I ie mm a 2 handhaaft oppositie hoofdklasse Verdiende winst op Go Ahead voor Texel 1 mm m. iamma 1 terug op tweede plaats Oosterend verspeelt punt tegen ZTS Jeugdige dammers hielden toernooi Hans de Beurs nadert damtop Krappe winst voor Oosterend/ZA De Koog verloor door zwak spel Tegenstander van SVC bleef weg Voetbaluitslagen Start voorverkoop Gamma kersttoernooi Eerste winst Mareis NSDAG 25 NOVEMBER 1986 TEXELSE COURANT PAGINA 9 hoofdklasse zaalvoetbal heeft mma 2 nog steeds de leiding, een overwinning op A&O Owerd gehandhaafd. Gamma 3 verrassend twee punten op iema. In de eerste klasse heeft MT nog steeds de leiding. In de eede klasse gaat Albert Heijn orop. het begin van het seizoen zou de dstrijd tussen Gamma 2 en A&O 0 de topper van het seizoen zijn «eest. In het'verloop van dit sei- >n is dit door A&O 2000 niet waar naakt. Blijkbaar is het verlies van m List niet vervangen. Gamma 2 at nu al enkele weken aan de lei- g, Een goede positie, want het is tiet ogenblik het sterkste team, wat jr de overige verenigingen best tot ienken kan stemmen. Gamma 3 van Alkema. Op zich best verras te, want Gamma kwam niet in zijn ifkste opstelling uit en vergaarde tot toe maar één punt. De wijze waar- Gamma won, was meer te danken 1 Alkema dan aan Gamma zelf. De ste twee doelpunten, wat tot een •I leidde, waren de fouten van beide jpers, die de bal onder zich door lie- iglippen. Alkema had tot vijf minu ivoor het einde van de wedstrijd nveldoverwicht, wat in de stand tot drukking kwam in een 3—2 voor rang. Gamma kwam toch langszij, lema was met deze stand niet tevre- en probeerde ten koste van alles rde volle winst te behalen. Gam- i3 was wel tevreden en beperkte tot het uitvoetballen van de idstrijdKort voor tijd zag Gamma 3 ;h nog kans om de winnende treffer scoren. de eerste klasse blijven de koplopers nen, KSMT, lijstaanvoerder won 5-2 van A&O 2000 2. Opvallend zijn de drie treffers van R. Casiola, dus één treffer meer scoorde dan nk Stark. Texel won met 2—0 van loen. Citroen, die dit jaar uitstekend draait in de eerste klasse, maar te- komt voor de werkelijke top van klasse. Oosterend 3 won met •2 van de Muy. In de tweede klasse at Albert Heijn onbedreigd en zon- één punt verlies aan de leiding. Igend jaar promoveert deze ploeg ter naar de eerste klasse. Ditmaal in Albert Heijn met 9—1 van Nissan Mioz had de handen vol aan KSMT maar won uiteindelijk met 3 2. Jel- ioog 2 en Casino 4 maakten er sa- ïd een spannende wedstrijd van. leboog won met 1—0. Gezien de -1 winst was Gamma 3 de sterkere vijftig minuten zaalvoetbal over jmma 5. Mantje 3 won met 4—3 nA&O 2000 3. In de derde klasse ichts een wedstrijd. Oosterend 5, .eede in die klasse won met 4—2 van Gamma 6. In de vierde klasse komt de grootste overwinning op naam van Gempo dat met 12—3 zege vierde over Casino 6. Oosterend 6 won met 3—0 van Lamsvlees Texel. De Ver enigde Schilders 4 behaalde een nutti ge winst op Oosterend 7 met 3 1. Nioz 2 zegevierde over De Koog met 3—2. Texel 3 won met 5—1 van KSMT 3. In de damesklasse werd afgelopen week één wedstrijd gespeeld. Nissan tegen Casino 3, die door de laatste ploeg werd gewonnen met 5 0. In de junioren 1-klasse blijft Nissan 2 nog ongeslagen bovenaan. Ditmaal was Nissan met een 8—1 winst op Gamma weer goed op dreef. De helft van de treffers van Nissan kwam op naam