Mationaal park levert aarlijks vijf ton op 'l Teveel personeel op sommige afdelingen PSP betreurt steun aan NIDIG-congres SP: Voors en tegens op een rijtje zetten Laatste test Gamma voor kersttoernooi Jan van Asselt (Texels Belang): Ion, maan en hoog water Burgerlijke stand NS DAG 16 DECEMBER 1986 )c XE PAGINA 5 >or zich te blijven verzetten tegen aanwijzing van de Texelse inen tot nationaal park loopt de gemeente jaarlijks DO.000— mis, geld dat anders beschikbaar zou komen voor tuureducatie (NRC) en beheer- en onderhoudswerk. Boven- an heeft de parkstatus promotionele waarde, zoals bijvoor beeld blijkt bij het Nationaal Park „De Hoge Veluwe". Aange- n de campings in de duinen mogen blijven, zou het verstan- zijn het standpunt inzake de aanwijzing tot nationaal park nieuw te overwegen. t is de mening van de PSP Texel, lis bleek uit de algemene beschou- pg die vanmiddag bij de begrotings indeling door raadslid Peter Bakker lird uitgesproken. Bakker pleitte voor stelling van een plaatselijke commis- uit diverse geledingen, die alle jor- en nadelen van de parkstatus op i rijtje zet en rapport uitbrengt aan Jraad. i PSP had ook voorstellen die van lect belang zijn voor de gemeentebe- jting: zondagopenstelling van het Ituurrecreatiecentrum, aanstelling een sociaal-juridisch raadsmens, t scheppen van opvanggelegenheid jor milieuschadelijke afval in de bui- mdorpen, gemeentegarantie voor een Jnstuitleen, streven naar een bedrïjfs- [rzamelgebouw en het gegrond ver- (ren van diverse bezwaarschriften te- i het sociaal cultureel jaarplan, Sardoor onder andere de exploitatie- Ibsidies voor het Texels Christelijk annenkoor en het Vrouwenkoor als- jg zullen worden toegekend. Veel dekking PSP stelde voor om voor maar fst 7333.700,— aan uitgaven in de ügitwerp gemeentebegroting te schrap- jn, waardoor niet alleen de genoem- i wensen in vervulling kunnen gaan, bar waardoor er ook nog ruimte is jor een behoorlijke post „onvoor- j en" en steun kan worden gegeven in mogelijke andere extra uitgaven E in de begrotingsvergadering als ~Bnselijk naar voren worden fÉschoven. \p belangrijkste post, waar de PSP •nnaf wil is het bedrag van 7100.000,— at voor „opklassificatie" is afgevoerd, jat geld is nodig voor extra salaris in gemeentebestuurders, omdat het sturen van de recreatiegemeente ixel met zijn gecompliceerde en vaak Jgenstrijdige belangen bijzonder Ivaar is. Bakker zei dat extraatje op phzelf wel billijk te vinden, maar om- et tegelijkertijd van het gemeenteper- Ineel en van de bevolking financiële Jfers worden gevraagd om de begro- hg sluitend te krijgen, moeten de festuurders solidair zijn met hen en |ker niet méér krijgen. Herbezetting e PSP is weinig gelukkig met het feit at B en W herbezettingsgelden, dus lanciële middelen die zijn uitgespaard Dor beperkingen in de salarisontwik- iling van het gemeentepersoneel en abruikt zouden moeten worden voor at scheppen van nieuwe arbeidsplaat- zijn gebruikt om de begroting slui- md te krijgen. iepleit wordt door het instellen van en spreekuur van een sociaal juridi- :he raadsman of -vrouw, om de bur- er wegwijs te maken in de wir-war an sociale en andere wetten en bepa- ïgen. Gedacht wordt aan een och- ind of middag, eens per twee weken, i samenwerking met het bestaande areekuur in Den Helder, waarvoor 10.000,— zou moeten worden uitge- okken. Ook zou er volgens de PSP en ombudsman of ombudsvrouw noeten komen, die kan bemiddelen bij onflicten tussen burger en bestuur. )e begroting laat echter geen ruimte oor de aanstelling van zo'n functiona- en daarom zou deze taak onderge- iracht kunnen worden bij de bestaan- le commisie voor beroeps- en be waarschriften. Die commissie hééft al Ie taak om onafhankelijk een oordeel lit te spreken over besluiten van B en V