Geen doelpunten in derby op Boys-veld Jelleboog versloeg Nissan met gemak Turnsters GVT behaleii provinciale titel Autoruit vernield KTF maakte indrui op festival SVO leed (te) grote nederlaag Voetbaluitslagen Halve marathon Den Oever Ondanks mooi spel verlies voor Mareis Cocksdorp strijdend ten onder tegen SD0B Goed weekend voor Tetak Jan en Corry Spaans opnieuw eerste Granaat opgevist PAGINA 8 TEXELSE COURANT DINSDAG 18 NOVEMBER is |i Als Texelse Boys in de voetbalder by tegen De Koog vlak na rust de toegekende penalty zou hebben benut, dan had de Texelse broe derstrijd wellicht nog in een ener verende wedstrijd ontaard. Na deze gemiste kans was er voor het in grote getalen opgekomen publiek (ongeveer 250 man) echter nog weinig te genieten en bleef de stand zoals die aan het begin al was: 0—0. Beide hardwerkende, maar matig combinerende ploegen verdienden eerlijkheidshalve ook niet méér dan een gelijkspel. Dankzij het mooie herfstweer en de vrije zondag van Texel 1, waren vele voetballiefhebbers op de derby afgeko men. Zelfs als er geen belangen (wat betreft de stand op de competitierang lijst) op het spel staan is dat vaak een garantie voor spanning en spektakel. Texelse Boys was er nog het meest aan gelegen een overwinning te beha len. De Koog waant zich al verzekerd van een plaats in de nacompetitie, maar de Boys moet in de strijd om de tweede periodetitel het seizoen zien goed te maken. Bovendien wilden de blauw-witten revanche op de eerder tegen De Koog geleden 5—T neder laag. De wedstrijd kende een boeiende openingsfase, die geheel paste in het beeld van een derby. De spelers gaven elkaar geen duimbreed toe. Met veel inzet en felle duels moest terreinwinst worden geboekt. Ruimte en tijd om leuke aanvallen te produceren werden elkaar niet gegund. De thuisploeg be zat een licht overwicht, maar de reso luut ingrijpende Koog-defensie kwam niet echt in moeilijkheden. Problemen ontstonden pas bij de keren dat de Boys gebruik maakte van de ruimte over de vleugels. De sterk voetballen de linkermiddenvelder Ronald van de Wetering kwam een aantal malen ge vaarlijk door, maar echt uitgespeelde kansen ontstonden er niet. De Koog was dreigend als de aanvallers in de diepte werden aangespeeld. In de eerste minuten had de razendsnelle spits Ben Kaart zijn visitekaartje afge geven, maar nadien kwam hij nauw: lijks in het spel voor. Jacob van Heer waarden, de zeer jeugdige laatste man van Texelse Boys, leidde zijn verdedi ging als een routinier. De meest doel- rijpe situaties deden zich voor uit dode spelmomenten: uit corners en vrije trappen. Vrije trap-spêcialist Dirk Ba- rends miste zondag echter de juiste richting. Aan de andere zijde schoot «Mms Koger keeper Charles Ipenburg bracht redding op een schot van Dirk Roeper In de nacht van vrijdag op zaterdag werd de ruit vernield van een Ford 1 Escort die door de Texelse eigenaa achter de Dagmarkt aan het Achter was geparkeerd. Op het West-Frieslandfestival in Set gen maakte het Koninklijk Texelsfais rekorps zaterdagavond een goede druk. De Texelaars slaagden er echt" niet in als „overallwinnaar" uit deb te komen. Met die eer ging de bras band Kunst naar Kracht uit De Goo strijken. Toch hadden de Texelse m' kanten niet te klagen. Compliments kreeg men vooral voor de goede viir selwerking tussen dirigent en orkest De jury noemde KTF ,,een uitï fanfare-orkest qua klank en technid de meer pratende dan voetballende trainer-speler Dick van Straalen