Zonnig welkom voor Sint Nicolaas Zie ginds komt de sleepboot De Cocksdorp were niet vergeten Geen zwemmen s bij Zeemacht e Sportvissers brachten d meer op de meetlatten'; Voortaan ook verkoop hamsters en visjes bij Dierenshop Ellen Ruime zege ZDH op koploper PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 25 NOVEMBER Drukte op de kade van de Oudeschilder haven bij de aankomst van Sint Nicolaas (te zien uiterst rechts). I De zwemlessen bij msv Zeemacht Den Helder gaan op vrijdag 5 decs ber niet door. Voorts zal het marin; bad in verband met de feestdagen 15 december tot 5 januari zijn gesloten. De tweede wedstrijd van de wiar terserie bracht meer vis op de e meetlatten dan de eerste. Er werden nu 20 vissen gevangen; )b waren 8 deelnemers, waarvan er d te zonder vis bleven. Eerste werd Ma>e v.d. Zwaag (7 vissen, 127 cm), 2. rt Theo Buren (7 vissen, 103 cm), 3.} Paul Verhagen (3 vissen, 60 cm)Zir taallengte: 338 cm. t De volgende wedstrijd in de wintei>d rie is op 7 december bij de Otterse Ik Aanvang 8.30 uur. Op 30 november is weer de Sinter >r klaaswedstrijd op de Afsluitdijk. 0| n ven kan t/m donderdag 27 novemlo vóór 20.00 uur bij Paul Verhagen, kt 3986 Den Burg. De kosten zijn ^26 rd p.p., exclusief aas. j|£ Opgeven deelname sportuitwisselin n 1987 op 22, 23 en 24 mei en de RfRi dag op 20 juni. Bij twijfel opgeven M voor 1 december 1986. Bij geen bfSj richt wordt niet op deelname gere jj« kend. Deze uitjes zijn alleen voordel leden van de Sportvissersclub Tex Hij is er weer, de goedheiligman uit Spanje. Zaterdagmiddag arriveerde hij in gezelschap van een grote schare zwarte knechten in de haven van Oudeschiid, gebruikmakend van de in Spanje" herdoopte sleepboot van Lbo Visser. In geen jaren waren de weersomstan digheden waaronder de intocht plaats vond zo gunstig als nu. In tegenstel ling tot het buitengewoon slechte weerbericht scheen de zon en dat gaf in de meest letterlijke zin extra glans aan het gebeuren. Het viel op dat het zwarte personeel van de goede bisschop zich uitbundi ger gedroeg dan in andere jaren. Enke le knechten lieten zich met een snelle rubberboot de haven in brengen voor dat de grote boot met de rest van het gezelschap daar arriveerde en op de haven namen twee knechten de lei ding over van het daar spelende Ko ninklijk Texels Fanfarekorps. Erefontijn De drukte van het havenplein was enorm. Enkele duizenden kinderen en ouders verdrongen zich langs de kade, waar de sleepboot afmeerde, gevolgd door een boot met een in werking zijnde brandblusïnstallatie bij wijze van erefontijn. Sint Nicolaas werd begroet door leden van de winkeliersvereniging Den Burg en nam vervolgens uitge breid de tijd om veel kinderen en ou ders te begroeten. Niettegenstaande zijn hoge leeftijd gaf de goedgeefse bisschop daarbij blijk van een opmer kelijke vitaliteit en zelfs een fabelachtig geheugen wat plaatselijke mensen en toestanden betreft. Hij bleek tientallen kinderen bij naam en toenaam te kennen. Ander paard In Den Burg werd de goedheiligman benaderd door de zeer jeugdige Sanne Lampers, die hem eraan herinnerde dat Sint haar vorig jaar beloofd had dat ze even op de schimmel mocht rijden. Als geen ander weet Sint Nicolaas dat een belofte schuld maakt en dus maakte Sanne op het erf van „Helios" een klein rondje. Het paard vond het allemaal best. Het zeer rustige 11-jarige dier was deze