Schooljeugd proefde sfeer voor Texelweek Nieuw hondenpension deze week geopend Tafeltennisers kansloos tegen kampioenskandidaat MST Programma w Geen speelgoedbeurs van de speel-o-theek Afhalen kaarten bonte avond in Oudeschild Klaverjasavond alleenstaanden "oetbalprogramma invang 24 OKTOBER 1986 TEXELSE COURANT PAGINA 9 Zaterdag speelden Max Hage- doorn, Lieuwe v.d. Veen en Fred Mosk tegen Noordkop 2 uit Den Helder. Vooraf stond vast dat het moeilijk zou worden. Fred begon sterk door de eerste set met 21-15 te winnen maar moest de tweede en derde set afstaan aan zijn tegenstander. Lieuwe verloor zijn eerste set met 21-18, won de tweede met 22-20, maar kwam in de derde set tekort en verloor deze. Max verloor zijn partij in twee sets. Het dubbelspel met Lieuwe en Fred achter de tafel werd spannend, de eerste set werd ge wonnen, de tweede set werd verloren met 24-26 (door een randbal). In de derde set lieten ze het afweten en ver loren met 16-21. De overige partijen werden allen in twee sets verloren en zodoende werd het een 10-0 Het jeugdteam met Alexander Bakker, Melanie en Jofry v.d. Kooi speelde te gen Noordkop 1. Alexander bracht de stand op 1-0 waarna Melanie en Jofry verloren. Alexander en Melanie scoor den 2-2 door de dubbel te winnen. Jofry, die steeds beter gaat spelen, kwam toch net iets te kort en verloor haar overige partijen. Melanie kwam eenmaal tot winst en Alexander won ook zijn twee partijen. Hierdoor werd het 5-5 gelijkspel. Op de helft van de najaarscompetitie is het jeugdteam nog ongeslagen. Zondag wordt in Schoorl het jaarlijkse Duintrefferstoer- nooi gehouden. Hieraan nemen deel: Hans Segers, Max Hagedoorn, Lieuwe v.d. Veen en Fred Mosk. Vertrek boot 8 uur. Handbal: 26 oktober: ,,Ons Genoegen" 13.00 uur MST-DTS 59 3 2 november: ,,De Brug", Den Helder: 14.50 uur Watervogels 2-MST 1 Basketbal dames: Zaterdag 25 oktober: Burgemeester De Koninghal, Texel 17.00 u. De Mareis-Pottenwinkel. Afd. Volleybal; Zaterdag 25 oktober: Sporthal De Slenk in Den Helder: 13.00 uur dames HCSC 2-Tevoko 2 13.50 uur heren Adelborsten-Tevoko 2 14.30 uur dames Gamma/Seahawks- Tevoko 1 Sporthal De Drecht in Enkhuizen: 13.30 uur heren DFC 1- Tevoko 1 Zuiderhal in Wieringerwerf: 16.00 uur meisjes/asp. SVN-Tevoko Genieten van Texelse produkten in het Havenrestaurant, met achter de tafel een aanstaande kok in actie. Om half vijf 's morgens op de fiets tegen de wind naar Rotterdam, ver volgens enkele uren in een touringcar op de snelweg, een overvol pro gramma afwerken op Texel, met de voorlaatste boot van het eiland af en tegen middernacht weer in het ouderlijk huis arriveren. Alles op geheel vrijwillige basis. Vrijwel alle scholieren van een middelbare beroepsoplei ding te Rotterdam hadden het voor hun „werkbezoek" aan Texel over. Om alvast sfeer te proeven voor de aan Texelse produkten gewijde week, die het komend voorjaar op hun school wordt gehouden. Dinsdag toerde een bus met ongeveer 45 leerlingen van het Middelbaar Dienstverlenend en Gezondheidszorg Onderwijs (MDGO) uit Rotterdam, over het eiland. Het betrof eerste en derde jaars studenten tussen 16 en 24 jaar, van wie de meesten behoorden tot de afdeling Civiele en Consumptie ve Diensten (CCD). Deze afdeling dient niet te worden verward met een middelbare hotelvakschool. Leerlingen van de CCD-afdeling, die hebben ge kozen voor de consumptieve richting, belanden in principe niet in de horeca, maar zullen als instellingskok gaan werken. Wel is er, net als bij de hotel vakscholen, een