Casino versloeg A&O 2000 Crossloop De Koog: honderden deelnemers meer dan in 1985 (oninklijk zilver foor bode Bugel GEVRAAGD Bewoners Maartenhuis zwommen in IVfolenkoog AVO-DOET Minne Goënga, van de lange" Een van de vele huldiainaen van zgndaoavond Hi ar wat écht nodig is Antwoordnr.201, 3800 VB Amersfoort. Tel. 033-63 5214. PAGINA 7 Albert Heijn-Mantje KSMT 2-Casino 4 Dames: KSMT 2-Casino 3 Nissan-Casino Gamma-Casino 2 ZDH-Oosterend Junioren: Casino-Casino 2 Oosterend-Nissan 2 Texel 3-Texel 2 Gamma 2-Oosterend 2 ZDH-Texel 4 Casino 3-Casino 4 ZDH 3-Casino 5 Programma: Woensdag 27 augustus 1986 17.15 u. Texel 4-Casino 3 (junioren) 17.55 u. De Koog-Gamma (junioren) 18.40 u. Casino 5-Oosterend 5 19.30 u. Mantje-Casino 20.25 u. Rab-De Mok 21.15 u. KSMT 3-Gempo 22.05 u. Texel 3-NIOZ 2 Zaaldienst: Gamma Donderdag 28 augustus 1986 17.15 u. Texel 2-Casino 1 (junioren) 17.55 u. Nissan-Texel 1 (junioren) 18.40 u. A&O 2000 3-NIOZ 19.30 u. Rab 2-ZDH 2 20.25 u. Ver. Schilders-De Muy 21.15 u. Ver. Schilders 4-De Koog 22.05 u. Casino 6-Texels Lamsvlees Zaaldienst: Oosterend. Vrijdag 29 augustus 1986 17.00 u. Texel 6-Casino 5 (junioren) 17.30 u. Casino 4-Gamma 2 (junioren) 18.15 u. Vissers Bouw-Texel 2 19.05 u. KSMT 2-Gamma 4 20.00 u. Gamma 6-Ver. Schilders 2 20.50 u. Oosterend 3-KSMT 21.45 u. A&O 2000 2-Casino 2 22.35 u. Citroën-Mantje 2 Zaaldienst: Jelleboog. Maandag 1 september 1986: 17.15 u. Texel 1-Oosterend (junioren) 18.00 u. Casino 3-Nissan (dames) Zaaldienst: Vissers Bouw. 0-2 0-10 8-2 2-1 5-0 1-9 1-4 3-3 6-1 8-0 2-1 'e crosslopen die het afgelopen seizoen door s.v. De Koog 'erden georganiseerd zijn een groot succes geworden. De llf crossen trokken totaal 1907 deelnemers, dat zijn er 342 leer dan in het vorig seizoen. 1st was een lustrumseizoen want het 8S het vijfde achtereenvolgende jaar 11 de cross werd gehouden. Het ging daarom zondagavond extra plechtig 'feestelijk toe. Na afloop was er 'Ifseen koud buffet in de kantine feStamhut" voor degenen die orga- satorisch op een of andere manier bij "sportieve evenement betrokken zijn ïweest, 8 ruim 1900 deelnemers van 1986 "aiden een record, aldus werd na 'huldigen van de prijswinnaars op 's.v. De Koog-terrein bekend ge- door voorzitter Aad Eelman. In instelling tot de lopen die door de ^verenigingen De Cocksdorp en 1,1 Hoorn worden georganiseerd, 'slaat meer dan de helft van de deel tere uit Texelaars; door hen werd "d duizend keer ingeschreven. S.V. Koog doet zijn best "om het aantal "nemers zo hoog mogelijk op te eren, door het publiek keus te hie ruit vele sterkteklassen". 'andelaars waarvan er 105 waren mo- nhet parcours ook afleggen en een ies was dit jaar de ,,mini- ossloop" voor kinderen van 4-8 jaar, 6^5 deelnemertjes trok. Het aantal '"nemers is uiteraard in hoge mate hankelijk van de seizoendrukte. Het °°tste aantal werd dit jaar gere geerd op 27 juli, toen 296 personen toleden. Tien crosslopen golden Oo'het totaalklassement. Bij de elfde S^van zondag j.l. konden alleen Het is voor de hand liggend dat onder de overkantse deelnemers veel Duitsers waren, maar ook Belgen schreven zich in, evenals Zwitsers, Engelsen, Schot ten en zelfs een Amerikaan en een Cu baan. Mede omdat de crosslopen voor S.V. De Koog een belangrijke bron van inkomsten zijn, zullen ze ook volgende zomer weer worden gehouden. Voor zitter Eelman liet de verzamelde spor ters meteen de agenda trekken: op 14 juni 1987 is de eerste loop. Dat veel lopers die ook nu regelmatig