"Ikheb geen zin meer om met jou te gaan stappen. Jij kent je grenzen niet." PBANK ;5uvekot pakt het lerieus aan Noodcamping bewees ook in 1986 zijn nut ^ondernemers - akti viteitery! Seen angst voor adioactieve rotganzen Auto uit verkeer VVV wil wel betere communicatie Verlenging voetpad langs Langeveldstraat Bowlers speelden goede wedstrijd Windsurfclub houdt Aegon-toertocht Blijde Rijders op districtskampioenschap 6 fljpAG 19 SEPTEMBER 1986 TEXELSE COURANT PAGINA 5 m j|<trotechnisch installateur Wil- Duvekot maakt aanstalten toe treden tot het Texelse onderne- isrsgilde. Hij is het beu voor jaunhaas" te worden versleten ndat hij in alle eerlijkheid jiten zijn dagelijkse dagtaak in- allatiewerk opknapt. Vanaf 1 no- imber is de enige werknemer van atallatiebedrijf Willem Duvekot tie dagen beschikbaar en hij aakt serieuze plannen zich een eigen plaats temidden van Texelse ondernemers te irwerven. de 28-jarige Duvekot zich onge ler drie jaar geleden als installateur in schrijven bij de Kamer van Koop- andel heeft hij er hard aan gewerkt een vestigingsvergunning te krij- i, Schriftelijk volgde hij de cureus- (iinstallatietechnicus bij het PBNA- stituut en bedrijfsvoering bij de Vere- ging voor Elektrotechnisch Vakonder- ijs, Beide diploma's waren benodigd oor het verkrijgen van de verlangde ngunning. Jp grond van zijn MTS-diploma kreeg Juvekot van de resterende eisen voor estiging ontheffing van de Sociaal conomische Raad zodat voor hem het begin van een eigen bedrijf - neer in de weg stond. Huisvesting jet die gedachte in het achterhoofd am hij eind 1985 een voormalige [Urkplaats aan het Robbepad in 'erend in gebruik. De bovenverdie- liet hij ombouwen tot woning en ioewel de werkplaats zelf momenteel ordt verhuurd, houdt hij op de bega- id genoeg ruimte over voor een jink magazijn waar hij de meest gang materialen opslaat. Zelf vindt hij jot hij ruimschoots uit de voeten kan rriet de beschikbare ruimte. Boven hij een kantoor ingericht, fet Robbepad grenst aan het braaklig- terreintje waarop binnenkort tchttien nieuwe woningen verrijzen. Üuvekot hoopt het elektrotechnische te van die nieuwbouw te mogen litvoeren, als opsteker voor hem als eginnend ondernemer. Dordtenaar ieboren in Dordrecht en getogen in fadingen volgde hij de MTS in Rot- Itidam. Dikwijls bracht hij de vakantie door op Texel en had op het eiland ook vaak een vakantiebaan als bollen- peller. Toen hij op een goede dag werd tpgeroepen voor militaire dienst, ver koos hij op Texel bij een boer te blij ven werken om vanuit die positie te onderhandelen over vervangende dienst. Na twee jaar werd daar over eenstemming over bereikt en besloten werd dat Duvekot mocht „dienen" als werknemer bij Staatsbosbeheer. Op die manier leerde hij meer mensen op Texel kennen zodat hij na afloop besloot hier niet meer weg te gaan. Hij vindt de atmosfeer op het eiland aangenaam en gemoedelijk. „Je kan hier in een winkel nog spullen kopen als je je geld vergeten bent. En hier in Oosterend ben ik fantastisch opgevan gen die eerste jaren", aldus Duvekot. Specialisaties Duvekot is in geen geval een vak idioot, zoals soms de mensen ge noemd worden die aan niets anders dan werken kunnen denken. Hij vindt zijn werk interessant genoeg om veel mee bezig te zijn, maaj" hoedt zich voor overdrijving en is tevreden als hij elke week veertig uur werk heeft. Niet temin wil hij zich in bepaalde onderde len van zijn vak specialiseren. Daar voor komen op de eerste plaats het aanbrengen van neon- en beveiligings installaties in aanmerking. Hij ziet daarin op lange termijn een uitbreiding van behoefte en op deze wijze dekt hij zich bovendien in voor tijden dat het eventueel met zijn bedrijf minder voor spoedig gaat. Na zijn stage op de MTS heeft hij bij veel aannemers gewerkt, zodat hij kan bogen op een ruime ervaring. Zijn be drijf is aangesloten bij de vakorganisa tie en de Vereniging van Helderse elek trotechnische installateurs, waardoor hij voortdurend op de hoogte wordt gehouden van nieuwe ontwikkelingen