Goede start Texel met zege op Geelzwart Pink Tesselaar winnaar eerste Lasalle-etappe Vernieuwd SVC won na achterstand rog ram ma Zaalvoetbal itslagen Zaalvoetbal Evert Koopman sterk op Texel en vaste wal Uitslagen SV Oosterend Aanrijding met bakkersauto Vijf goals van Henk van der Star Dirk Vinke a/s beste Texelse renner op ruim VA minuut helder se Training A.V. Texel Ruime zege Oosterend op bezoekend GSV Goede competitiestart ZDH met 3-1 zege n J JUSDAG 2 SEPTEMBER 1986 TEXELSE COURANT PAGINA 9 xel is het nieuwe voetbalseizoen begonnen met een 3—1 overwinning Geelzwart. De ploeg uit 't ?and was bij lange na niet opgewassen te- i een allesbehalve sterk spelend Texel. man van de wedstrijd was zonder twijfel Paul van Exel. De spits van xel was voortdurend aanspeelbaar en maakte het de Geelzwart- defen- met individuele acties erg moeilijk. de tweede minuut gaf Paul van Exel Texel bleef aandringen en vooral Paul van Exel kende een heel sterke fase. Ongrijpbaar soleerde hij langs verschil lende Geelzwart-spelers om dan zijn medespelers goed aan te spelen. Uit zo'n pass schoot Rob van der Stap te gen de Geelzwart-doelman op. In de dertiende minuut werd Van Exel even buiten het strafschopgebied neerge- visitekaartje af door, goed aan- peeld door Martin Koorn, hard in zijnet te schieten. Nog geen twee uten later speelde Van Exel zich Ivrij aan de rechterkant. Hij zag oed meegekomen Klaas Dirk n vrij staan, die in eerste instantie de bal heen maaide maar gelukki- irwijs de bal weer voor zijn voeten Mieeg en toen hard raak schoot: T—0. Haas Dirk Koorn was in de vierde mi- out weer gevaarlijk maar schoot toen jkelings over het Geelzwart doel. fexel kreeg erg veel ruimte van Geel wit, maar buitte dit voordeel slecht lit, Veel spelers gingen lopen met de al in plaats van met snel combina- jjespel Geelzwart onder druk te zetten. |et gevolg was veel balverlies, dat loor Geelzwart slecht werd uitgebuit. enmaal moest keeper Bart Heerschap i actie komen toen Nicol Schermer Verlies leed, maar de keeper van ;xel redde uitstekend. De eerste helft anmerkte zich vooral ook door hard iel van de kant van Geelzwart, waar- jor middenvelder De Boer in het kwam van de scheidsrechter, "l Ie tweede helft maakte Texel béter 'lebruik van de geboden ruimte en oor goed opkomen uit het midden- el. Geelzwart moest regelmatig aan noodrem trekken. In de achtste mi- jut leverde dit het tweede döelpunt voor Texel. Klaas Dirk Koorn gaf dé uit een vrije trap mee aan Simon :elj rand, die vanaf 25 meter ver- mestend uithaalde en de bal keihard ide kruising joeg: 2—0. Woensdag: 3 september 1986 7.15 u. Texel 7-ZDH 2 (J) 7.45 u. Texel 3-KSMT (J) 8.35 u. KSMT 1-KSMT 2 (D) 3.30 u. Gamma-Sporting Strabo 1,25 u. A O 2000 -Mantje 1.15 u. Nissan 2-Jelleboog 2 2.05 u. Casino 4-A O 2000 3 aaldienst: Oosterend londerdag: 4 september 1986 17,15. u. Oosterend 2-Casinp 4 (J) 17.55 u. Casino 2-De Koog (J) 18.40 u. Gamma 1-ZDH (D) 19.30 u. Mantje 2-Oosterend 3 20,25 u. Casino -Oosterend (D) 1.15 u. NIOZ-A. H. 22.05 u. Gamma 5-Mantje 3 aaldienst Gempo "Mag: 7,00 u. »ol 7.30 u. 8,15 u. 9.05 u. O.OO u. 20,50 u. 1.45 u. 22,35 u. 5 september 1986 Texel 8-ZDH 3 (J) Nissan 3-Gamma (J) Texel-De Muy Oosterend 6-Oosterend 7 Oosterend 1-Oosterend 2 Jelleboog-Gamma 2 ZD;h-Casino Gamma 3-Nissan Citroën Maandag: 8 september 1986 |7,15. u. Gamma 2-Texel 4 (J) 9.00 u. Casino 5-Gamma 6 taldienst: KSMT hoofdklasse: jantje-Casino 1 -5 wste Klasse: Schilders-De Müy.5— 1 A 0 2000 2-Casino 21-3 lontje 2-Citroën5—5 Josterend 3-KSMT1 -2 Ie Mok-Rab1 —4 weede Klasse: iSMT-Gamma 4 1—3 0 2000 3-NIOZ1 —5 Derde klasse: jjab 2-ZDH 23-2 2-Vissers Bouwbedrijf3—2 tfmma 6-Ver. Schilders 24—2 Oosterend 5-Casino 510—0 Schilders 3-Oosterend 