restaurant aan de school verbonden. Het is de bedoeling dat de CCD'ers daar komend voorjaar een „Texelweek" houden, waarbij de combinatiemogelijkheden met Texelse produkten zullen worden getoond. EKSndernemers-aktiviteitër^ De 32-jarige Gretha Huysman heeft deze week haar nieuwe honden pension aan de Slufterweg ge opend. De vroegere gezinsver zorgster heeft samen met haar man een groot deel van hun eigen schuur verbouwd tot hondenken nel. Voordat in maart van dit jaar gebouwd kon worden, had ze haar plan een paar jaar moeten uitstel len. Mensen uit de omgeving had den bezwaarschriften ingediend wegens de geluidsoverlast die de honden konden veroorzaken. Na het treffen van preventieve maatre gelen en geluidsmetingen heeft de provincie uiteindelijk toch goed keuring gegeven. De kennel biedt ruime hokken waar de honden verblijven. Dat Gretha (zelf houdster van twee bouviers) nog ver der uit wil breiden blijkt uit de bouw vergunning die ze onlangs heeft gekre gen van de gemeente. Naast de hon denkennel wil ze binnenkort ook een „kattenkamer" beginnen, om zodoen de ook deze beesten te kunnen huis vesten, als de eigenaars op vakantie willen. „De dieren die binnengebracht wor den, moeten ingeënt zijn tegen honde ziekte en ik wil graag dat ze een tatoe agenummer hebben voor de registratie. Wanneer een dier niet ingeënt is, zou ik het risico en verantwoordelijkheid niet willen lopen voor een ziekte die onder de dieren kan uitbreken", aldus Gretha. Naast het houden van een hondenpension, geeft zij ook een cur sus voor honden, waardoor zij goed met deze beesten weet om te gaan. Omdat honden van gezelligheid hou den, dus roedeldieren zijn, verblijven de dieren per tweetal in één hok. Hier bij is wel van belang dat de honden verschillen van karakter of geslacht, anders zou hevige ruzie ontstaan. Van de omgang met dieren, die als hobby begon, hoopt Gretha Huysman nu haar werk te maken. Voor het mogen runnen van een hon denpension heeft ze in 1981 een schrif telijke cursus gevolgd, inclusief een stagepenod^ar^je^veken^3egin 1983 slaagde ze voor het diploma vak bekwaamheid. Het begin is er en ze hoopt in de toekomst samen met haar man, die werkzaam is bij het PEN, ook andere dieren onderdak te bieden. Geïnteresseerden kunnen deze en vol gende week vrijblijvend komen kijken aan de Slufterweg 216. Initiatiefnemer K. Pruijssers, docent en afdelingscoördinator van de Rotter damse opleiding: „Hoe de week eruit gaat zien is nog een kwestie van brainstormen. In elk geval zal er eerst een introduktiefase zijn. Dan worden bedrijven aangeschreven. Onze school geeft een zeer hoge prioriteit aan goe de contacten met het bedrijfsleven. Ons onderwijs moet permanent kun nen inspelen op wat er in de bedrijven wordt verlangd. We hebben in de kor te tijd dat deze opleiding bestaat, een prima relatie met alle grote horeca- en aanverwante bedrijven in Rotterdam en omgeving opgebouwd." Reminder Pruijssers vervolgt: „De tweede stap is zorgen voor een „reminder", een tweede boodschap die de bedrijven aan de eerste uitnodiging herinnert. Daarna komen we in de uitvoerende fase. Daar zijn alleen nog maar ideeën over. Bijvoorbeeld een dag met gere nommeerde chefkoks, een dag waarop wordt getoond hoe Texelse produkten in de grootkeuken zijn te verwerken en een afsluitende dag waarop Texelse producenten en andere vertegenwoor digers van het eiland zijn uitgenodigd. In ieder geval moeten we zorgen dat de Texelweek duidelijk is geconcen treerd, dat de presentatie