meededen van de partij zullen zijn staat welhaast vast. Er wordt aan klan tenbinding gedaan. Zondag werd aan ieder die tenminste zeven keer had meegedaan maar niet in de prijzen was gevallen een aardige herinne ringstrofee toegekend. Bij de prijsuit reiking uitte wethouder Piet Zegers veel lof aan het adres van de organisa toren, niet alleen van de Koger crossloop maar ook van Den Hoorn en De Cocksdorp. Zo'n veldloop is een voorbeeld van juist gebruik van de ge varieerde en mooie natuur van Texel, er zijn weinig kostbare hulpmiddelen voor nodig, het toerisme wordt er een dienst mee bewezen en voor de pro motie van Texel is het dus ook goed. Uitslagen Voor het eindklassement golden de re sultaten van de zeven beste lopen. Bij de jeugd (4 km): werd Richard Ste- TEXELSE COURANT tweede en Sp. Koopmans derde. Bij de recreanten (4 km) werd ABrou wer eerste, N. Schoo tweede en R. de Beer derde. Bij de dames (4 km) werd T. Eelman eerste, Y. Hornby tweede en N. Bruining derde. Bij de Veteranen werd D. J. Bakker eerste, W. Timmer tweede en P. Bakelaar der de. Bij de 8 km-wedstrijd tenslotte werd M. Goënga eerste, R. Daalder tweede en J. Zijm derde. Elfde loop Hieronder de uitslagen van de zondag gehouden crossloop die dus niet mee telde voor het totaalklassement. Jeugd t/m 8 jaar: 1. N. Koopman, 6.18; 2. D. Dijkstra, 6.34 en 3. M. Schoo, 6.37. Jeugd t/m 14 jaar: 1. D. van der Slikke, 18.53; 2, R. Stevens, 19.31 en 3. C. Vlaming, 19.39. Dames 4 km: 1. K. Schroder, 26.25; 2. A. van Hoorn, 26.34 en 3. Y. Horn by, 27,26. Recreanten 4 km: 1. F. Bernardy, 17.02; 2. W. Lingen, 18.26 en 3. T. van der Vis, 18.42. Heren 8 km: 1. N. Schoo, 31.15; 2. R. Bakker, 32.16 en 3. R. de Beer, 32.26. Heren veteranen 8 km: 1. F. F. Claes, 34.23. 2. H. J. Mertens, 35.09 en 3. P. Verhagen, 36.55. Dames 8 km: 1.1. van Lubek, 38.00 en 2. T. Wanchers, 55.16. Heren 12 km: 1. M. Goënga, 41.08; 2. G. Felbinger, 41.26 en 3. R. Daalder, 41.43. Heren veteranen 12 km: 1. D. J. Bakker, 45.19; 2. D. Welboren, 45.58 en 3. W. Timmer, 46.48. 26 AUGUSTUS 1986 Bij het zaalvoetbal werden in de eerste ronde van de hoofdklasse 26 doelpunten gescoord. Alle favorieten wonnen hun wedstrijd behalve het team van A&O, dat zich verkeek op een slim Casino. In de eerste klasse haalden Texel en Ver. Schilders fors uit en Albert Heijn maakt een goed debuut in de tweede klasse. treden van Albert Heijn op. Perfect was het niet maar tegenstander Mant- je 3 werd met ruim verschil verslagen. Martin Bootsma was een van de bete ren en hij scoorde tweemaal. Bij Mant- je dook na een jaar afwezigheid Frits Androg op. Hij was nog zeer voorzich tig en lachte veel. Casino 3 won ver diend van Nissan 2 en Nioz deelde de punten met Gamma 4. Gamma 5 ver sloeg overtuigend Jelleboog 2, dat dit seizoen minder sterk lijkt dan vorig seizoen. Dames De dames van Casino hebben hun vi sitekaartje achtergelaten. Nissan werd met tien doelpunten verslagen, waar van Herma Broekman er vier voor haar rekening nam. KSMT 2 verloor on danks de aanwezigheid van Natascha van der Vis verdiend van Casino 3 en ZDH versloeg in een spannend duel Oosterend dankzij Janine de Bruin, die tweemaal scoorde. Gamma tenslotte kwam al na zes seconden op voor sprong tegen Casino 2 dankzij Corrine Timmer. Die voorsprong liet Gamma niet meer los, want er werd met groot verschil gewonnen, waarbij alle veldspeelsters van Gamma een- of tweemaal scoorden. Bij de junioren haalde Nissan 2 fors uit tegen Oosterend. John