m Geen geld voor kunstuitleen ACEND4 Vakantie Informatie en promotie door „eigen" videofilm VAN PAG.1 Bunkers Op het scherp van de snede TT. Geknipt Opgave AVT-leden driekamp Noordkop Zon, maan en hoog water Expositie keramiek During in Den Haag Vreemd geld NOODZAAK BLUFT Vaste data 5 SEPTEMBER 1986 TEXELSE COURANT j,zeer nauwkeurige gegevens die hij ontvangen van Gerrit Gerrits uit Burg. Bewaren laardoor is nog meer duidelijk gewor- om welk interessant objekt het gr gaat, waard om bewaard te wor ld, Emotionele bezwaren daartegen jen er niet zijn als ieder zich reali- jertdat deze verdedigingswerken van •derlandse oorsprong zijn en dat het en souvenir van de Duitse be tters is. De Duitsers hebben de ver tillende onderdelen van de kustbat- ij uiteraard wel overgenomen, maar .or zover bekend nooit een rol laten Jen in hun verdedigingsstrategie, ens Gerrit Gerrits hebben ze de 15 cm kanonnen overgebracht ,3arde Noordbatterij. Daar zijn ze la- vervangen door vier 10,5 kanonnen i moderner type. Wat er met de lederlandse 15 cm kanonnen is ge- jurd, is niet bekend. itii de batterij Den Hoorn is overigens alles bewaard gebleven. Er waren yn de landkant van het duin ook nog lijf gebouwtjes (onderkomens voor de bemanning of munitiebergplaatsen) raar die zijn verdwenen. De van waar beton vervaardigde geschutsem- lacementen die op enkele tientallen raters uit elkaar liggen zijn echter in sktgebleven. De schachten van de cunitieliften hebben jarenlang een ge- aarlijk gat gevormd, waar mensen onden invallen. Naar verluidt heeft ie- nand ze halfvol gestort met bollenaf- al; later zijn de schachten met beton- deksels dichtgemaakt. Hoogste post Ie bekende, sterk onderstoven com- nandopost of vuurleidingspost op het icge Loodsmansduin was oorspronke- jk ingegraven tot aan de kijksleuf en ist gebouw was ook goed gecamou- leerd, Door die kijksleuf denken veel mensen dat het een geschutsbunker ras. In de commandopost zijn vier ertrekken. In het grootste (met de ijksleuf) stond een afstandsmeter met ;erbasis. In tijd van oorlog had hier batterijcommandant zitting. In de leinere vertrekken was een waarne- Égstoestel en een telefooncentrale, lorspronkelijk beschikte de batterij rar drie betonnen meetposten: de og bestaande vlak bij het strand ter oogte van paal 8, een tweede op 100 200 meter ten noorden van paal 9 en in derde, waarvan de plek niet is te ihterhalen. In de meetposten ston- ïn hoekmeetinstrumenten, waarmee at doel op zee kon worden gelocali- eerd. Er moet ook nog een werkka- lerzijn geweest in de binnenste dui- enrand; daar stond het vuurleidings- pparaat. De werkkamer kan be- chouwd worden als het brein van de stierij en de meetposten als de ogen. )emeetgegevens kwamen uiteindelijk ij de drie geschutsopstellingen te- ïht, van waaruit kon worden ge- uurd zonder het doel te zien. Het re- ultaat van de beschieting werd beoor- )ld vanuit de commandopost op het je Loodsmansduin. Texla-bunker langere termijn bestaan ook plan- «n om verdedigingswerken, die wèl an Duitse oorsprong zijn een bescher mde status te geven. Wat Texel be reft wordt met name gedacht aan de 'otendeels bedolven betonnen bunker „Texla" aan de oude Kogerweg. Dit 'as een ,,Nachrichtenstand für Netzk- lotenpunkte" (verbindingspost) die Weeks 1943 werd gebouwd als on- I van Hitiers Atlantikwal. De ge- rapend