tWEET WAAROM U GEEFT. ys in blessuretijd ar verdiende winst inrijding op latrixlaan ets vernield inst De Koog door i goals Ben Kaart Historische vereniging vergadert Tijdrit sluit seizoen af Voetbaluitslagen Gezocht: oude TESO-liedjes Kaasmakerij Commandeur nu eenmansbedrijf Opnieuw nederlaag voor ZDH Cocksdorp verpletterd Vaste data SDAG 23 SEPTEMBER 1986 TEXELSE COURANT PAGINA 3 anks een groot veldoverwicht aaide Tex. Boys een moeizame arwinning op een stug verdedi- id Kreileroord (trainer oud- Bert Jullens). Het enige beslissende doelpunt viel tien :onden voor het eindsignaal in isuretijd. laatste wedstrijden bleek het in de ys-achterhoede niet te kloppen, it Witte trad nu op als laatste man leverde goed werk. Tien minuten tijd ging hij echter in de fout en Kreileroord zeer dichtbij een 1—0 jrsprong. Door te nonchalant uitver- bij de middenlijn wist de ieroord-spits de bal te bemachtigen vrij veld richting Boysdoel. de hand van keeper Kees Kooy be dde de bal over het doel. Hiermee s het gevaar nog niet geweken, at uit de hoekschop ontstond er deKreileroorders een zeer reële iiingskans. De lat behoedde de echter voor een achterstand die zeer tegen de verhouding in zou geweest. twas aanvankelijk een gelijk op- inde wedstrijd, waarin beide teams aanval zochten en ook kansjes waarmee echter beide kee- wel raad wisten. Geleidelijk bezat Boys wel een veldoverwicht, maar aanvallen waren te onrustig van op- om de Kr.oordverdediging erg in nauw te brengen. De ruststand dan ook zoals het begonnen J 0—0. [tweede helft had in het begin het- lespelbeeld. De laatste 20 min. de druk op het Kr.oord zeer ot en kwamen er goede scorings- sen voor de Boys. Toen echter ont- het de Boys aan net dat beetje ik om de score open te breken en yse kruising Keesomlaan-Beatrixlaan donderdagavond een botsing tussen de Toyota van een ige Belg en de Volvo van een ige man uit Den Burg. De Belg, istig uit St. Gielis, reed over de i.mlaan en verzuimde de op de ixlaan rijdende Volvo voorrang te ten. Beide auto's raakten licht ladigd. Kantoorstraat tegenover disco- sk Jelleboog werd in de nacht van dag op maandag om 01.00 uur fiets volledig vernield. De eigena- se, een 31-jarige inwoonster van Burg, had de fiets een uur lang ien gelaten en toen ze terugkwam ïen,nagenoeg alle onderdelen krom beschadigd. ,,Het was alsof ze er- hadden staan dansen", vertelde de uw. De politie zoekt getuigen van ze daad. ftballer Ben Kaart was zondagmid- |de grote man voor De Koog in de ingrijke thuiswedstrijd tegen Win- Kaart scoorde alle vier goals, ironder een glaszuivere hattrick in Iweede helft. Het werd 4—1, waar- Kog zich nog vaster bovenaan ranglijst in de derde klasse heeft esteld. eu ue ifschop, bleek Kr.oord-doelman Verblauw een geducht struikelblok. Frank de Grave was het eerst dichtbij een doelpunt maar zag zijn schot ver over gaan. Een hard schot van Dick van Straalen werd een prooi voor de Kr.oord-doelman. Voorstopper Gerard Boogaard ver scheen ook steeds in de voorste linie en was vooral bij hoekschoppen zeer gevaarlijk. Eenmaal werd er door de Boys-aanhang al gejuicht maar de Kr.oord-uitblinker wist Boogaards kop bal met een fraaie actie toch te bemachtigen. Aan de andere kant had keeper kooy het zeer rustig, maar moest toch at tent blijven op onverwachte uithalen van Kr.oord. In blessuretijd kreeg de Boys van zo'n 20 meter van het doel van de tegenstander nog een vrije trap te nemen. Dick van Straalen, al ver schillende keren „pijnlijk" afgestopt in zijn dribbels, legde nu al zijn gram in deze alles of niets-poging en schoot de bal onhoudbaar in de bovenhoek. Jammer voor de Kr.oord-keeper die zijn domein zo goed verdedigd had, maar toch ook wel