Surfclub besluit best seizoen VW '27 profiteert in en minuten na rust terecht clubkampioen )xel 1 uit bekerstrijd oetbafuitslagen uiste vorm voor osterend (ZA) Msnivoetbaltoernooi voor jeugd bij Boys Oefenwedstrijd SV De Koog B-junioren Klaverjasciub Den Burg Bowlingclub krijgt twee nieuwe avonden Bazaar in De Waal K/SSS Jat7 V3A7 der V/S met veel prijzen Texelaars lopen van Dam tot Dam Goed resultaat Kleppertjes en Waddenruiters Pottenkijken bij J. Jager Cursus textielapplicatie nog niet volgeboekt 14 OKTOBER 1986 TEXELSE COURANT PAGINA 5 de verhouding in heeft SVW uit Heerhugowaard de beker strijd tegen het eerste elftal SV Texel gewonnen. Dat was Texelaars zelf te danken of wijten: een 0—1 voorsprong van el werd door slechte concentra- een afwachtende houding oen tien minuten na het begin ide tweede helft omgezet in 2-1 voorsprong. Texel heeft ditioneel altijd" moeite om na rust het spel weer geconcen- tfd en beheerst op te pakken en Ikostte nu, net als tegen Hollan- T (competitie: 1—0 verlies) de doverwinning. startte zondag goed. SVW gaf ilooflijk (voor een derde klasser hors minste) veel ruimte, die goed werd out door de bal geconcentreerd te spelen en de aanvallen via de ugels rustig op te bouwen. Blessures laas heeft Texel nog steeds twee desseerden: Louis Uriot (dijbeen) en non Brand (enkel). Uriot stond wel is maar moest na zes minu- geblesseerd het veld ruimen voor niet geheel fitte Simon Brand. :e kwam conditioneel en qua wedstrijdritme nog te kort, maar was met een zeer grote dosis inzet weder om een steunpilaar voor het hele team. Gevolg van de wissel was echter wel dat de rechterkant steeds ongedekt bleef en Van de Stap (door het 4-4-2 systeem naar het middenveld gezet) te veel in de achterste lijn te vinden was. De meeste aanvallen liepen dan ook via de linkervleugel waar Klaas Dirk Koorn en Gerry Plaatsman herhaalde lijk goed en gevaarlijk buiten om kwa men. SVW kreeg slechts wat kansjes door onderschepte passes of onzorg vuldig balverlies. Bart Heerschap be wees wederom een gedegen sluitpost te zijn met enkele spectaculaire reddingen. Bij een zorgvuldig opgebouwde aanval over links werd Arjan Verseput op de halfplaats aangespeeld. Klaas Dirk Koorn sprintte naar links buiten en werd met buitenkant rechts op maat aangespeeld. Na een kopbeweging en het uitspelen van de voorstopper van SVW maakte Koorn laag en hard het eerste doelpunt voor Texel. Afgezien van een mooie kopbal van Martin Koorn op aangeven van Simon Brand werd Texel in die eerste 45 minuten niet meer gevaarlijk. Vergeefse waarschuwing Terecht wees trainer Post op het te verwachten offensief uit Heerhugo waard. Niet onderschatten en niet op laten sluiten in het eigen 16-meter ge bied waren wijze woorden, maar leken tegen dovemansoren gezegd. Al in de tweede minuut kwam SVW langszij door een schuiver via de voet van Ni- col Schermer (Texel) ondanks het eerst nog wegwerken met het hoofd van Wim van Veen. Zeven minuten later was het wederom raak toen Koos Tjepkema een dieptepass zou wegtrap pen maar de bal ongelukkig raakte en Nicol Schermer te dicht achter zijn achterhoede stond. De rechtsbuiten kon tgen direct doorlopen en met een diagonaal schot Heerschap voor de tweede maal passeren. Wakker Pas toen leek Texel wakker geschud, naar later zou blijken te laat. Ondanks één tegen één spel en een enorme in zet ontbrak het aan geluk om nog een gelijkspel te forceren. Een mooie diep tepass van Verseput op wederom Klaas Dirk Koorn kon niet lekker wor den geraakt door Koorn en werd gestopt door de