Twee brandkasten gekraakt in „Turbo" Drukte bij fancy fair Maritiem Museum s/oo seizoen muzikaal af Hoge scores bij bowling Nel en Annie één bij kampioenschap Verschuivingen bij klaverjassers Verleende bouwvergunningen Nabespreking theaterdag Duinkante rs" met klucht Puzzel.... Aanrijding op parkeerplaats PAGINA 8 TEXELSE COURANT DINSDAG 4 NOVEMBER De bowlingteams maakten deze week zeer goede scores. Tijmen Hilderda gooide voor CBK tegen Strandplevier een mooie 149-game, maar kon hier mee het geweld van Harry van Splun- ter niet stoppen (203 met een gemid delde van 176). Het resultaat was een 5—0 overwinning voor Strandplevier 1. Tinne Witte gooide voor THT een 160-game, maar Irma Braam gooide voor de Luwe Boshoek maar liefst drie 200-games en zo kwam de stand op 4—1. Cocky's Kapsalon had deze week het sterke Reisburo tegenover zich staan en Joop van Hove bleek te veel voor de zich sterk verwerende kapsters: 1—4. De dames van DX 11 hadden een sterke tegenstander in de heren van Hotel De Weal. Anneke Vis- man gooide nog wel een 200-game en 176 gemiddeld rpaar Rob Beumkes gooide voor Hotel De Weal 190 gemid deld en legde zo de basis voor de vier winstpunten. Bij de Schuimkragen was het beroepsvisser Kees Kooiman die goed gooide. Jammer genoeg vist hij vaak achter het net. Ook nu werd met 3—2 gewonnen van Tabakshop 't Cen trum. Het Z-team moest, dankzij goed spel van Henk Stark, alle punten aan De Koogel laten. Marco van der Vis van Eldorado speelde zeer sterk met een mooie 179-game en Loes Zutphen gooide een grandioos hoge serie van 756 maar helaas dit alles mocht niet baten want tegenstander JPK was on verslaanbaar; vooral John van Schaik gooide de sterren van de hemel met een serie van 758 en een nieuw baan record van 227. Bij de Sommeltjes liep het lekker en dankzij een mooie serie van Dirk Trap konden de Baanbrekers toch nog één punt behalen. De spanning was te snijden bij De Me tro tegen Team 24 en dankzij een. net te 184-game van Fred Woerlee en het stabiele spel van Joke Brons kon De Metro toch nog drie van de vijf punten binnenhalen. De dames van Kwartet hadden een ontmoeting met de heren van De Wie lewaal. Ton Witte gooide een mooie 191-game maar Guur Bakker liet zien dat de dames ook kunnen bowlen door 192 te gooien en daardoor met 3—2 te winnen. Ook de dames van Strandplevier hadden een sterk heren team tegen zich en Gery Verseput gooide nog een 200-game maar de sterk spelende Dennis Beumkes van IBS zette een mooie serie neer (725) en een nieuw baanrecord (212) dat gaf Vrijdag zijn de kampioenschappen kla verjassen van Texel van start gegaan met 50 koppels. De. kampioenen van vorig jaar, Nel v.d. Veen en Annie Bakker, wisten meteen deze eerste avond weer de meeste punten te scoren. Als tweede eindig den Carolien Bakelaar en Harm de Vries, die dit jaar voor het eerst samen speelden en beslist een sterk koppel vormen met 7235 punten. Met 7215 punten wisten Annie Vermuë en Marie Timmermans de derde plaats te bezet ten. Vierde werd het koppel Jan Verij zer en Jaap v.d. Slikke met 6926 pun ten. Fenny Hopman en Jaap Witte eindigden als vijfde met 6898 punten. dus een kleine overwinning voor IBS (3—2). Jitze de Ridder van Graaf Spuiterij gooide de hoogste game van de avond (231) en de ook niet slechte game van Hans Lasthuizen van Dubbel El (190) mocht dus niet baten want ook hier ontstond een kleine overwin ning van 3—2 voor