Ikome winst Texel slechte wedstrijd KSMT-Texel: geen topper wel spannend Drie man zwommen van NIOZ naar Oudeschild Cocksdorp hield punten weer thuis: 3-2 winst Mareis dolven onderspit Martin Koorn +e Koog met geluk „aar derde zege 'J an paard gevallen Oosterend (za) laat een punt liggen Oogje op Texelse surfkampioene Aankomst van twee van de drie dapperen. Verkleumd had Norbert Eelman er enkele hon derden meters voor de haven van Oudeschild er de brui aan gegeven. De andere twee we 16 SEPTEMBER 1986 TEXELSE COURANT PAGINA 9 De topper in de eerste klasse zaal voetbal tussen KSMT en Texel is in een 2—2 gelijkspel geëindigd. In de hoofdklasse won Oosterend 2 van Alkema. Albert Heijn werd koplo per in de tweede klasse door een 7—1 winst op KSMT 2. Op papier is er elke week in het zaal voetbal wel een topper, maar vaak zijn papieren toppers geen wedstrijdtop pers. Vorige week had KSMT-Texel zo'n topper kunnen worden. Texel had één verliespunt, KSMT nog geen. Alle in grediënten voor een goede wedstrijd waren aanwezig. Gelukkig werd de wedstrijd een spannende sportieve ontmoeting. Texel had in het begin pech doordat Jan Meedendorp uitviel; een duidelijk verlies in verdedigend op zicht. Texel kwam wel op 1—0 voor sprong door een doelpunt van Rob van der Kooi. Een voorsprong die te niet werd gedaan door Frans Stark, die in het Texelse zaalvoetbal één van de meest gevaarlijke spitsen is. KSMT kwam daarna op voorsprong door een goal van Dennis Vonk. Dat Texel door een doelpunt van Klaas Dirk Koorn op gelijke hoogte kwam was verdiend. Opvallend was dat Texel twee keer een treffer tegen kreeg wanneer Ide Moer beek op de bank zat. In de hoofdklas se wachtte Oosterend 2 nog op zijn eerste punten. Na de ontmoeting te gen Alkema wacht Oosterend 2 niet langer, maar Alkema wel. Oosterend 2 won met 3—1. Doordat Texel en KSMT in de eerste klasse de punten deelden en Citroën van Casino 2 met 3—1 won, komt Citroën samen met Rab op een gedeelde plaats met even veel verliespunten als KSMT. Rab won overigens met 6 3 van de Verenigde Schilders. In het duel om de onderste plaatsen tussen de Muy en Mantje 2 deed de Muy goede zaken door met 4—0 te winnen. Daardoor staan de Mok en Mantje 2 onderaan de lijst. Oosterend 3 won, zoals verwacht, van A O 2000 2 met 5—0. In de tweede klasse laat Albert Heijn er geen twijfel over bestaan wie kampioen wil wor den. Ditmaal werd KSMT 2 met 7—1 opzij gezet. In dezelfde klasse won Ca sino 3 van Casino 4. In de derde klas se gaan de twee teams van Oosterend aan de leiding. Beiden wonnen, Oosterend 4 ruim met 9—3 van Vere nigde Schilders 2 en Oosterend 5 met 4—1 van Rab 2. Dit jonge team, beter bekend als Ratronics, speelde een pri ma wedstrijd tegen Rab 2, dat weinig in had te brengen. Gamma 6 won met 4—1 van Casino 5. Rob Grisnigt scoorde drie Gamma- doelpunten. Vissers Bouwbedrijf haal de de eerste punten binnen ten koste van Verenigde Schilders 3. Texel 2 won met 8—2 van ZDH 2. Ondubbelzinnig De vierde klasse had ook een topper: Texel 3-Casino 6. Deze werd echter ondubbelzinnig gewonnen door Texel met 13 3. Acht Texel-doelpunten wer den gescoord door Jan Beerling. De Koog won voor de eerste keer, Gempo was de mindere, getuige de 4—2 ne derlaag. Oosterend 6 won met 9 0 van de Verenigde Schilders 4. Nioz 2 moet nog wachten op de eerste pun ten, KSMT 3 trok met een 4—3 zege aan het langste eind. In de junioren 1 klasse zijn nog vier teams ongeslagen: Nissan 1 en 2, Ca sino en KSMT. Nissan 1 kwam afgelo pen week in actie en won met 5—0 van Casino 2. De Koog behaalde ook een 5—0 