betonnen muren zijn maar ifst twee meter dik, wat verklaart warom het ding niet is gesloopt en te meeste andere onderdelen van het unkercomplex Texla wel. De voormali- e„Nachrichtenstand" is 12.80 meter 17 meter breed en 5.20 meter en bevat diverse vertrekken. Alle gen zijn dichtgemaakt, zodat niemand er in kan. De bunker wort toe aan de eigenaar van de om- jngende grond, de familie Van Dijk- r in Den Burg. Gaaf restant 'e Texla-bunker wordt van "chitectuur-historische waarde geacht 's element uit de laatste fase van de ^manente versterkingsbouw in Ne- TOnd en als gaaf en herkenbaar ge- teven voorbeeld van zo'n Nachrich- ênstand, volgens een standaardtype jelbau type 617", waarvan er zijn geweest, die échter allemaal Jjin verdwenen, provinciale commissie voor de mo- JWentenzorg gaat daarom ook een W nemen bij „Texla" maar voorlo- '9 heeft dat geen verdere gevolgen 'Tdat de bescherming van meer re- ente verdedigingswerken in een latere !Se aan de orde komt. Eerst zullen Wen die tussen 1890 en 1915 zijn «>ouwd onder de loep worden geno- len' Voorbeelden daarvan zijn op exel niet aanwezig. Er bestaan echter ïeën om de Texla-bunker een "üseumbestemming te geven. door Jan Beijert Omstandigheden van parti culiere aard noopten tot een geïmproviseerde va kantie in het eigen fraaie Nederland. Samen m'et legioenen Duitsers. Een taai ongerief dat An na Seitz de uitbaatster van een oude maar solide herberg in Harz - eens treffend voor mij samenvat- t te met een oud Duits rijmpje: Gott schütz uns gegen Sturm und Wind, und vor Deutscher die ins Ausland sind. Maar dat viel toch mee op Texel. i waar we ook een week verbleven. Qua exorbitant gedrag en feestge druis konden de Teutoonse volks stammen bij lange na niet op tegen het groepsgedrag van horden Ne- i derlanders die weliswaar zojuist de I kiesgerechtigde leeftijd hadden be reikt maar overigens aan hun on mondigheid de vrije teugel lieten. Dat wil zeggen, in De Koog. De Dorpsstraat aldaar verandert elke t zomer in het voorportaal van de hel waar iedereen tot diep in de nacht t mag blèren, kotsen en tegen de I voordeuren pissen. Voor de rest blijft Texel stil en prachtig, hoeveel klanten met een draagbare radio je dagelijks ook laat debarkeren. Het was vijftig jaar later, op 26 juli 1986, toen ik voor het eerst weer voet aan land zette op het eiland Texel. De nostalgie sloeg toe. Met de dochters in mijn kielzog ging het direct op Oosterend aan, om te zien of er ook veel veranderd was. Als kind had ik daar gespeeld aan de voet van de oude kerktoren. Vakan tie 1936. De heer F. Oosterhof uit oosterend zag in Het Nieuwsblad van het Noor den van 16 augustus een aflevering van de rubriek ,,Op het scherp van de snede" waarin een verslag wordt ge daan van vakantiebelevenissen op Texel. De wekelijkse rubriek wordt ver zorgd door J. Beijert, oud-lid van Pro vinciale Staten van Groningen, die op ons eiland zowel negatieve als positie ve ervaringen opdeed. Duizenden ge zinnen in de noordelijke provincies hebben daar inmiddels kennis van ge nomen. Ook B. van den Berg, Thijsse- laan, Den Burg, maakte ons attent op hetscherpe" artikel. Van den Berg kwam het tegen op vakantie in Zuid- Laren. Leden van atletiekvereniging Texel die nen zich uiterlijk zondag op te geven voor deelname aan een uitwisseling in Den Helder. Op en bij de