Ouwe Sunderklaas in de dorpen Nederlandse top bij Siem Bremer- to e leer namen zeker door directe benadering clubs Programma Siem Bremer-toernooi Gym- en turnjury krijgt bijscholing MST-programma - Utrechtenaren zijn 27 en 28 december Regi Blinker van Feyenoord. Eén van de grote talenten. JDAG 12 DECEMBER 198S TEXELSE COURANTPAGINA 15 Omdat Den Burg niet meer be schikt over een dorpscommissie wordt de jurering van Ouwe Sun derklaas daar georganiseerd door de Folklorestichting. Het feest be gint om 17.00 uur met de kinder voorstellingen. Een deelnamenum mer kan worden afgehaald op het terras van De Lindeboom en er kan worden gespeeld tot 17.45 uur. De jury staat in de Parkstraat (Zegel Speelgoed); Weverstraat (Bakkers Ij zerhandel) en Binnenburg (Open Boek). De jury zal alle nummerkaarten merken en wie de drie jury's langs is geweest heeft recht op een kop war me chocolade in de koffieshop van Wiersma in de Weverstraat. Wies Hen driks, voorzitter van de Folklorestich ting, reikt om 18.30 uur de prijzen uit. De volwassenen kunnen tussen 20.30 en 21.30 uur een nummer afhalen op het terras van De Lindeboom. Er wordt gejureerd tot 22.00 uur en cultuur-wethouder Piet Zegers reikt rond 23.00 uur de prijzen uit in hotel De Lindeboom. De Koog In De Koog speelt de jeugd van 17.00 tot 17.30 uur op het dorpspleintje. Di rect daarna is voor hen prijsuitreiking in ,,Capri". De ouderen spelen van on nn on on dorpsplein. De prijsuitreiking is om 22.00 uur in Capri. De CocksdorP In De Cocksdorp spelen de kinderen van 17.30 tot 18.30 uur (zonder in schrijfgeld). Het traject dat zij moeten volgen ligt tussen Onno Kikkert en To- pido. De prijsuitreiking voor de jeugd is in het Eierlandsche Huis; van 19.00 tot 20.00 uur kan daar worden gedanst. De volwassenen spelen van 19.30 tot 23.30 uur. Inschrijving kost 73,— per persoon. Een deelnamekaart is af te halen in het Eierlandsche Huis tijdens de openingsuren. Daar is na afloop ook de prijsuitreiking. De Nieuwe Aan leg van Onno Kikkert is open; ook daar lopen de spelers kans gejureerd te worden. De Waal Zoals gebruikelijk wordt in De Waal al leen door kinderen gespeeld, vanaf 17.00 uur. Nummers kunnen worden afgehaald bij de familie Luiken, Bo- mendiek 4. De jury zit verspreid door het dorp. Tussen 18.00 en 18.30 uur is de prijsuitreiking in het dorpshuis. Oosterend In Oosterend speelt de jeugd van 1-7 no 1P nn nummers af te halen. De jury zit ver spreid door het dorp. De jonge Sun- derklazen moeten zich vertonen in de Kerkstraat, Peperstraat, Verlorenkost en Koetebuurt. De prijsuitreiking is om 18.00 uur in De Bijenkorf. De oudere spelers zijn actief van 20.00 tot 21.30 uur. De prijsuitreiking is om 21.30 uur in De Bijenkorf, leder wordt verzocht zoveel mogelijk buitenverlich ting te ontsteken. Na afloop is in het dorpshuis disco. Oudeschild De kinderen die meespelen kunnen hun kaartje ophalen in dorpshuis 't Skiltje tussen 16.00 en 17.00 uur. De jury staat voor hen van 16.00 tot 17.30. uur bij W. Schouten, De Ruyterstraat 35 en A. Westerlaken, De Ruyterstraat 63. Na afloop kunnen zij nog een uur tje dansen op de muziek in 't Skiltje. Om 18.00 uur worden de prijzen be kend gemaakt. De volwassenen kunnen van 20.30 tot 21.15 uur hun kaartjes afhalen in 't Skiltje. De jury beoordeelt hen tot 22.00 uur bij W. Schouten, De Ruy terstraat 35 en W. Keijzer (garage), De Ruyterstraat 115. Er is ook een mobiele jury, die op straat loopt tussen deze twee punten. 