/rijwilligers nodig voor >ouw manege-foyer Weer juridisch gelijk beroepspierenstekers tichting gaf opening van zaken Dcksdorp blijft Nieuwe liedorp de baas: 2-1 Uitspraak rechtbank Amsterdam: Rxeaars voor ae Teleurstellend verlies voor ZDH tegen DW0W Voetbaluitslagen Stoute pieten zetten schooi op stelten Dammer G. Dros boekt nuttige zege Boys in balans met keihard Kreileroord Oosterend verliezer in duel tegen CSV Inbraak in sta caravan INSDAG 9 DECEMBER 1986 TEXELSE COURANT PAGINA 5 Stichting Overdekte Manege Texel hield gisteravond een gadering in hotel De Lindeboom, om opening van zaken geven voor een groot publiek. Er werd voor zo'n dertig tensen gesproken over de financiële situatie, de exploitatie- jgroting voor 1987 en de exploitatie van de foyer, die nog sbouwd moet worden. an de aanwezigen werd een overzicht jn de kosten, de financiering en de igroting voor 1987 uitgereikt. Voorzit- Piet Daalder vertelde dat het de irste keer was dat zo'n gedachten- isseling met belangstellenden plaats- ond. De stichting is haar werk drie geleden gestart en met de realisa- van de overdekte manege aan de fenbuurt ziet zij haar grootste wens vervulling gaan. Maar de manege is i en voor heel paardesportend Texel het karwei moet nu met hulp van idereen worden afgemaakt. Handige vrijwilligers jnningmeester Kees Timmer gaf een dichting op de financiën. De te bou rn foyer is begroot op 732.000— en ooet gerealiseerd worden met vrijwilli gs. Onder de deskundige leiding van (ees Dros zullen die op de dinsdag donderdagavonden en op zaterdag- liddag aan het werk gaan. Het mate- lal is aanwezig maar vrijwilligers zijn nog te weinig, ledereen die een eetje handig is kan zich aanmelden Josef Weel, Schilderend 94, 2220-2194. |j lok voor kantinediensten en voor de iyer zijn nog vrijwilligers nodig. Inlich- ngen en/of aanmeldingen bij dezelfde irsoon. s mogelijke bron van inkomsten ird het plaatsen van reclameborden de binnenmanege nog genoemd, abonnementshouders en de huur an de bak door De Waddenruiters en e Kleppertjes leveren ook de nodige financiën op. Voorts ontstond er een discussie over het mogen gebruiken van de manege door niet-hippische verenigingen. Met name een deel van de aanwezige abonnementshouders toonde zich hierop tegen. Foyer De officiële opening van de manege is voorlopig vastgesteld op zaterdag 25 april. Het manegegebouw is hiervoor echter nog niet klaar. Dinsdag kan worden begonnen met de bouw van de schuine glaswand die de foyer af scheidt van de bak. Er moet een zol dering boven de keuken komen en de rest van de foyer zal een hangend pla fond krijgen. Centrale verwarming staat eveneens op het programma. Verder komt er een bar en bij toerei kende financiën zal de vloer bedekt worden met plavuizen. Discussie Na de pauze werd er gesproken over de democratisering van de stichting. Het bestuur stelde verbreding voor door middel van het kiezen van bestuursleden uit de achterban. De heer Daalder deed een beroep op de aanwezigen om hierover van gedach ten te wisselen. Er ontstond een le vendige discussie waarbij allerlei bruik bare ideeën naar voren kwamen. In zijn slotwoord beloofde Daalder dat het bestuur daarmee zeker iets zal doen. et gemis van enkele routiniers in >t elftal van Cocksdorp kwam ooral tot uiting in de roerige eind- ise. Cocksdorp kwam door dat mis in een gewijzigde opstelling