"De volgende ochtend zeg je altijd dat je't zo niet bedoeld hebt." m 4N8C j P— Voor het weekend Kraan duwde kruis omver Texelpromotie via frankeermachine Piet Cornelisse metselde dame in Veel belangstelling voor „Off the road'-'rijden Burgerlijke stand 27 en 28 september 1986 Artsen Kerkdiensten Groene Kruis Tandartsen Apotheek Gezinsverzorging I Alcohol en drugs Noodslachtingen i Rijkspolitie Dierenartsen Kustwacht Eierland Brand/ambulance D.A.R.Y. L. Dornder soos art woensdag t ge waardering ïajr Tourist Menu Hoge boete voor te hard rijden 'ibsidie voor triathlon <5 maakt meer kapot dan je lief is. Meer weten? Haal de Postbus 51 folder bij postkantoor of bibliotheek. TEXEL HART VAN NEDERLAND Makelaarskantoor Eelman in Den Burg is één van de Texelse bedrij ven die zoveel post hebben te ver zenden, dat een frankeermachine aantrekkelijk is. Zo'n machine voorziet de brieven en kaarten van een porto-afdruk plus het adres van de afzender. Er is echter ook nog een derde vakje waarmee elke willekeurige reclamekreet of bood schap kan worden afgedrukt. Eelman heeft dat derde vakje gebruikt om op zijn eigen wijze bij te dragen aan Texelpromotie. Hij ontwierp een vignet en tekst, zoals hierboven afge drukt en dat krijgt dus voortaan ieder een onder ogen die van het makelaars bureau post ontvangt. Eelman zal het plaatje niet alleen zelf gebruiken maar wil graag dat anderen het ook doen. Naast het gebruik in een frankeerma chine kan het vignet worden toegepast op stickers en allerlei ander drukwerk. Belangstellenden kunnen een afdruk van het plaatje bij hem afhalen. In de eerste ronde van de interne competitie van schaakclub En Pas sant viel op maandagavond in De Lindeboom veel fraais te aanschou wen. Zo „metselde" de bij En Pas sant teruggekeerde Piet Cornelisse met subtiele zetjes de dame in van zijn tegenstander Ferry van Taten- hoven, die de speelsterkte van Cor nelisse blijkbaar onderschatte. Het gevaar drong pas tot hem door toen dameverlies niet meer te ver mijden was. Nieuwkomer Martien Witte speelde een verdienstelijke partij tegen Wietse Pranger, die in het middenspel een to ren moest prijsgeven. Na de opening raakte Paul Eelman op de damevleugel in de problemen tegen Frans Eijgen- raam. De laatste won eerst een pion en bouwde deze materiële voorsprong vervolgens verder uit. Enigszins berustend liet Bart Heijnen zijn stelling slopen door de zeer nauw keurig spelende Rinus Vittali. Heijnen trachtte na een mislukte opening nog wel iets als een verdediging op te bou wen, maar in zijn opstelling ontbrak elk venijn. Toen Vittali een winnende afwikkeling inzette, hield zijn opponent het terecht voor gezien. Uitslagen: M. Witte-H. de Beurs 1—0 P. Cornelisse-F. van Tatenhove 1—0 M. Vittali-B. Heijnen 1—0 R. Terpstra-O. van Loo 1—0 W. Albers-M. Bremer 1—0 J. Drós-H. Broekema 1 0 F. Eijgenraam-P. Eelman 1—0 M. Witte-W. Pranger 1—0 Aanstaande zaterdag speelt het bondsteam van En Passant de eerste bondswedstrijd in De Lindeboom te gen Anna Paulowna. Het achttal bestaat uit P. Eelman, M. Witte, F. van Tatenhove, P. Cornelisse, M. Vittali, A. C. Bakker en W. Hoekman. De oprichtingsvergadering van de nieuwe afdeling van de MAB-club, de „Off the road" groep, is druk bezocht. Ongeveer 25 mensen wa ren aanwezig in „De Witte Burcht". Een groot deel van de aanwezigen waren reeds in het be zit van een Off the road-motor of hadden reeds voorgenomen zich er een aan te schaffen. Inmiddels hebben tien leden zich inge schreven voor deelname aan het eerste evenement waarbij Off the road-rijden plaatsvindt. Dat wordt 5 oktober in Gieten (Dr.) gehouden en de twee ini tiatiefnemers van de groep, Henk Gie- ze en Wim Mets, hopen dat ook men sen zonder motor gewoon uit be langstelling mee zullen reizen naar die plaats. De thuisblijvers kunnen er in elk geval op