"Mama, moetje nog lang shern/ drinken met Me Els? Ikheb zo'n honger..." DRANK )ók NCRV besteedt andacht aan Texel Weer tal van cursussen in herfst en winter Peter Beers won met grote voorsprong -jquipe Kleppertjes erde prijs in cross Thema-ochtend studiefinanciering Stijgende lijn bij tafeltennissers Flierefluiters treden op bij vergadering ANB0 yisvrouwengymnastiek „De Ferrever" Ion, maan en hoog water %DAG 26 SEPTEMBER 1986 TEXELSE COURANT PAGINA 7 NCRV geeft elk jaar een kalen- uit met een bepaald thema. Dit dat thema de provincie en Noordholland koos men voor iber een kleurenplaat uit van sterend. Op de achterkant van foto staat een beschrijving van j| waarbij kritische kanttekenin- niet werden geschuwd. schrijver van het stuk over Texel int met het onderscheid tussen de soort, het schapenras en de be ier van het eiland, alle drie „Texe- oemd. Met deze overeen- ■st'tussen totaal verschillende za- •wordt enigszins de draak gesto- Vervolgens wordt het gerucht de geneeskrachtige werking van schapenwol in dekbedden ont- ld, waarop een leerzaam stukje jtover het ontstaan en de geogra- het eiland. Tevens worden de cifieke kenmerken van Texel opge ld en behandeld zodat een redelijk ledig beeld van het eiland ontstaat, jschrijver spreekt over de wereldver- ardheid van het schapenras, over vogels en over de enorme hoeveel- id toeristen die hier jaarlijks verschij- i, Opgemerkt wordt dat er de jste jaren meer toeristen komen, ar dat die toeristen korter op het ei- d verbleven dan voorheen. Nadat rauwmelkse kaas en de op- ngsten van koeien en kottervloot de die zijn gepasseerd wordt melding ■naakt van Texels eigen kerkepad. aama wordt op cynische wijze de jutterstraditie behandeld. Gestrande schepen waren vroeger welkom", staat er „omdat de eilandbe volking dacht: God hield het eiland arm maar schenkt ons af en toe een schip, waarna de inhoud van dat schip in beslag wordt genomen. Tegenwoor dig worden de schepelingen gered, maar het schip wordt nog steeds ge plunderd", aldus de NCRV-kalender, waarna er nog aan wordt toegevoegd: „Gejut heet dat". Volgens die kalender spreekt men bij de Texelse VVV daar liever niet over omdat bij die vereni ging daadwerkelijk promotioneel werk voor het eiland wordt gedaan. Toch houdt de schrijver van het stuk het er op dat Texel alleszins de moeite waard De melding dat Texel in de Provincie kalender is opgenomen kwam van NCRV-correspondente M. Visser uit Oosterend, bij wie hij tevens verkrijg baar is. Bij veel boekhandels is hij eveneens te koop. De kalender kost f6,25. Tijdens de wedstrijden van de Wieler vereniging Texel sprong bij de A-jeugd Peter Beers weg uit het peloton en fi nishte met grote voorsprong. Jordi Vinke won de sprint van het peloton. De senioren reden wel hard, maar ble ven goed bij elkaar. Het werd een massasprint, die werd gewonnen door Evert Koopman voor Dirk Vinke en Douwe Dros. Uitslag: B-jeugd: 1. Richard Bouwsma; 2. Jasper Braam; 3. Fedor Eelman. A-jeugd: 1. Peter Beers; 2. Jordi Vin ke; 3. Frans Witte; 4. Udo Visser; 5. Henk Broekman. A-poule senioren: 1. Evert Koopman; 2. Dirk Vinke; 3. Douwe Dros; 4. Edo Kooiman; 5. Jacco Vinke. Zaterdag a.s. om 14.00 uur de grote tijdrit Oudeschild-De Cocksdorp v.v. De foto van Oosterend die de NCRV op de oktober-pagina van haar Provinciekalender drukte. iterdag deden 23 combinaties van Kleppertjes mee aan de „sa- ngestelde" wedstrijd te Dijkgat- is, Op zo'n wedstrijd moet elke iter drie onderdelen verrijden: ressuur, cross en een spring- ircours. es gaat onder toezicht van een vee- elke pony wordt voor en na de :ss