gerechtigheid, ge zien het grote Boys-overwicht. De Historische Vereniging Texel houdt woensdag a.s. algemene ledenvergade ring. In tegenstelling tot eerdere be richten wordt de bijeenkomst gehou den in ,,De Schakel" in de Binnen- burg, aanvang 20.00 uur. zaterdag 20 september 1986 KNVB, afdeling Noordholland: Asonia-SVO/Z. 2-1 Nieuwe Niedorp-Cocksdorp 5—0 SVO/Z2-Reiger Boys 3 4-2 Junioren: Zwaluwen ATTexel A1 1—1 Oosterend A1-Zeemacht A1 4—0 Tex. Boys B1-DWOW B1 5-0 Texel B1-Watervogels B1 8—1 ZDH B1-Oosterend B1 4-4 WGW B5-Texel B2 2-2 HRC C2-Texel C1 1-4 Texel C2-Tex. Boys C1 2 5 Pupillen: Texel D1-HRC D1 1-4 Tex. Boys D1-Oosterend D1 2—1 ZDH D1-Texel D2 1-2 Oosterend E1-Tex. Boys E1 0—14 De Koog E1-Texel E1 1-2 De Koog F1-Oo~+~rr~J •-« o ZDH F1-Tex. Boys F1 4-1 Zondag 21 september 1986: 4de klasse KNVB: Hollandia T-Texel 1—0 KNVB afdeling Noordholland: Tex. Boys-Kreileroord De Koog-Winkel Apollo-ZDH ZTS-Oosterend Texel 3-WGW 4 Helder 5-Tex. Boys 2 ZDH 2-JVC 5 Texel 4-Zeemacht 5 BKC 5-Tex. Boys 3 Junioren: Tex. Boys A1-Hollandia T A2 Dames: Apollo-Oosterend Tex. Boys-Helder Veteranencompetitie: Cocksdorp 2-Oosterend 1-0 4-1 4-0 3-4 3-5 1-2 1-7 2-1 4-1 4-5 11-0 Er wordt gezocht naar teksten en me lodieën van zogenaamde „Teso- liedjes". Dat waren liederen die onder andere door wijlen Jan de Vries en Klaas Schagen werden geschreven en gezongen ter gelegenheid van bijzon dere gebeurtenissen bij Teso, zoals de ingebruikneming van een nieuwe boot. Veel (oudere) mensen zullen zich deze liederen of fragmenten ervan herinne ren. Op hen wordt het beroep gedaan kontakt op te nemen met Jaap Bakker, (tel. 02220-3918) die een zo kompleet mogelijke verzameling van deze liedjes wil aanleggen. Dat is niet alleen om historische redenen, maar ook omdat enkele mensen deze liedjes binnenkort willen gebruiken bij een evenement. EKSndefnemers-aktiviterten^^ Onlangs heeft zich een zakelijke veran dering voltrokken bij het schapenmelk- bedrijf van de gebroeders Comman deur van Don Bosco bij Oudeschild. De heer W.J. Commandeur heeft het bedrijf verlaten en zijn broer N.P. Commandeur zet het als eenmansbe drijf maar verder op dezelfde voet voort. Commandeur stelt er prijs op dat dit feit onder de aandacht wordt gebracht want als gevolg van ,,het uit elkaar gaan" van de broers wordt op Texel vrij algemeen gedacht dat het hele be drijf is opgeheven. Dat is dus niet het geval. Zowel de produktie van kaas als yoghurt gaat gewoon door en daar voor worden dagelijks (tot eind okto ber) 300 schapen machinaal gemolken tussen 7.00 en 10.00 uur. Het melken is voor publiek te bezichtigen; de kaas- en yoghurtmakerij niet. Zaterdag 27 september houdt de Wielervereniging Texel een grote tijdrit over 40 km op het parcours Oudeschild-De Cocksdorp- Oudeschild. Start en finish is bij het PEN-gebouw in Oudeschild. Dezé tijdrit is de'afsluiting van het wielerseizoen en tevens de laatste wedstrijd die meetelt in het Jan Brou wer klassement. In dit klassement hebben alle wedstrijden meegeteld die door Wielerver. Texel of in samenwer king met een dorpscommissie of mid denstandsvereniging werden georganiseerd. In dit klassement bezet Pink Tesselaar de 1e plaats, 2e is Hans Boks en 3e Hans v.d. Sloot. Edo Kooiman en Dirk Vinke zijn ais hoogste Texelaars geklasseerd. Deze tijdrit wordt verreden om ereprij zen, zowel voor de renners in de A- categorie als de B-categorie. De wisselprijs is vorig jaar naar de toen zeer sterk rijdende Jan Spoolder uit Julianadorp gegaan. De starttijd is zaterdagmiddag om 14.00 uur en de kleedgelegenheid en inschrijving is in het clubschip in de haven van Oudeschild. Het inschrijf geld bedraagt ƒ7,50. Deze tijdrit telt ook mee voor de zo