i foetbalvooruitzichten Bestuur manege wil duidelijkheid geven Koninginnedag moet knallend feest worden mst oetbalprogramma Tevoko kreeg winst cadeau Maandag bijeenkomst voor publiek Dik Haker en Gert Pansier: Goed spel van minivolleyballers Deze week geen atletiektraining Eilandcompetitie volleybal programma Afdeling Voleybal Schaker Cees van Loo kreeg zijn revanche Nog drie booreilanden voor Waddenzeekust igilJDAG 5 DECEMBER 1986 TEXELSE COURANT PAGINA 9 Texel el 1 krijgt Helder op bezoek, waar uit met liefst 5 0 werd verloren. dus nog wat recht te zetten en een goede instelling kan dat ook leuren. tweede, dat op de laatste plaats at, ontvangt SVW 4 (Heerhugo- ard). Óok één van de degradatie- ididaten en dus weer een vierpun- wedstrijd. Als de reserves nog wat len, is er maar één mogelijkheid om degradatie te ontkomen en dat is men. vierde moet in Breezand de pun- van ZAP 6 kunnen pakken. Op nel werd het een 6—O-overwinning. B1, C1 en C2 ontvangen Hollandia A1, SRC B2, HRC C2 en ZAP C2. werden het allemaal 1 3 overwin- Dat moet op eigen terrein ;h ook mogelijk zijn. gaat bij Veso B1 in Schagerbrug op pek. Op Texel werd het 3 3. Een dialing zit er wel in. H B-junioren van ZDH gaan zaterdag jr de vaste wal en voetballen daar 13.00 uur tegen Wieringerwaard Vertrek boot 11.05 uur. eerste krijgt zondag DWOW uit ringen/verf op bezoek. Na de wis- nde resultaten van de laatste Istrijden is moeilijk te voorspellen ZDH zondag zal voetballen. Maar ZDH uit de onderste groep van de lijst wil komen, moet geconcen- der worden gevoetbald dan afge- n zondag. Aanvang 14.00 uur. jindienst: Wilco Bakker en Bram uwer. tweede dat uit speelt tegen JVC 5 met een gelijkspel al een prima statie leveren. Vertrek boot 13.05 xelse Boys idag gaat Boys 1 op bezoek bij ileroord. Zeker in eigen huis een ie tegenstander. Vertrek boot 12.05 tweede en derde spelen op eigen ein en moeten om niet al te veel af lakken weer eens punten binnenha- terdag 6 december 1986 IVB afdeling Noordholland: IO/Z-OSV, 14.00 uur )cksdorp-N. Niedorp, 14.30 uur sonia 2-SVO/Z 2, 14.30 uur inioren: «macht A1-Oosterend A1, 14.00 uur B1-Tex. Boys B1, 14.30 uur 334 xel B1-SRC B2, 13.30 uur jsterend B1-Succes B2, 13.30 uur Waard B2-ZDH B1, 13.00 uur (vertrek boot 11.05 uur) sdo B1-Texel B2, 13.00 uur (vertrek boot 11.05 uur) Koog B1-W.Meer B2, 13.30 uur IC C2-Oosterend C1, 13.00 uur xel C1-HRC C2, 14.45 uur X. Boys C1-ZAP C3, 14.45 uur C2-ZAP C2, 14.45 uur eisjesjunioren: )irit-Tex. Boys/O'end, 13.00 uur (vertrek boot 11.05 uur) ipiilen: xel D2-Tex.Boys D1, 13.30 uur )H D1-Oosterend D1, 12.00 uur )H E1-Tex.Boys E1, 11.00 uur osterend ETDe Koog E1, 12.30 uur xel F1-Oosterend F1, 12.30 uur ag F1-ZDH FT, 11.00 uur ondag 7 december 1986 klasse KNVB: :el-Helder, 14.00 uur NVB, afdeling Noordholland: «ileroord-Tex. Boys, 14.00 uur inkel-De Koog, 14.00 uur IH-DWOW, 14.00 uur osterend-CSV, 14.00 uur 2-SVW 4, 12.00 uur x. Boys 2-Helder 5, 12.00 uur '/C 5-ZDH 2, 14.00 uur 'x, Boys 3-Flevo 5, 14.00 uur 6-Texel 4, 14.30 uur osterend 2-JVC 7, 12.00 uur unioren: xel A1-Hollandia T. A1, 11.30 uur nt Boys A1-Tex. Boys A1, 14.00 uur ames: Koog-Victoria O., 13.00 uur osterend-KGB, 14.00 uur 'atervogels-Tex. Boys, 14.30 uur len. Boys 2 speelt om 12.00 uur tegen Helder 5 en Boys 3 om 14.00 uur te gen Flevo 5. Terreindienst: Jan Maas en Harry Schrama. De A-junioren vertrekken om 12.30 uur vanaf het Boysveld naar St. Maarten. Het werd op eigen terrein tegen Sint Boys een zeer royale nederlaag, dus wacht de Boys weer een zware