rekenen dat bij de eerst volgende cross, die de MAB-club or ganiseert, ook een Off the road-rit zal worden gehouden. „Veel mensen zijn nog wat huiverig voor deze vorm van motorrijden", zei Wim Mets, „maar dat komt omdat het vergeleken wordt met een motorcross, wat niet terecht is. Het is meer terrein rijden, maar dan met een motor. Het maakt niets uit hoe hard je rijdt, want je legt precies het aantal ronden af wat je zelf verkiest". Voor inlichtingen en aanmelding voor de reis naar Gieten (ook voor be langstellenden). Henk Gieze (02225) 292 en Wim Mets (02228) 406. van 29 juli t/m 18 september 1986 Geboren: Willem Hendrik Cornelis, zv. Willem J. Bakker en Agnes M. A. Wit te; Marieke, dv. Jan A. Ellen en Willy Arensman; Pim, zv. Cornelis J. M. Lexmond en Janny E. Bakker; Musta fa, zv. Mohammed Haouari en Touria Boulaich; Boy, zv. Gerard C. H., Schuiling en Lamberta A. Jansen; Ro- sita Theresia, dv. Theodorus A. Hin en Rosa A. M. Hin; Dirk Hendrik, zv. Ja cob Trap en Maria A. C. Schuijt; Wil- lemien, dv. Wilhelmus A. Braam en Jacoba C. J. Raatgers; Martijn Léon, zv. Antoon Kooiman en Henriëtte R. A. van de Werken; Arie Johannes, zv. Aris Ellen en Anna T. van der Meer; Frank, zv. Nicolaas P. Bonne en Ber tha H. Jazet; Nikita Alexandra Francis- ca, dv. Hendrikus C. Krop en Trijntje J. Warmerdam; Kimberly Margeretha, dv. Adriaan W. van der Vliet en Mar- garetha A. M. Zijm; Gijsje Chaos Mi- kos, dv. Eric R. Wissenburg en Angeli- que M. Heijnen; Kim, dv. Gerrit M. Blom en Annie van de Heide; Mariëlle Francisca, dv. Alexander R. Boeijen en Maria Tjepkema; Thomas Nicolaas, zv. Nicolaas van der Heijden en Maria E. Ie Grand; Vera, dv. Johannes H. Ten- sen en Jantina Batterink; Pieter-Jan, zv. Huibert Eelman en Neeltje J. Waaijer; Lennart, zv. Johannes S. Groot en Elisabeth Kloosterman. Ondertrouwd: Jan Yetze Stapersma en Johanna M. C. Wonderen; Jozef P. K. Witte en Anja G. Stel. Overleden: Willem A. K. H. Boere, oud 59 jaar; Willemina M. v.d. Burgt, ev. Dapper, oud 57 jaar; Johan A. Barhorst, oud 80 jaar; Cornelisje Kik kert, wv De Waard, oud 88 jaar; Harm Nieboer, oud 74 jaar; Cornelis J. G. Dros, oud 85 jaar; Elisabeth G. A. Boom, oud 41 jaar; Neeltje A. Eelman, wv Klumper, oud 76 jaar; Aart van der Knaap, oud 86 jaar; Maria de Ridder, oud 70 jaar; Anne de Vries, oud 84 jaar; Trijntje Tuinder, wv. Groen, oud 67 jaar; Hendrikus Koningsveld, oud 87 jaar; Antje Eelman, wv. Klooster man, oud 72 jaar; Cornelia Visser, wv, Roeper, oud 80 jaar; Johan H. Klaasen Bos, oud 69 jaar; Geertruida Wegman, wv. Geus, oud 92 jaar; Cornelis Groen, oud 73 jaar; Cornelisje G. Lips, wv. Zuidewind, oud 71 jaar; Karei Roeper, oud 61 jaar; Cornelia Bakker, wv. Koorn, oud 80 jaar; Hendrik T. Koorn, oud 49 jaar. Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdag 18.00 uur tot maandag 8.00 uur Dokter R. Coutinho, Schilderend 40, Den Burg, telefoon (02220) 2016. Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur 1 Zr. M. J. A. van Etten, telefoon (02230) 23024. Uitleen van verplegings- artikelen en informatie: Op de werkdagen van 16.30 - 17.30 uur. Spoedgevallen tel. I (02220) 3241. Lidmaatschapskaart meebrengen. 5 Voor zeer spoedeisende tandheel- j§ kundige hulp kan men zaterdag om 18.00 uur precies terecht in het Tandheelkundig Centrum, Witte Kruislaan, Den Burg. Zondag kan men om 18.00 uur precies terecht bij tandarts J. G. de Winter, Hogereind 10, De Waal, tel. (02220) 3911. Kunstgebitreparatie. Spoedeisende gevallen ook in het weekend na telefonisch overleg. Tandtechniek Van Kralingen, tel. (02220) 2069. 