erend/Z bleef onder de maat Uitslag brandingzeilen nog niet definitief De Koog laat Boys kansloos in derby Mee- en tegenvallers Sportvissersnieuws on tour de Lasalle Goede start Gamma Wederom geslaagden basiszwemdiploma Terugkeer Franchimon als vierde in Kneesloop „Hoofdrol" voor scheidsrechter 'arde landing Alleen jeugd reed bij Wielervereniging Cursus spelleider bij jeugdvoetbal Uitstekende prestatie jonge wielrenners in Geesterambacht 9 SEPTEMBER 1986 TEXELSE COURANT van S.V. Ooster- euwe seizoen niet be- zoals werd gehoopt. In bleek O.S.V. een te grote hindernis voor de ploeg van Martin Land. Vooral fysiek Oosterend te kort tegen de twee van vorig seizoen, de 4—1 uitslag de gedach- onderschreef dat deze ploeg fa- lietis voor het kampioenschap. sterend, spelend in de nieuwe shirts sponsor Keurslager Dros, trad met complete ploeg aan. Op papier sterke formatie, die niet onder Idete doen voor OSV. Dat team iter legde veel meer agressie en be- aan de dag, opereerde veel be dijker en gaf vooral in het tweede van de wedstrijd de jonge sterend-ploeg (gemiddeld 22 jaar) [nakijken. jrrust kon Oosterend OSV nog in houden. Hoewel het zelf slecht tbalde, benutte OSV slechts één s. De Oosterend-verdediging was lagen toen een korte corner voor doel werd gebracht en een speler nOSV kon vrij inkoppen. OSV had eer kansen om doelpunten te sco- terwijl de voorhoede van de Texel- loeg geheel werd lamgelegd door sterke verdediging van OSV. Naast goede reddingen van Marco ver hield ook de lat Oosterend in wedstrijd. Direct na rust leek OSV wedstrijd te beslissen toen het een salty van de scheidsrechter cadeau eg. Leendert Eelman werd als ver- raker aangewezen, terwijl OSV net verbaasd werd door deze beslissing Oosterend. Gelukkig werd de pe- Ity gemist en leek er voor Oosterend toeg kans om een gunstig resultaat behalenDit idee werd versterkt Jan Eelman Oosterend even later alijke hoogte bracht. Aart Johan der Brink gaf vanaf rechts een lie voorzet op Rien Brouwer die de met het hoofd klaar legde voor Eelman: 1—1. dit gedeelte van de wedstrijd speel- Oosterend goed voetbal. Het was én leek zelfs door te drukken, e wil van Oosterend was niet ik genoeg. OSV werd niet voldoen- terug gedrukt, scoorde op een psy- ilogisch belangrijk moment en brak verzet van Oosterend. Land pro- eide met twee wissels (Land en Jan Oosterhof voor Aart van der Brink en Ben Witte) het tij nog te keren maar door teveel aanvalsdrift kreeg OSV nog meer ruimte en scoorde binnen tien minuten nog tweemaal. Zaterdag kan het team op het gerenoveerde A- veld het thuispubliek bewijzen dat de ploeg wel kan knokken en voetballen voor een goed resultaat. Na geruime tijd was Theo Franchi mon uit Den Burg weer van de partij in een bekende loop aan het vasteland. De Kneesloop in Anna Paulowna trok 99 deelnemers. Winnaar over de acht kilometer werd Gerard Huynen uit Den Helder in 24.03 minuten en Eric Bak ker legde beslag op de tweede plaats in 24.29 minuten. Theo Franchimon kon zich geruime tijd in de kopgroep handhaven, maar moest in het tweede gedeelte toch terrein prijsgeven. Hij fi nishte met 25.19 minuten op een uit stekende vierde plaats. De 17-jarige Eduard Dijker verbeterde zijn tijd van Het kampioensduo Arie Langeveld en Sidny kampioenschappen. twee jaar geleden met ruim twee mi nuten tot 26.21. Hij werd hiermee tweede bij de jeugd en tiende in het - totaalklassement. Verschillende lopers van de Atletiekvereniging hebben het voornemen deel te nemen aan de hele of halve marathon te Zwolle op 4 ok tober. Er bestaan ook plannen om in de herfstvakantie een wedstrijd in De Dennen te organiseren over 7, 14 en 21 kilometer. van Zon (met Boon-bokaal) tenmidden van de overige (voorlopige) winnaars van de De met veel spanning tegemoet geziene derby tussen De Koog en Texel se Boys is door de thuisclub ondubbelzinnig gewonnen. Na een 1—0 ruststand werd het 5—1. Een merkwaardig moment vormde de doorslag gevende derde treffer van De Koog. De bal belandde namelijk via het hoofd van de scheidsrechter in het Boys-doel. Na het eerste fluitsignaal begon De door keeper Ipenburg. Texelse Boys Koog gelijk druk uit te oefenen op het was