Gamma nu koploper Cadeau voor bijna jubilerende krant fcffil Nazaten bakker Koorn vieren Texelse reünie GROTE KANS DAT ZE STRAKS GEEN KIND MEER AAN 'M HEEFT Douwe Hoekman derde bij atletiekdriekamp TEXELSE^COllRANT AMREF/Vliegende Doktere Containerbrand Avondgebed voor iedereen ZDH makkelijk slachto van gretig Twisk (1-4 rm A ypf m f® f fnh. 4J f- rs 0 Goede afsluiting voor dwerggeitenfokkers Eilandcompetitie volleybal Gilde opent seizoen Texelse Boys stuitte op fenomenale keeper PAGINA 8 TEXELSE COURANT DINSDAG 16 SEPTEMBER l Komend weekend zullen alle na zaten van bakker Dirk Pieter Koorn, die tot 1949 zijn vak uit oefende aan de Hogerstraat in Den Burg, op Texel bijeen zijn. Kinderen, kleinkinderen en ach terkleinkinderen met aanhang, in totaal 52 personen sterk, vie ren dan een familie-reünie. Op zichzelf geen bijzonder feit, wa re het niet dat het gros van de na zaten al lang niet meer woonachtig is op het eiland. De band met het eiland en tussen de familieleden on derling is echter nooit verbroken ge weest. Jaarlijks brengen zowat alle familieleden op Texel hun vakantie door of komen voor een weekend. Maar nu keren zij dus gezamenlijk terug naar de wortels van hun bestaan. De verschillende generaties worden zaterdag ondergebracht in hotel Bos en Duin en in een kam peerboerderij. 's Avonds staat er een diner op het programma en zondagochtend een afscheidslunch. Een actuele aanleiding voor de reü nie is er niet. ,,Nu is iedereen nog gezond en in leven, dus dan is het nu een goede gelegenheid", aldus een der initiatiefnemers, de heer Poppe uit Haarlem. Vlak bij deze organisator in de buurt woont de oudste nazaat van bakker Koorn. Het is diens oudste zoon, Maarten Koorn, getrouwd met Corrie Ploeg, dochter van Sietse Ploeg, die 40 jaar molenaar was in Oudeschild. De nu 77-jarige stamhouder van de familie woont al sinds het begin van de jaren vijftig in Santpoort. Broer Koen en zus Marretje wonen eveneens aan de overkant, Truus overleed in 1964 en de jongste, An ne, is de enige die nog op Texel woont. Zij is getrouwd met Gerrit Wilner uit Den Hoorn. Maarten Koorn kreeg op zijn beurt weer drie nakomelingen, van wie de oudste (uiteraard Dirk Pieter genaamd) toe valligerwijs in het huwelijk trad met een kleindochter van de beroemde Texelse dokter Wagemaker, Toos. Reeds in 1928 verliet Koorn het ei land om naar de Zeevaartschool in Vlissingen te gaan. Twee jaar later voer hij als scheepwerktuigkundige bij de Koninklijke Pakketvaart Maat schappij (KPM) voor het eerst op Indië. Bij zijn tweede verlof in 1939 trouwde hij met Corrie. Het stel ging samen naar Indië. Aan het ver blijf daar kwam een bitter einde, want vier jaar lang sleten zij hun dagen in een Jappenkamp. Na de oorlog, in 1946 kwam Maarten Koorn weer even terug op zijn ge boortegrond. Zijn baan als machi nist op de TESO-boten Dokter Wa gemaker, Voorwaarts en Marsdiep was voor hem een springplank naar een functie die meer bij zijn voor opleiding en ervaring paste. In dat jaar woonde hij bij zijn schoonou ders bij de molen in Oudeschild. Vervolgens werkte hij in Ede op de AKU-textielfabriek en uiteindelijk