SVW goalie. Schoten van Van Exel die niet los kon komen van zijn directe bewaker, en Plaatsman gingen net over of naast. Een prachti ge ,,knal" van Brand van ca. 25 meter werd door de SVW keeper losgelaten maar de onopvallende Martin Koorn reageerde te laat om het leer alsnog in te tikken. Tien minuten voor tijd viel Jaco van Trigt in voor de geblesseerd geraakte Verseput en ging rechtsback spelen. Texel bleef aanvallen maar zag alle moeite van tachtig minuten door tien minuten onachtzaamheid teniet gaan. I 11 oktober 1986: ffl|VB, afdeling Noordholland: Ö/Z-Vitesse 3—0 'andia 2-SVO/Z2 1-0 nioren: sees B1-Tex. Boys B1 <el B1-JVC B1 isterend B1-HCSC B3 illen B2-Texel B2 (oog B1-ZAP B2 Boys C1-HRC C3 Hel C2-ZAP C3 hp pillen: I «ge )ütke ndag 12 oktober 1986 ronde KNVB-beker: !'9%Texel (VB, afdeling Noordholland: il 2-Wiron 2 4—0 io2-Texel 3 Texel n.o.g. (oog 2-Watervogels 5 2—2 Boys 3-JVC 6 2-4 desluis 3-Oosterend 2 5—3 an,) nioren: el A1-Succes A1 bronS A2-Tex. Boys A1 mes: ra^Koog-KSV terend-VVS D1-Texel D1 0-1 4-4 5-4 4-2 1-2 10—3 7-0 0-0 2-1 3-1 4-2 0-2 2-2 Op het terrein van voetbalvereni ging Texelse Boys in Den Burg wordt donderdagmiddag een mini- voetbaltoernooi gehouden. Alle jongens en meisjes, dus ook niet- leden, die er zin in hebben, zijn welkom. De inschrijving is om half twee en deelname is gratis. Het is een toernooi vóór, maar ook dóór de jeugd. De organisatie is name lijk in handen van jeugdleden van Texelse Boys. Dit minivoetbaltoernooi is de eerste activiteit van het jeugdco- mité. Als extra attractie kan worden gestreden om een penaltybokaal. Ook wordt niet vergeten de dorst van de deelnemers te lessen, want de organi satie zorgt voor drinken. De deelne mers moeten zich individueel aanmel den. De minivoetbalteams worden ter plekke samengesteld. De eerste aftrap is om twee uur en het toernooi duurt tot ongeveer half vijf. Woensdagavond om half acht spelen de B-junioren van SV De Koog een lichtwedstrijd tegen een juniorenteam van de vereniging Amstelveen. De spelers dienen om kwart voor zeven aanwezig te zijn in de kantine, (tv aan wezig in verband met interland Hongarije-Nederland). een goed gespeelde wedstrijd 'ft Oosterend getoond weer in 'm te zijn door „runner up" Vi- ;enl ise '22 uit Castricum met een 'diende nederlaag naar huis te 'ren. gretig Oosterend heeft op ei- 5nterrein zijn supporters een jli'ttige middag bezorgd door trasteen overwinning ook goed op de grasmat te leggen. Ti ctit V; iop weer genoeg kansen aanwezig waren. Een schot van centrumspits Groot kwam via de vuist van keeper Drijver nog net op de lat. Het mooiste mo ment was het tweede doelpunt van Oosterend. Uit een vrije trap kreeg Joost Brouwer de bal aangespeeld en kon hem opwippend in één keer in de kruising plaatsen. Vitesse drong nog wel. aan, maar het mocht niet baten. Aangeslagen kwam Jonker uit een vri je trap dichtbij een doelpunt. Zijn schot draaide gelukkig voor Oosterend net bij de paal van het doel weg. Het was een derde goal van Oosterend dat Vitesse definitief op de knieën kreeg. De aangespeelde Gep Brouwer was niet zelfzuchtig genoeg en bood zijn broer Rien de kans om zijn goede spel met een doelpunt te bekronen. Op de tweede competitieavond van de klaverjasciub had het koppel Freek v.d. Gracht en Frans Bos een bijzonder goede avond. Na afloop hadden zij maar liefst 7497 punten, waaronder acht marsen gescoord. Hiermee vero verden zij de kop in het klassement. Het kampioenskoppel van de laatste twee jaren Geri v.d. Slikke en Jaap Witte herstelde zich goed van een