r Voor het weekend Publiek genoot bij uitvoering GVO Tevoko-mini's wonnen en verloren MST programma Betere ontwatering voor SVO-terrein Help het inentingsproject van Stichting Redt de Kinderen (Nederland). Giro 809.1 eetcafé Jan Witte won na lange strijd Meubels in de stijl van Texe! Dammer Everwijn in opmars Laatste zeehonden uitgezet door NRC Stand bij Groot Slam Zwembadcertificaten als cadeau Wijziging woonbestemming 1 22 en 23 november 1986 Artsen Groene Kruis Tandartsen I Apotheek Gezinsverzorging Alcohol en drugs i Dierenartsen Noodslachtingen Rijkspolitie Kerkdiensten Kustwacht Eierland Brand/ambulance PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 21 NOVEMBER i| Ook om mee te nemen! Vrijdagavond genoten ongeveer 180 bezoekers en deelnemers van een uitvoering door gym- en jazzgymle- den. Ditmaal vond de uitvoering in de sportzaal plaats en niet net als in voorgaande jaren op een podi um. Het publiek zat hierdoor dicht bij de deelnemers en daardoor was er veel sfeer. Nieuw was de uitleg bij diverse oefeningen door lady speaker Jannie van der Vis. Het publiek kreeg hierdoor nog meer kijk op de verschillende oefenin gen. De allerkleinsten begonnen om half acht. Eerst een jazzdansje en daarna sprongen kleuters op de lange mat. Het ,,joepi joepi-spel" was erg leuk en veel publiek in de zaal deed mee. De „kleine mannen" slingerden al stevig aan de hoge rekstok. Op de lange mat werden door de. meisjes „duo oefeningen" gedaan: steeds met twee tallen dezelfde oefeningen. Op Nasty" van Janet Jackson dansten de grotere meisjes hun zelfbe dachte oefeningen. De kleine meisjes van de extra training lieten een aantal oefeningetjes op de evenwichtsbalk zien. Als laatste voor de pauze kon men nog even genieten van twee vrije oefeningen, waarin ho ge en moeilijke onderdelen te zien waren. In de pauze was er gelegenheid de te keningen van de tekenwedstrijd te be kijken. Ongeveer 30 kinderen hadden daaraan meegedaan. Eerste werd Da- niëlle Brouwer, tweede Afke van der Vis en derde Jitse Betsema. Na de pauze begon de grote extra trai ningsgroep met de spanbrug. De meis jes van groep 5 en 6 sprongen in een razend tempo over kast en bok en de jongens van groep 5 en 6 deden rustig oefeningen aan de ringen. Het derde optreden van de jazzmeisjes heette „Witch" en naast heksen, waren ook water, vuur en wind te zien. De trampoline werd gesprongen door meisjes uit groep 7 en 8. De jongens en meisjes van het voortgezet onder wijs zetten een hoog paard achter de trampoline en lieten de zaal goed mee leven met hun sprongen. Het publiek genoot ervan en er werd veel ge lachen. De grotere meisjes van de jazzafdeling dansten „Cavana Magica" en wisten de zaal muisstil te houden tot aan de laatste noot. Daarna kwam dan ook een luid verdiend applaus en konden de gezamenlijke extra trainingsgroepen binnenmarcheren voor het laatste op treden. De duidelijk aan slijtage onder hevige lange mat, kreeg het nog even zwaar te verduren. Overslagen, radsla gen, op één hand en los flitsten voor bij. Arabier-salto, flikflakken en meni- chelli's werden niet door iedereen be heerst, maar in voldoende mate ge toond om het publiek de verschillen te laten zien. Massa.al (slechts een enkeling bleef zit ten) deed men mee aan de dans die Klariena Combé leidde, aan het eind. In zijn slotwoord bedankte voorzitter Moor alle medewerkers/sters voor hun bijdrage en reikte daarbij bloemen uit. Maandagavond speelden de mini's in Den Helder