5P#RT Eindelijk een backstop minimal Antwoord op vragen over CV Beatrixzaal Voetbalvooruitzichten letbalprogramma rogramma eilandcompetitie 1 zdh Abonnementsprijs ^^ondernemers -aktiviteiten^fr Speciale kruiden bij „hangmosselen" Schakers weer achter hun borden actief Runaway Train Antennes vernield.. Nieuwe elektrakast voor kermis Creosootpalen weg IKt niJPAG 5 SEPTEMBER 1986 TEXELSE COURANT PAGINA 5 6 september 1986: KNVB, afd. Noordholland: 0SV-SVO/Z, 14.00 uur i-Cocksdorp, 14.30 uur SVO/Z 2-Asconia 2, 14.45 uur Junioren: -end A1-SRC A2, 14.45 uur 3 Boys B1-ZAPB B-, 14.45 uur ZDH B1-W.Waard B2, 13.30 uur s B2-Oosterend B1, 14.30 uur Ivertrek boot 13.05 uur) B2-Vesdo B1, 13.30 uur Wieringermeer B2-De Koog B1, 14.30 (vertrek boot 13.05 uur). Cl-Zeemacht C1, 14.45 uur ZAP C3-Texelse Boys Cl, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur). ZAP C2-Texel C2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur). Pupillen: D1-Schagen D1, 11.30 uur. se Boys D1-Texel D2, 13.15 uur. Oosterend D1-ZDH D1, 12.30 uur. ZDH EMexelse Boys El12.00 uur. Oosterend E1-De Koog El12.30. uur el F1-Oosterend F1, 13.30 uur. Koog F1-ZDH F1, 14.00 uur. isjes junioren; olse Boys-Spirit, 14.45 uur. Zondag 31 augustus 1986: KNVB vierde klasse: lelder-Texel, 14.30 uur. KNVB afd. Noordholland: Koog-Tex.Boys, 14.00 uur. DWOW-ZDH, 14.00 uur.(vertrek boot 12.05 uur). CSV-Oosterend, 14.40 uur. SVW4-Texel 2, 14.30 uur. ïexel 3-JVC 3, 12.00 uur. Tex. Boys 2-WGW 5, 12.00 uur. Petten 3-ZDFI 2, 14.00 uur.(vertrek boot 12.05 uur). 4-ZAP 6, 14.00 uur, Flevo 5-Tex. Boys 3, 14.00 uur. IVC 7-Oosterend 2, 14.00 uur. Junioren: Hollandia T. A1-Texel A1, 14.30 uur Vertrek boot 12.05 uur), ex. Boys A1-Sint Boys A1, 14.00 uur. RC B2-Texel B1, 14.30 uur (vertrek oot 12.05 uur). lames: IGB-Osterend, 14.30 uur (vertrek boot 2.05 uur). (ictoria-De Koog, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur). Boys-Watervogels, 12.00 uur men reizen: erdag 6 september 1986 Vertrek boot van Texel 13.05 uur: Oosterend B1, Texel C2, Tex. Boys C1 De Koog B1. idag 7 september 1986: Vertrek boot van Texel 12.05 uur: ZDH 1 en dames Oosterend. Vertrek boot van Texel 13.05 uur: ZDH 2, Texel A1, dames De Koog en lexel B1. een wedstrijd niet doorgaat, bus afbestellen (02240) 1241. 'insdag 9 september 1986: eld A: mannen 1.30 u. Versluis-M. v.d. Woude Theodorahoeve ).05 u. Th.hoeve-Gr.spijterij Versluis '45 u. RWS-TESO Graaf Spuiterij 1.25 u. WaterschrMantje Sport TESO •05 u. V. Wijng. 2-Gr. Slock Waterschap •45 u. Bremakker-Molenkoog Kobeko 2.25 u. Kobeko-DGM Bremakker 'flld B: mannen en vrouwen 8.30 u. Paal 9-IJs Pinda. Seg.Eelman 0.05 u. Panorama-Seg. Eelm. Paal 9 '•45 u. CVI-Ass. Bremer Haarstudio •05 u. Haarstudio-NCM CVI •45 u. Molenkoog-Taveerne Mantje 2.25'u. Westerl.-Zegel M. Lindeboom. e|d C: vrouwen ^■30 u. Opel RentrLeydekkers TX 40 9.05 u. A O 2000-TX 40 Opel Rent. 9.45 u. Retsina-Smash '68 A O [9.25 u. LoodsmanswrDA Retsina ■05 u. Tevoko-AntiekhuisjeLoodsmwv •45 u, Verpleeghuis-Toekomst Tevoko 925 u. Hannibal-Eelm. Seg.Verpleegh fest van het programma wordt, ge- met het reglement (en wijzigingen ekert.a.v. invallersregeling), zo snel •ogelijk uitgedeeld in de sporthal. Op- ave voor de eilandcompetitie is mo- tot zondag 7 september (tele- (02220) 5320 of 3471). 