam dat de Hobie van Leo Saai en zijn zoon op de tw de plaats eindigde. De tweede race bracht dezelfde teams in de kopgroe waarin het voortdurend stuivertje w selen was. Boks/De Jong leek opd zege af te stevenen maar vijftig mei voor de finish schoot de grootschot uit de klem. Arie en Gina Langeveld kwamen alsnog langszij en wonnen met een seconde voorsprong. Dele nado's raakten in de laatste manche enigszins achterop, doordat zij tevee risico namen bij het zoeken naar de, meest gunstige wind. Dit kostte de Langevelds de zege want Warnaar e Rienks profiteerden sterk. Pool/Hoe genbosch eindigde op de tweede plaats, Andreas en Gerard Monenvf den derde. Na toepassing van de Té Yardstick kwam het volgende overal klassement tot stand: 1. Wan- aar/Rienks, 2. Langeveld, 3. Boks/D Jong, 4. Pool/Hoogenbosch, 5. Zui ma. Dit is tevens de stand na twee wedstrijden want de uitslag van de eerder gezeilde wedstrijd Paal 33-Pal 17 verviel doordat de boei bij het ke punt bij paal 17 ontbrak. Hierdoor fc nen nog slechts éénmaal de results', van een manche worden afgetrokkei voor het eindklassement, dat overv wedstrijden wordt berekend. Aan de reeks is een prijs verbonden voor de beste zeiler met handicap met meev ging van de prestaties van vorig jas' De zeiler die de meeste vorderingen heeft gemaakt eindigt aldus bovenal Winnares Petra Zoetelief ontvangt de felicitaties van Blijde Rijders-voorzitter Piet Daalder. Bewakers van camping „Loodsmans duin" troffen in de nacht van zondag op maandag twee 16-jarige jongens uit Wormerveer aan. Ze hadden een fiets en een bromfiets bij zich, die gestolen bleken te zijn. De politie werd inge schakeld die de jongens de tweewie- Iers liet terug brengen waar ze waren weggehaald. Het tweetal kreeg het dringende advies het eiland direct te verlaten, waaraan gehoor werd gegeven. Petra Zoetelief zorgde zaterdagavond voor een verrassende ontknoping van de Tally Ho. Zij liet haar kleine pony Loes sneller de honderd meter stappen, draven en galopperen dan haar concurrentes Hagar van Bergen met het paard Twicheel en favoriete Colette Kikkert met de grote pony Patrick, in de finale van de winnaars van de drie categorieën. De verlie zers kunnen een herkansing krijgen op 9 augustus, wanneer de Blijde Rijders en De Koog Promotion nogmaals een Tally Ho houden. In de nacht van woensdag op dag werd uit een tent op „Kogerstrand" een bedrag van gestolen. Het geld werd koffer. Gedupeerd is een 19-jarig je uit Alkmaar. In de buurt van paal 9 werd weer {ft! munitie gevonden. Deze keer het een 90 mm granaat, die dooróip politie is verborgen in afwachting v( de komst van de duik- en demontei ploeg van de marine, die het ding schadelijk zal maken. Het is voor de organisatie te hopen dat er dan minstens zo veel toeschou wers het terrein aan de Nikadel te De Koog bevolken als zaterdag. De geslik te pil zou dan niet extra bitter zijn, want van de ongeveer 800 bezoekers was er zaterdagavond niet één die en tree heeft betaald, terwijl dat wel in de bedoeling lag. Een aankondiging in de Recreatiekrant, die naar later bleek was gebaseeiJ op onjuiste informatie, lag daaraan ten grondslag. De entree was niet gratis zoals vermeld, maar bedroeg ƒ2,50 voor volwassenen er, ƒ1,— voor kinderen. Zeer tegen de zin besloot de organisatie daarom geen entree te heffen. Een tijdens de races gehouden collecte bracht ƒ450,— op, een kleine pleister op de wonde. Dat er door de vrije toegang ditmaal meer toeschouwers zijn geweest, dan in an dere jaren onder