Graaf Spuiterij. Dinsdagleague De eerste dinsdagavondleague is weer gespeeld en ook hier waren veel nieu we bowlers die geestdriftig van start gingen. Het nieuwe team van Slagerij de Boer kwam nog niet geheel uit de verf. Hoewel lepe de Boer een mooie 147-game gooide, moest men het af leggen tegen het eveneens nieuwe team de Pindrillers waarbij Peter Wijs beek een goede serie van 524 gooide. Kees Kooiman, ook hier aanwezig, gooide zeer sterk en wist nog een punt te halen tegen de routiniers van Top Oldies waarin Hanneke Veldman na een wat zwakke start terugkwam met een game van 189 en-Kees Keyser de hoogste serie van de avond gooide (706). Het ook al nieuwe team van Cocky's Kapsalon wist mede dankzij nieuwkomer Albert Keyzer met een 167-game een punt te halen tegen Hordifood, dat met zeer veel kracht van start ging; John van Schaik 195; Frans Hopman 172. Bij de dames trio-league ontmoetten de T Fords Klavervier. Tine Groenhof zette een mooie serie neer van 454 met een 178-game en wist hierdoor 2Vz punt binnen te halen. De Pins speelden tegen de Lollipops maar kon den ondanks een goede serie van Rix Veldman (402) maar één punt binnenhalen. Jeugd De jeugdleague is vrijdag ook van start gegaan, maar helaas waren er vier jeugdleden tekort. Er wordt twee te gen twee gespeeld; de kosten bedra gen 75,— per persoon per avond. De Spetters (Marco Koorn, Wendy Zutp hen) speelden tegen Strandplevier 3 (Monique van Splunter, Lutmilla Verse put) en de winst ging naar de Spetters (4 0). Het Gouden Boltje (Kees-Jan Bos, Patrick van Leeuwen) speelden tegen de Starstrikers (Mare Stoer, Menno Schuyl) en hier werd door de Starstrikers met 3—1 gewonnen. Op de vijfde competitieavond van de klaverjasclub waren het op nieuw Harm de Vries en Cor Hoo- geboom die net als in de twee voorgaande weken weer met een hoge score voor de dag kwamen. Deze keer werden zij met 6873 pun ten winnaars van de avond, en worden een bedreiging voor het echtpaar Jan en Corry Spaans, die nog steeds op de eerste plaats in het klassement staan. Fenny Hopman en Ruth de Ruwe wer den deze keer tweede met 6730 pun ten. Nadat zij vorige week ook goed wisten te scoren, zijn zij nu in twee weken van de dertigste naar de twaalf de plaats in het klassement gestegen. Ook het koppel IJs Witte en Giel Wit te komt iedere week weer met een goede uitslag voor de dag, deze keer werden zij derde met 6619 punten en zijn nu hoog op de ranglijst te vinden. An Bakker en Gusta Linneman werden vierde met 6595 punten: de combinatie De fancy fair, die zaterdag in de Jan Drijverschool in Den Hoorn werd ge houden, is een groot succes gewor den. Vooral het rad van avontuur trok veel bekijks, maar ook de andere atracties werden druk bezocht. Zo werden er heel wat foto's verkocht, die tijdens de lessen van de kinderen wa ren gemaakt. De opbrengst stemde de organisatoren tevreden. Adjunct directeur Gijs Afman was blij dat er veel met dat geld gedaan kan worden. Hij kreeg bij de organisatie van de fan cy fair voldoende hulp, onder andere van leden van de ouderraad. Op de fo- tot is één van de leden, Giel Boo gaard, bij het rad van avontuur in actie. Eén van de opengebroken kluizen met daarin nog wat muntgeld dat de daders hebben achtergelaten. In de nacht van vrijdag op zater dag is op vrij spectaculaire wijze ingebroken in de amusementshal „Turbo" aan de Groeneplaats in Den Burg. Twee brandkasten wer