opga ve. De dames gaan met de boot van 13.05 uur naar Watervogels. Hier zal vinnig gevoetbald moeten worden om de winst binnen te halen. Ook B1 wacht een zware klus. Het gaat op bezoek bij ZAP B1. Vertrek vanaf het Boysveld om 12.30 uur. De C-junioren spelen om 14.45 uur op ei gen terrein tegen ZAP C3. De meisjes Oosterend/Tex. Boys gaan vroeg op pad. Met de boot van 11.05 uur naar Spirit in Hoogkarspel. De Koog De F-pupillen van De Koog spelen za terdag om 11.00 uur thuis tegen ZDH en de E-pupillen gaan uit naar Ooste rend. Vertrek 12.00 uur. De B-junioren, die ongemerkt opge klommen zijn naar de vierde plaats, spelen om 13.30 uur thuis tegen het sterke Wieringermeer B2. Gezien het resultaat in de uitwedstrijd (1—1), moet De Koog dit kunnen winnen. Het eerste elftal gaat zondag uit naar het sterke Winkel. Om de tweede plaats vast te houden moet De Koog winnen. Vertrek met boot van 12.05 uur. Het tweede elftal is zondag vrij. De dames spelen om 13.00 uur thuis tegen koploper Victoria O. Misschien kunnen de dames voor een verrassing zorgen. S.V. Cocksdorp Dit weekend speelt het zaterdagelftal thuis om 14.30 uur tegen Nieuwe Nie dorp. De eerste ontmoeting eindigde teleurstellend in een nederlaag. Gezien de stand op de ranglijst moet er ge wonnen worden, om een plaats in de middenmoot te behouden. Terreindienst: Bart Wijsman en Rob Vonk. S.V. Oosterend Het eerste zaterdagelftal van SVO speelt thuis tegen OSV uit Oostzaan. Per traditie is dat altijd een bijzonder aantrekkelijke wedstrijd. Hoewel OSV er in de competitie wat beter voorstaat dan SVO is een goed resultaat voor de Oosterenders mogelijk. Ook Oosterend 2 is in zijn uitwedstrijd tegen Asonia 2 beslist niet kansloos. Gezien de stand op de ranglijst moet zelfs de volle winst haalbaar zijn. De A-junioren spelen tegen Zeemacht A1. Beide teams verkeren in de on derste regionen van de ranglijst. Voor de B-junioren ziet de komende thuis wedstrijd er beloftevol uit tegen Suc ces B2. Uit wonnen de Oosterenders, zodat de thuiswedstrijd in winst omge zet moet kunnen worden, de C- junioren staan voor een lastig pro bleem tegen JVC C2 uit. Als er echter zo gevoetbald wordt als afgelopen weekend zijn er misschien kansjes. Dit team moet er rekening mee houden dat, in tegenstelling tot eerdere berich ten, met de boot van 12.00 uur ge reisd wordt. Vertrek dus 11.30 uur van af het voetbalveld. De meisjecombinatie Tex. Boys/SVO speelt uit tegen Spirit. De verwachting is dat de meisjes uit deze wedstrijd ze ker een punt zullen halen. De D-pupillen spelen uit tegen ZDH en krijgen het moeilijk. De twee vorige wedstrijden eindigden in grote over winningen voor ZDH, zodat ook nu de winstkansen nihil zijn. E1 speelt thuis tegen De Koog E1. Beide teams zijn aan elkaar gewaagd, zodat een ge lijkspel in de verwachting ligt. De F- pupillen moeten uit naar Texel F1. On getwijfeld een te zware opgave. Ge tracht moet worden de nederlaag zo klein mogelijk te houden. Het eerste zondagteam speelt thuis te gen CSV uit Castricum. In het begin van de competitie leed SVO tegen CSV maar liefst een 6—0 nederlaag. Het verjongde Oosterend-team was toen echter totaal niet ingespeeld en een beter resultaat wordt nu zeker ver wacht. SVO 2 speelt thuis tegen JVC 7 en zal het zeer moeilijk krijgen. JVC is een al wat oudere ploeg naar de spelers weten elkaar altijd perfekt te vinden. Het. behalen van een punt zou al mooi zijn. De dames spelen thuis tegen KGB. Gezien de stand op de ranglijst een lastige tegenstander. Het thuisvoordeel kan