vergelijkbare weers omstandigheden het geval was, werd door Blijde Rijders-voorzitter Piet Daal der ontkend. Tot overmaat van ramp vertoonde de geluidsinstallatie bij de aanvang van het evenement storingen, maar deze werden spoedig verholpen. De manke menten brachten speaker Henk Spigt er enkele malen toe te verzuchten dat het weinig meezat, maar dat had hij beslist niet hoeven doen, want het gros der aanwezigen had er niets van gemerkt en vermaakte zich kostelijk. Tijdens de eerste races, bij de kleine pony's leek het in eerste instantie een kwestie van afwachten wanneer de eerste deelnemer in de ambulance zou belanden. Om de haverklap buitelde er iemand van zijn of haar rijdier, maar na een vijftal ritten was dat over en was het verdere wedstrijdverloop nage noeg vlekkeloos. Sandra Schotten met kleine pony Karei bleef na haar valpar tij even roerloos op de grond liggen, maar na door EHBO'ers te zijn opge lapt vervolgde zij de strijd en behaalde zelfs een derde plaats. Aan de Tally Ho deden 44 combinaties mee. Het me rendeel hiervan was afkomstig van de maneges van Kikkert en Zoetelief; on geveer acht deelnemers hadden zich individueel ingeschreven. Manege El zenhof had geen deelnemers afgevaar digd. Dat lag niet aan te hoog opgelo pen rivaliteit tussen de maneges, zoals wel eens wordt gesuggereerd, maar door ziekenhuisverblijf van Jan Paulus Kikkert was het niet mogelijk een team onder goede begeleiding af te vaardi gen. Mede hierdoor bleef het aantral deelnemers onder het verwachte aan tal van ongeveer zestig. Een andere Een 17-jarige jongen uit Wormer die rijkelijk aan Bacchus had geofferd ver oorzaakte zaterdagavond in de Dorpsstraat in De Koog zoveel hinder dat de politie werd gewaarschuwd. Die gaf hem gelegenheid om in de cel zijn roes uit te slapen en maakte proces verbaal op wegens openbare dronkenschap. kantiegangers te hulp. Zij brandje uit met inderhaast takken. De brandweer hoefde slee llO nabluswerk te verrichten. Meer ook niet nodig bij het duinbrandje i'7 camping Loodsmansduin, waar doende mensen bij waren om hel 's te doven voordat meer schade ontstaan. De oorzaak bleef hier onbekend. Loodsmansduin". gaar te laten worden zonder gevaar voor verbranden. Exploitant R. J. van der Veen heeft de barbecue door Intal- latiebedrijf De Graaf laten vervaardigen en installeren om grotere groepen mensen de gelegenheid voor barbecue te kunnen geven. Na afloop van het gewone diner (om 20.00 uur) kan men voor ƒ35,— een kilo vlees alsmede aar dappelen, sauzen, salades en andere toebehoren kopen en aldus een uur of drie samen met anderen actief bezig zijn met de barbecue. „We proberen daarmee wat variatie te brengen in de eetmogelijkheden. Het is weer eens wat anders dan het eeuwige weekend menu en we spelen in op de trend dat mensen graag zelf wat willen doen tij dens een langdurige eetpartij", aldus Van der Veen. Om op 27 juli Jehiel Estrella, een pre dikant van de Filippijnen, in de bap tistengemeente in Den Burg als voor ganger te hebben moet ƒ1485,— bij eengebracht worden. Estrella, momen teel in Amsterdam als congresganger bij de evangelisten van Billy Graham, heeft een retourticket dat 22 juli als vertrekdatum aangeeft. Dat is één dag na de bijeenkomst in de RAI en de vliegtuigmaatschappij is niet bereid de datum te wijzigen. De ƒ1485,— zijn voor een nieuw kaartje zodat de predikant een week later naar de Filippijnen terug kan keren en aldus kan komen prediken in Den Burg. Het initiatief Estrella hierheen te halen is afkomstig