sintelbaan voor Noordkop vinden zondag 14 sep tember wedstrijden plaats tussen de verenigingen Noordkop, AV Texel en AV Wieringen. De wedstrijden zijn voor A- en B-pupillen en C- en D- junioren. Er wordt een driekamp ge daan met de onderdelen sprint, ver springen en een werpnummer. Voorts kan op vrijwillige basis worden deelge nomen aan een lange afstandsloop (1000 meter).De kosten voor de drie kamp bedragen 72,50 en de loop 71,—. Vertrek met de boot van 10.00 uur en om ongeveer 16.30 uur weer terug. Een bootkaart moet zelf worden mee gebracht. Aanmelden dit weekend bij Tilly Eelman, telefoon (02220) 2174. de camping Loodsmansduin te begra ven. Staatsbosbeheer heeft inmiddels de ontgrondingsvergunning verkregen die nodig was om grond af te graven, waarmee de bunkers zullen worden af gedekt. Het was de bedoeling om het werk in de loop van deze maand uit te voeren. De versterkingen die dateren van voor de oorlog en van Nederland se makelij zijn, zullen alleen worden begraven. Wat er door de Duitsers la ter is toegevoegd, zal eerst gedeeltelijk worden gesloopt en daarna begraven. Mensen, die graag hadden gezien dat de bunkers in tact bleven, putten hier uit de troost dat de historisch meest belangwekkende onderdelen later altijd weer opgegraven zullen kunnen wor den en dus niet verloren zijn.... Er was niets veranderd. Een prachtdorp met een beschermde en bewaarde kom "Let op", riep ik, vooruitlopend, "om de hoek is de slager". En verdomd als het niet waar is, de nazaten van de vleeshouwer van toen dreven daar nóg hun bloeiende nering. Puik schapevlees en meesters in de worstmakerij. Dwalend door de smalle straatjes van Oosterend, het mooiste dorp van Texel, ging ik op zoek naar die kleine timmerwinkel, want daarvan stamde mijn enige tastbare vakantieherinnering uit 1936: een klein portretje, uit een boxje van niks, met daarop onder andere een jongetje met een kuif van heb ik jou daar. Het werkplaatje lag er keurig bij, an- nex woonhuisje, een klem pleintje er voor en alles goed in de verf. Of we daar even mochten fotografe- ren, vroeg ik de oude vrouw die net de ruiten lapte. "Ga je gang," zei ze en zo gebeurde het dat ik daar vijftig jaar later weer op een por tretje kwam. Weer met een boxje van niks maar de afdruk was goed. een grijze man nu, met twee doch ters. Oosterend is een Godvruchtig dorpje. Altijd geweest. Aanvankelijk zag de middenstand zijn klan tenkring verdeeld over vijf kerkge nootschappen. Goede raad was vaak duur en de wijze waarop de Heer gediend werd kostte niet zel den een deel van de omzet. Dat zingt niet lekker weg, zal ik maar zeggen. Maar ach, de tijden veran deren. Ik telde in de kleine woónge- j meenschap nu nog slechts vier ker ken. Maar je blijft het voelen, tot op de zaterdagse rommelmarkt. Nog maar één uur op het eiland kocht ik daar reeds voor vijftig cents de bro chure uit 1921 van dominee Laman uit Assen: "Een waarschuwend woord over onkuische verkering En voor één gulden werd ik eige naar van een lijvig ingebonden boek uit 1916, getiteld: "Hoe te Prediken voor Heiden en Moham medaan", van Dr. A. M. Brouwer, rector der Nederlandsche Zen dingsschool. Niet alleen schoor hij Heiden en Mohammedaan over één kam. hij tobde ook zeer over wie nu eigenlijk de kerstening in Ons Indié ter hand moest nemen, de geschoolde theo loog of de