7C Teleurstellende tweede prijs voor mannenkoor Luberti-school: geld voor computer bijeen JAAR Klaverjasdrive Oudeschild wielervereniging ^DENOOD DE NOODZAAK BUJFT akkelijke winst ior Cocksdorp ]uo Gïeze/Ran utloze snertrit Astma, Je zult 't maa*" hebben... „Centrum" fascineerde scholieren Bowlers op dreef Alexander Duinker en Map v.d. Zwaag winnen viscompetitie Éénmalige uitkering 1986 Aanwas bij jeugd De vier spelers van de schoiengroep van de bekende toneelgroep Centrum, met rechts de perfecte vertolker van Elvis Presley. Het was voor het eerste sinds twaalf jaar dat het mannenkoor meedeed aan een concours. Aan het jubileumcon cours namen totaal 14 koren deel, waarvan er acht 's middags optraden. Het Texelse koor kwam 's middags als tweede aan bod. De jury, bestaande uit Klasien van der Vinne, Anton de Boer en Ger Hovius, kende voor „zui verheid" unaniem een acht toe, voor „rhytmiek" vijf achten en een zeven, voor „uitspraak" allemaal een zeven, voor „klankgehalte" vijf achten en een zeven en voor „nuancering" vijf ne gens en één 6!4 Nieuwe dirigent Het koor dat een hogere prijs vooral leuk had gevonden voor de scheiden de dirigent A. Kuik, gaat echter niet bij de pakken neerzitten al staat wel een onzekere periode voor de deur. Het is gelukt een nieuwe dirigent te vinden als opvolger van Kuik. Het is Martin Visser uit Den Helder, onder wiens leiding vrijdag 14 november voor het eerst wordt gerepeteerd. Het eerste openbare optreden onder De Visser is het kerstconcert dat op 20 december wordt gegeven. De nieuwe dirigent en het bestuur van het man nenkoor zijn een proefperiode van drie maanden overeen gekomen. In die tijd zal moeten blijken of koor en dirigent elkaar liggen. De Visser is sedert 17 jaar dirigent van een katholiek kerk koor in Den Helder en sinds 5 jaar te vens van een mannenkoor in Groote broek. Verder geeft hij privémuziekles- sen en is hij organist van de r.k. kerk in Den Helder. De muziekvereniging „Excelsior" die ook geleid werd door de heer A. Kuik is er tot dusver nog niet in geslaagd een nieuwe dirigent te vinden. De Klaverjasclub Oudeschild houdt vrijdag 14 november een open klaver jasdrive ten bate van de Vara speel- goedaktie. Tijdens het klaverjassen wordt er niet gewisseld van compagnon. De drive begint om acht uur in dorps huis 't Skiltje. „kleintjes" hun eigen wedstrijd reden. Op de jaarlijkse feestavond in d'Ouwe ULO werden zaterdag de winnaars van de voorjaars- en zomercompetitie be kend gemaakt en de prijzen uitgereikt. Uitslagen voorjaarscompetitie: A-klasse: 1. Evert Koopman, 2. Hans van Osch, 3. Dirk Vinke. C-klasse: 1. Jan Buis, 2. Dick Tensen, 3. Simon Appel. Jeugd: 1. Henk Broekman, 2. Stephan Kikkert, 3. Peter Beers. Zomercompetitie: A-klasse: 1. Dirk Vinke, 2. Edo Kooi man, 3. Evert Koopman. A-jeugd: 1. Henk Broekman, 2. Peter Beers, 3. Jordi Vinke. B-jeugd: 1. Richard Bousma, 2. Jasper Braam, 3. Fedor Eelman. AMNESTY INTERNATIONAL |s SDAG11_NOVEMBER_198^ uitslag van 3—5 van de jstrijd Go Ahead tegen Cocks- jdoet vermoeden dat de dur- het zwaar hadden in Alkmaar, tegendeel is waar. In een re- jachtige beginfase was het di- t al Cocksdorp dat het initiatief regelmatig voor het doel Ahead verscheen. Toch ast tot de twintigste minuut ge- ;ht worden op de eerste treffer Henk van der Star, die een ifzet van rechts van dichtbij ihoot. Ahead hanteerde voortdurend de enspelval met succes, de spitsen Cocksdorp trapten er bij herhaling under er lering