'et eerste en tweede vertrekken zon iet de boot van 12.05 uur. Treindienst hebben Freddy Arnout en "s Commandeur. „ijgbaar d. star alleen Volgens Van der Star gaat dat verhaal al lang niet meer op. Vroeger was het inderdaad niet raadzaam om mosselen te kopen in de zomer, wat te maken had met de kans op bederf. ,,Ze had den toen nog geen gekoelde schepen. Tegenwoordig kunnen mosselen ook bij warm weer vers worden gehou den". In het geval van de hangmosse- len van Dirk Slik was er toch al geen probleem want die groeien als het wa re in de achtertuin van Texel, dus dichtbij en de aanvoer kan dagelijks vers zijn. „Massaproduktie is het aller minst en het is daarom bijzonder dat die hangmosselen niet duurder, maar juist goedkoper zijn dan de gewone op de groen gekweekte mosselen zoals die door de Zeeuwse bedrijven worden aangevoerd", aldus Van der Star. De prijs is momenteel 73,75 per kilo en dat blijft voorlopig zo, om zoveel mo gelijk mosselliefhebbers te bewegen met het produkt kennis te maken en het verschil te proeven met gewone mosselen. Evenals andere bladen zal ook de Texelse Courant per 1 oktober de abonnementsprijs verhogen. Dit vnl. door verhoging van het btw- tarief. De prijs wordt dan 719,20 per kwar taal, 738,40 per half jaar en 776,80 per jaar. Abonnees die automatisch over schrijven delen wij mee, dat de be dragen door de banken en postgiro zullen worden aangepast. De directeur. Bij honkbalvereniging Texla werd giste ren een backstop" geplaatst door de dienst gemeentewerken. Het 6 meter hoge en 18 meter brede hekwerk dient om doorschietende ballen van de wer per tegen te houden, zodat die geen schade aan de achterliggende school aan kunnen richten. Bovendien leerde de ervaring dat vaak ballen in die hoek zoek raakten en dat was telkens een aanzienlijke verliespost voor de De plaatsing van de backstop is een eerste stap op weg naar een officieel honkbalveld. Texla heeft twee jaar moeten wachten eer de gemeente f6000— beschikbaar stelde voor de ,,ballenvanger". Volgens Peter Agter van Texla is de beslissing het geld nu eindelijk daarvoor uit te trekken mede genomen door de overweldigende be langstelling voor het wereldkampioen schap honkballen dit jaar in Haarlem. vereniging. Vishal en palingrokerij Piet van der Star in Oudeschild heeft een kruiden mengsel in de handel gebracht dat speciaal is bestemd voor de bereiding van Texelse mosselen die zijn ge kweekt volgens het „hangcultuurprin- cipe". De kruiden worden gratis ver strekt aan degenen die deze mosselen kopen: een zakje per drie kilo mosselen. Het mengsel (specerij, kruiden, zout en groenten) wordt bij het water ge daan waarin de mosselen worden ge kookt, volgens de gebruiksaanwijzing die op het zakje is vermeld. De consu ment heeft dan de zekerheid dat de juiste verhouding van de bestanddelen door fijnproevers is uitgekiend zodat hij er in de meeste gevallen niets meer aan hoeft toe te voegen, of het zou een scheut witte wijn moeten zijn. Aangepast Mosselkruiden waren al lang in de handel. De firma Degens uit Vlaardin- gen leverde deze zakjes voor de „ge wone" mosselen die op de zeebodem zijn gekweekt. Hoewel de naam mis schien anders zou doen vermoeden kweekt de Texelaar Dirk Slik echter mosselen die helemaal niet met het slik van de bodem in aanraking komen omdat ze in bundels in netten aan vlotten worden gehangen (gegaran deerd in schoon open water, ver van de haven!), een bewerkelijke methode die echter het enorme voordeel biedt dat de mosselen gegarandeerd zandvrij zijn (ze hoeven niet te worden „verwa terd", en bovendien beter smaken en er mooier uitzien. Piet van der Star die de mosselen van Dirk Slik verkoopt, vondt dat de exclusiviteit van dit pro dukt nog wat kon worden versterkt door een speciaal als zodanig herken baar kruidenmengsel en hij gaf de fir ma Degens opdracht om dat te ma ken. Dat mengsel is zodanig dat de specifieke smaak van de hangmosselen niet verloren gaat; de kruiden mogen niet overheersen. Meer afzet Dat schijnt gelukt te