42—9 ^0rde klasse: lexel 3-NIOZ 25—1 Ver. Schilders 4-De Koog6 T Dasino 6-Tex. Lamsvleesö—4 KSMT 3-Gempo3—2 Junioren: Eerste klasse: De Koog-Gamma7—2 2-Casino1—5 n-Texel14—2 [woede klasse: 4-Casino 31 —4 5-ZDH 22-10 o 4-Gamma 20—10 e Klasse: N 6-Casino 51— 0 De wielerwedstrijden van donderdag werden gekenmerkt door regen en har de wind. Bij de B-jeugd won Richard Bousma voor Jasper Braam. In de A- jeugd was ook een leuke strijd die werd gewonnen door Henk Broekman. Peter Beers werd tweede en derde Udo Visser. Martijn Braam finishte als vierde. In de A-Poule gingen Evert Koopman en Hans van Osch er gelijk van door en namen een voorsprong van maxi maal 45 seconden. Het peloton vocht langzaam terug naar een achterstand van 25 seconden Hans viel terug in het peloton zodat Evert als eerste finishte. Uitslag: 1. Evert Koopmar*; 2. Edo Kooyman; 3. Hans van Osch; 4. Jacco Vinke en 5. Willem Keyser. Vier Texelse wielrenners deden zater dag mee aan de ronde van Ouddorp. Bij de nieuwelingenn moest Tiemen Wit al gauw uitvallen door een lekke band in de eerste ronde. Richard Koopman bleef lang bij het peloton maar moest na koers afhaken. Niels Jimmink bleef goed voor in het pelo ton en finishte uiteidelijk als zesde. Evert Koopman startte bij de recrean ten en ging er in de tweede ronde al leen vandoor. Er wist nog één renner bij hem te komen en samen hadden ze aan het eind 1 minuut en 20 seconden voorsprong op het peloton. Evert werd tweede in de eindsprint. haald. Louis Uriot nam de vrije trap en raakte de paal. De man die het meeste recht had op een doelpunt schoot de rebound in 3—0. Trainer Luc Post wisselde de tegenval lende Rob van der Stap voor Arjan Verseput. Texel ging rommeliger spelen met als gevolg een aantal paniekerige situaties voor het doel. Tien minuten voor tijd zag Wim van Veen een te ho ge terugspeelbal over zijn eigen keeper verdwijnen en bezorgde Geelzwart z'n enige doelpunt: 3—1. Vlak voor tijd trok Martin Koorn de bal prima terug op Klaas Dirk Koorn, die een mislukt stifballetje losliet dat door de keeper eenvoudig werd gepakt. De eerste overwinning stond vast, behaald in een wedstrijd waarin Texel met minder slordig spel een hogere score had kun nen binnenhalen. Door SV Oosterend werd als volgt gevoetbald: zaterdag: Bol-Oosterend 2 5—3 HRC A2-Oosterend A1 5—1 Oosterend E1-Texel E1 3—1 en zondag: Oosterend-GSV 5—2 De wedstrijd Oosterend 2 - Succes ging niet door omdat teveel leden van Succes niet op kwamen dagen. De te genstander van het Oosterender dameselftal trok zich zelfs uit de com petitie terug, zodat de dames zondag ook niet hoefden te spelen. Op de Schilderweg had vrijdagochtend een botsing plaats tussen een bakkers auto, bestuurd door een 67-jarige man uit De Cocksdorp en een Mercedes van een 23-jarige man uit Alphen aan den Rijn. Beide voertuigen reden in de richting van Den Burg. De bestuurder van de Mercedes wilde langs de linker zij de bakkersauto inhalen toen die linksaf sloeg. De bakkersauto liep en kele deuken op terwijl de rechtervoor- zijde van de Mercedes flink werd be schadigd. De Cocksdorper stelde zich onder doktersbehandeling. In de eerste seizoenwedstrijd trad De Ccksdorp aan tegen Go Ahead. Cocksdorp had enkele opvallende wijzigingen ondergaan, vooral in de achterste lijn en op het midden veld. In doel stond nu Jan Piet Stolk en ais laatste man fungeerde Dennis Vonk, terwijl Bep Vonk op het middenveld de grote lijnen uit zette. De voorhoede bestond uit twee snelle spitsen, Roberto Cos en Henk van der Star, deze twee werden in de wedstrijd tegen de Alkmaarders goed ondersteund door Lieuwe Koorn en Peter Stoik. In deze opstelling werd Go Ahead met 6-3 verslagen. Go Ahead beschikt over een jong be