van Johnny Nieboer. De Koog won ruim van Casino 2, een niet verrassende overwinning gezien de stand op de ranglijst. Ook KSMT behaalde een eenvoudige winst op Texel 3 met 6—1. De grootste zege kwam echter op naam van Casi no, die veertien maal het net wist te vinden tegen ZDH. Deze ploeg wist daar slechts twee doelpunten tegeno ver te stellen. Oosterend tegen Texel zou op papier een makkelijke winst moeten zijn voor Oosterend. Aanvan kelijk leek dit ook te gebeuren, want Oosterend nam een 2—0 voorsprong door goals van J. Schroeder en J. Boks. In de laatste fase van de wedstrijd kwam Texel langszij door doelpunten van Marc Heetland en D. Penha, zodat Texel toch onverwachts één punt kon meepakken. In de junio ren werd de wedstrijd Texel 6-Texel 8 gewonnen door Texel 6 met 5—1. Uitslagen: Hoofdklasse: ZDH-A&O 2000 3-2 Gamma 3-Alkema 4—3 A&O 2000-Gamma 3 1 —3 Eerste klasse: Oosterend 3-De Muy 3—2 Texel-Citroen 2—0 A&O 2000 2-EKSMT 2-5 Tweede klasse: KSMT 2-Nioz 2-3 Albert Heijn-Nissan 2 9—1 Jelleboog 2-Casino 4 1—0 Casino 3-Gamma 5 3 1 A&O 2000 3-Mantje 3 3-4 Derde klasse: Gamma 6-Oosterend 5 2—4 Vierde klasse: Oosterend 7-Ver. Schilders 4 1 —3 Gempo-Casino 6 12—3 Lamsvlees Texel-Oosterend 6 0 3 De Koog-Nioz 2 2—3 KSMT-Texel 3 1-5 Damesklasse: Nissan-Casino 3 0 5 Junioren 1: De Koog-Casino 21 6—0 KSMT-Texel 3 6-1 <|jjj !SB ms msi -izf J8»8» x Gamma-Nissan 2 ZDH-Casino Oosterend-Texel 1 Junioren 3: Texel 6-Texel 8 1-8 2-14 2-2 5-1 Programma: woensdag 26 november 1986: 17.15 u. junioren Oosterend 2-Texel 4 17.55 u. junioren Topido-ZDH 18.40 u. dames Casino 3-Topido 19.30 u. ZDH 2-Vissers Bouw 20.25 u. dames Gamma-Casino 21.15 u. Alkema-ZDH 22.05 u. Ver. Schilders-A&O 2000 2 Zaaldienst: Texel Donderdag 27 november 1986: - 17.15 u. junioren Gamma 2-Texel 5 17.55 u. junioren Casino 3-ZDH 2 18.40 u. dames Topido 2-ZDH 19.30 u. Topido-Mantje 2 20.25 u. A&O 2000 2-Texel 21.15 u. Gamma 4-Gamma 5 22.05 u. Topido 2-Casino 3 Zaaldienst: Nioz. Vrijdag 28 november 1986: Hoofdklasse a: 19.50 u. Vesdo-Gamma 16.45 u. junioren,Texel 7-ZDH 3 17.20 u. Oosterend 4-Casino 5 18.15 u. Texel 2-Ver. Schilders 3 19.05 u. Gamma 3-Gamma 2 20.00 u. Oosterend 1-A&0 2000 20.50 u. Jelleboog-Oosterend 2 21.45 u. Casino 2-Rab 22.35 u. Nissan-Mantje Zaaldienst: De Muy Maandag 1 december 1986: 17.15 u. junioren Texel 3-Casino 1 18.00 u. dames Nissan-Topido Zaaldienst: Casino. itnma 1 handhaafde zich afgelo- vrijdag in de top van de afde- igshoofdklasse A door een 4—2 arwinning op FC De Klok. Een idstrijd waarin Gamma vooral de helft goed voetbalde, de te- nstander vastzette voor het ei- in doel en een verdiende 3 0 orsprong nam. De tweede helft Gamma onbewust de teugels iren en kwam zelfs nog in de 'oblemen toen De Klok de stand 3-2 bracht. Louis Uriot zorgde hter één minuut voor tijd voor bevrijdende 4—2 stand. Texel 1 bleef in Alkmaar overeind tegen hékkesluiter Go Ahead '18. Het speelde zonder de geblesseerde Nicol Schermer en Gerrie Plaatsman. Ze ker in de eerste helft speelde Texel goed op het gladde, natte veld door kort en zuiver samenspel en goede voorzetten vanaf de vleugels. Nog voor rust kwam Texel op 0 2 toen een mooi diagonaal schot van Rieuwert Pol via de keeper bij weder om Martin Koorn kwam, die zich niet bedacht en hard en zuiver inschoot. In de tweede helft werden weer een veld