op dit moment van de wedstrijd nlandingsboot van de Joost Dour- iazerne liep vrijdagmiddag schade toen werd geoefend ter hoogte van l strand Westerslag. Als gevolg van iorstoring kwam het vaartuig in trie aanraking met bunkerresten en vervolgens over het stenen wdhoofd, alvorens op het strand te men. Daarbij ontstond onder meer de aan het koelwatersysteem, was de bedoeling dat Piet Daalder het gelijknamige aannemingsbe- fl uit Alkmaar met een shovel zou het vaartuig weer vlot te bren- maar die assistentie was niet no- De marine kon de boot met eigen éten in zijn element brengen en Preparatie afvoeren. De foto toont hndingsboot kort na de doel van de tegenstander. Na enkele kansen kreeg De. Koog in de veertien de minuut een vrije trap te nemen. Dirk Barends schoot hard in maar kee per Kees Kooy van de Boys had de bal niet klem. Ben Kaart schoot in tweede instantie raak: 1—0. Met deze stand werd de rust bereikt met een beter spelend De Koog. Na de thee kreeg De Koog in de vijfde minuut een goe de kans via Henk Jan Klok. Hij legde de bal breed op John List die de bal van twintig meter in de verste hoek schoof: 2—0. Na een kwartier nam Jaap van Kranenburg een corner die prachtig ingekopt werd door Wally van Beek. De bal werd van de lijn gehaald door Boys-verdediger Harry Witte, maar deze schoot de bal vol in het ge zicht van de scheidsrechter, die tegen de vlakte ging voor een paar minuten. De bal was intussen in het doel van Texelse Boys gerold. Na raadpleging van Boys-grensrechter Theo Witte werd de goal goedgekeurd. Na twintig minuten een goede kans van Texelse Boys: een vrije trap van Kees van Heerwaarde werd schitterend gestopt door keeper Ipenburg en in tweede in stantie naast geschoten door Boys- spits Dirk Roeper. Een minuut later brak Boys-aanvaller Van Straalen door, schoot in en Bert Witte gaf het laatste tikje: 3—1. In de vijfentwintigste mi nuut nam Van Straalen een vrije trap voor Texelse Boys die net gered werd sterker door het slechte spel van het Kogermiddenveld. In de dertigste mi nuut werd een schot van speler/trainer Dick van Straalen keurig gestopt door de Kogerkeeper. Drie minuten later werd een schot van John List schitte rend uit de kruising gehaald door de keeper van Texelse Boys. Direct hierna belandde de bal voor het Kogerdoel waar een overtreding werd begaan. Van Straalen nam de vrije trap, Ipen burg tikte de bal over de lat. In de ze sendertigste minuut omzeilde Henk Jan klok de buitenspelval door een boogbal waarna Ben Kaart de uitgeko men keeper met een prachtige lob passeerde: 4—1. In de 43e minuut werd een voorzet van John List net naast gekopt door Henk Jan Klok. In de 45e minuut nam De Koog een corner via Jaap van Kra nenburg die goed werd ingekopt door Henk Jan Klok maar uit het doel werd geweerd door een verdediger. De bal belandde voor de voeten van Ben Kaart die de bal precies onder de lat schoot, onhoudbaar: 5—1. De Koog heeft uit twee wedstrijden 4 punten (12 voor - 2 tegen) en heeft het in tal rijk opgekomen publiek laten zien op de goede weg te zijn. Texelse Boys zal zich moeten herbezinnen, want het heeft genoeg goede voetballers om ook hoog te kunnen meedraaien in de derde klasse. De uitslag van de zaterdag en zondag gehouden wedstrijden brandingzeilen om het kampioenschap van Texel is nog niet definitief. Er is sprake van een „voorlopige" uitslag omdat nog beslist moet worden over protesten die zijn ingediend. Een van de kwesties betreft een vol gens de wedstrijdleiding te vroege start. De betrokkene meent met steun van getuigen dat dit onmogelijk is. Wedstrijdleider Douwe Kooiker reikte zondagmiddag dan ook nog geen be kers uit toen hij de voorlopige uitslag bekend maakte. De wisselbeker werd wel overhandigd omdat over recht matigheid daarvan in ieder geval geen twijfel bestaat. Die beker (de Meiert Boon trofee) ging naar Tornadozeiler Arie Langeveld die opnieuw zijn kwali teit bewees met Sidny van Zon als fokkemaat. Tweede werden Andreas Monen en Remko Klein (Dart), derde de gebroe ders Hoekstra (Prindle 19), vierde Her mann Boks en Willem Houwing (Tor nado), vijfde Leo Saai en Cor van Sijp (Hobie 16) en zesde Martin