uit te trekken. Toch Cocksdorp de beste kansen leren, maar de goed op dreef zijn- doelman van Go Ahead had een dag en verrichtte goede reddin- ln de veertigste minuut kwam ksdorp op 0—2 toen de bal einde eens door de voorhoede van ksdorp werd teruggelegd op de meegekomen Dennis Vonk die af twintig meter keihard inschoot. R:na deze treffer kwam Cocksdorp jweg toen doelman Rob Vonk bij uitbraak van Go Ahead nog net 6 zag de bal te onderscheppen, idat de spits van Go Ahead kon te- scoren. In de tweede helft kwam >rp wederom goed weg, toen eerste minuut een schot van rechtsbuiten van Go Ahead op de iet veld weer inspatte. Kennelijk ter geschud, trok Cocksdorp weer aanval en het was in de tiende mi- Roberto Casciola die al enkele in in een goede positie voor het van Go Ahead was verschenen, niet faalde en voor 0—3 zorgde, iksdorp bleef wel komen zonder dat gevoetbald werd, mede door- enkele spelers teveel op de solo gingen zonder hun medespelers ibij in te schakelen. Het mooiste Ipunt viel in de vijfentwintigste mi- en kwam op naam van Herm van Beek, die ondanks dat hij gehin- Tó werd door enkele Go Ahead- lers vanaf eigen helft oprukte, de lenspelsituatie van enkele medespe- omzeilde door alleen door te gaan, met een bekeken lob de uit zijn Sïl gekomen keeper van Go Ahead reschalken. Toch kwam Go Ahead ug, mede doordat Cocksdorp on- gvuldig begon te spelen. In de der- te minuut werd het 1—4 toen de van Go Ahead ongehinderd kon alenEnkele minuten later werd 2-4 toen de rechtsbuiten in bui' spelpositïe scoorde. Kort voor dit ïlpunt was Cocksdorp een vijfde Ier onthouden, toen Dennis Vonk vrije schop scoorde, maar we re vermeend buitenspel werd afge- I. Toch kwamen de durpers in de endertigste minuut wel aan de vijf- I door een penalty. Een schot rt Wijsman op het doel van Go r eau werd door de back van deze eg op de doellijn met de hand aan- r raakt. Aanvoerder Maarten Boon irok het vonnis. Kort voor tijd am Go Ahead nog op 5—3. Gezien aantal kansen had de uitslag in het irdeel van Cocksdorp veel groter jnnen zijn. zaterdag avond verreden snertrit de MAB-club Texel is gewon- idoor Henk Gieze en kaartlezer ar Ran. Dit duo slaagde er als ge in om de route foutloos te litzetter Peter Daalder had een lan en vrij moeilijke route op papier ge- Zestien inschrijvers hadden zich ide start bij de fa. Schoenmaker «jemeld. De rit ging vanaf Den Tg over de Hogeberg, een ronde jr Westergeest en Zuidhaffel, naar |deschild. Dan werd onder de dijk ?r naar Oosterend, via 't Noorden F)e Waal weer terug naar Den Burg 'den. Vanaf Den Burg reed men via Westen naar Paal 9 waar de finish Als men de rit foutloos had gere- Istond er op de controlekaart ■wtensoep met worst". De uitslag Ideze puzzelrit werd bekend ge- fkt in strandpaviljoen Paal 9, waar b snert werd geserveerd. Uitslag itrit: 1. Gieze/Ran, 0 controles 40 |uten, 40 strafpunten; 2. Bert Keij- 1 controle, 27 minuten, 57 straf- Elen; 3. Dirk Westerlaken 2 contro- 25 minuten, 85 strafpunten; 4. ■s Hin 3 controles, 18 minuten, 108 l'punten; 5. Peter Hin 3 controles, [wnuten, 127 strafpunten. Penstand kampioenschap 1986 met Péén rit te rijden: |eter Hin 54 punten, 1. Dirk pterlaken 52 punten, 3. Paul van fawaarden 50 punten. [Volgende rit is de Sinterklaasrit op (november. Deze rit telt niet mee 1 het kampioenschap 1986. TEXELSE COURANT PAGINA 7 De leerlingen van het Lager Beroeps Onderwijs en de Rijksscholengemeen schap konden donderdag en vrijdag getuige zijn