1 VUB HET" i RAADHUIS 1 oppop-toernooi nu net tien elftallen on, maan en hoog water Sportvisser raeht kinderen gevaar S.V. De Koog DE NOODZAAK BLIJFT pw.t Cor Kievits nam afscheid van KLM Andere duikers Stoel gestolen Vernieling Bijbootje gezonken Brommer uit het verkeer Geslaagd 't Was maar spel. Hotel „Kogerend" in ander handen L Mededelingen van B.enW.\ llill Goede opbrengst Anjercollecte Diefstallen Steen door ruit Geld voor sociaal-cultureel werk Lekker smikkelen |98t iiJDAG 1 AUGUSTUS 1986 TEXELSE COURANT PAGINA 7 |3l zesde AVRO's Toppop- getbaltoernooi, dat dinsdag op jtC-veld van Texelse Boys wordt [houden, telt voor het eerst tien ^nemende teams. Nieuw zijn de Hallen van café De Jutter en eet- jfé Parkstraat. Het kroegentoer- ooi begint om 10.00 uur en dus (jtom 12.00 uur zoals abusievelijk opgenomen in de icreatiekrant. ijt toernooi gaat uit van zaalvoet- ilvereniging Casino. Zes jaar gele- speelden leden van die club in vriendschappelijke wedstrijd igen een team van de in de disco- opererende diskjockey's van iVRO's Toppop. Daaruit ontstond jiidee om er een jaarlijks toer- livan te maken, wat een goede logelijkheid is om de contributie jltunnen drukken. Dat bleek in laad zo te zijn. Voor het pu- liek is het toernooi aangenaam J;,mte volgen, met een barretje, Jitkraampje en terrasje langs de jodvan het veld. Het programma ft; tule A: ren |3chtbar Casino De Toekomst afé De Jutter afè De Zwaan 'oule B: (jestion In den Grooten Slock Parkstraat ra's Toppop Kfeogramma: uur Casino-Toekomst J.25 uur Question-De Slock 1,50 uur De Jutter-J'elleboog 15 uur Paal 9-Parkstraat 140 uur De Zwaan-Casino ra zon komt 1 augustus op om 6.00 en gaat onder om 21.30 uur. Maan: 5 aug. N.M.; 13 aug. E.K. Springtij: 8 aug.; doodtij: 15 aug. water ter rede van Oudeschild: 1 augustus 4.54 en 17.21 g 2 augustus 6.12 en 18.35 ïidag 3 augustus 7.44 en 20.03 andag 4 augustus 8.39 en 20.58 5 augustus 9.23 en 21.44 6 augustus 10.02 en 22.27 7 augustus 10.40 en 23.07 8 augustus 11.18 en 23.45 ïdag 9 augustus 11.56 en het strand is het ongeveer een eerder hoog water. Laagwater valt gemiddeld 6.15 ur na Jiogwater. muit Beverwijk afkomstige wa- stó itoerist kwam dinsdagmiddag op li weinig verstandige idee om sn viertal op de haven spelende nderen uit Oudeschild mee te ne- 8n voor een vistochtje. Er stond m wind van kracht zeven uit het lidwesten bij volle ebstroom, zo- er een flinke zee stond die het ren met het kleine open bootje aktisch onmogelijk maakte. De i^fan vertrok echter toch maar «am op korte afstand van de ha- in moeilijkheden. Het roer ig kapot, de motor viel uit en a van de ramen sloeg stuk. De aderen stonden doodsangst uit. e' (dat moment keerde Adrie Hutjes oh it zijn kotter TX 27 van een garna- /e! Ilrek terug. Hij zag het tafereel en 35 'kte dat onder de nderen aan lord zijn eigen zoon Marco was. Hij het bootje op sleeptouw en 0 het in de haven terug. Omdat van mening was dat de man uit verwijk de kinderen in gevaar had 'j 'recht, waarschuwde hij de politie. vel de Texelse Rijkspolitie als de jgj spolitie te water bemoeiden zich 'het geval, maar of dit zal leiden maken van proces verbaal was teren nog niet duidelijk. Op de foto Mill Bert Koning) de TX 27 met het in 'li ®gheid gebrachte kruisertje. 