Wampex in oktober Ronde om Texel en Vlieland groot succes SVC jazzgym start weer met lessen Voetbaluitslagen Nieuwe competitie Texelse damclub Texla besloot competitie met zege op titelkandidaat Schaap gestolen zijn fiets heeft verlaten passeert de controle in de Burgemeester De Een deelnemer die a„! - mm 1 f !e"f bij het surfstrand werd razendsnel afgedroogd en omgekleed voor het wielergedeelte. IJSDAG 16 SEPTEMBER 1986 TEXELSE COURANT Uitgeblust Koning-hal om zich snel te verkleden en het loopgedeelte te beginnen. Onder verantwoording van de organi satie werd de hele wedstrijd op video opgenomen. Deze opnamen kunnen besteld worden door te bellen met nummer (02220) 3668. De baten van de verkoop komen gedeeltelijk ten goede aan de organisatie van de kwart-triathlon, zodat die de begroting sluitend kan maken. In de krant van vrijdag werd abusieve lijk gemeld dat de avonturentocht Wampex op 10 en 11 september zou worden gehouden. Dit moet zijn: 10 en 11 oktober. De inschrijfdatum was 12 september. Texelse uitslagen Kwart-triathlon Mannen: 1. Auke Brouwer, Den Hoorn, 1.58.24; 2. Loek van der Vliet, Den Burg, 2.05.32; 3. Eduard dijker, Den Burg, 2.14.44; 4. Nico Kikkert, Den Burg, 2.18.18; 5. Henk Stevens, De Cocks- dorp, 2.21.45; 6. John Boogaard, Den Burg, 2.22.33; 7. Sico Dob, De Koog, 2.24.21; 8. Kees Stobbe, Den Burg, 2.24.31, 9. Werner van der Meer, Den Hoorn, 2.29.08; 10. Henk Keijser, Den Burg, 2.32.57; 11. Dick Witte, Oude- schild, 2.37.19; 12. Eric Kossen, Den Burg, 2.37.28; 13. Frank Riteco, Den Burg, 2.37.28; 14. Paul Verhagen, Den Burg, 2.39.05; 15. Andre Kikkert, Den Burg, 2.40.19; 16. Eric van Etten, Den Burg, 2.49.25; 17. Charles Bosma, Den Burg, 2.50.43; 18. Remco de Beer, de Koog, 2.58.18 en Bas Sibeijn, OUdeschild (heeft het niet gehaald). Vrouwen: 1. Nel Bruining, Den Hoorn, 2.25.21; 2. Erna Kuip, Den Burg, 2.31.21 en 3. Tilly Eelman, Den Burg, 2.58.57. Sedert vorige week zijn de jazz- gymlessen definitief weer begonnen bij Sportvereniging De Cocksdorp. De aanvangstijd is niet 19.00 uur, zoals eerder vermeld werd, maar 19.15 uur. Elke donderdagavond worden de les sen verzorgd door Klariena Combé. De jazzgymnastiek is bedoeld voor da mes vanaf 15 jaar. De lessen duren een uur. Ook kan eens vrijblijvend wor den meegedaan om zoch te oriënteren. Zaterdag 13 september 1986: KNVB, afd. Noordholland: SVO/Z-KGB 0-0 Cocksdorp-Kwadijk 3—2 Opperdoes 2-SVO/Z 2 2-2 Junioren: Wieringerwaard A1-Oosterend A1 3 0 Wieringermeer B1-Tex. Boys B1 1 1 VIOS/W B1-Texel B1 1-2 Oosterend BTSchagen B2 3 9 JVC B2-ZDH B1 13-3 Texel B2-Wieringermeer B2 1—12 Tex. Boys C1-HCSC C3 5-2 Succes C2-Texel C2 0 10 „Jullie hebben een unieke tocht in elkaar gezet en zelfs kans gezien weer en wind naar jullie hand te zetten, bedankt!" Dit was de es sentie van een toespraak door een schipper uit Den Helder. Inderdaad kan Watersportvereniging Texel te rugzien op een buitengewoon geslaagde eerste ronde om Texel en Vlieland. Vrijdagavond haalden de leden van de 17 deelnemende'jachten tijdens een gezellig samenzijn op het clubschip de papieren op. leder schip werd verrast door Bakkerij Dros met een doos met vele soorten'Texelse koek. Om zes uur zaterdagochtend begaf een lange rij