hier misschien zeer belangrijk zijn. Vrijdagavond is er geen trainen voor de C-junioren, de dames en de meisjes in verband met Sinterklaasavond. Heren 1 van Tevoko mocht zater dag blij zijn met de twee punten, die ze door de 3—2 overwinning op Simokos behaalden. Simokos gaf de vierde en vijfde set geheel uit handen, waardoor het bijna kansloze Tevoko onverwacht sterk terug kon komen. Het duel startte met een verrassend puntenverloop. Na een 6 0 voor sprong sloeg Simokos in twee opslag beurten zo maar naar 6 15, waarbij Tevoko geheel geen verweer had te gen zoveel opslaggweld. Toen het op vangen van de opslag in de tweede set wel liep, speelde Tevoko met ge varieerde aanvallen en goed verdedi gend grondwerk naar 15—5 winst. De derde set werd overtuigend door Si mokos gewonnen met 7 15 en het spel van Tevoko deed vermoeden dat Simokos de vierde set eenvoudig zou winnen. Maar bij een 12 14 voor sprong gaf Simokos de set uit handen en won Tevoko met 16—14. Ook in de vijfde set kwam Tevoko na een 5 11 achterstand terug tot 17 15. Heren 2 Heren 2 onderschatte Turnlust, waar door deze steeds gevaarlijk dicht terug kon komen zonder dat de eindzege van 3 0 in gevaar kwam. De verslap pende concentatie en vaak foutieve opslag maakten het Tevoko 2 moeilij ker dan nodig: 15—13, 15—13 en 16-14. Heren 2 is duidelijk op de goede weg en behaalt regelmatig punten, zodat vanuit een goede middenmootpositie kan worden gewerkt aan aansluiting bij de kopgroep in de tweede klasse. Heren 3 speelde een matige wedstrijd en verloor van Zeemacht 1 met 1—3. Vooral verdedigend liep het niet en na het uitvallen van Harry Bakker was het gebeurd met Tevoko: 11 15, 15-13, 2-15 en 13-15. De tegenstander van de jongensaspi ranten, de Boemel, kwam niet opda gen, zodat nog even een onderlinge wedstrijd tegen de meisjesaspiranten kon worden gespeeld.... Dames 2 speelde na een matige start in eerste en derde set (15—17 en 13 15 verlies) een erg fanatieke en leuke wedstrijd met een veel scorende Nel Kant en een sterk verdedigende Jannie Koning. Konden de dames in het begin niet goed uit de voeten (met de nieuwe sokken van Sinterklaas), de vierde en vijfde set werden geconcen treerd gespeeld en gewonnen (15—8 en 15 12), waardoor HCSC 3 met een 3—2 verlies terug naar Den Helder ging. De meisjesaspiranten trokken goed van leer tegen Harpoen 2 door gedeci deerde 3 0 winst via 15 9, 15 9 en 15—12. Ook in de daarna gespeelde vriendschappelijke wedstrijd tegen de jongensaspiranten liep het goed en ga ven ze de veel langere jongens goed partij (14 9). De Stichting Overdekte Manege Texel wil voor een groot publiek opening van zaken geven. Daarom is maandagavond een bijeenkomst belegd in hotel De Lindeboom, aanvang acht uur. Het stichtingsbestuur nodigt hiervoor alle abonnementshouders en bezitters van een schuldbekentenis uit en ook zijn alle andere sympathisanten en belangstellenden welkom. Eén der belangrijkste zaken die tijdens de komende maanden moet worden uitgevoerd, is de realisatie van de foy er in de overdekte manege aan de Akenbuurt. Deze zal onder leiding van bestuurslid Kees Dros worden ver bouwd en vergt naar schatting zo'n 600 uur arbeid. De materialen hiervoor zijn besteld. Volgens de planning zal op dinsdag- en donderdagavonden en op zaterdagen aan de foyer worden getimmerd. Het bestuur doet een drin gend beroep op handige lui" om zich aan te melden en op de vergadering van maandag aanwezig te zijn. Overi gens zal het manegegebeuren van de werkzaamheden geen hinder ondervinden. Belangrijkste