Verdiende zege voor Texel 1 >ïem Bremer-toernooi iu al goed bezet De Koog verliest op de valreep ZDH klopte MOC Boys niet verder dan gelijkspel jetbaluitslagen imclub Oosterend mdf dammiddag Mareis verloren onnodig Overtuigende winst voor handballers Oosterend wint boeiend duel in Oosthuizen )rganisatie zoekt sponsors voor tekort op egroting van zaalvoetbaltoernooi J IS PAG 11 NOVEMBER 1986 TEXELSE COURANT PAGINA 9 aanvallend spelende Oosthuizen leed vaak al op het middenveld balverlies door goed storend werk van vooral Beintema en De Vries. De meestal daarop volgende SVO-counters bleven echter ook zonder succes. Vooral Er- win Koning had het bijzonder moeilijk met de buitenspelval van de Oosthuizen-defensie. Keer op keer werd de Oosterend-aanvaller door scheidsrechter Langedijk teruggefloten, wat irritaties in de SVO-ploeg opriep. Het gevolg was een gebrek aan con centratie en in de slotfase kreeg zo waar Oosthuizen daardoor nog enkele kansen. Ook nu bleef Oosterend de fensief echter gemakkelijk overeind. Vooral Willem van der Linden en. Hans Witte speelden verdedigend erg goed zodat de SVO-voorsprong toch niet echt meer in gevaar kwam. Zonder de geblesseerde Henk Jan Klok en Cees van Beek begon De Koog met harde wind in de rug tegen middenmoter AGSV. In de eerste mi nuut kon een schot van John List door de keeper met moeite over de lat worden getikt. Ben Kaart scoorde na vijf minuten het eerste doelpunt voor De Koog, gebruikmakend van een goed diep gegeven bal van John Eel- man. Hierma verzwakte het spel van het agressief beginnende De Koog, dat de eerste helft niet verder kwam dan een paar kleine kansjes. Deze helft had De Koog het werk af moeten maken met meer doelpunten. De tweede helft eenzelfde spelbeeld; weinig kansen. Na een half uur in de tweede helft ontstond er even spektakel voor het publiek. Dirk Barends kreeg de bal op de arm in het strafschopgebied maar de scheidsrechter had al een overtre ding van AGSV geconstateerd: grote verwarring onder de spelers. Vlak voor tijd kreeg De Koog nog een vrije trap die door Dirk Barends op Ruud van de Kerkhof werd gespeeld. Van de Kerk hof speelde Ben Kaart aan, die zwak inschoot. In de laatste minuut kwam AGSV nog gelijk met De Koog: een vrije trap werd door Schaafsma achter keeper Ipenburg getikt. ZDH liet zondag haar tanden zien tegen MOC dat op de tweede plaats staat en kans maakte op de periodetitel. Met een 2—1 zege re kenden de Zwaluwen af met de titel-adspiraties van de bezoekers. MOC begon goed, hoewel ZDH met de harde wind in de rug speelde. In de negende minuut kwamen de bezoekers zelfs op voorsprong, toen Michael Ze- geren profiteerde van een aarzeling binnen de ZDH-verdediging. Via de binnenkant paal werd het 0—1. ZDH vocht terug voor wat het waard was, maar slaagde er niet in openingen te vinden. In de zeventiende minuut kroop ZDH door het oog van de naald toen een schot van M. Willemsen af stuitte op het houtwerk. Voor ZDH schoot Jan de Wit hard in, maar de MOC-goalie stopte de bal. D. de Vries bewees zijn waarde door een MOC-inzet met een katachtige sprong te stoppen. Vijf minuten voor rust kwam de gelijkmaker uit een listig genomen vrije trap. De bal vond via een MOC-verdediger z'n weg naar het doel. Na rust ging MOC slordiger met de bal om en begon de attente ZDH- ploeg veldoverwicht te krijgen. De