op zijn vakgebied. De reactie van an dere installatiebedrijven op texel op zijn voornemen één van hen te wor den, was positief en als het aan Duve kot ligt zal hij op goede voet met zijn collega's blijven werken. „Een niet al te felle concurrentie vind ik een gezon de manier van werken. Daarbij ben ik niet bang te duur te zijn, omdat ik als éénmansbedrijf een goede prijs kan bieden". Niet te groot Duvekot voelt zich niet geroepen te veel hooi op de vork te nemen: „Een project als de Gollards zou ik nooit aannemen". De nieuwe huizen, die zeer waarschijnlijk in Oosterend wor den gebouwd, wil hij daarentegen met alle plezier van elektrische bedrading Binnenkort strijken weer duizenden lütganzen neer op Texel voor hun overwintering. De vogels komen uit noordelijk Rusland en het ge lucht doet de ronde dat hun uit werpselen deze keer een hoge graad van radio-actieve besmetting louden hebben. Deze zou indirect veroorzaakt zijn door de ramp met ie kernreactor van Tsjernobyl in april. lag bij het ministerie van Land bouw leerde dat het Natuur^ Milieu- en Faunabeheer zich intensief met de besmettingsgraad van in Nederland overwinterende vogels bezighoudt. Om die besmetting te meten worden van elke „verdachte" soort een tweetal ou de en een tweetal jonge vogels afge schoten en onderzocht. Als blijkt dat de beesten een te hoge besmettings graad hebben wordt een afschietver- bod uitgevaardigd, maar die kans lijkt volgens G. Peraar, belast met het on derzoek van NMF, niet groot. Het ge bied waarin de meeste vogelsoorten de zomer doorbrengen ligt niet in de gevarenzone. Bovendien vindt in de vogellichamen een celwisseling plaats in een cyclus van 120 dagen. „De Ne derlandse bóeren hoeven echt niet bang te zijn voor de uitscheiding van de dieren, omdat hun uitwerpselen zijn gevormd van ter plaatse gegeten gras en vis. Maar om daar helemaal zeker van te zijn nemen we daar ook monsters van voor onderzoek", aldus Peraar. maakt meer kapot dan je lief is. Meer weten? Haal de Postbus 51 folder bij postkantoor of bibliotheek. Willem Duvekot bij het Robbepad in Oosterend. voorzien, voornamelijk omdat daar huis voor huis gewerkt kan worden. „Dan maakt het niet uit of je met één of met twintig huizen bezig bent", al dus de startende ondernemer, die mo menteel nog werkzaam is bij Uitwate- rende Sluizen, waar hij sinds augustus 1985 in vaste dienst is en allerlei tech nische werkzaamheden verricht voor onderhoud en bij storingen. In Den Burg werd maandagavond de Datsun van een 20-jarige Amsterdam mer in beslag genomen voor nader on derzoek toen bij een routinecontrole was gebleken dat uitlaat en remmen van de auto gebreken vertoonden. La ter bleek bovendien het kenteken ver vallen te zijn. Er werd proces verbaal opgemaakt. De noodcamping aan de Wester- weg is tijdens de bijna afgelopen zomer in totaal tien dagen ge opend geweest en heeft in die pe riode plaats geboden aan 120 een heden (ongeveer 300 kampeerders). Piekdag was zaterdag 19 juli toen de noodcamping was bezet met 75 tenten. De camping diende in hoofdzaak voor de opvang van jon gens. Beheerder was Wim van Zaa- ne uit Mijdrecht, die het werk tien jaar heeft verricht maar inmiddels afscheid heeft genomen. De noodcamping heeft tot taak de kampeerdere die niet op de overvolle Texelse campings terecht kunnen, tij delijk van plaats te voorzien. Zo spoe dig mogelijk moeten zij dan worden doorverwezen als er ergens een plaats je vrijkomt. Er is geregeld telefonisch contact tussen Van Zaane en de be heerders van de andere campings. Met Loodsmansduin staat hij zelfs per por tofoon in verbinding. Zoekende kampeerders konden zo tel kens vlot aan een plaats worden ge holpen. Hoewel deze „verwijsfunctie" tot ieders tevredenheid werd vervuld, is VVV-directeur Dekker niet helemaal gelukkig met de situatie. Hij ziet in dat een deel van de informatietaak van de VVV hiermee is overgenomen door de beheerder van de noodcamping. Dat hoeft volgens hem echter niet te bete kenen dat „de VVV een tijdelijke informatie-achterstand