Innodig verlnes oor Texel 1 Dosterend en Casino versterken positie BAKKERS IJZERHANDEL Jeugd fietste snel KSaasJan van der Vis overtuigend winnaar van surfwedstrijd iamengestelde enwedst ij Oosterend won in spannende wedstrijd van ZTS Theo Franchimon won loop Uitgeest-Limmen Goede vangst voor sportvissers Gymvereniging Oudeschild houdt ledenvergadering Klaverjasclub Den Burg Oosterend (za) laat punten liggen Atletiekinstuif voor de jeugd Tafeltennis in „De Bijenkorf" Meer dan honderd diploma's uitgereikt Wasautomatenkopers zijn in september voordelig uit! Informeer naar onze septemberpremie. 'N WINKEL VOL IDEEEN ISDAG 23 SEPTEMBER 1986 TEXELSE COURANT PAGINA 7 jrste elftal van Texel verloor g onnodig van Hollandia Tuit en, De wedstrijd ging gelijk op ontbreken van een beetje uk deed Texel de das om. ■jwekt door de vorige week be- 2-1 overwinning op SRC, ver ten de Texelaars richting Tuitje- echter met de wetenschap dat idia T een week geleden met jgewonnen had van VZV en dat ïuitjehornders een altijd moeilijk te pelen ploeg voor Texel is. ia T. is een ploeg die twee keer kwartier blijft gaan en een spel jltdat Texel niet bijzonder ligt, veel lallend door het middenveld over an. de afwezigheid van Nicol Scher- kwam Klaas Dirk Koorn weer steman te staan. Gerry Plaatsman oof op naar het middenveld en Ar- Verseput vulde de opengevallen Sis in. drie minuten al wist Louis Uriot |-0 voorsprong voor Hollandia T. oorkomen door de bal van de lijn te halen. lerste helft bleef het een gelijk op- strijd met kansen over en weer rammelig voetbal. Texel kreeg ech- goede kansen om een voor- wig te nemen. Rob v.d. Stap wist ed door te komen, omspeelde de ier, maar zag zijn inzet daarna tot gewerkt. Ook Paul van Exel ieg een goede scoringskans maar ile naast. Heftig offensief e helft begon met een heftig offensief van Hollandia T. Texel moest alle zeilen bijzetten om niet op achter stand te komen. Toch wist Hollandia T. na 15 minuten een voorsprong te nemen. Uit een corner van links wist de Hollandia T-spits fraai in te koppen. Hollandia T. liet zich na dit doelpunt in de verdediging terugzakken, waardoor Texel aan een tegenoffensief kon be ginnen, reële scoringskansen leverde dat echter niet op. Na een half uur wist Martin Koorn uit een voorzet van Gerry Plaatsman fraai met het hoofd te scoren. Hij zag ech ter zijn doelpunt weggevlagd worden door buitenspel van een medespeler. Een goede inzet van Louis Uriot ging net langs de verkeerde kant van de paal. Trainer Post stuurde Klaas Dirk Koorn mee naar voren, wisselde Wim van Veen voor Riewerd Pol. Het mocht allemaal niet meer baten. Texel verloor met 1—0. Bij de wielerwedstrijd op de baan aan de Haffelderweg gingen donderdag twee renners van de B-jeugd zo hard, dat ze de laatsten van de A-jeugd in haalden. 1e werd Richard Bousma, 2e Jasper Braam. Bij de A-jeugd werd er flink aan ge trokken, wat resulteerde in een kop groep van vier renners, die met elkaar de strijd om de eerste plaats uitvochten. De senioren startten met 10 renners. Alle uitlooppogingen werden ongedaan gemaakt, op een demarrage van Bram Bruin na. Hij kreeg Edo Kooiman en Evert Koopman mee. Bas Vaars wist met een grote krachtsinspanning twee ronden voor het einde nog aan te slui ten, maar dat moest hij in de sprint bekopen. Bram werd in de sprint ge passeerd door Edo, die op het laatste moment Evert nog voor moest laten gaan. De uitslag is: A-jeugd: 1. Henk Broekman; 2. Peter Beers, 3. Jordi Vinke, 4. Frans Witte, 5. Martijn Braam. A-poule senioren: 1. Evert Koopman, 2. Edo Kooiman, 3. Bram Bruin, 4. Bas Vaars, 5. Jos Huisman. 