gecontroleerd op de hartslag, ikt de hartslag niet goed te zijn, dan onmiddellijke diskwalificatie het ge- g, De drie onderdelen van elke mbinatie worden bij elkaar opgeteld daaruit wordt de prijsverdeling op^ maakt. Voor de dressuur kun je in aal 200 punten behalen. Alles wordt igerekend naar strafpunten. Een rui- die 140 punten behaalt met dres- lur, krijgt daarvoor dus 60 strafpun- j, De cross heeft een tijdslimiet. El- seconde die hij of zij te laat binnen rot kost de ruiter strafpunten. in equipe bestaat uit minimaal drie iters en maximaal vier ruiters van in vereniging. Elke ruiter uit een ;uipe telt ook mee voor de individue prijsuitreiking. equipe van De Kleppertjes bestond Patricia de Vries met Ninco, Annet ssen met Martin, Frouke de Weijer et Moonlight en Bea Timmer met larina. Zij behaalden als equipe een derde prijs. Van de 23 deelnemers van De Klep pertjes kwamen er 16 door alle onder delen heen. Het uitrijden van een cross heeft vele weken training geëist voor elke pony en ruiter. Vandaar de uitslagen van alle ruiters, die alle on derdelen wisten uit te rijden. B-cross: Totaal strafpunten Bea Timmer - Marina 71 2e prijs Patricia de Vries - Nico 89 Evelien Eelman - Lindy 57 Te prijs Colette Kikkert - Patrick 78.4 7e prijs Masja Roeper - Sandy 165.2 Frouke de Weijer - Moonlight 91 Annie Dijkshoorn - Heidy 151.6 Jacqueline Jimmink - Curfen 104.8 Chloë Weel - Storm 129.2 Katja de Boer - Louisa 114.8 Irma de Boer - Ynske 102 Annet Kossen - Martin 86 6e prijs Mariëlle Beers - Noëll 97.6 L-cross: Marieke Dros - Lucky 124 Corrien Duin - Lady D 85,4 Andrea Keijser - Duke 122 Vrijwel alle Kleppertjes-combinaties waren foutloos bij het onderdeel sprin gen. Op het zware cross-onderdeel bleven drie meisjes, Bea Timmer, Eve lien Eelman en Annet Kossen, zonder strafpunten. Dinsdag 30 september houden de agrarische kontaktvrouwen een thema ochtend over studiefinanciering. De ochtend begint om -9.30 uur in zaal „De Poort" (bij de Gereformeerde kerk), Elemert 1, en wordt verzorgd door mevr. M. Nannes-Giesen. Aan de orde komen onder andere de tegemoetkoming in de studiekosten voor kinderen op het voortgezet on derwijs en de veranderingen in de kin derbijslag en studiebeurzen voor jon geren die op 1 oktober 18 jaar en ou der zijn. Dit onderwerp komt niet aan de orde in een van de E.V.A.VrCursussen van deze winter. maakt meer kapot dan je lief is. Meer weten? Haal de Postbus 51 folder bij postkantoor of bibliotheek. Iedere zaterdagochtend haalt Scouting Texel oud papier, lompen en oude schoenen op. De mensen worden ver zocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kun nen worden ingeladen. Bij de oud papier-wagen kunt u ook gereedschap voor de derde wereld kwijt. Komende zaterdag wordt het oude pa pier etc. opgehaald in de volgende straten: 4. Molenstraat, Warmoesstraat, Gravenstraat, Zwaanstraat, Weststraat, Hollewal, Lijnbaan, Gasthuisstraat, Julianastraat. De Waal In De Waal wordt zaterdag oud papier opgehaald. Leerlingen, ouders en leer krachten van de Redmer IJskaschool komen tussen 9.30 en 10.30 uur langs de huizen. Oud papier kan ook worden afgeleverd bij de schapenboet in De Mars te Den Burg, naast het Kotex- gebouw (na 10.30 uur). Bij de onlangs aangevangen tafel- tenniscompetitie vertonen de leden van vereniging Tetak een stijgende lijn in hun spel. Tetak neemt deel met een seniorenteam en een jeugdteam in de vierde klasse. Zaterdag 13 september speelden Fred Mosk, Max Hagedoorn en Lieuwe van de Veen tegen WW 3 uit Onderdijk. Fred en Max verloren hun partijen, Lieuwe won er twee en de dubbel werd