dient te accep teren", zoals wordt gesteld in een ambtelijk verslag over het functioneren van de noodcamping in 1986. (De ge meente is verantwoordelijk voor de noodcamping en de RST beheert). Dekker: „Geen sprake van. Als de VVV mensen die willen kamperen aan de balie krijgt, moet de informatie of ergens een plaats beschikbaar is direct opvraagbaar zijn. De noodcamping heeft weliswaar telefoon, maar de be heerder is lang niet altijd op zijn post. En wij kunnen moeilijk de mensen op de fiets van de balie in De Koog naar de noodcamping sturen waar ze ver volgens te horen krijgen dat er op Ko- geretrand plaats is bijvoorbeeld. Dus: de VVV hoeft echt niet perse alle vrije plaatsen te weten, maar die moeten we wel a la minute kunnen doorgeven. Eén centraal punt zoals de noodcam ping is inderdaad het beste maar dan moet er wel een optimale communica tie met de VVV zijn. De beheerder heeft het druk en is vaak op het ter rein, nou dan kan bijvoorbeeld een verbinding per portofoon oplossing bieden." Volgens de VVV-directeur is dit de eni ge hapering van het systeem. In het verslag wordt de praktische werking ervan nog eens onderschreven: „In de tijd dat er maar enkele plaatsen per camping zijn, moeten deze worden verdeeld op één centraal punt. Als er bijvoorbeeld drie plaatsen over zijn op Kogerstrand en de verdeling vindt plaats door verschillende informatrices, dan is het gevaar voor dubbele verwij zing niet denkbeeldig. Bij verdeling vanaf één centraal punt levert dit geen problemen op. In de praktijk blijkt dan ook dat het systeem goed werkt." Vakantiespreiding Op vrijdag 18 juli, om twee uur 's mid dags, ging de noodcamping voor het eerst ópen, omdat er toen geen plaats meer was voor jongens. Voor gezin nen, meisjes en gemengd kamperen was er wel steeds voldoende ruimte gedurende de topdrukte. Voorts is waarschijnlijk de vakantiespreiding van dit jaar een belangrijke oorzaak dat de terreinen niet overvol zijn geweest. In totaal hebben slechts op vijf dagen tenten op het noodcampingterrein gestaan. De eerste dag stonden er 11 eenheden, op 19 juli 75 en op 20 juli 25. Vrijdag 25 juli meldden zich 6 een heden aan en zondag de 27e nog drie. Een dag later sloot de camping omdat niet verwacht werd dat er nog plaats gebrek zou optreden. Op de tussenlig gende dagen was de noodcamping wel geopend wegens de verwijsfunc tie, maar hoefde niemand zijn tentje daar op te zetten. Ongeregeldheden hebben zich op de noodcamping niet voorgedaan. Er is nog geen opvolger voor beheerder Van Zaane gevonden. Gemeente en RST plegen daarover binnenkort overleg. B en W zullen de gemeenteraad vra gen een bedrag van 732.000,— be schikbaar te stellen voor de aanleg van een voetpad langs de Langeveldstraat. Het betreft het gedeelte vanaf de PI oosterstraat tot aan de dijk. Het tra ject tussen Vuurtorenweg en Ploosteretraat is wel al van een voet pad voorzien. Het is gewenst om dit pad door te trekken, omdat er dan een goede wandelroute ontstaat en de achtererven van de woningen worden ontsloten. Er zullen betontegels van Vh meter breedte worden gelegd. Het huisteam van bowling De Koo- gel speelde deze week de eerste wedstrijd voor de nationale compe titie, met goede resultaten. De ver wachtingen waren niet hoog daar er pas in oktober met de eigen huis-wedstrijden begonnen wordt en het Texelse team dus nog het nodige wedstrijdritme mist. De eerste wedstrijd tegen team Spier dijk werd gemakkelijk gewonnen met 3 0. Klaas Veldman gooide een 201 game. Tegen het huisteam Uitgeest werd het daarna een zeer spannende match. Het kwam op de allerlaatste bal van Peter Veldman aan, die de he le dag volstrekt onzichtbaar speelde. Hij wist toch de broodnodige „strike" te gooien en met het minimale verschil van 1623 tegen 1622 pins werd met 2—1 gewonnen. Verlies De laatste wedstrijd moest tegen Ven huizen afgewerkt worden. Ondanks goede games van Kees Keijzer (202) en de goed in vorm verkerende Rudy Matner (224) moest de 1—2 winst af gestaan worden. De nieuwe speler voor