mercompetitie van de Wielervereniging Texel. Inschrijving is mogelijk tot 13.45 uur ter plaatse. Voor de jeugdrennertjes van W.V. Texel wordt ook een tijdrit georganiseerd. De starttijd hiervan is om 12.30 uur op zaterdag 27 september, ook bij de PEN te Oudeschild. Deze rit telt mee voor de zomercompetitie. Wederom heeft ZDH een nederlaag moeten incasseren. Ditmaal verloor het van Apollo '68. Het elftal, dat speelde met vier inval lers, startte met de harde wind mee. ZDH bood het eerste half uur goed te genstand aan Apollo. Keeper Doede de Vries van ZDH verrichtte een paar prima reddingen er er waren zelfs klei ne kansjes voor ZDH, helaas zonder succes. Het leek erop dat de ruststand 0 0 zou worden, doch Apollo wist op 1—0 te komen. Laatste man H. de Ruyter ging naar voren, maar de bal werd door de verdediging afgeslagen en de pass op Eric van Leyen van Apollo was perfect, zodat deze onge hinderd kon scoren. Rust 1—0. Direct na rust deed zich een mooie kans voor ZDH voor om weer gelijk te komen. Wilco Bakker omzeilde de bui- tenspelval, maar z'n schot belandde op de paal. De terugspringende bal werd door Ton Arnout niet goed ver werkt, zodat de stand 1—0 bleef. Hierna hervond Apollo '68 zich weer en maakte de druk op het ZDH-doel groter. Toch werden de ontstane kan sen niet benut. Daarna werd de druk op het ZDH-doel zo groot, dat doel punten niet konden uitblijven. Van alle kanten kon Apollo '68 opkomen en werd ZDH een prooi voor de mannen uit Hensbroek. Vooral op het midden veld van ZDH vielen gaten en werd er veel balverlies geleden. Dit resulteerde in 2—0 door Theo Dekker en even la ter wist Sjef Dekker er 3—0 van te maken. Vlak voor het einde wist Eric van Leyen z'n tweede doelpunt te sco ren en bracht zo de eindstand op 4-0. Dat Cocksdorp na de uitwedstrijd tegen Nieuwe Niedorp weer met beide benen op de grond staat, is gezien de 5—0 nederlaag duidelijk. Cocksdorp werd slachtoffer van een onderschat en sterk spelend Niedorp, dat zich wilde revancheren na de zwa re nederlaag die het een week eerder tegen Hollandie had geleden. Al bin nen 8 minuten kregen de durpers de genadeklap toegediend. Door niet at tent reageren in de achterste lijn was het al snel 2—0 voor de thuisclub. Dinsdag 23 september Vanaf 15.00 uur is in het dorpshuis De Bijenkorf te Oosterend bejaardensoos. Klaverjasclub Eierland heeft in het Eier- landsche Huis de jaarvergadering, aan vang 20.00 uur. Woensdag 24 september De Plattelandsvrouwen van de afdeling De Cocksdorp-Eierland hebben een bij eenkomst in het Eierlandsche Huis, aanvang 20.00 uur. „Abosoma, een vrouw uit Ghana". Vanaf 14.30 uur is in het Eierlandsche Huis bejaardensoos; nieuwe leden welkom. De Historische Vereniging heeft de al gemene vergadering in ,,De Schakel", aanvang 20.00 uur. Donderdag 25 september Vanaf 13.30 uur is er weer klaverjassen voor ouderen in De Buureton in Den Burg. Via de Norddeutsche Rundfunk (derde net) wordt de film „Vogelparadijs Texel" uitgezonden, aanvang 19.15 uur. Ondanks deze treffers leek Cocksdorp zich langzaam te herstellen, maar het draaide niet. Voor het doel van Nie dorp ontstonden enige kansjes, maar de achterhoede van Niedorp reageerde steeds alert tegen de regelmatig bui tenspel staande spitsen van Cocks dorp, waarbij de noodrem niet werd geschuwd. In de 1e helft bleef Niedorp de gevaarlijke ploeg, maar gescoord werd er niet meer. Na rust trok Cocksdorp meteen vanaf de aftrap ten aanval. Niedorp moest terug en loerde op de counter. Na 10 minuten had men met zo'n counter succes en werd het door de midvoor 3—0. Dit doelpunt leek voor de meeste durpers wel de beslissing. Men ging hierna tegen zichzelf lopen voe- ballen. Niedorp voelde dit goed