25 oktober zullen in en om nieuwe manege aan de Akenbuurt mengestelde menwedstrijden worden 'houden, waaraan door iedereen kan jiden meegedaan. Mqn kan uitko- sn bij enkelspannen paarden, en- spannen pony's, dubbelspannen arden en dubbelspannen pony's, deelnemers moeten hun bekwaam- id tonen bij dressuur, marathon en vaardigheidsproef. De organiseren- vereniging De Blijde Rijders ver- cht dat ook van het vasteland veel elnemers zullen komen. Het evene ent begint omstreeks half negen, igave is mogelijk bij de heer W., aënga, telefoon (02226) 401 of 252. Klaas-Jan van der Vis werd zondag de overtuigende winnaar van de surfwedstrijd De Cocksdorp- Dijkmanshuizen. Van de 26 deelne mers volbrachten er 13 de tocht, die bij windkracht zes werd geva ren. Remco Molenaar, surfend voor de B-poule, was de enige die Klaas-Jan bij kon houden en finish te niet ver achter hem. De Aegon-surftocht begon om kwart over elf bij paal 33. Op het traject tot aan de VC-boei op de punt bij de Vlakte van Kerken bedachten zes sur fers zich en kèerden om. Dat traject werd beveiligd door de rubberboot van de Cocksdorper kustzeilvereniging, die twee surfers oppikte. Bij de VC-boei lag een boot van de Windsurfclub. De bemanning ontdekte dat de motor niet meer werkte toen de laatste surfer was gepasseerd en zij weg wilde varen. De beveiligingsboot van de Cocksdorper Kustzeilvereniging werd gevraagd de Windsurfclub om assistentie te verzoeken. Vanuit De Cocksdorp kon echter de Windsurfclub niet worden bereikt, zodat de redding boot werd ingeschakeld. De Siegfried Egmundis voer uit maar toen die ter plekke kwam was de windsurfboot al verdwenen. De bemanning had het defect gevonden en de motor gerepareerd. Omdat men bij de windsurfclub bij Dijkmanshuizen ongerust was gewor den, waren daar vandaan al mensen met een motorkruiser van gebroeders Vonk onderweg naar de VC-boei. Het gedeelte van het parcours tussen de boei en Dijkmanshuizen werd bevei ligd door een motorkruiser en een mo- torvlet, beiden van de gebroeders Vonk. Door deze twee boten werden vijf sur fers aan wal gebracht. De organisatie zal zich beraden over een betere com municatie tussen schepen en hulp posten bij wedstrijden in de toekomst. De uitslag van de wedstrijd was: A-poule: 1. Klaas-Jan van der Vis in 1 uur en 13 minuten; 2. Menno Loning; 3. Mark van Rijsselberghe; 4. André van den Berg. B-poule: 1. Remco Molenaar; 2; Jan- Willem Duin; 3. Niels Kossen; 4. Da niël van der Vis; 5. Hans Schraag. Klaas-Jan van der Vis rondt een boei tijdens de wedstrijd De Cocksdorp-Dijkmanshuizen. Hij won de tocht, gadegeslagen door een talrijk publiek bij de finish. (Foto Simon Smit) Oosterend won in Krommenie met 4—3 van ZTS. Al vroeg in de wedstrijd liepen te Oosterenders door een verdedigingsfout een 1—0 achterstand op, maar nog voor rust bereikten de Gortbuukers een gunstige 3—1 voorsprong. Piet Ko ning zorgde via een glaszuivere hattrick voor de SVO-produktie. Na rust bracht Jitze