steeds slechter. Minder wind maar voortdurend regen. Texel begon de tweede helft sterk. Al in de eerste mi nuten had men de wedstrijd kunnen beslissen. Eerst was het een voorzet van Van de Stap die M. Koorn net naast het doel gleed en later nog een goede combinatie van Simon Brand en Van de Stap waardoor laatstgenoemde alleen tegenover Go Ahead-keeper Hoogland kwam, maar te lang twijfel de. Toen Go Ahead na een botsing in de Texel-verdediging de bal bij spits Vreeker zag komen en deze de bal langs Heerschap draaide, kwam Texel sterk onder druk. Heerschap moest een aantal maal tot het uiterste gaan en het uitverdedigen werd moeilijk, vooral door het veld dat-in deze twee de helft meer op de zeephelling van zeskamp leek dan een grasveld. Texel wisselde de geblesseerd geraakte A. Verseput en M. Koorn voor de ver kleumde wisselspelers Polderman en Studulski, welke zich prima weerden in de slotminuten. Daarna kon Texel de verdiende winst bijschrijven en naar de derde plaats oprukken. Stand in de 4e klasse A na dit weekend: Oosterend is in de thuiswedstrijd tegen het Zaanse ZTS niet verder gekomen dan een 2—2 gelijkspel. De Oosterenders die de gehele wedstrijd een licht veldoverwicht hadden, konden dit niet in vol doende doelpunten uitdrukken. In de eerste helft kwam SVO zelfs met 2—0 achter door twee „slordi ge" momenten in de defensie. Ge rard Legierse bracht vlak voor rust zijn ploeg echter weer wat dichter bij. Na rust een aanvallend Ooster end. Jitze Beintema maakte al snel de gelijkmaker. Ondanks verwoede pogingen konden de Gortbuukers niet de volle winst grijpen. Onder leiding van de goed fluitende scheidsrechter J. de Heus moest SVO in barre weersomstandigheden de thuiswedstrijd tegen ZTS afwerken. Oosterend dat in de uitwedstrijd in Zaandam de volle winst had binnenge haald, keek nu al snel tegen een ach terstand aan. Een misverstand tussen enkele Oosterend-verdedigersx stelde A. Tosun in staat zijn ploeg vrij simpel op voorsprong te brengen. Gesteund door het enorme windvoor- deel trachtten de Oosterenders via aanvallend voetbal de stand een beter aanzien te geven. Veel geluk hadden de SVO-aanvallers echter niet. Erwin Koning miste enkele serieuze kansen, Hans Witte schoot op de lat en ook Tot het moment van aanvang bleef het onzeker of deze wedstrijd al of niet zou doorgaan. In overleg met beide teams liet de goed leidende scheids rechter het duel toch plaatsvinden. Texel kon door het korte, secure sa menspel beter grip op de wedstrijd krijgen. De opbouw verliep van achter uit rustig en de vleugels werden dit maal beter gebruikt. De rechter vleugel met de goed spelende. Van de Stap, kwam met prima afdraaiende voorzet ten al had Paul van Exel de pech dat hij het hoofd of de „pantoffel" niet lekker tegen de bal kon krijgen. Al na dertien minuten leek Texel een voor sprong te krijgen. Een goede voorzet van Van de Stap werd door de Go Ahead-keeper losgelaten, maar het in geschoten doelpunt van Verseput werd wegens buitenspel afgefloten. Hoewel Go Ahead een goed voetballend team heeft, miste het achterin lengte en overzicht waardoor Texel voortdurend in het centrum gevaarlijk kon zijn. Een vrije trap van aanvoerder en laatste man K.D. Koorn werd door Louis Uriot half ingekopt waarbij Martin Koorn at tent het hoofd er nog even goed te gen zette en onhoudbaar inkopte: 0—1. Aan de andere zijde kwam Texel twee maal goed weg doordat het natte leer op het gladde veld net op de voor Go Ahead beslissende momenten doorgleed en de spitsen half over de bal heenmaaiden. De goed keepende Bart Heerschap kon daarom veelal goed ingrijpen ondanks herhaaldelijk doorglijden van de Go Ahead-spits. 