onbe suisd hoog over. De spanning ebde na het eerste half uur weg. De oplossing voor het ge brek aan speelruimte werd steeds va ker gezocht in onnauwkeurige lange trappen naar voren. Het aantal overtre dingen en blessuregevallen steeg. De veel toelatende scheidsrechter D. Slag ter verzuimde hiertegen maatregelen te treffen. De Koog-aanvaller Tony de Jonge kreeg een goede kans, maar speelde de bal door naar Kaart in plaats van zelf te schieten. In blessure tijd ontstonden voor beide doelen ha chelijke situaties. Direct na rust kreeg de Boys een unie ke kans de score te openen., Vincent Kaspers werd in het strafschopgebied getorpedeerd door John Eelman. Na te zijn opgelapt liet Kaspers weten zelf de penalty te willen nemen. Van Straa len, normaliter de aangewezen persoon voor dergelijke karweitjes, ging hier mee akkoord. Keeper Charles Ipenburg was de lachende derde, want zonder moeite stopte hij Kaspers slecht ge plaatste schot. De wedstrijd werd hier door niet opengebroken en bleef tot het eind toe „potdicht" zitten. Texelse Boys probeerde het nog met twee ver se krachten (John Boogaard voor de geblesseerde Bert Witte en Frank de Grave voor Vincent Kaspers) maar dat zette geen zoden aan de dijk. Koog trainer Ruud van de Kerkhof wenste zichzelf niet als „pich-hitter" in het laatste kwartier in het veld te brengen. Met een gelijkspel was hij dik tevre den, verklaarde Van de Kerkhof. Vlak voor tijd pakte de scheidsrechter ein delijk zijn notitieboekje. Kees van Heer waarden van de Boys kreeg een boe king wegens van achteren aanvallen. Winnaar uiteindelijk werd de penning meester van de Boys, die met de pun- tendeling verzekerd was van een volle kantine na afloop. Oosterend is in de thuiswedstrijd tegen Kwadijk tegen een geflat teerde 3—0 nederlaag opgelopen. Tijdens de eerste helft hielden bei de ploegen elkaar goed in even wicht. Toch sloot Kwadijk de eerste helft met een 1—0 voor sprong af. een reeks fouten in de SVO-defensie was daar debet aan. Na rust domineerde de thuisploeg. Scoren bleek voor de Gortbuukers echter een te zware opgave. In de slotfase liet Kwadijk zien zeker nog kampioensaspiraties te hebben door nog tweemaal toe te slaan. Al meteen na het beginsignaal van de goed leidende scheidsrechter bleek dat beide partijen via aanvallend voetbal tot resultaten wilden komen. Het ge volg was een aantrekkelijke wedstrijd met kansen voor beide doelen. Kwa dijk had een licht veldoverwicht maar SVO werd daardoor gevaarlijk via snel uitgevoerde counters. Aan de andere kant had de Oosterend-defensie het vaak moeilijk met goed opgezette Kwadijk-aanvallen. Een kwartier voor Zaterdag 15 november 1986: K.N.V.B. afd. Noordholland Vitesse-SVO/Z 3-1 Cocksdorp-SDOB 0—3 SVO/Z 2-Hollandia 2 0-3 Junioren: SRC A2-Oosterend A1 6—3 Tex. Boys B1-Succes B1 6 1 JVC B1-Texel B1 0-2 HCSC B3-Oosterend B1 3—2 ZAP B2-De Koog B2 1 -5 Zeemacht C1-Texel C1 0 1 BKC C1-Oosterend C1 20—0 ZAP C3-Texel C2 0—5 HRC C3-Tex. Boys C1 0 11 Meisjes junioren: Helder-Tex. Boys 4—0 Pupillen: Texel D1-WGW D2 7-2 Oosterend D1-ZDH D1 0 5 Tex. Boys D1-Texel D1 0—1 De Koog E1-Tex. Boys El13.30 uur ZDH E1-Texel E1 1-3 ZDH F1-Oosterend F1 17—0 Texel F1-Tex. Boys F1 5—1 Zondag 16 november 1986: K.N.V.B. afd. Noordholland Tex. Boys-De Koog 0 0 Berkhout-ZDH 3 2 Oosterend-Kwadijk 0 3 Wiron 2-Texel 2 2 4 ZDH 2-Petten 3 3—3 WGW 5-Tex. Boys 2 3-2 JVC 6-Tex. Boys 3 niet gespeeld Oosterend 2-Oudesluis 3 0 2 Texel 4-Watervogels 5 1—5 