Beintema de stand op 4—1. ZTS kwam al snel wat dichterbij en toen de thuisploeg in de slotfase ook nog een penalty benutte, kregen de Oosterenders het nog moeilijk. Meteen na het beginsignaal begon ZTS met fanatiek aanvallend voetbal de SVO-defensie onder druk te zetten. De Oosterenders hadden het moeilijk met het snelle korte combinatiespel van de thuisploeg. Aanvankelijk leek Oosterend to.ch vrij makkelijk overeind te blijven, hoewel aanvallend bijna niets gepresteerd werd. Na twintig minuten spelen nam ZTS echter toch een voorsprong. Hans Witte kreeg de bal volkomen verkeerd op zijn voet en bood zijn tegenstander een unieke kans om de score te openen. Na wat omzettingen in de SVO-ploeg keerden de kansen echter al vrij snel. ZTS bleek in defensief opzicht bijzon der kwetsbaar. Erwin Koning was heel dicht bij een doelpunt, maar zijn kop bal werd maar net gestopt door de ZTS-doelman. Even later was het toch raak. De uitstekend spelende Erwin Daalder bereidde de gelijkmaker voor. Hij brak op rechts door de ZTS- defensie en bediende Piet Koning op maat. Tegen diens kopbal stond de doelman machteloos. SVO ging fana- De Texelse atleet Theo Franchimon won dit weekend de door de Korf balvereniging „Stormvogels" geor ganiseerde polderloop Uitgeest- Limmen. Er was een deelname mogelijk over 4, 9 en 14 km. Mede wegens gebrek aan tegenstand kon Theo Franchimon beslag leggen op de eerste plaats op de 9 km in de goede tijd van 30.10 min. Eduard Dijker finishte in 32.00 min. als tweede. Op 4 oktober wordt de marathon van Zwolle gehouden. De Texelse deelna me bestaat voor zover bekend uit de AV Texel-atleten Ron Daalder, Cees Timmer en Piet Schuijl. tiek door en vlak voor rust was het weer Koning, die met een keihard schot Oosterend op veilige voorsprong bracht. Na rust leek SVO aanvankelijk over zijn tegenstander heen te lopen. Vooral toen na een kwartier spelen Jitze Beintema uit een vrije schop zijn ploeg naar 4—1 schoot. ZTS gaf zich echter nog niet gewonnen en bleef knokken voor een beter resultaat. Halverwege de tweede helft had de ploeg succes. Het aanvallende Oosterend nam in ver dedigend opzicht te grote risico's. Via een razendsnelle counter werd Ooster end-doelman Robert Daalder opnieuw verslagen. Nog leek er niets aan de hand voor de Oosterenders. De ploeg kreeg talloze kansen om de score te verhogen. Een goede afwerking van de kansen ontbrak. Met nog ongeveer een kwartier te spe len kende de scheidsrechter de thuisploeg een strafschop toe. Hans Witte kreeg de bal wat ongelukkig te gen zijn hand en de bal ging onverbid delijk op de stip. Doelman Robert Daalder was kansloos. ZTS rook zijn kans en Oosterend kreeg het moeilijk. In verdedigend opzicht moest SVO alle zeilen bijzetten om overeind te blijven. Dit lukte uiteindelijk toch en de volle winst was binnen. De vangsten van de Sportvissersclub Texel vielen niet tegen. De wedstrijd werd gehouden voor Oudeschild en twee gastvissers, twee jeugdleden en 13 seniorenleden deden mee. In de af deling jeugd wist alleen Jan Jacob Keijser 33 cm vis te vangen. In de af deling senioren: 1e Rein Kuyper 87 cm, 4 vissen, 2e Marius Stevens 81 cm, 3 vissen, 3e Theo Buren 62 cm, 3 vissen. Totaal gevangen: 22 vissen met een gezamenlijke lengte van 466 cm. De volgende wedstrijd is op 