BJSSSS Luchtkasteel. fexelse deelname JOTA ^as weer zeer geslaagd Gamma-dames wonnen topper tegen Casino 3 Wijziging in rit van vrienden van het paard Goede opbrengst collecte geestelijk gehandicapten Bietencampagne zonder problemen Prijzen afhalen Toekomst van boeren op landbouwavond Prijzen verloting op laatste foikoredag Zaalvoetbalcompetitie Damspelers verpletterd Doorgereden Eindstanden surfen Nel Bruining verdedigt titel wintertriathlon "Waarom ruikjealtijdzo naar bier, Papa, als je vergaderd hebt?" Koomen-Harbers opnieuw bovenaan. DRANK Misleidende reclame. Er is wat aan te doen. 86 diNSDAG 21 OKTOBER 1986 TEXELSE COURANT PAGINA 5 Hali (Afrika) was de verstverwijderde van de 178 contacten die leden van touting Texel en Texelse zendamateurs gedurende de JOTA (Jamboree ,nthe air) wisten te leggen. De Texelaars namen van vrijdagavond twaalf iur tot zondagmiddag vier uur deel aan deze internationale zendmani- Ijstatie voor scoutingsgroepen. Een leuk intermezzo werd gevormd door ;(nspel via radiocontacten met de groep Texelse verkenners die in het gekend „nollenkamp" hielden op het eiland. De 29e JOTA betekende de derde jeelname van Scouting Texel. Vorig was er voor sensatie gezorgd in gebouw aan de Bernardlaan, toen Texelaars erin slaagden contact te jen met een station in Australië, jover kwam het ditmaal echter niet, al jjn Mali, moskou, Polen, noordelijk horwegen en Joegoslavië toch ook {onbehoorlijk eind weg. Het mindere tereik was niet te wijten aan de weer somstandigheden. Voor de zender met hoge frequentie-band (waarmee in principe de hele wereld kan worden bestreken) is de cyclus van de zonne dekken bepalend, zo legde Gert Jan één der vijf aanwezige zenda mateurs, uit. Als deze 11-jarige cyclus op een maximum bevindt is het bereik zeer groot. Momenteel zijn er «einig vlekken en duurt het een jaar oltwee a drie voordat het voor de sendamateurs weer écht interessant uordt. Bovendien hadden de resulta- wellicht iets gunstiger geweest als irgebruik was gemaakt van een ge richte antenne. Hu werd er uitgezonden en ontvangen een 34 meter lange, horizontaal over het gebouw gespannen, iraadantenne. Metershoog Meer in het oog springend was de metershoge, staande antenne, die was •angebracht op een palenconstructie het scoutingsgebouw. Deze werd gebruikt voor het zenden met fan twee meter-band. Deze zender is d gevoelig voor hoge en lage druk- jebieden. Zaterdag en zondag kwa- slechts twee van de zeventig con tacten buiten het Neerlands grondge bied tot stand: één vrijwel onverstaan- in West-Duitsland en één Belgi sche in Heist-op-den Berg bij Antwer- i, In het scoutingsgebouw toonden aanwezige jongens en meisjes over t algemeen de meeste belangstelling voor de verrichtingen met de twee --band. Daarmee kon uitvoerig worden gekletst met Nederlandse wllega-scouts, terwijl bij de kogfrequentie-band de voertaal En- jüls was. Slechts enkele Texelse scouts waren voortdurend bij deze render te vinden. De bediening van de render was in handen van de zenda mateurs, envenals de machtiging om aan de JOTA te kunnen deelnemen. Nadat een contact tot stand was ge bracht, kregen de scouts gelegenheid bun zegje in de microfoon te doen. Voorheen was dat