Junioren: Succes A1-Texel A1 Tex. Boys A1-DTS A2 Dames: KSV-De Koog Oosterend-De Valken Tex. Boys-DTS 0-0 2-0 6-0 3-3 11-1 rust nam Kwadijk een voorsprong. Oosterend-doelman Robert Daalder kwam tijdens het uit schieten van de bal over de lijnen van het strafschop gebied en scheidsrechter Wittenberg aarzelde geen moment en kende Kwa dijk een vrije schop toe. Hoewel de Oosterenders alle gebruikelijke voor zorgsmaatregelen namen, bleek het opgestelde „muurtje" zo lek als een zeef. Het slappe schot van Hans van Veen verdween dwars door de verdedi gingslinie onhoudbaar in het SVO- doel. SVO bouwde na rust een groot veld overwicht op en kreeg daardoor veel kansen. Het dichtst bij een treffer was wel Erwin Koning die ongehinderd het Kwadijk-strafschopgebied binnensnel de. Zijn harde schot verdween echter vlak naast de verkeerde kant van de paal. Oosterend-doelman Robert Daal der kon in die periode praktisch werke loos toezien. Toch luidde een fout van Daalder in de slotfase van de wedstrijd een te fors uitgevallen nederlaag in. Tien minuten voor tijd beoordeelde de Oosterend-goalie een als voorzet be doelde bal volkomen verkeerd en totaal tegen de verhouding in keken de Oosterenders tegen een 2—0 achter stand aan. In een alles of niets offen sief probeerde de thuisploeg er nog iets van te maken, maar als zo vaak pakte dit anders uit. Defensief werden te grote risico's genomen. Toen de overigens uitstekende spelende Piet Koning een bal verspeelde was het Ad Visser die behendig profiteerde en de stand naar 3 0 tilde. Zondag wordt weer de halve marathon van Den Oever gehouden. Deze wedstrijd geniet grote belangstelling bij de georganiseerde atleten, doch ook bij talloze recreanten. De route leidt voornamelijk door het mooie Robben- oordbos over een beschut parcours. Er kan worden gekozen uit afstanden van 4, 8 en 21 kilometer. De halve mara thon bestaat uit één lange ronde en dat wordt door velen als aantrekkelijk ervaren. Van Texelse zijde is er door gaans flinke belangstelling. De aan vang is om 11.00 uur. Er wordt daarom vertrokken met de boot van 9.05 uur. ledereen die van plan is mee te doen wordt verzocht zich op te geven bij P. Bakelaar zodat het vervoer gecombi neerd kan worden. Telefoon 02220-3843 b.g.g. 2850. Zaterdag speelden de Mareis tegen basketbalclub WGW. Dit was de eerste wedstrijd die de Mareis thuis speelden dit seizoen. Het weinige publiek was op de hand van de Texelse ploeg. De Mareis begonnen de wedstrijd goed en de scores van beide kanten gingen on geveer gelijk op met een klein voordeel voor WGW. Maar na ongeveer tien minuten liepen de overkanters toch uit met als gevolg dat bij rust WGW tien punten voor stond. Dit verschil werd in de tweede helft gehandhaafd, tot dat kort na elkaar twee voor de Mareis belangrijke spelers het veld uit moesten omdat ieder vijf persoonlijke fouten had gemaakt. Daarna bouwde WGW de voorsprong snel uit, ondanks mooie scores van Texelse kant. De eindstand werd 81—55 in het voordeel van WGW. De grootste overwinning in de hoofd klasse zaalvoetbal kwam op naam van Jelleboog die met 14 3 Nissan ver sloeg. De nummer twee van de hoofd klasse, Casino, had de handen vol aan Oosterend 2 maar won met 2—1. Mantje versloeg Gamma 3 met 6 5. De verrassing van dit seizoen is Oosterend 2. Vorige jaren nog een di recte degradatiekandidaat, dit seizoen een middenmoter van allure. Veel teams hebben moeite met dit Ooster end 2. Ook Casino, dat vorige week de gedeelde