:e! Texel Siet -leider kansloos ,,De Lindeboom" Zaalvoetbal: weer succes voor Casino Texel-selectie won met 3—2 van Den Helder losterend/Z thuis jzersterk !r Snelle tijden in boscross Theo Boom wint veldrit Handbalsters op schot Visser Cor Huisman winnaar bij Ottersaat Coopertest De Koog ten onder tegen Winkel Wegens Ouwe Sunderklaas zijn de winkels op vrijdagavond GESLOTEN. Hotel-Café-Restaurant KERSTMIS 1986 II [JSDAG 9 DECEMBER 1986 TEXELSE COURANT PAGINA 9 j «el heeft zich duidelijk gerevancheerd voor de 5—0 nederlaag die het I jd in het begin van het seizoen tegen Helder. De thuiswedstrijd werd ndag een verdiende 3—0 overwinning. maf de aftrap was aan het spel van duidelijk te zien dat de ploeg ge- nd was op een overwinning tegen ijfjlder. bekend gegeven bij Helderse voet- Iploegen is dat deze teams techni- he capaciteiten voldoende hebben, aar in moeilijkheden komen wanneer tegenstander fel speelt. En Texel i|as fel. Goed storend en met goede mbinaties (vooral over links) wist xel al in de beginfase Helder ver te- te dringen. Na tien minuten spelen pte de goed spelende Martin Koorn keeper Fred Bos van Helder heen, aar deze zag tot zijn grote opluch- ig dat laatste man Johan Gast de van de doellijn haalde. Na deze jressieve beginfase zakte Texel even g en kon Helder zich herstellen. In twintigste minuut mocht Johan ast van Helder een vrije trap nemen twintig meter van het Texel-doel. krulde de bal schitterend over de «el-muur heen de rechter beneden- oek in. Keeper Bart Heerschap tikte - at een katachtige reactie de bal cor- I if en onderstreepte hiermee nog- mals zijn goede vorm van dit seizoen. a een half uur spelen kwam Texel op verdiende voorsprong. Martin oorn speelde zich op links vrij en gaf et zijn rechterbeen een strakke voor- it, die door Rieuwert Pol hard in de wising werd gekopt: 1—0. Helder os duidelijk van slag door dit doel- Xint. Regelmatig slecht uitverdedigen veel balverlies bij de ploeg van trai- r Gerrit Asselman leverde Texel en- de goede kansen op. Paul van Exel :hoot net naast en Rieuwert Pol peelde met een schitterende bewe- ng zijn tegenstander uit, maar zijn :hot ging net over. Op slag van rust ek een hard schot van Louis Uriot in et Helder-doel te verdwijnen, maar leider-doelman Fred Bos bewees zijn sse. 0 |A Penalty tweede helft was al twintig minu- n oud voordat het publiek weer iets zien kreeg. Simon Brand en Louis iot, beiden goed spelend deze mid- g, bestookten het Helder-doel met schoten, die echter net naast of over gingen. Twintig minuten na rust begon Klaas Dirk Koorn aan een solo. In het straf schopgebied van Helder werd hij door twee Helder-spelers omver gelopen en de scheidsrechter bestrafte deze over treding met een strafschop. Louis Uriot liet zich niet van de wijs brengen door de hevig protesterende Helder-spelers en benutte koel de strafschop: 2 0. Helder was niet in staat iets terug te doen. Trainer Asselman stuurde Johan Gast naar voren maar ook hij kon niets uitrichten tegen het goede spel van Texel. Gerrie Plaatsman kwam in de ploeg voor de licht geblesseerde Arjan Verseput en Texel perste er nog een geweldig slotoffensief uit. Het was aan keeper Bos te danken dat de schade voor Helder beperkt bleef. Toch moest hij in de 38e minuut capituleren toen Wim van Veen uit een corner met een kopbal scoorde. Texel had het publiek geboeid met een goede wedstrijd en had een nuttige overwinning behaald. Koploper Kolping Boys speelde gelijk en Wieringerwaard