of raad, bij geschillen. Wat betreft de verenigingssubsidies liet Bakker zich afkeurend uit over het wei geren van exploitatiesubsidies aan ver enigingen, die nooit eerder subsidie hebben aangevraagd. Er moet meer geld komen om ook deze verenigingen te kunnen helpen. Verder moet het college bij het opleggen van kortingen aan verenigingen met betaalde krach ten de personeelskosten buiten be schouwing laten. Op die personeels kosten is namelijk niet te bezuinigen of het personeel zou moeten worden ont slagen, wat niet wenselijk is. Vereni gingen met naar verhouding veel per soneelskosten, maar weinig activitei- tenkosten (zoals de Ver. Kindercentra Texel) worden nu onevenredig zwaar door de kortingen getroffen. Ze zullen gedwongen zijn hun contributie te ver hogen en dat geeft het gevaar dat deelnemen aan club of vereniging niet meer betaalbaar is voor de Texelaar. Bij de opzet van het sociaal cultureel jaarprogramma 1988 zouden de ver schillende soorten verenigingen per soort een bepaald budget toegewezen moeten krijgen, zoals de sector sport en de sector jeugdwerk. Elke sector heeft dan een bepaalde zekerheid over de financiële middelen waarop gere kend kan worden. De PSP vindt het onredelijk dat verenigingen die zich houden aan de regel om 1% te bezui nigen, moeten bloeden" voor vereni gingen die dat niet kunnen. De PSP wil dat de investeringssubsidie voor de school in De Waal wordt op geschoven nu voor deze school een noodvoorziening is getroffen. Verder willen de pacifisten dat een „cliënten raad" wordt opgericht die tot doel heeft de belangen van de mensen met een RWW of bijstandsuitkering te behartigen. Kunstuitleen De PSP wil dat de scheepvaartex positie in de Doopsgezinde verma ning in Den Hoorn wordt overge bracht naar het Maritiem Museum in Oudeschild en dat de Vermaning wordt gemaakt tot expositiegele genheid voor Texelse kunst en te vens dependance van de kunstuit leen van Den Helder. Op deze ma nier wordt het personeelsprobleem van het maritiem museum verlicht en Den Hoorn houdt een aantrek kelijke bezienswaardigheid. In de Vermaning zou ook het gemeen telijk kunstbezit geëxposeerd kunnen worden. Het gebouw zou onder de zelfde financiële voorwaarden aan de Helderse kunstuitleen kunnen worden verhuurd als nu aan de stichting Texels Museum. Er hoeft weinig aan te wor den veranderd. Het gebouw is bevei ligd, de klimatologische omstandighe den zijn goed en het feit dat Den Hoorn niet erg centraal ligt, zal geen bezwaar zijn, zo verwacht de PSP, omdat meerdere fracties in het verle den ervoor hebben gepleit dat „voor zieningen" over de verschillende dor pen worden verdeeld moeten zijn. De beeldentuin bij het museum zou in stand kunnen blijven, die draagt bij aan de afwisseling. Uiteraard moet over het plan worden gepraat met de eigenaresse van het gebouw (de doopsgezinde gemeente) en de dorps commissie van Den Hoorn. De PSP wil dat de gemeente voor 1987 een garantie van 710.000,— beschikbaar stelt om de start van de kunstuitleen mogelijk te maken. Zondag De PSP wil 720.000,— uitgetrokken zien, om het mogelijk te maken dat het Natuurrecreatiecentrum op zondag open is. Die zondagopenstelling is an ders verder weg dan ooit, gezien de 1% korting op de begroting van de stichting Texels Museum. Zonder dat nader aan te geven, pleitte Bakker voor voldoende ruimte voor de De Texelse afdeling van de PSP heeft zich afkeurend uitgelaten over het besluit van B en W om het in april 1987 op Texel te hou den NIDIG-congres met f12.500— te steunen. Peter Bakker sociale werkplaats De Bolder om haar produkten en diensten aan te bieden. „Door sommige lokale politici wordt dit ervaren als concurrentievervalsing. Dit terwijl de prijzen voor de goederen en diensten niet lager liggen dan die van het