zijn want de reac ties van de consumenten zijn erg gunstig en het heeft bijgedragen tot een flinke groei van de afzet van deze mosselen. Oplettende lezers zullen zich wellicht verbaasd afvragen hoe dat mogelijk is. Het mosselseizoen is toch nauwelijks begonnen omdat nog maar een paar dagen de „r" in de maand zit? S.V. Texel Het eerste van S.V. Texel gaat naar het weer gepromoveerde Helder, dat de competitie met een 1-0 nederlaag be gon tegen VZV. Met dezelfde instelling als tegen Geelzwart en nog extra ge motiveerd om van een profclub te win nen is een kleine Texel overwinning te verwachten, Het verjongde tweede elf tal dat zo goed begon aan de nieuwe competitie, krijgt het in Heerhugo- waard tegen SVW 4, een technisch goede ploeg, erg moeilijk; misschien zit er één winstpunt in. Het derde, ho pelijk hersteld van de grote nederlaag tegen Helder 4, krijgt het sterke JVC 3 op bezoek en de Juliadorpers, altijd in de strijd om de bovenste plaats, zijn waarschijnlijk te sterk voor het jeugdi ge Texelse team. Ook het vierde dat ZAP 6 ontvangt staat voor een zware taak. De technisch goed spelende ploeg komt waarschijnlijk „body" te kort om Hollandia T A1 in Tuitjehorn te kloppen. B1 heeft zondag in Scha- gen tegen SRC B2 winstkansen. B2 ontvangt Vesdo B1 en daar komt mo gelijk één winstpuntje uit. C1 speelt thuis tegen Zeemacht C1 en C2 uit te gen ZAP C2. Ze hebben goede kansen op winst. D1 is het enige Texelse pupillen-elftal dat aan de vaste wal speelt en deed dat tegen Helder D1 erg goed en won met 3-2. Nu komt Schagen D1 op bezoek. Zou het laatste elftal opnieuw voor een stunt zorgen? S.V. Oosterend Zaterdag speelt het eerste seniorenelf tal van Oosterend zijn eerste competi tiewedstrijd enwel uit tegen OSV, dat zondag begon met een gelijkspel in een uitwedstrijd. Mocht Oosterend ook tot een gelijkspel in deze wedstrijd ko men dan lijkt dit een goede competi tiestart. Zaterdag 2 speelt na de neder laag van afgelopen zaterdag thuis te gen Asconia 2, hopelijk weet Ooste rend 2 nu tot een kleine overwinning te komen. De A-junioren spelen thuis en wel tegen SRC A2. Dit zal een zeer lastige tegenstander zijn. De B- junioren spelen uit tegen Succes B2 en hiervan moet Oosterend kunnen winnen. De meisjes spelen thuis tegen Berdos. De eerste wedstrijd won Ber- dos met 10-1 van Tex. Boys dus de kleine dames zijn gewaarschuwd. Zon dag spelen de twee senioren- en het damesteam allen uit. Het eerste komt uit tegen CSV. Oosterend wist in zijn eerste wedstrijd overtuigend met 5-2 te winnen maar tegenstander CSV kwam in zijn eerste wedstrijd uit tegen Kwa- dijk tot een 8-1 overwinning. Voor Oosterend lijkt het zaak om voorzichtig uit de startblokken te treden zodat men niet al te snel tegen een achter stand aan kijkt maar met een gesloten verdediging op de counter blijft loeren. Zondag 2 speelt uit tegen JVC 7. Op volle winst wordt gerekend. Tenslotte spelen de dames hun eeerste wedstrijd uit tegen KGB. En onbekende tegen stander maar alleen de naam al kan angst inboezemen. Klaverjassen Ingaand maandagavond a.s. kunnen de SVO-ers in de kantine weer weke lijks klaverjassen, aanvang 20.00 uur. Texelse Boys Zondag is er de derby voor Boys 1 in de uitwedstrijd tegen S.V. De Koog. In de oefencampagne werd in de onder linge wedstrijden door de Boys een royale overwinning behaald maar dat zegt niets van de krachtverhouding nu. De Koog gaf AGSV zijn vistekaartje af met een 7-- overwinning en daar zul len de spelers meer rekening mee De Texelse schaakclub En Passant opent maandagavond in de Linde boom het nieuwe seizoen. Om 20.00 uur begint men met een korte verga dering, waarin onder meer het vorig