aanleiding voor de bijeen komst is de zogeheten „verbreding" van de stichting. Het is een wens van het bestuur dat niet slechts wordt be paald door de huidige zeven bestuursleden. Het ligt in de bedoeling de stichting te democratiseren, bijvoor beeld door een vergadering van be gunstigers die de bevoegdheid heeft om bestuursleden voor te dragen. Ie mand zou dan begunstiger kunnen worden door contributie te betalen aan de stichting. Omdat een multifunctio neel gebruik van de manege mogelijk is, zou het tevens mogelijk moeten worden dat ,,niet-hippische" gebrui kers deel gaan uitmaken van het bestuur. Andere activiteiten Er is nog geen contact met andere verenigingen, die de hal voor hun sport- of andere activiteiten zouden kunnen gebruiken. Het stichtings bestuur wacht eerst af welke club of organisatie interesse toont. Vertegen woordigers hiervan worden derhalve verzocht toenadering te zoeken, of ge woon maandag naar De Lindeboom te komen. Het bestuur wil daar alle betrokkenen duidelijkheid geven. Er zal ruime gele genheid tot het stellen van vragen zijn. Penningmeester C. Timmer zet de fi nanciële situatie uiteen en geeft een overzicht van de begroting. Van der fden is al een flinke geldelijke-bijdrage ontvangen. Het aantal individuele abonnementhouders was begroot op 40 en bedraagt nu reeds 38. Aan schuldbekentenissen is voor meer dan 750.000,— binnengekomen. Hoeveel houders er precies zijn is moeilijk vast te stellen, omdat er schuldbekentenis sen van 7100,— maar ook van 7500,— in omloop zijn. De exploitatie van de foyer zal in eerste instantie geschieden door.vrij willigers. De meest ideale constructie zou zijn om één persoon (of bijvoor beeld een echtpaar) de touwtjes in handen te laten houden, gesteund door een team medewerkers. Bij een multifunctioneel gebruik hoeft dat geen problemen te geven. In de ac commodatie van Texelse Boys, waar ook meerdere verenigingen actief zijn, wordt al jaren een dergelijk systeem gehanteerd. In elk geval is het niet de bedoeling om het kantinedeel te ver pachten of er een beheerder in te zet ten. Hoe het gebruik van de manege precies zal zijn, moet nog worden in gevuld. Vandaar dat wordt gehoopt oi een grote opkomst in De Lindeboom. De beide mini-teams van Tevoko volleybalden maandag in Den Hel der een sterke partij. Het eerste team won met grote cijfers van HCSC, terwijl het tweede een knap gelijkspel wist af te dwingen van het sterke Juvoc 1. Tevoko 1 bleek als in de eerste set over een veel gevaarlijker opslag te beschikken dan HCSC. Aan de lopen de band werd er gescoord en HCSC had daar geen enkel verweer tegen. De uitslag was er dan ook naar: 25 3. De tweede set leek wat moeilij ker te worden. Even keek Tevoko zelfs tegen een 4—2 achterstand aan, maar de opslagen van vooral Cindy Ooster hof en Maria Witte brachten opnieuw redding. Samen scoorden ze 16 pun ten, waardoor de uiteindelijke stand toch nog 20 6 werd. Bij het tweede team speelde Patricia de Brok voor de eerste keer mee. Na een wat nerveuze start bleek ze een prima aanwinst voor het team. Juvoc 1 is een sterke tegenstander naar Te voko was in vechtlustige stemming en gaf geen krimp. Keer op keer werd een achterstand weggewerkt en pas in de laatste seconden wist Juvoc de eerste set naar zich toe te trekken met 14—12. Ook in de tweede set gaven de beide ploegen elkaar geen duim breed toe, maar nu was het Tevoko dat steeds het initiatief naar zich toe trok. Met zijn gevaarlijke opslag wist Ronald Zijrn een kleine voorsprong op te