'Om 23.15 uur zullen de prijzen bekend gemaakt worden in 't Skiltje, waar tot in de kleine uurtjes Aan elke speuler, zowel de jeugd als de volwassenen, wordt een herinne ringsvaantje uitgereikt. Degenen, die een wisselbeker in hun bezit hebben, worden verzocht deze zo snel mogelijk in te leveren bij Piet Bek- ker, De Ruyterstraat 61. De bewoners van de De Ruyterstraat worden gevraagd zoveel mogelijk hun lichten (en eventuele buitenlampen) te laten branden tijdens de spelen. Den Hoorn Voor de jeugd van Den Hoorn begint Ouwe Sunderklaas om 16.30 uur. De spelertjes moeten vier juryadressen be zoeken om te worden beoordeeld. Dat kan tot 17.30 uur. Een kwartier later begint in dorpshuis De Waldhoorn de prijsuitreiking. De dorpscommissie hoopt dat ook de ouderen belangstel-, ling zullen tonen voor de voorstellin gen van de jeugd, onder andere door aanwezig te zijn bij de prijsuitreiking. De ouderen spelen van 19.30 tot 22.00 uur. De jury is dit jaar over tien adres sen verdeeld, herkenbaar aan het Ou we Sunderklaasmasker op de gevel. Tenminste acht van de tien adressen moeten worden bezocht; de ,,act" moet dus acht keer worden opge voerd! Nummers kunnen van 8.30 tot 14.30 uur worden afgehaald bij Martha Kok, Naalrand 15; daarna in het Gamma: Bart Heerschap, Simon Brand, John List, Louis en Marcel Uri- ot, Wilke Wassenaar, Martin Koorn en Nicol Schermer. FC Utrecht: (o.l.v. Wim van Hanegem en Nol de Ruyter) Jan Willem van Ede, Ton du Chatinier, Herman Verrips, Ton Pattinama, Wim van der Horst, Peter van der Waard (laatste drie vorig jaar deelnemend namens FC Den Bosch), John van Loen, Jan Lecker en Rob van Alfen. Feyenoord: Ricardo de Jong, Peter Ba- rendse, Simon Tahamata, Ben Wijnste kers, Regi Blinker, André Staffleu en verzorger Gerard Meijer. PSV: (C-team met vijf spelers met'een A-contract) onder andere Patrick Lode- wijks en Eric Viscaal. Dit team staat onder leiding van Huub Stevens. FC Den Bosch: Jan van Grinsven, Cor Adriaanse, Hendrie Krüzen, Gijs Stein- mann, Fred van den Hoorn, René van Eek, Mart van Duren en de trainers Theo de Jong, Hans van der Pluym en Ad Zonderland. FC Twente: Frank Ensink, Ulrich Wil son, Ron Willems, Ben Weber, Martin Koopman, Eric Groeleken, Patrick Bos, coach Theo Vonk en verzorger Paul Krijsen. RKC: Peter Gerards, Leo van Veen, Gert Kruys, Stanley Brard, Gerrie Plu- ton, Peter van Velsen en de coaches Van der Kaay en Kok. Pattinama (r) houdt de bal op vaardige wijze aan de voeten. zaalvoetbalteams, die deelnemen aan het Siem Bremer toer- oi, dat 27 en 28 december in sporthal Ons Genoegen wordt ge ilden, zijn definitief bekend. Zoals verwacht is de bezetting van I toernooi bijzonder sterk. Van de ploegen die momenteel op de ste zes plaatsen in de eredivisie staan, komen er vijf. Alleen een aardiging van het eerste elftal van Ajax zal ontbreken. Spelers 't klinkende namen maken deel uit van de selecties, waarvan het 'ter is dat ze komen. Die zekerheid werd verkregen door de nieu- wijze waarop de clubs door de toernooi-organisat/e werden naderd. Irma la Douche: (o.l.v. Carlos van den Broeke, coach van de Noordhollandse selectie) Michel Wentzel, André Tie- lens, Job Dragsma, Harry van Oosten, Johan Gast, Jan „Barre" Molenaar en Dick Kes (beiden lid van Kras Boys uit Volendam). Volendam: Jaap en Jan Zwarthoed, Mastenbroek, André Bogaard, Theo Mooyen en Johan Steur (er bestadt de mogelijkheid dat hij bij Irma la Douche meedoet). Trainersteam Oost-Nederland: Nico van Zoghei (Go Ahead), Guus Hiddink (PSV), Theo Vonk (Twente), Theo de Jong (Den Bosch), Jan Artz, Bram Braam, Henk Warnas en André van