bij de Hoogovens in IJmuiden/Velsen waar hij 22 jaar volmaakte. Maarten en Corrie, die (op de vier jaar Jap penkamp na) al die jaren op de Texelse Courant geabonneerd zijn gebleven, komen een paar keer per jaar op Texel. Zaterdag en zondag kunnen zij er een onvergetelijk weekend aan toevoegen. In Oost-Afrika sterft nog steeds de helft van alle kinderen beneden de 5 jaar aan tetanus en polio. Maar ook aan onschuldige ziektes als kinkhoest, mazelen en rode hond. AMREF. Vliegende Dokters begint daarom met een massaal inen tingsprogramma in de meest afge legen gebieden Doet u ook mee? Want waarom zouden zij het kind van de rekening moeten zijn? U kunt uw bijdrage storten op girorek. 48 76 OOt.n.v. AMREF/ Vliegende Dokters. Voor meer informatie: AMREF/Vliegende Dokters Jan van Brakelplantsoen 5. 2253 TD Voorschoten ■earn Afgelopen vrijdagavond heeft Gamma 1 ook haar tweede wedstrijd in de afdelingshoofdklasse in winst omgezet. Nu werd in Den Helder van het Helderse JVC (waarin ook Texel-trainer Luc Post speelt) met 2—3 gewon nen. Matchwinner" was Simon Brand, die tweemaal scoorde. Zonder de afwezige Louis Uriot speel de Gamma vanuit de verdediging met alleen Marcel Uriot in spits en veel op komende spelers. Gamma probeerde op deze manier al counterend de wedstrijd in de hand te houden. Dit lukte in eerste instantie niet omdat enige Gamma-verdedigers door nervo siteit onder hun normale niveau speel den. JVC kreeg door veelvuldig balver lies de nodige kansen, die gelukkig voor Gamma niet werden benut. Na ongeveer vijftien minuten spelen scoorde Simon Brand, die een prima wedstrijd speelde in zowel verdedigend als aanvallend opzicht: 0—1. Vijf minu ten later was het door een dekkings- fout alweer gelijk: 1—1. Vijf minuten voor de pauze was het Marcel Uriot die Gamma met een schitterend doel punt op een 1—2 voorsprong zette. Hij nam een diepte-pass van Nicel Scher mer, vanuit de lucht in één keer op de schoen en de bal verdween van zo'n vijftien meter, onhoudbaar voor de JVC-keeper in de kruising. Na de pauze opnieuw een aanvallend JVC en een couterende Gamma-ploeg. Beide teams kregen de nodige kansen maar scoorden niet. Net als vorige week was het de Gamma-keeper Bart Heerschap die met uitstekend keepers werk Gamma in de race hield. Maar ook hij moest zwichten toen opnieuw door een dekkingsfout JVC-spits Piet Oele voor hem verscheen. Dit beteken de 2 2. Met nog tien minuten te spe len trok Gamma eigenlijk voor het eerst de wedstrijd met aanvallend voetbal naar zich toe. Brand werd matchwinner" door van grote afstand Gamma op een 2—3 voorsprong te zetten. Gamma speelde hierna de wedstrijd door veel op balbezit te spe len rustig uit waarbij vooral de hard en veel werk verzettende John List posi tief opviel. Martin Koorn had de wedstrijd hele maal kunnen beslissen maar zijn schot belandde op de paal. Gamma speelde al minder gehaast dan De Texelse brandweer rukte gistera vond uit om een containerbrand aan de Keesomlaan in Den Burg te blus sen. Dat was zo snel geklaard dat één van de brandweerlieden verzuchtte: ,,Als de buurtbewoners een emmer water erin hadden