eerste plaats aan Gamma 2 moest afstaan. Het kon zich een tweede verlies niet permitteren. Oosterend 2 daarentegen had niets te verliezen. Aan het eind van de wedstrijd prijkte er een 2—1 zege voor Casino. Gamma 3 heeft tot nu toe een punt verzameld. Tegen Mantje had de ploeg de hoop om aan dat totaal er nog twee bij te voegen. Dat lukte niet, want Mantje won deze partij met 6—5. Alkema was de laatste weken goed op dreef en mocht tegen Ooster- Onder ideale weersomstandighe den trapte SV Cocksdorp af tegen SDOB. Het werd in de eerste helft een gelijkopgaande strijd waarbij Cocksdorp de beste scoringskan sen had maar SDOB over de gehe le wedstrijd de betere ploeg was. Het was ook deze ploeg die na twintig minuten de score opende toen de spits ongestoord met de bal naar de 16 meter-lijn kon lopen en daar hard uithalen. Copcksdorp probeerde na dit doelpunt op gelijke hoogte te komen. De beste kans kreeg Henk van der Star die uit een voorzet van Dennis Vonk de bal hard op de benen van de doelman van SDOB schoot. Ondanks dat de Durpers enkele kansen kregen draaide de ploeg niet lekker. Vooral de combinaties vanuit het middenveld op de beide spitsen liepen niet soepel. SDOB, dat over een paar razendsnelle buitenspelers beschikte, bezorgde de achterhoede van Cocksdorp veel werk. In de dertigste minuut werd de mid- voor van SDOB op hardhandige wijze van de bal gezet, waarop een vrije trap volgde die via de paal het veld weer inkaatste. De linksbuiten zette voor en de geheel vrijstaande midvoor kopte in: 0 2. Toch kwam Cocksdorp kort na dit doelpunt terug in de wedstrijd toen Maarten Boon uit een kluwen van spelers de bal achter de doelman van SDOB schoot. Na rust een jagend Cocksdorp dat gelijk probeerde te ko men, maar geen echt uitgespeelde kansen kreeg van SDOB. Deze ploeg, die rustig en behoudend bleef spelen, loerde op de counter. In de 25e mi nuut kreeg SDOB een vrije schop te nemen, doordat bij een uitbraak de spits onderuit werd gehaald. De vrije schop belandde in één keer achter doelman Rob Vonk. Na dit doelpunt zag Cocksdorp geen kans meer om dichterbij te komen en bleef SDOB de gevaarlijke ploeg. Gescoord werd er niet meer. end proberen om in het goede spoor te blijven. Oosterend had als opdracht om in het spoor van de koplopers te blijven. Lange tijd bleef het in de wedstrijd 1—1 totdat Oosterend ge vaarlijker werd dan Alkema en met 6—1 won. Jelleboog had vrijdagavond een „makkie". Nissan kwam in een geheel nieuwe opstelling de zaal in wat de ploeg in deze wedstrijd opbrak. 14—3 werd de uitslag. Paul van Exel had met zes treffers het grootste aan deel. In de eerste klasse won KSMT met 5—0 van Casino 2, zodat de eerste plaats van KSMT in de afgelo pen weken alleen nog meer versterkt wordt. In de tweede klasse zegevierde KSMT 2 met 9—2 over Nissan 2. In de derde klasse is het Vissers Bouwbe drijf dat de laatste weken zeer makke lijk scoort. Ditmaal walste men met 16—3 over Casino 5 heen. Hetzelfde deed Gamma 6 in iets mindere mate over Rab 2 met 7—0. Verenigde Schil ders 2 won met 7—3 van Verenigde Schilders 3. In de vierde-klasse ver sloeg Gempo met 4 2 Verenigde Schilders 4. In de damesklasse werd gezorgd voor de verrassing van de week. Deze verrassing werd verzorgd door Oosterend dat Casino 3 zeer ver rassend terugwees met 2—0. Casino 1 won met 5—1 van Casino 2. In de ju nioren 1 klasse vochten Nissan en KSMT een wedstrijd uit met als inzet de tweede plaats in deze klasse en