Nog geen winst voor ,,Texla"honkballers Jeugd beleefde spannende driekamp ERVOLG VAN PAG.1 bejamda-conferentie u Drie evenementen voor paardenvrienden Zeiltocht rond Texel en Vlieland In zevende strandloop 125 deelnemers Dansen op de Groenep/aats Bord voor het hoofd JpNSDAG 19 AUGUSTUS 1986 r(l! ob Jordaans is met zijn Tl jaar één flde oudere deelnemers aan de con-' jeditie. Hij is tevens het bewijs-dat ie- ^id die lijdt aan de Duchienne- liant niet per sé sterft als hij de cri- [eeftijd van 14, 18 of 21 jaar bereikt, jaarna blijkt de ziekte zich te stabili- au!Sn", vertelde Rob daarover. Hijzelf lin jdt het erop dat hij door die drie ajj! >ssen is gekomen omdat hij het le- O positief beschouwt. ,,Veel jonge- van twaalf of dertien horen dat nveertienjarige lotgenoten sterven stellen zich erop in hen te volgen". Igens Rob zou meer geloof in hun "j sn toekomst deze jongens weieens uleven kunnen redden. EAMDA idert enkele jaren houdt de overkoe- Snde organisatie van spierziektenve- jgingen, de EAMDA (European Alli- :e of Muscular Dystrofy Associati- il, internationale conferenties. De I >ste twee daarvan vonden plaats in jiemarken, waar tevens het hoofd huur van deze organisatie zetelt. Dit liiheeft men een deel van de organi se overgegeven aan de VSM, die iel uitkoos als lokatie voor de dit ite houden bijeenkomst. Dat heeft "este maken met het Tesselhuus, het Jantiehuis voor gehandicapten in De -goede kontakten met de Stichting (elvakantie gehandicapten droegen jaan een soepele organisatie. Toen sek dat het Texelhuus gezien het iie aantal aanmeldingen voor de nferentie te klein zou zijn, ver niste men de bijeenkomst naar de itiméus-hoeve, waar door het steeds siende aantal aanmeldingen ook se tenten nodig waren. Eén tent slaapplaatsen voor de deelnemers de andere tent voor de te houden kussies. Uitwisseling 1 voornaamste motief voor het hou- ivan een dergelijke conferentie is uitwisseling van gegevens over het in van gehandicapten in verschillen enden. Behalve de twaalf uit Ne land zijn er vertegenwoordigers van marken, Zweden, België, Duits- ij, Engeland, Ierland, Finland, ikrijk, Joegoslavië en Malta. De wisseling van gegevens en ervaring tuttig en noodzakelijk. Een meisje iMalta dat lijdt aan spierdystrofie, id geconfronteerd met de levenswij- an haar lotgenoten in Zweden en isehijnlijk zal dat van grote invloed ,ten op haar levenshouding. Zij zit oigaans thuis en het enige dat ze ns kan doen is de telefoon aanne- n In Zweden daarentegen zijn de i tendicapten vrijwel volledig geïte- 'I terd in de samenleving, i-iderland zit daar ergens tussen", 'Rob Jordaans daarover. ,,Er zijn kverschillende mogelijkheden voor ftandicaptenSommigen zitten in re- ■datiecentra of wonen bij hun ou ts en ik woon zelfstandig in een zo teten ,,focuswoning" in een wijk 3rin jongeren, bejaarden, invaliden andere door elkaar wonen". In zo'n S, met focuswoningen bevindt zich ens een centrale woning met - siigens niet medisch geschoolde - Istenten, die bereikbaar.zijn wan- ar hulp nodig is. Deze soort wonin- ais afkomstig uit Zweden, het land Ihet meest vooruitstrevend is op Igebied van gehandicaptenzorg, newel we hier niks te klagen heb- i Maar het kan natuurlijk altijd be- aldus Rob Jordaans. Thema's ist het hoofdthema, de essentie