Willem Bakker: maak gunning ongedaan! in de zak* Opnieuw Ingebroken in foto-video winkel ACEND4 Banken en postkantoor open op koopavond Wens Parkstraat-winkeliers Mventsmlddag n De Koog Theatervoorstellingen in Oen Helder Lezing over stoomschepen voor historische vereniging Verleende bouwvergunningen Adventviering van Waalder vrouwen Kleurentelevisie uit bungalow gestolen Nauta looft beloning uit DE NOODZAAK BLIJFT RODE KRIIIS I HULP KENT 6EEN CRENZEM Misleidende reclame. Er is wat aan te doen. FAMILIEBERICHTEN TEXELSE COURANT PAGINA 3 iif Nicolaas overhandigt het bankbiljet van f1000,— aan de zeer gelukkige Netty Zijm. winkeliers van de Parkstraat willen dat de banken en het post kantoor op de vrijdagse koopavond voortaan open zijn. Ervaringen el ders wijzen uit dat dit door het pu bliek op hoge prijs wordt gesteld en dat het koopgedrag er aanmer kelijk door wordt gestimuleerd. dó De winkeliers zijn in die opvatting kun gesterkt na de Sint Nicolaas-actie die zij hebben gehouden. De in de Parkstraat-boulevard" winkelende mensen konden daarbij lettergrepen die ze in de etalages van de winkels moesten opzoeken in puzzeltjes ver werken waardoor slagzinnen ontston- linsdag 16 december wordt in De (oog weer de adventsmiddag voor ou- leren gehouden, aanvang 14.30 uur in ,Capri". Het programma vermeldt on der meer optreden door het koor „Ad- <endo", een gezamenlijke maaltijd en een lezing over ,,oud Texel" door ama- tëurhistoricus Jaap Bakker uit Oude- schild. De middag wordt georganiseerd door de dorpscommissie. Wie daarbij is aangesloten heeft gratis toegang; landeren betalen ƒ7,50. Het is wel no- zich tevoren (tot uiterlijk 13 decem ber) op te geven bij F. Kaczor, telefoon I02228) 634 of mevrouw Henstra, tele foon (02228) 287. Veel Texelaars bezoeken al sedert jaren de culturele voorstellingen, die worden gegeven in de theater concertzaal De Kampagje (nog al tijd beter bekend als ,,de schouw burg van Den Helder") worden ge geven, daarbij gebruik makend van de extra boot na afloop. Van de zijde van De Kampagje" ver zocht men ons erop te wijzen, dat in het komende winterprogramma veel middagvoorstellingen zitten, die dus ook zonder problemen door Texelaars kunnen worden bezocht. Hieronder een overzicht van de middag- èn 3nlj avonduitvoering die door inwoners van Texel zijn te bezoeken. 14 dec. zondagmatinee: Muziekgroep 't Kliekske; aanvang 15.00 uur. 17 dec. Musical Madame Arthur; aan vang 20.15 uur (speciale boot); 22 dec. Scapino Ballet met o.a. De No tenkraker; aanvang 19.00 uur. 11 jan. zondagmatinee: Caroline Kaart; aanvang 15.00 uur. 18 jan. zondagmatinee: Berdien Sten- berg Kwartet; aanvang 15.00 uur. 22 jan. Cabaret: Tunnel zonder vluchtstrook; aanvang 20.15 uur (specia le boot) 1 febr. zondagmatinee: Heddy Lester en frank Affolter; aanvang 15.00 uur. 6 febr. Hoofdstadoperette: Der Bet- telstudent; aanvang 20.15 uur (speciale boot) 15 febr. zondagmatinee: Scapino Ballet danst Hans van Manen-balletten; aan vang 15.00 uur. 22 febr. zondagmatinee: Cabaret Boe merang Open Deuren; aanvang 15.00 den. Ze konden daarbij waardebonnen va 710,— 725,— 750,— en zelfs een bankbiljet van duizend gulden winnen. De organiserende winkeliers hadden van het wedstrijdformulier tevens een enquetebiljet gemaakt waarop de men sen hun mening kenbaar konden ma ken over deze Sint-actie en antwoord konden geven op de vraag of op de