ver hoogde ZDH-inzet leverde gevaarlijke momenten op voor de MOC-goal. Hal verwege stuurde gastspeler Ate Zijm Jan de Wit de diepte in, die haarzui- ver afrondde. Deze voorsprong werd ZDH niet gegund door de MOC- lijnrechter, die de goal afvlagde, waar voor de arbiter in tweede instantie zwichtte. MOC putte hieruit nog de kracht om een aanval te forceren. De bal werd echter onderschept door Rein Bakker en acht minuten voor tijd viel dan toch nog de beslissing, toen Ge rard Timmerman goed doorzette en 2—1 maakte. De resterende tijd hield ZDH stand in een boeiende wedstrijd die tot het einde toe spannende mo menten kende. Op een slecht en moeilijk bespeel baar veld kwamen de Boys in een matige wedstrijd tegen Dirkshorn niet verder dan een gelijkspel. In de eerste helft kreeg Dirk Roeper een unieke kans om de Boys op voor sprong te brengen. Vrij voor open doel schoot hij de bal tegen de lat. Dick van Stralen bracht de Boys in de tweede helft op verdiende voorsprong. Direct na dit doelpunt verzuimde de Boys-achterhoede om op de tegenaan val van Dirkshorn in te grijpen. Deze ploeg profiteerde hier alert van en bracht de stand op gelijke hoogte. lerdag 8 november 1986: IV.B. afd. Noordholland l/Z-ZFC Ahead-De Cocksdorp ■ndam-SVO/Z 2 0-1 >3 5 4-3 nioren: id A1-HRC A2 afgelast ^hoppers B1-Tex. Boys B1 0—6 terend B1-SRC B3 afgelast M B3-ZDH B1 24-5 J^3-Texel B2 2-2 ■Koog Bi-Watervogels B2 0 7 el C1-ZAP C1 1-3 iterend C1 -Zeemacht C1 0—7 Boys C1-Watervogels C1 2 1 il C2-JVC C3 6-0 jsjes junioren: mngo's-Tex. Boys 0—3 pillen: er D1-Texel D1 2-2 D2-Oosterend D1 15—0 D1-Tex. Boys D1 3—2 Boys E1-Oosterend E1 afgelast E1-De Koog E1 1 —6 Boys F1-ZDH F1 1-2 iterend F1-De Koog F1 afgelast lag 9 november 1986: je klasse K.N.V.B. -ZAP 2-1 IV.B. afd. Noordholland bhorn-Tex. Boys 1—1 oog-AGSV 1-1 MOC 2-1 jthuizen-Oosterend 0—1 I2-ZAP2 3-0 Boys 2-Watervogels 4 1—2 iW 6-ZDH 2 7-2 Koog 2-Texel 4 1—4 Boys 3-ZAP 7 5-1 6-Óosterend 2 2—3 nioren: :elA1-Spartanen A1 1—2 lantsoog A1-Tex. Boys A1 4—1 mes: Koog-Berdos 4—0 sterend-Woudia 0 1 macht-Tex. Boys 7 1 mclub Oosterend houdt zaterdag 22 vember om 13.30 uur een dammid- in de School met de Bijbel. De Iname staat open voor kinderen acht t/m dertien jaar.- damclub reikt aan het eind van de- middag drie medailles uit. De deel- me bedraagt 71,50 per persoon. De ilnemers dienen zich vóór 15 no- nber op te geven. (Tel. 02223-910 16.00 uur). Paul van Exel in actie tijdens een doelpoging. Martin Koorn en Simon Brand kijken toe. In een enerverende en soms te harde wedstrijd heeft Texel de beide pun ten op het eiland weten te houden. De hoofdrol in deze wedstrijd was weggelegd voor scheidsrechter Kauwen. Door zijn fluiten werd het een rommelig geheel, waarin vaak te hard gespeeld werd. De eerste helft, met de wind in de rug, was Texel de beter spelende ploeg. De ene na de andere aanval op het ZAP-doel bracht Texel snel op voorsprong. Uit een crosspass" van Louis Uriot wist Martin Koorn de bal heel knap met het hoofd voor het doel te brengen waar Klaas Dirk Koorn niet aarzelde en fraai inschoot. ZAP kwam in deze periode niet verder dan een paar uitvallen, die de Texel- achterhoede niet in problemen bracht. Texel daarentegen probeerde de stand voor rust nog naar een hoger plan te brengen, maar slaagde daar voorals nog niet in. Schoten van Louis Uriot en Simon