den opengebroken waarbij een aanzienlijk geldbedrag werd buitgemaakt. De dader is binnengekomen via het platte dak van een aangrenzend pand. Een lichtkoepel werd verwijderd waar na de onbekende die mogelijk as sistentie heeft gehad, zich kon laten zakken en via een gemakkelijk te ma ken opening in het verlaagde plafond in de amusementshal kon komen. Het openbreken van een grote kluis en een kleinere moet met lawaai gepaard zijn gegaan en veel tijd hebben ge kost. Niemand heeft echter iets ge merkt. De dader(s) konden het pand eenvoudig via de nooduitgang verla ten. Het geld was bestemd als wissel geld voor de Turbo-bezoekers en was verpakt in zakjes. De technische re cherche heeft een onderzoek ingesteld waarbij sporen zijn aangetroffen, Over de aard daarvan en over andere ge constateerde feiten wil men in het be lang van het onderzoek geen gegevens verschaffen. Het gat in het plafond waardoor de inbrekers de amusementshal binnenkwamen. Burgemeester en wethouder hebben aan de volgende personen en instan ties bouwvergunning verleend: Th. Janse, 't Buurtje 1, Oudeschild voor het gedeeltelijk veranderen van een woonhuis; J.D. Stoll, Hoofdweg 86, De Cocksdorp voor het vergroten van een schuur; R.B. Bakker, Boodt- laan 38, De Koog voor het gedeeltelijk vergroten van een hotel/pension; R. Valkenburg, Den Burg voor het ged- deeltelijk vergroten van een bioscoop; Woningbouw vereniging Texel, Den Burg voor het plaatsen van 8 woningwet-woningen en bergingen; A. Backer, Oudeschild voor het bouwen van een garage aan De Mars in Den Burg; J.S. Dijt, Westergeest 10, Den Burg voor het plaatsen van koelcellen; P.C. Hin, Schilderend 24, Den Burg voor het gedeeltelijk uitbreiden van een bijkeuken/douche; J.M. Bergman, Witte Kruislaan 22, Den Burg voor hét bouwen van een carport; J. Sietsma, Bernhardlaan 114, Den Burg voor het bouwen van een schuurtje; G.N. Wit te, Zeebries 16, Den Burg voor het plaatsen van een fietsen-berging; H. Ellen, Lieuwstraat 20, Den Burg voor het plaatsen van een raamkozijn; H. Broekman, Hoofdweg 108, De Cocks dorp voor het plaatsen van een dubbe le garage; PEN bedrijf Texel, Den Burg voor het verplaatsen van een stalling aan de IJsdijk 9 in Oudeschild; G. v.d. Star, De Cocksdorp, voor het gedeeltelijk vergroten/veranderen van een zomerhuisje gelegen aan de Zand dijk 260 in De Cocksdorp; J.C. Groen, Keidelplein 5, De Cocksdorp voor het plaatsen van een garage; Woning bouwvereniging Texel, Den Burg voor het bouwen van 12 woningwet wonin gen aan De Mars in Den Burg; D.S. Boon, Duinroosstraat 3, De Koog voor het plaatsen van dakkapellen; W. Vee- ger, Grensweg 5, Den Burg, voor het vergroten van een woonhuis; C.J. Hooyschuur, Slufterweg 199, Eierland, voor het gedeeltelijk veranderen van een woonhuis; Provinciaal Electricitei- tesbedrijf van Noord-Holland, Bloe- mendaal, voor het vergroten van een electriciteitscentrale aan de IJsdijk 9, in Oudeschild; J. Hennink, Kogerweg 152, Den Burg, voor het veranderen van een garage/berging; Middenweg Vastgoed b.v., Den Haag voor het ge deeltelijk vernieuwen van een stolp- boederij, gelegen aan de Oosterender- weg 34 in Oosterend; B. Eilers, War- moessstraat 63, Den Burg, voor het gedeeltelijk vergroten van een woon huis; C. Boks, Bosrandweg 225, De Koog, voor het bouwen van een hotel en G. Goslinga, Den Burg, voor het plaatsen van een berging, aan de Sluf terweg 152 in De