1. Kolping Boys 11—21; 2. Wieringer- waard 10-15; 3. Texel 1 10-14; 4. Hollandia T 11-13; 5. SRC 10-11; 6. In de School met de Bijbel in Oosterend werd zaterdag een „damdag" gehouden. Maurice Rie- mens en Niels Kalis, beiden lid van de damclub Oosterend, hadden de dag georganiseerd. Elf jonge deel nemers hadden ingeschreven en hoewel het risico door de intocht van Sinterklaas groot was dat deel nemers af zouden zeggen, kwa men er toch tien opdagen. Het was de tweede keer dat de respectievelijk 14- en 13-jarige Maurice en Niels dit damtoernooi organiseer den. Zelf namen ze geen deel aan de wedstrijden, waarvoor de damclub de borden beschikbaar stelde en de School met de Bijbel een lokaal. Aan de drie beste dammers werden medail le uitgereikt en de verliezers kregen in elk geval een folder over dammen. De kosten daarvan werden gedekt door de verkoop van frisdrank en lootjes tijdens de afvalwedstrijden voor het toernooi. Deze wedstrijden telden niet mee voor de clubcompetitie. De winnaars waren: 1. Victor Voskuil; 2. Pascal Riemens en 3. Jelle de Wolf. De loterij werd gewonnen door Borja Eilers. Op de foto de dammers met achteraan dé organisatoren Maurice en Niels Kalis. Bij de vrijdag gespeelde wedstrij den voor de onderlinge competitie van de damclub, bewees Hans de Beurs dat hij een goede aanwinst is voor de damsport. In een door hem goed gespeelde partij tegen A. Sijtsma veroverde hij al met een een schijf winst. Sijtsma kwam nog wel verrassend terug met een „dure" damcombinatie, maar toen hij daarna zelf zijn dam opsloot was het pleit spoedig beslecht. Door deze overwinning klom De Beurs naar de vierde plaats. J. Everwijn kon zijn hoge positie tegen Vittali niet waarmaken, maar hij'gaf moedig partij en Vittali moest alle registers opentrekken om de partij in zijn voordeel te doen uitvallen. K. Bakker kwam voorlopig op de der de plaats door een nuttige zege op C. Vinke die zich rond de 25e zet verslikte in een schijnbaar simpele zet. Toch le verde dit een schijf verlies op en een slechte stand van de overige schijven. Genoeg voordeel voor Bakker om naar winst af te ronden. J. van Heerwaar den en L. Boonman hielden elkaar goed in evenwicht, totdat Boonman in het eindspel een simpele winst voor Van Heerwaarden niet opmerkte en op slag verloren stond. J. Kuiter was ook weer §ens van de partij. Na aanvankelijk schijfverlies te gen W. Timmer wist hij in het verdere spel de schijf terug te winnen en naar remise af te ronden. Harry van de We tering en Gerrit Dros speelden de langste partij van de avond. Na wisse lende kansen werd de partij rond mid dernacht remise. Uitslagen: M. Vittali-J. Everwijn 2—0 K. Bakker-C. Vinke 2—0 H. de Beurs-A. Sijtsma 2 0 J. van Heerwaarden-L. Boonman .2—0 J. Kuiter-W. Timmer 1—1 H. van de Wetering-G. Dros 1—1 Helder 11-10; 7. Schagen 10-9; 8. Alkmaarse Boys 11—8; 9. ZAP 11—8; 10. VZV 11-8; 11. Geel Zwart 11—6; 12. Go Ahead 11-5. Gerard Legierse had weinig geluk met zijn schoten. Bovendien speelde ZTS - keeper