van enkele leden van de baptistengemeente onder aanvoering van Nico van Heeringen en Nico Drenth. Jehiel Estrella is een neef van Jochabelle van Heeringen, de echtge note van Nico, en het is voor haar persoonlijk ook plezierig hem naar het eiland te kunnen halen. Op het ogenblik is reeds ƒ1000,— bij eengebracht dankzij een collecte en een behoorlijke gift van één der leden. Leden van de baptistengemeente roe pen anderen op geld te geven zodat Estrella op 27 juli voorganger kan zijn in hun kerk. Voor verdere inlichtingen: Fam. Van Heeringen, Burgerhoutstraat 18 in Den Burg, tel. 02220 - 3031. Nablussen in De Koog. Vee! meer viel niet te doen. De 8-jarige Robert de Waard stal de harten van het publiek met zijn zeer kleine, maar rappe pony Polly. oorzaak is dat veel „manegemeisjes" nog maar sinds kort actief zijn en nog niet voldoende ervaring hebben opge bouwd om met een paard in de strijd te verschijnen. Op 9 augustus zal de deelname daarom naar verwachting groter zijn. De 44 die zaterdagavond in het strijd perk traden lieten in ieder geval een goede indruk achter. De meesten toonden een goede beheersing van de drie rijstijlen, zodat de baancommissa rissen slechts sporadisch hoefden in te grijpen. De races werden verreden met voorrondes, herkansingen, halve en hele finales. In het verloop van de avond waren ér steeds meer ritten met aan elkaar gewaagde tegenstanders, die menigmaal een spannende eindsprint tot gevolg hadden. Een spectaculaire prestatie leverde Emmy Bakker met het paard Tornado. Zij vloog in de halve finale na het drafon derdeel bij het keerpunt van de baan, keerde terug, maakte de achterstand goed en won met een lengte voorsprong. Een ander hoogtepunt was de finale van de drie winnaars. Colette Kikkert leek op de eerste plaats af te steve nen, maar bij het laatste keerpunt gleed zij met pony onderuit waardoor de overigens uitstekend rijdende Petra Zoetelief de hoofdprijs binnensleepte. Verstrooiende onderdelen waren verder een demonstratie paarden en pony's van het land halen en een Tally Ho race voor mensen uit het publiek. Ed- gard Kikkert uit De Koog won deze nipt. De uitslagen: Kleine pony's: 1. Petra Zoetelief, 2. Anita v.d. Ruit, 3. Sandra Schotten, 4. Kirsten Zoetelief. Grote pony's: 1. Colette Kikkert, 2. Sandra van Dijk, 3. Sietske Odolphy, 4. Bianca van de Wetering. Paarden: 1. Hagar van Bergen, 2. Jo- celijn Kikkert, 3. Lucien Joppe, 4. Em my Bakker. Dagkampioen: Petra Zoetelief. Gasten actief met de „indoor"barbecue van ^ig^defnemers-akflviteitëriJH^ „lndoor"barbecue op Loodsmansduin In het kantine-restaurant van cam ping „Loodsmansduin" is een bar becue geïnstalleerd met een zoda nige capaciteit dat er tientallen mensen tegelijk gebruik van kun nen maken. Het feit dat de barbe cue centraal in de restaurant ruimte staat (dus binnenshuis) is nieuw voor Texel. Rookgassen en dampen leveren geen hinder op want die worden via een schouw en een schoorsteen afgevoerd. Dank zij de grote hitte van de barbe cue zelf gebeurt dat door spontane trek, dus zonder dat er een ventilator aan te pas komt. De barbecue wordt gestookt met aard gas. Daarmee wordt een laag la vasteen gloeiend gemaakt, zodanig dat op het rooster precies de juiste en uit eraard stabiele temperatuur wordt be reikt. Daarbij is de ene helft van het rooster aanmerkelijk heter dan de an dere, wat de mogelijkheid geeft het vlees eerst van een korstje te voorzien en vervolgens bij lagere temperatuur

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 2