gewonnen door Lieuwe en Fred. Dit resulteerde in de einduitslag 7 3. Een week later speelde hetzelfde team in Medemblik tegen Roemer 3. De overwinning van 6—4 was nipt maar verdiend. Winst boekten Lieuwe (drie maal) en Fred (twee maal). Bovendien wonnen zij de dubbel. Max verloor zijn partijen. De jeugdleden Alexander Bakker, Me- lanie van der Kooi en Miriam Gerritsen behaalden een 5—5 gelijkspel tegen Typhoon uit Hoogwoud. Alexander won driemaal, Melanie één maal en Miriam won samen met Alexander de dubbel. De tweede wedstrijd werd een knappe 7 3 overwinning tegen Dito 5 in Grootebroek. Alexander won weder om drie partijen, Syl Roest won één maal en Jofry van der Kooi tweemaal. Jofry en Alexander wonnen samen bo vendien het dubbelspel. Zaterdag speelt het jeugdteam tegen Rats uit Hoorn en het seniorenteam tegen Polisport 3 uit Schagen. Aan vang 14.30 uur in sportzaal „De Ferre- ver". De toegang is gratis. De Algemene Nederlandse Bond van Ouderen op Texel houdt vrijdag de na jaarsvergadering in het dienstencen trum De Buureton. Na een pauze, waarin koffie wordt geserveerd, verzor gen de Flierefluiters onder leiding van Janny Craanen een optreden. Het bestuur van de ANBO hoopt op een grote opkomst. aditiegetrouw start na sluiting ao het zwembad weer een uur sisvrouwengymnastiek in „De wever". Vijfentwintig lessen lang rordt er weer gewerkt in het klei- zaaltje om de mens weer fit en conditie te krijgen of te houden. in half uur grondgymnastiek en daar heen half uur bewegen op muziek. ft laatste is vooral gericht op het uit- 'öudingsvermogen afgewisseld door fiigheidsoefeningen. Gezelligheid is ck van belang. Hosten bedragen 73,50 per keer dat 'en aanwezig is. Voor de trouwe klan- in is er ook een voordelige korting oor de mogelijkheid om vooraf in één «er keer 762,50 te betalen. De kosten 'Man per week gemiddeld 72,50. ssen: Iedere woensdagmorgen met Sondering van de vakanties van 9.00 ei 10.00 uur. De lessen starten op 1 oktober en worden gege- ■ndoor Yvonne Bruining en Nico Stoter. De zon komt 1 oktober op om 6.40 en gaat onder om 18.18 uur. Maan: 26 sept. L.K.; 3 okt. N.M. Doodtij: 28 sept.; springtij: 1 oktober Hoog water ter rede van Oudeschild: Mag 26 september 1.05 en 13.29 g 27 september 28 september 3 29 september a 30 september ''oensdag 1 oktober jjonderdag 2 oktober 3 oktober 4 oktober 1.51 en 14.22 1.55 en 14.30 3.30 en 16.18 5.15 en 18.12 6.28 en 19.15 7.20 en 20.06 8.07 en 20.53 8.53 en 21.37 Voor de komende herfst- en winter maanden staat weer een groot aantal cursussen op het programma. Daarvan zijn er al bekend gemaakt via deze krant en sommigen zijn al gestart. Naast oude bekenden zijn er ook enke le nieuwe cursussen in het pakket dat - via de stichting Vormings- en Ontwik kelingswerk is samengesteld. Er is een splitsing tussen algemeen vormende en creativiteitscursussen. Personen die een uitkering genieten kunnen zich ook opgeven voor de cursussen van de creativiteitscommissie. Voor hen zal een regeling worden getroffen. Algemeen vormend: Avond Mavo: dependance van het Albrechtcollege in Den Helder, voor Texel: gebouw RSG, Haffelderweg 43, Den Burg. Het lesrooster voor dit schooljaar ziet er zo uit: Dinsdag 18.30-20.00 uur: textiele werk vormen 1e jaar; Spaans 2e jaar. Dinsdag 20.15-21.45 uur: Duits 1e jaar; Spaans 1e jaar; Nederlands 3e jaar. Donderdag 18.30-20.00 uur: Frans 1e jaar; aardrijkskunde 2e jaar; Engels 3e jaar. Donderdag 20.15-21.45 uur: wiskunde 2e jaar; Frans 3e jaar. Men kan alle vakken nemen, maar ook 1 of 2 vakken. Er is geen verplichting tot het doen van examen. De cursus