Nieboer en Stephan Bouwma waren samen goed voor zeven doelpunten. Bij Oosterend kon alleen Eckard Boot tegenscoren. Erg spannend was de wedstrijd tussen Oosterend 2 en Gamma 2 in de twee de klasse. De negen jongens van Gamma moesten aan de jongens van Oosterend een punt afstaan. De hard werkende Kees Daalder scoorde voor Oosterend tweemaal. Volgende week zijn er wat wijzigingen in het programma. De wedstrijd tussen Rab en De Mok wordt vervroegd naar woensdag. A&O 2000 3 en Nioz ont moeten elkaar op donderdag. Woens dag wordt ook de uitgestelde wedstrijd tussen Casino 5 en Oosterend 5 gespeeld. De enige hoofdklasser die nog niet gespeeld heeft, Mantje, komt uit tegen Casino. De mannen van Mantje kunnen hun borst nat maken. Uitslagen zaalvoetbal: Hoofdklasse: Jelleboog-Alkema 4 2 Gamma 3-Oosterend 4—6 Gamma 2-Oosterend 2 6—2 Casino-A&O 2000 5—2 Nissan-ZDH 1—0 Eerste klasse: Oosterend 3-Ver. Schilders 1—6 Texel-De Mok 11—2 Casino 21-KSMT 0 4 Tweede klasse: Gamma 5-Jelleboog 2 3 0 Casino 3-Nissan 2 3—1 Nioz-Gamma 1>- 1 Jelleboog en Alkema speelden beiden hun eerste wedstrijd tegen elkaar in de hoofdklasse. Het geroutineerde Jelle boog speelde effectiever en meer doel gericht, maar Alkema was als team completer. Jelleboog won verdiend, al was het moeizaam. Voor Alkema was het debuut niet onverdienstelijk. Casino zorgde voor een verrassing door titelkandidaat A&O 2000 te ver slaan. Ondanks de gewijzigde spelre gels speelde A&O weer als vanouds met een vliegende keep en dat hield risico's in. De aanvalskracht van A&O is vergeleken met vorig seizoen afge nomen. Bert v.d. Wal was nog niet beschikbaar en de wel aanwezige Wil lem van Heeringen en Dirk Barends waren nog in vakantiestemming. Casi no daarentegen verdedigde knap en loerde op de kansen die steeds kwa men als A&O keeper Verseput zijn doel verliet. Vincent Kaspers opende de score voor Casino, waarna A&O nog meer in de aanval ging. Kees van Heerwaarden groeide bij Casino naar een hoofdrol en dankzij deze architect kon een speler als Bert Witte, die vo rig jaar een matig seizoen had, weer voetballen als de beste. Hij scoorde dan ook driemaal. De tegendoelpunten van Dirk Barends en de hardwerkende, maar nog niet volleerde John Eelman kwamen te laat om Casino in te halen, mede doordat ook Marcel Boogaard nog eenmaal kon scoren. Casino zal het nog ver brengen in de hoofdklasse. Late doelpunten Gamma 2 was beter dan Oosterend 2, maar de doelpunten kwamen vrij laat. Koos Tjepkema speelde verdienstelijk bij zijn nieuwe club en scoorde twee maal. Marcel Uriot was topscorer met drie doelpunten. Een verzwakt Ooster end speelde tegen Gamma 3, waarvan de bezetting was gewijzigd. Het was een leuke en vlotte wedstrijd met veel doelpunten, die bijna allemaal in de tweede periode vielen. Bij Oosterend scoorden nagenoeg alle veldspelers en bij Gamma Pieter Jan Boekei twee maal. Gerard Rijk was bij Nissan de matchwinnaar tegen ZDH. Slechts één doelpuntje in de hele wedstrijd, die ta melijk traag verliep. Texel overklaste een zwak team van de Mok in de eerste klasse. Klaas Dirk Koorn en Jan van Bennekom konden zich uitleven. Samen schopten ze er negen in. Concurrent KSMT veegde de vloer aan met Casino 2. Goaltjes- dief Frans Stark was goed voor drie doelpunten (vorige week waren het er negen in plaats van acht) en keeper Roel Veldman verdedigde bekwaam zijn doel. Verenigde Schilders won overtuigend van Oosterend 3 dat de verdediging totaal had verwaarloosd. Ver. Schilders