goed is en er publiciteit mee wordt gehaald. Het zou aardig zijn als een prominente Rotter dammer zoals burgemeester Peper, de week opent." De CCD-coördinator kwam als bezoe- ^Huysma^me^é^vanhaa^ouvj^fs de nieuw hondenkennel. ker van Texel onder de indruk van de variëteit aan eilandelijke produkten. „Door sommige dingen prik je heen, maar er zijn een heel aantal zeldzaam goede produkten, waar ik graag achter ga staan en wil overdragen", licht Pruijssers toe. In zijn enthousiasme zocht hij in augustus contact met Jan Stolk van Havenrestaurant Texel. Stolk bracht de zaak op Texel verder aan het rollen en vroeg de le den van de Stichting Texelse Produk ten Promotie om assistentie. Moeder Kuup Als uitvloeisel van de Rotterdamse en Texelse activiteiten kwam het gezel schap dinsdag de Texelse produkten in levende lijve aanschouwen. Van de op gedane kennis kan dan bij de presen tatie van de Texelweek gebruik worden gemaakt. De kennismaking met het ei land werd vereenvoudigd door de aan wezigheid van mevrouw C. Kuip („moeder Kuup") uit Oudeschild, in haar rol als gids in de touringcar. Toen in Den Burg de bontwinkel van Karlas werd aangedaan en de groep moest worden opgesplitst, verzorgde zij in hotel De Lindeboom een voordracht over Oudeschild en zijn bewoners. De rondrit ging voorts langs Rokerij Van der Star, de Texelse wolonderneming, Gert Coevert en Sint Donatus. Tot ie ders grote spijt ging een bezoek aan mosselvisser Dirk Slik niet door, omdat die deze weken gedwongen stilligt. Ook was het dinsdag te ruw weer voor de garnalenvisserij, zodat het pel len van verse garnalen van Albert Blom geen doorgang vond. De afsluiting van de dag liep echter geen gevaar. In het Havenrestaurant stonden voldoende culinaire Texelse produkten bijeen, om zowel een uitge breid koud als warm buffet te kunnen serveren. Met bijbehorende dranken uiteraard. Vooral Coeverts „liefdes drankjes" waren de scholieren in het goede keelgat geschoten. Totdat de tweehoofdige begeleiding de groep on verbiddelijk drooglegde:....Dat deerde weinig, want de sterk gemotiveerd overkomende Rotterdamse jongeren bleven enthousiast. Aanstaande koks werden door chefkok Willem Roeper achter het fornuis gezet en leerling obers en serveersters hielden nauwlet tend in de gaten of iedereen het naar de zin had. Tekenend was de uitspraak van een jongen, die Texel al 23 maal heeft bezocht: Ik dacht dat Texel geen verrassingen meer voor me had, maar vandaag heb ik een hoop nieuwe dingen ontdekt. Nu alleen nog een keertje parachutespringen De speel-o-theek houdt dit jaar geen speelgoedbeurs. Dit in verband met de groots opgezette speelgoedactie van de CVO-school tesamen met de con tactgroep Zuid Afrika, waarvan de op brengst bestemd is voor de aanschaf van een waterpomp voor een zwarte woongemeenschap in Zuid Afrika. De speel-o-theek wenst deze speelgoedac tie veel succes. Het ligt in de bedoe ling van de speel-o-theek om volgend jaar november zelf weer een speel goedbeurs te organiseren. De Stichting Gemeenschap Oude schild houdt vrijdag 31 oktober en op zaterdag 1 november weer een bonte avond in dorpshuis 't Skiltje. Onder het motto; „Texel, helemaal weg en toch zo dichtbij", zullen diver se Oudeschilders het podium betreden met zang en sketches. Na afloop is er bal. Om verzekerd te zijn van een plaats kunnen inwoners van Oude schild vanaf 16 jaar maandag 27 okto ber van 19.00 tot 21.00 uur toegangs kaarten a 72,50 p.p. afhalen in 't oiii bleem blijft. Vertrek met de boot van 