leeggegooid hadden we niet hoeven komen". De Nederlands Hervormde kerk heeft het initiatief genomen maandelijks op woensdagavond een avondgebed te houden volgens een bepaald thema. De gebedsdiensten hebben een inter kerkelijk karakter en zijn daarom voor iedereen opengesteld. Morgenavond wordt de eerste gebedsdienst gehou den in de Hervormde kerk in Den Burg. De dienst vangt om half acht aan en heeft als thema Nicaragua. An dere thema's die aan de orde komen tijdens deze avondgebeden zijn Am nesty en Solidaridad. Voor informatie: dominee J. ter Haar. 02220-2335. in vorige wedstrijden maar zal toch nog wat zuiniger met zijn krachten om moeten gaan en op bepaalde momen ten de bal wat langer in de ploeg moeten houden, zodat er met overleg aangevallen kan worden. Woensdag speelt Gamma 1 de thuis wedstrijd tegen het Helderse WGW (aanvang 19.30 uur). Met de nodige steun van het Texelse publiek moet er dan opnieuw een goed resultaat Atletiekvereniging Texel nam zon dag deel aan de jeugddriekamp bij S.V. Noordkop in Den Helder. De andere deelnemers waren A.V. Wieringen en S.V. Noordkop zelf. Na drie onderdelen behaalde Dou we Hoekman de derde plaats in het individueel klassement. Na afloop werd een kilometerloop ge houden, waarbij de Texelse deelnemers in hun verschillende categoriën deze uitslag lieten noteren: Denhard v.d. Slikke 1e prijs in 3 min. 23 sec.; Roald v.d. Slikke 1e prijs in 3 min. 40 sec.; Douwe Hoekman 2e prijs in 3 min. 43 sec.; Pieter Duin 4e prijs in 4 min. 8 sec.; Gijs Arendsen 5e plaats in 3 min. 59 sec.; Nanda Koop man 8e plaats in 4 min. 14 sec. De andere onderdelen werden als volgt volbracht: Denhard v.d. Slikke: 80 m. sprint 12.5 sec. 50 pnt. Verspringen 3.85 m. 388 pnt. Speerwerpen 23.34 m. 38b pnt. Totaal 823 p'nt. Roald v.d. Slikke 60 meter sprint 10.2 sec. 313 pnt. Verspringen 3.27 m. 2/2 pnt. Kogelstoten (2x fout) Totaal 585 pnt. Douwe Hoekman 60 m. sprint 9.8 sec. 372 pnt. Verspringen 3.53 m. 324 pnt. Kogelstoten 6.72 m. 349 pnt. 3e prijs 1045 pnt. Pieter C. Duin 60 m. sprint 9.6 sec. 403 pnt. Verspringen 3.20 m. 258 pnt. Kogelstoten 6.83 m. 356 pnt. 4e plaats 1017 pnt. Gijs Arendsen 60 m. sprint 10.2 sec. 313 pnt. Verspringen 3.41 m. 300 pnt. Kogelstoten 5.07 m. 246 pnt. 10e plaats 859 pnt. Richard Stevens 60 m. sprint 10.5 sec. 272 pnt. Verspringen 3.14 m. 246 pnt. Kogelstoten 7.22 m. 378 pnt. 6e plaats 896 pnt. Nanda Koopman: 60 m. sprint 11.0 sec. 209 pnt. Verspringen 2.51 m. 120 pnt. Kogelstoten 4.29 m. 191 pnt. 9e plaats 520 pnt. Zondagmiddag zadelde een gr Twisk ZDH met een 4—1 nederl op, in een wedstrijd waarin Hoornders zich te gemakkelijk ten aftroeven. Marcel Witte bleef wegens een him lijke blessure buiten de lijnen. Daar- voor in plaats speelde Erik Bakker, van trainer Makelaar opdracht had t kregen Twisk via de vleugels af te troeven. Deze opzet leek succes te hebben toen Erik de bal speelde op Wilco Bakker, wiens schot over gn Na 25 minuten tikte goalie Doede Vries een schot vanuit een snelle counter van Twisk net over. ZDH r te duidelijk in de problemen en zag een gevaarlijke poeier van Twisk afs ten op de paal. Vijf