het veld. Het werd een boeiende artij waarin SVC veel werklust entoon spreidde. Cocksdorp, dat Bring had getrokken uit de voor bande wedstrijden, speelde nu net veel mensen op het midden- leld, die, als de wedstrijd het toe iet, ook in de frontlinie lerschenen. n de achterste linie speelde in de lerste helft Johan Moens, na een lan ge afwezigheid, een prima wedstrijd. Het was jammer dat hij in de rust we gens een blessure vervangen moest worden door Andreas Monen, die het overigens goed deed. Voor de grootste verrassing zorgde Henk van der Star. Als voorstopper liet hij een uitstekende indruk achter, waarbij hij aantoonde dat hij niet alleen in de voorhoede zijn mannetje staat. De beste kans voor Nieuwe Niedorp kwam in de 17e mi nuut, toen de bal via de paal het veld weer inkaatste. Cocksdorp, goed voet ballend, speelde vooral op het midden veld een goede partij, waarin met na me aanvoerder Maarten Boon en Wim Westdorp hun medespelers goede bal toespeelden. Na een half uur spe- trof Robert Casciola uit zo'n goed opgezette aanval doel. Nieuwe Nie dorp probeerde hierna wel weer greep de wedstrijd te krijgen, maar dat lokte niet echt. Na rust was hetzelfde ipelbeeld te zien waarin Nieuwe Nie dorp weer sterk aandrong en Cocks dorp in de counter erg gevaarlijk bleef. scheidsrechter, die voor rust al en- tele vreemde beslissingen had geno men, deed dit ook in de tweede helft, zodat er wrevel bij beide ploegen ont stond, met name bij de durpers. Na dertig minuten spelen was het weder om de agressieve Robert Casciola die, ondanks dat hij zwaar gehinderd werd, tot scoren kwam en voor 2 0 teken de. Toen iedereen dacht dat door dit doelpunt de rust bij Cocksdorp zou te- tugkeren, sloeg de vlam pas in de pan. Nieuwe Niedorp wenste zich nog niet tonder slag of stoot over te geven en trok massaal ten aanval. In de 35e mi nuut had dit succes. Hoewel de spits duidelijk in buitenspelpositie stond, liet de scheidsrechter doorspelen met als een 2—1 stand. Nieuwe Nie dorp kreeg weer hoop door deze tref- en bij Cocksdorp laaiden de emo ties hoog op. In de 38e minuut werd bij een onterecht toegekende vrije trap laatste man van Cocksdorp het veld uitgestuurd. Cocksdorp, nu met tien man spelend, kwam onder steeds gro tere druk te staan en met nog vijf mi nuten te gaan leek Nieuwe Niedorp op gelijke hoogte te komen door een bandsbal binnen het strafschopgebied. De toegekende strafschop werd door de grote spanning door Nieuwe Nie dorp naast geschoten. In de resteren- tijd werd niet meer gescoord. De Texelse pierenstekers Roel en Hans Veldman, Maarten Boon en Mar tin van der Werve mogen hun beroep weer uitoefenen op de „natte Schorren". Dit drooggevallen wad achter vogelbroedgebied De Schorren is afgezet met borden van de Vereniging tot Behoud van Natuurmonu menten. Volgens de uitspraak van de rechtbank van Amsterdam, die donderdag bekend werd gemaakt, kan „Natuurmonumenten" het pie- rensteken in het betreffende gebied echter niet verbieden. Voorts conclu deerde de rechtbank dat Natuurmonumenten niet mag overgaan tot in ning van dwangsommen van enkele duizenden guldens per overtreding, zoals een paar jaar geleden bij kort geding werd besloten. zuimd was om voor de huurovereen komst goedkeuring te vragen aan ge deputeerde staten van Noordholland. Een formele onjuistheid dus. Mr. M.J. van Erp Taalman Kip