lieven voor gehandicapten, zijn er (ere gespreksonderwerpen. Zo idt er uitvoerig gesproken over de nier van wonen en werken en. over telaties van de gehandicapten. Uit- itd komt men dan al snel op de in- mtie van gehandicapten in de sa- beving. ,,Veel mensen zien ons als denken dat wij vaker dan anderen idokter nodig hebben", zei Simone, ^bedenkster van de thema's en 'lijdend aan spierdystrofie. Ze voeg- overtuigend aan toe: Niets is min waar". Ik voel me kerngezond, de Rob Jordaans aan. Om te bena men dat ook de Belgische gehandi- 'len hun best doen te integreren in Samenleving reed zondag op de enkomst één van de Belgische in den rond met achterop zijn rolstoel "eclame voor Radio Decibel", 'pirantenzender voor gehandicap- I Omdat die integratie een grote rol ïltin het leven van de gehandicap ts was de opzet van de bijeen- r,st de deelnemende gehandicapten de voorzien van professionele hulp. II mochten één begeleider mee- '9en, liefst een vriend of familielid, heeste deelnemers gaven hieraan degen van de organisatie gehoor fet is mede de oorzaak van de ge- 3e atmosfeer tijdens de bijeen- M.Rob en Simone bewijzen dat Nederland goed mogelijk is als todicapte, levend in een rolstoel, Aardig te funktioneren. Rob'is bin- Msarchitekt in Dordrecht en Si- 13 studeert blokfluit aan het t/atorium. Wens wenst dat de bijeenkomst op vruchten zal afwerpen voor de TEXELSE COURANT PAGINA 5 vallend liet Texla een drie-honkslag en een twee-honkslag zien. De cijfers: Heiloo A (2 werpers): 3 keer 3-slag, 2 keer 4-wijd, 2 keer geraakt werper, 2 honkslagen tegen geen veldfouten. Texla (2 werpers): 2 keer 3-slag, 11 keer 4-wijd, 9 honkslagen tegen, 7 veldfouten. Vitesse-Texla: 6-4 In de wedstrijd tegen Vitesse in Castri- cum heeft Texla de punten duidelijk uit handen gegeven. Er moest door bles sures weliswaar nogal binnen het in field geschoven worden, maar de be langrijkste omzetting, Simon Lap als gelegenheidswerper, bleek een gouden greep te zijn. Simon deed meer dan van hem verwacht mocht worden en wierp een uitstekende wedstrijd. Zeven keer 3-slag, 1 keer 4-wijd en slechts, vijf honkslagen tegen zijn prima cijfers! Het veld maakte echter op de beslis sende momenten fouten, waarvan Vi tesse dankbaar profiteerde. Letterlijk niemand van Vitesse kwam op eigen kracht binnen! Debutant Stefan de Haan maakte overigens het genoegen, om in zijn tweede slagbeurt al een honkslag te slaan. De cijfers: Vitesse: 9 keer 3-slag, 3 keer 4-wijd, 5 honksla gen tegen, 2 veldfouten. Texla: 7-keer 3-slag, 1 keer 4-wijd, 5 honkslagen tegen en het veld maakte 8 fouten. Leden van de Vereniging voor Vrien den van het Paard kunnen zich voor vrijdagavond a.s. opgeven voor drie evenementen: de behendigheidsrit van a.s. zondag, de reis naar de nationale tuigpaardendag in Ermelo en de reis naar de UTV-tentoonstelling in Urecht. Startplaats en vertrektijden van de be hendigheidsrit zullen na opgave wor den doorgegeven. De kosten van de (bij voldoende deelname) te organise ren ééndaagse reis naar Ermelo en/of de tweedaagse reis naar Utrecht zullen na opgave worden vastgesteld. Opga ve bij mevrouw I. de Wit-Roeper, tele foon (02226) 357. Zaterdag 30 augustus wordt een prestatie-toertocht ,,Rond Texel en Vlieland" gehouden, georganiseerd door de werkgroep