IVC-toneel boeide lubiiek met lieuk stuk ïdig-congres heeft veel romotiewaarde voor Texel Raadskelder: top waarder in g Touristmenu Geen Dekker maar Dijker ee dagen praten over beheerst beheer Glansrol van Gerhard Smeenk Felle bowlingstrijd |0AG 18 NOVEMBER 1986 TEXELSE COURANT PAGINA 11 Restaurant De Raadskelder in Den Burg heeft bij de jongste inspectie door het Nederlands Bureau voor Toerisme een top- waardering gekregen voor het Tourist Menu. Het hoogst mo gelijke puntental werd toege kend „met lof". Eigenaar exploitant Harry Keesom krijgt als prijs een bedrag van f250 te besteden aan advertenties. Het Tourist Menu werd door het NBT in samenwerking met geïnte resseerde horecabedrijven in toe ristengebieden ingesteld om een complete drie gangenmaaltijd voor een uniforme lage prijs (thans ƒ18,75) mogelijk te maken. Eisen worden niet alleen gesteld aan de kwaliteit van het eten, maar ook aan de bediening, entourage en andere factoren, die eraan bijdra gen dat de gast zich goed en cor rect onthaald voelt, zodat hij graag terugkomt. De deelnemende restaurants kunnen het als een uit daging beschouwen om voor de genoemde prijs zoveel mogelijk kwaliteit, variatie en service te bie den. Steekproefsgewijs worden controles uitgevoerd. Op Texel ge-\ beurde dat door de heer H. Foks die zich uiteraard zonder zich als inspecteur bekend te maken een Tourist Menu liet voorzetten. Wat betreft menusamenstelling, bediening, verzorging, ambiance, herkenbaarheid, verkrijgbaarheid en de kwaliteit van voorgerecht, hoofdgerecht en nagerecht had hij geen enkele klacht zodat 45 pun ten, „met lof" werden toegekend. Zoals eerder gemeld behaalde ook restaurant 't Pruttelhuus in De Koog een dergelijke hoge score, maar blijkbaar was er toch een klein verschil ten gunste van De Raadskelder, zodat dit bedrijf de advertentieprijs" kreeg. Het restaurant van Keesom kwam ook gunstig door de controle die de NBT uitoefent op de maaltijden die in het kader van de actie „Neerlands Dis" worden geser veerd, zodat hij daar na het afge lopen proefjaar mee doorgaat. Op de foto het team van De Raads kelder, dat verantwoordelijk is voor de hooggewaardeerde culinaire prestaties. Van links naar rechts Harry Keesom, Aalders .Polman, Jeannette Keijzer en Bram de Smidt. punten halen op de heren van Hotel De Weal, waarbij Rob Beumkes helaas vroegtijdig uit moest stappen wegens een blessure. Ook de heren van Strandplevier 1 wisten twee punten te halen bij de da mes van DX 11, waarbij Janny Mets zich van haar goede kant liet zien. De Metrogangers hadden het zwaar te verduren tegen het zeer sterk spelende Eldorado, waarbij Max Hagendoorn in goede vorm bleek. Gelukkig voor de Metro konden zij nog één punt in de wacht slepen. Peter Veldman was weer in topvorm donderdagavond en zijn team wist een kleine winst te boe ken tegen het wisselvallig spelende Lu we Boshoek. JPK draaide op volle toeren tegen het IBS. Klaas Veldman bracht zelfs nog een nieuw baanrecord op zijn naam met 225, maar de spelers van het IBS lieten dé moed niet zak ken en wisten nog een punt te halen. Team 24 had het moeilijk tegen het met 2 man spelende Schuimkragen- team, dat drie punten wist weg te halen. Bij het damestrio ontmoetten De Pins het Klavervierteam. Roelie Holtewes speelde zeer goed en wist hierdoor drie punten binnen te halen voor de Pins. Corrie v.d. Slikke van CCM gooi de ook een mooie serie. Het resultaat hiervan was een klinkende 4—0 zege op de T-Fords. Tabaksshop Mets bleek te sterk voor De Lollipops en haalde 3 punten binnen. Jeugdleague Bij de jeugdleague was duidelijk dat de meesten de zenuwen overwonnen hadden, want de scores vlogen omhoog. Bij de Spetters scoorden Marko Koorn en Wendy Zutphen. Marcel Witte en Ingrid Witte konden hier niet tegenop en Sparetime verloor met 3—1. Moni que van Splunter bleek deze week goed in vorm bij Strandplevier 3. Het team Mets Point werd met 3 1 versla gen, ondanks goed verweer van Ange- lique Mets en Kees Mets bleek num mer 1 minder goed in vorm deze week. Bij het Gouden Boltje gooide Patrick van Leeuwen uitstekend en sa men met