minuten voor rust bracht R. Stild, kelenburg via een spijkerharde kopb; «r c de stand op 0—1, doordat de ZDH- defensie verzuimde in te grijpen, Net na rust spuwde het Twisk-kano^it d weer vuur, het schot stuitte echter op de keeper. ZDH, dat wat doordalplo ter wilde gaan voetballen kreeg nu meer balbezit. Henk de Ruyter pasü C n diep op Bram Brouwer, die vrij voor tori het doel tegen de Twisk-doelverdedi hier aanschoot... Twisk profiteerde via dj wee counter van waaruit een voorzet ovi atig rechts K. J. Zijp in staat stelde 2 maken. Enkele minuten later soleerd cbe Twisk-aanvaller P. Niemer door ZDH-verdediging heen, waardoor héziji 0 3 werd. Het veelkoppige publiek aanschouwde in deze fase een ZDH i elftal, dat met zich liet sollen en hand toch zo langzamerhand in eigs RC k boezem moet gaan steken. Het wei: md 0 4 door een diagonaal schot van ;orn Rempt dat kogelhard achter de kan: ihc ze De Vries belandde. Vijf minuten voor het eind kon de Twisk-keepen tóe schot van Rein Bakker niet onder trole krijgen, waardoor Erik Bakker terugspringende bai beheerst intikte, zodat het 1—4 werd. Dezelfde man had even later evenzoveel moelent het schot van Jan de Wit onder ccrfei trole te krijgen. Verdere doelpunten bleven echter achterwege. Het is te hopen voor de Zwaluwen dat beter trainingsbezoek het voetbalniveau Den Hoorn zal verhogen. relt ■nii n h |l- Te 9c Cjrocn f?warLrJexeh in het hartL» 7 Kampioen bij de eigenaarsgroepen werd een drietal van de stal Tyslemore. HuM'pRI -POTVIS- - 'ML T t i r Gisteren bestond deze krant 99 jaar en de redactie kreeg daarvoor een verjaar dagskaart van twee attente Belgische meisjes, die hun vakantie op Texel hadden doorgebracht deze zomer. Het zijn Samy en Sarah Me/jado, respectievelijk tien en elf jaar oud. Om ons tevens op originele manier te berichten van hun beleve nissen op het eiland maakten ze de voorpagina van de Texelse Courant na en vulden die in met zelfgeschreven berichten. Daaruit blijkt dat ze niet stil hebben gezeten. Ze bezochten het NRC, de dag van het dier in Den Burg, de vuurtoren, het naaktstrand en twee markten. Bovendien maakten ze fietstochtjes. Dat de meisjes een rijke fantasie hebben, bewijzen ze met verrassende toevoe gingen in de verhaaltjes. Zo werd één van hen door de potvis in het NRC bijna opgegeten en werd de ander geconfronteerd met een woedende olifant. Ze versierden de artikelen met tekeningen en mopjes. Zaterdag hield de vereniging van dwerggeitenfokkers Noordholland haar laatste keuring van dit jaar. Drie Texel se stallen brachten 24 dieren in de ring, waarvan er 22 goed waren voor een eerste premie. Boklammeren: 1A Romeo v.d. Berght, A.C. Pool; 1A Stippel 2 v.d. Posthoorn, K. de Ridder; 1B Juweel 7 v. 't Rheewold, F. T. Voskuil, res. kamp. Jonge bokken: 1A Silvester 3 van 't Rheewold, De Ridder. Oude bokken: 1A Adelborst 61 van Adelhof, De Ridder, kamp. Geitlammeren: 1A Marinka van Tysle more, Voskuil; 1C Rozemarijn v.d. Burght, Pool; 1A Heidy v.d. Burght, Pool; 1B Zarinska 8 van Tyslemore, Boskuil; 1B Farinde 9 van Tyslemore, Voskuil; 1D Rommie v.d. Burght, Pool; 1B Farinde 8 van Tyslemore, Voskuil; 1C Silvia 5 v.d. Posthoorn, De Ridder; 1A Bamby 7 v.d. Posthoorn, De Rid der; 1C Farinde 6 van Tyslemore, Voskuil. Programma dinsdag 16 september: Veld A mannen: 18.30 u. Versluis-Theodorah. Gemeente 19.05 u. Smash 1-Gemeente v.Wijng.2 19.45 u. v. Wijng.2-Smash 2 Smash 1 20.25 u. Seg.Eelman-Autocentr. Slock 21.05 u. Gr. Slock-Panorama Autocen. 