Voor het weekend ideo cursusavonden 4 en 5 oktober 1986 Artsen Groene Kruis Kerkdiensten Tandartsen Apotheek Gezinsverzorging Alcohol en drugs Noodslachtingen Rijkspolitie Dierenartsen Kustwacht Eierland' Brand/ambulance Helders politieblad negatief over dubbe/deksveer D. F. Pieters nieuwe werkmeester De Bolder Ventilator raadszaal wordt vervangen Zitting Diëtiste Astma, je zult 't maar hebben... 1985 HI J DAG 3 OKTOBER 1986 TEXELSE COURANT PAGINA 3 ■j ^dernemers-aktiviteitënj firma Nauta begint binnenkort iét het geven van korte cursussen )or mensen die zich willen be amen in het maken van video- !Ts, Er kan aan worden deelge- 0men door iedereen met be- igstelling voor video. Bezit van apparatuur is niet nodig. Gedu bde drie avonden wordt alles yar videofilmen uit de doeken ge- jan: de techniek van het opne- ian, welke apparatuur waar en gebruiken, invoegen van ge lid of beeld, etc. De avonden zijn adoeld om aan de hand van prak te voorbeelden en instrukties •at eenvoudige middelen tot bete resultaten te komen. at laatste is van veel belang om het in videofilmen te behouden, ijkals de huidige automatische, mak- ilijk bedienbare apparatuur wordt ge- ruikt is toch enig inzicht nodig om mbehoorlijk resultaat te krijgen. populariteit van het videofilmen neemt snel toe, vooral nu de zg. cam corder (een camera waarin opname en weergaven samengebouwd zijn) op de markt is gekomen. Het is een apparaat dat zo licht en klein is, dat het op de „ouderwetse" filmcamera lijkt en dus makkelijk op vakantie kan worden meegenomen. Het grote verschil met smalfilm is de totaal andere verdeling van de kosten. Videoapparatuur is duurder dan smalfilmspullen, maar het materiaal is veel goedkoper. Videofil men (altijd met gegarandeerd syn chroon geluid) kost aan materiaal om streeks ƒ10,— per uur. Smalfilmen met geluid kost omstreeks ƒ600,— per uur! Andere vïdeovoordelen zijn het makke lijke kopiëren en opnieuw kunnen ge bruiken van de „film" als een opname is mislukt of niet langer bewaard hoeft te worden. Ondanks al die voordelen kan videofilmen echter toch op een te leurstelling uitdraaien omdat het ma ken van een goede videoreportage, fa miliefilm e.d. nu eenmaal een bepaalde vaardigheid eist wil het resultaat niet al te ongunstig afsteken bij wat men 's avonds van vakmensen op de televisie ziet. De kosten van de cursus bedra gen ƒ25,—. Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdag 18.00 uur tot maandag 8.00 uur Dokter K. Eissen, Julianastraat 9, Den Burg, tel. (02220) 2039. Aanvragen visites s.v.p. tussen 9,30 en 10.30 u ur. Spreekuur op zaterdag en zondag van 11.30 - 12.00 uur en van 16.00 -16.30 uur zonder afspraak. Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur Zr. J. B. Mannessen, telefoon (02230) 23024. Uitleen van verplegings- artikelen en informatie: Op de werkdagen van 16.30 - 17.30 uur. Spoedgevallen tel. (02220) 3241. Lidmaatschapskaart meebrengen. Zondag, 5 oktober 1986 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur ds. Kattenberg van Den Helder Kinderoppas in De Schakel Den Hoorn 9.30 uur ds. Verbeek gezinsdankdienst in samenwer king met de zondagsschool De Koog 11.00 uur ds. Verbeek gezamenlijke gezinsdienst met de zondagsscholen van De Waal en De Koog De Waal 11.00 uur dienst in De Koog Oosterend en Oudeschild 10.00 uur dienst in De Cocksdorp De Cocksdorp 10.00 uur ds. C. de Jong, gemeenschappelijke dienst Na afloop koffiedrinken in het gebouw. GEREFORMEERDE KERK Voor zeer spoedeisende tandheelkundige hulp kan men zaterdag om 18.00 uur precies terecht op Hogereind 10, De Waal, en zondag om 18.00 uur precies in het Tandheelkundig Centrum, Witte Kruislaan, Den Burg. Kunstgebitreparatie. Spoedeisende gevallen ook .in het weekend