H. Saglam een uitstekende wedstrijd zodat de bezoekers heel lang de 1—0 voorsprong vast konden hou den. Een kwartier voor rust leek de wedstrijd voor SVO zelfs op een volle dig drama uit te lopen. Eén van de schaarse ZTS-aanvallen werd door SVO-verdediging verkeerd ingeschat en H. Sen profiteerde handig door al kop pend zijn ploeg op 0 2 te zetten. De thuisploeg toonde echter karakter door met grote inzet nog te proberen voor rust een beter resultaat te behalen. Dit lukte op de valreep via een goal van Gerard Legierse. Uit een corner van Jitze Beintema kopte Legierse onhoud baar voor doelman Saglam de bal in de touwen. Na rust bouwde SVO al vrij snel op nieuw een groot veldoverwicht op. Toen dat al vrij snel tot een doelpunt van Jitze Beintema leidde, leek voor de Oosterenders de weg vrij om als nog de volle winst te pakken. Niets bleek echter minder waar. ZTS bleef zich fanatiek verzetten en wist verdere doelpunten te voorkomen. De Zaan- kanters kregen zelfs nog een unieke mogelijkheid om opnieuw de leiding over te nemen. Een overtreding in het strafschopgebied leverde de bezoekers een strafschop op. A. Tosun ontbrak het echter aan de nodige rust en zijn schot verdween ver naast het Ooster end-doel. Hoewel Oosterend in het verdere verloop van de wedstrijd steeds betere kansen kreeg, lukte het niet om ZTS definitief op de knieën te krijgen, zodat de stand op 2—2 bleef steken. Oosterend heeft zaterdag in een rommelige wedstrijd tegen het op de derde plaats staande Asonia uit Enkhuizen een verdiende 3—2 over winning behaald. Het spel was niet al te best, maar beide teams toon den een grote inzet en daardoor kreeg het publiek toch nog een spectaculaire wedstrijd. Voor Oosterend scoorden Rien Brouwer, Erik Kramer en werd Aart v.d. Brink in de laatste minuut „matchwinner". Oosterend begon de wedstrijd tegen Asonia zoals gewoonlijk door de te genstander vroegtijdig vast te zetten en met een goed aangesloten verdedi ging. Keeper Drijver stond daarbij op de 16-meter lijn. Dit resulteerde met een al in enkele goede kansen. Maar ook Asonia liet direct door enkele goe de counters zien dat ze uit waren op twee punten. En het was Asonia dat na ongeveer vijftien minuten spelen de score opende. Uit een corner was het een Oosterend-speler die de bal onge lukkig raakte, waardoor de bal in eigen doel belandde. Oosterend was hierdoor niet aangesla gen, maar vergrootte de druk op het doel van Asonia. Toch kwam pas na een half uur Oosterend langszij. Uit een goed genomen vrije trap van Joost Brouwer was het zijn broer Rien die inschoot: 1—1. Ook na dit doel punt bleef Oosterend sterker, maar een ongelukkige handsbal in het straf schopgebied bracht de bal op de pe naltystip waardoor Asonia de kans had om op voorsprong te komen. Maar ge lukkig ging het schot enkele meters over het doel. Hierna zocht Oosterend meteen weer het offensief en uit een vlak voor rust toegekende vrije trap was het Erik Kramer die vernietigend uithaalde: 2—1. In de tweede helft een sterk opko mend Asonia dat zich echter ieder Op een koud en winderig veld speelde De Koog zondag tegen Kreileroord. De Koog, dat vooral in de eerste helft te gen zichzelf voetbalde, kwam na tien minuten spelen heel goed weg toen een slecht teruggespeelde bal van Jaap van Kranenburg door een Kreileroord-speler in het zijnet