Brand misten net de precisie of werden door de ZAP-doelman te gengehouden. Voor rust kon Texel nog op grotere voorsprong komen. Wim van Veen kwam op rechts goed op en werd op tijd bediend door Simon Brand. Bij de achterlijn zette hij hard en strak voor, waar een ZAP- verdediger de bal op de schoen kreeg en in eigen doel schoot. Nicol Scher mer moest voor rust het veld verlaten met een gekneusde enkel en werd ver vangen door Gerry Plaatsman. Hij speelde half en Klaas Dirk Koorn nam de positie als laatste man van Nicol Schermer in. De tweede helft werd er niet fraaier op, hetgeen te wijten was aan het slechte fluiten van scheidsrechter Kau- Zaterdag speelden de Mareis met een nieuwe opstelling tegen Schoorl. Dat was een gevolg van het toetreden van nieuwe leden. De eerste helft werd goed gespeeld aan beide zijden en uit eindelijk was de stand met rust 20—16 in het voordeel van de Mareis. In de tweede helft liep het spel bij de Mareis terug, zowel in de aanval als in de ver dediging. Dit had als gevolg dat de eindstand 37—44 werd in het voordeel van Schoorl. Een teleurstelling voor de Mareis omdat vorig jaar dezelfde wedstrijd werd gewonnen met 14—10. Zaterdag spelen de Mareis om 16.30 uur in de Koninghal tegen WGW A. Toeschouwers zijn welkom. wen. Texel bleef de betere ploeg, maar de aanvallen van ZAP waren niet on gevaarlijk. Vooral op rechts wisten en kele spelers gevaarlijk door te komen. Een goed sluitende Texel-verdediging met de goed keepende Bart Heerschap voorkwam enkele tegengoals. De ploeg deed er alles aan om de voor sprong uit te bouwen. Het doelpunt viel echter aan de andere kant, waar een ZAP speler op drie meter voor de doellijn frank en vrij kon inschieten. Met als eindbalans zes boekingen en één geblesseerde mocht Texel toch over een verdiende overwinning ispreken. MST-handbal speelde thuis tegen Pet- Ten. Zoals voorgaande wedstrijden be gon MST met een voorsprong. MST moest op balbezit spelen, omdat het 'team zonder wissels in het veld stond. In de eerste helft werden door MST vier doelpunten gescoord. Dit waren prima doelpunten: goed uitgekiend, gekeken hoe de keepster stond op gesteld en gepasseerd. Vijftien minu ten na rust wist Petten het eerste doelpunt te scoren. Verder kregen ze weinig kans. De verdediging van MST izat goed dicht en de keepster deed prima werk. MST blééf het spel be heersen. De trainingen worden goed bezocht en dit was te merken, vooral in deze wedstrijd waar MST de touwt jes volledig in handen hield. De eindstand werd 7—1. Oosterend heeft de uitwedstrijd te gen Oosthuizen verdiend met 1—0 gewonnen. Voor rust hielden de beide ploegen elkaar volkomen in evenwicht wat resulteerde in een 0—0 ruststand. Na een kwartier spelen in de tweede helft tilde Ge rard Legierse zijn ploeg naar een 1—0 voorsprong. Ondanks voortdu rend aandringen van Oosthuizen zou SVO de verkregen voorsprong niet meer prijsgeven. Onder leiding van de uitstekend flui tende scheidsrechter J. Langedijk ont spon zich in Oosthuizen een uitermate boeiende en sportieve wedstrijd tussen twee vrijwel gelijkwaardige ploegen. Oosterend speelde weliswaar veel de fensiever'dan Oosthuizen, maar liet zich ondertussen in aanvallend opzicht ook niet onbetuigd. Vooral via de snel le counters bleven de Oosterend- aanvallers een voortdurend gevaar voor het doel van doelman