na telefonisch overleg. Tandtechniek Van Kralingen, tel. (02220) 2069. Weverstraat 95, telefoon (02220) 2112. Open van maandag t/m vrijdag van 8.30-18.00 uur. Zaterdag van 11.00-12.30 uur en van 15.00-17.00 uur en zondag van 11.00-12.30 uur en van 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd alleen voor spoedeisende gevallen. Spreekuur: elke werkdag van 9.00-10.00 uur en van 14.00 tot 15.00 uur, Julianastraat 3a, Den Burg, telefoon (02220) 4152. In het weekend kan op zaterdag en zondag tussen 17.00 en 19.00 uur gebeld worden met mevr. N. Schuijl, telefoon (02225) 446. Consultatiebureau voor alcohol en drugs, Molwerk 31/45, 't Horntje. Spreekuur volgens afspraak: telefoon (02226) 413. Zelfhulpgroep voor partners van verslaafden: overdag (02226) 413 of 593, vragen naar Lies of Carla. Voor noodslachtingen bellen op werkdagen (02220) 2182 (slachtplaats); na werktijden en in het weekend (02220) 3541 via TEM-centraie. De bureau van de groep Texel van 1e Rijkspolitie in Den Burg is dagelijks geopend van 9.00 tot '8,00 uur. Het bureau te De Koog is dinsdag- en donderdagmiddag geopend van 4 tot 6 uur. Telefonisch te bereiken, dag en nacht, via tel. (02220) 2644. Den Burg 10.00 uur drs. J. J. T. Salakay 19.00 uur drs. J. J. T. Salakay Uitzending via De Lichtboei s Oosterend 10.00 uur ds. M. J. van Reenen, Harderwijk H 19.00 uur ds. M. J. van Reenen GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat Oosterend 10.00 uur Dienst 17 16.00 uur Dienst E GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg 16.15 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10.00 uur ds. Knipscheer Uitzending via De Lichtboei s BAPTISTENGEMEENTE in Eben Haëzer, Julianastraat 11, Den Burg 10.30 uur Voorganger Joh. Tensen ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag 19.30 uur. Herenkoor zondag: 10.45 uur, Dameskoor Tijdens de mis kindercrèche Den Hoorn: zondag 9.30 uur De Cocksdorp: zondag 19.00 uur fj JEHOVAH'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, Schilderend 10.30 - 11.20 uur Openbare lezing: „Gods nieuws in een wereld vol geweld" 11.20-12.30 u. Wachttorenstudie: E „Neutrale christenen in een bloed bedekte wereld". BAHA'I Iedere woensdag bestuderen van en lezen uit de Bahé'i Heilige Geschrif ten, van 20.00-22.00 uur. Inlicht.: tijdelijk tel. (02228) 896. Alleen voor spoedgevallen telefoon (02220) 2527. Voor meldingen van schepen of zwemmers in nood: Kustwacht Eierland, tel. (02222) 270. Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 02220-2066. Bij geen gehoor 02230-22222. Voor niet spoedeisend ambulance vervoer: 02230-12888, bij geen gehoor 02230-?????. pech-vaic stoV^^^^HKNHP^7?L een groot deeH wen^flUKito gestolen en tot overmaat T foto's ook spoorloos. Het zal je maar gebeuren. De Teso Voor tientallen miljoenen guldens is er gepompt in dit schip-van-bijlep En even hadden wij de ijdele hoop dat wij als politie daar nu niets^ meer hoefden te regelen en dat wij er geen omkijken meer naar had den. Maar nee hoor. De drukte is gebleven, ondanks alle verkeersmaatregelen moest de omleidingsroute opengesteld worden, liepen de wachttijden weer op tot vele uren. Eigenlijk was er niets veranderd. En de politie'moest weer verkeer regelen. Moedeloos word je ervan, als je ziet hoeveel het allemaal gekost heeft en dat er dan nog evengoed politiepersoneel ingezet moet worden om het geheel vlekkeloos te laten verlopen. En de wachttijden voor het pontje in Den Helder mochten niet meer worden doorgegeven aan de verkeerscentrale van de Rijkspolitie in Driebergen, zo bang is men bij de Teso dat de vakantiegangers (lees melkkoetjes) niet meer komen. Nu, wat de redactie betreft, geef die uren maar door, dan weet men wat men zich -op de hals