met een oogje gericht op de eerste plaats. Nissan won met 2—1 in een hele spannende wedstrijd. De winst werd pas twee minuten voor het einde van de wedstrijd door Pieter Dogger binnengehaald. Voor die tijd hadden de beide teams elkaar in evenwicht ge houden. Gamma won ook ruim. Met 6—0 werd Casino 2 naar de kleedka mers gestuurd. Oosterend behaalde een ruime zege; met 7—1 werd ZDH verslagen. In de junioren 2 klasse had Gamma 2 geen enkele moeite met Ca sino 4 en won met 12—0. Casino 3 won met 7—2 van Texel 4, al kwam die winst moeizaam en pas laat in de wedstrijd tot stand. Oqsterend 2 ver sloeg Texel 5 met 3—0. In de jongste juniorenklasse was Texel 7 de baas over Casino 5 met een nipte 2—1. Deze week Verenigingen en scheidsrechters wor den er op attent gemaakt dat er vrij dag een compleet veranderd program ma is, want vrijdag speelt Gamma weer thuis. Gamma, dat nu de tweede plaats in de afdelingshoofdklasse be zet, speelt dan tegen het voor dit ray on onbekende de Klok. Deze wedstrijd zal de nodige spanning geven. Aan vang 19.20 uur. Uitslagen: Hoofdklasse: Casino-Oosterend 2 Nissan-Jelleboog Gamma 3-Mantje Alkema-Oosterend Eerste klasse: KSMT-Casino 2 Tweede klasse: KSMT 2-Nissan 2 Afgelopen zaterdag behaalde de jongensploeg bestaande uit Mark Jat Mulder, Joost Brügemann, Emile Keyser en Karei Dijker de vierde pla; op de nationale verenigingskampioenschappen voor jeugdturners diei het Groningse Winschoten werden gehouden. Op dezelfde dag behaalde een ploeg turnsters junioren het provinciaal kampioenschap op lange mat en paard mini-tramp springen op de pro vinciale springkampioenschappen te Anna Paulowna. Daarnaast werd!(|e ze onder meer door de goede prestaties op kastsprong en mini- trampsprong ook algemeen Noordhollands kampioen. 2- 1 3-14 5- 6 1- 6 De jongensploeg had een zware wedstrijd voor de boeg. In het turn- veld van de beste jongensploegen van Nederland werd individueel en dus ook voor de ploeg prima prestaties be haald. Hier en daar een kleine misluk king, maar de tendens naar foutloos turnen zit er steeds meer in. De vierde plaats is in vergelijking met voorgaan de jaren een duidelijke vooruitgang. Springen De meisjesploeg bestaande uit Mariëlle Vonk, Tascha Witte, Esther Witte, Martine Brügemann, Irene Witte, Hen- nita Mulder, Suzanne Boeyen en Linda Moor keerden in feeststemming naar huis, toen niet alleen de concurrentie op langemat en paardspringen op ach terstand was gezet, maar ook in het totaalklassement het algemeen Noord- Hollands kampioenschap werd behaald. Vooral op lahgemat overheerst de GVT-meisjesploeg. Niet alleen de sprongen waren knap uitgevoerd, maar ook de samenwerking binnen de ploeg leverde veel punten op. De jury let hierbij dan op tempo, ritme, synchroon werken, waar dit vereist is, en de tech nische uitvoering (kwaliteit) van het bewegen. De GVT ploeg is heel geluk- Derde klasse: Rab 2-Gamma 6 0— 7 Ver.Schilders 2-Ver.Schilders 3 3— 7 Casino 5-Vissers bouwb. 