overwinning, tegen Texel 3. Texel 2 won met 5—2 van Texel 1. Gamma won met 5—1 van Oosterend. In de junioren 2 won koploper Casino 3 met 5—0 van Texel 5. In de jongste juniorenklasse won Texel 6 van Texel 8 met 8 0. Woensdagavond speelt Gamma om 19.30 uur tegen WGW. Gamma, dat tot nu toe ongeslagen bleef, heeft winstkansen. Vrijdagavond komt Jelle- boog om 20.50 uur uit tegen Ooste rend. Jelleboog kan zich geen verlies veroorloven, als men tenminste voor de bovenste plaats wil gaan spelen. Voor Oosterend geldt in mindere mate hetzelfde. Uitslagen: Hoofdklasse: Alkema-Oosterend 2 1—3 Eerste klasse: Citroën-Casino 2 3 1 A O 2000 2- Oosterend 3 8 5 Ver. Schilders-Rab 3—6 Mantje 2-De Muy 0—4 KSMT-Texel 2-2 Tweede klasse: Casino 3-Casino 4 3—2 Albert Heijn-KSMT 2 7-1 Derde klasse: ZDH 2-Texel 2 2-8 Oosterend 4-Ver.Schilders 2 9 3 Casino 5-Gamma 6 1—4 Vissers bouwbA/er.Schilders 3 3—2 Oosterend 5-Rab 2 4—1 Vierde klasse: Casino 6-Texel 3 3 13 De Koog-Gempo 4—2 Ver.Schilders 4-Oosterend 6 0—9 Nioz 2-KSMT 3 3-4 Junioren 1: De Koog-£Texel 3 5 0 Texel 1-Texel 2 2 5 GTamma-Oosterend 5 1 Nissan-Casino 2 5 0 Junioren 2: Casino 3-Texel 5 5^-0 Junioren 3: Texel 6-Texel 8 8—0 Programma: Woensdag 17 september: 17.15 u. ZDH-Texel 2 (j) 17.45 u. KSMT-Nissan (j) 18.30 u. KSMT 1-Gamma 1 (d) 19.30 u. Gamma-WGW 20.25 u. Mantje-ZDH 21.15 u. Nioz-Gamma 5 22.05 u. A O 2000 2-De Mok Zaaldienst Casino Donderdag 18 september: 17.15 u. Texel 4-Oosterend 2 (j) 17.55 u. Casino 1-Nissan (j) 18.40 u. KSMT 2-Oosterend (d) 19.30 u. Nissan-ZDH (d) 20.25 u. Texel-Ver.Schilders 21.15 u. Mantje 2-Nissan 2 22.05 u. Jelleboog 2-Casino 3 Zaaldienst: Oosterend. Vvrijdag 19 september: 17.00 u. Texel 7-Casino 5 (j) 17.30 u. Texel 5-Gamma 2 (j) 18.15 u. Gamma 4-A O 2000 3 19.05 u. Tex.Lamsvlees-Oosterend 7 20.00 u. Gamma 2-Alkema 20.50 u. Oosterend 1-Jelleboog 21.45 u. Casino-Gamma 3 22.35 u. Oosterend 2-Nissan Zaaldienst: De Koog Maandag 22 september: 17.15 u. Casino 1-Texel 1 (j) 18.00 u. Gamma 6-Texel 2 Zaaldienst: Casino. Het voetbalelftal van De Cocks dorp is de competitie goed begon nen. Zondag werd de tweede thuiswedstrijd gewonnen, met 3—2 van Kwadijk. Het werd in de eerste helft een vrij ge- lijkopgaande wedstrijd waarin Kwadijk de wat betere ploeg was maar waarin Cocksdorp de beste scoringskansen creëerde. Kweadijk kwam in de tiende minuut niet verder dan een schot op de paal. Cocksdorp had in deze wedstrijd weer de beschikking over zijn snelle spitsen. Na 25 minuten was het raak. Henk van der Star speelde in het strafschopgebied een mannetje uit en scoorde met een strak schot 1—0. Cocksdorp ging na deze treffer gelijk door en nog geen vijf minuten later werd het 2—0 door Roberto Casiola, die alleen voor de keeper niet faalde. Hoewel de durpers nog enkele kansen kregen werd voor rust niet meer gescoord. Na de rust aan de zijde van Cocksdorp een wissel. Peter Stolk, die een ver- dientelijkse eerste helft had gevoet bald, werd vervangen door de meer offensief ingestelde Bart Wijsman. Cocksdorp probeerde in het eerste kwartier door te drukken en kreeg en kele goede kansen. Eerst verdween een schot van Wijsman net langs het doel en werd een val van Van der Star van de doellijn getrapt. Laatstgenoem de speler werd op aangeven van Gerrit Koorn gelanceerd en tekende voor 3—0. De strijd leek na deze treffer beslit totdat twintig minuten voor tijd de linksbuiten van Kwadijk onnodig binnen het strafschopgebied werd aan getikt. De bal ging op de stip en hoe wel keeper Jan Piet Stolk de bal nog toucheerde verdween deze toch in het doel: 3—1. Het