5 oktober bij de Krassekeet, aanvang 8.00 uur en de laatste wedstrijd van de serie voor het kampioenschap is op 2 november nabij het Reddingboothuis bij De Cocksdorp. Ook aanvang 8.00 uur. Gymnastiekvereniging Oudeschild houdt donderdag 25 september een le denvergadering. Aanvang acht uur 's avonds in dorpshuis 't Skiltje. Klaverjasclub Den Burg start het nieu we seizoen op donderdag 25 septem ber om 20.00 uur in Chinees restaurant „Azië" met een algemene ledenverga dering. Oude en nieuwe leden zijn welkom. Tweede klasse: Gamma 4-A&0 2000 3 NIOZ-Gamma 5 Jelleboog 2-Casino 3 Mantje 3-Nissan 2 0-3 3-3 1-0 7-1 de hoofdklasse zaalvoetbal is illeboog in eerste instantie afge- voor de race naar het kampi- snschap. Oosterend won met -0, Casino won met moeite van arnma 3 met 3—2 en bleef koplo- ir, samen met Oosterend. de hoofdklasse zaalvoetbal gaan nu, vier wedstrijden, de eerste afvallers 'men. Aan het begin van het seizoen fden Gamma 2, Oosterend, AEfO WO getipt als mogelijke favorieten "orde Texelse zaalvoetbaltitel. Ook Elleboog werd getipt, gezien de over at waarmee Jelleboog vorig sei- Kn kampioen werd in de eerste klas- 'Ook het gelijke spel tegen Gamma eerder in de competitie, gaf aan dat 'leboog ver zou kunnen komen, aarom was Jelleboog-Oosterend een langrijke wedstrijd voor de kop van '"hoofdklasse. 'Sierend won, gezien de uitslag van •0, makkelijk en verdiend. Daardoor Jelleboog nu drie punten verwijderd 1 de koplopers Casino en Oosterend beiden nog geen punt hebben ver bid. Casino had het overigens heel tëilijk tegen Gamma 3, dat een nam van 2—0. Casino wist ■fê achterstand om te buigen naar a voorsprong van 3—2. Een verdien- winst dat zeker. Helaas was deze idstrijd er weer één vol van irritaties, {door de spelers zelf werden veroor- skt door zich kleinzielig en onspor- ™°P te stellen. "itje behaalde zijn eerste overwin- "9 door een 6-3 zege op ZDH. Al- ma verloor met 7—0 van Gamma 2. 'n verloor met 3—1 van Oosterend de eerste klasse staat de Mok ^steeds puntloos onderaan na het ■3 verlies tegen A&O 2000 2. Texel iniriet 6—1 van de Verenigde wiilders. Tweede klasse •fe tweede klasse verspeelde Gam 's een punt aan het NIOZ, zodat jd Heijn nu alleen aan kop staat. 2000 3 won met 3—0 van Gam- Jelleboog 2 won van Casino 3, nog steeds op de eerste punten na het verlies tegen Mantje 3. In de vierde klasse slechts één wedstrijd: Texels Lamsvlees tegen Oosterend 7, door de laatste met 6—1 gewonnen. In de junioren 1 klasse ontmoetten af gelopen week vier ongeslagen teams elkaar. Nissan 2 tegen KSMT werd door Nissan overduidelijk met 4—1 ge wonnen. Voor de Nissan doelpunten zorgden Stefan Bousma, Jan Willem Kraay en Johnny Nieboer. Sil Warnaar zorgde voor de tegentreffer. Nissan 1 speelde tegen Casino 1. Ook deze wedstrijd werd door Nissan gewonnen, met 3—1. Al kwam Casino met 1—0 voor door een goal van Jacco Kager. Door treffers van Johan Gielis, Pieter Dogger en Olivier de Koning trok Nis san de volle winst naar zich toe. Na deze week gaan alleen Nissan 1 en 2 ongeslagen aan de leiding. Texel 2 won met 8—1 van ZDH, de nieuwko mer in deze klasse, In de junioren 2 klassen won koploper Casino 3 met 11—1 van ZDH 2. Gam ma 2, tweede in deze klasse, won met 7—1 van Texel 5. Oosterend 2 won met 4—0 van Texel 4. In de