bijvoorbeeld in En geland, een land met een hoge De boerenkoolrit van de Vrienden van bet Paard zal niet worden verreden op 26 oktober maar op 2 november. Aan spanningen en ruiters kunnen zich nu reeds opgeven bij mevrouw I. de Wit- Roeper, telefoon 02226-357. De najaarsvergadering wordt gehouden op 7 november in hotel Rebecca in De Waal. De agenda volgt nog. De Nationale collecte voor geeste lijk gehandicapten, gehouden in de week van 6 t/m 12 oktober, had op Texel een uitstekend eindresultaat, namelijk f6.879,05. (vorig jaar f6.522,40). DeV.O.G.T. (Vereniging van Ouders van Gehandicapten Texel) is erkentelijk jegens allen die aan deze collecte heb ben meegewerkt. Na ^ftrek van de bosten is tien procent overgemaakt near het Maartenhuis in De Koog. De opbrengst is gespecificeerd als volgt: Burg f 2.620,10; omgeving Den f570,05; Den Hoorn f327,70; PH. Polder en 't Horntje f408,30; De Cocksdorp f240,00; De Koog f604,60; Oosterend f578,20; De Waal f344,55; Oudeschild f686,60; Eierland en Het Moorden f498,95. „scout-dichtheid", niet het geval. Dit jaar hadden de scouts daar voor het eerst wel toestemming om te praten, hetgeen de contacten via de hoog frequentie-band er veel aardiger op maakte. De Engelsen bleken sterk geï- teresseerd in het verkrijgen van badges en insignes van groepen in het buitenland. Kaartjes Alle contancten, nationaal en inter nationaal, werden genoteerd. De gege vens werden op speciale kaartjes ge zet. Deze worden verstuurd naar de twee zendamateur-organisaties, die de coördinatie van de JOTA in Nederland hadden. Daar wordt voor verdere ver zending gezorgd en als alles goed gaat ontvangen de Nederlandse scoutings groepen tezijnertijd bericht terug, van elkaar en uit den vreemde. In het scoutingsgebouw waren continu vijf tien tot twintig roans, sherpa's en voortrekkers aanwezig. Dat betekent niet, dat ook constant de zenders in de lucht waren. Het laatste radioncon- tact van zaterdag op zondag bijvoor beeld was om half twee, waarna de groep er de brui aangaf en de video's van de zenders van het 40-jarig jubi leum van vorig jaar en de JOTA 1985 ging bekijken. Om half vier werd de knop van de zender omgedraaid, 's Morgens om negen uur, half tien kwam er weer beroering in de gelede ren en werden de laatste uren volge praat. „ORM" betekent zoiets als: her rie op de fregquentie. „Regelmatig was er meer QRM in de zaal", ver zucht zendamateur Gert Jan Moens. Het bleek een internationaal porbleem: een jochie in Zweden riep op een ge geven moment dat hij beter kon wach ten met spreken. Too much „scout disco".... Vossejacht Scouting Nederland hield de zendende massa bezig met rebussen en puzzels. De Texelse groep was zelf ook inven tief in de weer. Zaterdagmiddag werd er een zeer geslaagde vossejacht ge houden, waarbij de aanwijzingen via de radio werden gegeven. Een soort „Op jacht naar der schat" voor de groep verkenners die het weekend op „nollenkamp" was. Dit kamp van scouting Texel voor de eigen leden speelde zich af in de duinen bij het Jan Ayeslag. Er werd overnacht in een kampeerboerderij bij 't Horntje. Scou ting Texel kan terugzien op twee geslaagde evenementen. Voor wat de JOTA betreft was dat met hulp van de zendamateurs