twee wedstrijden. Tegen stander Turnlust bleek niet zo sterk te zijn. De setstanden 20 5 en 24 4 in het voordeel van Tevoko spreken voor zichzelf. De punten werden vooral ge scoord door een goede service. De tweede tegenstander, Juvoc bleek van een ander kaliber. Tevoko keek door slecht verwerken van de eerste aanvallen al snel tegen een 5—0 ach terstand aan. Doordat er bovendien het één en ander fout ging met de opslag, bleef het team de hele set op achterstand staan. Pas in de laatste minuut kwamen de Texelaars met 15—15 langszij. Helaas viel vlak voor het zestiende punt het eindsignaal en bleef de stand gelijk. Ook de tweede set kende een dergelijk verloop. Het viertal, bestaande uit Cin dy Oosterhof, Maria Witte, Niels Joost Albers en Hilco Inia, moest met 10—14 de eer aan Juvoc I laten. Erik Ie Roux en Robert Klein-Breteler keken bij de wedstrijd lijdzaam van de zijlijn toe. Zaterdag 22 november: Volleybal Sporthal 't Spil, Monnïckendam: 16.45 u. dames VVM '63-Tevoko 1 Sporthal De Doorbraak, Warmen- huizen: 18.45 u. heren Dinto-Tevoko 1 Maandag 24 november, Sporthal Sportlaan, Den Helder: 18.45 u. dames Noordkop 4-Tevoko 3 In overleg met de aannemer is door gemeentewerken besloten dat de ontwatering van het vernieuwde A-veld van sportvereniging Ooster end zal worden verbeterd door het maken van sleuven, die met goed doorlatend zand worden gevuld. De sleuven worden met een diepfrais in het veld gemaakt, dwars op de bestaande drainagebuizen en ongeveer even diep. Regenwater kan dan snel via het zand in de sleuven de drainage bereiken, waardoor zich op het veld geen plassen meer zullen vormen. De maatregelen zullen binnen enkele we ken worden uitgevoerd. Ter plaatse van de met zand gevulde sleuven zul len slechts smalle strookjes gras tijde lijk verdwijnen, zodat het veld direkt weer in gebruik genomen kan worden. Ik kan de tyfus krijgen. Wat wij elkaar in Nederland wel 'ns toewensen, is realiteit voor Boeto. Hij woont in West-Afrika. Daar, waar kinderen nog écht de tyfus krijgen. Of polio, kinkhoest en erger. Stichting Redt de Kinderen (Nederland) gaat daar iets aan doen met een groot vaccinatieproject Dat lukt ons alleen met uw hulp. Geef, en laat Boeto niet de tyfus krijgen. GOED NIEUWS en eindelijk de broodnodige vitamientjes voor mensen, die geen tijd of geen zin hebben om warm eten te koken. Vanaf vrijdag 7 november 1986, ser veren wij dagelijks een andere scho tel in ons eetcafé Parkstraat. Om je een idee te geven wat je zoal bij Jolanda, Willem of Rob kunt eten. Wat dacht je van macaronie, zuur kool met worst, nassi, gebakken ka beljauw, boerenkool met worst, ba mi, stimpestamp met uitgebakken spek, een bal gehakt met groente en aardappelen, enz., enz. Kosten 77,75 per keer. Daarnaast kunt je een soort abon nementskaart krijgen, waarbij je de 11de keer gratis een bord eten krijgt. Toch maar mooi van Parel. kwaliteit uit eigen keuken telefoon 02220 - 4890 PARKSTRAAT.BOULEVARD Het fascinerende schaakduel tus sen Rinus Vittali en Jan Witte is na drie zittingen beslist in het voordeel van Jan Witte. Na negen tig zetten gaf Vittali zich gewon nen, nadat Witte met dodelijke ze kerheid de winnende manoeuvre inleidde. De partij strekte beide spelers tot eer: Vittali verdedigde een (achteraf gezien) verloren stel ling op de best mogelijke wijze, terwijl Witte na de tweede hervat ting een perfecte winstvoering op het bord bracht. De competitie van schaakclub En Pas sant bracht