van een boeiende en over tuigende voorstelling van de schoien groep van de bekende toneelgroep Centrumuit Amsterdam. Eeuwig Jong" is de titel van het toneelstuk, waarin de vier spelers zich in tien ver schillende rollen uitleefden. De hoofdfiguur, de 14-jarige Lisa, leeft in een gezin, waarvan haar ouders nog altijd buigen voor Elvis Presley. Hun betrokkenheid bij Elvis is zelfs zo groot, dat ze via buurthuizen en kanti nes hun jeugdidool imiteren. Als de ouders, tegen Lisa's wil, door haar vriendje uitgenodigd worden voor hun bijdrage op een schoolfeest, ontstaat een kloof tussen haar en haar ouders, leder gaat zijn weg, de ouders gaan door met hun repertoire en Lisa trekt De bowlingroutiniers van Top Oldies en Hordifood speelden tegen elkaar en zorgden voor veel spanning want even leek het erop dat de Top Oldies met de eer zouden gaan strijken, maar dat viel tegen. Dinie Nicolasen van Hori- food zette even haar beste beentje voor en gooide een nieuw baanrecord van 221 en dat deed de Top Oldies de das om: eindstand 3—2. Slagerij De Boer wist voor het begin nog niet wat voor vlees men in de kuip had tegen de Strijkers en dat kostte ze dankzij een mooie serie van Fred Woerlee en een 156-game van Theo Zuidewind vijf punten. Bij de woensdag/donderdag bowling league was het deze week zeer span nend. Team 24 wist dankzij Johan Dankaart van het goed spelende eldo- rade (met Max Hagedoorn) in de hoofdrol twee punten te pakken. Bij Strandplevier 1 gooide Bram de Ridder een nieuw baanrecord van 241 en leg de zo de basis voor de 4—1 overwin ning tegen de Baanbrekers, waarbij Jeannet Keyzer haar eigen record ver beterde. Het Z-Team wist door goed spel van Corinne Plaatsman twee pun ten af te snoepen van het geroutineer de team De Luwe Boshoek. CBK, dat helaas weer met twee man speelde, moest de volle winst aan het constant spelende Dubbel El laten. Cora Groen wist voor het Reisburo vier punten te halen tegen THT waar Tine Witte nog een mooie 169-game noteerde. Coc- ky's Kapsalon moest zonder tegenstan der spelen, daar Graaf Spuiterij de no dige problemen met de aanloop had. Graaf haalt een andere keer in. De da mes van DX 11 kregen geen poot aan de grond bij de Sommeltjes en toen Maatje Tjepkema nog een mooie 191-game gooide, zonk hun de moed in de schoenen en moesten zij alle punten aan de Sommeltjes laten. De Kwartet-dames ontmoetten de dames van Strandplevier 2 en ondanks een mooie 657-serie van Gerry Verseput kon het Kwartet-team toch nog vier punten binnenhalen. De Koogel had het moeilijk tegen het sterk spelende Metro-team waar vooral Fred Woerlee weer zeer goed gooide (170-176) en dankzij een 213-game van Peter Veld man kon De Koogel op het nippertje nog één punt halen. Op baan drie en vier vond een onderonsje van de twee teams uit De Waal plaats. Hotel De Weal en de Wielewaal speelden tegen elkaar, maar de heren van Hotel De Weal waren dusdanig geïmponeerd in bij haar vriendje, waar ze snel spijt van krijgt. De voorstelling, waarin veel nummers uit het Elvis-repertoire wer den gezongen, wist het jonge publiek van het begin tot het einde te boeien. De zes zeven voorstellingen, die de leerlingen jaarlijks te zien krijgen, wor den voor één derde deel door de ge meente gesubsidieerd. De rest van het geld wordt door de school zelf bijgedragen. Miriam van Oortmerssen had deze voorstelling al eerder gezien in Amster dam. Omdat ze een gunstige indruk had gekregen, hebben wij Centrum uitgenodigd. Vroeger