Warnaar en Wob Rienks (Supercat 20). Zestien boten waren voor de wedstrijd ingeschreven. Alles verliep vlot naar wens. Zondag wakkerde de wind ech ter zodanig aan dat de laatste manche moest worden geschrapt, zodat over beide dagen vijf manches werden ge varen. De organisatie was in handen van de Cocksdorper Kustzeilvereniging. Bij de bekendmaking van de voorlopi ge uitslag werd in het bijzonder dank gebracht aan mevrouw Bieuwkje Mo nen die onder meer op voortreffelijke wijze voor de inwendige mens zorgde. De onderstaande ZPC TX '71 leden legden vrijdagavond met goed gevolg het examenpakket af voor het behalen van het basiszwemdiploma: Arnold Krijnen; Sebastiaan de Boer; Leonie Daman; Mirjam Pansier; Annemieke Kooiman; Marieke Hunt; Nienke Post- ma; Ingmar Veeger; Brenda Spanjer; Petra Kooiman; Janneke Zijm. Rosita Boom; Christien Pennings; Tamara den Brok; Yaltah Pansier; Suzanne van Beek; Fieke van Groeningen; Jessica Prins; Nanda Koopman; Anneke Velt- kamp; Yolanda Krijnen en Ariette Commijs. Dat de technische leiding van de zwemclub met deze geheel ver nieuwde aanpak van wanten weet mo ge blijken uit de reeds zestig geslaag den dit seizoen. Het vroegere A en B diploma zijn gebleven, het C, D, E en F zijn vervangen. Het C-diploma is nu het basiszwemdiploma, een variabel pakket, behendigheidsvormen en sport en speelse vormen. Een veel breder pakket als het oude C-diploma, speel ser van opzet en voor kandidaten ook leuker, maar wel zwaarder. Onderlinge wedstrijden Woensdagavond om 18.30 uur vinden in het zwembad Molenkoog delaatste in de serie van drie onderlinge wedstrijden plaats. Naast de schoolslag wordt de wisselslag, met de daarin lang niet gemakkelijke vlin derslag gezwommen. Het bestuur hoopt net als de vorige keer weer vele ouders te begroeten langs het zwembad. Bij de Wielervereniging Texel reed al leen de jeugd wedstrijden, door de Tourclub de Lasalle die vorige week de gemoederen bezig hield. Bij de B-jeugd bleek ook Richard Bousma te sterk voor de anderen. Hij won met grote voorsprong op Jasper Braam. Fedor Eelman finishte als der de. Bij de A-jeugd kwam er na half koers een kopgroep van drie renners die goed samen werkten. Jordi Vinke bleek de snelste in de sprint. De" einduitslag: 1. Jordi Vinke; 2. Peter Beers; 3. Frans Witte; 4. Stefan Bousma; 5. Udo Visser en 6. Martijn Braam. De plaatsen varl de Texelse renners in het eindklassement van de vori ge week op Texel begonnen tour de Lasalle vielen eningszins tegen, hoewel er zeker niet slecht werd gereden. Als uitschieter geldt Hans van Osch, die in het B-klassement als tweede eindigde na het criteri um voor het B-klassement vrijdag te hebben gewonnen. Vooral de tweede etappe, waarin twee tijdritten werden verreden, vormde een struikelbrok voor de twee Texelse troeven, Dirk Vinke en Jan Meindert Bruin. Jan Mein- dert had dinsdag een zeer slechte dag terwijl Dirk Vinke een lekke band kreeg. Tevoren was gezegd dat beide renners zich bij de eerste twintig konden rijden, maar door die tegenvallende tweede dag be reikten Dirk en Meindert respektie- velijk de 30ste en 32ste plaats in het eindklassement op zeven en acht minuten achterstand op de winnaar Pink Tesselaar. Ploegen klassement Dat de Texelse renners het niet echt slecht deden blijkt wel uit de plaats in het ploegenklassement. Omdat er ge middeld redelijk werd gereden behaal de de Texelse IBS-ploeg een tiende plaats bij een deelname van zeventien ploegen. De ploeg bestond verder uit Willem Keyser, die twaalfde werd in het B-klassement, Willem Trap die beslag legde op een 20ste plaats in dat klassement en Dirk Eelman met een 40ste plaats. Jan Buys was we gens ziekte niet gestart en zoals vorige week in de krant gemeld was Theo Boom reeds tijdens de eerste etappe Zaterdag 13 september begint onder leiding van bondstrainer Joop Lensen op het complex van Texelse Boys een cursus jeugd voetbalspelleider van de KNVB. Aan deze cursus die op zater dagochtenden wordt gehouden doen veertien Texelaars van verschillende verenigingen mee en vijf cursisten uit Callantsoog en Anna Paulowna. Het maximaal aantal cursisten is 22 zodat er nog een aantal plaatsen vrij