rropical Sea festival en verrassend succes Texelse Boys had vooral moeite met zichzelf ïrote drukte in regenachtig De Koog Bemiddeling geslaagd Zware botsing op Pontweg Diefstal douchegeld De palmboom staat er wat triest bij, maar de dames vermaken zich desondanks best in de Dorpsstraat tijdens de braderie. [JjNSDAG 2 SEPTEMBER 1986 TEXELSE COURANT PAGINA 7 idanks regen en wind en ondanks de allerminst tropische temperatuur is het Tropical Sea Festival in De Koog vrijdag en zaterdag een gezellig druk festijn, waar velen van de overkant speciaal voor naar Texel wa- gekomen. Vooral vrijdagavond was het buiten bar en boos wat het r betreft. In de meeste café's was het echter bijzonder goed toeven .de hartverwarmende muziek van een groot aantal prima uzikanten. ^.1 kwamen meer mensen naar het Tro- al Sea Festival dan in voorgaande n, hoe onvoorstelbaar dit ook mag ilten met het weer van de afgelopen Ruw geschat telde het festival jaar ongeveer 5000 bezoekers, arbij zijn vanzelfsprekend honderden elaars, die ook een graantje mee- van het evenement. Dit net zo verwachte als gewenste succes was tendeels te danken aan de breed gezette reclamecampagne die de he- jomer door werd gevoerd. Toch n<k bide het weer wel roet in het eten. oral van gezellig flaneren in de rpsstraat kwam niet veel, hoewel 't erdagavond buiten zachter was en looporkest zelfs zijn ronde kon ken. tje, Zonnige braderie of de weergoden medelijden toon- imet de stichting Tropical Sea stival brak zaterdagmiddag tijdens braderie in de Dorpsstraat de zon i?or. Zij scheen maar spaarzaam en hitte de feestgangers nauwelijks, )e drukte bij het Tropical Sea Festival had tot gevolg dat de lo- geerruimte op Texel tijdens het weekend vol raakte. )e stichting Tropical Sea Festival nam vorige week het initiatief toe risten die geen kamers konden beekrijgen onder te brengen bij pari- ;uliere kamerverhuurders. Daar- roor wierp penningmeester Frans 'ols zich op als bemiddelaar. Dngeveer zestig festivalgangers i/erden op deze wijze aan een lo- eeradres geholpen. Over de me iewerking van de VVV zijn de be- ichten tegenstrijdig. Bij de stich- ing kwamen klachten binnen van nensen die door de VVV niet onden worden ondergebracht en lie niet werden doorverwezen laar Frans Pols", zei Frits Lange- mede-organisator van het al, Zeker tien mensen kre- jen te horen dat er geen plaats voor ze was. Ik vind dat een kwa- ijke zaak en noem het anti- iromotie". jlly Kramer van de VVV ontkende igs dat. „We hebben alle mensen die voor het weekend om ruimte vroe- jen onder kunnen brengen. Als We tekort waren gekomen hadden gj; we hen doorverwezen naar de lig stichting Tropical Sea Festival, maar dat was niet nodig", aldus jv.ide woordvoerster van de VVV. maar was er en dat gaf de braderie dankzij de „exotische" aankleding van de straat een tropisch tintje. Een deel- van de nagemaakte palmen hing er triest en verwaaid bij. Het overgrote deel van het publiek schuifelde er ech ter nuchter en veelal vrolijk langs. Tus sen de bezoekers van de braderie wa ren velen met een slaperige blik in de ogen, het gevolg van een lange nacht met weinig slaap. Zaterdagochtend waren de meesten pas na vier uur tent- of huiswaarts gekeerd. De café's en eethuizen aan weerszijden van de Dorpsstraat lokten de braderie bezoekers door de deur uitnodigend open te zetten en binnen Latijns- Amerikaanse muziek te spelen. Een groot gemis was het ontbreken van de in andere jaren zo populaire pikanten uitdossingen van de serveersters. Allen de dames van het looporkest trotseer den de kans kou te vatten en dansten breed glimlachend in hun iele kledij op de opzwepende ritmes van de band. Salsa Het enige openlucht concert werd za terdag aan het eind van de middag ge geven door Ruben Salsas i su Or- questra. Ruben zong, gewapend met een stel sambaballen, heel inspirerend een aantal salsa-nummers, maar ver diende meer publiek dan een handjevol mensen dat aanvankelijk nieuwsgierig bleef staan kijken. Later kwamen er wel meer, die luid applaudiserend blijk gaven van hun waardering, maar waarschijnlijk was het tijdstip (rond 18.00 uur) te ongelukking gekozen om het Orquestra publiek naar maat te verschaffen. Ruben trok er zich echter niets van aan en bracht kwaliteit. Ook goede muziek maakte vrijdagavond Massada in discotheek De Toekomst. Johnny Manuhutu en consorten zijn nog uitzonderlijk populair bij het disco- theekpubliek en maakten hun faam meer dan waar tijdens het optreden. De op Latijnse ritmes gebaseerde rock en funk van Massada leent zich er bij vlagen uitstekend voor om te dansen. Andere sferen