wekelijkse koopavond banken en post kantoor open moesten zijn. Goede respons Meer dan de helft (51,4%) van de uit gegeven formulieren werd ingevuld te rugbezorgd. Daarbij bleek dat 83,8% bevestigend had geantwoord op laatst genoemde vraag. De winkeliers zullen nu per brief de banken en de PTT vra gen aan het verzoek gevolg te geven. Het winkelende publiek zal graag naar de koopavond komen als alles" dan open is en ze dus al hun boodschap pen in één keer kunnen doen. Het feit dat enkele zaken op de koopavond dichtblijven, werkt zeer remmend. De aanvoerders van de tien Parkstraat winkeliers zullen hun collega's elders in Den Burg dan ook benaderen in de hoop dat ook die hun winkel vrijdaga vond willen openhouden. Trekking De slagzinnen die uit de gevonden let tergrepen konden worden gemaakt wa ren: „Gezellig vvinkelen in de Parkstraat-boulevard, daar waar u het beste slaagt voor uw Sint-inkopen" en ,,Ook voor uw sintinkopen slaagt u be ter in de Parkstraat-boulevard". Het was geen moeilijke puzzel. Praktisch alle ingezonden oplossingen waren juist. Op sinterklaasavond werd door notaris Boswijk de trekking verricht in eetcafé Parkstraat. De uitslag staat in de ad vertentie elders in deze krant. Winna res van het bankbiljet van duizend gul den werd Netty Zijm, Haffelderweg 6 in Den Burg. Het was voor haar een welkome extra verrassing op de pakjesavond, die door Sint Nicolaas persoonlijk werd bezorgd. Veel suggesties De oproep op het wedstrijdformulier om met de uitslag ook suggesties in te dienen, was niet aan dovemansoren gezegd. De winkeliers ontvingen op deze wijze tientallen tips, waarvan er vele het overdenken waard zijn. Zo werd geklaagd dat het spelletje niet duidelijk genoeg was, zodat niet werd begrepen hoeveel formulieren werden uitgereikt bij besteding van een be paald bedrag. Een andere tip was om tijdens de actie in elke winkel een ex tra laag geprijsd „lokartikel" aan te bieden. Willem Boot uit Opperdoes houdt woensdagavond 10 december in „De Schakel" in de Binnenburg een lezing over stoomschepen. Hij doet dit op uitnodiging van de werkgroep histo risch archief van de Historische Vereni ging Texel, maar ook andere be langstellenden zijn welkom. Begonnen wordt om 20.00 uur. Boot geldt als ex pert op het gebied van stoomschepen, in het bijzonder van de stoomvaart die te maken had met Texel. Hij is schrij ver van het boek „Texelstoom", dat grotendeels is gewijd aan de schepen die in de loop der jaren door Teso zijn gebruikt. Ook gaf hij de adviezen aan de hand waarvan het schaalmodel van Teso's eerste eigen boot De Dageraad kon worden gereconstrueerd. Nog een suggestie: geef in plaats van de hoofdprijs van 71000,— tien prijsjes van 7100,—. „Dan maak je nog meer mensen gelukkig en blij". Ook was er een oproep om ook de andere winke liers van Den Burg bij de Sint-actie te betrekken. „Werk mét elkaar; niet té gen elkaar". Ook waren er ideeën voor andersoortige spelletjes tijdens de Sin terklaasactie en was er de klacht dat bejaarden, invaliden en slechtzienden niet makkelijk kunnen meedoen. Er was ook een oproep tot het betrach ten van meer vrolijkheid: „De mensen kijken veel te somber. Meer sinter klaasliedjes in de boulevard, komt er meer stemming en zijn ze wat blijer met inkopen". Er werden totaal 2700 formulieren in geleverd. Daarvan kwalificeerde 88,6% de sint-actie als „goed", 10,4% als „matig" en 1% als „slecht". Burgemeester en wethouders hebben aan de volgende personen en instan ties bouwvergunning verleend: J. Koorn, Den Burg, voor het plaatsen van 2 woonhuizen aan de De Wittstraat te Oudeschild; H. van der Klift, Weverstraat 28, Den Burg, voor het gedeeltelijk veranderen van een woon-winkelhuis; Drijver Bouw b.v, Den Burg, voor het plaatsen van 4 premiekoopwoningen in De Mars te Den Burg; Drijver Bouw b.v., Den Burg, voor het plaatsen van 3 premie koopwoningen in De Mars te Den Burg; F. Koorn, Grensweg 388, Den Burg, voor het veranderen van een zij gevel en plaatsen van een afdak; St. Ondersteuning Welzijnswerk, Den Burg, voor het gedeeltelijk vergroten van een dorpshuis aan de Wilhelmina- laan te Den Burg; Jan Spanjer's Groothandel, Maricoweg 1, Den Burg, voor het veranderen van een be drijfspand; R. Graaf, Schilderend 93, Den Burg, voor het veranderen van een recreatiezaal in een appartement. Derden-belanghebbenden kunnen te gen deze beschikkingen ingévolge de Wet Administratieve Rechtspraak Over heidsbeschikkingen een bezwaarschrift indienen. Nadere informatie hierover is te verkrijgen bij de gemeentesecretarie, afdeling R.O.V., kamer 205. De Waalder vrouwenvereniging houdt adventsbijeenkomst op woensdaga vond 17 december om acht uur in de kerkekamer. Ook belangstellenden zijn van harte welkom. Zondag werd ontdekt dat was ingebro ken in een bungalow in een park aan de Californiëweg, eigendom van een man uit Hoogeveen. De toegangsdeur was geforceerd en een kleurentelevisie ter waarde van 7800,— was verdwe nen. De inbraak moet zijn gebeurd tussen 26 november en 7 december. Voor de tweede keer in vijf weken werd ingebroken in de fotozaak van Nauta aan de Weverstraat. Vrij dagochtend om 4.43 uur sloeg een tot dusver onbekende man met een stalen steigerpaal de etalage ruit stuk, klom naar binnen en pakte twee videocamera's en een fotocamera die hij in een tas of een zak meenam. De totale waarde van één en ander is rond 710.000,—. Iets dergelijks gebeurde precies vijf we ken eerder. Vrijdagochtend 31 oktober werd dezelfde etalageruit met een steen ingegooid en werd één videoca mera ter waarde van 75000,— meege nomen. De politie slaagde er niet in de dader aan te houden. Snel gevlogen Net als de vorige keer kwam het in braakalarm in werking toen de etalage ruit werd stukgeslagen. Hans Zijm van Beveiligingsservice Texel was binnen enkele minuten ter plaatse, korte tijd later gevolgd door de politie. De da der, die hooguit een minuut bezig is geweest, was toen echter al gevlogen. Het gat dat hij in de ruit had geslagen was niet al te breed, zodat de inbreker een tamelijk slank persoon moet zijn geweest. Dat klopt met het beeld van de dader dat de politie zich heeft ge vormd aan de hand van getuigenver klaringen. Volgens die verklaringen was de dader een slanke figuur van 17 to^3(Haar^li^icl^3oeDe^/oortbe- woog. Hij droeg een glad, vrij krap zit tend ski-jack waarvan de bovenste helft fel rood was en de onderste helft blauw. Op de rugzijde zat een verticale witte, of lichtgetinte baan. De man droeg een muts, had een zak of tas bij zich en maakte gebruik van een fiets. Sporen De technische recherche arriveerde nog vóór het middaguur om een on derzoek in te stellen. Er werden daarbij sporen gevonden die bij de opsporing en bewijsvoering van dienst kunnen zijn. De gestolen camera's zijn een Sony V7 (video 8) camcorder, een (kleinere) So ny Handicam (de dief liet de erbij ho rende afspeler liggen) en een Minolta 5000 kleinbeeldcamera met automati sche scherpstelling ter waarde van 71300,-. Zorg De politie meent op goede gronden te kunnen aannemen dat de dader ge zocht moet worden in een vrij kleine kring van Texelaars en dat er meerdere mensen moeten rondlopen die door het verschaffen van gegevens zouden kunnén helpen met de opsporing. Winkelier Jook Nauta wil daaraan zijn steentje bijdragen en heeft een belo ning uitgeloofd voor degene(n) die aanwijzingen geven die tot het ge wenste resultaat leiden. Nauta is er in middels achtergekomen dat een derge lijke stimulans geen kwaad kan, omdat mensen die iets weten vaak niets zeg- ,it annct nf omHat wnrHt noHarht Aannemer Willem J. Bakker wil dat de gemeenteraad bewerkstelligt dat het B en w-besluit om de aanleg van de jachthaven niet aan hem maar aan het bedrijf Van Noordenne te gunnen, ongedaan wordt gemaakt. In een brief die hij vandaag heeft be zorgd bij de raadsleden, schrijft Bakker dat de gunning moet worden ingetrok ken, opgeschort of ongedaan gemaakt omdat de argumenten om het werk aan Van Noordenne te gunnen in strijd zijn met de waarheid „gebaseerd op de door de dienst gemeentewerken aangeleverde onjuiste en/of verdraaide informatie en adviezen". In tegenstel ling tot wat B en W menen, zegt Bak ker dat hij wel degelij heeft voldaan aan de bestekeisen en de daarbij be horende bepalingen van het uniforme aanbestedingsreglement. Dat de subsi diegevers het besluit van B en W steu nen doet volgens Bakker niet ter zake. B en W zijn opdrachtgevers en daar door als enige verantwoordelijk. dat het betreffende gegeven van geen belang is. Zowel hij als de politie wij zen erop dat schijnbaar onbelangrijke gegevens, tesamen wél een belang wekkende aanwijzing kunnen opleve ren. Nauta: „Wie iets weet moet het echt zeggen, desnoods anoniem door middel van een telefoontje of briefje naar de politie, naar mij ot de krant. Het gaat niet alleen om deze ene in braak maar over meerdere van dergelij ke misdrijven van de laatste tijd, zoals de inbraak in de Turbo-speelzaal die ook nog steeds niet is opgelost, maar waar vrijwel zeker Texelaars bij betrok ken zijn geweest." Hoewel Nauta is verzekerd, hecht hij toch veel belang aan het oplossen van deze inbraak. „Het mag niet normaal worden dat dergelijke gebeurtenissen zich voor doen en dat de daders blijven rondlo pen. Er ontstaat dan een sfeer van on verschilligheid waardoor nieuwe mis drijven worden gestimuleerd. Het beeld wordt onvriendelijk en het gevaar voor verharding binnen de Texelse gemeen schap is groot. Een oplettende burgerij kan de politie, die wegens ge brek aan personeel, beperkte mogelijk heden heeft, onschatbare steun geven. Een financieel belang is er overigens ook want als gevolg van de kennelijk toenemende criminaliteit begint de ver zekering zich achter de oren te krab ben. Ik verwacht dat verzekeren duur der wordt en dat de voorwaarden zul len worden aangescherpt, ook in de particuliere sfeer. Die voorwaarden zijn gericht op preventie, waardoor het bij voorbeeld verplicht wordt om de etala ges te beschermen met pantserglas, rolluiken of hekken. Een dergelijke ont wikkeling heeft zich ook voorgedaan in Den Helder. Het moet toch mogelijk zijn om zoiets te voorkomen op het overzichtelijke en voor grote criminali teit nog