verloor, waardoor Texel nu geklommen is naar de tweede plaats. In de hoofdklasse werd afgelopen week één wedstrijd gespeeld tus sen Nissan en Casino. De laatstge noemde won simpel met 9 1. In de tweede klasse verloor Nioz on verwacht van Mantje 3. Nissan 2 pakte de eerste seizoenspunten. Casino 6 en Oosterend 6 deelden in de vierde klasse de punten. Casino, het is al eens meer gezegd, maakt een goed seizoen door. Ook de tegenstander van deze keer, Nissan, had weinig in te brengen, aan het eind van de wedstrijd prijkte er een 9—1 eindstand op het scorebord. (Kees van Heerwaarden had een groot aandeel in deze overwinning). Ook in de eerste klasse werd een wedstrijd gespeeld, die verrassend eindigde. Mantje 2, laatst geplaatste in de eerste klasse, won ruim met 4—1 van Oosterend 3. In de tweede klasse waren drie opmer kelijke uitslagen. Allereerst het verlies van Nioz tegen Mantje 3. Peter Dral scoorde deze wedstrijd drie keer. Nis- een goed gespeelde wedstrijd leeft Oosterend aangetoond dat de (orm weer helemaal terug is. Dit (eer moest de nummer twee uit de ;ompetitie, OSV, eraan geloven. :en gretig Oosterend won verdiend tiet 4—1 en bezorgde de vele sup- jorters een aantrekkelijke wedstrijd. rj* tii»r De dames tijdens hun crossloop door de Dennen. Circa 35 deelnemers verschenen za terdag aan de start van de door de atletiekvereniging georganiseerde boscross. De goede weersomstan digheden droegen er toe bij dat di verse lopers een snellere tijd maak ten dan tot dusver. Enkele voorbeelden: (de oude tijd staat tussen haakjes) Richard Stevens 8.56 min (9.14), Martijn Schrama 10.21 (10.59), Chantal Mosk 11.25 (12.02), Debbie Mosk 20.21 (21.02), Tilly Eel- man 19.56 (20.39), Cees Timmer 28.57 (29.48), Loek van Vliet 28.52 (29.42), Emile van Bavel 33.24 (35.28). Op de acht kilometer liet Albert Hoven op nieuw naar een betere tijd, nl. 28.03 minuten. Hij moest echter zijn meerde re erkennen in Minne Goënga die 27.40 min. op de chronometers bracht. Ron Daalder was wel 40 seconden sneller dan de vorige keer, maar in dit sterke veld leverde het hem niet meer op dan de derde plaats. Bij de vetera nen was Dirk Bakker de snelste in 29.49. Wim Timmer werd door een snelle laatste ronde tweede in 31.16. De afstand van 4 km. was weer voor Norbert Eelman. Zonder het opjagende effect van concurrenten wist hij zijn tijd scherper te stellen en kwam uit op 14.27. Bij de meisjes toonde Ingrid van Lubek haar kwaliteiten: zij kwam uit op 17.50. Daarmee was ze negen se conden sneller dan Nel Bruining die winnaar werd bij de dames. Bij de meisjes over twee kilometer werd de spannende strijd beslist in het voordeel van Natasja Koopman die met 10.26 haar zus Nanda elf seconden voor bleef. Bij de jongens bleek Richard Uitslagen: Jongens 2 km: 1. Richard Stevens 8.56; 2. Martijn Schrama 10.21; 3. Sjors Takes 11.14. Meisjes 2 km: 1. Natasja Koopman 10.26; 2. Nanda Koopman 10.37; 3. Chantal Mosk 11.25. Jongens 4 km: 1. Norbert Eelman 14.27; 2. Simon Koopman 17.22; 3. Jeroen Takes 19.47. Meisjes 4 km: 1. Ingrid van Lubek 17.50; 2. Nicole Bakker 18.39; 3. Deb bie Mosk 20.21. Dames 4 km: 1. Nel Bruining 17.59; 2. Tilly Eelman; 3. Marijke Visser 20.19. Heren 8 km: 1. Minne Goënga 27.40; 2. Albert Hoven 28.03; 3. Ron Daalder 28.15. Veteranen 8 km: 1. Dirk Bakker 29.49; 2. Wim Timmer 31.16; 3. Piet Bakelaar 31.29. De volgende cross wordt gehouden op 20 december. De winterbosloop is gepland op 3 januari 1987. Zaterdag hield de wielervereniging een