Voor de Festivalgangers, die van café naar discotheek gingen en van disco naar eethuis, was het opvallend hoe groot het verschil in sfeer is tussen dikwijls naast elkaar gelegen etablisse menten. In de bomvolle De Toekomst werd voordurend „ophitsende" muziek gedraaid of gespeeld, waarop een enorm aantal jonge mensen danste. Ernaast, in bar 't Galjoen, zaten twee muzikanten met bongo's en gitaar - ook op een zwaar Latijns ritme - bijna „easy listening" muziek te maken, waarnaar enkele tientallen luisterden en in alle rust applaudiseerden. Hoe wel lang niet iedereen een soort kroe gentocht hield wisselde het aantal aanwezigen in 't Galjoen regelmatig. Een ander voorbeeld van een verschil in sferen is het contrast tussen debu tantdeelnemers aan het Tropical Sea Festival bowlingcentrum „De Bran ding" en discotheek „De Metro", bei den aan de Boodtlaan gelegen. Mon tenegro, de band die vrijdag en zater dag in de Metro optrad maakte vrolijke reggaemuziek en schiep een onged wongen sfeer in de discotheek. Vrijda gavond echter bleken enkele leden van de groep tijdens een pauze zoek te zijn. Toen ze drie kwartier later terug kwamen bleken ze een bezoekje te hebben gebracht aan café 't Klokkie, waar ze vorig jaar hadden opgetreden. Metro portier Martin Witte verklaarde zaterdagavond lachend dat hij ze nu binnen zou houden. In de Branding traden de twaalf leden van Mar Azul Coco York besluit in café De Kuip met haar daverende stemgeluid één i nummers. i haar swingende mist op. Soms waren er meer mensen die muziek maakten dan dat er zich op de dansvloer bevonden. Dat nam niet weg dat er een gemoedelijke brui loftssfeer in de Branding hing, waar overigens nog genoeg mensen bijkon den. Velen namen onterecht niet de moeite in het bowlingcentrum een kijkje te nemen en daardoor bleef het er leger dan de beheerders verdienden. Overvol Met hun „tropische verrassing" (tropi- t van Reality heeft in café De Jutter duidelijk plezier in zijn spel. De grote reggae- Bob Marley kijkt toe. Vijf van de twaalf meisjes uit San Domingo. Las Chicas de Can trad zaterdag op in De Toekomst. cal surprise) schoot de Tiffany Pub ze ker raak. De band klonk door de openstaande buitendeur zo aantrekkelijk dat men al vroeg op de vrijdagavond zo ongeveer een schoenlepel nodig had om het ca fé binnen te wringen. Toch was het - eenmaal binnen - er best uit te hou den. Er heerste, vooral omdat de mu ziek niet absurd hard werd gespeeld, een wonderlijke ontspannen sfeer. Jammer dat de muzikanten niet op een podium waren neergezet, want voor vele bleef deze tropische verras sing ook na een bezoek aan de Tiffany Pub een geheimzinnige band. Hoe an ders was het in 't Klokkie, het eethuis dat was omgedoopt in een dancing. Wegens de harde wind kon de buiten deur niet worden opengezet en bleef het eethuis voor velen te afgelegen omdat het grote publiek toch naar de noordkant van de Dorpsstraat trok. Niettemin speelde Exotica Tropical leu ke muziek en vond een flink aantal festivalgangers hier de ruimte om uit gebreid te swingen. Zaterdagavond, kwamen in 't Klokkie ook meer mensen. Open deur De uitgang van café De Jutter bevond zich vrijdagavond in de luwte en om dat daardoor de deur wel open kon was het mogelijk zóveel funk- en reg- gaeliefhebbers te lokken dat er meer volk binnen was dan wanneer het mooi weer was geweest. De kwaliteit van de geïnspireerd spelende band (reality) stak scherp af tegen de doffe tonen van de muziekinstallatie. Datzelf de gold ook voor „De Kuip" en „On der de Pomp". In het eerstgenoemde café liep het personeel zich het vuur uit de slofffen om de talloze bezoekers van dienst te kunnen zijn. Feyenoord mocht willen dat het zijn Kuip zo vol krijgt. Coco York, optredend met groep The Sourses versloeg met haar stem gerekend in decibels zelfs Rosa King, die bar De Beerekuil onveilig maakte. In Onder de Pomp viel het nog meer op hoe het aantal bezoekers fluctueerde met het wel of niet optre den van Salsamania. De groep met deze komische naam maakte met flui tiste en toetsenborden op rock lijkende reggae, en zou geen slecht figuur slaan als popformatie. Het is de vraag of de leden van Salsamania dat als een compliment opvatten, maar het zegt in elk geval iets over hun goed in het gehoor liggende muziek. Discotheken Het is opvallend hoe sterk de aantre- kingskracht is, die discotheken op het - veelal jongere deel - van het publiek uitoefenen. Het waren de discotheken Boulevard en De Toekomst die beide avonden bomvol zaten. Dat neemt niet weg dat ook in De Beerekuil nog nau welijks plaats was om te dansen. Mis schien dat