uit Alkmaar, aan de zijde van Natuurmonumenten, meent dat de stukken op dit punt ver keerd worden geïnterpreteerd. Hoe het ook zij, de pierenstekers zijn voor de tweede maal binnen een jaar in het gelijk gesteld. In januari sprak de presi dent van de arrondissementsrechtbank te Alkmaar hen vrij van het betalen van de boetes die waren voortgevloeid uit de processen verbaal die zij wegens vermeend ongeoorloogd pierenspitten tussen 1982 en 1984 aan de broek hadden gekregen. Beroep Natuurmonumenten kan nog in hoger beroep gaan bij het Gerechtshof in Amsterdam. Voorts is het mogelijk om alsnog GS te verzoeken goedkeuring te verlenen. In dat geval zouden de pierenstekers volgens advocaat Movig een normale Arob-procedure kunnen beginnen. Mr. Movig meent dat er dan „juridische argumenten voor handen zijn, waardoor de pierenstekers daar hun gang kunnen blijven gaan". Al te ver op de zaken vooruitlopen wil de Helderse raadsman echter niet. Op welke gronden de Amsterdamse rechtbank de uitspraak in deze civiele procedure precies heeft gedaan, kan nog niet met zekerheid worden ge zegd. De schriftelijke motivatie zal bin nenkort bij de betreffende advocaten arriveren. De Helderse advocaat mr. L.B.J. Movig, die de belangen van de pierenstekers behartigt, vermoedt dat inderdaad is gebleken dat de huurover eenkomst die Natuurmonumenten met het Waterschap heeft voor het omstre den gebied, niet rechtsgeldig is ten opzichte van derden. Mr. Movig was namelijk tijdens zijn juridische spitwerk tot de ontdekking gekomen dat ver- ZDH ontving zondag DWOW dat op de onderste plaats staat, maar vastbesloten leek zich van deze plaats te ontdoen. In Den Hoorn pakte DWOW althans twee punten, de thuisclub verloor met 2—1. ZDH opende voorzichtig en liet de be zoekers komen. Ben Bakker kwam in het veld voor de geblesseerde Gerard Timmerman. In de vijftiende minuut werd ZDH verrast door een vrije trap. Adré Hilger scoorde 0—1 in de re bound doordat keeper Doede de Vries de bal niet klemvast kreeg. De 25e mi nuut kwam ZDH gelijk door goed doorzetten van Wilco Bakker. Zijn van richting veranderende schot was vanaf 25 meter onhoudbaar. Dezelfde Bak ker, die uitstekend op dreef was deze wedstrijd zette een goede aanval op die echter geen resultaat had, zodat het de rust met 1—1 inging. De tweede helft leverde een levendiger spelbeeld op van beide kanten, waarbij de bezoekers over een betere balcon trole beschikten. In de zesde minuut kwam ZDH goed weg toen een diago naal schot via beide doelpalen wegspatte. ZDH trok onvoldoende le ring uit deze waarschuwing en al na twee minuten trof M. Senninga doel vanaf zestien meter en zette ZDH op 1—2 achterstand. ZDH oefende de resterende wedstrijd meer pressie uit, waarbij vooral opkomende vleugelver dediger Richard de Leeuw goed werk verrichtte. Naarmate de wedstrijd vor derde werd de sfeer grimmiger. In de 22e minuut laaiden de gemoederen hoog op en kwam het tot een handge meen, waarbij de wedstrijd enige mi nuten werd stilgelegd door de arbiter. De laatste tien minuten voerde ZDH een ongekende druk uit, de schoten van De Ruijter, Brouwer en Bakker hadden echter geen invloed meer op het eindresultaat. Terwijl de agenten de brommerpiet op de bon willen slingeren, steekt Sint de helpende hand toe. Zaterdag 6 december 1986 KNVB afdeling Noordholland: SVO/Z-OSV 4-1 Cocksdorp-N. Niedorp 