is begin september van start gegaan maar bij alle groepen zijn nog nieuwe cursisten welkom. Kosten: voor 1 vak vanaf 7170,— voor 2 vakken vanaf 7180,— voor 3 vakken vanaf 7190,—. Informatie en opgave bij mevrouw C. Ampt-van Oosten, Duinreep 9, Den Burg, 02220-4259. Middenstandsdiploma: De cursus wordt georganiseerd door het Instituut voor Middenstands Onderwijs en wordt gegeven in het gebouw van de RSG, Haffelderweg 43, Den Burg. De cursus is 19 augustus j.l. van start ge gaan en vindt plaats op dinsdag- en donderdag van 19.15-22.00 uur. Kosten: cursusgeld 7395,— boeken 7200,— examengeld 7165,—. Informatie en opgave bij de heer Studulski, Vloedlijn 26, Den Burg, 02220-3323. Lees-, schrijf- en rekengroep, open school, Nederlands voor anderstali gen: Cursus die georganiseerd wordt door de Stichting Basiseducatie i.o. De cursussen worden oo diverse avonden gegeven in d'Ouwe ULO en zijn begin september gestart. Kosten voor open school en lees-; schrijf- en rekengroep 7150,—. Kosten voor Nederlands voor anderstaligen 7200,— deze cursus is alleen voor hen die langdurig in Neder land verblijven. Informatie en opgaven bij Mijkje Uittenbogaard, tel. 02220-4203 of bij Siem Zijm, tel. 02225-741. Groene Kruis Texel; thema's voor ouderen. Cursus georganiseerd door de kruisvereniging. De cursus start in het najaar. Tijd, dag en datum nog niet bekend. Indien men lid is van de kruisvereniging zijn er geen kosten aan de cursus verbonden. Plaats: Groene Kruis-gebouw, Witte Kruislaan te Den Burg. Docenten: Petra Zuidewind en Marja Keyzer. Informatie: Petra Zuide wind, Witte Kruislaan 23, Den Burg, tel. 02220-5501. Muzikale vorming voor volwasse nen: Cursus georganiseerd door de Texelse muziekschool. De lessen wor den gegeven op dinsdagavond en de kosten bedragen ca. 7200,— per per soon. De cursus is op 16 september gestart en duurt tot 1 juli volgend jaar. Voor inlichtingen en aanmelding: mu ziekschool, tel. 02220-3493 of bij de docent de heer B. Tellegen, tel. 5529. Computercursus. De cursus is reeds weer van start gegaan in de RSG, Haffelderweg 43, Den Burg. Er is ech ter nog een lange wachtlijst voor de cursus. Bridge-cursus. Georganiseerd door Bridgeclub Groot Slem. De cursus wordt gegeven op dinsdag of vrijdag om 20.00 uur. De plaats wordt nog na der afgesproken. Kosten: eventueel de zaalhuur. Informatie en contactpersoon de heer P. Zevenhoven, Schilderweg 169, Den Burg, tel. 02220-2964. Tekenen en schilderen. De cursus tekenen start maandag 27 oktober en schilderen dinsdag 28 oktober. De cur sussen worden gegeven in d'Ouwe ULO van 19.30-21.30 uur. Kosten 765,—. Informatie en opgaven, binnen 14 dagen na verschijnen van Texelse Courant, bij de docent de heer F. Vos kuil, Pontweg 118, Den Burg, tel. 02220-3296. Agrarische organisaties: De volgende agrarische cursussen staan op het programma: Klauwverzorgen (1 theorieavond, rest praktijk), start in oktober, kosten 725,— exclusief mesjes. Snoeien en onderhoud erf beplanting. (1 theorieavond, rest praktijk). Start december/januari, kosten 775,—. Informatica landbouw. (6 a 8 avon den), Start januari, kosten 775,—. Cursus onkruidkennis. ((1 theorieles, rest praktijk). Start maart/april, kosten 725,— exclusief boekje. Gewichtsbepaling jongvee. (4 avon den praktijk). Start februari, kosten 725,-. Vakbekwaamheid spuiten in de landbouw, (in totaal plm. 85 lesuren, grotendeels theorie). Start oktober 1987, kosten 7350,—. Cursus 6 heeft in 1984/85 reeds een aantal deelnemers verkregen maar het aantal is nog te klein om de cursus of ficieel aan te vragen. Met ongeveer 20 deelnemers