weeglijk elftal dat in de eerste helft leuk voetbal liet zien. In de vijftiende mninuut kwamen de Alkmaarders op 0-1 toen keeper Stolk een hard schot van de rechtsbuiten niet onder contro le kon krijgen en de midvoor van dichtbij intikte. Cocksdorp, niet aan geslagen door deze treffer, kreeg wei nig echt uitgespeelde kandsen mede doordat Go Ahead goed bij de les bleef. In de twintigste minuut werd het gelijk toen Henk van der Star doorbrak en 1-1 maakte. Enkele minu ten later had Cocksdorp op 2-1 kunnen komen als dezelfde speler de bal aan de andere kant van de paal had ge schoten maar hij ging nu naast. Door het aanvallende spel van de Durpers kreeg Go Ahead veel ruimte op het middenveld en profiteerde. In de der tigste minuut was het de rechtsbuiten van Go Ahead die door de achterhoe de soleerde en voor 1-2 tekende. Kort na dit doelpunt werd het 1-3 toen de midvoor vanaf de rand van het straf schopgebied uithaalde. Cocksdorp bleef gevaarlijk met uitvallen maar zag nog geen kans om terug te komen. Cocksdorp liet Go Ahead na rust in het eerste kwartier rustig komen zon der dat de ploeg echt gevaarlijk kon worden. Cocksdorp, dat met overleg voetbalde, probeerde via het midden veld zijn snelle spitsen te bereiken. In de twintigste minuut was het Bep Vonk die de altijd vrij lopende Lieuwe Koorn aanspeelde. Koorn gaf de bal diep op Henk van der Star die alleen voor de keeper niet faalde: 2-3. Enkele minuten later scoorde dezelfde speler op bijna identieke wijze de gelijkmaker. Go Ahead was aangeslagen door deze treffers en zag geen kans meer om een vuist te maken. Vooral enkele achterhoede- spelers bij de Alkmaar ders kwamen conditie te kort. In de dertigste minuut kreeg Go Ahead de genadeklap toen Roberto Cos aan gespeeld door Roel Veldman op avon tuur ging en voor 4-3 zorgde. Cocks dorp had nu zijn draai gevonden en ging gewoon door. Uit de achterhoede verscheen nu ook regelmatig Gerrit Koorn in de frontlinie terwijl Piet Dou- ma en Leen den Braven, de beide vleugelspelers van Go Ahead aan ban den legden. Dennis Vonk hield de deur op slot zodat doelman Stolk een rusti ge tweede helft beleefde. In de vijfen dertigste en veertigste minuut was het wederom Van der Star die scoorde en zijn doelpuntentotaal op vijf bracht. De einduitslag in deze eerste wedstrijd werd 6-3 voor Cocksdorp en gezien het aantal kansen had deze uitslag nog hoger kunnen zijn. Een goede wedstrijd van de Durpers en de eerste punten zijn binnen. Peter „Pink" Tesselaar uit Den Hel der kwam gisteravond op de Haf- felderweg als eerste door de finish van de eerste etappe van de Tour de Lasalle. Wedstrijdleider Kees Delbressine noemde na afloop de Texelse etappe van de tour een moeilijke koers. Dat werd nog be klemtoond door Texelaar Theo Boom, die door een valpartij werd uitgeschakeld. Zeventien ploegen van acht man elk begonnen om even over zessen bij de veerhaven aan de eerste etappe van de Tour de Lasalle. Burgemeester Schipper gaf vanuit de wagen van de wedstrijdleiding het startschot en al bij de eerste bocht naar het Molwerk drongen de snelste renners naar voren. De Texelse ploeg, gesponsord door IBS, stond als dertiende ploeg op gesteld en alleen de allerbrutaalste ren ners slaagden erin met de kop van het peloton mee te komen. Slecht gereden koers Willen Trap zag in die eerste fase van de strijd hoe hij in het gedrang in een kansloze positie raakte. ,,Je moet dan flink brutaal zijn", vertelde hij na af loop. Hij was dat kennelijk niet ge weest. Voorts vond hij dat er bij de Tour de Lasalle opvallend veel geduwd wordt. Theo boom was even na de start wél brutaal genoeg om door te dringen tot bij de voortste renners. Op de Laagwaalderweg naar De Waal rij dend raakte hij door