der Ley. Oud-Ajax: Rob Boersma, Theo van Duivenbode, Theo Husers, Johnny Rep, Jan de Koning en Marcel Boonstra (vorig jaar als speler van El- lerman topscorer van het Siem Bremer toernooi). Het team uit Udine (Italië) komt zeker, maar de opstelling daarvan is nog niet bekend. Poule A: Feyenoord, P.S.V., R.K.C., Volendam/N.M.B., Oud-Ajax, Gamma Texel. Poule B: F.C. Den Bosch, F.C. Twente, F.C. Utrecht, Oost Nederland/Turbo, Irma la Douche, Clark Udine. Programma 27 december: 09.30 u. Gamma Texel-Volendam 10.00 u. Udine-lrma la Douche 10.27 u. RKC-Feyenoord 10.54 u. Oost Nederland-FC Den Bosch 11.21 u. Volendam-Oud-Ajax 11.48 u. FC Utrecht-FC Twente 12.15 u. Oud-Ajax-PSV 12.42 u. FC Den Bosch-lrma la Douche 13.09 u. Gamma Texel-RKC 13.36 u. FC Twente-Udine 14.03 u. RKC-PSV 14.30 u. Oost Nederland-lrma la Douche 15.00 u. demonstratiewedstrijd Brother Martinus 16.35 u. Oud-Ajax-Feyenoord 17.02 u. FC Utrecht-FC Den Bosch 17.29 u. Volendam-PSV 17.56 u. FC Twente-Oost Nederland 18.23 u. Gamma Texel-Feyenoord 18.50 u. Udine-FC Utrecht Programma 28 december: 11.00 u. Oud-Ajax-Gamma Texel 11.27 u. Oost Nederland-Udine 11.54 u. Volendam-Feyenoord 12.21 u. Irma la Douche-FC Twente 12.48 u. RKC-Oud-Ajax 13.15 u. Oost Nederland-FC Utrecht 13.42 u. Gamma Texel-PSV 14.09 u. Udine-FC Den Bosch 14.36 u. RKC-Volendam 15.03 u. FC Utrecht-lrma la Douche 15.30 u. PSV-Feyenoord 15.57 u. FC Twente-FC Den Bosch 16.30 u. Bap Geel penaltybokaal 17.05 u. eerste kruisfinale 17.40 u. tweede kruisfinale 18.15 u. 7e-8e plaats 18.50 u. 5e-6e plaats 19.25 u. 3e-4e plaats (verliezers kruisfinale) 20.00 u. 1e-2e plaats (winnaars kruisfinale) 20.30 u. Prijsuitreiking. Dinsdag 16 december organiseert de MST-afdeling gymnastiek voor alle ju ryleden en belangstellenden een bij scholingsavond. Op deze avond zullen de jongste wijzigingen worden behan deld van voornamelijk het damesregle ment. De avond begint om 20.00 uur in De Schakel. De organisatoren ho pen op een flinke opkomst omdat naast de gewijzigde reglementen ook andere belangrijke punten op het pro gramma staan, zoals nagaan of er be hoefte is aan een volledige juryoplei ding, die tot een brevet opleidt en ex tra jurybesprekingen op 17 en 18 de cember in Alkmaar en Anna Paulow- na. Ook mensen die slechts be langstelling voor het jureren hebben zijn van harte welkom. Afdeling Volleybal Zaterdag 13 december: Sporthal De Drecht, Enkhuizen: 16.00 u. dames Asonia-Tevoko 1 16.00 u. heren Madjoe 2-Tevoko 1 Zuiderzeehal, Wieringerwerf: 16.00 u. meisjesasp. Advendo-Tevoko John van Loen tijdens de- Apeldoorn. Dat neemt niet weg dat de overige spelers naar Ons Genoegen komen om Texelse belangstellenden een staaltje hoogstaand volleybal te la ten zien. Dat gebeurt in een wedstrijd tegen het team van Smash Castricum. Laatstgenoemd team is evenmin van geringe allure en heeft één speler in de gelederen met een lengte van twee meter tien!! Sponsors Met de sponsorgelden is alles bijtijds rondgekomen, zodat de organisatie van het toernooi geen teams af hoefde te schrijven. Wanneer 1200 toeschou wers komen wordt er quitte gespeeld. Volgende week komt het programma blad uit. Tien Texelaars vormen het team van wedstrijdcommissarissen on der leiding van Kees Schermer, leder van hen neemt een voetbalteam onder zijn hoede om voor een goed verloop van wedstrijden en een soepele organi satie op de speeldagen te zorgdragen. Joost Coutinho van snelstomerij Quickynette stelt de wedstrijdballen ter beschikking en verzorgt het wassen van de sportkleren. Over