Honkoop. Oost huizen probeerde het spel te maken, maar strandde voortdurend op de re soluut ingrijpende SVO-defensie. Toch was de thuisploeg het dichtst bij een voorsprong. Tweemaal troffen de Oost- huizers het doel maar even zoveel maal keurde de scheidsrechter de doel punten af wegens buitenspel. Na rust ongeveer een gelijk spelbeeld. Oosthuizen probeerde zo snel mogelijk een beslissing te forceren, maar was niet bij machte het de Oosterend- defensie echt moeilijk te maken. Na ongeveer een kwartier spelen was het SVO dat een voorsprong nam. Gerard Legierse die na een langdurige blessure eindelijk weer meespeelde was de ma ker van het doelpunt. Via een vrije trap van Jitze Beintema scoorde Le gierse via een perfecte kopbal. Oost huizen zat nu duidelijk in de proble men. De ploeg moest nog aanvallen der gaan spelen, maar durfde dat ei genlijk niet, omdat de Oosterend- counters voortdurend een bedreiging betekenden. Vooral Ferdinant de Jon ge en Erwin Koning maakten het de Oosthuizen-defensie behoorlijk moei lijk. Ook middenvelder Jan de Vries deed een duit in het zakje door vanaf de rand van het strafschopgebied kei hard op het doel te schieten. Een uit stekende redding van doelman Hon koop voorkwam dat SVO verder uit zou lopen. Naarmate de wedstrijd vor derde werd het spel rommeliger. Het het weekend van 27 en 28 december wordt weer in sport- Ons Genoegen het Siem Bremer-kersttoernooi gehouden, organisatoren van dit zaalvoetbaltoernooi hebben dit jaar ikozen voor een andere benadering van de clubs, die zij sag als deelnemers zouden zien. In plaats van de indivi- lele spelers werden de besturen aangeschreven met de uit- Ddiging een aantal spelers af te vaardigen. Dat die methode icces heeft, blijkt uit het aantal van twaalf teams, waarop en vrijwel zeker kan rekenen. Ongunstig in vergelijking et vorige jaren is dat organisator Gamma kampt met een kort aan sponsors. Binnen twee weken moet nog een be- op tafel komen van ongeveer ƒ8.000,— anders is men enoodzaakt teams af te zeggen. het C-team kan worden afgevaardigd naar Texel. Sparta en PEC Zwolle heb ben gemeld dat ze niet kunnen ko men. Van Groningen is nog geen be richt ontvangen en datzelfde kan wor den gezegd van AZ '67, wat de orga nisatie nogal teleurstelde omdat AZ de dichtstbijzijnde topclub is die werd aangeschreven. Bij voorgaande Siem Bremer- toernooien werden organisatie en pu bliek dikwijls geconfronteerd met af zeggingen van spelers, vlak voor de aanvang van het toernooi. Oorzaak was meestal dat de spelers van hun club niet aan het Texelse toernooi móchten deelnemen en een speelver bod kregen. Door de directe benade ring van besturen en secretariaten van de clubs heeft men dat risico dit jaar nagenoeg uitgesloten. Turboteam Uitzonderlijke omstandigheden daarge laten kan men op de komst van de vermelde teams rekenen, mits de be nodigde sponsors over de brug ko men. Turbo automaten B.V. heeft in elk geval al het volledige team van Oost Nederland „geadopteerd", wat wil zeggen dat Turbo alle kosten van dat team voor zijn rekening neemt. Datzelfde deed de Nederlandse Mid- denstandsbank met ,,Het Gat van Ne derland", het Volendams selektieteam, dat vorig jaar nog met als sponsor Ni ke speelde. De hoofdsponsors van het toernooi zijn Siem Bremer en Nationa le Nederlanden. Laatstgenoemde ver zekeringsmaatschappij