Kees Jan Bos werd Starstrick verslagen met 3 1. In het verhaal (krant 11 november) over de teruggevonden voormalige Amerikaanse piloot Kious staat een fout. De twee andere overlevenden, die destijds bij „Utopia" aan wal kwa men, zijn niet in huis genomen door de familie Gerrit Dekker maar Gerrit Dijker. Een buste ligt de grondslag van het Oliekapitaal, die de grootvader, hter van een fabriek, voor zijn "zoon altijd heeft verzwegen. Door slechte financiële vooruitzicht is de ezoon, tevens de heer des huizes, 3fd genaamd, echter gebaat hij het ien van deze schat. Een rijke we- biedt perspectief voor het slech- 'Ooruïtzicht, maar de familie is aller- stvan haar gecharmeerd. Als Ge- look nog op Marga, een vriendin 'zijn zuster verliefd wordt, moet hij 'definitieve keuze maken. Buiten lom komen zijn inwonenede oonvader, Lien de huishoudster en is de klusjesman (tevens verloofde Lien) door een ongelukje met de !e de schat op het spoor. Vooral 5 drie types resp. gespeeld door liard Smeenk, Ria Zoetelief en er van de Linde, zorgden voor de ko- die noot in het stuk. De schat, in form van kostbare sieraden wordt adelijk gevonden waardoor Gerard besluit om met Marga te trouwen uitvoeren. Wit hoofd 'Js. gespeeld door Erwin van de 'e- moest het witte stenen kopstuk ÜLde huiskamer was stukgevallen vervangen. Erwin moest hiervoor een bijzondere prestatie leveren, door bijna twee uur met zijn wit beschilderde hoofd doodstil te staan. De razend snelle beschildering van het hoofd was een knap stukje werk van grimeur An dreas Monen. Ria Zoetelief zorgde als de altijd in haar werk zingende huis houdster voor een leuk muzikaal ac cent in het stuk; bovendien speelde ze prima. Blunder Een blunder, die door het publiek ech ter zeer werd gewaardeerd, beging Carry de Kok als dochter Lenny. In het vuur van het spel betitelde ze de ste nen buste met ,,die rotkop van Erwin". Door deze situatie schoten zowel het publiek als de spelers zelf in de lach. De hoofdrol was weggelegd voor Ernst Jan de Graaf, een ongelukkige keuze om de wat oudere heer des huizes te laten spelen door een jong talent. Toch wist Ernst Jan deze rol op over tuigende wijze te spelën. Een negatief punt was dat hij het noodzakelijke rontar-t mot hpt nnhliok »ormPoH Hnnr in schat van een buste", geschreven door Aad Caspers en egisseerd door Piet Zijm, is de titel van een klucht, waar ede toneelgroep van sportvereniging De Cocksdorp zater- S veel succes boekte. De vele belangstellenden konden in eierlandsche Huis Vh uur getuige zijn van een overwe- id goed en vlot spel. Vooral Gerhard Smeenk, die zijn rol opa prima vertolkte, wist door zijn gespeelde gedrag en ■mige improvisaties de zaal en zelfs enkele medespelers het lachen te brengen. De spelers kenden hun rol en ilden elkaar goed aan, waardoor de fouten werden opge- igen. Een klucht die zeker voor een tweede keer gespeeld worden. het enkele keren de rug toe te keren. De man die de klucht dróeg was Ger hard Smeenk. Als de jeugdige inwo nende schoonvader zorgde hij vooral met zijn verschillende betitelingen van de rijke weduwe Clementine Hanekam (Anne Kemper) voor de gein in het stuk. Anne kon haar lachen nauwelijks houden, maar liet zïcfn niet van de wijs brengen. Nel van Slageren en Adri Schraag'wisten de rollen van resp. Eu genie (de zuster van Gerard) en Marga (de vriendin van Eugenie) op voortref felijke wijze te spelen. Als de nieuws gierige dames waren ze tekstvast en complementeerden het toneelstuk tot één geheel. Marga's zoon Johan (Jaap Visser) had veel interesse voor Gerards dochter Lenny. Zijn verliefdheid was door de „koele" omhelzingen niet erg overtuigend. Talent Dat op deze dag nog drie andere voor stellingen georganiseerd waren, was gezien de publieke belangstelling in De Cocksdorp niet merkbaar. Dit toneel gezelschap kan terugkijken op een geslaagde voorstelling, waarin iedere speler zich voor honderd procent inzet te. Gebleken is dat de toneelgroep over genoeg talent beschikt, ook voor een stuk van hoger niveau. Regisseur Piet Zijm, souffleur Jan Graaf en gri meur Gerard Monen zorgden met de