2 1 Asonia 2-SVO/Z 2 3-2 Junioren: Zeemacht A1-Oosterend A1 3—3 ZAP B1-Tex. Boys B1 afgelast Texel B1-SRC B2 3-1 Oosterend B1-Succes B2 0—2 W.Waard B2-ZDH B1 4-2 Vesdo B1-Texel B2 afgelast De Koog B1-Wieringermeer B2 1—3 JVC C2-Oosterend C1 afgelast Texel C1-HRC C2 afgelast Tex. Boys C1-ZAP C3 afgelast Texel C2-ZAP C2 3-3 Meisjesjunioren: Spirit-Tex. Boys/O'end 4—0 Pupillen: Texel D2-Tex.Boys D1 Oosterend E1-De Koog E1 Texel F1-Oosterend F1 De Koog F1-ZDH F1 Zondag 7 december 1986 4e klasse KNVB: Texel-Helder 2-1 2-5 12-0 1-7 3-0 De leerlingen van de openbare Jac. P. Thijsse-basisschooi zullen de sin terklaasviering van dit jaar niet licht vergeten. Voordat de goedhei ligman bij zijn jaarlijkse bezoek nog maar één voet over de drem pel had gezet, stond het school plein al op z'n kop. Twee zwarte pieten hadden er namelijk voor ge zorgd dat zowel de Texelse politie als de vrijwillige brandweer er aan te pas moesten komen om de rust te doen weerkeren. Om tien over één 's middags werd de spelende jeugd opgeschrikt door het wilde geraas van een zwarte makker, die zonder helm en mét knalpijp op een brommer over de Keesomlaan reed. Even later herhaalde het tafereel zich. Tientallen kinderogen zagen hoe de ondeugende piet aan de overkant van de vijver over de Elemert weer kwam aanscheuren. Ditmaal werd hij echter achtervolgd door het busje van de Texelse politie. Precies tegenover de Thijsseschool werd de „brompiet" klemgereden. In paniek vluchtte die met brommer en al het schoolplein op. De twee politiemannen Adrian Verkaart In het damtreffen tussen W. Timmer en G. Dros liet laatstgenoemde zich insluiten met een kettingstelling, onge veer op dezelfde wijze als recentelijk wereldkampioen Dybman dat deed. Dros verbrak de omklemming ongeveer a la Dybman en het daarmee verkre gen initiatief plaatste W. Timmer voor diverse problemen. Uit de talloze vari anten koos hij tenslotte niet de juiste voortzetting. Dros, die de laatste tijd toch al goed in vorm is, maakte er slagvaardig een eind aan. M. Vittali kon zijn leiderspositie versterken, want Sijtsma gaf hem onnodig gelegenheid tot een damzet en dat moet je bij Vi- talli niet doen. H. van de Wetering en L. Boonman maakten er een mara thonpartij van. Hoewel Boonman tot een voordelig eindspel kwam, werd de remisemarge niet verbroken. In verband met Ouwe Sunderklaas wordt deze week op donderdagavond gespeeld, aanvang 19.45 uur. De uitgestelde bondswedstrijd tegen SNA uit Heerhugowaard wordt nu za terdag gespeeld, aanvang ca. 13.00 uur in De Bijenkorf. De uitslagen: A. Sijtsma-M. Vittali 0—2 H. van de Wetering-L. Boonman 1—1 G. Dros-W. Timmer 2—0 Stand onderlinge competitie (bijgewerkt t/m 4 december 1986; resp. partijen, gewonnen, remise, ver loren, aantal punten, en percentage) I. M. Vittali 7 6 1 0 13 92.86 2. P. Bakelaar 5 3 2 0 8 80.00 3. K. Bakker 8 5 2 1 12 75.00 4. J. van Heerwaarden 7 4 1 2 9 64.29 5. C. Vinke 8 5 0 3 10 62.50 en Peter van der Heyden waren echter sneller en grepen de zwarte piet in de kraag. Ook voor zwarte pieten is het verboden om op deze manier over straat te gaan, zo spraken zij de stoute knecht bestraffend toe. Als de nood het hoogst is, is de redding meestal nabij.en zo ook ditmaal. Sint Nicolaas in hoogst eigen persoon, in het gezel schap van een aantal zwarte pieten, was inmiddels gearriveerd en kwam tussenbeide