veldrit. Drie man gingen gelijk aan kop, maar Evert Koopman werd door een valpartij naar achter geworpen. Theo Boom en Richard Koopman gin gen hard door. Na vijf ronden begon Boom uit te lopen en hij had aan het eind van de wedstrijd bijna een ronde voorsprong op Richard Koopman. Tie- men Wit reed halverwege de wedstrijd op een tweede plaats maar moest die later weer afstaan. Jan Buis en Dou- we Dros streden om de vierde plaats. Buis wist dat in zijn voordeel te beslis sen. Peter Beers finishte als zesde. Uitslagen: 1. Theo Boom, 2. Richard Koopman, 3. Tiemen wit, 4. Jan Buis, 5. Douwe Dros, 6. Peter Beers, 7. san 2 behaalde de eerste punten ten koste van Casino 4. Ook de winst van Topido 2 op Jelleboog 2 is best verras send. De vierde wedstrijd afgelopen week in deze klasse tussen Casino 3 en A O 2000 3 eindigde in een 4—3 zege'voor A O 2000 3. Bij de dames werd door Topido met 9 0 gewonnen ten koste van Nissan. Nissan 2 en .Texel 2 van de junioren 1 kwamen in een slechte wedstrijd niet verder dan 1—1. Dit heeft tot gevolg dat Nissan 2, leider in deze klasse, Nissan 1 een punt dichterbij ziet komen, want deze won met 5—1 van Oosterend. Texel 2 mag met deze uitslag tevreden zijn en blijft meedoen in de bovenste regionen van de junioren 1. Casino komt ook weer dichterbij dankzij de 4—1 zege op Texel 3. In de junioren 2 klasse won Texel 4 met 4—1 van Casino 4. Texel 6 won met 1—0 van Casino 5 in de junioren 3 klasse. Hoofdklasse: Casino-Nissan 9—1 Eerste klasse: Oosterend 3-Mantje 2 1 —4 Tweede klasse: Jelleboog 2-KSMT 2 3-4 Mantje 3-Nioz 5—3 Casino 4-Nissan 2 1—2 Casino 3-A O 2000 3 3—4 Vierde klasse: Veeschilders 4-Texel 3 4—2 Casino 6-Oosterend 6 2—2 Nioz 2-Oosterend 7 1—5 De Koog-Topido 3 1 1 Dames: Nissan-Topido 0—9 Junioren 1: Texel 2-Nissan 2 1 1 Nissan-Oosterend 5—1 Casino-Texel 3 4—1 Junioren 2: Texel 4-Casino 4 4—1 Junioren 3: Texel 6-Casino 5 1 —0 Deze week Deze week spelen drie selecties die waarschijnlijk twee goede wedstrijden zullen opleveren. Op woensdag alle reerst de selectie in de leeftijdsklasse 18 tot 23 jaar tegen de A- juniorenselectie, aanvang 19.30 uur. Donderdag speelt de B-juniorenselectie om 19.40 uur tegen hoofdklasser Alke- ma. Ook op donderdag, na de selec tiewedstrijd, staat er een prima partij op het programma, met als inzet de eerste plaats in de eerste klasse. De tegenstanders zijn Rab en Topido. Programma: Woensdag 10 december: 17.15 u. Texel 8-Texel 7 (j) 17.45 u. Topido-Casino (j) 18.30 u. Topido 2-Casino 2 (d) 19.30 u. Sel 18/23-Sel. A.junioren 20.25 u. Texels Lamsvlees-Gempo 21.15 u. Oosterend 4-Gamma 6 22.05 u. ZDH 2-Ver.Schilders 2 Zaaldienst: Texel. Donderdag 11 december: 17.15 u. Casino 2-Nissan 2 (j) 17.55 u. De Koog-Texel 2 18.40 u. Sel. B-junioren-Alkema 19.30 u. Topido-Rab 20.25 u. Albert Heijn-Gamma 4 21.15 u. Mantje 2-A+O 2000 2 22.05 u. Texel-Oosterend 3 Zaaldienst: Jelleboog Maandag 15 december: 17.15 u. Oosterend 2-ZDH 2 (j) 18.00 u. Ver. Schilders 3-Oosterend 5 Zaaldienst: Gamma Geïnspireerd door het wereldkampioen schap trokken de handbalsters van MST afgelopen zondag naar Den Hel der. Met scherp geschoten ballen vlak löngs het houtwerk van paal en lat werd al na tien minuten een verdiende voorsprong van 4—0 opgebouwd. De zonder wisselspeelsters opererende ploeg maakte het de verdediging van WGW heel moeilijk door veel van plaats te wisselen. Een persoonlijke verdediging tegen één van de op- bouwspeelsters gaf even wat vertra ging in de score, maar twee