12.05 uur Avro's Toppop-Question 12.30 uur De Toekomst-De Jutter 12.55 uur De Slock-Paal 9 13.20 uur J'elleboog-De Zwaan 13.45 uur Parkstraat-Avro's Toppop 14.10 uur Casino-De Jutter 14.35 uur Question-Paal 9 15.00 uur De Toekomst-J'elleboog 15.25 uur De Slock-Parkstraat 15.50 uur De Zwaan-De Jutter 16.15 uur Avro's Top-Paal 9 16.40 uur Casino-J'elleboog 17.05 uur Question-Parkstraat 17.30 uur De Toekomst-De Zwaan 17.55 uur De Slock-Avro's Toppop 18.20 uur Wedstrijd om 3e en 4e uur plaats 18.45 uur Wedstrijd om 1e en 2e plaats Prijsuitreiking: 19.15 uur. De seniorentraining van s.v. De Koog start dinsdag weer, aanvang 19.00 uur bij het eigen terrein aan de Boodtlaan. Aangeraden wordt loopschoenen mee te nemen. De aanvang van de eerste trainingen voor de jeugd en dames wordt later bekend gemaakt. Oud-Texelaar Cor Kievits (60) uit Amstelveen heeft afscheid genomen van de KLM na veertig dienstjaren. Boordwerktuigkundige Kievits kwam in 1946 bij de nationale luchtvaartmaat schappij en vloog op bijna alle vlieg tuigtypen waaronder de Lockheed Constellation, Electra, Convair, de meeste Douglastypen en de laatste tien jaar op een Boeing 747 jumbo. In september 1954 overleefde hij het neerstorten van de Lockheed "super- constellation „Triton" in Shannonrivier in Ierland. In april 1945 behoorde hij tot de groep Texelaars die door de Duitsers werden opgepakt om op de Mok te worden gefussilleerd; halver wege ontkwam hij met enkele anderen door uit een auto te springen. Kievits is gehuwd met een Ierse, die hij ont moette na het ongeluk in de Shannon, hij vloog gedurende zijn loopbaan meer dan 21000 uren, een aantal dat door de huidige generatie vliegend personeel niet meer kan worden gehaald. Vrijdag 1 augustus Om 18.00 uur begint op het sportter rein aan de Nikadel in De Koog het popconcert van Golden Earring, Barrel- house, Kaz Lux, Jan Akkerman etc. ten bate van de overdekte manege. Zaterdag 2 augustus Op het vliegveld Texel wordt de derde Airshow gehouden, 's Morgens het „statische" gedeelte; 's middags de vliegdemonstraties. Voor de overige evenementen: zie de Rekreatiekrant. AMNESTY INTERNATIONAL De Cocksdorp en Eierland Zaterdag wordt in De Cocksdorp en omgeving oud papier opgehaald door oudercommissie en leerlingen van de o.l. school. Men wordt verzocht het papier uiterlijk 8.30 uur aan de straat te zetten. 's Middags wordt in de rest van de polder papier opgehaald door de Strij- bosschool van 13.00 tot 15.00 uur. Cor van Heerwaarden uit Den Burg werd tijdens de visserijdag van zater dag in Oudeschild niet uit de haven gered door leden van de KNZHRM- wipperploeg, maar uiteraard door zijn collga's van Duikclub Texel. De wip- perploeg was wel aanwezig, maar ver zorgde een andere demonstratie. Van een hotelterras op de hoek Kamperfoelieweg-Dorpsstraat in De Koog is zondagmorgen rond twee uur een kunststof terrasstoel gestolen te gelijk met het touw van een vlagge- mast, terwijl een hek van acht meter lengte werd vernield. De waarde van stoel en touw samen bedraagt 745,—. In de nacht van donderdag op vrijdag werd de achterruit stukgeslagen van een VW personenauto die op het par keerterrein aan de Emmalaan stond. Uit de wagen werd niets vermist zodat vernieling blijkbaar het enige doel van de dader is geweest. De automobilist was een 59-jarige man uit Zwitserland die verklaarde nooit weer naar Nederland te willen omdat hij hier al eerder een slechte ervaring had opgedaan: zijn autoradio was gestolen. Een watertoerist uit Zwolle heeft bij de politie laten weten dat hij in de buurt van boei T 10 een bijbootje