lichtjes zich op een matig N.O. windje richting Noordzee. Op het Marsdiep ter hoogte van „Gemini" brachten vele schepen een groet naar twee clubleden, die helaas niet mee konden maar op de bovenverdieping van het ziekenhuis naar de jachten uitkeken. Deelnemer Henk Collou zegt lyrisch: „Prachtig kwam de zon in het oosten boven de kim, de belofte voor een prachtige dag brengend. Reeds in het Molengat bleek de wedstrijdgeest al over de meeste bemanningen te ko men, de grote gekleurde spinakers en bolle Jannen bloeiden als fleurige bloemen in het zachte ochtendlicht". Omstreeks tien uur passeerden de meeste schepen De Koog zodat ze wisten een zeer goede kans te hebben de tocht te kunnen volbrengen, daar men nu het tij mee'kreeg op het juiste moment. Henk Collou: „Om elf uur reeds werd de EG-boei gepasseerd en hadden wij de kop van Texel en de staart van Vlieland dwars liggen. Te gen half één begonnen de meeste schepen zich een weg naar het Zuider Stortemelk te zoeken om langs de Ri chel, welke zich hoog boven water af tekende, hun weg op het wad te ver volgen, voor menig schipper een goe de reden om een oorlam uit te delen". Onderweg werd door de schepen on derling contact gehouden via de mari foon. Dit ter controle van eikaars reilen en zeilen, een morele steun voor de enkele schepen welke deze tocht aan grepen om ervaring op te doen in het zeilen op open zee. Om vijf uur had den alle schepen het kritieke punt ach ter zich gelaten, het wantij van de „omdraai" (tussen Vlieland en Ter- Meisjes junioren: Tex. Boys-Alkm. Boys 1-7 Pupillen: WGW D1-Texel D1 4-3 Oosterend D1-Tex. Boys D1 4—2 Texel D2-ZDH D1 uitgesteld Tex. Boys E1-Texel E1 4—0 ZDH E1-Oosterend E1 1-4 Oosterend F1-Tex. Boys F1 0—2 Texel F1-De Koog F1 7-0 Zondag 14 september 1986: KNVB, vierde klasse: Texel-SRC 2-1 KNVB, afd. Noordholland: Winkel-Tex. Boys 5—1 Petten-De Koog 3—4 ZDH-Twisk 1-4 Texel 2-Hollandia T. 2 1 —3 Succes 3-Texel 3 niet gespeeld Tex. Boys 2-Callantsoog 3 4—0 Sint Boys 3-ZDH 2 3-5 Oosterend 2-Schagen 6 1—1 Watervogels 5-Texel 4 4—7 Junioren: Texel A1-SVW A2 4-1 Geelzwart A1-Tex. Boys A1 10—2 Dames: Winkel 3-Tex. Boys 2—9 Veteranen competitie: Oosterend-Tex. Boys 2—5 schelling). Wie hier niet op tijd was, zou vastlopen in de ebstroom welke dan terugliep richting Vlie. Zij die het wel haalden gingen met diezelfde eb mee naar Texel. Om acht uur 's avonds liep het laatste schip de jachthaven binnen. Na een gezellige borrel, waarbij heel wat te vertellen was, stond weldra de hutspot met karbonade dampend op tafel en zat ieder heel voldaan, en niet alleen door het grote aantal mensen dicht bijeen te eten. Iedere schipper kreeg ter herinnering aan deze onvergetelijke dag een gegraveerd glas aangeboden. Volgend jaar maar weer hoopt de organisatie. Mensen met foto's worden verzocht om deze in bruikleen te geven zodat er voor de najaarsvergadering een collage van kan worden gemaakt. Inleveren gaarne bij Henk Collou of op het clubschip. voorbij de finish taferelen afspeelden die veel gelijkenis vertoonden met eve nementen als de elfstedentocht of de Tour de France. De koplopers konden na even te. heb ben uitgeblazen alweer een vrolijk praatje maken. Veel laatkomers echter waren kompleet