particulier bedrijfsleven. Bo vendien heeft het particulier bedrijfsle ven de wettelijke plicht een aantal ge handicapten in dienst te nemen. Op Texel is dat echter meer uitzondering dan regel. Derhalve zijn wij van me ning dat het particulier bedrijfsleven en haar politieke secondanten er op dit punt van de sociale werkvoorziening beter het zwijgen toe kunnen doen". Verkeer Bakker pleitte voor het planmatig op heffen van verkeersgevaarlijke situaties op Texel, maar de kosten moeten wel in redelijke verhouding staan tot het effect. Aan de hand van zo'n plan kan worden bepaald welke knelpunten het meest dringend om een oplossing vra gen. Nu al vindt de PSP de verbete ring van het kruispunt bij „Buiten- heim" niet zo nodig. De weg aldaar is zelfs overbodig en is een soort sluip route. Je kunt ook via Pontweg, Aken- buurt en Nieuwlanderweg rijden; die wegen zijn bovendien voorzien van een fietspad. Tenslotte pleitte Bakker voor het be schikbaar stellen van geld om subsidie te kunnen geven aan werklozen die iets voor zichzelf willen beginnen, indi vidueel of gezamenlijk in een bedrijfs verzamelgebouw. De behoefte hieraan moet worden onderzocht en het colle ge moet zeggen aan welke voorwaar den men moet voldoe'n om gemeente lijke steun te krijgen, zoals is gebeurd met de viskwekerij „Texvis". „Als een willekeurige groepering mogelijk een politieke partij zou besluiten om Texel als plaats voor hun congres te kiezen en indien ze in hun organen daaraan behoorlijk ruchtbaar heid zouden geven, kan dat dan wor den aangemerkt als „Texelpromotie" en kunnen ze dan rekenen op 15% van de organisatiekosten, bij te dragen door de gemeente Texel?", aldus het PSP-afdelingsbestuur, dat dan ook wil dat het besluit om genoemd bedrag voor dit doei beschikbaar te stellen, wordt ingetrokken. Arrogantie De PSP-ers hebben zich duidelijk geër gerd aan de overwegingen die B en W hebben doen besluiten het congres (een bijeenkomst van directeuren van gemeentewerken) te steunen. Blijkens een artikel in de Texelse Courant had de heer A. Doppenberg, directeur van gemeentewerken Texel, gezegd dat het eervol is dat Texel voor het congres in aanmerking komt, maar tevens dat het eiland voor de congresgangers zoveel interessants heeft te bieden dat het haast vanzelfsprekend is dat Texel als locatie is gekozen. „Het NIDIG mag zich dus gelukkig prijzen", aldus de PSP. „Waar overi gens de arrogantie op stoelt als zou voor de congresgangers het beste niet goed genoeg zijn, ontgaat ons te enen male". En verder: „De opmerking dat op Texel al eerder de wens is geuit om Gamma 1 speelt woensdag in sporthal Ons Genoegen de laatste wedstrijd voor de winterstop in de afdelings hoofdklasse zaalvoetbal. Een week voor het eigen kersttoernooi moeten de spelers het opnemen tegen „De Zaak" uit Alkmaar. Deze middenmoter is de laatste tijd, net als Gamma, goed op dreef. De Texelaars hopen dat de „echte" zaalvoetballiefhebbers zich ook nu laten zien, om met hun steun de tweede plaats te behouden. Aan vang 19.25 uur, entree 71,50. Texels Belang is van mening dat bij de gemeente te lichtvaar dig vacatures worden vervuld. Volgens fractieleider Jan van Asselt die daarover klaagde in zijn vanmiddag gehouden al gemene beschouwing bij de begrotingsbehandeling, heeft de fractie het gevoel dat tevoren niet grondig wordt nagegaan of het benoemen van nieuwe mensen wel echt nodig is. De zon komt 21 december op om 8.46 iur en gaat onder om 16.29 uur. Maan: 24 dec. L.K.; 31 dec. N.M. Doodtij: 26 dec.; springtij: 2 jan. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 19 december 9.59 en 22.27 Saterdag 20 december 10.33 en 23.02 (ondag 21 december 11.07 en 23.38 Maandag 22 december 11.37 en Dinsdag 23 december 0.15 en 12.05 Woensdag 24 december 0.55 en 12.36 Donderdag 25 december 1.40 en 13.18 Vrijdag 26 december 2.41 en 14.13 Zaterdag 27 december 4.04 en 16.25 Aan het strand is het ongeveer een "ur eerder hoog water. Laagwater valt gemiddeld 6.15 uur na hoogwater. „Onlangs hebben wij als Texels Be lang een overzicht gevraagd van het huidige personeelsbestand en volgens de eerste berichten is er op verschillende afdelingen van het gemeentehuis een overcapaciteit van mensen", aldus Van Assselt, die vervolgens verklaarde dat zijn fractie iedereen best werk gunt en nooit zal pleiten voor het ontslaan van mensen maar dat het verschaf fen van werk in de quartaire sector wel de weg van de minste weerstand is. Spreker constateerde echter ook dat in de personele sfeer al behoorlijk is be zuinigd door de gemeente, met als re sultaat een meevaller van 7206.000,— in de begroting. Het mooie is dat laatstgenoemde besparing structureel, dus blijvend is, en volgens Van Asselt is hiermee weer eens bewezen dat be- zuiningen in de personele sfeer een blijvend effect hebben op de gemeen telijke financiën. Alvorens op dit ter rein verder te bezuinigen moet wel eerst een goede organisatiestructuur op poten worden gezet. „De afdeling personeel en organisatie en de secreta ris zullen hier een heel karwei aan heb ben, maar het zal ons inziens de moei te waard zijn om deze zaak grondig aan te pakken". Afkalving Inplaats van het verschaffen van werk in de quartaire sector moet het ge meentebestuur het bedrijfsleven stimu leren, al kan dat alleen maar voorwaar den scheppend zijn, aldus Van Asselt, die zich zeer bezorgd toonde over de ontwikkelingen van de werkgelegen heid op Texel in de niet seizoengebon den bedrijven. De afkalving van werk gelegenheid zet door, blijkens de gang van zaken bij de zuivelfabriek, waterfa- briek en mogelijk ook nog de PEN- centrale en de AOT. Spreker zei met belangstelling uit te zien naar de privatiseringsnota die het college zal uitbrengen. „Wij hopen dat de consequentie van die nota zal zijn dat het plaatselijk bedrijfsleven ervan profiteert. Wij denken bijvoorbeeld aan schoonmaakwerkzaamheden en afvoer van huisvuil. Want een lokatie vinden voor het huisvuilverwerkingsfabriekje zal een utopie blijken". Ergernis Van Asselt zei dat zijn fractie zich zeer geërgerd heeft aan het voornemen om jaarlijks 7100.000,— uit te trekken voor „opclassificatie" dus een betere belo ning voor gemeentebestuurders in ver band met de „zwaarte" van Texel als gemeente. Tegelijk komt het college met voorstellen tot belastingverhoging oplopend tot 30%. „Het zou er op neerkomen dat de individuele Texelaar meer belasting moet betalen, terwijl de wethouders en raadsleden zichzelf een salarisverhoging gaan geven. Onze fractie wil zich niet verrijken ten koste van de gemeentelijke inkomsten en zal zich tot het uiterste hiertegen verzetten." Van Asselt herinnerde eraan dat zijn fractie dit bezwaar in een commissie vergadering al heeft geuit, maar de wethouder had toen gezegd dat het rijk deze opclassificatie heeft gewild en dat hij het onterecht vond dat de ge meente dat moest betalen. „Maar hij vergat erbij te vertellen dat ons ge meentebestuur deze opwaardering zélf had aangevraagd, zich blijkbaar onvol doende bewust van de financiële gevolgen." Extra lange kade Spreker zei dat zijn fractie bij be lastingverhogingen niet verder wil gaan dan de trend, dus 3%. Dat betekent dat aan begraafrechten 74420,— min der zal binnenkomen en aan onroerend goedbelasting 768.075,—. Dat structu rele bedrag van totaal 772.495,— kan volgens Van Asselt makkelijk worden gecompenseerd, want de energie kosten zullen 712.312,— lager zijn, de bijdrageregeling (750.000,— kan wat Texels Belang betreft worden ge schrapt en hetzelfde geldt voor de reeds genoemde opclassificatie van 