bij zonder zwakke start toen zij onderaan eindigden op de eerste avond. Nu wisten zij met 6964 punten als tweede te eindigen. Ook Freek en Gerda Vee- ger deden hier weinig voor onder, met 6910 punten werden zij derde, waar mee zij in het klassement prima mee draaien. Datzelfde geldt voor Henk Bakker en Cees Vinke die met 6660 punten voor de tweede keer goed sco ren. Ook Jelle Wiersma en Johan Vin ke die met 6622 punten vijfde werden hebben een prima start in deze competitie. Stand Ie periode na 8 partijen: F. v.d. Gracht-F. Bos 13781 9 Echtp. J. van Heerwaarden 13641 3 Echtp. J. Spaans 13385 4 W. Kamminga-M. Walsweer 13223 3 Echtp. F. Veeger 12976 3 H. Bakker-C. Vinke 12968 6 J. Wiersma-J. Vinke 12964 4 J. Zijm-P. Buysman 12929 1 Vanaf heden kunt u zich opgeven voor het kampioenschap van Texel bij Gerda Veeger, telefoon 02220-2212. Bowlingbond Texel vergroot deze win ter de club met een nieuwe dinsdag league. Door het toenemende aantal leden bleek behoefte te bestaan aan een aparte bowlingavond, los van de woensdag/donderdag league. Er wordt gespeeld van 20.00 tot 22.00 uur in teams van drie spelers, vier games per persoon. De speelwijze is hetzelfde als de andere avonden namelijk met han dicap. Daardoor hebben de beginners net zoveel kans als de gevorderde bowlers. Er zijn nog plaatsen open; nieuwe leden kunnen zich los of per team aanmelden. Ook nieuw is de jeugdleague. Deze wordt op vrijdagavond van 19.00 tot 20.00 uur gespeeld. De leeftijd is van 10 tot 16 jaar. Kosten: 75— per keer. Voor aanmelden of informatie over bei de avonden telefoon 02228 - 672. De dagwinnaars m de A-poule bij de surfwedstrijd. V.l.n.r. André der Berg, Klaas Jan van der Vis Gerard Roeper. Vrouwenvereniging De Waal houdt donderdag een bazaar in de Hervorm de kerk in dat dorp. Tijdens die bazaar worden veel prijzen verloot. Nadat do minee Verbeek de dag om 10 uur 's morgens heeft geopend, wordt een geborduurd kerstkleed verloot, waar van het winnende lot meteen bekend wordt gemaakt, 's Middags gebeurt datzelfde met een geborduurd tafella ken. De hele dag zal er van alles te koop zijn en het rad van avontuur draaien. Bovendien kan men envelop pen met altijd prijs trekken, 's Avonds om 10 uur worden de prijswinnaars van de verschillende verlotingen bekendgemaakt. Bij de beslissende wedstrijd om het kampioenschap van de Wind- surfclub Texel bewees de 18-jarige Oosterender Klaas Jan van der Vis dat hij de titel waardig is door op de Olympische baan vier van de vijf manches te winnen. Goede tweede in het algemeen eindklas sement werd de 20-jarige, eveneens uit Oosterend afkomstige André van der Berg. De strijd ging eigen lijk alleen tussen deze twee sur fers, die al maandenlang elkaar de eer betwistten. Het sterk spelend Oosterend in gevecht om de bal. De Windsurfclub Texel sloot zon dag bij het strandje van Dijksmans huizen met de laatste club wedstrijd op een Olympische drie- hoeksbaan het sportieve seizoen af. Vrijdagavond belegt men de na jaarsvergadering voor de leden, waarbij tevreden kan worden te ruggekeken op een seizoen, dat sportief èn zakelijk geslaagd is. Het grootste moment van deze zomer was voor de surfclub het in gebruik nemen van het min of meer vaste on derkomen op de dijk bij Dijkmanshui zen. Over ongeveer twee weken zal het demontabele gebouw weer ver dwijnen maar het heeft zijn diensten al meer dan bewezen. Door de plaatsing van toiletten enkele weken terug is de accommodatie gecompleteerd en het is de afgelopen maanden gebleken dat die volledig aan de verwachtingen vol