negen spelers dat het publiek een ko misch maar ook boeiend schouwspel te zien kreeg. De bowlers van slagerij De Boer haal den dinsdagavond in de dinsdagleague hun eerste punt binnen tegen het goed draaiende herenteam van Coc- ky's Kapsalon. Het wisselvallig spelen de team van Hordifood had het moei lijk tegen de Strijkers, die zelf ook niet hun beste avond hadden maar toch nog twee punten haalden. Ook de Top Oldies kwamen ondanks hun nieuwe outfit niet goed los en konden maar een kleine 3—2 winst halen tegen de Pindrillers. De verschillende teams van de woens dag/donderdagleague voerden deze week een felle strijd. Bij Tabakshop 't Centrum bezorgde Anneriet Keijzer de 4—1 overwinning op de dames van het Kwartet. De dames van Cocky's Kapsalon werden geknipt en gescho ren door de Sportieve Boys van CBK, die een 5 0 overwinning behaalden. Bij Dubbel El was het Hans Lasthui- zen, die aan het hoofd stond van de 4—1 zegen op de Baanbrekers. Het Z-team liet zien dat ze ook best bowlen kunnen, toch bleek dat niet voldoende tegen het Reizenburo en ze moesten vier punten uit handen geven. De Wielewaal behaalde ook een over winning op de Sommeltjes. Bij THT was het Tine Witte die 2 punten wist af te snoepen van Graaf Spuiterij. De dames van Strandplevier 2 konden 2 lis uitgekozen als de gemeente waar in 1987 het voor scongres wordt gehouden van het Nederlands Instituut Directeuren en Ingenieurs van Gemeentewerken (NIDIG). donderdag 9 en vrijdag 10 april zullen ongeveer 300 con- igangers zich verdiepen in verschillende vraagstukken betrekking tot openbare werken, milieubeheer en ruim te ordening en in het bijzonder over de vraag hoe deze in naar behoren kunnen worden behartigd onder steeds ilijker financiële omstandigheden. het motto Beheerst beheer" sprekers van nationale bekend- In reputatie hun visie geven op jblematiek. De lezingen gaan Ie te verwachten ontwikkelingen strekking tot het beheer van het >k" milieu, bijvoorbeeld over de of er meer aandacht voor wegen or natuurgebieden moet komen. Ie orde komt ook de mate waarin jerheid en met name de gemeen de toekomst aktief dan wel pas etrokken zullen zijn bij het be- waarbij verschillende visies zullen gegeven. Ook wordt een prog- gegeven van de financiële midde- e hiervoor beschikbaar moeten Tenslotte zal worden geprobeerd msequenties van de toekomstige ikkelingen voor de gemeente te ten. Naast deze beleids- en toe- itvisies over de problematiek in ai de zin zal bijzondere aandacht >n besteed aan een tweetal con- plaatselijke gevallen van beheer iet fysieke milieu namelijk het ieheer en het beheer van de lenzee. congresprogramma zijn niet al- zwaarwichtige lezingen en discus- ipgenomen, maar ook ontspan- elementen zoals een diner dan- bezoek aan het Natuurrecreatie- um en een rondvaart. werken zijn niet alleen afkomstig uit kleinere gemeenten, maar ook uit gro te plaatsen. Daar zijn het topmanagers met veel relaties in de aannemerswe reld en bij officiële overheidsinstanties. De HIDIG-mensen vormen daardoor een interessante doelgroep. NIDIG telt meer dan 2000 leden. Op het voorjaarscongres worden er ongeveer 300 verwacht, de ca. 100 meekomende dames inbegrepen. Het merendeel is nooit eerder op Texel geweest en een goede ontvangst van dit gezelschap zal ongetwijfeld gunstige effecten opleveren voor Texel, meent Doppen- berg. Hij vindt het voor/het welslagen van het congres van groot belang dat dit besef algemeen leeft, want de or ganisatie is met name in financieel op zicht nog niet rond. Er zijn sponsors nodig die medewerking geven in de vorm van geld of diensten. Het.con gres kost namelijk ca. ƒ80.000,— en dat bedrag kan uit de toch vrij hoge inschrijfgelden niet worden gedekt. B en W vinden dat Texel deze gele genheid moet aangrijpen om zich een uitstekend gastheer te tonen en heb ben besloten ƒ12.500,— bij te dragen in de kosten. Dat bedrag staat althans op de gemeentebegroting 1987. Ook TESO reageerde direkt enthousiast en leverde een bijdrage in de vorm van het beschikbaar stellen van een der boten waarmee het NIDIG-gezelschap een rondvaart maakt. Kamers