jaar gehanteerde competitiesysteem aan de orde komt. Daarna kan buiten competitieverband een potje worden gespeeld of wat snelschaken. De club hoopt alle oud leden, maar ook nieu we belangstellenden te verwelkomen. Theater Retaet presenteert in bioscoop De Vergulde Kikkert van donderdag tot en met maandag de film „Runaway Train" in de avondvoorstelling. Oscar Mannheim (Manny) mag na drie jaar uit de isoleercel van de zwaar be waakte Stonhaven gevangenis in het barre Alaska. Hij heeft levenslang, on der andere wegens moord, en leeft op voet van oorlog met Ranken, chef be waking van de gevangenis ook omdat hij al twee keer ontsnapt is. Met be hulp van medegevangene Buck ont snapt hij opnieuw. Na een barre tocht door de sneeuw bereiken ze een ran geerterrein. Manny kiest voor een combinatie van aan elkaar gekoppelde locomotieven, welke volgens hem aan goederenwagons verbonden zullen worden. Voor het echter zover is, krijgt de machinist een hartaanval op de rij dende trein. Manny en Buck, verstopt in de achterste loc, weten hier niets van. In de spoorwegcentrale wordt snel duidelijk dat de machinist nog wel de remmen heeft in- maar de motor niet heeft uitgeschakeld. Het gevolg is dat de remschoenen verbranden en daarmee de laatste mogelijkheid om de steeds harder rijdende trein tot stilstand te brengen onmogelijk is ge worden. En spannende film voor men sen vanaf 12 jaar. De aanvang is 20.00 uur. Zondag en woensdag is er weer een kindermatinee-voorstelling. Dan wordt „Assepoester" gedraaid, een Neder lands gesproken Walt Disney teken film. Toegang is voor alle leeftijden en de aanvang om half drie 's middags. moeten houden, aanvang 14.00 uur. Boys 2 had een slechte start door on volledig bij Watervogels op bezoek te gaan. Er wordt op herstel gerekend te gen WGW 5 om 12.00 uur op het Boysveld. Terreindienst: Maurice Klein- veld en Harry Schrama. Het derde speelt om 14.00 uur in Middenmeer te gen Flevo 5. De A-junioren ontvangen om 14.00 uur St. Boys A1 en de da mes om 12.00 uur Watervogels. Zater dag kunnen de B-junioren laten zien wat ze waard zijn tegen ZAP B1, op eigen terrein om 14.45 uur. De C- junioren gaan met de boot van 13.05 uur op bezoek bij ZAP C3. De meisjes junioren' spelen tegen SC. Spirit. Waar en hoe laat wordt in het Boyskastje bij „Ria's Winkeltje" bekend gemaakt. S.V. De Koog De F-puppillen van S.V. De Koog spe len zaterdag om 14.00 uur thuis tegen ZDH en de E-pupillen vertrekken om 11.45 uur bij Capri voor de wedstrijd tegen Oosterend. De B-junioren gaan zaterdag uit naar Wieringermeer B2. Deze keer kunnen zij wel op meer te genstand rekenen. Vertrek bij Capri om 12.30 uur (boot 13.05 uur). Het twee de elftal is zondag vrij omdat Flevo 4 teruggetrokken is uit de competitie. Het eerste wordt om 14.00 uur gecon fronteerd met Texelse Boys. Beide teams hebben hun eerste wedstrijd overtuigend gewonnen, dus dit belooft een spannende derby te worden. De Koog is vooral belust op revanche na de grote nederlaag in de oefencam pagne tegen dit Texelse Boys (7-2). De dames gaan zondag uit naar Victoria O. te Obdam. Met dezelfde inzet als afgelopen weekend moet ook in deze uitwedstrijd een punt behaald kunnen worden. Vertrek met de boot van 12.05 uur. Terreindienst: Jaap van Kra nenburg en Johnny Eelman. B en W geven toe dat geen juist antwoord is gegeven toen door Texels Belang vragen werden gesteld in de commissie voor wel zijnsbeleid, inzake de gang van za ken bij de aanleg van een nieuwe cv-installatie in het gymnastieklo kaal Beatrixlaan. Dit blijkt uit een reactie van het colle ge naar aalnleiding van een boze brief die Jan van Asselt heeft geschreven waarin