iigenaars stacaravans «taalden ten onrechte voonforensenbelasting x- Me_.Groen Vwartï in het harL, Bankrelaties: Amro Bank nr. 46.99.17.636 Rabobank S Noortje Roll mocht trui niet dragen.... 'PwkAtnaat LEIJDEKKERS Pensioen en de fiscus ernhardlaan twee «eken afgesloten eetcafé Ooievaar op Texel uniek voor december Problemen O.Grbelasting opgelost Van Noordenne legt passantenhaven aan PWN-zinker definitief ■GERICHT 16 SEPTEMBER 1887 - Nr. 10.137 De decembermaand ELKE 25e KLANT EEN f25- KADOBON ELKE 100e KLANT EEN flOO- KADOBON O© |T EX ELSE ®COU RANT jactie: Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, telefoon (02220) 2741. i;en werktijd deze week tot en met dinsdag a.s.: Michèl Gonlag, Kogerstraat Verschijnt dinsdags en vrijdags. Den Burg, telefoon 02220 - 5564. J 1 t J Abonnementsprijs f19,20 per kwartaal; los 90 cent ibobank nr. 36.25.01.742; NMB nr. 67.34.60.398. f Rabobank nr. 36.25.01.742; NMB nr. 67.34.60.398. Financiële zekerheid voor later en een fiscale aftrekpost voor 1986. Wij adviseren u vrijblijvend over de mogelijkheden. VERZEKERINGEN Telefoon 02220 - 4341 Na kantoortijd: 4894, 4389 of 02225 - 616. J i gemeente krijgt te maken met (omstenvermindering omdat de ;hter heeft bepaald dat voor be- alde categorieën stacaravans en nthuisjes geen woonforensenbe- iting hoeft te worden betaald, ie groot de inkomstenderving zal n, kon nog niet worden stgesteld. heffing van woonforensenbelasting volgens de wet mogelijk als het gaat I gebouwen die als „gemeubileerde jning" kunnen worden beschouwd, it Amsterdamse Gerechtshof heeft [gesproken dat stacaravans en tent- lisjes die niet beschikken over de jest elementaire voorzieningen zoals a toilet, aansluiting op de riolering I, niet gelijkgesteld kunnen worden ït gemeubileerde woningen, zodat jonforensenbelasting niet mogelijk is. Beroep [uitspraak was het resultaat van het roep dat een achttal eigenaars van icaravans en tenthuisjes op cam- igs „Kogerstrand", „Loodsmans in", „De Robbenjager" en de Iregkoog" hadden ingesteld tegen aanslag die zij van de gemeente «el hadden ontvangen. Voor één nner, een eigenaar van een stacara- 0 op „Loodsmansduin" was de IWB in beroep gegaan. De acht za- 1 werden tegelijkertijd door het isterdamse Hof behandeld, met het loemde resultaat. De aanslagen zijn lig verklaard. ANWB heeft aan de beslissing lan- iijke bekendheid gegeven omdat dit n belang kan zijn voor eigenaars van ravans en huisjes elders in Neder- id, die in gelijke omstandigheden «keren. :genen die de aanslag wel hebben naald, hebben volgens de belasting- etgeving geen recht op restitutie, ie niet binnen de vastgestelde ter- ijn in beroep gaat, legt zich bij de inslag neer en moet dus betalen, ik als achteraf blijkt dat de aanslag el opgelegd had mogen worden, foonforensenbelasting mag niet wor- in geheven als de betreffende cara- m teveel van de elementaire voorzie- ingen van een eenvoudige woning ist, om geschikt te zijn voor enigs- os duurzame bewoning. Het gaat 3r vooral om voorzieningen als gas, ater, licht, riolering, toilet- en asgelegenheid. gaand maandag a.s. zal de Bern- iidlaan in Den Burg twee weken :or het verkeer zijn gesloten. Dat is :dig in verband met herbestratings- erk op het gedeelte tussen Waal straat en Maricoweg. Speciale aanbieding voor SINTERKLAASAVOND Feestelijke huzarensalade met o.a. gevulde tomaat met verse garnalen, gevulde eieren, enz. f4,95 per persoon restaurantkwaliteit Gaarne vroegtijdig bestellen: Ö2220 - 4890 of 02226 - 310 Afhalen Eetcafé Parkstraat op vrij dag 5 december a.s. tot 18.00 uur. Gezellig, betaalbaar en altijd dichtbij Telefoon 02220 - 4890 PARkSTRAAT.BOULEVARD Op verschillende plaatsen op ons eiland is een ooievaar gesignaleerd en dat is een vrij zeldzaam feit voor deze tijd van het jaar. De sta tige vogel arriveerde dinsdagoch tend omstreeks kwart over elf en streek neer op de speelweide aan de Emmalaan. Om half één klap wiekte de ooievaar weer weg om vervolgens op andere plaatsen te worden gezien. De ooievaar is niet waarneembaar ge ringd, zodat het mogelijk een ver dwaald exemplaar betreft. Een ring zou erop wijzen dat het dier afkomstig is uit één der „ooievaarsdorpen" in Nederland. Als het een wilde vogel be treft, dan is het iets heel bijzonders. Normaal gesproken zijn de vogels al lang richting Noord- en Centraal-Afrika getrokken om daar in groepsverband te overwinteren. Anderszijds toonde de ooievaar zich niet bepaald mensen schuw door te