junioren 3 klasse één wedstrijd, die van Texel 7 tegen Casino 5, die door Texel met 4—0 werd gewonnen. In de damesklasse zijn nog drie teams ongeslagen. Gamma dat met 6—1 van KSMT wint, Casino 1 en Casino 3. dat de betere was van Casino 2. ZDH doet het ook goed. Ditmaal was men dui delijk de betere van Nissan: 9—1 winst. KSMT 2 won met 3—0 van Oosterend. «lat er een grote middengroep in de- "3 ontstaat. Nissan 2 wacht Uitslagen: Hoofdklasse: Oosterend 2-Nissan Casino-Gamma 3 Oosterend-Jelleboog Mantje-ZDH Gamma 2-Alkema Eerste klasse: A&O 2000 2-De Mok Texel-Ver. Schilders 3-1 3-2 4-0 6-3 7-0 5-3 6-1 Vierde klasse: Texels Lamsvlees-Oosterend 7 1—6 Junioren 1: Nissan-Casino 3—1 KSMT-Nissan 2 1—4 ZDH-Texel 2 1-8 Junioren 2: Texel 5-Gamma 2 1—7 Gamma 2-Texel 4 103 ZDH 2-Casino 3 1—11 Texel 4-Oosterend 2 0—4 Junioren 3: Texel 7-Casino 5 4—0 Dames: KSMT-Gamma 1-6 KSMT 2-Oosterend 3—0 Casino 2-Casino 3 2—3 Nissan-ZDH 1—9 Programma woensdag 24 september 1986: 17.15 u. KSMT-Oosterend (junioren) 17.55 u. Texel 2-Gamma (junioren) 18.40 u. Casino 3-Gamma 1 (dames) 19.30 u. Casino-ZDH (dames) 20.25 u. KSMT 3-Oosterend 7 21.15 u. Oosterend 6-De Koog 22.05 u. Texels Lamsvlees-Nioz 2 Zaaldienst: Ver. Schilders Donderdag 25 september 1986: 17.15 u. Casino 4-ZDH 2 (junioren) 17.55 u. Nissan-Texel 3 (junioren) 18.40 u. Rab 2-Ver. Schilders 3 19.30 u. ZDH 2-Casino 5 20.25 u. Mantje 3-Casino 4 21.15 u. Rab-Oosterend 3 22.05 u. Casino 6-Ver. Schilders 4 Zaaldienst: Gamma Vrijdag 26 september 1986 17.00 u. ZDH 3-Texel 7 (junioren) 17.30 u. De Koog-Nissan 2 (junioren) 18.15 u. Vissers Bouw-Oosterend 4 19.05 u. KSMT 2-Gamma 5 20.00 u. Ver. Schilders 2-Oosterend 5 20.50 u. KSMT-Citroën 21.45 u. Ver. Schilders-Casino 2 22.35 u. A&O 2000-Nissan Zaaldienst: Alkema Maandag 29 september 1986: 17.15 u. Texel 4-Texel 5 (junioren) 18.00 u. KSMT 1-Casino 2 (dames) Zaaldienst: Gamma. Tegen Asonia in Andijk werd door Oosterend (za) een 2—1 nederlaag geleden. Oosterend opende al snel de score. Jan Eelman kopte uit een corner de bal in de kruising en liet een 0—1 ruststand aantekenen. Asonia trok na de rust toch aan het langste eind en hield de overwinning thuis door tweemaal te scoren. Een maal uit een penalty en door een goed schot dat voor keeper Drijver te veel problemen gaf. In de eerste helft vergat Oosterend door te drukken, waarvoor toch kan sen genoeg waren. Men ging zich te veel met verdedigen bezighouden, waardoor Asonia kon groeien in zijn spel. Oosterend had geen goede af ron der van de kansen. Na de rust trof Oosterend een fel op de gelijkmakende treffer jagend Aso nia. Bij een te nemen corner werd door do scheidsrechter en overtreding gezien, waarvan ieder dacht dat Oosterend de vrije schop mee zou krij gen. Tot verbijstering van Oosterend belandde de bal op de stip. Aanvoer der Kooiman had geen moeite te sco ren. Oosterend, dat van slag was, speelde tegen een fanatiek voor de overwinning spelend Asonia en dat bracht al gauw de tweede goal. Waar denburg wist met een prima schot keeper Drijver te passeren. Alles heeft Oosterend er nog aan ge daan om de bakens weer te verzetten. Achterin ging men man tegen man Spelen, Wat OOk nm/3ar mot Op het veld van de Texelse Boys aan de Haffelderweg wordt zaterdag de derde atletiekinstuif voor de jeugd