Gerrit Keijser (wiens „call" PA 3.CPT/J mocht worden ge bruikt), Gert Jan Keijser, Gert Jan Moens, Pieter Jan van Zutphen en Al- bert Platte (Den Helder). Bij de verloting tijdens de verkoopdag van de Doopsgezinde zusterkringen zijn op de volgende nummers prijzen gevallen: Geel: 309, 355, 479, 106, 147 en 149. Blauw: 326, 4331, 348, 353, 355, 362, 387 en 397. De prijzen zijn af te halen in de kerke- kamer, Kogerstraat. De gezamenlijke landbouworganisaties bespreken volgende week maandag in hotel De Pelikaan aan de Pelikaanweg in De Koog de gebeurtenissen en acti viteiten van 30 september 1985 tot nu. Op die avond zal ir. A. Grijns, direc teur landbouw en voedselvoorziening Noordholland, een lezing houden over het thema „De toekomst van de Ne derlandse boer". Het bestuur van de gezamenlijke landbouworganisaties acht deze avond van groot belang voor de Texelse agrariërs en hoopt dat velen van hen aanwezig zullen zijn. De avond begint om acht uur en ook de gezinsleden van de agrariërs zijn welkom. De verloting die tijdens de laatste fol- kloredag werd gehouden, had het vol gende resultaat: 10e prijs boeren jon gens, blauw 687; 9e prijs schapenkaas, blauw 335; 8e prijs hoes autostuur, blauw 440; 7e prijs waardebon Hema f25,— blauw 401, 6e prijs fles wijn, blauw 470; 5e prijs fles Gouden Boltje, blauw 831; 4e prijs waardebon Jojo jongerenkleding f25,—, geel 921; 3e prijs waardebon Spinboet f100,— blauw 982; 2e prijs fles kruidendrank, blauw 637 en 1e prijs Texels dekbed van meubelhuis Moerbeek, blauw 356. De prijzen kunnen tot en met zaterdag afgehaald worden in hotel „De Lindeboom". Een deel van de zendamateurs en scouting/eden poseert op de stevige, metershoge antenne-constructie naast het scoutingsgebouw, vrijdagavond vóór het JOTA- Startsein. De tweede damwedstrijd in de bondscompetitie tegen SNA uit Heerhugowaard is op een 14—2 ne derlaag uitgelopen. Met invallers voor M. Vittali en K. Bakker was het team verzwakt. Dat er slechts twee bordpunten werden behaald, was flatterend voor de tegenstan der. C. Vinke had aanvankelijk een zeer kansrijke stelling opgebouwd, doch hij zag een tegenactie waar door de rollen werden omgedraaid. G. Dros gaf uitstekend partij aan het derde bord, maar liet in het eindspel een steekje vallen. F. Bos was uit tac tische overwegingen aan het tweede bord opgesteld. Zijn nederlaag was dan ook te verwachten. J. van Heer waarden en W. Bakker zouden hopelijk voor de volle winst zorgen, doch'dat kwam er niet van W. Bakker sleepte er na één stuk achterstand op verdienste lijke wijze remise uit. J. van Heerwaar den kreeg 'ook niet de kansen, die no dig waren voor een zege. Zodoende werden uit deze partijen twee punten behaald en daarbij bleef het. Aan het eerste bord had P. Bakelaar niet veei kunnen bereiken. Een blunder leverde hem een nul op. W. Timmer en H. van de Wetering moesten hun moedi ge pogingen na zo'n kleine vier uur staken. De volgende bondswedstrijd wordt zaterdag gespeeld in Den Helder tegen Turnlust, boot 12 uur. Tijdens de wekelijkse clubavond speel den W. Timmer en L. Boonman de mooiste partij. Zij gingen de moeilijk heden niet uit de weg en probeerden elkaar af te troeven. In de slotfase kwamen zij uit op