3 16 Oosterend 4-ZDH 5— 2 Vierde klasse: Ver.Schilders 4-Gempo 2—4 Dames: ZDH-KSMT 3- 3 Gamma-KSMT 2 4— 2 Casino 3-Oosterend 0—2 Casino-Casino 2 5— 1 Junïorenl: KSMT-Nissan 1— 2 Casino 2-Gamma 0— 6 ZDH-Oosterend 1— 7 Junioren 2: Gamma 2-Casino 4 12— 0 Casino 3-Texel 4 7—2 Texel 5-Oostrend 2 0—3 Junioren 3: Casino 5-Texel 7 1—2 Programma: Woensdag 19 november: 17.15 u. ZDH-Casino (j) 17.55 u. Topido-Texel 3 (j) 18.35 u. Oosterend 7-Ver.Schilders 4 19.30 u. Gamma-De Klok 20.25 u. Topido 2-Nioz 21.15 u. Oosterend 3-De Muy 22.05 u. De Koog-Nioz 2 Zaaldienst: Casino Donderdag 20 november 17.15 u. Oosterend-Texel (j) 17.55 u. De Koog-Casino 2 (j) 18.40 u. Tex. Lamsvlees-Oosterend 6 19.30 u. Nissan 2-AH 20.25 u. Jelleboog 2-Casino 4 21.15 u. Gamma 5-Casino 3 22.05 u. Gempo-Casino 6 Zaaldienst: ZDH Vrijdag 21 november 16.45 u. Texel 6-Texel 8 (j) 17.20 u. Gamma 6-Oosterend 5 18.15 u. A O 2000 3-Mantje 3 19.20 u. Gamma-De Klok 20.10 u. KSMT 3-Texel 3 21.05 u. KSMT-A O 2000 3 21.55 u. A O 2000-Gamma 2 22.45 u. Texel-Citroën Zaaldienst: Casino Maandag 24 november: 17.15 u. Casino 1-Texe| 2 (j) 18.00 u. Oosterend-Casino 2 (d) Zaaldienst: Gamma kig met dit resultaat en ook verrasl, vooral omdat de voorbereidingstijd kort was na de onderlinge wedstrijd van 5 november. De volgende wedstrijden zullen zaü 8 dag 29 november plaatsvinden. Hei betreft hier de recreatieve spring- wedstrijden in De Cocksdorp waars! alle Texelse gymnastiekverenigingen deelnemen met hun recreatieve groepen. Het seniorenteam van Tetak met li we van der Veen, Max Hagedoorm Fred Mosk speelde in Schagen tegs Polisport 3. Ondanks een verkeerscn!£ geluk op de vyeg naar Schagen m door de spelers van slag waren, we het een klinkende 7 3 overwinning voor Tetak. Fred was goed op dreeï wist drie partijen op zijn naam te te gen. Alleen zijn eerste partij moes!) drie sets worden gespeeld, maar m andere twee partijen wist hij in tm sets te winnen. Lieuwe wist twee tijen te winnen. Hij verloor zijn dei partij in drie sets. In de dubbel pató Fred en Lieuwe heel gemakkelijk de winst. Max wist één partij knap in twee sets te winnen. Hij verloor zij andere twee partijen met klein vera Het jeugdteam met Melanie v.d. Alex Bakker en Mirjam Gerritsen sp de in Hoorn tegen Rats 6. Alex wis de eerste partij te winnen. Melanie Mirjam verloren hun eerste partij. De stand werd gelijk door winst in dubbelspel door Alex en Melanie. I verloor zijn tweede partij maar Mirjj maakte weer gelijk (3 3) door haai tweede partij te winnen in twee set Hierna liep Rats uit naar 5 3 door derlagen van Melanie en Mirjam. M doordat Melanie en Alex ieder nog partij wonnen, werd het een 55 g lijkspel. Het jeugdteam is met nog i wedstrijd te gaan nog ongeslagene heeft elf punten uit zeven wedstrijd! Op de afgelopen competitieavond vi de klaverjasclub Den Burg waren lif wederom Jan en Corry Spaans die eersten wisten te eindigen en met één partij te spelen in de eerste peri de lijkt het haast onmogelijk dat he' de overwinning nog kan ontgaan tweede eindigden Willem Bakker Nel Koomen. Dit koppel is de comp tie rustig begonnen maar is de laats drie weken enorm in opmars. Willen en Nel wisten in deze drie weken vi de 23e naar de 6e plaats te klimmer het klassement. Derde werden Fenn> Hopman en Ruth de Ruwe, waardoi ze hun matige prestatie van de vori? avond goed wisten te maken. Zij te zetten nu de veertiende plaats in te klassement. Als vierde eindigden ds keer IJs Witte en Giel Witte. Dit kop pel draait tot nu toe bijzonder goi mee in de competitie en staat nu top van het klassement op de vijfde plaats. Corry v.d. Slikke en Nel v.d Veen werden deze avond vijfde. Stand 1e periode na 28 partijen: Echtp. J. Spaans 46568 H. de Vries-C. Hoogenboom 45206 J. Zijm-P. Buysman 44836 J. Wiersma-J. Vinke 44584 IJ. Witte-G. Witte 44294 W. Bakker-N. Koomen 43920 W. Koomen-R. Harbers .43760 Echtp. J. v. Heerwaarden 43619

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 8