uitgeblust.toen ze de finish passeerden. Zo kon Cor Boer man uit Breezand met veel pijn en moeite vóór Nico Kikkert uit Den Burg finishen, terwijl Nico bij de wisseling van fietsen naar hardlopen nog ver achter hem lag. Nico Kikkert had voor de start al gezegd dat hij achterop zou raken, vooral bij het zwemmen, maar hij voorspelde toen tevens dat hij met het hardlopen veel goed zou maken. John Boogaard uit Den Burg viel op door in gewone sportkleren over de streep te komen, terwijl de meesten een strak triathlontricot aan hadden. Hij werd 71e en maakte met zijn shirt reclame voor de Jelleboog. Twee uur en 33 minuten had Henk Keyser ervoor nodig het volledige tra ject af te leggen. Dat was drie minu ten meer dan hij had gehoopt, zoals hij in onze vorige krant meedeelde. Bij zijn binnenkomst weerklonk bij de fi nish een gejuich van de vele school kinderen, die hun gymleraar herken den. Henks enige klacht was dat door het noodgedwongen lopen waarmee het zwemgedeelte werd ingeluid, in de eerste in de eerste bocht nog teveel zwemmers dicht bij elkaar zaten, waar door hier en daar nogal wat werd ge trapt en geslagen. Gelukkig was alles goed afgelopen. Bloemen Eric van Etten, Frank Riteco en Erik Kossen waren uitgevloerd toen ze een maal op de Groeneplaats arriveerden. Dat anderen blij waren met hun bin nenkomst bleek uit de grote hoeveel heid bossen bloemen, die zij met zich meetorsten over de streep. De laatste honderden meters waren ze daarmee overladen. Anke Hooijberg uit Amsterdam, van oorsprong Texelse, kwam als laatste binnen en kreeg daarvoor van de orga nisatie bloemen en van vriendinnen een enorme taart. De winnaars ontvingen uit handen van wethouder P. Zegers een beker nadat hij hen had toegesproken. Hij stelde onder andere aan de winnaars van de overkant voor dat zij volgend jaar hun vakantie mét hun families maar op Texel moesten doorbrengen, op eigen kosten uiteraard. Om de huldiging van de winnaars toch een Texels tintje te geven kregen Nel Bruining en Loek van Vliet elk een aparte beker. Om die zelfde reden is hieronder het Texelse klassement van zaterdag afgedrukt. tonnende triath/onatleten op het noordelijkste punt van de route, de dijkovergang bij de vuurtoren. (boven) en Erna Kuip waren de nummers twee en drie op de damesranglijst. PAGINA 5 Vrijdag 26 september gaat de on derlinge competitie van de dam club Oosterend/Texel weer van start. De clubavonden worden elke week gehouden in De Bijenkorf in Oosterend. Er wordt begonnen om kwart voor acht. De competitieleider deelt de te spelen partijen zo in, dat zoveel mogelijk spe lers van ongeveer gelijke kracht tegen elkaar spelen. Degene die wint, stijgt op de ranglijst en krijgt de volgende keer een wat sterkere tegenstander. Op deze manier wordt een aantrekke lijk competitieverloop geboden, ook voor nieuwe spelers. Bij voldoende be langstelling zal er een aparte jeugd- competitie worden gehouden en theo rielessen gegeven. Voor jeugdige denksportliefhebbers of spelers zonder auto, ook uit Den Burg, kan vervoer wellicht geregeld worden. Contact op nemen met Jos de Wolf, tel. (02223) 432 of P. Bakelaar, tel. (02220) 3843. Eerst een paar keer proberen kan ook. Nieuwe dammers en ook schaaklief