haalt door in de zomer op zaterdag naar Texel te gaan. k Wij hopen dat u net zoveel plezier had in het lezen als wij in het redigeren van ditkorpsblad. Het gewraakte artikel in het korpsblad van de gemeentepolitie Den Helder... Dat niet iedereen even gelukkig is met de nieuwe dubbe/s- deksveerboot van Teso blijkt uit een artikeKtjein het korps blad van de gemeentepolitie Den Helder. Daarin klaagt de re dactie over de drukte aan He/derse zijde van het veer, die volgens het artikel amper verschilt met de drukte in vorige jaren. Het artikel kwam in de openbaarheid doordat de Hel- derse Courant in de editie van vorige week donderdag er in stemmend gedeelten uit citeerde. In het artikel staat dat de Helderse ge meentepolitie hoopte dat zij geen as sistentie meer behoefde te verlenen bij de drukte op het opstelterrein van de veerhaven. Maar dat was volgens de schrijver hard tegengevallen. „Eigenlijk was er niets veranderd". Een onwaarheid, want er is enorm veel veranderd door het in dienst nemen van de dubbeldekker Molengat. Na vraag leerde dat het zo ook niet be doeld was. Domme mensen De redactie van het korpsblad verklaar de niet de werking van de Teso-boot voor ogen te hebben gehad, maar de mentaliteit van vakantiegangers. Het knelpunt in de route die zij volgen ligt bij de kruising Westgracht- Hoofdgracht, waar men onderweg naar de veerboot drie keuzerichtingen heeft. Rechtdoor rijdt men daar rechtstreeks naar het opstelterrein, rechtsaf leidt naar het parkeerterrein en linksaf naar het verlengde van het opstelterrein, dat slechts bij grote drukte in gebruik is. En op die mo menten bleken de toeristen veelal de verkeerde kant op te rijden, wat even als in vorige jaren leidde tot ietwat chaotische situaties waarbij de politie diende in te grijpen. „Ze lezen de bor den niet goed en denken: Hee, daar is de boot, daar gaan we heen. En dan kunnen wij het verkeer gaan staan re gelen. De mensen blijven toch dom", aldus de redactie van het korpsblad, die kennelijk dacht dat bij de inge bruikneming van een ander soort veer boot de mensen intelligenter werden. De heer D. F. (Dirk) Pieters uit Heerenveen treedt met ingang van 1 november in dienst als „werklei- der cultuurtechniek" (werkmeester buitendienst) bij sociale werkplaats De Bolder, de 36-jarige Pieters komt in de plaats van Jaap Kiewiet die naar de montage-afdeling is verkast. De nieuwe werkmeester heeft een rui me ervaring in de sociale voorzienin gen. Hij heeft vier jaar gewërkt bij het sociale werkvoorzieningschap De Marktlanden te Coevorden en de laatste vier jaar vervulde Pieters een zelfde functie als hij op Texel krijgt bij Zuid-Oost Friesland te Heerenveen. Pieters is getrouwd en vader van drie kinderen. Volgens directeur K. Fraanje van De Bolder is het de bedoeling dat Pieters uiteindelijk, na ongeveer drie jaar, de enige werkmeester buitendienst zal De ventilator waarmee de lucht in de raadszaal wordt ververst, maakt veel lawaai en is bovendien versleten. Er moet daarom een nieuwe komen die (compleet met dakopstand, geluiddem per, schakelaar, kabels etc.) ƒ7.850,— gaat kosten. De motor van de ventila tor is al eens opnieuw gewikkeld, maar is nu niet meer te herstellen, wat na twintig jaar gebruik niet zo bijzon der is, al had het college gehoopt het ding nog een tijdje te kunnen gebruiken, zijn. Momenteel worden de 25 WSW'ers die zich hoofdzakelijk bezig houden met het onderhoud van de plantsoenen en andere terreinen in op dracht van gemeentewerken, geleid door twee werkmeesters. Gepaard gaande met enkele kleine or ganisatorische wijzigingen moet in de komende jaren naar een werksituatie met één werkmeester worden toege groeid. Pieters werd gekozen uit 58 sollicitanten, waaronder één