ge houden. Deze door A.V. Texel georga niseerde wedstrijd bestaat uit vier on derdelen, waarvan drie nog niet eerder dit seizoen deel uitmaakten van het programma: de hink-stap-sprong, de estafette en speer- of bal werpen. Het vierde onderdeel, de kilometer hardlo pen, is een telkens terugkerend ele ment van de instuiven. De deelname, voor leden en niet-leden tot en met 16 jaar, is gratis en de wedstrijd begint om half twee 's middags. meebrengt. De druk werd weer verlegd naar het Asonia-doel. Echter zonder resultaat. Een prima kans deed zich nog voor, waarbij Jan Eelman weer betrokken was, maar zijn kopbal ging nu net over. In deze fase groeide keeper Marco Drijver en tot driemaal toe wist bij de bal van een doorgebroken Asonia- speler af te pakken, waardoor hij zo goed als zekere doelpunten voorkwam en de eindstand 2—1 bleef. Tafeltennisvereniging C.A.F. is weer begonnen met haar wekelijkse club avonden. Iedere dinsdagavond wordt om 20.00 uur begonnen. Met kan lid worden en meedoen aan de onderlinge clubcompetitie, maar ook is het moge- - lijk om af en toe eens een avond te komen. Voor inlichtingen kan men bellen naar Ruud Timmer, tel. (02223) 685. Vrijdag werden in zwembad Molen koog 115 zwemdiploma's uitgereikt. Dat brengt het totaal van 1986 op 321. Vrijdag behaalden het diploma A: Pascal van Liere, Klaas de Jong, Peter. Broekman. Cornelis de Groen, Willem Verveer, Stefan Witte, Harald Hutjes, Rens Afman, Jetske Vlaming, Wendy van Elk, Linda Goes, Marjan Smit, Maartje van Hardeveld, Martijn Smit, Sander Huysman, Benno de Boer, Da- niëlle Witte, Sjoerd Siebinga, Jeroen Voorbeytel, Elles Witte, Wendy Moor, Kees van Es, Regien Smit, Lonneke Legierse, Ward Terpstra, Lonneke Vee- nema, Ruben de Haan, Indra Wester- laken, Martijn Witte, Matthijs van Es, Alexander Hillen, Valentijn Hillen, Je roen Smit, Bastiaan-Willem Witte, Merlijn Adema, Pascal van der Zwaag, r Sylvia Verhagen, Robert Huysman, Rhoman Hillen, Diana Kuip, Martijn Jan Veeger, Marlon Witte, llonka Gme- lich, Joke Bakker, André Westdorp, Marieke Koorn, Daniëlle van Leersum, Joost Bol, Olof Boon, Meivin Everwijn. Voor het zwemdiploma B slaagden: Robin Speets, Kees Jan de Jager, Mi riam Oehlen, Maarten Vlaming, Henk Zoetelief, Yvonne Rikkenberg, Guido Schuyl, Nelleke Knipscheer, Reindert Kuiper, Bianca van Liere, Natalja Witte, Pieter Kuiper, Benjamin Kikkert, Bart Kager, Menno Komduur, Christina Zoe telief, Dol Soon Mulder, IJsbrand Kik kert, Christiaan Schlepers, Matthijs Al- bers, Dirk Westdorp, Siska Lexmond, José de Bloois, Harma Eilander, Joris Vlas, Nancy Heijne, Mariska Gieles, Stephanie Koppenol, Eveline Bakker, Manon Roeper, Miriam de Haan, Ma- ryse Eissen, Marcus Kuip, Esther Oeh len, Marij Westdorp, Yvonne Hin, Mar- jorie Hin, Jantien van Beurden, Roel Blonk, Monique Kuiper, Suzan Pijl man, Maarten Koorn, Auke Lups, Dia na Bakker, Sanny Zegel, Bianca Boom, Natalie Ran, Gaby van Aperlo, Elise Appel, Colette Zijerveld, Joost Bol, Imme Wassink, Ramona Huys man, Niels den Braven, Madeion den Brok, Silvia van Beek, Daniëlle Rood, Chantal van Bennekom, Bram Kuip, Caroline Hoedjes, Saskia Bol, Merel Moens, Corné Keijzer, Louise de Rid der, Marike Janssen, Jana Visser. Telefoon 02220 - 2346

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 7