hebbers zijn welkom. Bij voldoende animo kan er een aparte schaakcom petitie worden georganiseerd. Vergadering Op vrijdag 19 september wordt eerst de jaarlijkse ledenvergadering gehou den, aanvang 20.00 uur in De Bijen korf te Oosterend. Zaterdag wordt te Den Helder een groot damtoernooi gehouden voor club- en huisdammers. Er wordt ver trokken met de boot van 10.00 uur. Liefhebbers dienen zich zo snel moge lijk aan te melden bij P. Bakelaar, tel. (02220) 3843. Een achttal van de damclub zal ook dit seizoen deelnemen aan de bonds- competitie van de Koninklijke Neder landse Dambond in het district Noor derkwartier/West Friesland. Door het afvallen van EDC uit Enkhuizen zijn de Texelse dammers alsnog gepromoveerd naar de 1e klasse. De eerste wedstrijd wordt gespeeld op 11 oktober, thuis tegen GSZ uit Bovenkarspel. Na de goede wedstrijden van de laatste weken gebeurde in de laatste competitiewedstrijd waar insiders al rekening meehielden: Texla versloeg kampioenskandidaat Heloo A, met minimaal verschil: 12—11. Het seniorenteam kwam niet in actie. De regen was spelbreker. Voor de ingebruikneming van de backstop had Texla een beroep gedaan op raadsleden die door vragen in de raad Texla hadden ondersteund. Mevrouw R. Huitema was verhinderd, zodat de heer G. van der Kooi alleen de opening van de wedstrijd verrichtte door het werpen van de eerste bal. Robert Jak van Heiloo produceerde een keurige stootslag op deze eerste worp. Na dit officiële gedeelte schoot Heiloo energiek uit de startblokken, vechtend voor de kansen voor het kampioen schap. Texla miste een 3-slag door een doorgeschoten bal en kreeg een loper die op het tweede honk werd uitgetikt niet gehonoreerd. Bij de stand 1—5 kwam pas een einde aan de eerste in ning. Tijdens de volgende innings kreeg Texla echter steeds meer vat op de wedstrijd en kroop steeds dichter naar de tegenstander toe: 4—7, 5—8. Inmiddels was Martin Marinus op de werrpheuvel opgevolgd door Erik Schneider. Opnieuw werd de waarde van dit werpersduo aangetoond. Hei loo had aan slag moeite het nieuwe ritme te vinden en Texla kwam langs zij: 8-8. De vijfde en laatste inning moest de beslissing brengen. Heiloo begreep dat een gelijkspel niet voldoende was en scoorde drie keer: 8—11. De kansen voor Texla leken minimaal toen het aan de gelijkmakende slagbeurt begon. De controle bij de Heiloo-werpers was echter verdwenen. Het werd 10—11 en ondanks twee „nullen" voelde Texla winstkansen. David Wolff scoorde via 4-wijd eveneens op een doorgeschoten bal: 11—11. Martin Marinus bracht ver volgens met een harde „line drive" Merijn Drijver in scoringspositie op het derde honk. Toen Wijnand Baretta een aangooi op het eerste honk uitlokte bracht .Merijn de winnende punt over de thuisplaat. Heiloo was teleur gesteld, maar toonde zich een sportie ve verliezer. De cijfers: Texla, 2 werpers: 5 keer 3-slag, 10 keer 4-wijd, 1 keer geraakt werper, 6 honkslagen tegen en het veld maakte 3 fouten. Heiloo, 3 werpers: 4 keer 3-slag, 13 keer 4-wijd, 7 honkslagen tegen en het veld maakte 2 fouten. Bij een familie in Oosterend is in de nacht van zaterdag op zondag een schaap gestolen, ter waarde van 7650,—.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 5