13.05 uur. De dames gaan uit naar Winkel 2. Ook voor de dames wordt het tijd dat er weer eens een paar punten behaald worden. Vertrek met de boot van 11.05 uit De Koog om 10.30 uur). S.V. Oosterend Zondag komt slechts één ploeg van SVO in het veld omdat het tweede en de dames vrij zijn. Zondag 1 speelt de uitwedstrijd tegen Westzaan. De ver dediging en de aanval van Oosterend zitten goed in elkaar maar helaas laten het middenveld en de keeper nogal eens een steekje vallen. Door de bles sure van Piet Koning lijkt Oosterend er niet sterker op te worden zodat op nieuw een nederlaag gevreesd moet worden. Zaterdag 1 speelt thuis tegen Dindua. Thuis of uit maakt een heel verschil voor Oosterend maar ditmaal moet men het doen zonder spits Rien Brou wer die met zijn arm in het gips loopt. Toch moet Oosterend in staat worden geacht een kleine overwinning te be halen. Zaterdag 2 speelt uit tegen DPSV 2. Een gelijkspel lijkt hier haal baar. Hopelijk weten ook de A-junioren tot een gelijkspel te komen in de thuis wedstrijd tegen VZV A1. De B-junioren spelen uit tegen Wieringerwaard B2 en krijgen hun handen hier aan vol. De C-junioren spelen ook uit en wel tegen ZAP C1. Een gelijkspel zou wel een erg goed resultaat van SVO zijn. S.V. Texel Het eerste gaat naar Schagen, een vooral op eigen terrein moeilijk te klop pen tegenstander. Als de groenzwarten in de kopgroep willen blijven meedraai en, dan zal er gewonnen moeten wor den en met de volledige inzet moet dat mogelijk zijn. Het tweede krijgt het in Bergen tegen het op de tweede plaats staande Berdos 2 te moeilijk. Het derde krijgt koploper Schagen 3 op bezoek, een te zware opgave. Het vierde ontvangt rode-lantaarn drager HRC 8, hier moet winst inzitten. A1 krijgt het in Breezand tegen ZAP A1 erg moeilijk. B1 kan thuis van Geel zwart B1 winnen, als ze de Zandtem- mers niet onderschatten. B2 moet het in de badplaats opnemen tegen De Koog B1, waarschijnlijk een te zware opgave. C1 moet in Julianadorp een gelijkspel kunnen halen tegen JVC C2. C2 ontvangt Watervogels C1, een te sterke tegenstander. D1 gaat naar HRC D1, een gelijkspel móet mogelijk zijn. Texelse Boys Dit weekend is er voor de Texelse Boys weer een volledig programma. Zondag vindt de thuiswedstrijd van Boys 1 plaats tegen oud rivaal St. Boys. Deze club is al twee keer door Tex. Boys verslagen in de promotie wedstrijd naar de 2e klas. Of deze wedstrijd ook nu weer eindigt in het voordeel van de thuisclub zal veel af hangen van het hoofd koel houden en de scoringskansen goed benutten. Aanvang 14.00 uur. Terreindienst: Kees Kooy en Dirk Roeper. De Boys 2 speelt eveneens om 14.00 uur de uitwedstrijd tegen BKC 3. Het derde team speelt om 12.45 uur in Den Helder tegen WGW 7. Zondag om 12 uur spelen op het Boysveld de A-junioren tegen ZAP A2 en de dames tegen Wiron 2. Zaterdag gaan de B-junioren naar Wie ringerwaard. Het is gebleken dat ze de beste wedstrijden voor de vaste wal bewaren dus wordt er minstens op een gelijkspel gerekend. Vertrek boot 13.05 uur. De C-junioren moeten op eigen terrein de punten binnen kunnen halen tegen BKC C2. Aanvang 13.30 uur. De meisjes gaan met de boot van 13.05 uur naar Almaar voor de wedstrijd te gen het meisjesteam van Alkmaarse Boys. Verzamelen om 12.30 uur bij het Boysveld. Het recreatieteam speelt zondag om 10.30 uur op eigen terrein tegen S.V.'Texel. De werkgroep voor alleenstaanden heeft met het organiseren van klaverjasavonden een weg geopend voor deze mensen, gezien de opkomst op de eerste