geraffi neerde doelpunten van de andere op- bouwkant leidden tenslotte tot een ruststand van 6-2. Na de rust werd voor de eerste keer een spersysteem gespeeld om overtal op de hoek te be reiken. Dit werkte niet perfect en de venwarring in eigen gelederen werkte ook door bij de tegenstander. Scores vielen nu om en om, maar tenslotte kon MST verder uitlopen. Deze spor tieve wedstrijd werd op een slimme Als de voorbereiding op het Gou den Hoef toernooi op 3 januari 1987 te Alkmaar speelde woensdag de Texelse zaalvoetbalselectie te gen de Helderse selectie. In tegen stelling tot de Helderse selectie, die op volle oorlogssterkte was, kampte de Texelse coach Aad Blom met twee afberichten. Nicol Schermer en Simon Brand bleken beiden geblesseerd te zijn. Het Texelse team speelde de wedstrijd in de volgende samenstelling; doel: Bart Heerschap, spelers: Marcel Uriot, Louis Uriot, Martin Koorn, Wilke Wassenaar en John List (al len Gamma) en Paul van Exel (Jel leboog). Drie van deze maakten hun debuut; Martin Koorn, John List en Marcel Uriot. De Texelse selectie startte voorzichtig en liet de Helderse selectie, veelal bestaande uit Marmag-spelers, het ini tiatief. De Helderse spelers wisten hier kennelijk geen raad mee. Zij mochten op eigen helft de bal rondspelen maar eenmaal op de Texelse helft werd er fel gestoord. Texel probeerde zelf met uitvallen tot scoren te komen. Na een kwartier in de eerste helft bleek een dergelijke uitval succes te hebben. Marcel Uriot scoorde alleen voor kee per Fred Bos door diens benen heen: 1—0 voor Texel. Met deze stand werd ook gewisseld, al mocht Den Helder blij zijn dat een prima combinatie tus sen Martin Koorn en Paul van Exel niet in een doelpunt werd omgezet. Na de pauze verhoogde Den Helder het toch al vrij hoge tempo en Texel kwam met de rug tegen de muur te staan. Toch kon de Helderse selectie zich geen kansen creeëren. Texel ver dedigde uitstekend. Uiteindelijk na on geveer tien minuten spelen waren twee Texelse verdedigingsfouten nodig om Den Helder op een 2—1 voor sprong te brengen. Texel liet zich ech ter niet wegspelen en een schitterende combinatie tussen Marcel Uriot (die een prima wedstrijd speelde) en Paul van Exel werd door laatstgenoemde prima afgerond: 2—2. Den Helder raakte door deze tegenstand geïrriteerd en trok fel van leer maar Texel kreeg hierdoor toch wel de beste kansen. Vijf minuten voor tijd scoorde John List van vrij grote afstand en zette daarmee Texel op een 3 2 voor sprong. Keeper Fred Bos ging bij dit doelpunt niet geheel vrij uit. Texel had daarvoor al twee of drie doelrijpe kan sen laten liggen en Louis Uriot had pech toen een schot van hem op de paal belandde. Texel, gesteund door de 3—2 voorsprong, speelde de Van de aanwezige acht leden, die deze wedstrijd bezochten, wist een ieder vis op de kant te halen. Het was vrij koud en er hing een dichte mist, die het vis sen niet tot een aangename bezigheid maakte. De uitslag: 1e. Cor Huisman (2 vissen, 64 cm); 2e Theo Buren (2 vissen, 51 cm); 3e Paul Verhagen (1 vis, 34 cm). Totaal gevan gen: 11 vissen 305 cm. De laatste wedstrijd van 1986 is op 21 december voor Oudeschild t/o 't Stei gertje, aanvang 8.30 uur. Zondag 14 december is er weer een wedstrijd aan de Helderse zeedijk. De ze wordt georganiseerd door Hen gelsporthuis 't Hoekie. Opgeven kan via telefoon (02230) 14354 (overdag) of 's avonds (02230) 23292. Het inschrijf geld is 710,—. Atletiekvereniging Texel houdt zaterdag om half vijf weer