keer beschikbaar gesteld door de familie Leijstra uit Den Burg. De schirpmel van vorig jaar is helaas niet meer in leven. Tijdens de rondgang door Den Burg gebeurden er geen ongelukken zodat de Sint en zijn gevolg heelhuids bij De Lindeboom arriveerden voor een offi ciële ontvangst. Namens de gemeente sprak burgemeester Schipper een wel komstwoord. Hij veronderstelde dat de zeer brave kinderen van Texel wel niet in het boek van Sinterklaas zouden ^^ondernemers-aktiviteiterT^i^ Dierenshop Ellen aan de Keesom- laan in Den Burg verkoopt vanaf heden kleine knaagdieren en vis jes. Het is voor de eerste maal dat Tiny Ellen levende dieren in haar winkel ter verkoop aanbiedt. Om voldoende „voorraad" te hebben zal zij zich tevens bezighouden met het fokken van de knaagdiertjes. Tot het nieuwe assortiment behoren tamme muizen, (Mongoolse) gerbils oftewel woestijnratjes, „gewone" (Sy rische) hamsters en dwerghamsters (Russische en Dzjoengaarse). Momen teel zitten in de bakken in de winkel voornamelijk stelletjes, maar Tiny Ellen verwacht dat de dieren spoedig voor gezinsuitbreiding zullen zorgen. Door haar ervaring met hondenfokken is zij geen leek op fokgebied, maar zonder begeleiding geschiedt het fokken met de knaagdiertjes niet. Adviezen wor den verstrekt door de Nederlandse Muizenclub (NMC). De dieren zijn af- voorkomen maar van hun ouders wist hij dat nog niet zo zeker. Sint Nicolaas antwoordde in vriendelij ke termen. Het had hem genoegen ge daan dat de straten van de route in Den Burg niet, zoals vórig jaar, waren opengebroken. In de krant had de Sint gelezen over de plannen om in De Koog een zwemparadijs te stichten. Ongerust had hij zich toen afgevraagd wat het lot zou zijn van het openlucht zwembad in Den Burg. Hij wilde dan ook direct van de burgemeester weten hoe dat zat. „Blijft dat bad open?" De burgemeester liet er geen twijfel over bestaan: „Deze jongens en meisjes kunnen blijven zwemmen in Den Burg", zei hij. Sint Nicolaas legde ook nog even uit waarom hij met een sleepboot was gekomen. De officiële stoomboot waarmee hij de tocht van Spanje naar Nederland had gemaakt was te groot voor de smalle en ondie pe havenmond van Oudeschiid en daarom was Sint midden op zee overgestapt. komstig uit de kleindierfokkerij in Steenwijk. In de toekomst zullen ook cavia's in de dierenshop worden ver kocht. De visjes zijn besteld bij GEVO uit Geldrop. Het aquarium in de winkel bevat circa vijftig visjes van vier tot ze ven centimeter. Er zijn vier soor ten: Amerikaanse komeetstaarten (goudvissen), shubunkins en rode en zwarte sluierstaarten. Deze visjes zijn ook geschikt voor in de vijver. De prij zen variëren sterk: muizen kosten 74,— per stuk en de dwerghamsters moeten 737,50 per paar opbrengen. De visjes zijn vanaf 72,50 verkrijgbaar. Tiny Ellen besloot tot de uitbreiding, omdat zij naast de bezigheden in de winkel, het dierenpension en met het hondentrimmen, nog tijd meende te hebben voor andere bedrijfsactivitei ten. Zij verwacht dat de hamstertjes een trekpleister zullen vormen, vooral voor kinderen. Bovendien wordt de winkel er qua presentatie door verle vendigd. Volgens haar vestigingsver gunning zou zij nog verder kunnen uit breiden, maar dat zal door ruimtege brek niet het geval zijn. Wel is er door een kleine verbouwing van de garage iets meer opslagruimte ontstaan. „In elk geval hoeven