Het zoeken van hotelkamers om de gasten onder te brengen verloopt tot dusver heel wat moeizamer. Met de ei genaar van hotel Opduin in De Koog kwam men snel tot zaken. Dit bedrijf is in zijn geheel afgehuurd. Hier is aan het slot van de eerste conferentiedag ook het apéritief en het diner-dansant. Veel andere hoteliers stonden echter niet te trappelen, Menigeen vond het maar lastig om zo vroeg in het seizoen al drukte te krijgen. Doppenberg hoopt eqhter dat ook zij zullen inzien dat het welslagen van de NIDIG conferentie van groot belang is voor Texel en voor de hotelbedrijfstak. Probleem is dat er weliswaar genoeg hotelkamers op Texel zijn, maar dat in dit geval alleen de betere kwaliteit in aanmerking komt met het oog op wat de doelgroep ge wend is. Meer dan eens is op Texel de wens geuit dat getracht moet worden congressen, conferenties, workshops en seminars aan te trekken. Dat bete kent echter dat dan onder de horeca de bereidheid moet bestaan te zorgen voor accommodatie van de vereiste capaciteit en kwaliteit, afgezien van al lerlei bijkomende faciliteiten en ver- maaksmogelijkheden die voor het welslagen van zo'n congres of confe rentie bijna even onmisbaar zijn. Bij de verdere organisatie van het NIDIG-congres zal blijken of men ook in de naaste toekomst Texel met een gerust hart kan aanbieden als confe rentieoord. De voorjaarsconferentie zal voor Texel in elk geval publiciteit ople veren, alleen al door het kaliber van de Interessant eiland Lindeboom Het congres zelf zal worden gehouden in de schouwburgzaal van hotel De Lindeboom, het enige gebouw op Texel met voldoende zaalcapaciteit. Daar zullen de gasten donderdagoch tend 9 april worden verwelkomd door burgemeester A. Schipper, waarna de bijeenkomst wordt geopend door ir. C. J. M. van Unen, voorzitter van het NI DIG. Dan worden diverse lezingen af gestoken, terwijl de dames zich verpo zen tijdens een busexcursie. De lunch rond het middaguur wordt gehouden in De Raadskelder. Het middagpro gramma begint met een bezoek aan het Natuurrecreatiecentrum bij De Koog, gevolgd door een officiële ont vangst door het gemeentebestuur in het raadhuis, waarna de gasten naar hun respectievelijke hotels vertrekken, totdat ze om 20.00 uur in Opduin weer bijeenkomen voor het diner dansant. De tweede dag begint met de algeme ne ledenvergadering van het NIDIG; oqk tijdens dat onderdeel gaan de da mes op excursie. Na de vergadering worden weer enkele lezingen gehou den over het conferentieonderwerp, gevolgd door een lunch in De Raads kelder. Om half drie wordt de rond vaart per Teso-schip gemaakt, waarbij een bezoek wordt gebracht aan Den Helder waar de marine een demonstra tie verzorgt. In het programma van de tweede dag wordt ook aandacht gege ven aan het NIOZ en aan de kustver dediging, met inschakeling van specia listen van het waterloopkundig laboratorium. Bxelse directeur van gemeentewer- ion Doppenberg, lid van het Ibestuur van de NI Dig, vindt het iervoilé zaak dat op Texel deze de keus is gevallen als con- ilaats. Het voorjaarscongres wordt ar in een andere provincie gehou- In 1987 is Noordholland aan de len Texel leek een buitengewoon likt conferentieoord omdat het ei- lop het gebied van kustverdedi- .waterhuishouding, waddenbe- waterzuivering, riolering e.d. veel essants heeft te bieden. Efen ande den om voor Texel te kiezen heeft aken met het beschikbaar zijn van nachtings- en vergaderfaciliteiten behoorlijk niveau. ins Ir. Ton Doppenberg, die al vol- ezig is met het organiseren van ongres, heeft de bijeenkomst gro- omotiewaarde voor Texel. De di- jren en ingenieurs van gemeente sprekers die er het woord zullen voe ren. Het vakblad „Gemeentewerken" het officiële orgaan van het NIDIG, zal een speciaal nummer wijden aan Texel, met artikelen over natuurbeheer, waterhuishouding, kustverdediging en andere „beheersaangelegenheden". Hotel Opduin in De Koog staat op 9 en 10 april geheel ter beschikking van het NIDIG congres Er zullen echter meer hotels nodig zijn om alle congresgangers onder te brengen.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 11