om de zaak te sussen. Net toen iedereen wat bedaard was, werd de aandacht afgeleid door een andere zwarte knecht. Met indianenge- luiden trok hij de aandacht. Piet zat namelijk op het dak van de school en durfde er niet meer af. Goede raad was niet duur, want binnen de kortste keren bewees de brandweer zijn pa raatheid en kwam met gillende sirene aanrijden. Snel werden de ladders uit geschoven en kon de „klimpiet" uit diens benarde positie worden gered, ledereen kon weer opgelucht ademha len, al kregen de twee overmoedige zwarte pieten nog even de les gelezen. Tegelijkertijd was dat het lesje dat de Thijsseleerlingen ervan moeten hebben geleerd, zoodat zij zich overgaven aan een in volle borst gezonden „Sinter klaasje kom maar binnen met je knecht." KNVB, afdeling Noordholland: Kreileroord-Tex. Boys 1 1 Winkel-De Koog 3 1 ZDH-DWOW 1-2 Oosterend-CSV 2—3 Texel 2-SVW 4 2-1 Tex. Boys 2-Helder 5 1—4 JVC 5-ZDH 2 afgelast Tex. Boys 3-Flevo 5 4 3 ZAP 6-Texel 4 Texel niet opgek. Oosterend 2-JVC 7 5—1 Junioren: Texel A1-Hollandia T. A1 1—3 Sint Boys A1-Tex. Boys A1 7—2 Dames: De Koog-Victoria O. 0 6 Oosterend-KGB 1 2 5 Watervogels-Tex. Boys 3 1 In een slechte wedstrijd hebben Kreileroord en Texelse Boys de punten gedeeld. Goed voetbal was niet mogelijk omdat Kreileroord met keiharde acties - bij het geme ne af - probeerde de wedstrijd in hun voordeel om te zetten. Daar slaagden ze echter niet in. De scheidsrechter trad er zeer laconiek tegen op en verklaarde later dat „als ze elkaar kapot willen schoppen dan doen ze dat maar." Over leiding geven gesproken.... De 1—1 stand werd al in de eerste helft bereikt. Kreileroord nam de lei ding toen laatste man Jacob van Heerwaarden te zacht terugkopte op zijn doelman. De snelle Kreileroord- spits was er toen als de kippen bij om de bal in het doel te schuiven. Kees van Heerwaarde bracht de stand met een afstandsschot weer in evenwicht. Hij kreeg daarbij de hulp van de Kreileroord-doelman die de bal liet glippen. In de tweede helft stopte kee per Kees Kooy een strafschop en voor kwam daarmee dat de punten in Krei leroord bleven. In de tweede helft van de competitie zijn de Boys nog ongeslagen. Zondag krijgen ze bezoek van Oudesluis dat kans heeft gezien koploper JVC in ei gen huis te verslaan. De Boys zullen er dus voor moeten zorgen dat de Ou we Sunderklaasroes uit het hoofd is om die ongeslagen status niet te verliezen. Oosterend heeft in de thuis wedstrijd tegen CSV uit Castricum geen punten kunnen behalen. Dat SVO toch niet kansloos was, blijkt uit het scoreverloop. Voor rust na men de Oosterenders tot twee maal toe de leiding via Jitze Bein- tema en Erwin Koning. In eerste instantie was het Jan Thijms die zijn ploeg op gelijke hoogte bracht en vlak voor rust bepaalde Hans Bongers de ruststand op 2—2. Al meteen na het begin van de twee de helft schoot Dirk Goedhart zijn ploeg naar een voorsprong en on danks verwoede pogingen van bei de partijen zou er niet meer ge scoord worden. Scheidsrechter E. Wiggers was de beste man van het veld door praktisch foutloos te leiden. Al meteen na het beginsignaal van scheidrechter Wiggers werd duidelijk dat het een aantrekkelijke wedstrijd zou worden. Beide partijen traden el kaar met open vizier tegemoet, wat voortdurend kansen opleverde voor de beide doelen. Korte vreugde Oosterend profiteerde beheerst via een