aan en na een half uur werd het 4 0 toen een speler van Cocksdorp de bal „panklaar" neerlegde voor de tegen stander, die ongestoord door kon gaan. Kort voor tijd werd het 5 0 voor Niedorp. Voor Cocksdorp een wedstrijd waar lering uit getrokken kan worden. Psychologe. Spreekuur volgens af spraak: Het Groene Kruisgebouw, Wit te Kruislaan 19, Den Burg. Tel. (02220) 3241 of 4887. Mevrouw drs R. Postma. Tevens bereikbaar: tel. (05131) 417. Spreekuren college van B en W: bur gemeester Schipper maandag van 10.00 tot 11.00 uur; wethouder Zegers maandag van 10.00 tot 11.00 uur; wet houder Schilling vrijdag van 14.30 tot 15.30 uur en wethouder Barendregt vrijdag van 10.00 tot 11.00 uur. Iedere woensdagavond houdt de Volksdansvereniging Texel een volksdansavond in De Wielewaal in De Waal, aanvang 19.45 uur. Nieuwe le den zijn welkom. Voor informatie kan gebeld worden met C. Veth (02220) 3516. DE KANKERBESTRIJDING BEZOEKT WEER14MIU0EN NEDERLANDERS. GESTELDE I VRAGEN I Koningin Wilhelmina londs voor de Kankerbestrijding. Sophialaan 8, 1075 BR Amsterdam. Telefoon: 020-640991. Postgiro: 26000. Bankrekening. 70.70.70.007. Zij zal zich niet meer koesteren in de zon, maar wij koesteren haar in onze herinnering. Dankbaar voor hetgeen zij voor ons heeft bete kend, delen wij u mede dat onze lieve moeder, schoonmoeder en oma Jannie Hemelrijk, weduwe van Klaas van der Sterre, op 22 september op de leeftijd van 90 jaren van ons is heengegaan. Allen, die haar gekend hebben, zullen beseffen hoe we haar zullen missen. Agna Oskam-van der Sterre Gijs Oskam Hannie en Frits Sibo Edwin Walter en Ina De teraardebestelling vindt plaats op vrijdag 26 september op de Oudeschilder begraafplaats. Vertrek vanaf het sterfhuis om 14.00 uur. Condoleance-adres: Schilderend 44, Den Burg. Bedroefd, maar toch dankbaar voor alles wat hij voor ons betekende, geven wij u kennis van het overlijden van onze lieve vader en opa Jakob de Jong Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. op de leeftijd van 76 jaar. Zijn levenspad werd gekenmerkt door eenvoud en vertrouwen. J. de Jong J. G. de Jong-van Zelm Tan ja G. de Jong A. L. de Jong-Mekel Amanda Jaap Henriëtte 3721 AV Bilthoven, 17 september 1986. Kortelaan 8. De crematie heeft maandag 22 september te Utrecht plaatsgevonden. Verslagen namen wij kennis van het plotseling overlijden van onze oud-directeur de heer J. de Jong Wij zullen hem in onze herinnering houden als een man die bewogen was met de mensen om hem heen en altijd probeerde voor hen het goe de te doen. Directie en personeel Bilthovens Bouwbedrijf de Jong b.v. God heeft het eerste woord, God heeft het laatste woord. Hierbij geven wij kennis van het plotseling over lijden van Hendrik Theo Koorn op de leeftijd van 49 jaar. wij zullen hem nooit vergeten. P. M. Koorn-Wijgergangs Cönscantijn Koorn Daniëlla Koorn Samantha Koorn Texel, 17 september 1986. Beatrixlaan 64, Den Burg. De crematie heeft op maandag 22 september plaatsgehad. Gelegenheid tot condoleren woensdag 24 sep tember van 19.30 - 21.30 uur aan huis. Plotseling is uit ons midden weggenomen mijn broer, onze zwager en oom Hendrik Theo Koorn op de leeftijd van 49 jaar. Dat hij moge ruste in vrede. N. Garritsen-Koorn L. J. Garritsen Arco en Eric Texel, 17 september 1986. Wij zijn blij met de ge boorte van onze zoon Kevin Geboren op 21 september 1986. Gewicht 4100 gram. Lengte 55 centimeter. Jan en Jacqueline de Waard-v. Heerwaarden Oorsprongweg 53 1795 LB De Cocksdorp Op 16 september 1986 werd onze dochter en zusje Karen Houkje Maria geboren. Wim van Venrooy Jolanda van Venrooy- Vlaming Roel Sparrenlaan 1 8899 BR Vlieland. Alleen het kind is nog hetzelfde a/s voor duizend jaren: nieuw en verwonderd ligt het rond te staren, alsof de wereld pas van daag begint. Geboren op 20 september 1986 om 16.08 üur Annelies Dochter van Peter en Marja Wijsbeek Bremstraat 12. 