aspirant-zendelingen van het gewone slag die vaak niet meer hadden dan MULO-onderwijs. Hoe de Heer te dienen was niet alleen in Oosterend een probleem, zo bleek mij daar op de rommelmarkt. Overi gens ben ik van mening, dat het een teken aan de wand is, dat zelfs Oosterend dit soort werkjes prijs geeft aan de vlooienmarkt. Burgemeester en wethouders heb ben besloten dat het onderzoek naar een passende lokatie voor een dependance van de Helderse Kunstuitleen mag worden voortge zet, maar dat de gemeente geen geld beschikbaar zal stellen voor dat project. Volgens de concept begroting van de Stichting Kunstuitleen Den Helder be dragen de kosten voor het beginnen van een dependance op Texel 726.539,20, waarbij de huisvestings kosten niet zijn inbegrepen. Gerekend mag worden dat de provincie 710.000,— zal bijdragen in de vorm van een subsidie, maar er bestaat onzeker heid over verdere subsidie omdat het rijksoverheidsbeleid in deze voor 1987 nog niet bekend is. Kostenvermindering Omdat het starten van een kunstuit leen op Texel begeleiding vanuit Den Helder vergt, zullen de kosten in het eerste jaar hogér zijn dan de kosten in de daaropvolgende jaren. Ook abon- neegelden zullen op den duur de ex ploitatiekosten verminderen. De erva ring in Den Helder is dat men na aan vankelijk met financiële steun van de gemeente te zijn begonnen, later zon der die gemeentelijke subsidie kon werken. Nu het Texelse college van b en w besloten heeft geen geld voor de start van een kunstuitleen ter beschikking te stellen, zullen de exploitatiekosten van een dependance ten laste komen van de Helderse Stichting Kunstuit leen, tenzij de provincie bijspringt. Locatie Het college heeft toestemming gege ven verder te onderzoeken waar even tueel een Kunstuitleen Texel kan ko men. Men heeft gedacht aan de Openbare bibliotheek aan de Drij verstraat of dorpshuis d'Ouwe ULO, maar in beide gevallen bleek de be schikbare ruimte te krap. Mogelijkheden die nog onderzocht worden zijn o.m. de expositieruimte, de gang en de archiefruimte in de kel der van het raadhuis, de voormalige kleuterschool De Woelige Hoek en theater De Vergulde Kikkert. De enthousiaste reakties op de vorig Vakantiecentrum „Dennenoord" heeft een videofilm laten maken over de eigen camping en recreatiemogelijkheden op Texel. De film wordt gepre senteerd aan de campinggasten via een videocircuit op de t.wtoestellen in de nieuwe vakantiehuisjes op het terrein aan de Grensweg. De ruim een kwartier duurende presentatie is vervaardigd door het Oudeschilder- bedrijf „Videolux Productions" van John Smit en Peter Dral. Volgens het tweetal is het de eerste maal dat zij zo'n opdracht voor een Texels bedrijf hebben vervuld. De op dracht kwam mede naar aanleiding van de Texel-film van Videolux tot stand. Dennenoord-eigenaar J. van den Berg, op zoek naar moderne mid delen om zijn vakantiecentrum te pre senteren, was gestuit op de videopre sentaties van bijvoorbeeld Sporthuis Centrum. Een ideale mogelijkheid om in de half juni gereedgekomen stenen vakantiehuisjes op Dennenoord toe te passen, zo oordeelde Van den Berg. „De huurders waren merendeels va kantiegangers die nog niet eerder op Dennenoord waren geweest. Als die het filmpje gezien hebben, zijn ze in één klap beter op de hoogte van de mogelijkheden die wij hebben te bie den en ook krijgen