7100.000,-. Er blijft dan 789.817,- over voor andere zaken en Texels Belang denkt dan aan een extra verlenging van dè visserijkade. De fractieleider van Texels Belang sprak zijn voldoening uit over het van de grond komen van meerdere ruimte lijke projecten zoals de Krim- bungalows, de Pelikaan appartementen, de Juliana- appartementen en het zwemparadijs. „De impuls van de verbeterde en toch vele jaren omstreden bootverbinding is het eerste jaar al een groot succes. Vele tegenstander van weleer erkennen dit." Spook Het door Texels Belang als zeer ge vaarlijk beschouwde nationale park is echter nog niet van de baan. „Helaas blijkt dat achter de schermen nog im mer het spook van het nationaal park waart. De voorstanders proberen van alles om bestuurders wederom tot an dere gedachten te brengen. Wij vinden dit typisch vervuilde politiek en doen daar niet aan mee. De discussie is destijds afgesloten en dient gerespec teerd te worden." Van Asselt waarschuwde tegen de Zeeuwen die proberen meer mossel percelen in de Waddenzee te krijgen en daarmee opnieuw de pas zullen af snijden voor gegadigden van Texel. „Zeeuwen benne zuunig", volgens de reclameboodschap. Laten wij zuinig zijn met de uit te geven mosselperce len en Den Haag overtuigen dat het nu onze beurt is." Wat betreft het landelijk beleid op ge bied van ruimtelijke ordening waar schuwde Van Asselt voor de visie van bijv. de Rijksplanologische Dienst die in de notitie „ruimtelijke perspectie ven" extensiever agrarisch grondge bruik aan Texel toedenkt. Nagegaan moet worden of dit wel klopt met de gemeentelijke visie. Wat betreft onderwijs heeft Texels Be lang zorg over gebrekkige speelgele- Jan van Asselt genheden bij de basisscholen voor de jongste leerlingen. Alle scholen moe ten een goede spel (gymnastiek) ac commodatie hebben, als eerste de oudste scholen. Het voornemen van het rijk om de Rijksscholengemeenschap aan de ge meente over te dragen zou aanleiding kunnen zijn om te bekijken of beide scholengemeenschappen (dus ook het LBO) straks kunnen samengaan in één stichting. „Wij stellen voor hiertoe een commissie van onderzoek in te stel len", aldus Van Asselt. Musea Texels Belang hecht grote waarde aan de musea omdat hierdoor de kennis van de biologische, landschappelijke en historische waarden worden ver diept en uitgedragen aan de eigen be volking en de toeristen. De nieuwe museumnota wordt dan ook met span ning tegemoetgezien. Het jaar 1987 zal volgens Texels Belang van cruciaal be lang worden voor het museumbeleid op Texel. Texels Belang wil in 1987 een rapport over de brandveiligheid van disco's en dancings en over het overschrijden van de toegestane bezoekersaantallen in deze gelegenheden. „Jarenlang is daarom door verschillende fracties ver geefs gevraagd. Voor het komende sei zoen moet dit afgerond zijn", aldus Van Asselt, die ook om maatregelen vroeg tegen lawaaioverlast in De Koog en in de Zwaanstraat in Den Burg, zo dat de reclameleus „Texel, een eiland van rust en stilte" niet verder geweld wordt aangedaan. Van Asselt besloot met een opmerkelijk „stemadvies" voor de Texelaars met het oog op de Statenverkiezingen in maart a.s.: „De kiezers moeten zich daarbij afvragen of de verkiesbare personen niet strijdig omgaan met de algemene- Texelse belangen". congressen, conferenties, seminars e.d. naar Texel te halen, gekoppeld aan het feit dat in de horeca-sector daar niet op wordt ingespeeld, bevestigt onze mening dat men hier op Texel niet op zit te wachten". De PSP vindt dat de promotiewaarde van het NIDIG-congres voor Texel niet is aangetoond. „Ons inziens ligt pro motie voor gezonde vakantiebesteding in Texels natuur meer voor de hand". „Als het NIDIG een goede congresac commodatie nodig heeft, gekoppeld aan gelegenheid om een