zeilevenemen- ten van de Watersportvereniging Texel. Gestart wordt vanuit de jachthaven van Oudeschild op een tijdstipo dat door de deelnemers zelf moet worden bepaald. Ze moeten er namelijk voor zorgen omstreeks 10.00 uur op de Noordzee te zijn, ongeveer ter hoogte van De Koog om gebruik te kunnen maken van de vloedstroom die de schepen tot de omdraai op het wad moet begeleiden. Als de tocht wegens mist of harde wind (meer dan kracht 5) niet door gaat, zal een vervangende tocht wor den gehoudén op de Waddenzee. Na afloop wordt gezamenlijk gegeten. Ge hoopt wordt dat ook schepen en an dere verenigingen zullen meedoen; zij hebben gratis ligplaats in de jachtha ven van 29 tot 31 augustus, 12.00 uur. De wedstrijdvoorwaarden en inschrijffor mulieren zijn verkrijgbaar bij H. Collou, Schilderweg 200, Oudeschild, telefoon (02220) 2634. Aan de zevende strandloop die door SVC bij paal 28 werd gehouden, werd meegedaan door 125 personen. De uit slag was als volgt: 4 km: 1. Winfried Sattler 13.36 min.; 2. Harald Becker 13.54; 3. Jam Plato 14.31. 4 km jeugd: 1. Hendrik Plato 14.52 min., 2. Denhard v.d. Slikke 16.54; 3. Jan Willem Kraay 17.22. 4 km dames: 1. Anke Graf 16.56 min., 2; Ingrid van Lubek 17.50; 3. Janneke Zaadstra 18.02. 8 km: Minne Goënga 27.06 min., 2. Cees Timmer 27.38; 3. Harald Lesi- bach 29.47. 8 km veteranen: 1. Albert Hoven 29.08 min.; 2. Huub Aber 30.27; 3. W. Tim mer 30.51. Voorlopig algemeen klassement: 4 km jeugd: 1. Hendrik Plato; 2. Den- hard v.d. Slikke; 3. Richard Stevens. 4 km dames: 1. Monique de Goede; 2. Anke Graf; 3. Ingrid van Lubek. 8 km: 1. Minne Goënga, 2. Cees Tim mer; 3. Ron Daalder. 8 km veteranen: 1. Albert Hoven; 2. Joachim Schober; 3. Piet Bakelaar. Morgén wordt de laatste Paal 28 strandloop van dit seizoen gehouden. Na afloop worden de prijzen van het algemeen klassement uitgereikt. De stichting Folklore hield woensdag de ,,Dag van de dans en de muziek" waarbij optraden de Monkey Revivals, de N/OZ-band, een Alkmaarse band, de dansgroep Oude Dansen Texel, een kinderdansgroep en de folklorezang en dans groep ,,Aald Hielpen' uit Hindeloopen Frieslandde naam betekent oud Hinde loopen. De opvallende kostuums hadden de leden zelf gemaakt naar voorbeel den van historische kostuums die in het museum van Hindeloopen hangen. De sieraden die de dames droegen waren wel werkelijk antiek. De dames droegen blauwe en rode gewaden. Zoals vroeger dikwijls het geval was hadden die kleu ren betekenissen: blauwe kleuren betekende dat de vrouw in de rouw was, hoe vrolijk het bloemmotief ook was. Er dansten woensdag ook vrouwen met rood gekleurde jurken; rood was vroeger in Hindeloopen de feestkleur. De heren lie pen in het zondagskostuums van een zeekapitein. Na afloop van de folkloredan- sen zong de groep enkele liederen. Nog steeds hebben de teams van H.S.V. Texla" het juiste ritme niet te pakken. Hoewel er beter ge presteerd werd dan vorige week moest opnieuw twee nederlagen geïncasseerd worden. De junioren verloren van koploper Heiloo A met 14-13. Het senioren team liet bij Vitesse de punten liggen: 6-4. Het junioren team stond voor de zwa re opgave om één van de twee koplo pers tegenspel te bieden. Te meer daar het team incompleet was waren de winstkansen minimaal. Toch heeft Tex la in Heiloo altijd goed