televisie-uitzendingen is nog niets naders beken. Er worden gesprekken gevoerd met Veronica, omdat die om roep eind december toch naar het ei land komt voor opnamen voor het pro gramma „Nederland Muziekland". Be gin januari had het Veronica zaalvoet baltoernooi in de Ahoyhal in Rotter dam moeten plaatsvinden, maar dat gaat niet door. Het tijdschrift Voetbal International zal in elk geval een repor tage maken over het Siem Bremer toernooi. Sportverslaggever Bert Ne- derhof van dat blad komt naar Texel op 27 en 28 december, Voorverkoop De voorverkoop van kaartjes is inmid dels in volle gang. De adressen waar men kaartjes a f6,50 (per persoon per dag) kan kopen zijn: Den Burg: Zuivel handel Boon, Sportshop Legierse, Mantje en bij de sporthal; Oudeschild: Gamma; De Cocksdorp: Eierlandsche Huis; Oosterend: Ass. kantoor Siem Bremer; De Koog: Meermarkt; Den Helder: Carlos van den Broeke, Weststraat 90. Telefonisch: Martin Land 02220 - 4657. Namen Deelnemers aan de Bap Geel penalty bokaal: S.V. Texel: Pieter Dogger en Johnny Nieboer; S.V. Cocksdorp: Sil Warnaar en Peter Witte; Z.D.H.: Ja cob Piet Duiser en Albert Everaarts. De deelnemers namens S.V.O., S.V. De Koog en Texelse Boys zijn nog niet bekend. De volgende samenstellingen van de deelnemende teams zijn bekend: aanschrijven van de ituursieden in plaats van het uit- digen van de spelers zelf garan- Brt dat tegen eventuele toezeg gen achteraf geen bezwaar door bestuur kan worden gemaakt, i/endien moeten de betrokken enigingen de genoemde spelers laten meespelen en in geval van ssures vervangers sturen van ijk kaliber. andere jaren was het nog wel eens dat twee of drie dagen voor het jrnooi enkele topvoetballers afzeg wat de populariteit van het toer- )i niet ten goede kwam. Behalve _t groot aantal meevoetballe.nde ster- zal waarschijnlijk René van der Gijp i PSV aanwezig zijn om de prijzen te reiken. afloop van de wedstrijden op de ste dag (27 december) wordt er or alle deelnemers, inclusief aan- ïg ongeveer 300 mensen, in Den rg gegeten. Voor de gasten staat :e avond bij zeven restaurants lams- es op het menu. Vervolgens is er in el De Lindeboom een feestavond, arbij de Ship Horse Band zijn op- chting maakt. De gasten worden )r eten en feest van hun apparte- nten in Bosch en Zee en Tubantia jehaald met bussen van Robert Aris Boven. iens de afsluitavond op 28 decem- in discotheek Jelleboog zal een cende Nederlandse bandparodist :reden. Penaltybokaal de tweede dag van het toernooi rdt om de Bap Geel penaltybokaal streden door Texelse jeugdvoetbal van 14 tot 16 jaar. Keeper daarbij )en Bosch-keeper Jan van Grins- Scheidsrechters in het toernooi lén zijn: Theo Mayers uit Hoorn, rel Schnabel uit Zeewolde, Herman jnstra uit Almere en Franco Buzzo Udine (Italië). voorgaande jaren werd het vele ge lat via de luidsprekers door het pu ik niet altijd al even aangenaam er en. Daarom is deze keer besloten er via de luidsprekers slechts tech- che gegevens over de wedstrijden len worden doorgegeven. Daaronder irden wissels, doelpunten, etc. ver- lan. Tevens worden de teams vóór wang van de wedstrijden voor- iteld aan het publiek, gesproken was met Neerlands beste leybalteam Brother-Martinus dat de Iers daarvan op de eerste dag van Siem Bremer toernooi een de- instratiewedstrijd kwamen geven, spelers van die selectie moeten n echter deelnemen aan een idstrijd van het Nederlands team in Ton du Chatinier en Herman Verrips. Ook deze van de partij op het Siem Bremer toernooi.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 15