mondain feest te houden, geven wij het advies: wijk uit naar bijvoorbeeld Amsterdam en huur daar het Hilton of Okura hotel af. Misschien krijgt men tevens het college van B en W van die stad zo gek een bijdrage te geven". van 19 september t/m 7 december 1986 Geboren: Martijn, zv. Klaas W. v.d. Berg en Maartje Zegers; Tirsa, dv. Jan W. Ven- neman en Jellie Visser; Annelies, dv. Petrus H. Wijsbeek en Martha P. Mid del; Kevin, zv. Jan de Waard en Jac queline M. L. van Heerwaarden; Nien- ke Anouk, dv. Abraham G. J. Kruithof en Helena J. Glas; Danique, dv. Ro bert Jongejan en Gretha M. Rump; Jacobus Cornelis Willem, zv. Jacobus Th. Hin en Henderika M. J. Witte; Bas, zv. Pieter J. v.d. Heiden en Jo hanna E. T. Garretsen; Robbin Adri- aan, zv, Pieter Knol en Magdalena Th. van Heerwaarden; Pauline Metina, dv. Robertus M. Maas en Meta Gooijers; Bastian Benno, zv. Jan Boerhorst en Margaretha G. M. Jonkergauw; Marti- ne Francina, dv. Paulus J. van Heer waarden en Jantje van der Vis; Ste ven, zv. Johannes C. van Beek en Veronica M. Flokstra; Erik Ragnar, zv. Jan P. Tijsen en Janny S. van der Graaff; Joram, zv. Peter Tromp en Els- ke Drenth; Pauline, dv. Hendrik van der Star en Irene I. Steeman; Yvette, dv. Petrus J. J. Kager en Monique de Waard; Michel Angelo, zv. Jan L. Stroo en Rosalinda Hoogendijk; Nadja, dv. Thijme G. Grootjen en Yvonne M. Joosten; Björn, zv. Wim Groenewoud en Susanne E. Nijhof; Anika, dv. Hu- go Snoek en Jeannette Medema; Ire ne, dv. Roelof Terpstra en Maria J. de Waard; Simon Bernard, zv. Johannes B. Witte en Aafke Kloosterman; Wil lem Sebastiaan, zv. Arie J. Barhorst en Karolina M. Wolse; Tamara, dv. Kees Welboren en Elisa A. Fernandez de las Alas Pumarino; Kimberley Dia na, dv. Klaas Houwing en Hendrikje G. v.d. Schaaf; Sanne, dv. Adriaan van der Slikke en Geertje C. Speets; Niels, zv. Johannes C. P. Hin en Theo dora M. Kager; Dirk Tjepke, zv. Johan P. de Vries en Sandra M. van den Berg; Bianca, dv. Hayo H. Veldman en Leontien B, M. Beukering; Charlotte Louwina Gesina, dv. Bernardus D. H. Tellegen en Tónna G. Eissens; Johan na Barbara Maria, dv. Cornelis Schuijl en Neeltje -Smit; Gerrit Ulfert, zv. Wil lem A. Arnout en Nynke J. Hoekema; Marieke, dv. Jacob van Straten en An na M. Witte; Anna Maria, dv. Theodo- rus C. J. Buisman en Maria T. Boom; Amanda, dv. Adrianus J. den Brok en Divera M. G. Witte; Harmen Govert, zv. Kees Booij en Tietje Hibma; Maart- je, dv. Christiaan Meijer en Maria G. Hottentot; Marijke, dv. Germen N. Terpstra en Sijtske G. Smits; Monique, dv. Albert Siersma en Gerbrandina T. A. Wuis. Overleden: Karei Roeper, oud 61 jaar; Cornelia Bakker wv. Koorn, oud 80 jaar; Jan netje Hemelrijk wv. Van der Sterre, oud 90 jaar; Jobje Loos ev. Kalf, oud 70 jaar; Grietje Doldersum wv. Van #ér Bij, oud 81 jaar; Jacob Kuijper, oud 71 jaar; Theodorus Warmerdam, oud 64 jaar; Jan Boon, oud 82 jaar; Maatje Klippel wv. Bruin, oud 74 jaar; Jacoba de Wolf, wv. Langeveld, oud 92 jaar; Jan de Jager, oud 92 jaar; Cornelis Willem Bakker, oud 82 jaar; Jan Boo gaard, oud 52 jaar; Catharina M. Ver- brugge wv. Krijnen, oud 77 jaar; Meijert Jan Kikkert, oud 84 jaar; Mar garetha Plaatsman ev. Eelman, oud 63 jaar; Johanna J. Kloosterman ev. Ten Cate, oud 76 jaar; Jan G. Schoenma ker, oud 89 jaar; Martinus van Bem- mel, oud 62 jaar; Tjitske M. Tromp ev, Tuinder, oud 71 jaar; Janna Wassenaar wv. Koningsveld, oud 85 jaar; Maarten Cornelis Bruijn, oud 96 jaar; Jacob Vonk, oud 79 jaar; Anna Paulowna Al- kema ev, Kalf, oud 64 jaar; Sijtse van der Zwaag, oud 68 jaar; Martha W. Schuijl, wv. Dob, oud 77 jaar. Ondertrouwd: Dirk J. Barends en Johanna M. Mel- chers; Adam Pichowiak en Hélène M. Nijhove; Johannes A. Schade en Ma ria H. Groenhof.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 5