altijd onaantrekkelijke Texel. Ik ben er van overtuigd dat dit mogelijk is bij een oplettend en meewerkend publiek" Bakker zegt dat hij en zijn werknemers door deze gang van zaken ten onrech te worden gedupeerd en hij kondigt aan het college hiervoor aansprakelijk te zullen stellen. Te verwachten is dat de brief van Bak ker onderwerp van discussie zal zijn in de raadsvergadering van hedenavond. Dinsdag 9 december De gemeenteraad vergadert in het raadhuis; 19.30 uur. AMNESTY INTERNATIONAL Woensdag 10 december Voor leden van de historische vereni ging en andere belangstellenden houdt Willem Boot in „De Schakel" een le zing over stoomschepen, aanvang 20.00 uur. Om aan uw adver tenties de vereiste zorg te kunnen be steden is het nood zakelijk dat wij de tekst met de even tuele illustraties zo vroeg mogelijk in ons bezit hebben. De uiterste tijden zijn: woensdag 10.00 uur voor de krant van vrijdag en vrijdag 12.00 uur voor de krant van dinsdag. SIRO 6868, BEK HAflC Het kan voorkomen dat u zich genomen voelt door een adver tentie. Daar kunt u iets aan doen. Want ook voor reclame gelden spelregels. De zoge naamde Reclame Code. Daar moet elke adverteerder zich aan houden. Als u denkt dat dat niet gebeurt, kunt u een klacht indienen bij de Reclame Code Com missie. Hoe dat gaat en wat de Reclame Code precies inhoudt, vindt u in een gratis brochure. Vraag 'm aan. Reclame Code Commissie. Westermarkt 2, 1016 DK Amsterdam. Op 2 december is plotseling van ons heenge gaan mijn dierbare vrouw Alida Catharina Sleeuwenhoek-Zwart (Bij velen bekend als tante Alie). Zij werd 83 jaar. Cor Sleeuwenhoek Bejaardencentrum Schalkweide Floris van Adrichenlaan 10, Haarlem. Papa, u kon a/s geen ander geluk en liefde geven. U wilde nog zoveel doen, maar die tijd is u niet gegeven. U te missen zal ons zwaar vallen. Moge uw eenvoud, oprechtheid, uw vreugde a/s anderen gelukkig waren, voor uw kinderen en kleinkinderen een groot voorbeeld zijn. Vol verdriet, maar dankbaar wat hij voor ons is geweest, delen wij u mede dat is overleden mijn lieve man, onze vader en opa Sietse van der Zwaag echtgenoot van Maaike Mulder, Geboren 11-10-1918 Overleden 5-12-1986 Den Burg: M. van der Zwaag-Mulder Breda: A. G. Smit-van der Zwaag A. Smit Den Burg: M. J. van der Zwaag J. C. van der Zwaag-Zijm Martin, Johnny en Sjoerd 't Horntje: G. R. Sleutel-van der Zwaag A. Sleutel Arjan en Daniël Den Burg: R. van der Zwaag A. van der Zwaag-de Jong Pascal en Remon Texel, Kogerstraat 52, 1791 ET Den Burg. De begrafenis heeft inmiddels plaatsgehad op de Algemene Begraafplaats te Den Burg. Enige en algemene kennisgeving. Tot onze droefheid overleed na een lange moe dige strijd onze lieve zuster, schoonzuster en tante Martha Wilhelmina Schuijl weduwe van Hillebrand Dob in de ouderdom van 77 jaar. C. Schuijl E. Schuijl-Koorn W. Schuijl C. Schuijl-Eelman J. J. van der Gaag A. C. van der Gaag M. van der Gaag-Vlaming Texel, 7 december 1986. Mulderstraat 19, Oosterend. De rouwdienst zal worden gehouden op donder dag 11 december om 14.00 uur in de Hervormde kerk te Oosterend, waarna de begrafenis op het kerkhof aldaar zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in het Geref. kerkelijk centrum te Oosterend. Gelegenheid tot afscheid nemen voor de rouw dienst in de kerk. Correspondentie-adres: W. Schuijl, Klif 34, Den Hoorn.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 3