ze belangrijke infor matie over wat er op het eiland is te beleven. Ik er zelf ook in voor, dus dan weten de nieuwe gasten met wie ze te maken hebben en spreken ze je makkelijker aan", aldus Van den Berg. De videofilm wordt om de dag uitge zonden. Afgewisseld wordt met de Texel-film van Videolux. Het eigen vi deoprogramma in de huisjes bestaat voorts uit een film voor kinderen Cs middags) en een avondfilm. Verbreding Van den Berg denkt al aan uitbreiding van het pakket. Zo zou bijvoorbeeld in formatie kunnen worden gegeven over de openingstijden, busvertrektijden, huisregels, aankondigingen voor bijv. bingo-avonden. De Dennenoord- - eigenaar meent zelfs dat de zo vurig gewenste verbreding van het seizoen op deze wijze wordt gestimuleerd, al verwacht hij het grootste effect pas op lange termijn. Texelpromotie Bovendien hoopt Van den Berg dat de videocassette door de gasten wordt gekocht om als extra herinnering te to nen aan familie en kennissen thuis. Aan de prijs zal het niet liggen: de voor het overige onbespeelde 3 uurs cassetteband is verkrijgbaar tegen kostprijs 722,—. John Smit en Peter Dral hebben dus niet alleen de cam ping gefilmd, maar bijna alle bekende jaar in de tentoonstellingsruimte van het raadhuis gehouden expositie „Kunst lenen.... geen kunst" vormden de aanleiding voor de afdeling culture le zaken van de gemeente contact op te nemen met de Stichting Kunstuit leen Den Helder over de mogelijkheid van een dependance op Texel. Men verkoos die mogelijkheid boven een zelfstandige vestiging omdat het beleid van de provincie Noord-Hollannd erop gericht is het aantal kunstuitlenen per regio te beperken. Daarbij hoeft een dependance niet aan alle eisen voor een zelfstandige kunstuitleen te vol doen en bovendien kan men bij deze constructie gebruik maken van de ken nis en ervaring van de kunstuitleen in Den Helder. De zon komt 11 september op om 7.07 uur en gaat onder om 20.05 uur. Maan: 11 sept. E.K.; 18 sept. V.M. Springtij: 6 sept.; doodtij: 13 sept. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 5 september 10.20 en 22.59 Zaterdag 6 september 11.00 en 23.37 Zondag 7 september 11.38 en Maandag 8 september 0.04 en 12.10 Dinsdag 9 september 0.00 en 12.38 Woensdag 10 september 0.17 en 13.08 Donderdag 11 september 0.51 en 13.47 Vrijdag 12 september 1.38 en 14.41 Zaterdag 13 september 2.53 en 16.06 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Laagwater valt gemiddeld 6.15 uur na hoogwater. In de expositieruimte van het ministe rie van Buitenlandse Zaken (Bezuiden- houtseweg 67) in Den Haag is mo menteel keramiek te zien van Nesrin During uit Oosterend. De tentoonstel ling is op werkdagen gratis te bezich- tingen van 9.00 tot 17.00 uur. Nesrin During, geboren in 1947 in Tur- keije, is vooral bedreven in de zg. Raku-keramiek waarin ze zichzelf heeft bekwaamd. De werkstukken zijn zowel handgevormd als gedraaid en worden in een houtven gestookt, waardoor de bijzondere kleuren ontstaand en de potten gaan „leven". Nesrin During geniet op Texel al vrij veel bekendheid maar ze exposeerde ook op tal van an dere plaatsen in het land. Op de ten toonstelling in Den Haag, die tot 30 september duurt, is ook Raku-werk van anderen te zien. trekpleisters van het eiland. Telkens is er rekening gehouden met de doel groep: de in de huisjes vertoevende