zal volgend jaar niet meer als sponsor beschikbaar zijn en daarom zoekt Gamma nu reeds naar een andere grote sponsor, die het toernooi over wil nemen. Nationale Nederlanden heeft te kennen gegeven zich meer met volleybal bezig te willen houden, omdat de verzeke ringsmaatschappij reeds het nationale team van die sport sponsort. Het Ne derlandse topvolleybalteam Brothers Martinus zal op zaterdag 27 december in de sporthal een demonstratie wedstrijd spelen. De club staat op de vierde plaats op de Europese ranglijst en het zal zeker voor de Texelse volley- balsters de moeite waard zijn die zaterT dag naar Ons Genoegen te gaan. Minder belangstelling Dat men momenteel met een tekort zit, komt volgens de organisatie vooral omdat de sponsors van vorig jaar deze keer minder belangstelling tonen. Het is vooral daarom dat de organisatie hoopt op korte termijn van de televisie-omroepen uitsluitsel te krijgen over het al of niet uitzenden van een verslag van het toernooi op TV. Daar op is dit jaar meer kans dan bij voor gaande toernooien omdat andere be langrijke sportgebeurtenissen vorig jaar voor wat het bezoekersaantal betrof zijn tegengevallen en daarom niet meer worden gehouden. Onderhande lingen over uitzending worden gevoerd met Veronica, maar de andere omroe pen zijn nog niet uitgesloten. Cees Jansma van weekblad Voetbal International zal een voorbeschouwing schrijven over het Bremer-toernooi en komt daarvoor enkele dagen naar het eiland. De spelers die van het vasteland ko men, zullen op het eiland verblijven in de appartementen van Tubantia en Bosch en Zee. Het gaat om ongeveer 300 mensen, omdat ook vrouwen en kinderen van de spelers zijn uitgeno digd. Volgens de organisatoren is dat laatste het sterke punt van het Texelse toernooi ten opzichte van toernooien op het vasteland. Men ziet het als een korte kerstvakantie en de familie komt Het team van Oost-Nederland is toe aan scoren tijdens het Siem Bremertoernooi in 1985. dikwijls niet eens om te kijken naar het voetballen. Die grote groep mensen zal eten in restaurants in Den Burg en tijdens het toernooi worden voor hen feestavon den georganiseerd. Zaterdag verblijft de hele groep in hotel De Lindeboom voor een gezellige avond, terwijl men zondag vertoeft in bar-dancing Jelle- boog. Vorig jaar ging voor deze gele genheid speciaal discotheek De Toe komst in De Koog open, maar de ei genaar vindt het te kostbaar om dat nu weer te doen. Scheidsrechters bij het toernooi zijn J. Mayers uit Hoorn, K. Snabel uit Almere-haven, waar ook de derde scheidsrechter, H. Wijnstra vandaan komt. Bovendien zal een Italiaanse scheidsrechter uit Udine met dat team. meekomen. Tussen de wedstrijden zal tijdens het toernooi om de penalty-bokaal worden gestreden, die is genoemd naar Bab Geel, de keeper die altijd in het doel stond tot hij drié jaar geleden plotse ling overleed. Dit jaar zal Joop Hiele van Feyenoord waarschijnlijk het zaal- voetbaldoel verdedigen. De dagen in de sporthal duren van 10 uur 's mor gens tot 7 uur 's avonds en de toe gang kost 76,50 per dag per persoon. Deze keer worden geen passepartouts verkocht. De voorverkoop begint zater dag 20 november. De voorverkoop adressen zijn dezelfde als in 1985 en worden vóór de aanvang van de voor verkoop in deze krant bekend gemaakt.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 9