was maar goed dat Stolk enkele keren handelend optrad bij schoten van dichtbij anders hadden de durpers de voorsprong nog verder zien slinken. In de 35e minuut was het toch raak toen de midvoor van Kwa dijk alleen door kon gaan en voor 3 2 zorgde. Kwadijk, nu op toeren geko men, probeerde alles om op gelijke voet te komen,. Het was daarom maar goed dat trainer Bep Vonk de rust in zijn ploeg kon houden. Cocksdorp kon opgelucht van het veld stappen, de winst was binnen. De basketbalsters speelden tegen Hoi 3 een wedstrijd, waarin het er fel en snel aan toeging. Helaas waren de Mareis niet sterk genoeg en moesten het onderspit delven. De eerste helft werd met een stand van 20 8 in het voordeel van Hoi afgesloten. De eindstand werd 30—15 voor Hoi. Pun ten: J. Wilner 4, A. Bezoet de Bie 4, R. Zijm 3, R. Vinke 2, A. Comman deur 2. heeft een nuttige 2—1 over- op SRC uit Schagen be nuttig vooral omdat het deze winst mee blijft draaien top van de vierde klasse, zal dus niet ontevreden zijn nojitdeze overwinning, maar ge- het veldspel was SRC de bete- maakte vooral indruk met goed positiespel. De Texel- lediliterhoede had veel moeite met de dè A'eeglïjke spitsen van SRC die regel- met goede individuele acties ge werden. Texel moest het vooral ierd|fi)ben van goed genomen vrije trap- de snelheid van Martin Koorn, directe tegenstander regelmatig en in de 25e minuut voor voorsprong zorgde. Een bal in het strafschopgebied van kwam via een SRC-speler en de dvan Paul van Exel bij Martin an, am die de bal loepzuiver in de ver- m jhoek schoof: 1—0. SRC pro- steerde heftig wegens hands, maar ta'dsrechter Stam was onverbidde- cj „Vijf minuten later was een identie- situatie maar de keeper van SRC kte, skde bal te onderscheppen. Hij liet )el- titer los en weer was Martin Koorn loeiftent en tikte de bal tussen de benen een SRC-verdediger in het doel: uitslag doet anders vermoeden, ■ar de wedstrijd Petten-De Koog is slecht om aan te zien, vooral p flreen offday van de meeste jg-voetballers. Toch won De ig wederom: vlak voor tijd werd 4-3. iKoog probeerde vanaf het begin de i'(op de ketel te zetten, wat vrij edlukte. In de tweede minuut werd tschot van Kees van Beek goed a stopt door de keeper van Petten. Isle minuten later kreeg John Eel- fi een uittrap van de keeper van iten verkeerd op het hoofd en kopte bal achterwaarts weg, zodat keeper nburg de bal onder de lat vandaan filter moest tikken. In de 19e minuut iidde score geopend door De Koog. tin List gaf een slim balletje tussen Iele verdedigers door op Kees van va' die van korte afstand met de n. iienkant schoen de keeper kansloos 1:0-1. ggeen minuut later omzeilde de «hoede van Petten de buitenspel- .Keeper Ipenburg kwam nog uit z'n el, maar kon de gelijkmaker niet aij Jrkomen: 1—1. ie de 27e minuut viel Kees van Beek blesseerd uit en Henk Jan Klok nam ie plaats weer in. In deze fase leed ïKoog veel balverlies en een hoop v0, isses kwamen niet goed aan. Ivijf minuten in de tweede helft Mp De Koog door het oog van de Bid. Een vrije trap voor Petten werd Haf 22 meter op de paal gescho- n- Het duurde tot de 28e minuut O'dat De Koog op voorsprong ton. Een voorzet van Ben Kaart Md schitterend ingekopt door Henk nKlok: 1—2. Nog geen drie minu- >f "later kreeg ten een vrije trap buiten het straf- "opgebied te nemen, die prima werd IC Sskopt: 2—2. Direct hierna dacht De 'og aan buitenspel, maar Petten ging te er en de speler omspeelde de uitge- ,rI ten keeper van De Koog en tikte be- 51 sist 3—2 binnen. al de 37e min. kwam De Koog op ge- a I e hoogte. Dirk Barends nam een De' mer en Wally van Beek knikte de Iprachtig binnen de eerste paal: M j?