gezinnetjes. Een discotheek komt bij voorbeeld in de film niet voor. Voor een deel kon voor het beeldmateriaal worden geput uit het archief dat Vide olux inmiddels heeft opgebouwd. Hier door konden de produktiekosten wor den gedrukt. Er is gebruik gemaakt van een „3 machine-montage" met twee afspelers en een opnameappa raat. Effecten zoals mozaïken, weg schuiven en overvloeien worden regel matig toegepast. Cameraman John Smit zegt te hebben geleerd van de kritieken op de Texel-film. Vergeleken met die produktie heeft hij meer met close-ups gewerkt. Voorts was er niet de beperking van het moeten verwer ken van 42 adverteerders zoals met de Texel-film het geval was. Wat het audiogedeelte betreft is vermeldens waard dat radiomedewerkster Meta de Vries voor de gesproken tekst bij de beelden zorgde. Twee duizend Overigens zijn er van de Texel-film meer dan tweeduizend exemplaren ver kocht. Aan het eind van dit jaar wordt hij uit de handel genomen. Dral en Smit hopen dat door dit succes en de opzet van de Dennenoord-video ook andere Texelse bedrijven hun interesse zullen tonen. Hun videoruimte in Ou deschild zal voor demonstraties ter be schikking staan. Een andere opdracht gever heeft zich inmiddels ook al ge meld: de Nederlandse Jeugdherberg Centrale (NJHC). Bij wijze van proef laat de NJHC een filmpje vervaardigen over Texel en de twee jeugdherbergen, te vertonen op scholen en bij vereni gingen in heel Nederland. AMNESTY INTERNATIONAL Amerikaanse dollar 1 7 2,23 Engelse pond 1 7 3,26 Westduitse mark 100 7' 110,75 Franse frank 100 7 32,75 Belgische frank 100 7 5,23 Zwitserse frank 100 7137,50 Italiaanse lire 10.000 7 15,30 Zweedse kroon 100 7 31,75 Deense kroon 100 7 28,00 Noorse kroon 100 7 29,75 Canadese dollar 1 7 1,59 Oostenrijkse schilling 100 7 15,80 Portugese escudo 100 7 1,35 Spaanse peseta 100 7 1,60 Finse mark 100 7 45,25 Joegoslavische dinar 100 7 0,30 Griekse drachme 100 7 1,45 Ierse pond 1 7 2,96 Iedere zaterdagochtend haalt Scouting Texel oud papier, lompen en oude schoenen op. De mensen worden ver zocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kun nen worden ingeladen. Bij de oud papier-wagen kunt u ook gereedschap voor de derde wereld kwijt. Komende zaterdag wordt het oude pa pier etc. opgehaald in de volgende straten: 1. Bernhardlaan, Lieuwstraat, Tjak- kerstraat, Burdetstraat, Meester Kraaistraat, Wilsterstraat, Marei- straat. De Mars Vanaf 14.00 uur wordt papier opge haald in het Marsplan. De Cocksdorp en Eierland: Zaterdag wordt in De Cocksdorp en omgeving oud papier opgehaald door oudercommissie en leerlingen van de o.l. school. Men wordt verzocht het papier uiterlijk 8.30 uur aan de straat te zetten. 's Middags wordt in de rest van de polder papier opgehaald door de Stij- bosschool van 13.00 tot 15.00 uur. Vrijdag 5 september In ouderencentrum „De Buureton" wordt van 10.00 tot 17.00 uur open dag gehouden om belangstellenden en indruk te geven van de vele aspecten van het plaatselijk werk voor ouderen. Bij Dijkmanshuizen wordt een surf- wedstrijd voor de jeugd gehouden, ge organiseerd door de Windsurfclub, aanvang 19.00 uur. De sportvissersclub Texel heeft in „De Schakel" jaarvergadering, aanvang 20.00 uur. Zaterdag 6 september Bij paal 33 worden de Texelse kam pioenschappen brandingzeilen gehou den, georganiseerd door de kustzeil- vereniging