een puntendeling, voor beiden loon naar werken. M. Vit tali wist in het middenspel een stuk winst te behalen, maar dat zegt tegen K. Bakker niet veel. Vittali kon echter alle listigheden om zeilen en pakte de volle winst. Dat de den ook P. Bakelaar en J. van Heer- Een 43-jarige inwoner van Den Burg constateerde dat een onbekende zijn aan de Binsbergenstraat geparkeerde auto had beschadigd. Het plaatwerk vertoonde een flinke deuk. De volledige uitslagen van de voorbije competitie werden vrijdagavond tijdens de zeer gezellige jaarvergadering in het clubgebouw op Dijkmanshuizen be kend gemaakt. Na aftrek van de twee slechtste resultaten van de zeven ge zeilde clubontmoetingen, rolde de vol gende eindstanden uit de bus: A-poule: 1. Klaas Jan van der Vis 3 punten; 2.André van de Berg 11.7 p; 3.Menno Loning 25.8 p; 4.Mark van Rijsselberghe 26.7 p; 5.Rob de Vey 49.7 p; 6.Jacob Roeper 56.7 p; 7.Jan van der Vis 58.4p. Minder dan vijf klasseringen werden behaald door Ge rard Roeper, Nanco Eelman, Hans van de Berg, André Barhorst en Gerrit Spanhaak. B-poule: I.Remco Molenaar 3 p; 2.Jan Willem van Duin 17 p; 3.Werner Jas 32.4 p; 4.Daniël van der Vis 37.4 p. Een zeer goed resultaat behaalde Niels Kossen met 19.4 punten, maar hij kon zich niet officieel klasseren omdat hij een wedstrijd te weinig heeft gesurfd. Bij het jeugdkampioenschap werd Menno Loning eerste voor Jacob Roe per en Remco Molenaar. waarden tegen resp. F. Bos en H. van der Wetering. Th. Hin mocht niet kla gen, dat hij op het laatst de volle buit kreeg; Sijtsma had meer verdiend. Hans de Beurs raakte al snel in een kettingstelling. Hij offerde een schijf om erohder uit te komen. C. Vinke kwam daardoor echter niet meer in moeilijkheden. J. Trap probeerde ook weer eens een partij te spelen en trof in G. Dros een aantrekkelijke tegen stander. De veteranen in de damsport maakten er een interessante partij van. Topdammer Al jaren wordt in Oosterend een dam- simultaan gehouden met een interna tionaal bekende topdammer. Zo kwa men reeds op bezoek Harm Wiersma, Piet Rozenburg, Ton Sijbrands, Iser Koeperman, Rob Clerc en Jannes van der Wal. Ook dit seizoen heeft de damclub weer een primeur. De vrou welijke kampioen van Nederland is be reid gevonden tegen ca. 40 dammers aan te treden, het is de uiterst talent volle 18-jarige Karen van Lith. Zij heeft een goede staat van dienst en het zal dan ook de vraag zijn hoeveel manne lijke dammers van h'aar klop zullen krij gen. De simultaan is gepland op 6 fe bruari 1987. Om de kosten te dekken wordt dit jaar door de leden een actie gehouden, die bestaan uit de verkoop van Amaryllisbollen. Uitslagen: M. Vittali-K. Bakker 2—0 F. Bos-P. Bakelaar 0—2 C. Vinke-H. de Beurs 2—0 W. Timmer-L. Boonman 1 1 J. v. HeerwrH. v.d. Wetering 2—0 T. Hin-A. Sijtsma 2—0 G. Dros-J. Trap afgebroken Zaterdag wordt in Assen de nationale wintertriathlon gehouden. Deze bestaat uit 22 km hardlopen, 100 km wielrennen en 40 km schaatsen. Aan deze langdurige inspanning zullen ?ich vrijwillig drie leden van atletiekvereni ging onderwerpen, nl. Nel Bruining, Loek van der Vliet en Dirk Bakker. Vo rig jaar werd Nel kampioen bij de da mes. Zij moet dus haar titel verdedi gen. Ondanks het