werd geschoten. Na vijftien minuten werd door Kreileroord terecht de leiding ge nomen. Van een fout in de Koger ver dediging profiteerde Kreileroord, dat hierna probeerde de voorsprong te ver groten. De Koog kwam niet veel ver der meer dan met aanvallen die niet echt gevaarlijk waren. Vlak voor rust kon de snelle spits van Kreileroord al leen op de uitkomende Koger keeper Ipenburg afgaan, met een lobje werd Ipenburg gepasseerd: 2 0. Na rust kon De Koog, met de ingeval- Ie spits Henk Jan Klok voor Ben Kaart, niets méér doen dan aanvallen tot de lijn van het strafschopgebied. Tot daar liet Kreileroord De Koog alles toe maar binnen het 16-meter gebied werd iedere aanval afgeslagen door Kreileroord, hetgeen resulteerde in een 2—0 eindstand voor Kreileroord. Tony de Jonge van De Koog werd nog door de goed leidende scheidsrechter Bloodhoofd geboekt wegens het onderuit schoppen van een tegenstan der. Door dit resultaat liet De Koog het 8-tallige publiek in de kou staan. Men had zeker op een overwinning van De Koog gerekend. keer stukliep op de goed gesloten ver dediging van Oosterend. Aan de andere kant creëerde Ooster end tal van goede kansen en vooral in deze fase van de wedstrijd had men de wedstrijd moeten beslissen. Eerst was het Rien Brouwer die alleen voor de keeper strandde en vlak daarna Bennie Witte die voor open doel over schoot. Doordat Oosterend deze goe de kansen liet liggen, bracht het zich zelf onnodig in de problemen. De spits van Asonia ontving de bal duidelijk in buitenspelpositie en scoorde 2—2, want de scheidsrechter keurde het doelpunt goed. Hierna werden Peter de Wolf en Bennie Witte gewisseld voor Martin Land en Jaap Vlaming. Oosterend hoopte hiermee toch nog voor de volle winst te kunnen zorgen. Dit lukte in de laatste minuut toen Rien Brouwer zich goed vrij speelde en Aart v.d. Brink 3—2 liet scoren. S.V. Cocksdorp moest zondag tegen de voetbalclub Schagen spelen. De wedstrijd ging niet door omdat de te genstander verstek liet gaan. De voet ballers uit Schagen dachten dat het was afgelast. Zaterdag K.N.V.B. afd. Noordholland SVO/Z-Asonia 3-2 Cocksdorp-Schagen (Schagen niet opgekomen) Zondag 4e klasse K.N.V.B. Go Ahead-Texel 1—2 K.N.V.B. afd. Noordholland AGSV-Tex. Boys afgelast Kreileroord-De Koog 2—0 ZDH-Apollo 3-0 Oosterend-ZTS 2—2 Tex. Boys 2-Zeemacht 3 1—4 De Koog 2-BKC 4 0-4 Tex. Boys 3-BKC 5 0—4 Hollandia T.A1-Tex. BoysAI Dames: De Koog-AFC 2 Helder-Tex. Boys De voorverkoop voor het zaalvoetbal kersttoernooi is het afgelopen wee kend begonnen bij de volgende voor verkoopadressen: Den Burg: Zuivel handel Boon, snackbar De Parkstraat, sporthal Ons Genoegen, Sportshop Texel en Mantje Sport; Oudeschild: De Gamma; De Koog: Supermarkt Meermarkt; De Cocksdorp: Het Eier- landsche Huis en Oosterend: Assuran tiekantoor Bremer. De prijs per toe gangskaart (dus per dag) is 76,50 per persoon. Zaterdag speelden de Mareis (jongens kadetten) tegen Advendo aan de Sportlaan te Den Helder. De eerste helft werd wel aardig gespeeld, zodat een voorsprong kon worden opgebouwd van 17 24. De tweede helft werd slecht begonnen, zodat Advendo terugkwam. De Mareis begonnen weer beheerst te spelen, de voorsprong werd uitgebouwd en de wedstrijd koel uitgespeeld. Eindstand: 30—47 voor de Mareis. 0-2 3-2 1-8

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 9