Texelaar, die echter niet bleek te voldoen aan de functie-eisen. Onder de sollicitanten bevond zich een grote groep school verlaters (35 a 40 personen) uit het mniddelbaar tuinbouw en bosbouw onderwijs. Ook deze reacties kwamen niet overeen met de tekst van de ad vertentie, omdat daarin werd gevraagd om personen met enige jaren ervaring. Maandag 6 oktober houdt de diëtiste mevr. S. L. Goote, zitting in het Groe ne Kruis-gebouw van 13.30-15.30 uur, alléén volgens afspraak via tel. (02220) 3241. Diezelfde redactie verklaarde geheel niet de bedoeling te hebben Teso af te willen kraken, noemt Texel „een schit terend eiland" en vindt het heel begrij pelijk dat men veel toeristen er naartoe wil halen. Men vraagt echter begrip voor het politiestandpunt en noemt daarbij de nadelen' van de verkeers drukte voor Den Helder zoals het vele foutparkeren op zondagen en de grote hoeveelheid inbraken in auto's. „Terwijl de Helderse middenstand er nauwelijks De Cocksdorp en Eierland Zaterdag wordt in De Cocksdorp en om geving oud papier opgehaald door oudercommissie en leerlingen van de o.l. school. Men wordt verzocht het papier uiterlijk 8.30 uur aan de straat te zetten. 's Middags wordt in de rest van de pol der papier opgehaald door de Strijbos- school van 13.00 tot 15.00 uur. Den Burg In Den Burg wordt door de Scouting de ze week geen oud papier onoehaald Er is niets van de houdt >.00 tót s in de de Ti ling af p 7 ok- juraf- Veranderd bij de TESO-boot' In het korpsblad van de ge meentepolitie Den Helder laat de redactie zich kritisch uit over dé maatregelen die aan de Helderse kant van de TESO-veerhaven politico NieUwedie moest knikken tientallen en de instemmende aandacht die het dagblad eraan gaf. iets mee opschiet, want dat een Hel ders ijsboertje af en toe een ijsje ver koopt aan de wachtende toeristen tikt niet erg aan", aldus de redactie, die daar nog aan toevoegde ook in te zien dat de drukte in vergelijking met vori ge jaren dit jaar ontzettend meeviel. De mededelingen in het korpsblaadje waren voor de eigen (gemeentepolitie-) lezers bedoeld en niet als kritiek op Teso. Publicatie De overname ervan door de redactie van de Helderse Courant die het na drukkelijk onderschreef, maakte echter dat de inhoud ook buiten politiekrin gen bekend werd. „Het artikel is vele Nieuwediepers uit het hart gegrepen", staat er bij vermeld, maar ook hier bleek men iets anders te hebben be doeld. Men is het eens met de kritiek van de gemeentepolitie omdat Nieu wediepers (bewoners van Den Helder) de nieuwe fuik voor de dubbeldekker lelijk vinden. „Hier wordt die fly-over afschuwelijk gevonden en eigenlijk de hele constructie wanstaltig", aldus de redactie die zich bij de collega's van de politie aansluit als het om begrip gaat voor de commerciële instelling van de Texelaars. „Al vervoert Teso er 600 per uur, dat zal ons een zorg zijn." Tenslotte maakt het gewraakte artikel er melding van dat „de wachttijden niet meer mochten worden doorgege ven aan de verkeerscentrale van de rijkspolitie in Driebergen". Daarbij wordt de directie van Teso teveel ver antwoordelijkheid toegeschreven. Het is namelijk niet de bootdienst die cij fers over wachttijden doorgeeft aan de centrale in Driebergen. Niettemin vindt directeur T. Hoogerheide het een goe de zaak dat de verkeersdienst die wachttijden niet meer omroept. „Me dedelingen over de radio dienen bij verkeersdrukte om de mensen een al ternatieve route te laten kiezen. Die is hier niet voorhanden, dus heeft het eerder een negatieve uitwerking op de drukte bij het opstelterrein want ieder een komt nog vroeger en moet nog langer wachten", aldus directeur Hoo gerheide, die vermoedt dat het achter wege laten van de verkeersmededeling best eens