dat hij op sleeptouw had, heeft verloren. Het bootje (voorzien van zeil en blauw en wit van kleur) is vol water gelopen en gezonken. Mogelijk spoelt het een de zer dagen ergens op Texel aan. De politie hield dinsdag op de Zanddijk in Eierland een brommer aan omdat deze ter plaatse niet mocht rijden. Toen bleek dat de brommer teveel ver mogen had en teveel lawaai produ ceerde, was dat aanleiding om het ding voor technisch onderzoek van de weg te halen. Dat onderzoek heeft in middels plaatsgehad en bevestigde de eerste indruk van de politie. De „fou te" onderdelen moeten er worden afgehaald. Voor het praktijkdiploma Boekhouden zijn geslaagd: Pieter Duin, Chris Lan- ser, Klaas Lips, Anneke Raven, Ada Renout, Joke Rikkenberg, Anneriet van Straten en Tineke Zuidema. t Zij volgden de 2-jarige avondcursus op Texel, welke werd verzorgd door de Stichting Praktijkopleidingen uit Den Helder. van Straten, Tineke Zuidema en Bert Kijk eens wat ik durf", moet dit jeug dige toeschouwertje woensdagmiddag tijdens de folklore hebben gedacht. Vol spanning en vervolgens opgelucht lachend, evenals de omstanders, schudt het jochie het zeskoppige monster de grote hand. Er gebeurt ge lukkig niets. Deze ontmoeting was één van de vele reacties op de merkwaar dige uitdossingen van de leden van de Amsterdamse theatergroep Narcis". De groep behoorde tot het programma van de ,,Dag van het straattheater". Hotel „Kogerend" (vroeger hotel Geertje) aan de Kogerstraat in Den Burg draait onder nieuwe eige naars. Het zijn de 23-jarige Erwin Lobato uit Den Burg en de 26-jarige Daan van Sijp uit Eier land. Ze hebben een firma gesticht die het bedrijf al sinds 7 mei in be zit heeft maar daaraan tot dusver geen ruchtbaarheid heeft gegeven. De dagelijkse leiding is in handen van Lobato. Laatstgenoemde heeft practische hore- caervaring opgedaan in jeugdhotel De Zilvermeeuw en in de Rode Pimpernel maar heeft een technische schooloplei ding: MTS-werktuigbouw. Voor Van Sijp is deze sector volkomen nieuw. Lobato keek al geruime tijd uit naar een eigen bedrijf. Hij hoorde tot de gegadigden voor het voormalige Hap py Days in Den Hoorn. Met de familie B. Hoogenbosch die hotel 't Kogerend al een tijd te koop had, werd over eenstemming bereikt. De firma die de twee ondernemers in het leven riepen heet „Hemtex" wat staat voor Hotel Exploitatie Maatschappij Texel. Dat roept het vermoeden op dat het twee tal meer wil dan alleen het hotel in Veel succes oogstte ook het gerouti neerde gezelschap Foreign Bodies", dat een uur en een kwartier lang het publiek rond het podium op de Groe ne plaats hield gekluisterd. De Texelse theatergroep ,,SAAI", Okidoki, de Duitser Tom Doch en de N/OZ-band zorgden eveneens voor straatvertier. Door het plots teruggekeerde strand weer viel de publieke belangstelling enigszins tegen. Organisator Rob Val kenburg: ,,Ëen leuke aanvulling op het folk/oreprogramma, maar nog wat te mager a/s echte theaterdag. Maar mis schien komt dat er een volgende keer we! van." Den Burg exploiteren en dat blijkt te kloppen. „Wij zijn jong en we willen wat". Hotel 't Kogerend zal van om vang en karakter veranderen: van ka merverhuurbedrijf naar een „echt" hotel-restaurant. Dat restaurant gedeel te komt volgend jaar. De eetzaal is in middels gemoderniseerd en het exte rieur van het thans 29 bedden tellende bedrijf krijgt een andere kleur. De be doeling is uit te breiden tot 40 bed den. De