het gedrang bui ten de baan en sloeg over de kop. Piet Roeper reed achter hem en zag hoe Theo zich trachtte te redden door de fiets van zich af te gooien. Door die actie van Theo kreeg Piet Roeper de fiets voor zich en kon het stuur daar van nog net opzij duwen om te voor komen dat het in zijn gezicht zou slaan. Theo Booms schouder was uit de kom en hoewel dat pijnlijk was duwde hij hem zelf terug. Op eigen gelegenheid reed Theo naar huis op zijn fiets, daarmee de consequentie aanvaardend dat hij aan de rest van de tour niet meer mee mag doen. ,,Op deze koers wordt slecht gereden door sommigen", verklaarde hij na afloop, „Wel hard, maar er wordt dikwijls met elkaar geen rekening gehouden". Centrum De Helderse commentator nodigde burgemeester Schipper uit de finish van een Helderse etappe bij te wonen. Daar zou de weg in elk geval veel bre der zijn dan de Haffelderweg. Texels eerste burger meende echter dat het eiland zeer gechikt is voor deze wedstrijd en merkte na afloop op dat de finish ondanks de beperkte breedte van de weg soepel was verlopen. Toch was het een meevaller voor de organisatie dat het niet op een mas sasprint uitkwam, want daarvoor was op de Haffelderweg echt geen ruimte. Een finish bij een volgende gelegen heid in het centrum van Den Burg wil tussen De Cocksdorp en De Koog! Pas even voor De Koog viel deze kopgroep uiteen en een groepje van drie renners vormde zich. Behalve Pink Tesselaar waren dat Jan Spolder en Michèl Hey- dra en in die volgorde passeerden ze ook de streep voor het premieklasse ment en wonnen seconden voor het algemeen klassement. Dat Tesselaar al ruim voor de finish verder afstand nam van zijn twee medevluchters wees erop dat hij ook dit jaar ijzersterk is in de Tour. Opvallend bij deze etappe was het tal rijke publiek langs de hele route, on danks het bijzonder onaangename weer met veel wind en af en toe re gen. Vooral bij De Koog waren veel mensen de straat opgegaan om de renners aan te moedigen. De eerste drie in de einduitslag waren: 1. Peter „Pink" Tesselaar komt a/s eerste door de (smalle) finish op de Haffelderweg. Burgemeester Schipper lost het startschot van de Tour de Lasalle (foto Dirk Kuiter). de burgemeester wel opnieuw in over weging nemen, maar de verkeersdrem pels in dat centrum vormen letterlijk een struikelblok. IJzersterk De uiteindelijke winnaar, „Pink" Tesse laar, bouwde zijn race regelmatig op. In Oudeschild bij de eerste tus- sensprint werd hij tweede achter Hans van der Sloot en vóór Michèl Heydra. Tesselaar, vorig jaar winnaar van de tour, bleef nagenoeg voortdurend op kop. Met zestien renners ontsnapte hij Tesselaar; 2. (op 17 seconden) Jan Spolder en 3. Michèl Heydra. Eerste Texelse renner was Dirk Vinke op de 22ste plaats met een achterstand op de winnaar van één minuut en 41 seconden. Atletiekvereniging Texel hervat morgen (woensdag) de avondtraining van 7 tot 9 uur. Ook niet-leden, die met de atle tiek kennis willen maken, zijn welkom. De middagtraining voor de jeugd ver valt wegens vakantie maar begint Oosterend heeft in de eerste com petitiewedstrijd het bezoekende GSV een 5—2 nederlaag toege bracht. Al in de eerste helft nam SVO een 3—1 voorsprong. Voor de thuispleog scoorde Erwin Koning en Erwin Daalder trof tweemaal het net. Voor GSV scoorde S. Zaal. Na rust moest een toch wel goed spelende GSV ploeg al snel een treffer nummer vier incasseren. Een keeperfout van Meyer was er de oorzaak van dat Piet Koning kon scoren. Toen Jan de Vries even later 5—1 liet aantekenen was de wedstrijd eigenlijk gespeeld. Dat GSV nog terug kon komen tot 5 2 was ei genlijk niet meer belangrijk. Onder leiding van de goedleidende scheidsrechter Kraag begon vooral Oosterend zeer veelbelovend. Via