nodigden we groepen uit naar aanleiding van goede recensies. Maar enkele van deze to neelvoorstellingen vielen tegen; daar om zijn we op deze methode over gestapt. Dat de toneelvoorstellingen gewaardeerd worden, blijkt wel uit de vele leerlingen die zo'n toneelavond vrijwillig bezoeken. De volgende keer verstrekken wij kaartjes, om zodoende het aantal bezoekende leerlingen exact te registreren. In februari hebben we een Engels gesproken stuk", aldus de heer M. de Weyer, conrector van de Rijksscholengemeenschap. door Ton Witte van De Wielewaal, die een baanrecord gooide van 235, dat ze maar één punt konden binnenhalen. IBS liet het afweten- tegen Tabakshop 't Centrum, maar kon toch nog twee punten halen. JPK had het ook moei lijk tegen de Schuimkragen, maar dankzij het berekende gooien van Piet Kok, met een game van 201 en een serie van 714, konden ze ondanks een fel tegenwerkende Martin Witte van de Schuimkragen toch nog net alle pun ten in de wacht slepen, waardoor zij nog steeds op de eerste plaats staan. Bij de donderdagmorgen-dames speel de Tabakshop Mets tegen Klaver Vier en ondanks de mooie serie van Janny Mets van 471 kon Tabakshop Mets geen punten halen. Bij de Pins gooide in de eerste game geen van de dames boven de honderd, toch wisten zij nog twee punten te halen tegen T-Fords. Wil Rovers van de Lollipops begon met een sterke game van 168 maar haar team was toch niet opgewassen tegen het maar met twee man spelen de CCM. v Jeugdleague De jeugdleague speelde deze week met een volledige bezetting. Team Mets Points speelde tegen 't Gouden Boltje dat in nieuwe shirts was gesto ken. Kees Mets gooide een 110-game en Angelique Mets een 115-game. Bij het Gouden Boltje gooide Kees Jan Bos een 100 en Patrick van Leeuwen een 84-game. De eindstand werd 2 2. De Spetters gooiden zeer sterk: Marko Koorn 154 en Wendy Zutphen 160. Er werd met 3—1 gewonnen van Star- strick waar Mare Stoer 115 gooide en Menno Schuil een 123-game haalde. Bij Sparetime gooide Marcel Witte een 102-game en legde zo de basis voor de 3—1 overwinning op Strandplevier 3 waar Ludmilla Verseput een 77-game gooide en Monique van Splunter een mooie serie gooide. Uitslagen: Hordifood-Top Oldies 3—2 Slagerij de Boer-Strikers 0 5 Cocky's Kapsalon-Pindrillers niet gespeeld Eldorade-Team 24 3—2 Strandplevier 1-Baanbrekers 4—1 Luwe Boshoek-Z-team 3—2 Dubbel EI-CBK 5-0 Reisbureo-THT 4—1 Cocky's Kapsalon-Graaf Spuiterij niet gespeeld Sommeltjes-DX 11 5 0 Kwartet-Strandplevier 2 4—1 Metro-De Koogel 4—1 Wielewaal-Hotel De Weal 4—1 Tabakshop 't Centrum-IBS 3—2 JPK-Schuimkragen 5—0 CCM-Lollipops 4—0 Tabakshop Mets-Klaver Vier 0—4 T-Fords-Pins 2—2 Het Texels Christelijk Mannenkoor is zaterdag enigszins teleurgesteld teruggekeerd uit Haarlem, waar werd deelgenomen aan het con cours dat werd gehouden ter gele genheid van het 100-jarig bestaan van de Christelijke Zangersbond. Het koor veroverde 325 punten. Aangezien voor een eerste prijs 340 punten nodig zijn, moest genoegen worden genomen met een tweede prijs. Een troost was dat die middag géén der deelnemende koren verder kwam dan een tweede prijs. De jury was blijkbaar streng. Het Texelse Mannen koor was lang de slechtste niet; één koor scoorde 's middags iets hoger door 326 punten te halen. Zangers en dirigent waren het erover eens dat ze zowel het verplichte nummer „Steel Away" als het vrije nummer „Avond klokken" goed hadden vertolkt en in eerste instantie, aan de hand van