daarvoor noodzakelijke ver bouwing zal via een artikel 19 vergun ning geregeld moeten worden. De collecte die onlangs werd gehou den voor het Anjerfonds heeft op Texel totaal 72647,30 opgebracht. Dat is aanmerkelijk meer dan de opbrengst van 1985 die 71810,70 bedroeg. Een kwart van het geld is bestemd voor de plaatselijke verenigingen die zich heb ben ingezet voor deze collecte. Gespe cificeerd per dorp was de opbrengst: Den Burg 7902,40; Oosterend 7491,85; De Koog 7261,95; De Waal 795,45; Den Hoorn 7247,25; Oudeschild 7277,80; Midden-Zuid-Eierland 7187,80; De Cocksdorp 7182,80. Voorlichtingsbijeenkomst voor „starters" In samenwerking met het Regionaal Dienstverleningscentrum kleinbedrijf zullen door de Kamer van Koophandel en fabrieken in Hollands noorderkwar tier „groepsvoorlichtingsbijeenkomsten voor starters" worden georganiseerd. Deze bijeenkomsten zijn bestemd voor degenen die met een eigen bedrijf wil len beginnen en zullen worden gehou den op woensdagmiddag 24 septem ber, 29 oktober, 26 november en 17 december. Belangstellenden dienen zich te melden bij genoemde Kamer van Koophandel; tel. 072-127327 (na 1 september: 072-195757). Een Duitse kampeerder op „Ko- gerstrand" merkte maandag dat de ra dio uit zijn auto was gestolen. Het ding had een waarde van ongeveer 7300,-. Dezelfde dag had in de drukte van het maritiem museum ook een diefstal plaats. Een 38-jarige vrouw uit Enkhui zen raakte daar haar schoudertas kwijt. In de tas zat een portefeuille met ongeveer 750,—, een zonnebril en een filmrolletje. Maandagochtend half vier hoorde een 56-jarige Texelaar bij zijn woning aan de Nieuwlanderweg bij De Waal een auto stoppen. Even later duidde glas gerinkel op de vernieling van een ruit. De Texelaar kon slechts constateren dat een ruit van 88 bij 70 centimeter met een steen was stukgegooid. Da der en motieven zijn onbekend. Minister L. C. Brinkman van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur heeft besloten de voor 1986 in de begroting opgenomen gelden voor het sociaal- cultureel werk te verdelen zoals ver meld in het verdelingsplan. Volgens dat plan krijgt Texel de beschikking over 7113.821 Dezelfde minister besloot bovendien dé begrote'bedra gen beschikbaar te stellen voor eman cipatiewerk op grond van de tijdelijke Rijksbijdrageregeling ter stimulering van emancipatiewerk. Voor die eman cipatie ontvangt Texel 76329,—. Alle bewoners van het tijdelijke Gollards-onderkomen „Molenend" in Den Burg genoten woensdagmiddag van een bij het noodcomplex gehou den barbecue. Ook de bewoners van de zogenaamde „aanleunflats" aan De Zes waren uitgenodigd. Uit de wind en in de zon zat het gezelschap prins heerlijk te genieten van wat verple gend en keukenpersoneel van het huis hen voorschotelde. Er werd lekker gesmikkeld van het vlees, verzorgd door slagerij Ott, en het ijsje toe kon er ook nog wel bij. Willem Vlas uit Oudeschild zorgde ervoor dat de geuri ge dampen werden vermengd met vro lijke klanken van zijn accordeon. In het „Molenend" is het moeilijk om voor een groot aantal personen activiteiten te houden, omdat de ruimte van de recreatiezaal tekort schiet. Voor wat betreft hun eigen behuizing zijn de be woners dik tevreden en is het best vol te houden tot over een jaar de bouw van het nieuwe onderkomen op de plaats van het voormalige Clazina Emi- lie Gollards Rustoord is voltooid.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 19