avond. Om nog meer al leenstaanden dit kaartspel te laten be heersen wordt wederom een instructie avond gehouden, en wel op woensdag 29 oktober in hotel Den Burg aan de Emmalaan, aanvang 20.00 uur. Door twee ervaren klaverjassers worden de deelnemers op een prettige manier ge leerd hoe zij moeten omgaan met „aas", „nel" en „roem". De werk groep hoopt met inspraak van de deel nemers op deze avond meerdere pro grammapunten door te nemen, om naast de klaverjasavonden meerdere activiteiten te ondernemen. Ook de gevorderde kaarter is op deze avond welkom. Mag 25 oktober 1986: (NVB, afdeling Noordholland: iïO/Z-Dindua, 14.00 uur ISOV-Cocksdorp, 14.30 uur !PSV 2-SVO/Z 2, 12.00 uur jnioren isterend A1-VZVA A1, 14.00 uur fieringerwaard B1- Tex. Boys B1, I.30 uur (boot 13.05 uur) P B1-Geelzwart B1, 13.30 uur i fieringerwaard B2- Oosterend B1, 100 uur OH B1-Schagen B2, 13.30 uur feKoog B1-Texel B2, 13.30 uur AP C1-Oosterend C1, 14.30 uur (boot 3.05 uur) VC C2-Texel C1, 14.30 uur (boot 13.05 'i «else Boys C1-BKC C2, 13.30 uur «el C2-Watervogels C1, 13.30 uur leisjes junioren: ikmaarse Boys-Tex.Boys, 14.30 uur [pillen: -* «.Boys D1-Oosterend D1, 12.00 uur OH D1-Texel D2, 12.00 uur «.Boys E1-ZDH E1, 13.30 uur k Koog E1-Oosterend El12.30 uur Werend F1-Texel F1, 13.00 uur ■OH F1-De Koog F1, 11.00 uur 'oedag 26 oktober 1986: Ie klasse KNVB: Wagen-Texel, 14.30 uur NVB afd. Noordholland: udesluis-De Koog, 14.30 uur Boys-Sint Boys, 14.00 uur DH-DESS, 14.00 uur «dos 2-Texel 2, 12.00 uur Iixel 3-Schagen 3, 12.00 uur 3-Tex. Boys 2, 14.00 uur 3H 2-Hollandia T4, 11.15 uur •'der 6-De Koog 2, 14.30 uur 'el 4-HRC 8, 14.00 uur 2W 7-Tex. Boys 3, 12.45 uur doren: ÏAI-Texel A1, 12.00 uur (boot 11.05 •l) Boys A1-ZAP A2, 12.00 uur ames: ''"kei 2-de Koog, 12.30 uur (boot '05 uur) Boys-Wiron, 12.00 uur kranen: Boys-Texel, 10.30 uur aKoog-De Cocksdorp, 10.30 uur iIn6n reizen: 'Sfdag 25 oktober: (boot 13.05 uur): «•Boys B1, Oosterend C1 en Texel fldag 26 oktober (boot 11.05 uur): Texel A1 em dames De Koog. lser een wedstrijd niet doorgaat, ^afbestellen (02240) 12421. eerste team van ZDH krijgt zon- onbekende DESS uit Sijbe- op bezoek. Mogelijk kan voor verrassing gezorgd worden met goede inzet voor eigen publiek. 14.00 uur. 2 speelt om 11.15 uur thuis tegen T4 uit Tuitjehorn. Met een tweede elftal moet het mo- zijn om goed te spelen. De B- spelen zaterdag om 13.30 uur Schagen B2, op hét veld in Den Terreindienst: Peter Bakker, a de Wit en Ernst Witte. V, De Cocksdorp jtwee weken gedwongen voetbal- st gaat De Cocksdorp zaterdag naar DSV in Opmeer. Aanvang wedstrijd (.30 uur. Vertrek Eierlandsche Huis >.30 uur. Boot 13.05 uur. De Koog eF-pupillen gaan zaterdag uit naar |H in Den Hoorn. Vertrek bij Capri 110.30 uur. De E-pupillen spelen om 1,30 uur thuis tegen Oosterend. •terdag spelen de B-junioren om 1,30 uur thuis tegen Texel B2. Beide •ams zijn ongeveer aan elkaar ge ragd, dus het belooft een spannende «dstrijd te worden, lijdag wordt slechts één thuis- sdstrijd gevoetbald. De recreanten pelen om 10.30 uur tegen De Cocks- uip. Het eerste, dat j.l. zondag tegen VC een enorm pak slaag kreeg, leelt een uitwedstrijd in Oudesluis. aeen slechte start is Oudesluis be- jorlijk opgeklommen, voor De Koog seen zware opgave om zich te her- illen. Vertrek met de boot van 12.05 ii, Het tweede elftal gaat zondag uit larhet sterke Helder 6. Voor De jog weer een moeilijke wedstrijd om it scoren toch wel een erg groot pro-

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 9