- i paar „minuten voor het einde van je- wedstrijd werd Henk Jan Klok door 'tegenstander onderuit gehaald. 3 ft Barends nam de vrije trap op zo'n i,1 neter afstand. De keeper heeft de ooi Tooit gezien, want Dirk schoot de- s snoeihard tussen de palen: 3 4. s 'volgende wedstrijd is thuis tegen p "kei, Wil De Koog de punten thuis IJden, dan zal het uit een ander I# S!ie moeten tappen. 30 "15-jarige amazone uit De Cocks- '"Pviel zondagmiddag om vijf uur "haar paard toen het dier op de :hl Hollandseweg-Hoofdweg be ïte"- Het meisje viel in de sloot en l0j gewond aan een knie. Zij werd ^mbulance naar het Gemini- j Nahuis in Den Helder gebracht. De wedstrijdleiding van Kustzeiivereniging Westerslag kijkt toe hoe de deelnemers aan de Noordzeecupwedstrijd de branding trotseren. SRC raakte geïrriteerd door deze ach terstand en begon dit af te reageren op scheidsrechter Stam. Die was ech ter niet gediend van de opmerkingen en noteerde in totaal vier SRC-spelers. In de tweede helft bleek dat SRC meer tegen zichzelf voetbalde dan te gen Texel, dat het spel controleerde en weinig kansen weggaf. Bart Heerschap stond geconcentreerd te keepen en revancheerde zich duide lijk van de mindere prestatie in de wedstrijd tegen Helder. Vooral in de laatste minuten redde hij Texel van de gelijkmaker door een vrije trap schitterend corner te tikken. Vijf minuten voor tijd was SRC op 2—1 gekomen toen de voorstopper vrij kom oprukken en met een hard schot scoorde. Maar ook Texel was enkele malen in de gelegenheid om de score op te voeren. Steeds weer was Martin Koorn de animator van de Texel- aanvallen en groeide daardoor uit tot de beste Texel-speler. In de wedstrijd tegen KGB wist Oosterend (za.) niet meer dan een punt thuis te houden. De wedstrijd eindigde zoals hij was begonnen: met een 0—0 stand. De eerste thuiswedstrijd van het zater dagteam heeft niet de volle winst op geleverd. Vooral in de eerste helft was het Oosterend dat de wedstrijd dic teerde. In deze fase van de wedstrijd kwamn KGB zelden over de middellijn en had grote moeite met het sterk spelende Oosterend. Er werden veel goede combinaties op de nieuwe grasmat gelegd, maar de juiste afwerking ontbrak. Ook goed keeperswerk voorkvvam dat Oosterend op voorsprong kwam. Een direct uit de lucht ingeschoten bal door Peter de Wolf werd in een uiterste poging tot corner verwerkt. Een uit een corner in gekopte bal door Erik Kramer trof de paal. Meerdere situaties déden zich voor bij het KGB-doel, maar over de doellijn ging de bal niet. Na de rust pakte Oosterend weer de juiste spelopvatting op door de aanval te kiezen. Dat dit wel veel energie vergt, bleek in de loop van de tweede helft. De aanvallen werden wat minder scherp en dat gaf KGB de gelegenheid om meer in hun sjbel te komen. Er kwamen gevaarlijke uitvallen, waarbij Oosterend goed weg kwam. Het spel ging vervolgens gelijk op. De stand bleef 0—0. De opgaande lijn is er en mogelijk wordt deze volgende week in de uit wedstrijd tegen Asonia doorgetrokken. De laatste surfwedstrijd om de Noordzee-cup is zondag gevaren en werd een succes. Aanvankelijk was het windstil maar rond de klok van elf uur begon het te waai en. Zo kon met windkracht vier in de zeilen een slalom gevaren worden. Het vele publiek kon genieten van een spannende race. Onder de aanwezigen Vertrek van de drie dapperen. Ze negeren het waarschuwingsbordje:Biologisch proef- terrein. Verzoeke niet te betreden". was een lid van het invitatie-comité van de O'Neill