feit, dat zij een week daarna aan de marathon van New York zal deelnemen, heeft zij er geen moment aan gedacht om niet naar Assen te gaan. Het duursporten blijkt haar goed te liggen en ze heeft zich behoorlijk voorbereid. Dat geldt ook voor Loek van der Vliet, die on langs, evenals Nel, goed presteerde in de kwart-triathlon op Texel. Veteraan Dirk Bakker heeft ook al diverse malen zijn kwaliteiten gedemonstreerd. De totale tijdsduur van deze sportinspan- ning bedraagt zo'n zeven tot acht uur. Vooral het schaatsen als laatste onder deel geeft vaak problemen. Door de vermoeidheid zijn de deelnemers vaak niet goed meer in staat de bochten te nemen. In de hoofdklasse zaalvoetbal wa ren afgelopen week geen verrassin gen te noteren, evenals in de twee de klasse. Bij de dames heeft Gamma na een 3—1 zege op Casi no 3 de eerste positie overgenomen. De twee leiders in de hoofdklasse, Gamma 2 en Casino, hadden beiden geen moeite in hun wedstrijden. Casi no won met 7—1 van Alkema. Bert Witte had met vier doelpunten een groot aandeel in de winst. Gamma 2 speelde tegen Nissan, dat in eerste in stantie een 1—0 voorsprong nam. De ze werd pas in de tweede helft door Gamma 2 omgebogen in een 2—1 voorsprong. Nissan maakte nog wel gelijk maar kwam in de laatste fase veel te kort: 7 2 voor Gamma. ZDH pakte uit de laatste twee wedstrijden drie punten. Vorige week werd Ooster end op een gelijkspel gehouden, nu werd Gamma 3 met 5—2 teruggewe zen. Jelleboog won uitermate gemak kelijk van Mantje met 9—1. Marco van der Vis en Dirk de Lugt hadden beiden met drie goals een groot aandeel in de winst. Oosterend 2 is tot dusver de grote verrassing van het seizoen. De ploeg staat nu vijfde op de ranglijst. Ze speelden vorige week 1—1 tegen A O 2000, de meest tegenvallende ploeg van dit seizoen. Oosterend 2 kreeg in feite te kort. In de tweede klasse leek het er heel even op dat Al- bert Heijn zijn eerste nederlaag zou lij den. Gamma 4 nam een 2—0 voor sprong. Toch kon Gamma het sportie ve geweld van Albert Heijn niet aan. Voornamelijk dankzij Martin Bootsma kwam Albert Heijn langszij en won uit eindelijk met 6—2. Nioz, de grote ver rassing in deze klasse, won met 8—1 van Jelleboog. Gamma 5 verloor met 2—0 van Casino 4. In de derde klasse één wedstrijd. Rab 2 moest met 7—4 het onderspit delven tegen Texel 2. Ook in de vierde klasse één wedstrijd. Nioz 2 verloor met 3 5 van Casino 6. Dames Bij de dames heeft Gamma na de 3—1 zege op Casino 3 de leiding van dat zelfde Casino overgenomen. KSMT 2 won met 3 0 van ZDH. Casino 1 won met 8—0 van KSMT 1. In de ju nioren 1 klasse wandelde Casino met 7—2 over Gamma heen. De Koog deed hetzelfde met ZDH. In de junio ren 2 klasse speelden Casino 3 en Gamma 2 met 1—1 gelijk en Texel 5 verloor met 2—0 van Casino 4. Oosterend 2 won met 6—2 van ZDH 2. Uitslagen: Hoofdklasse: Casino-Alkema 7 1 ZDH-Gamma 3 5—2 Jelleboog-Mantje 9 1 Oosterend 2-A O 2000 1—1 Gamma 2-Nissan 7—2 Tweede klasse: Nioz-Jelieboog 8—1 Gamma 5-Casino 4 Gamma 4-Albert Heijn A O 2000 3-Nissan 2 Derde klasse: Rab 2-Texel 2 Vierde klasse: Nioz 2-Casino 6 Dames: Casino 3-gamma ZDH-KSMT 2 KSMT-Casino Junioren 1: Casino-Gamma ZDH-De Koog Texel-Texel 2 Junioren 2: ZDH 2-Oosterend 2 