vaak goede combinaties werd de bezoeken de ploeg uit Groot-Schermér onder druk gezet. Al vrij snel hadden de Oosterender succes. Een vrije trap van Jan de Vries werd door Erwin Koning ingekopt. In eerste instantie kon doel man Meyer een doelpunt voorkomen, maar de terugspringende bal werd door Koning ingekopt. Lang kon SVO deze voorsprong niet behouden. Een fout van libero Jitze Beintema stelde GSV-spits Zaal simpel in staat de ge lijkmaker te scoren. Oosterend- doelman Robert Daalder was kansloos. Oosterend ging echter niet bij de pak ken neerzitten en GSV werd onder druk gehouden. Het was de goed op komende Erwin Daalder die de wedstrijd in het voordeel van SVO besliste. Via twee fraaie goals tilde Daalder zijn ploeg nog voor rust naar een 3—1 voorsprong. Na rust kwam GSV sterk uit de start blokken. Oosterend kon het spel niet meer zelf maken en de bezoekers bouwden een veldoverwicht op. Er ontstonden ook kansen voor het Oosterenddoel, maar de sterk spelende Jitze Beintema en Hans Witte waren steeds attent zodat GSV weinig doelrij- pe kansen kreeg. Na ongeveer een kwartier spelen viel het doek voor de bezoekers. GSV-doelman Meyer ver keek zich volkomen op een voorzet van Piet Koning en doelpunt nummer vier was een feit. Het pleit voor de GSV-ploeg dat ook na deze hopeloze achterstand voortdurend werd geprp- beerd een beter resultaat te bereiken. Opnieuw was het echter Oosterend dat scoorde. Piet Koning speelde zich knap vrij op de linker vleugel en zijn voorzet werd door Oosterend- aanvoerder Jan de Vries keihard inge schoten. Toen deze 5—1 stand bereikt, was liet SVO duidelijk de touwtjes wat vieren. GSV kreeg kansen maar miste nauwkeurigheid in de afwerking. Een kwartier voor tijd had de ploeg echter toch succes zodat een 5—2 ein duitslag het gevolg was. ZDH 1 versloeg gastelftal Hauwert met 3-1 in de openingswedstrijd van de competitie. Voorafgaande hieraan werd een hardwerkend ZDH 2 met 3-8 verslagen door WGW 6. De wedstrijd ZDH-Hauwert, die een half uur te laat begon doordat scheids rechter Idema de boot had gemist, toonde direct al een overheersend ZDH-elftal dat handig profiteerde van het onervaren Hauwert. De kansen la gen voor het oprapen voor de Hoorn- ders, die in de beginfase moeilijk tot scoren konden komen. Een mooi schot van Wilco Bakker in de éénentwin tigste minuut ging net naast net zoals een doelpoging van Ruud Wilner. In de vijfentwintigste minuut slaagde Bram Brouwer erin de Hauwert- doelverdediger uit te spelen, maar zijn schot stuitte af op een verdediger. Na vijfendertig minuten speelde het pech- duiveltje Brouwer weer parten en miste hij weer. In de laatste fase van de eerste helft probeerde Hauwert via gevaarlijke counters te scoren, maar de aanvallen werden door de ZDH- verdediging gestopt. Een vrije trap van Hauwert in de éénenveertigste minuut werd door Doede de Vries over getikt, zodat de rust inging met een 0-0 stand. In het begin van de tweede helft werd ZDH door onoplettenheid op eigen helft teruggedrongen. Door balverlies van Hauwert kon ZDH weer nieuwe kansen scheppen. De combi naties stuitten echter af op de Hau wert verdediging. In de zestiende mi nuut kreeg Ton Arnout na een prima combinatie de bal goed op de slof en schoot vanaf twintig meter in de rech terbovenhoek: 1-0. Hauwert vocht echter terug en in de negentiende mi nuut maakte het gelijk. ZDH, vast besloten om te winnen schroefde het tempo op. Jan de Wit kopte de bal uit een vrije trap door naar de vrijstaande Bram Brouwer, die de bal beheerst in kopte: 2-1. ZDH had de smaak nu te pakken en via een scherpe pass van Rein Bakker scoorde Bram Brouwer 3-1, waarmee de eindstand een feit

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 9