Cocksdorp. Derden-belanghebbenden kunnen te gen deze beschikkingen ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Over- heidsbeschikingen een bezwaarschrift indienen. Nadere informatie hierover is te verkrijgen bij de gemeentesecretarie, afdeling R.O.V., kamer 205. Donen van Kooten: Zeeman O Zeeman. Het seizoen werd zaterdagmiddag in het maritiem museum afgeslo ten met een soundmix optreden van de Oosterender zangeres Do- rien van Kooten, een welhaast tra ditionele toespraak van meesterjut- ter Cor Ellen en de vertoning van de videofilm over de stranding van de Compass Cor Ellen tracteerde de ongeveer dertig aanwezigen in het museum op een aantal smeuïig gebrachte anecdotes over enkele goederen in het juttersmu- seum. Dorien van Kooten nam de mi crofoon van hem over en zong tal van sfeervolle scheepvaartliedjes met on dersteuning van opgenomen instru mentale muziek. Zij bracht onders dere Klomp met Zeiltje, Klokken vj Arnemuiden en Zeeman O Zeeman gehore. Zaterdag werd tevens wert kundig gemaakt dat men vorige dinsdag toch nog de 40.000ste bra ker had verwelkomd. Het was de 78-jarige J.H. Hop uit Breda, die da^jen lang vakantie hield op Texeli logeerde in hotel Den burg. Hophs met een museumpaspoort alle Teie musea bezocht en zei bij het krijg? van de cadeautjes van Maritiem en Juttersmuseum: „Daar had ik eigra een fles jonge Gerretje bij moete hebbe". Cor Ellen vertelt als gebruikelijk zijn smeuïige verhalen. verloopt voor hen tot nu toe met wis selend succes: goede en matige uitsla gen wisselen elkaar af. Als vijfde ein digde deze keer het koppel Frans Ber en Rob Timmermans met 6560 punten. Stand eerste periode na 20 partijen; 1. Echtp. J. Spaans 33636 9 2. H. de Vries-C. Hoogeb. 33004 10 3. J. WiersmaJ, Vinke 32102 9 4. IJ. Witte-G. Witte 31841 12 5. J. Zijm-P. Buysman 31631 4 6. P. en M. v. Heerwaarden 31524 15 7. Echtp. J. v. Heerwaarden 31489 8 8. W. Koomeh-R. Harbers 31411 7 Over de Theaterdag, die UDI op4: tober hield, vindt zaterdag onder Ié ding van Jos van Dijk een nabesprt king plaats. Jos van Dijk is provinci toneeladviseur en hij heeft alle tone bijdragen gezien. Spelers, regisseur en anderen, die op één of andere; hebben meegewerkt aan de Theate dag zijn welkom. De bespreking te 's ochtends om 10 uur en heeft pis in het NlOZ-gebouw op 't Horntje, Toneelvereniging „De Duinkanters'i De Koog heeft „In de vergulde os" studie genomen, een klucht in drie! drijven van Johan Blaaser. Het stul op zaterdag 14 februari onder regie van Klaas Bonne worden opgvoerd De avond krijgt een extra feestelijk tintje omdat deze samenvalt metliï 40-jarig bestaan van de vereniging- Bij het bekijken van de voorpagina; de vorige krant moet menig lezer hs ben gedacht dat de redacteur te vS van het „Kleintje van Gert" had ge dronken. Het onderschrift van de lol met de bassist van de popgroep maal was verkeerd opgemaakt. Hel rechterkolommetje had links moete» staan. We bieden onze excuses aan voor het ongemak bij het lezen en hebben intussen maatregelen genoh om te voorkomen dat zich iets de$ lijks herhaalt. -Red. Plaatschade aan twee auto's ontsto» donderdagmiddag op de parkeerplek aan de Vogelenzang. Een 42-jarige Peugeot-bestuurder die wilde parke reed even achteruit om ruimte te br den aan een tegenligger. Hij botste daarbij tegen een achteropkomende Renault van een 19-jarige eilandgenoot.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 8