doet. „Publiek kan nu blijven, ook al valt er een buitje regen en zo maak je het ook aantrekkelijker voor de re creanten om hier te komen", aldus voorzitter Gerrit Spanhaak van de Surfclub. „Ook de toeristen kunnen hier gebruik maken van onze voorzie ningen om te gaan surfen", voegde Wieb van der Berg eraan toe. Wieb is namens de surfclub verantwoordelijk voor de „Branding promotie", de kust- surfwedstrijden die met pinksteren bij De Koog werden gehouden. De orga nisatie van deze landelijke wedstrijden was zo te spreken over het evenement op Texel, dat besloten is om hier vol gend jaar de finale te varen. Nieuw voor de Windsurfclub was dit jaar de samenwerking met andere tak ken van sport. Zo was de club mede organisator van de kwart-triathlon en verzorgde zij het surfgedeelte van de zaterdag gehouden Wampex. De uit voering van die evenementen is prima bevallen bij de clubleiding en men zal daar zeker mee doorgaan. Gerrit Span- Dit weekend deden Mike Nolting en Norbert Eelman mee aan de tweede editie van de Dam tot Damloop. Deze loop over 16.1 kilometer, van Amster dam naar Zaandam, is in twee jaar uit gegroeid tot een massaspektakel waar aan deze keer zevenduizend mensen meededen. De start vond plaats op de Dam in Amsterdam. Omdat Mike en Norbert bij de eerste 400 lopers mochten star ten, stonden zij pal naast een topper als Gerard Nijboer. Nadat zij de eerste 8 kilometer in 34 minuten hadden gelopen, voltooiden zij deze massaloop in 1 uur en 10 mi nuten. Winnaar werd de Portugees Fernando Mamede in een nieuwe we reldrecordtijd van 45 minuten en veer tien seconden. haak benadrukte zondag dat het bin nen de club alleen maar goed kan lo pen als een groot aantal mensen be reid is zich op volledig vrijwillige basis in te spannen. Behalve die kosteloze hulp wordt de club bijgestaan vanuit het bedrijfsleven via de sponsoring van toertochten als de race De Cocksdorp-Dijkmanshuizen door de verzekeringsmaatschappij Ae- gon en de Lamsvleestocht in het voor jaar. Voorts schenkt bakkerij 't Gouden Boltje uit Oosterend de taarten voor de clubverlotingen en worden de on derdelen van de accommodatie door Vissers Bouwbedrijf tegen een kleine onkostenvergoeding verplaatst met een heftruck, terwijl Rab uit Oudeschild de opslag voor een dergelijke vergoeding verzorgt. Al met al ziet het er voor de surfclub financiel rooskleurig uit, ook omdat de accommodatie reeds is afbetaald. Daarom kunnen de leden ondanks de ze aanzienlijke aankoop erop vertrou wen dat hen geen contributieverho ging te wachten staat. De secretaresse van de club, Elly Kramer-van Cadzand, neemt vrijdag in de ledenvergadering afscheid en stelt haar plaats beschikbaar. Ina Pool is de kandidate voor haar opvolging. Op die avond zullen nog enkele bestuursleden om persoonlijke redenen afscheid nemen. Het enige minpuntje van het afgelopen seizoen vindt de voorzitter het niet deelnemen aan wedstrijden door vrou wensurfers. Hij hoopt dat zich voor volgend seizoen een aantal vrouwen zal aanmelden. Vrijdag is dat punt van discussie op de vergadering. De Kleppertjes en Waddenruiters hebben zondag meegedaan aan een indoor dressuurwedstrijd in Huisduinen. De Kleppertjes hebben er met dit evenement een M- dressuur ruiter bijgekregen: Tineke Kossen. Zij wist met haar pony Pascal twee winstpunten te behalen voor haar L- twee proef. Hierdoor heeft zij nu een totaal van elf winstpunten in deze klasse, waardoor ze het recht krijgt verder te gaan in de klasse M- dressuur. Samen met Evelien Eelman zal ze de komende wedstrijden om de punten gaan