bouwen, maar vooral het goede teamwerk gaf uiteindelijk de doorslag. Uitstekend samenwerken en enkele prima reddingen van Sander Buysman leverden tenslotte een 10—7 overwin ning op. De Koninginnedagviering in Den Burg stelt de laatste jaren weinig voor. Er zijn nogal wat mensen die het beschamend vinden dat het kennelijk niet meer lukt om in Texels residentie een knallend feest te organiseren, waaraan door alle leeftijdsgroepen wordt meegedaan. Dik Haker en Gert Pansier willen echter proberen het feest nieuw le ven in te blazen en ze zijn daarom nu al met de voorbereidingen begonnen. Die voorbereidingen bestaan voorlopig uit het „warm" maken van zoveel mo gelijk mensen, die in de organisatie en uitvoering een actieve rol zouden kun nen spelen. Want het is niet de be doeling dat Gert en Dik het allemaal zelf gaan doen, in tegendeel. Als de zaak eenmaal draait, willen ze zich terugtrekken. „Het moet een koninginnedag wor den, waarbij iedereen zich betrokken voelt", aldus de altijd zeer geestdriftige Dik Haker die evenals Pansier vaak ge noeg met het organisatiebijltje heeft gehakt om enig vertrouwen in hun po gingen te kunnen stellen. Het tweetal, dat onder meer de succesvolle triath lon organiseerde, weet vrij aardig op welke mensen een beroep kan worden gedaan om in Den Burg een goed feest van de grond te krijgen. Wijk tegen wijk Ze hebben Den Burg al in zes wijken verdeeld onder andere met het oog op een spectaculair wijk tegen wijk-spel dat onderdeel moet worden van Konin ginnedag 1987. In elke wijk hebben De trainingen van atletiekvereniging Texel gaan vrijdag niet door. Dat geldt zowel voor de zaaltraining van Peter de Hoogh als die op het veld van Ed van Bommel. enkele mensen inmiddels een briefje van de twee gangmakers gehad en ge hoopt wordt dat deze mensen met el kaar contact zullen zoeken, zodat spoedig een hechte organisatie met mogelijkheden voor efficiente taakver deling aan het werk kan gaan. Van die wijkvertegenwoordigers wordt ver wacht dat ze met ideeën zullen komen en hun enthousiasme op wijkgenoten zullen overbrengen. Naast het wijk tegen wijk-spel moet er ook een jeugdmarkt komen, groter en gevarieerder dan ooit. Verder de tradi tionele „versierde optocht", kinderspe len, een stratenloop, een groot oranje bal, terwijl ook moet worden geregeld dat in Den Burg weer een echte Meierblis kan branden. In januari a.s. zal een vergadering worden belegd waarin Haker en Pansier vertegenwoor digers van alle wijken willen ontmoe ten om de plannen verder uit te werken. Uitslagen dinsdag 2 december: RWS-v. Wijngaarden 2 0 2 Mantje Sport-Teso 1 1 DGM-Paal 28 2-0 Kobeko-P.A.S. 1—1 Grooten Slock-Waterschap 0 2 Stuc. v.d. Woude-RSG 0 2 Theodorahoeve-Paal 9 2 0 Versluis-Smash 1 2—0 Graaf Spuiterij-Pilaar 2 0 Timmers Bakk.-IJs/pinda 2 0 CVI-Smash 2-0 Retsina-TX 40 2-0 Visser Bouw-A&O 2 0 Ass. Bremer-Opel Rentenaar 1 1 Loodsmanswelv.-DA 1 1 Tevoko-Hannibal 2 0 Antiekhuisje-Eelman/Segerink 2 0 Verpleeghuis-Toekomst 0 2 Vinke-Grooten Slock 0 2 Westerlaken-7 Provinciën 2 0 Lindeboom-Molenkoog 0—2 Zaterdag 6 december. Sporthal Ons Genoegen, Den Burg: 13.00 u. mini's Tevoko 2-Tevoko 1 13.30 u. asp.jongens Tevoko-Los '82 13.30 u. dames Tevoko 1-Wieringen 1 15.00 u. asp.meisjes Tevoko-Harpoen 1 15.00 u. dames Tevoko 2-Los '82 Sporthal Trefpunt, Julianadorp: 15.00 u. heren Juvoc 4-Tevoko 2 Maandag 8 december. Sporthal Sportlaan, Den Helder: 18.45 u. heren Los-Tevoko 3 Afdeling Handbal Zondag 7 december. Den Helder, „Sportlaan": 13.45 u. dames WGW 4-MST 1 Vertrek boot 13.05 uur. Ooit was de versierde optocht" één der meest attractieve onderdelen van Koninginnedag in Den Burg waaraan door zeer velen werd meegedaan. Als het aan Haker en Pansier ligt zal niet alleen die oude glorie herleven maar zal ook het overige programma zodanig zijn dat alle leef tijdsgroepen er graag bij betrokken willen zijn. Programma dinsdag 9 december: Veld A mannen: 18.30 u. Timmers Bakk.