gepresteerd. Het earn wilde ook nu weer voor een goede prestatie zorgen. Uiteindelijk leidde dat tot iets te gejaagd spel met daardoor te veel fouten in de tweede helft van de wedstrijd. De uitstekende 3-3 tussenstand moest toen uit han den gegeven worden. Het bij vlagen goede veldspel van Texla kreeg zo iets te weihig beloning. Texla noteerde na melijk een dubbelspel en winst door goede aangooien vijf keer een loper op het tweede honk uit te krijgen. Aan- Zaterdag hield de Atletiekvereni ging Texel een driekamp voor de jeugd. Op het terrein van Texelse Boys ontbrandde een spannende strijd tussen de deelnemers. Hoe wel het veld niet volstroomde met publiek en het aantal deelnemers bleef steken bij 25, waren de orga nisatoren na afloop tevreden over het verloop. Het waren voorname lijk leden van A.V. Texel die meede den, maar juist de deelname van enkele Duitse toeristen maakte er een boeiende wedstrijd van. Deze zomer houdt de atletiekvereni ging drie driekampen voor de jeugd. Tijdens de wedstrijden komen alle on derdelen van de atletiek naar voren. Zaterdag waren het hoogspringen, hor delopen, discuswerpen en duizend me ter hardlopen. Bij dat laatste onderdeel (dat bij elke driekamp terugkomt) ver raste de Duitse toerist Jan Michael Plato (16 jaar) door de kilometer in 2 minuten en 53 seconden te lopen. Meetlint Afgezien van de wind, die bij het hoogspringen op bijzonder ongelegen momenten de lat van de steunpalen blies, kreeg de atletiekvereniging één teleurstelling te verwerken. Het meet lint, waarme de werpafstand van de discus moest worden gemeten, was verdwenen uit de opslagkeet van de vereniging. Het bleef zoek en men kon geen andere verklaring bedenken dan dat onverlaten het ontvreemd moesten hebben. Uiteindelijk haalde Jan Drie- internationale organisatie van gehandi capten. Daarbij denkt ze vooral aan in ternationaal jongerennetwerk, dat stel selmatig bijeenkomsten als deze kan plannen. Bovendien zou een dergelijk netwerk een voortdurende communica tie betekenen tussen de gehandicapten in de verschillende landen. Om het gesprek tijdens de week niet geheel in tern te houden waren zondag leden van „Rotaract" uit Heemstede en Pur- merend uitgenodigd om als gesprekspartners te dienen. Rotaract is niet de jongerenafdeling van de Ro tary", zei Wimar Jaeger uit Heemste de. „Wat de Rotary door financiële steun doet, trachten wij metterdaad te doen, en in dit geval door te praten". De leden van de jongerenorganisatie vertelden aan de gehandicapten over hun eigen ervaringen. „Wij zien alles anders dan vanuit een rolstoel en het is zinvol te vertellen wat wij zien", al dus Susanne van den Hooff, eveneens van Rotaract. Piet Colijn sprak namens de Rotary-beweging de deelnemers toe en wees op de aktiviteiten van de Stichting Texelvakantie gehandicapten. Hans de Leeuw, voorzitter van de stichting, volgde hem als spreker en kreeg een ovationeel applaus omdat hij zijn welkomswoord in navolging van de nieuwjaarswens van de paus in elf talen uitsprak. Vervolgens begaf het gezelschap zich naar buiten waar bur gemeester Schipper de Texelse vlag hees als officiële opening van de conferentie. huis het meetlint van de Jozefschool en konden de wedstrijden doorgang vinden. Tilly Eelman, bestuurslid van A.V. Texel en leidster