is. Be langstellenden kunnen voor informatie en eventuele aanmelding contact op nemen met cursusleider Jitze Beinte- ma, telefoon (02220) 5114. uitgevallen door een valpartij. Ploeglei der Martin Visser was enthousiast over de goede sfeer in de IBS-ploeg, die hij achterop de motor van Willem Duve- kot uit Oosterend de gehele koers volgde. De twee mecaniciëns van Ran- tweewielers bleken onmisbaar in het circus van de tourkaravaan. Niet bij een Texelse ploeg rijdend eindigden de Texelaars Edo Kooiman en Paul van Arnhem helemaal niet slecht in het A- klassement. Zij legde beslag op de 39ste en 50ste plaats. Piet Roeper werd 18de in het B-klassemnt, waarin Simon Appel 24ste werd. Theo Buren won de viswedstrijd aan de IJsdijk. Aan deze wedstrijd deden twaalf .senioren en drie jeugdvissers mee. Eerste in de afdeling jeugd werd Alexander Duinker met één vis van 13 cm. Tweede werd Jacob Keijser met een vis van 8 cm. De uitslag van de afdeling senioren was: 1. Theo Buren met 2 vissen lengte 28 cm; 2. Map van der Zwaag met 2 vissen lengte 20 cm en 3. Paul Verhagen met 1 vis lengte 15 cm. Daarnaast waren er drie vissers, die elk 8 cm vis uit het water haalden, zodat in totaal 10 vissen met een lengte van 108 cm de dagop brengst was. De volgende wedstrijd is op 21 september tegenover het Dorps huis in Oudeschild, aanvang 8.00 uur. Gamma 1 is in de competitie in de afdelingshoofdklasse A uitstekend van start gegaan. In een aantrekkelijke, voor het opvallend talrijke pu bliek spannende wedstrijd tegen sporting Strabo, bewees Gamma op dit niveau mee te kunnen komen. Ook toen zag men echter geen kans de wedstrijd definitief te beslissen. Hierna bewees Gamma-keeper Bart Heerschap dat hij niet onder doet voor de doelman aan de andere zijde. Hij bleek diverse malen een sta-in-de-weg bij kansen van Strabo, in het alles of niets offensief bleef de stand 2—1 voor Gamma. Vrijdag speelt Gamma haar tweede wedstrijd tegen JVC. in Den Helder. De einduitslag, 2-1 had zelfs aanmer kelijk hoger kunnen uitvallen als de ge creëerde kansen beter werden benut. Gamma, met de nieuwe eerste-team spelers John List en Marcel Uriot in de gelederen, trok vanaf het begin de wedstrijd naar zich toe en kreeg in die beginfase zelfs twee kansen om de score te openen, maar de uitstekende keepende Kessing voorkwam dit. Zoals zo vaak in dit soort wedstrijden viel het eerste doelpunt aan de andere kant. Een snel uitgevoerde Helderse counter bracht Sporting Strabo op een 1—0 voorsprong. Gamma raakte niet van de wijs en kreeg opnieuw een aantal kansen. Het duurde echter tot tien minuten voor de pauze voor Gam ma via een uitstekende uitgevoerde één-twee, Louis Uriot - Simon Brand, op 1—1 kwam door een doelpunt van de laatstgenoemde. Vijf minuten later was het Louis Uriot die Gamma op 2—1 zette. Na de pauze gaf de wedstrijd hetzelfde beeld; een aanvallend Gamma en toch nog een gevaarlijk counterend Helders team. Gamma kreeg opnieuw de nodi ge kansen en benutte deze niet, deels door onnauwkeurigheid, deels door de uitstekende Kessing. Halverwege de tweede helft had Gamma de wedstrijd kunnen beslissen toen de goed leiden de scheidsrechter, Gamma een straf schop toekende. Kessing stopte de door Louis Uriot genomen penalty. Hierna kreeg Gamma nog een speler voordeel (vier tegen drie) doordat een speler van Sporting Strabo voor twee minuten naar de kant werd gestuurd. De nieuwelingen-renners van Wielerve reniging Texel zijn zondag naar War- menhuizen geweest om deel te nemen aan de „Ploegentijdrit om de Geester ambacht trofee". In hun categorie ging het over een parcours van 24 kilometer lengte, dat éénmaal moest worden ge reden. De Texelse renners: Niels Jim- mink, Richard Koopman, Bas Vaars en Tijmen Wit wisten zich naar een goe de vijfde plek te fietsen in het sterke bezette veld van deze landelijk ver maarde tijdrit.. De uitslag is als volgt: 1. Westland Wil Vooruit in 34 min.21 sec. 23; 2. Z.W. Diana Zundert in 35 min. 3 sec. 45; 3. De Viking Purme- rend in 35 min. 11 sec. 39; 4. De Ped delaars Hoogeveen in 35 min. 19 sec. 54 en 5. W.V. Texel in 35 min. 22 sec. 46.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 13