-RSG v. Wijngaarden 2 19.05 u. Waterschap-v. Wijngaarden 2 Timmers Bakk. 19.45 u. Graaf Spuiterij-Gemeente Almarkt 20.25 u. Autocentrale-Almarkt Grooten Slock 21.05 u. Gr. Slock-TESO Autocentr. 21.45 u. Molenkoog-P.A.S. Paal 28 22.25 u. v. Wijngaarden 1-Paal 28 Molenkoog Veld B vrouwen en mannen: 18.30 u. Ass.Bremer-Visser Bouw Haarstudio 19.05 u. Haarstudio-Retsina Smash 19.45 u. NCM-Smash Opel Rentenaar 20.25 u. Opel Rentenaar-TX 40 NCM 21.05 u. Leijdekkers-A&O TX 40 21.45 u. Antiekhuisje-DA Leijdekkers 22.25 u. Pilaar-Paal 9 Spoorzicht Veld C, vrouwen: 18.30 u. Mantje-Taveerne Klif 23 19.05 u. Klif 23-Vinke Mantje 19.45 u. Durper drup-7 Provinc. Vinke 20.25 u. Westerlaken-Casino Zegel Mode 21.05 u. Zegel Mode-Grooten Slock Westerlaken 21.45 u. Verpleeghuis-Hannibal Toekomst 22.25 u. Toekomst-Eelman/Segerink Verpleeghuis Wedstrijdleiding: tel. (02220) 2832, Met een zwaar bevochten zege op zijn neef Otto van Loo nam maan dagavond in De Lindeboom Cees van Loo revanche voor de neder laag die hij eerder dit seizoen te gen Otto kreeg te slikken in de in terne competitie van schaakclub En Passant. Pas na middernacht gaf laatstgenoemde zich gewonnen. Een stuk vlotter voltrok zich de execu tie van Hans de Beurs die door Bart Heijnen met allerlei taktische valletjes voortkomend uit het zogeheten ko ningsgambiet werd geconfronteerd. De Beurs ging snel kopje onder nadat hij zijn koning regelrecht „de aanval in had gerocheerd". A. C. Bakker leverde een degelijk stuk je werk door Frans Eijgenraam vakkun dig in te snoeren. Eijgenraam weerde zich nog wel inventief maar kon niet voorkomen dat Bakker langzaam maar zeker de verdediging rond zijn koning ontregelde en tenslotte opruimde. In een chaotisch middenspel zonder dames bouwde H. Broekema zijn lichte voordeel, dat hij had opgebouwd te gen Thijs Witte, na verloop van tijd uit tot een winnende aanval. Het is op merkelijk dat Broekema veel beter scoort, zodra hij zijn passieve spel laat varen en wellicht vindt hij met deze overwinning de weg terug naar een spoedige aansluiting bij de En Passant- top. Een juweeltje vol taktische finesses produceerden Jaap Dros en Auke Terpstra. De lont sloeg in het kruitvat toen Dros met een aardig kwaliteitsof fer een pion verschalkte. Met een ver rassende paardzet legde Dros Terpstra het vuur nog nader aan de schenen. Kort daarna maakte Terpstra een grove fout die hem onmiddellijk een toren en de partij kostte. Uitslagen: T. van Lingen-F. v. Tatenhove 0—1 Th. Witte-H. Broekema 0 1 K. Bruining-E. de Visser 0—1 P. Cornelisse-W. Albers 1—0 B. Heijnen-H. de Beurs 1—0 W. Hoekman-J. Witte 0 1 J. Dros-A. Terpstra 1—0 A. C. Bakker-F.. Eijgenraam 1—0 C. van Loo-O. van Loo 1—0 Het booreiland „Transocean 6" is sinds vrijdagmiddag van de rede van Texel verdwenen. Het zal op de Noordzee proefboeringen voor Mobil Oil gaan verrichten. Momenteel liggen nog drie booreilanden op de Waddenzee tussen Texel en Den Helder „geparkeerd". Het aantal olieplatforms dat in die zone voor anker mag gaan, vormt een twistpunt tussen beide gemeenten.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 9