verblijven binnen de bebouwde kom. Vogeldeskundige Adri- aan Dijksen uit De Koog: „Maar ook dat is niet echt vreemd, want wilde dieren bouwen hun hoge nesten ook - wel eens in dorpen". Voor zover Dijk sen kon nagaan zijn er op Texel begin december nooit waarnemingen van ooievaars geweest. De speelweide aan de Emmalaan was juist dinsdagochtend geschikt gemaakt door gemeentewerken om in deze win ter weer als ijsbaan te kunnen funge ren. Er was al een flinke plas water opgezet. Adriaan Dijksen: „Dat klopt dan aardig: ooievaars zoeken hun voedsel vaak in drassig gebied, in ver band met het omhoog komen van re genwormen". Voortpikkend tussen de vele meeuwen, werd de ooievaar ga degeslagen door nieuwsgierige kinde ren van de Thijsseschool en anderen die het zich snelverspreidende nieuws hadden vernomen. Dichterbij dan een meter of tien kon echter niemand na deren, want dan maakte de vogel aan stalten om weg te vliegen. Het was daarom maar goed, dat het terrein is omheind met een hoog hek. Zelfde vogel? Even na half één verplaatste het dier zich naar een lantaarnpaal bij het busstation Elemert en werd later op de dag gezien bij het Lageveld bij Ooster end. Het betreft mogelijk hetzelfde exemplaar dat vanaf zondagmiddag verbleef in een park te Breezand, waar het eveneens op een nat weiland naar voedsel zocht. De ooievaar vertrok daar dinsdag even na tien uur 's mor gens en zou in dat tijdsbestek best de afstand tussen Breezand en Texel heb ben kunnen overbruggen. Thans is niet vast te stellen hoeveel caravans en huisjes op Texel wél vol doen aan de normen om voor woonfo rensenbelasting in aanmerking te ko men. Op dit moment staan bij de ge meente nog ongeveer 600 caravans te boek als belastingplichtig. Vroeger wa ren het er een paar honderd meer. Naar aanleiding van een soortgelijke affaire zijn toen de kleinste en eenvou digste caravans uit het bestand gehaald. Goede kennis De aanslagen 1986 van de onroe rend goed belasting kunnen bin nenkort worden verstuurd. De pro blemen rond de goedkeuring van de verordening waarin de heffing van deze belangrijke gemeentelijke belasting is geregeld, zijn opgelost. Er blijken vormfouten te zijn gemaakt, waardoor de verordening door het mi nisterie niet kon worden goedgekeurd en waardoor het innen van de be lasting dus niet mogelijk is. Overigens was op dat moment al veel meer ver traging ontstaan door de beslommerin gen die gepaard gingen met het auto matiseren van de gemeentelijke belastingadministratie. Het gemeentebestuur is door het mi nisterie op het matje geroepen. Wet houder Klaas Barendregt en secretaris Piet Zoon gingen naar Den Haag en legden tegenover de staatssecretaris en een topambtenaar een verklaring af. De zaken zijn thans geregeld en het gemeentebestuur heeft de innende instantie opdracht gegeven de aansla gen gereed te maken en te versturen. Daar zijn enige weken mee gemoeid, zodat de Texelaars de aanslagen begin januari kunnen verwachten. Niet in een wollen Texelse trui, maar in een keurig Hilversums bloesje verscheen gehoorzame Noortje Roll woensdagavond op de buis. Wie woensdagavond de televisie aanzette om NOS-omroepster Noortje Roll de programma's te zien aankondigen in een door 't Wol- en Handwerkhuis uit Den Burg vervaardigde trui, is bedrogen uitgekomen. De omroepster heeft de trui namelijk niet gedragen. De advertentie waarin op haar ver schijning werd gewezen was ech ter geen flauwe grap. Noortje moest namelijk op bevel van de NOS in andere kleding voor de tv- camera's verschenen.... De verantwoordelijke heren van de Ne derlandse Omroep Stichting warén na melijk hevig verontwaardigd over het feit dat hiermee reclame is gemaakt. Niet alleen stond de advertentie op de voorpagina van de laatste Texelse Cou rant, maar was tevens een kleine ad vertentie („Speurder") geplaatst in De Telegraaf van woensdag. Daarin staat dat belangstellenden de trui die Noor tje zou dragen als compleet pakket kunnen bestellen bij 't Wol- en Hand werkhuis Texel. Dezê advertentie was de NOS-bazen in het verkeerde keelgat geschoten en Noortje Roll werd Noortje is een goede kennis van de fa milie Bertrand en stemde er deze zo mer mee in om in een speciaal voor haar ontworpen trui op de beeldbuis te verschijnen. De tv-omroepster komt al enige jaren regelmatig op Texel en is dan veelvuldig in en om de jachthaven te vinden. Ze zou woensdagavond voor de camera's plaatsnemen in een overwegend paarse trui, vervaardigd van half acryl-wol en polyester/polymi- de „glitterwol". Een groene trui van het zelfde patroon en model is in de wolwinkel aanwezig. Op deze manier aan reclame meewerken, zou niet zo erg zijn, meende Noortje. Dat bleek dus anders te liggen.... KERSTMAN van d^ Jvdies) komt op uw feest er^ f Ook privé. Telef. 