de bloemketting om de hals van de portier uitnodigend werkte. Disco De Toekomst was de enige dit jaar met twee attracties. Na vrijdaga vond Massada op het podium te heb ben gehad, stonden dat zaterdag- op zondagnacht twaalf meisjes uit San Domingo met brede glimlachen op de poppige gezichtjes erg swingende mu ziek te maken met behulp van bon go's, conga's, gitaren, trompetten en wat dies meer zij. Enkele weken gele den waren er twijfels omtrent het op treden van Las Chicas del Can gerezen omdat het podium van De Toekomst te klein zou zijn om deze twaalf dames te dragen. Die twijfel was niet onte recht, want deze beweegelijke dames kunnen zelfs waarschijnlijk het podium van theater Carré in Amsterdam te klein doen lijken. Knus tegen elkaar aan gaven de twaalf een performance van allure en al had De Toekomst tien maal de huidige omvang gehad, dan nog was de discotheek ruimte te kort geschoten om genoeg mensen te her bergen en de meisjes uit San domingo het publiek te geven wat ze toekwa men. Als afsluiting van het Tropical Sea Festival vormden ze een prima vuurwerk. Ruben Salas met sambaballen in de weer tij dens zijn openluchtconcert. Texelse Boys heeft dit seizoen weer de beschikking over Kees van Heerwaarde die door studie en Harry Witte die door een blessure lange tijd afwezig waren. Een gro te stimulans op het veld en tijdens de training is het enthousiasme van de nieuwe trainer/speler Dick van Straalen. Al met al lijkt er nu een goede basis te zijn om weer een goed seizoen te draaien. Keeper Frans Stolk is voorlopig verhin derd, waardoor de jeugdige Kees Kooy het Boysdoel nu verdedigt. Voorts moest John Boogaard de eerste wedstrijd laten schieten door een bles sure opgelopen met zaalvoetballen. Na de goede resultaten in de oefen wedstrijden was het Boysteam vast van plan de eerste competitiewedstrijd in winst om te zetten. In die wedstrijd tegen Dirkshorn hadden de spelers echter meer moeite met zichzelf dan met de tegenstander. De Boys wisten een groot veldoverwicht op te bouwen maar was niet gelukkig in de opbouw van doelgerichte acties en de afwer king daarvan. In de haast om de fou ten te herstellen werden nogal wat overtredingen gemaakt. Uit een van de toegekende vrije trappen was Dirks horn al vroeg in de wedstrijd dicht bij de openingstreffer. De Dirkshorn-spits kopte echter net naast de paal. Even later voorkwam de Dirkshorn-doelman in reflex een zeker schijnend Boysdoel- punt. Na een half uur spelen kwam het lang verwachte Boysdoelpunt. Uit een hoekschop van Dick van Straalen kopte Bert Witte fraai en onhoudbaar de Boys naar een 1—0 voorsprong. Met deze stand ging ook de rust in. In de tweede helft bleven de Boys het veldoverwicht behouden maar de ver wachte doelpunten bleven te lang uit om erg gerust te zijn. Frank de Grave kreeg een vrije scoringskans maar schoot in het zijnet. Ook een uitste kend afstandsschot van Dick van Straalen leverde door de uitstekende redding van de Dirkshorn-doelman geen doelpunt op. Aan de andere kant moest ook keeper Kees Kooy attent blijven op de schaarse tegenstoten van Dirkshorn en deed dat goed. Met nog een kwartier te spelen werd de wedstrijd practisch beslist. De Boys kregen op een paar meter van het strafschopgebied een vrije trap. Bert Witte plaatste zich achter de bal en schoof hem door naar Kees van Heer- waarde die met een hard en goed ge plaatst schot 2—0 liet aantekenen. Frank de Grave tenslotte benutte een goede pass van Ronald van der Wete ring om de eindstand op 3—0 te brengen. Dit Dirkshorn lijkt niet een van de ster ke ploegen uit de afdeling. Om goede resultaten te blijven behalen zullen de Boys in de volgende wedstrijden wel enthousiast maar ook met „het koppie erbij" moeten voetballen. Te beginnen volgende week in de derby tegen De Koog. Op de kruising Pontweg-Rozendijk botste zondagmorgen om 6 uur de Toyota van een 71-jarige Arnhemmer tegen de Peugeot van een 40-jarige man uit Den Burg. De man uit Arn hem reed vanaf de Rozendijk de Pont- weg op zonder uit te kijken. De Texe laar kwam uit de richting van De Koog en kon niet meer remmen. Bij de bot sing raakte de echtgenote van de Arn hemmer gewond. Zij stelde zich onder doktersbehandeling wegens een wond aan het onderbeen en een lichte her senschudding. Beide voertuigen wer den total loss verklaard. Een 15-jarige jongen uit Wuppertal wist vrijdagavond op een camping in De Koog een douche-automaat open te maken. Hij had er al f51— uitge haald toen de beheerder hem betrapte. Er is proces verbaal tegen de jongen opgemaakt.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 7