dit seizoen Piet Kok wist na een moeilijke start ook nog een 194-game te gooien. Het totale dagresultaat be droeg 6 punten en hiermee neemt het team een tweede plaats in met 1 punt achterstand, wat boven verwachting was. De totale dagmiddelden waren: Piet Kok 147, Peter Veldman 162, Kees Keijzer 168, Klaas Veldman 174 en Ru dy Mattner 176. Voor wie van de winter nog op de bowlingclub wil: (02228) 672. Horizontaal: 1. getij 3. onvruchtbaar 6. mak 8. godsdienst 10. vulkaaninhoud 11. wondvocht 14. vette vloeistof 15. vaartuig 17. verstand 19. metaal 21. draak 23. gek 25. ik 27. verhoogde toon 28. rivier in Rusland 30. dappere 33. aantal van een druk 35. engels telwoord 36. niet vochtig 39. bijbelse naam 40. de oudere 41. plek 42. vorm van lopen 43. bijwoord 44. sportterm 46. boom 48. smalle weg 50. slaaf 52. kleurloze 55. ik 56. zelfkant 58. organisatie der Verenigde Naties 59. schrijfbehoefte 61. vogel 64. deel van het hoofd 66. water in Zeeland 67. stijgwerktuig 69. prachtig 70. rang 72. geestdrift 74. bestaat 75. hoefdier 76. vis 77. vogel Verticaal: 1. stof maat 2. Indonesisch eiland 3. deel van een huis 4. plaats in Amerika 5. frans voegwoord 6. deel van een trap 7. afgemat 8. plaats in Italië 9. persoonlijk voornaamwoord 12. deel van de mond 13. delfstof 16. godheid 18. lekkernij 19. stapel 20. edelgas 22. bergplaats 23. keer 24. watering 26. kpmiek 29. klepperen 31. romp 32. nobele 33. bouwkundige term 34. in de verte 37. danskoor 38. oud (engels) 45. in aanzien houden 47. meisjesnaam 49. koraaleiland 50. gewas 51. doelpunt 53. ingekerfd hout 54. kostbare stof 56. naar beneden 57. feestkleding 60. godheid 62. bestuurder van Venetië 63. opera 65. land in Azië 66. baardje 68. seconde 69. zangnoot 71. klaar 73. voorzetsel Windsurfclub Texel houdt zondag de jaarlijkse toertocht De Cocksdorp- Dijkmanshuizen, bekend als de Aegon- tour. Die naam heeft te maken met het feit dat genoemde verzeke ringsmaatschappij door het overmaken van een vast jaarlijks bedrag sponsor is van de windsurfclub. De tocht start om 11.00 uur bij het strandje van paal 33. Er wordt om de VC-boei naar Dijk manshuizen gevaren. De tocht telt mee voor het clubkampioenschap. De uitslag van dat kampioenschap wordt met spanning tegemoet gezien want de koplopers André van den Berg, Klaas-Jan van der Vis, Menno Loning en Marc van Rijsselberghe hebben alle maal ongeveer evenveel kans op de ti- tël. Op 12 oktober wordt de laatste wedstrijd gehouden, waarmee het surfseizoen 1986 ten einde is. Aan de districtskampioenschappen ringsteken die zaterdag in Noordwijk-binnen werden gehou den, werd deelgenomen door 21 aanspanningen, waaronder leden van de Blijde Rijders van Texel. Die deden het redelijk goed. Ans Blom-de Graaf werd vierde en Riet Huitema kreeg een herkansing voor de vijfde prijs, die haar echter net ontglipte. Na barrage werd mevrouw Hooger- vorst kampioene 1986. Mensen, die aanwezig waren bij de vorig jaar op Texel gehouden districtskampioen schappen zullen zich haar herinneren als de dame die staande de ring stak en tegelijk zelf haar Shetlander mende. De organisatie van de districtskampi oenschappen was in handen van de vereniging „Duin en Bollenstreek". Er moest in drie omlopen met twee rin gen worden gestoken; na elke ronde werden kleinere ringen gebruikt. Om dat mevrouw Hoogervorst lid is van „Duin en Bollenstreek" mag deze ver eniging volgend jaar opnieuw het dis trictskampioenschap organisren. De prijs voor het schoonste geheel was voor P. Breg van de Noordhol landse vereniging. De origineelste aan spanning was de Friese van L. Haker. Het bestgaande paard was dat van J. Huisman uit Noordholland. De men- prijs was voor Piet Daalder van Texel en mevrouw Haasnoot van „In 't ga reel" behaalde het hoogste aantal pun ten voor de titel „Miss Ring". De „Blijde Rijders" bleven de gasten van „Duin en Bollenstreek". Zondag werd deelgenomen aan een rijtoer, die op de Noordwijkse boulevard veel aan dacht trok.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 5