Pro Worldcup die speci ale aandacht had voor de enige dame (Texels kampioene brandingsurfen) Margo Noom. Er werden vier manches gevaren, waarvan er drie telden. De favoriet Hans Bakker maakte zich waar en eindigde op een duidelijke eerste plaats. Tweede werd Marc van Rijssel- berghe en er was een gedeelde derde plaats voor Willem Vinke en Kees Bakker. Tijdens de najaarsvergadering van kustzeiivereniging wordt de overall winnaar Noordzee-cup 1986 bekend gemaakt. BO verzorgde en als masseur was Henk Keyser aanwezig. Het is de bedoeling volgend jaar een dergelijke zwemtocht groter op te zet ten. Dik Haker, die de tocht namens de zwemclub organiseerde, was na af loop zeer te spreken over de prestaties van de drie zwemmers en over het verloop van de tocht. Waarschijnlijk wordt die tocht dan vroeger in het seizoen gehouden, daar de watertemperatuur wezenlijke geva ren oplevert voor de deelnemers, ge tuige de onderkoeling van Norbert Eelman. Adrian Verkaart, Peter Haker en Norbert Eelman zwommen zondag middag van de NlOZ-haven door het koude zeewater langs de dijk naar Oudeschild. De vijfenhalve ki lometer zwemmen was voor Nor bert net even teveel, maar de ande re twee hielden nog adem over. ,,Nog even terug naar het NIOZ?", vroeg Peter Haker aan Adrian Ver- kaart vlak voor ze bij het zuidelijke havenhoofd aan wal gingen. Het lastigste struikelblok vormde de temperatuur van het water, die niet meer dan 14 graden Celcius bedroeg. Tevoren waren Rijkswaterstaat, Rijkspolitie te water en het NIOZ inge licht over de voorgenomen prestatie zwemtocht. Het NIOZ raadde echter af als startplaats de NlOZ-haven te ne men in verband met de activiteiten al daar, die gevaar voor de deelnemers op zouden kunnen leveren. Daarom besloten de organisatoren (van de zwemclub) de start bij de baai naast het NIOZ plaats te laten vinden. Dik ingevet met spenenzalf stapten Peter, Adrian en Norbert voorzichtig het wa ter in, waar al een volgbootje klaarlag. Al na tweehonderd meter zwemmen zag Adrian het nauwelijks nog zitten om door te gaan. De hoogte van de golven vielen tegen, maar hij zette toch door. Peter Haker, wiens vader over de dijk meereed en via een portofoon in ver binding stond met de bemanning van de volgboot, kende geen zwakke mo menten, hoewel hij al wekenlang niet had gezwommen. Norbert Eelman daarentegen moest enkele honderden meters voor de Ou deschilder haven werd bereikt opgeven en in de volgboot klimmen. Het rede lijk talrijke publiek dat op de dijk de zwemmers opwachtte was van mening dat ook hij de afstand met goed ge volg had afgelegd, al strandde hij let terlijk in het zicht van de haven. Dat Norbert vroegtijdig af moest haken had echter niets te maken met zijn uithoudings- of doorzettingsvermogen. Door de lage temperatuur van het wa ter was zijn lichaam onderkoelingsver- schijnselen gaan vertonen en na afloop heeft hij zich hiervoor onder dokters behandeling gesteld. De 16-jarige Nor bert had getracht de andere twee jon gens bij te houden, maar uiteindelijk had hij ze toch uit het zicht verloren. Welkom Om het drietal welkom te heten doken enkele leden van zwemclub ZPC TX '71 van de dijk en zwommen de laatste tweehonderd meters met de zwemmers mee. De volgboten werden bemand door Cees Maas van Rijkswaterstaat, schip per Rein Kuiper, Riet Buren die de EH- derden meters voor de haven van Oudeschild er de brui aan gegeven. De andere twee wer den verwelkomd door de leden van de zwemclub, waarvan enkelen ook een frisse duik in de Waddenzee namen.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 9