kan deze cursus voor Texel aangevraagd worden. Belangstellenden voor deze cursussen kunnen zich tot 10 oktober opgeven bij Jan Koolhof, Vloedlijn 23, Den Burg, telefoon 02220-2780. Creativiteitscursussen. De hierna vermelde cursussen worden verzorgd door de creativiteitscommis sie. De cursussen kosten per keer 77,50; mits anders vermeld staat. De lessen duren 2 uur. Het volledige cur susgeld dient te worden voldaan tij dens de tweede les aan de docent(e) of indien anders afgesproken ontvangt men een nota. Bij de cursuskosten kunnen nog mate riaalkosten komen. Het aanmeldings formulier moet uiterlijk een week na verschijning in de Texelse Courant worden ingeleverd bij het servicebu reau van de Stichting Ondersteuning Welzijnswerk, gehuisvest bij d'Ouwe ULO., Wilhelminalaan 1, of bij de con tactpersonen in de dorpen: Oudeschild: mevrouw Visser, Loodssin- gel 42; Oosterend en De Waal: me vrouw Van Dijk, Kerkstraat 13; Den Hoorn: mevrouw De Kleijn, de Kuil 3; De Cocksdorp: mevrouw Monen, Kik- kertstraat 10; De Koog: mevrouw Kamstra, Strijbosstraat 10. Telefonisch opgeven is niet mogelijk. Het is verplicht een formulier, voorzien van een handtekening, in te leveren bij het servicebureau van de S.O.W. of bij de contactpersonen. Japanse bloemsierkunst. Mevrouw A. Metselaar uit Amstel veen, lerares aldaar aan de Volkshoge school, geeft op dinsdag 21 oktober van 14.00-16.00 uur in d'Ouwe ULO een demonstratie Ikebana. Kosten 75,—. Indien er voldoende belangstel ling is, wordt er het komend seizoen een cursus Japanse bloemsierkunst gegeven door mevrouw Metselaar. Textielschilderijen schilderen met textiel. Deze cursus wordt gegeven door mevrouw Iny Nahuys. Nadere in troductie is eigenlijk overbodig, gezien het recente artikel in de krant over de expositie van mevrouw Nahuys in het gemeentehuis. De cursus wordt in principe op donderdagmiddag gegeven in d'Ouwe ULO. Aantal lessen 24 (eventueel 12 lessen). Kosten 77,50 per middag. Potten bakken. De docent de heer Jager verzorgt de cursussen in zijn atelier in De Koog. Er wordt met een draaischijf gewerkt en er worden pot ten met de hand gemaakt. De cursus bestaat uit 8 lessen. Dag en tijd wor den in overleg met de cursisten vast gesteld. Kosten 760,—. Naaien voor beginners en vervolg cursus naaien. Deze cursus is voor ieder die graag wil leren naaien en voor mensen die de fijne kneepjes wil len leren. Er wordt gewerkt met bestaande patronen. Naaimachine meenemen. De cursus bestaat uit 8 lessen van 2 uur en begint op donder dag 23 oktober om 19.30-21.30 uur in d'Ouwe ULO. Kosten 760,—. Docente mevrouw De Kleijn-Odinga. Creatieve handvaardigheidsmidda gen. Docente mevrouw Klomp ver zorgt bij haar thuis een zestal midda gen die voor zich spreken. Aanvang, dag en tijd wordt nader afgesproken met de cursisten. Plaats: Thijsselaan 90, Den Burg. Kosten 75,— per middag. Silhouette knippen. De cursus wordt gegeven door mevrouw M. Wieten en bestaat uit 6 lessen. Tijd en dag wor den nader afgesproken. Kosten 745,—. O Textielschilderijen/schilderen met textiel O Potten bakken O Naaien voor beginners en vervolgcursus naaien O Creatieve handvaardigheidsmiddagen O Silhouette knippen Naam: Adres: Telefoon: geeft zich hierbij op voor de volgende cursus(sen). Rondje voor bedoelde cursus zwart maken. Als meerdere personen belangstelling hebben voor een bepaalde cursus graag het aantal vermelden en voorzien van een handtekening. De cursussen zullen alleen doorgaan als het minimum aantal deelnemers wordt bereikt. Texel, 1986 Handtekening

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 7