Casino 3-Gamma 2 Texel 5-Casino 4 0-2 2-6 7-3 3-5 1-3 0-2 0-8 7-2 1-7 0-5 2-6 1-1 0-2 Stand kopgroep eerste klasse: KSMT 6-11 Rab 6 11 Texel 6—10 Citroën 6—8 Casino 2 7—8 Stand kopgroep 2e klasse: Albert Heijn 5 10 Nioz 6—8 Gamma 4 6—7 Casino 3 5—6 A O 2000 3 5-6 Programma: Woensdag 22 oktober: 17.15 u. ZDH 3-Casino 5 (j) 17.45 u. Texel 1-KSMT (j) 18.35 u. Texels lamsvlees-Ver.Schilders 19.30 u. Gamma-Sparta 67 20.25 u. Mantje 3-KSMT 2 21.15 u. De Muy-Ver.schilders 22.05 u. A O 2000 2-Oosterend 3 Zaaldienst: Casino Donderdag 23 oktober: 17.15 u. Casino 2-Oosterend (j) 17.55 u. Texel 2-Nissan (j) 18.40 u. De Koog-Texel 3 19.30 u. Nioz-Casino 3 20.25 u. Gamma 5-Albert Heijn 21.15 u. Jelleboog 2-A O 2000 3 22.05 u. Casino 5-Oosterend 7 Zaaldienst: Verenigde Schilders. Vrijdag 24 oktober: 16.45 u. Gamma-ZDH (j) 17.30 u. Casino 1-De Koog (j) 18.15 u. Nissan 2-Oosterend 6 19.05 u. KSMT 3-Gamma 4 20.00 u. Casino 2-Texel 20.50 u. KSMT-Mantje 2 21.45 u. Mantje-Oosterend 22.35 u. Citroën-Rab Zaaldienst: Jelleboog Maandag 27 oktober 17.15 u. Oosterend 2-gamma 2 (j) 18.00 u. Casino 2-ZDH (d) Zaaldienst: KSMT Op de derde competitieavond van de klaverjasclub eindigden Willem Koomen en Rosa Harbers als eerste koppel. Zij behaalden 7065 punten, en met deze score zijn zij weer terug in de kop van het klassement. Het dit jaar voor het eerst samenspe lende koppel Harm de Vries en Cor Hoogenboom werd met 7008 punten tweede. Een sterk spelend koppel, waar in deze competitie nog wel meer van gehoord zal worden. Giel Witte en IJs Witte werden met 6839 punten derde. Halverwege de avond leken zij op een monsterscore af te gaan toen zij al bijna 4200 punten hadden staan, maar dé twee laatste partijen deden zij het wat kalmer aan. Met 6731 punten wérden Piet Buysman en Jaap Zijm vierde, laatstgenoemde had deze avond in Klaas van der Veen een pri ma plaatsvervanger. Dit koppel heeft tot nu toe alle avonden hoog gescoord wat hun een vierde plaats opleverde. Het nieuwe koppel Dick Hendriks en Bea de Ridder behaalde met 6689 punten de eerste hoge score en wer den vijfde. Aan de kop van het klassement zijn Jan en Corrie Spaans weer terug op de eerste plaats, dit ten koste van Freek van der Gracht en Frans Bos die een hele slechte avond hadden en hiermee terugvielen. Voor het kampi oenschap van Texel, waarvan de eerste partij op 31 oktober wordt gespeeld kan men zich, opgeven bij Gerda Vee- ger, tel. (02220) 2212. Stand 1e periode na 12 partijen: Echtp. J. Spaans 20017 4 Echtp. J. van Heerwaarden 19825 5 J. Wiersma-J. Vinke 19603 6 J. Zijm-P. Buysman 19559 2 W. Koomen-R. Harbers 19377 6 Echtp. Fr. Veeger 19255 5 H. de Vries-C. Hoogenb. 19251 6 Fr. v.d. Gracht-Fr. Bos 19047 10 Het kan voorkomen dat u zich genomen voelt door een ad vertentie. Daar kunt u iets aan doen. Want ook voor reclame gelden spelregels. De zogenaamde Reclame Code. Daar moet elke adverteerder zich aan houden. Als u denkt dat dat niet gebeurt, kunt u een klacht indienen bij de Reclame Code Commissie. Hoe dat gaat en wat de Reclame Code precies inhoudt, vindt u in een gratis brochure. Vraag 'm aan. Reclame Code Commissie. Westermarkt 2,1016 DK Amsterdam.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 5