de toegekende puntentallen was men er van overtuigd een eerste prijs te heb ben behaald. Later bleek dat een an der honoreringssysteem werd toege past dan bijv. bij fanfarekorpsen en dat een eerste prijs pas bij tenminste 340 punten werd gegeven. Alexander Duinker en Map van de Zwaag zijn in de resp. jeugd- en seniorenklassen kampioen 1986 ge worden in de viscompetitie van de sportvissersclub. In de totaal 13 ge organiseerde wedstrijden, is er door de 185 vissers in de senioren klasse 131.24 meter vis gevangen. De jeugdafdeling ving in totaal 18,71 meter, verdeeld over 25 deelnemers. Eindstand seniorenklasse: 1. Map v.d. Zwaag 1309 cm; 2. Aad Souwer 1196; 3. Paul Verhagen 1187; 4. Rein Kuyper 1057; 5. Willem Pronk 851; 6. Pierre de Kroon 824; 7. Cor Eind september zijn aanvraagformulie ren verzonden aan hen die ook in 1985 een eenmalige uitkering hebben ont vangen van de gemeente Texel. Deze formulieren moeten, met de daarbij behorende bewijsstukken, voor 15 no vember a.s. bij de Sociale Dienst wor den ingeleverd. Degenen die in 1984 een uitkering hebben ontvangen en die tevens voor een uitkering in 1985 in aanmerking kwamen of in aanmerking zouden zijn gekomen, kunnen alsnog een aan vraagformulier bij de Sociale Dienst ophalen. Ook deze formulieren dienen voor 15 november te zijn teruggezonden. Huisman 802; 8. Dirk Roeper 754; 9. Theo Buren 602; 10. Frans Bos 601; 11. Jaap Krölls 589; 12. Kees Jaap Bakker 569; 13. André de Geest 495; 14. Willem Moor 423; 15. Fup Zegel 385; 16. Willem Verhagen 370; 17. Ma- rius Stevens 299; 18. Niels Vinke 245; 19. Hans Jansen 184; 20. Jan Heet- huis 179; 21. Herman Boks 161; 22. Willem van Aperlo. Eindstand jeugdafdeling: 1. Alexander Duinker 1013; 2. Jan Ja cob Keijser 798; 3. Alexander Boks 60; 4. Stefan Raateland 0. Zondag werd de eerste wedstrijd in de winterserie gehouden. Van de zes deelnemers wist alleen Paul Verhagen twee vissen met een totaallengte van 38 centimeter te vangen. De volgende wedstrijd is op 23 november om 8.30 uur bij 't Horntje. Het bestuur van Wielervereniging Texel kijkt terug op een geslaagd seizoen. In tegenstelling tot in de meeste andere sportverenigingen, was er bij de wielervereniging een kleine groei van het aantal jonge leden. In de zomercompetitie werd, door die toename van jonge re leden, de jeugdklasse verdeeld in twee categoriën, waardoor de De Lubertischool van De Koog kan zijn computer gaan kopen, want de fancy fair die zaterdag werd ge houden om het benodigde geld bij een te krijgen is een groot succes geworden. De netto-opbrengst was f2500— en dat overtrof alle verwachtingen. Vooral 's morgens was het bijzonder druk in de school waar de fancy fair werd gehouden in de centrale hal en de lokalen. Organisatie en uitvoering van de fancy fair (op initiatief van Ger- da Bloem) was in handen van onder meer bestuur en enthousiaste ouders. Het publiek kon naar hartelust mee doen aan allerlei spelletjes, pannekoe ken eten, naar de video kijken, pony rijden en het was ook mogelijk zich te laten schminken. Het slechte weer maakte het ponyrijden minder aange naam, maar voor de rest was er niets te klagen. Bij het Rad van Avontuur waren enkele bijzonder kostbare prijzen te winnen: twee fietsen. Ze werden gewonnen door resp. Lenie Kikkert en Jan Rijk. De foto werd gemaakt in de centrale hal van de school op het mo ment dat de tweede fiets in de verlo ting werd gebracht.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 7