1 Weverstraat 95, telefoon (02220) 2112. Open van maandag t/m vrijdag van 8.30-18.00 uur. Zaterdag van 11.00-12.30 uur en 1 van 15.00-17.00 uur en zondag van I 11.00-12.30 uur en van 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd alleen voor s spoedeisende gevallen. Spreekuur: elke werkdag van 5 9.00-10.00 uur en van 14.00 tot 15.00 uur, Julianastraat 3a, Den 5 Burg, telefoon (02220) 4152. In het weekend kan op zaterdag en zondag tussen 17.00 en 19.00 uur gebeld worden met mevr. C. de Kruyff, telefoon (02228) 643. 5 Consultatiebureau voor alcohol en drugs, Molwerk 31/45, 't Horntje. Spreekuur volgens afspraak: telefoon (02226) 413. Zelfhulpgroep voor partners van verslaafden: overdag (02226) 413 1 of 593, vragen naar Lies of Carla. Voor noodslachtingen bellen op werkdagen (02220) 2182 (slachtplaats); na werktijden en in het weekend (02220) 3541 via TEM-centrale. De bureau van de groep Texel van de Rijkspolitie in Den Burg is dagelijks geopend van 9.00 tot 18.00 uur. Het bureau te De Koog is dinsdag- en donderdagmiddag geopend van 4 tot 6 uur. Telefonisch te bereiken, dag en nacht, via tel. (02220) 2644. Zondag, 28 september 1986 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur ds. Ter Haar Kinderoppas in De Schakel Uitzending via De Lichtboei Den Hoorn 9.30 uur ds. De Jong De Koog 9.30 uur de heer J. Wieten De Waal 11.00 uur ds. Verbeek Oosterend 9.30 uur ds. Verbeek Oudeschild 11.00 uur ds J. ter Haar De Cocksdorp 11.00 uur ds. C. de Jong GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10.00 uur drs. J. J. T. Salakay, jeugddienst voor jongere jeugd 19.00 uur drs. J. J. T. Salakay jeugddienst voor de oudere jeugd en dienst voor belang stellenden Uitzending via De Lichtboei Oosterend 10.00 uur drs. J. Donker, 19.00 uur drs. J. Donker GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat Oosterend 10.00 uur Dienst 16.00 uur Dienst GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg 16.15 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10.00 uur ds. Knipscheer BAPTISTENGEMEENTE in Eben Haëzer, Julianastraat 11, Den Burg 10.30 uur Voorganger Joh. Tensen ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag 19.30 uur. Dameskoor zondag: 10.45 u. The Gospeltrain Gezinsviering Tijdens de mis kindercrèche Oosterend: zondag 9.30 uur Oudeschild: zondag 19.00 uur De Cocksdorp: zondag 10.00 uur Woord-Communiedienst JEHOVAH'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, Schilderend 10.30 - 11.20 uur Openbare lezing: „De oordeelstijd voor de religie" 11.20-12.30 u. Wachttorenstudie: „Hoed u voor misbruik van macht" BAHA'I Iedere woensdag bestuderen van en lezen uit de Bahé'i Heilige Geschrif ten, van 20.00-22.00 uur. Inlicht.: tijdelijk tel. (02228) 896. Alleen voor spoedgevallen telefoon (02220) 2527. Voor meldingen van schepen of zwemmers in nood: Kustwacht Eierland, tel. (02222) 270. Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 02220-2066. Bij geen gehoor 02230-22222. Voor niet spoedeisend ambulance vervoer: 02230-12888, bij geen gehoor 02230-22222. Daryl, een 10-jarige jongen, wordt dwalend in de bossen gevonden. Hij blijkt aan geheugenverlies te lijden. Via een kindertehuis komt hij terecht bij het kinderloze echtpaar Joyce en Andy Richardson. Ze zijn heel gelukkig met zijn komst, ofschoon Joyce wel heel verbaasd is over zijn volmaakte gedrag. Op school blijkt Daryl een ge niale leerling die zijn klasgenoten ver vooruit is. En Andy merkt dat zijn pleegzoon een begenadigde honkballer is, ofschoon hij kennelijk het spel nooit eerder heeft gespeeld. Daryl gaat veel öm met Trutle, de zoon van de buren. Ze worden echte vrienden al verwondert de eigenwijze Turtle zich er vaak over dat Daryl niets DAG 26 SEPTEMBER 1986 TEXELSE COURANT PAGINA 5 e. 2Ö(|iirant 't Pruttelhuus van de je Boswinkel in De Koog 7^donderdag van het Neder- Ifjiireau voor Toerisme de -mogelijke waardering ge- iovoor haar „Tourist Menu": ';45 punten „met lof". Nederlands Bureau voor Toerisme jyceerde jaren geleden het „Tou- lenu" om te stimuleren dat in ;foot aantal