De Cocksdorp. Briefing 10.00 uur; start 10.30 uur. Om 13.30 uur begint bij het Rode Kruisgebouw aan de Jonkerstraat de „Rit van de nostalgie", voor nog zelfstandig wonende ouderen van bo ven de 70 jaar. Zondag 7 september Bij paal 33 worden de Texelse kampi oenschappen brandingzeilen voortgezet (drie manches). Briefing 10.00 uur; start 10.30 uur. De sportvissersclub heeft van 8.00 tot 10.00 uur een wedstrijd bij de IJsdijk. Om 10.30 uur start bij Taxi 2000 in de Warmoesstraat de laatste toertocht van de toerclub. Maandag 8 september In De Schuilhut in De Koog wordt een dia-avond over Texel gegeven; 20.00 uur. Psychologe. Spreekuur volgens af spraak: op woensdag van 14,00 - 17.00 uur, tel. (02220) 4887, het Groene Kruisgebouw, kamer A1, Witte Kruis- laan 19, Den Burg. Mevrouw drs. R. Postma. Tevens bereikbaar: tel. (02220) 3842, Bernhardlaan 64, Den Burg. Spreekuren college van B en W: We thouder Zegers maandag van 10.00 tot 11.00 uur; wethouder Schilling vrijdag van 14.30 tot 15.30 uur en wethouder Barendregt vrijdag van 10.00 tot 11.00 uur. Spreekuur raadsfracties: Iedere donder dag voorafgaand aan de week waarin de raadsvergadering wordt gehouden hebben de raadsfracties van CDA, PvdA en VVD spreekur in het raad huis, van 19.30 tot ca. 20.15 uur. leder kan daar terecht met vragen, aan- en opmerkingen, in het bijzonder over kwesties die in de raadsvergade ring aan de orde zullen komen. Texels Belang en de PSP houden dit frac tiespreekuur op de maandagavond voorafgaand aan de raadsvergadering. Iedere woensdagavond houdt de Volksdansvereniging Texel een volksdansavond in De Wielewaal in De Waal, aanvang 19.45 uur. Nieuwe le den zijn welkom. Voor informatie kan gebeld worden met C. Veth (02220) 3516. Maatschappelijk werker Frank van Lare jhoudt op het adres Schilderend 39 in (Den Burg spreekuur: maandagochtend 8.30-9.30; dinsdagavond 18.30-19.30 uur; woensdagochtend 8.30-9.30 en vrijdagmiddag 15.30-16.30 uur. Spree kuur Dienst Ambulante Geestelijke Ge zondheidszorg (bereikbaar op hetzelfde adres (telefoon (02220) 4185 b.g.g. (02230) 15805) elke donderdagmiddag van 14.00 tot 15.00 uur. De WAO-groep komt elke woensdag van 10.00 tot 12.00 uur bijeen in dienstencentrum De Buureton (oude St. Jan) aan de Molenstraat in Den Burg. Trombosedienst. Iedere woensdag ochtend bestaat na afspraak van 9.00 tot 10.30 uur in het Groene Kruisge bouw in, Den Burg (ingang tandartsen praktijk) gelegenheid om bloed te laten prikken. Telefoon 02220-4887 (b.g.g. Geminiziekenhuis Den Helder 02230-11414). Wie niet op dit tijdstip kan komen, moet contact opnemen met het laboratorium van het Gemini ziekenhuis in Den Helder, telefoon 02230-11414, toestel 232 of 299. Men dient trombosedienstgegevens en ver zekeringspapieren (ziekenfondskaart) bij zich te hebben. Iedere tweede maandag van de maand komt er in het Groene Kruis-gebouw, Witte Kruislaan 19, Den Burg, een praatgroep voor borstkankerpatiënten bijeen. Gespreksleidster is Marja van Etten, aanvang van de bijeenkomsten 14.00 uur. Belangstellenden kunnen in lichtingen inwinnen op werkdagen tus sen 16.30 en 17.30 uur: 02220-3241. Het Natuurrecreatiecentrum is geo pend van maandag tot en met zater dag van 9.00 tot 17.00 uur. Entreeprijs 74,— voor volwassenen en 72,50 voor kinderen.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 7