van de jeugd, was na af loop uiterst tevreden over de driekamp. „We trokken meer belangstelling dan de eerste keer, maar dat kwam door het warme weer in juli". Tilly hoopt in de toekomst meer jongeren te interes seren voor de atletiek, maar wil wel graag verbetering van de,accommoda tie van de vereniging. De hardloop wedstrijd moest nu op de wielerbaan gehouden worden. „Het zou mooi zijn als we ooit een eigen hardloopbaan zouden krijgen". Bij de volgende driekamp, op zaterdag 6 september, komen de hinkstap- sprong, de estafette en het speerwer pen aan bod. Voor de allerkleinsten wordt dat laatste balwerpen en ieder een mag opnieuw meedoen aan de duizend meter-loop. Deelnemen kan door jongeren tot en met zestien jaar en kost niets. Het bestuur van de atletiekvereniging laat weten dat morgen (woensdag) de trainingen worden hervat op het Boys veld. De uitslagen van de diekamp luiden als volgt: 1000 meter: Pupillen A: Richard Stevens 3.33 min.; Douwe Hoekman 3.46; Gijs Arendsen 3.58. Meisjes: Jolanda Krijnen 4.27; Nanda Koopman 4.40. Pupillen B: Edwin de Boer 4.11; Auke Lups 4.32; Joris Schrama 4.42. Meisjes: Natasja Koopman 4.22. Junioren D: Olaf Meertens 3.16; Den- hard van der Slikke 3.30; Mischa Witte 3.55. Junioren B: Jan Michael Plato 2.53; Norbért Eelman 3.00; Mike Nolting 3.14. Meisjes: Ingrid van Lubek 3.56; Mariël- le Vonk 4.00. 100 meter horden: Pupillen A: Douwe Hoekman 17.78 sec.; Gijs Arendsen 18.28; Pieter Cor- nelis Duin 18.91. Discuswerpen door één van de jongste deelneemsters aan de driekamp van AV Texel. Meisjes: Jolanda Krijnen 20.59; Nanda Koopman 20.61. Pupillen B: Edwin de Boer 20.62; Mat- thijs Hornby 20.78; Joris Schrama 22.48. Meisje: Natasja Koopman 27.00. Junioren C: Olaf Meerteling 14.97; Denhard van der Slikke 16.94; Mischa Witte 19.16. Junioren B: Jan Michael Plato 15.13; Norbert Eelman 15.34; Mike Nolting 23.93. Meisjes: Ingrid van Lubek 20.22; Ma- riëlle Vonk 20.22. Hoogspringen: Pupillen A: Douwe Hoekman 1.10 m.; Pieter Cornelis Duin 1.05. Pupillen B: Edwin de Boer 1.00; Mar- tijn Schrama 90 cm; Matthijs Hornby 80 cm.' Meisje: Natasja Koopman 65 cm. Junioren D; Denhard van der Slikke 1.20; Olaf Meerteling 1.20; Mischa Witte 1.15. Junioren B: Norbert Eelman 1.55; Jan Michael Plato 1.40; Mike Nolting 1.25. Meisjes: Ingrid van Lubek 1,25; Mariël- le Vonk 1.20. Discuswerpen: Pupillen A: Pieter Cornelis Duin 13.15; Douwe Hoekman 12.72; Richard Ste vens 12.53. Meisjes: Jolanda Krijnen 9.24; Nanda Koopman 7.03. Pupillen B: Edwin de Boer 10.39; Mar- tijn Schrama 8.92; Matthijs Hornby 8.39. Meisje: Natasja Koopman 4.37. Junioren C: Olaf Meerteling 20.10; Mi scha Witte 15.83; Denhard van der Slikke 15.72. Junioren B: Jan Michael Plato 24.52; Norbert Eelman 19.83; Mike Noltinq 14.53. Meisjes: Mariëlle Vonk 16.49; Ingrid van Lubek 13.37. Vrijdagochtend om 9 uur liep een va kantieganger in de Dorpsstraat in De Koog met zijn hoofd tegen een aanwij zingsbord, met een lelijke hoofdwond als gevolg. De gemeente heeft toege geven dat het bord te laag was ge monteerd en zal daar verandering in brengen. Overzicht van het Boysve/d zaterdagmiddag. Links discuswerpen, rechts hoogspringen en op de achtergrond in het midden hordenlopen door twee damens.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 5