restaurants in het jen betaalbare maaltijd van een uge kwaliteit verkrijgbaar zou zijn. I njs (thans ƒ18,75) die voor dit uit .jangen bestaand menu geldt, is hetzelfde. j-slnemende restaurants betalen lepaald bedrag om bij te dragen je promotie van dit menu en het van dit alles is dat veel meer toe- i dan voorheen zich door dit lelige menu laten lokken waar- l het zowel voor toeristen als voor jstaurants interessant wordt, i iproefsgewijze wordt door het gecontroleerd of de deelnemende urants de voorgeschreven kwaliteit J oeveelheid bieden en ook wordt op bijkomende, maar belangrijke eten, zoals de herkenbaarheid van ietreffende Tourist Menu- yrant, de verkrijgbaarheid, de Heit van voor-, hoofd- en nage- iwat betreft smaak, kleurencom- ü'e, portionering en creativiteit, "fer wordt gekeken naar de sa- 1 stelling van het menu (harmonie de gerechten, kleurcombinatie, sntatie, creativiteit, de bediening iect, persoonlijk, verzorgd uiterlijk, [vriendelijk etc.) en de verzorging het interieur, tafelbedekking en de nwaarin zich de toiletten van het lijf bevinden. acteur Foks van het NBT (die on echt kwam en als zodanig niet lenbaar was) kende in het Pruttel- svoor elk onderdeel het maximum i vijf punten toe, wat totaal 45 pun- n opleverde, goed voor de kwalifica- „zeer tevreden". de prestatie van 't Pruttelhuus niet t rit geëvenaard of overtroffen door itre deelnemende bedrijven, die den gecontroleerd, krijgt het gurant de gelegenheid om een gra- idvertentie te plaatsen in drie lan- jke dagbladen naar keus. afweet van de gewoonste zaken. Maar dan wordt Daryl opgehaald door zijn ouders, die op de Richardsons een kille, vormelijke indruk maken. Daryl wordt door zijn ouders meegenomen naar het computercentrum waar zij werken.... Een man uit Oudeschild werd dinsdag door de kantonrechter in Den Helder bij verstek veroordeeld tot het betalen van 7500,— boete en een voorwaarde lijke straf van drie maanden ontzeg ging van de rijbevoegdheid met een proeftijd van een jaar. Hij had in de Anna Paulowna-polder op de provin ciale weg 135 km per uur gereden waar slechts 80 was toegestaan. Het was de tweede maal dat de man voor een dergelijk feit werd veroordeeld. Hoornder soos gaat komende week iivan start. De bijeenkomst is insdag 1 oktober om half drie 's idags in De Waldhoorn. Nieuwe le- 01 izijn van harte welkom. Deze foto zou de indruk kunnen wek ken dat een nieuwe beeldenstorm is uitgebroken. Dat is niet zo, het kruis op de St. Joannes de Doper kerk werd per ongeluk omver geduwd door een kraangiek, die op het nabijgelegen bouwterrein een iets te ruime bocht maakte. De kraan moest worden ver plaatst en de machinist keek net even te laat omhoog en kon nog slechts constateren dat het kruis op de kerk scheef was gezet. Waarschijnlijk zal het kruis van de kerk worden afge haald en kan men mooi van de gele genheid gebruik maken de metalen bol, waarop het kruis is bevestigd, schoon te maken. Dat sluit goed aan bij de restauratie van de kerktoren. succesvolle triathlon die zater- |13 september werd gehouden d gebruik gemaakt van gemeente- dranghekken, vlaggemasten en :podium. huurprijs voor deze spullen be aat f175,—. Conform het nieuwe be- zou dat bedrag bij de triathlonor- - lisatie in rekening moeten worden tocht, tenzij van gemeentewege sidié zou worden verstrekt. De or- tsatie heeft om deze subsidie ge en B en W hebben deze toege- d omdat de triathlon wordt aange- rkt als sociaal-culturele activiteit die ■et algemeen belang is. Als het een of meer commerciële zaak was mest, zou de subsidie geheel of ieeltelijk zijn afgewezen en had het wemde huurbedrag of een deel er- betaald moeten worden, deze werkwijze is de kans op het verlenen van gratis dienstbetoon sterk afge- en is meer duidelijkheid

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 5