maandagavond nog enkele verrassingen: Rob Terpstra was in het eindspel Ferry van Tatenhoven te slim af, waardoor Van Tatenhoven een to ren moest prijsgeven. De drie pionnen die Van Tatenhoven voor het zware stuk verkreeg, bleken niet genoeg. Opmerkelijk was ook de puntendeling die Wim Hoekman tegen Jaap Dros behaalde. In een Spaanse opening probeerde Dros Hoekmans partijopzet die er nogal verdacht uitzag on middellijk te weerleggen, door middel van een stukoffer. Het bleek een zware misrekening en Dros mocht blij zijn dat hij na enkele misgrepen van Hoekman nog een remise in de wacht sleepte. Auke Terpstra kwam tegen Rinus Vit tali in een eindspel met ongelijke lo pers terecht; de remisemarge in dit ty- StsSprsgrumm Texel tisprücnen t tlsn Woiiribhroichen ■m Rahi isft ÖesrO gitets Sonder-Preisv WiBOBSa Snteilung Komplétte 3295. De Duitse meubelgigant „Möbel Franz" heeft sinds kort aan zijn collec tie een inrichtingsvorm toegevoegd met de naam „Stilprogram Texel". Vol gens de reclamefolder is „Texel" een rustieke stijl, die aansluit bij de oude woonvormen, maar tevens aan moder ne eisen voldoet. Volgens de reclame is „Texel" bovendien een natuurlijke kwaliteit, die vakmanschap en degelijk heid uitstraalt. Bovenstaande reclame werd verspreid over geheel Duitsland in alle dagbladen daar. Herr Neuhöfer, een Duitse uitgever die drie maanden per jaar op Texel verblijft, maakte ons attent op het artikel. Tijdens de laatste clubavond heeft J. Everwijn door zijn overwinning op Th. Hin de derde plaats op de ranglijst bereikt. Met zes punten uit vier partijen heeft hij een score van 75% behaald. Of hij zijn hoge positie ook tegen de hoogge plaatste spelers weet te handhaven is een interessante vraag, waarop de komende weken wellicht een antwoord komt. G. Dros speelde in feite een thuis wedstrijd. Tegen K. Bakker wist hij de -partij op knappe wijze op een gelijk ni veau te houden. Toen in feite de dik verdiende reemise voor het grijpen lag, maakte hij toch nog een onnodige fout, waardoor de partij alsnog verlo ren ging. De eerste plaats op de rang lijst bleef in handen van M. Vittali, die tegen C. Vinke al snel op stukwinst kwam. J. de Wolf trachtte tegen P. Bakelaar de moeilijkheden te omzeilen, maar riep ze daarmee juist op. Enige tijd daarna maakte een verscholen slagzet de partij abrupt uit. W. Timmer behaalde zijn eerste zege ten koste van Niels Kalis. A. Sijtsma ging lange tijd gelijk op met Maurice Riemens, die echter in het gevorderde mid denspel een foutje maakte. L. Boon man en H. van de Wetering speelden een mooie partij, die terecht op een puntendeling uitdraaide. Hans de Beurs speelde tegen Frans Bos een goede partij. Frans had de grootste moeite om de remisehaven binnen te komen. Hans heeft op enkele momen ten de vogel over het net laten vlie gen. Omstreeks half één konden beide spelers tevreden zijn over het uiteinde lijke resultaat. B en W hebben besloten dat het pand Middellandseweg 3 voortaan te boek staat als permanent bewoonde wo ning. Tot düsver was het in gebruik als tweede woning. De eigenaar M. J. v.d. Wal verzocht om deze wijziging omdat hij een bijdrage wenst bij de verbetering van het pand. Die bijdrage wordt slechts verstrekt als het pand permanent bewoond wordt. De uitslagen waren als volgt: C. Vinke-M. Vittali 0-2 J. de Wolf-P. Bakelaar 0 2 J. Everwijn-T. Hin 2—0 K. Bakker-G. Dros 2 0 M. Riemens-A. Sijtsma 0—2 F. Bos-H. de Beurs 1—1 N. Kalis-W. Timmer 0—2 L. Boonman-H. van