020-319144. •^BREISTERS opgelet! Heden- „«dvftnd op Ned. 2, v.a. 19.20 u., -*™agt Noortje Roll (NOS-om- roöpster) een trui, die u als compleet pakket, f 69, incl. verzendkosten kunt bestellen bij: 't Wol en Handwerkhuis .Texel, 02220-2056 (wink.tijd.) Pré-nationale TENNISKAM PIOENSCHAPPEN 1 t/m 7-12 mét O.a.: Schapers, Van Pu ekql, Feenstra. T.v. B ^plaggenweg 355, B Voor recreatieverblijven die niet (meer) onder de woonforensenbelasting (een vaste heffing per jaar) vallen, zal voortaan toeristenbelasting betaald moeten worden: 85 cent per persoon per overnachting. In de meeste geval len is de opbrengst daarvan aanmerke lijk lager dan bij de woonforensenbe lasting, nog afgezien van het feit dat de kans op ontduiking bij toeristenbe lasting veel groter is. Juist verstuurd De uitspraak van het Amsterdamse Gerechtshof komt op een moment dat de gemeente de aanslagen woonforen senbelasting over 1986 juist heeft ver zonden. Er mag dus worden verwacht dat nogal wat mensen zullen weigeren te betalen omdat zij menen dat hun caravan of huisje buiten de belasting plichtige categorie valt. Dat kan de ge meente is een lastig parket brengen omdat uit de uitspraak van de Amster damse rechter niet met zekerheid kan worden opgemaakt welke criteria moe ten worden aangelegd. De ooievaar voelde zich thuis op de drassige speelweide. Niet de laagste inschrijver Willem Bakker maar Aannemingsmaat schappij B. M. van Noordenne uit Kockengen zal de passantenhaven in Oudeschild aanleggen. Het ge meentebestuur betwijfelt of Bakker in staat is dit werk uit te voeren. Bovendien bleek hij niet te kunnen voldoen aan de besteksbepalingen en ook speelde een rol dat Bakker als hoofdaannemer nooit werken heeft gemaakt die een bedrag van f35.000— te boven gingen. Bij de op 21 oktober gehouden aan besteding van de passantenhaven bleek Bakker te hebben ingeschreven voor bijna f1,34 miljoen. Nummer twee was Van Noordenne met bijna f 1,4 miljoen. De gemeente heeft na dien nog overleg gevoerd met de drie laagste inschrijvers en ook met de mi nisteries van Economische Zaken en Landbouw en Visserij, de belangrijkste subsidieverstrekkers. Het besluit om het werk niet aan Bak ker te gunnen is onder meer geba seerd op artikel 21 van het Uniform Aanbestedings Reglement, waarin staat dat alleen inschrijvers in aanmer king komen, waarin niet wordt getwij feld wat betreft hun vermogen om het werk in technisch, financieel- economisch en organisatorisch opzicht tot een goed eind te brengen. B en W betreuren het dat het werk om deze redenen niet aan het Texelse bedrijf kan worden gegund. De besluitvor ming wordt gesteund door de subsidiegevers. Gedeputeerde Staten hebben definitief besloten een zinker aan te leggen voor de drinkwatervoorziening van Texel. Een verrassing was dat niet, want in de laatstgehouden vergadering van de Raad van Toezicht op de Provinciale Bedrijven was er vrijwel geen steun voor het plan om op Texel zelf water te gaan produceren. Enkele leden van de raad wilden echter nog met hun achterban praten, waarna op 22 de cember definitief advies zou worden uitgebracht. Gedeputeerde Staten heb ben dat blijkbar niet willen afwachten en hebben de knoop doorgehakt tot grote teleurstelling van het gemeentebestuur. Honderdduizenden lezers van De Telegraaf kunnen zijn misleid door de tekst van deze advertentie. Janny van Heerwaarden en Nel Bertrand met de groene versie van de zelfontworpen en gebrei de tui die tv-omroepster Noortje Roll had beloofd te zullen aantrekken. Dat pakte anders uit. woensdagmorgen op het matje geroepen'. Vervolgens belde zij de verbaasde wolwinkel-eigenaresse Nel Bertrand die samen met haar man Kees en gehol pen door Janny van Heerwaarden het winkeltje aan de Weverstraat drijft. Nel Bertrand: „Het is heel vervelend dat de advertentie nu niet meer klopt. Ik voel me voor joker staan". Echtgenoot Kees vindt dat dat wel meevalt: „Wij wisten niet dat de advertentie deze ge volgen kon hebben. Voor ons is en blijft het dus positieve reclame." Noortje Roll wenst hij in elk geval niets kwalijk te nemen. VRIJDAG 5 DECEMBER 1986

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 1