21.45 u. 40 Plus-Molenkoog Expert 22.25 u. De Krim-Expert 40 Plus Veld B vrouwen en mannen: 18.30 u. Gr. Slock-7 Prov. Vinke 19.05 u. Vinke-Casino Gr. Slock 19.45 u. Klif 23-Durper Drup Casino 20.25 u. Zegel Mode-MolenkoogDurper 21.05 u. Graaf sprTimmers bak. RSG 21.45 u. RSG-Pilaar Timmers bak. 22.25 u, Bremakker-Paal 28 Molenkoog Veld C vrouwen: 18.30 u. AntiekhrEelman/Seg. Hannibal 19.05 u. Tevoko-Hannibal Antiekh. 19.45 u. DA-AI markt Tevoko 20.25 u. Leydekkers-Smash Retsina 21.05 u. Rentenaar-Retsina Leydekkers 21;45 u. NCM-Visser bouw Rentenaar 22.25 u. Haarstudio-CVI NCm Jeugdgeiten: 1A Hanneke v.d. Theo- dorushoeve, Voskuil, kamp.; 1B Honny v.d. Burght, Pool, res. kamp.; 1D Fa rinde 5 van Tyslemore, Voskuil. Jonge geiten: 1B Colinka 1 van Tysle more, Voskuil; 1B Farinde 3 van Tysle more, Voskuil, res.kamp. Oudere geiten: 1G Hilda v.d. Aurora, Pool; 1A Marieke 7 v.d. Batshoeve, De, Ridder. Fokgroepen: 1A Pool; 1B Voskuil. Eigenaarsgroepen: 1A Voskuil kamp. Afstammelingsgroep 3 dochters van 1 bok: 1A Voskuil kamp. den met als thema Nicaragua. De to gang is vrij voor iedereen. De afdeling stamboomonderzoek Ij de historische vereniging komt om 20.00 uur bijeen op het adres Beatra laan 21. Dinsdag 15 september 1986 De afdeling Den Burg van de platten- landsvrouwen opent het siezoen met een lezing verzorgd door V. Brilleman over de Joodse gebruiken; aanvang 20.00 uur in de kantine van het beroepsonderwijs. In Eben Haezer in de Julianastraat wordt een bijbelstudiebijeenkomst ge houden door de Bapthistengemeente. Thema ,,Het belang van het verzoe nend bloed", aanvang 19.30 uur; toe gang vrij voor ieder. De werkgroep „Dialect" van de Histo rische vereniging heeft in de Thijsse- school een bijeenkomst, aanvang 20.00 uur. Woensdag 17 september Van 14.00 tot 16.00 uur wordt in de peuterspeelzaal Olleke Bolleke aan de Ruijslaan in De Koog fancy fair gehouden. Om half acht wort in de Ned. Her vormde kerk een gebedsdienst gehou- Het Katholiek Vrouwengilde opent woensdagavond 17 september het winterseizoen met een H. Eucha ristieviering in de R.K. kerk van Den Burg, aanvang 19.30 uur. De verdere voortzetting van de avond is in de „Witte Burcht", waar zuster Felicitas (pastoraal medewerkster van het K.V.G.) komt vertellen over de tijd „Na het concilie", over de veranderin gen in de kerk enz. Nieuwe leden zijn welkom op deze avond. De raadscommissie voor ruimtelijk huisvestingsbeleid heeft in het raat huis een openbare vergadering, aa vang 19.30 uur. De agenda vermeldt onder andere e y"e hoorzitting over de verkeersmatregei g in Den Burg-centrum, met name de Parkstraat/Weverstraat en de bespre king van het uitwerkingsplan dat vol camping De Driehoek is gemaakt.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 8