strijden. Ook andere combinaties kregen bij de indoor dres suur een winstpunt of prijs. L-drossuur pony's: Collette Kikkert met Patrick 118 punten, tweede prijs; Jacolien de Wit met Isabel 110 pun ten, vijfde prijs. L2-dressuur pony's: Tineke Kossen met Pascal 137 punten, 2 winstpunten, eerste prijs; Hannita de Wit met Tava- rez 127 punten, 1 winstpunt, tweede Gestart werd bij een windkracht van vijf Beaufort. Tijdens de race nam de wind echter af tot drie en dat werkte in het nadeel van André van der Berg omdat die beduidend zwaarder is dan zijn opponent van zondag. In de A- poule streden bij die wedstrijd zeven surfers om de beste plaatsen voor een redelijk talrijk publiek, dat zich had verzameld in en om de clubaccommo datie bij Dijkmanshuizen. Achter de overmachtige Klaas Jan en de deze keer sterk zeilende Gerard Roeper bet wistten André van der Berg en Jacob Roeper elkaar de derde plaats in het dagklassement. Na vier manches ston den ze gelijk, waarna André de vijfde manche winnend afsloot en automa tisch derde werd. In de B-poule was die spanning minder aanwezig en werd de aandacht meer getrokken door Da niël van der Vis, met zijn elf jaar de jongste deelnemer, die de laatste man che van de dag won. Leuk voor de toeschouwers was de strijd om het hardst tussen Daniël en zijn vader Jan van der Vis, 51 jaar en daarmee de oudste deelnemer. Hij deed mee in de A-poule, gelijk met de poule waarin zijn zoon meedeed. De uitslag van zondag is: A-poule: 1. Klaas Jan van der Vis; 2. Gerard Roeper; 3. André van der Berg. B-poule: 1. Niels Kossen; 2. Remco Molenaar; 3. Daniël van der Vis. J. Jager houdt zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur open dag in zijn atelier in De Koog. De komende maanden zal hij een cursus pottenbakken verzorgen en belangstellenden daarvoor hebben bij de open dag gelegenheid kennis te maken met dit ambacht. Zijn atelier is gevestigd aan de Nikadel, nummer 16. Voor de cursus textielapplicatie die Iny Nahuys uit De Koog binnenkort in dorpshuis d'Ouwe ULO wil geven, kunnen nog deelnemers worden inge schreven. Tot welke resultaten deze vorm van textiele kunstnijverheid kan leiden, werd onlangs getoond op de tentoonstelling die Iny Nahuys in het raadhuis had. Veel mensen zijn daar geweest maar hebben de indruk dat het een bijzonder moeilijke techniek is en durven zich daarom niet voor de cursus op te geven. Iny Nahuys wil met de cursus bewijzen dat dit een misverstand is. Momenteel heeft zich een zevental vrouwen opgegeven. Het moeten er meer dan tien zijn om de cursus in d'Ouwe ULO te kunnen ge ven, anders gebeurt het bij de docente (die tien jaar les heeft gegeven in het creatief centrum in Heerde) thuis in De Koog. Opgave kan geschieden via tele foon (02228) 972 (Iny Nahuys) of (02220) 4300 (Ouwe ULO). prijs; Annet Kossen met Martin 125 punten, 1 winstpunt, derde prijs. Bij de Waddenruiters deden twee ama zones mee. Anjo Kikkert wist met haar paard Amber 121 punten te behalen in de L1 dressuur. Deze combinatie heeft het afgelopen seizoen bij elke wedstrijd nog een winstpunt weten te behalen. Omdat haar paard nog erg jong is, is deze combinatie dik tevreden. Annemarie van der Linde kwam met twee paarden uit. Met haar paard Ca- dium reed zij een dressuurproeg die haar een eerste prijs met 130 punten opleverde. Zij kreeg twee winstpunten en is hierdoor in de L-dressuur terecht gekomen. Met haar tweede hengst wist ze 121 punten te behalen in de B- dressuur wat één winstpunt opleverde.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 5