een Coopertest. Deelname aan deze uithoudingsproef, die zoals gebruikelijk wordt gehouden bij de velden van Texelse Boys, is voor leden van AVT gratis. Niet-leden die nen twee gulden te voldoen. Na af loop is een persoonlijke scoretabel verkrijgbaar. wedstrijd uitstekend uit en won met 3-2. Duidelijk was te zien dat de Texelse selectie voor een groot gedeelte uit Gamma-spelers bestaat, die nu reeds beter zijn gaan voetballen door hun deelname in de afdelingshoofdklasse Noordholland. Texel speelde een gedi sciplineerde wedstrijd waarbij er kort op de man werd gedekt en men met uitvallen via de toch ook weer gevaar lijke Paul van Exel, Marcel en Louis Uriot ook weer voor het nodige gevaar voorin werd gezorgd. Achterin bleek keeper Bart Heerschap een prima sluitstuk te zijn en speelden Wilke -•Wassenaar, Martin Koorn en John List een rustige en gedegen partij zaalvoetbal. Op een koud en spekglad veld kon een vooral in de eerste helft sterk spelend De Koog geen overwinning boeken op Winkel. Na een 1—1 ruststand wist winkel na veel moeite uiteindelijk met 3—1 te winnen, De Koog begon zeer sterk met twee kopballen van Henk Jan Klok. De eerste werd echter van de doellijn ge red en de tweede ging naast. De Koog was in deze beginfase veel beter dan Winkel en kwam na twintig minuten op 1—0 door een doelpunt van Ben Kaart. De Winkel-keeper, nam een ach terbal zeer slecht en speelde deze in de voeten van Kaart die vervolgens de keeper door deze blunder aftroefde door hem te passeren. Hierna kwam Winkel sterk terug in de wedstrijd. Tien minuten voor rust kon uit een corner voor Winkel, uit een rommelige situatie voor Ipenburg's doel, Beers van Winkel 1—1 scoren. De Koog kon de wedstrijd voor rust nog in hun voordeel beslissen. Gerrit Vlaming knalde vanaf de rand van het straf schopgebied keihard tegen de vuisten van de keeper. De kans voor De Koog kwam voor Tony de Jonge die één mi nuut voor rust een goed aangegeven bal van Johan Eelman slecht raakte en voor een zo goed als leeg zijnd doel de bal naast schoot. Na rust had Winkel een beter veldo- verwicht, maar het hard werkende De Koog wilde zich nog niet gewonnen ge'ven. Na de sterke aanvallen van Winkel, die door De Koog goed wer den afgeslagen, kon na twintig minu ten in de tweede helft de spits van Winkel alleen op Charles Ipenburg af gaan. Op de rand van het strafschop gebied werd richting doel geschoten. Ipenburg redde De Koog op dit ogen blik door de bal goed uit de kruising te plukken. Hier liet Ipenburg even zien wat een klasse keeper hij eigenlijk is. Een kwartier voor tijd moest De Koog dan de tegentreffer incasseren. Visser kon de bal voor het doel langs Ipenburg schuiven: 2—1. De Koog, dat nu alles probeerde om weer gelijk te komen, had pech met de aanvallen die niet goed werden afgemaakt. Vijf mi nuten voor het einde werd door Dirk Beers 3—1 gescoord. Een slecht geno men achterbal kon op het gladde veld niet goed worden aangenomen. De af ketsende bal werd opgepikt door Beers die 3—1 aantekende. Jammer voor De Koog dat vooral de eerste helft zijn best deed om een gelijkspel te boeken. Al met al een spannende wedstrijd. De Winkeliersvereniging Groeneplaats 14, 1791 CC Den Burg - Texel. Tel. (02220) 2041 ,De Lindeboom" al jaren een begrip op Texel. Gezellig dineren. Beide kerstdagen is onze keuken ge opend vanaf: 12.00 tot 21.00 uur. Vraag vrijblijvend naar onze kerstmenu's, wij zenden ze u gaarne toe.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 9