1796 BH De Koog - Texel. Moeder en kind rusten van 13.00 tot 15.30 uur. Met blijdschap geven wij u kennis van de geboorte van onze zoon en broertje Lennart Ellen en Jan Groot Jeroen 18 september 1986. Klif 22, Den Hoorn. Buiten 's winters koud en regen. In de bowling toch gezellig. Voor jong en nud. Dames om 14.15 uur. Heren om 20.15 uur. Elke maandag E. Huis. Honda gazonmaaierö4, de beste. W.S.C. Duinker, Oudeschild. Mode- en folklore- stoffen. Bosma, Waal- derstraat. Elke dinsdagmiddag en vrijdagmiddag verko pen wij Boerenkaas op de boerderij „Wezenspyk", Hoornderweg 27-29 (hal verwege Den Burg-Den Hoorn). 't Koffiecentrum, We verstraat 58, tel. 4547. Ie dere dag geopend. Accu's voor luxe en vrachtauto's, tractoren enz. in voorraad bij Garage Kievit, Jonkerstraat, tel. (02220) 2525. Wordt lid van de Bow ling Bond Texel. Inlichtin gen (02228) 672. Te koop Efel oliehaard. Tel. (02228) 465. Honda tuinfrees te huur. W.S.C. Duinker, Oudeschild. Te koop gevraagd: auto's, loop en sloop. Autocentrum Segerink- Eelman, Wezenland 7, tel. 5055. U kunt een fiets winnen op de fancy fair. Jacob Daalderschool, zaterdag 27 sept., 10.00 uur. Onderzoek is bijna af gerond; binnenkort kan Quickynette stomerij vei lig uw kostbare schapen wollen dekbed/onder deken reinigen. Een fris idee, niet? te koop electr. orgel (So- lina) met kruk. Tel. (02220) 3724. 7 oktober kleding inza melingsactie. De op brengst is voor reumapa tiënten en voor het Tesselhuus. Dames en heren. Doe sportief. Sport bij SVC. U komt toch ook naar de 2e hands kledingverkoop in de Witte Burcht. Ver koop 25 sept. van 9-15 uur. U ligt straks weer com fortabel onder uw fris ge reinigd en bijgevuld dek bed. Info bij Stomerij Quickynette, tel. (02220) 4927. De ledenvergadering van s.v. Oosterend wordt gehouden op vrijdag 26 september in de kantine. Aanvang 20.00 uur. Voortaan dinsdagmid dag weer gesloten. Kees Keijser, fruitbedrijf Molenbuurt. Conditiegym of trim men. Allemaal bij SVC gymnastiek. Af te halen rood katertje. Stuifweg 1. Oosterend, tel. (02223) 291. Op maandag gym. Op donderdag jazzgym of vol leybal. SVC. T.k.a. 5 pers. caravan (Kip/Cavalier) bj. '71, i.g.st. Pr. n.o.t.k. Te be zichtigen: Jan Ayeweg 11a, Den Hoorn. Inl. tel. (01848) 3897. Judith en Erwin, het be gin is er. Kaagie. SVC doet het in het E. Huis. Op maandag en don derdag. Doet u mee? Te koop gevraagd een staande kapstok. Tel. 2482. Kom eens gratis mee doen! elke maandag SVC- gym in De Cocksdorp. Voor alle verstelwerk zaamheden en kledingre- paraties: Stomerij Quickynette, info. (02220) 4927. De nabestellingen van de 2e autocross zijn klaar. U kunt ze afhalen aan de balie van Drukkerij Langeveld en de Rooy. Panda rugzak ƒ18,95. De Kadoshop, Binnen- burg 12. Fancy Fair Jacob Daal derschool, Oosterend. Za terdag 27 september, 10.00 uur. Geef u nu op voor de bowlingclub. Tel. (02228) 672. Voor Biologisch Dyna misch vlees, groente, fruit en andere levensmiddelen naar Goënga's Meer- markt. Den Hoorn. Te. k. verse aardbeien, zelf plukken, per pond ƒ1,75. Tel. (02228) 216. Nu vpolop hand- en moesappelen en pruimen. L. Huisman, Fruitkwe- kerij De Veen, tel. 2203. Wist u dat het goed koopste café van Texel in Den Hoorn staat en dat u er ook kan biljarten? Café Happy Days, Herenstraat 34. Weer volop strakke spijkerbroeken voor ƒ49,—. Rabbit Habit, ko- gerstraat 2. Goedkoop tanken bij Garage Grisnigt. Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Ei erland, telefoon (02225) 297.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 3