de mensen voor deze kleine dieren en visjes niet meer persé naar Den Helder", aldus Tiny Ellen. !n De Lindeboom werd Sint Nicolaas toegesproken door de burgemeester. De sleepboot bij het binnenlopen van de haven. Meer aan de intocht van Sinterklaas is men gewend in Oosterend, waar de oude baas zijn bril maar had opgezet. Hij kwam daar voor de verandering in een rijtuig en werd bij garage Westend begroet door muziekkorps Excelsior, dat hem begeleidde tijdens de roni door het dorp, die eindigde bij dorp huis De Bijenkorf. Daar werd de Sir terklaasviering voortgezet. ZDH, nog steeds onder aan de ranglijst, ontving koploper Apollo '68. De Zwaluwen lieten vooral in de tweede helft prima voetbal zien en brachten de koploper een ge voelige 3—0 nederlaag toe. In de beginfase- van de wedstrijd na men beide teams geen risico's. Daarbij leek het alsof een gelijkspel het eind doel was. Na vijftien minuten mocht ZDH een vrije schop nemen, die door Wilco Bakker werd overgekopt. Even- later lanceerde Apollo een speler, wiens inzet in eerste instantie door goalie D. de Vries werd gestopt en in de rebound tegen de paal wegspatte. Apollo probeerde in de resterende tijd via de vleugels nog wel door te bre ken, maar ZDH hield de gelederen dicht, zodat met een 0 0 ruststand de beschutting van de kleedkamer kon worden opgezocht. De tweede helft verving Abe -Zijm de - geblesseerde Richard de Leeuw. ZDH speelde nu volgens een aanvallend concept en voelde de zwakke plekken van Apollo goed aan. Uit een hoek schop miste de kopbal van Jan de Wit nog doel maar kort daarna bracht hij ZDH op voorsprong met een van rich ting veranderde bal die de Apollo- doelman op het verkeerde been zette. ZDH ging door met een schot van Abe Zijm, dat ternauwernood kon worden gered. Een strakke hoekschop van Ton Arnout werd vervolgens goed ingekopt door Wilco Bakker zodat het 2—0 werd. Na vijfentwintig minuten werd Bram Brouwer in het strafschopgebied onderuit gehaald. Een toegekende strafschop werd echter op advies van de grensrechter omgezet in een du bieuze vrije trap voor Apollo wegens buitenspel. Een kwartier voor tijd werd Ton Arnout vrij gespeeld maar hij schoot vanaf dertig meter net over en de arbiter keurde het doelpunt van Jan de Wit daarna wegens buitenspel af. Tiëh minuten voor tijd lukte het Ton Arnout dan toch om vanaf vijfen twintig meter met rechts de bal over de Apollo-doelman heen te tillen en daarmee bracht hij de eindstand op 3 0: een verdiende overwinning voor de Zwaluwen. De Goedheiligman uit Spanje kwam dit jaar voor het eerst plechtig op zijn schimmel De Cocksdorp binnen gestapt. Over de schilderachtige Mo lenlaan kwam hij, vergezeld van een drietal zwarte Pieten, aangereden en werd verwelkomd dor tientallen kinde ren, die hem uit volle borst toezongen. Vervolgens werd een tocht door het dorp ondernomen, die eindigde bij het Eierlandsche Huis, waar talloze kinde ren werden toegesproken door Sinf Nicolaas. Er was ook een poppenha De komst van de Sint was mogelijk gemaakt door de nog geen jaar oui ondernemersvereniging van De Coc dorp, die tevens een k/eurwedstrijd der de jeugd had uitgeschreven, wi t van zaterdag de prijswinnaars werdi bekend gemaakt. Enkele bedrijven hadden hiervoor prijzen beschikbaar gesteld. Bovendien was er volop |f snoep voor de kleintjes.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 2