fraai doelpunt van Jitze Beintema. Beintema kwam in de middencirkel in balbezit om vervolgens met enkele handige passeerbewegingen de CSV- verdediging te omzeilen en beheerst te scoren. Erg lang kon SVO echter niet van de voorsprong genieten. Halver wege de eerste helft was het Jan Thijms die de ploegen weer op gelijke hoogte bracht. De lange CSV aanvaller stond volkomen vrij voor het Oosterend-doel en had dan ook geen moeite een hoge voorzet in de touwen te koppen. De wedstrijd was weer vol komen open, wat resulteerde in aan trekkelijke aanvalsacties van beide ploegen. Opnieuw was het SVO dat de leiding nam. Erwin Koning zag een schot van buiten de rand van het strafschopgebied in de uiterste hoek van het CSV-doel verdwijnen. De Castricummers lieten zich echter totaal niet van de wijs brengen door het feit alweer een achterstand te moeten wegwerken. De bezoekers gingen naarmate het rustsignaal naderde steeds beter voet ballen en Oosterend-doelman Robert Daalder had zijn handen vol om zijn doel schoon te houden. Een tegenval ler voor SVO was dat juist in deze fase de sterk spelende Hans Witte gebles seerd uit moest valleri. De omzettin gen die dit in de verdediging tot ge volg had brachten de nodige onrust. CSV profiteerde praktisch onmiddellijk. Harm Bongers zag zijn harde inzet eerst nog gestopt door doelman Daal der, maar toen deze de bal niet klem- vast kon krijgen, was het Bongers die in tweede wel scoorde. Geïsoleerd Na rust dacht Oosterend, gesteund door een groot windvoordeel, de strijd snel naar zich toe te trekken. Niets was echter minder waar. De tweede helft was nog maar net begonnen of Dirk Goedhart schoot zijn ploeg naar een 3 2 voorsprong. Goedhart ont snapte tijdens een voorzet vanaf de linkerkant aan de aandacht van de Oosterend-verdediging en had, een maal in balbezit, geen moeite doelman Daalder te passeren. De Oosterenders probeerden zo snel mogelijk wat terug te doen, maar slaagden daar niet in. Vooral de strijd om het middenveld ging verloren, waardoor de Oosterend- spitsèn volkomen geïsoleerd kwamen te staan. CSV daarentegen slaagde er via vaak goed opgezette combinaties in om het Oosterend behoorlijk moei lijk te maken. Vooral de Castricummer Jeroen Blauw stond voortdurend aan de basis van de CSV-aanvallen. Oosterend-doelman Robert Daalder slaagde er met enkele goede reacties in om zijn ploeg voor een grotere ach terstand te behoeden. Gelijkmaker In de slotfase kreeg SVO toch nog uit zicht op een beter resultaat. Jan de Vries was nog het dichtst bij de gelijk maker. Uit een directe vrije schop op de rand van het strafschopgebied knal de De Vries keihard op doel. De CSV doelman had grote moeite met het schot van de Oosterend-aanvoerder, maar wist in een uiterste poging de bal nog net voor de doellijn te stop pen. Verandering in de stand zou er echter niet meer komen, zodat CSV de twee punten verdien mee naar Castricum kon nemen. In het weekend werd ingebroken in een op De Krim staande caravan van een 49-jarige man uit Den Burg. Er werd een ruit vernield en een Grundig kleurentelevisie alsmede een Erres wekkerradio verdwenen. De caravan wordt door de week verhuurd aan bouwvakkers, die bezig zijn met de bouw van de Coltof bungalows op De Krim. Zij ontdekten maandagochtend dat er ongenood bezoek was geweest.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 5