is dan gretig genoeg om via snelle uitvallen te kunnen scoren. In de tweede klasse viel het eerste op- gehad en zij moest dan ook naast haar man gaan staan toen de medaille werd heer J. C. („Jannes") Bugel is jdagochtend onderscheiden met zilveren eremedaille verbonden ode Orde van Oranje Nassau in band met het feit dat hij veertig rin overheidsdienst is geweest onlangs zijn werk neerlegde gans vervroegde uittreding. in zijn functie van gemeentebo- die hij sinds zeven jaar bekleedde, Bugel indruk gemaakt'door de rektê wijze waarop hij zijn vaak ver- uwelijke taken verrichtte. heer Bugel (59) kwam 13 oktober 17 in dienst van de gemeente als ar tier op contract. Op 1 januari 1951 gde de vaste aanstelling. Hij hield onder meer bezig met wegenon- hoiwTerv,.gemeentereinigingDat anderde toen hij in verband met :te van de toenmalige bode per 1 uari 1969 tijdelijk als bode op het meentehuis werd gedetacheerd en 1 januari 1980 als zodanig vast (d aangesteld. Als chef-bode, te ns hoofd van de huishoudelijke Bugel gaf daarbij leiding aan ee bodes, drie schoonmaakhulpen twee serveersters. Bugel heeft dus it precies veertig jaar in dienst van gemeente gestaan, maar in het ka- "van de regeling voor vervroegde itreden, werd de tijd als militair mee- zodat hij per 19 augustus we ns veertigjarig dienstverband bij de erheid mocht uittreden. De burge- iester had er in de voordracht voor t „lintje" voor gepleit genoemde srtig jaren als nheid aan te merken. Dat was ge beurd zodat vrijdagochtend de zilveren medaille kon worden opgespeld, in aanwezigheid van familieleden, maar ook van de drie wethouders. Dat laatste om het gewicht van de gebeur tenis te onderstrepen en om extra dui delijk te maken dat het werk van Bu gel op prijs is gesteld. Op verzoek van Bugel zelf is zijn re cente vertrek bij de gemeente in alle stilte verlopen. De burgemeester vond het daarom prettig dat er nu toch een gelegenheid was om hem nog even in het openbaar toe te spreken. Schipper zei dat niet zozeer de lengte van het dienstverband alswel de wijze waarop de taak gestalte werd gegeven bepa lend is geweest. Hij vond dat ook me vrouw Bugel daarin een aandeel heeft Bugel nam vervolgens de felicitaties in ontvangst van alle aanwezigen (waar onder zijn college-opvolger Piet Roe per, die en bloemetje overhandigde en een zojuist gemaakte bandopname van de plechtigheid. Zondag brachten achttien bewoners van het Maartenhuis een bezoek aan zwembad Molenkoog. Ze waren uitge nodigd door het bestuur van zwem- club ZPC en brachten de middag door met het doen van spelletjes in het bad. Mede in het kader van het 15-jarig bestaan van de zwemclub organiseerde het bestuur, mét toestemming van RST, die de accommodatie ter be schikking stelde, dit uitstapje voor de pupillen van het Maartenhuis in De Koog. Het enthousiasme van de pupil len was zondag aanleiding voor bestuurslid Dik Haker op te merken dat hun bezoek aan het zwembad voor herhaling vatbaar is. Het-bestuur van ZPC bood de bewo ners van het Maartenhuis na afloop een broodmaaltijd aan en gaf hen ook allemaal een sticker en een tegeltje. Eén van de pupillen bedankte tijdens de maaltijd namens de hele groep de zwemclub voor de gastvrijheid. ,,We hebben het met veel plezier voor jullie gedaan", zei Dik Haker. Uiterst tevreden gingen de'pupillen huiswaarts. murgemeester voorziet Jannes Bugel van de zilveren medaille. Rechts mevrouw Bugel.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 13