de Wetering 1-1 pe eindspel is groot, maar omdat ook nog een stel torens op het bord stond, wist Vittali zijn pluspion toch te verzilveren. Jan Witte bleek een man van vele zet ten te zijn. Opnieuw kwam hij met een afgebroken partij te zitten. A. C. Bak ker hield zich met de zwarte stukken goed staande, maar Witte die zijn zin nen op het kampioenschap van Texel heeft gezet, wilde niet in een gelijkspel berusten. Hoewel hij in het middenspel langzaam maar zeker het beste van het spel verkreeg, zat Frans Eijgenraam aan het eind van de avond toch met lege handen. Tegenstander Thijs Witte pareerde de koningsaanval van Eijgen raam en zette vervolgens een succes volle tegenaanval in. Paul Eelman speelde een enerverende partij tegen Piet Cornelisse die in de laatste fase een betere stand met on zekere zetten verknoeide. Uitslagen: A. Terpstra-M. Vittali 0—1 K. Bruining-W. Albers 0-1 F. van Tatenhoven-R. Terpstra 0 1 H. de Beurs-T. van Lingen 1—0 Dinsdag werden vijf zeehonden doa medewerkers van het Natuurrecrea! centrum vrijgelaten in het Eierlandse Gat. Een afvaardiging van de Luberi school was aanwezig bij het uitvaren van de Phoca, de boot van Staatsb beheer waarmee de dieren werden weggebracht. Niek, de opvangzeelf die was „geadopteerd" door de Lub tischool, werd samen met vier in he NRC geboren zeehonden bij wind kracht 8 .losgelaten. Daarbij waren i fotograaf van de landelijke pers eni filmploeg van de Belgische BRT aait wezig. Omdat er bij het NRC momi teel geen jongen of opvangzeehondi meer zijn verwacht men dit jaar geei zeehonden meer uit te zetten. J. Witte-A. C. Bakker M. Vittali-J. Witte O. van Loo-E. de Visser Th. Witte-F. Eijgenraan G. Zoetelief-H. Kok C. van Loo-W. Pranger J. Dros-W. Hoekman atgt Deze paren gaan aan kop bij de brid- gecompetitie van Groot Slam na wedstrijden te hebben gespeeld: (totaal in procenten) A-lijn: 1. mevr. Van Hoogen-Bakker 332.72 2. Zevenhoven-Chavonnes 328.54 B-lijn: 1. De Brok-Ruigrok 346.29 2. Echtpaar Schuijl 312.40 C-lijn: 1. mevr. v.d. Molen-mevr. Van Empel 331.83 2. mevr. Geus-Bakker 328.92 Een bridgecursus wordt in de Ouwe Ulo iedere dinsdagavond gegeven. Aanmelden is mogelijk: (02220) 2964. De Recreatie Maatschappij Texel in oprichting wil stimuleren dat aan delen voor het zwemparadijs die recht geven op entree voor halve prijs, als geschenk worden gegeven. Mensen, die dat willen doen krijgen, zodra zij een aandeel hebben besteld een cadeaubon. De uiteindelijke eige naar van die bon kan deze te zijner tijd voor een aandeel inwisselen. Ook mensen, die al een aandeel hebben besteld, kunnen zo'n cadeaubon krij gen. Zij kunnen zich daarvoor woens dag tussen 14.00 en 18.00 uur vervoe gen in het RMT-kantoor, Kantoorstraat 10 in Den Burg. Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdag 18.00 uur tot maandag S 8.00 uur Dokter R. A. van den Bent, Kikkertstraat 12, De Cocksdorp, telefoon (02222) 234. Aanvragen visites s.v.p. tussen 9.00 en 10.00 uur. Zaterdag en zondag apotheek H geopend en spreekuur van 12.00 - 12.30 uur en van 17.00 - 17.30 uur, zonder afspraak. Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur i Zr. J. B. Mannessen, telefoon (02230) 23024. Uitleen van verplegings- artikelen en informatie: Op de werkdagen van 16.30 - 17.30 uur. Spoedgevallen tel. (02220) 3241. Lidmaatschapskaart meebrengen. Voor zeer spoedeisende tandheelkundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies terecht in het Tandheelkundig Centrum, Witte Kruislaan, Den Burg. i Kunstgebitreparatie. Spoedeisende gevallen ook in het weekend na telefonisch overleg. Tandtechniek Van Kralingen, tel. (02220) 2069. Weverstraat 95, telefoon (02220) Ëj 2112. Open van maandag t/m vrijdag van 8.30-18.00 uur. 1 Zaterdag van 11.00-12.30 uur en van 15.00-17.00 uur en zondag van 11.00-12.30 uur en van 16.00-17.00 I uur. Buiten die tijd alleen voor spoedeisende gevallen. Spreekuur: elke werkdag van 9.00-10.00 uur en van 14.00 tot 15.00 uur, Julianastraat 3a, Den Burg, telefoon (02220) 4152. In het weekend kan op zaterdag en zondag tussen 17.00 en 19.00 uur gebeld worden met mevr. C. E de Kruijff, telefoon (02228) 643. E Consultatiebureau voor alcohol en drugs, Molwerk 31/45, 't Horntje. Spreekuur volgens afspraak: telefoon (02226) 413. E Zelfhulpgroep voor partners van verslaafden: overdag (02226) 413 of 593, vragen naar Lies of Carla. Alleen voor spoedgevallen telefoon (02220) 2527. j§ Voor noodslachtingen bellen op werkdagen (02220) 2182 (slachtplaats); na werktijden en in het weekend (02220) 3541 via TEM-centrale. De bureau van de groep Texel van |j de Rijkspolitie in Den Burg is E dagelijks geopend van 9.00 tot E 17.00 uur. Het bureau te De Koog is en donderdagmiddag geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Telefonisch te bereiken, dag en E nacht, via tel. (02220) 2644. Zondag, 23 november 1986 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10.00 uur ds. J. ter Haar gezamenlijke dienst in de Doopsgezinde kerk Den Hoorn 9.30 uur ds. A. W. F. Waardenburg, uit Tubbergen De Koog 11.00 uur ds. A. W. F. Waardenburg, uit Tubbergen gezamenlijke dienst met De Waal De Waal 11.00 uur dienst in D Koog Oosterend 9.30 uur ds. De Jong Oudeschild dienst in Oosterend De Cocksdorp 11.00 uur ds. De Jong, m.m.v. „Soli Deo Gloria" GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10.00 uur drs. J. J. T. Salakay, viering Heilig Avondmaal 19.00 uur drs. J. J. T. Salakay viering Heilig Avondmaal uitzending via De Lichtboei Oosterend 10.00 uur drs. A. Otten uit Den Helder 19.00 uur drs. A. Otten GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat Oosterend 10.00 uur Dienst 16.00 uur Dienst GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg 16.15 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10.00 uur ds. J. ten Haar gezamenlijke dienst met de Hervormden Extra collecte voor Guatemala Uitzending via de Lichtboei BAPTISTENGEMEENTE in Eben Haëzer, Julianastraat 11, Den Burg 10.30 uur ds. R. Erwich, uit Stadskanaal ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag 19.30 uur. Dameskoor zondag: 10.45 u. The Gospeltrain Tijdens de mis kindercrèche De Koog: zondag 9.30 uur Oudeschild: zondag 10.45 uur Oosterend: zaterdag 19.30 uur JEHOVAH'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, Schilderend 10.30-11.20 uur Openbare lezing: „Kennis in u opnemen van God en van Christus" 11.20-12.30 uur Wachttorenstudie: Doe meer dan alleen maar zeg gen: „Houdt U warm en go gevoed" BAHA'I Iedere woensdag bestuderen van en lezen uit de Baha'i Heilige Geschrif ten, van 20.00-22.00 uur. Inlicht.: tijdelijk tel. (02228) 896. Voor meldingen van schepen of zwemmers in nood: Kustwacht Eierland, tel. (02222) 270. Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 02220-2066. Bij geen gehoor 02230-22222. Voor niet spoedeisend ambulance vervoer: 02230-12888, bij geen gehoor 02230-7????.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 2