iets te maken kan hebben met het satirische radiospotje dat de draak stak met die berichten. Boven dien waren er dit seizoen haast geen wachttijden van betekenis terwijl het totale vervoerscijfer beduidend hoger uitviel dan in voorgaande jaren. In plaats van kaarten. Heden is van ons weggenomen onze lieve moe der en oma Grietje Doldersum weduwe van Johannes van der Bij, op de leeftijd van 81 jaar. Den Helder: T. de Jonge-van der Bij J. de Jonge A. Drijver-van der Bij P. Drijver en kleinkinderen Texel, 1 oktober 1986. Naalrand 33, Den Hoorn. De crematieplechtigheid zal plaatsvinden op maandag 6 oktober om 14.00 uur in het crema torium te Schagen, Haringhuizerweg 3. Gelegenheid tot condoleren na de crematie plechtigheid in het crematorium. Correspondentie-adres: Schiestraat 2, 1784 TP Den Helder. Er zijn zo van die dagen in het leven, dat men even stil blijft staan! Daarom willen wij U allen bedanken voor de warme vriendschap en steun, die wij hebben gekregen tijdens het verblijf van Christiaan in het ziekenhuis. Het was overweldigend!!! Tevens bedankt mevr. H. van Sambeek-Cichosz voor de attenties, die zij van U ontvangen heeft tijdens haar verblijf in het ziekenhuis. Lieve mensen bedankt!!! Frans - Marijke, Sander en Christiaan Stolk Molenlaan 4, De Cocksdorp. Voor de vele schriftelijke en persoonlijke blijken van belangstelling en medeleven tijdens het ziekbed en na het overlijden van mijn lieve man JOOP KLAASEN BOS, zeg ik U hartelijk dank. In het bijzonder dr. Eissen, Bernard Wolf, de wijkver pleging en de bewoners van de Plevierstraat. KI. Klaasen Bos-Vermeulen De Koog, Texel, oktober 1986. Illlllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllll IIMIHIIliilUMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIimillllllll Lieve mensen, bedankt voor alle goede wensen. In het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst. Heel hartelijk dank. Th. C. Timmer-Blooker Op 30 september 1986 werd bij ons heel voor spoedig een meisje geboren. Heel gelukkig en dank baar noemen wij haar Brenda Jurrine Francien Drost Luch Leeffers Bart en Renske Gossepalen 4, 8604 EL Sneek Tel. 05150 - 21271. Jan en Karelien Schouwstra danken familie, vrienden en kennissen voor de heerlijke en onvergetelijke trouwdag. Schilpbanck 34, 1791 WJ Den Burg. Dankbaar en blij geven wij kennis van de geboor te van onze zoon Jacobus Corna/is Willem Zijn roepnaam is Gerard Jacques Hin Henny Hin-Witte Vloedlijn 44, 1791 HK Den Burg Telefoon 02220 - 5166 Texel, 1 oktober 1986. Henny en Gerard rusten van 13.00 tot 15.30 uur. Zojuist ontvangen:, par tij aardewerk o.a. bloem potten, vazen, servies goed, enz., enz. Kom vrij blijvend kijken. Barhorst Meubelhandel, Marico- weg 2a Den Burg. Skibroeken in 5 kleuren 725,— Rabbit Habit, Ko- gerstraat 2. Doe mee met de Abonnee-lotto en 1-2-3 Lottotrekking bij de Atle tiekvereniging. Informatie tel. 4389., Sweaters met of zonder knoopje in 7 kleuren 729,— Rabbit Habit, Kogerstraat 2. Te huur 70 m2 kantoor ruimte, gestoffeerd met keukenhoek en toilet. Uit breiding mogelijk. Voor in lichtingen (02228) 626. Heeft u al zo'n lot van de S.V. Texel gekocht! Haast u, want op is op.... en er zijn er maar 1000. Loten van ƒ100— t.b.v. S.V. Texel te betalen in eens bij aanbieding; 7100,— overmaken op reke- ningnr. 84.07.13.126 t.n.v. Wassenaar i.z. Jubileum verloting (giro Nutsspaar- bank: 5180). Maarten zal op 11 okto ber Abraham zien. Congra tulations van Piet en Janny. Te koop proff. filmca mera Canon, motor- zoom, C8 7.5-60 mm, 1:1.4 Koopje ƒ275,—. B. Witte, tel. 2002. Exlusieve japonnen uit eigen atelier voor betaalba re prijs. Maat 36 t/m 46. Mode „Lisette" Byous, Kogerstraat 4.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 3