hij zegt dat de mededeling dat bij de aanbesteding van de installatie gebruik werd gemaakt van een bestek, op onwaarheid berust. Ook werd het verwijt geuit dat de nota aankoopbe leid (met regels hoe te handelen bij nieuwe investeringen) niet is nage- leefd. Van Asselt schreef van mening te zijn dat door deze gang van zaken de verhouding tussen de gemeentelijke afdelingen en de bestuurders/vertegen woordigers is geschaad. (De gewraak te mededeling kwam van ambtelijke zijde). Ook het feit dat deze zaak was Bij drie langs de Pontweg op particu liere parkeerterreinen staande auto's werden in de nacht van zondag op maandag de antennes.vernield. De au to's zijn eigendom van Duitse toeristen. In de gemeentelijke begroting voor 1987 wordt rekening gehouden met het plaatsen van een elektriciteits- kast bij het parkeerterrein aan de Emmalaan in Den Burg. De oude kast, die al jaren aan vervan ging toe was, werd gebruikt voor de aansluiting van de kermis in Den Burg. Alleen omdat werd toegezegd dat die kermis er voor het laatst gebruik van maakte, verleende het Provinciaal Elek triciteitsbedrijf toestemming de kast dit jaar opnieuw aan te sluiten. Hij is in middels afgesloten. Met de plaatsing is een bedrag ge moeid van ruim 74000,—. Gewacht zal worden tot bekend is waar volgend jaar de kermis wordt gehouden en er zal bovendien met de mogelijkheid re kening worden gehouden dat de kast nadien nog wordt verplaatst. Waarschijnlijk worden de kosten van de njeuwe kast ten laste van de ker- misopbrengst van 1987 gebracht. Dertig creosootpalen zijn tussen 15 au gustus en 1 september door onbeken den weggehaald uit de werkschuur van Staatsbosbeheer aan de Ploege- landerweg. De totale waarde van de palen bedraagt 7150,—. afgehandeld door de afdeling culturele zaken zonder inschakeling van ge meentewerken, had kritiek opgeroepen. Commentaar B en W hebben de chef van de afde ling culturele zaken om commentaar gevraagd en hij heeft gezegd dat ge bouwen die onder beheer van culturele zaken vallen (zoals toen nog de Bea trixzaal) ook door deze afdeling wor den onderhouden onder toezicht van gemeentewerken, krachtens een b en w-besluit hierover. Over de nieuwe cv en de andere werkzaamheden in de Beatrixzaal is gesproken met de direc teur van gemeentewerken. Die liet we ten dat hij geen medewerking kon ge ven aan de voorbereiding wegens on derbezetting van de bouwkundige af deling, zodat werd overeengekomen dat culturele zaken de werkzaamheden zou voorbereiden en dat een architekt zou worden ingeschakeld voor de 'uit breiding van de berging van het ge bouw. Er is geen bestek geschreven op grond waarvan offerte kon worden uitgebracht en wat dat betreft is de nota aankoopbeleid dus niet toege past. Drie bedrijven zijn gevraagd „op aanwijs" offerte uit te brengen. Want het ging hier om renovatie en niet om totale vernieuwing en men wilde de mogelijkheid bieden dat de bedrijven door eigen vindingrijkheid en in over leg met de opdrachtgever slechts be paalde onderdelen van de installatie zouden vernieuwen, zodat tegen naar verhouding lagere kosten er uiteindelijk een goede cv-installatie zou zijn. „Twee ondernemers hebben hier op de juiste wijze op gereageerd en aangege ven wat wel of niet vervangen zou moeten worden. Een derde was hierin niet duidelijk", aldus de chef culturele zaken, die ontkent dat gemeentewer ken niet bij elke stap is geconsulteerd. De offertes van de architekt, de aan nemers en de cv-installateurs zijn alle maal via gemeentewerken gelopen en ook het advies met het hieraan ver bonden raadsbesluit heeft de normale weg gevolgd.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 5