De feestdagen worden dubbel feest Opruiming - tot 50% korting damesmode moerbeek Ook Gamma-reserves iiaar zaalvoetbaltitel Met een afgeprijsde creatie van DAMESMODE MOERBEEK VANAF HEDEN fittali en Zoetelief als vanouds Theo Boom sterk in rit door Dennen Zes Texelaars bij duincross Henk Plaatsman en Diny Nicolasen winnaars kerst toernooi bowling feel toernooien komende weken Kwart eeuw thee bezorgen beloond uit handen van Ruud theezetten. voor iüllINSDAG 23 DECEMBER 1986 TEXELSE COURANT PAGINA 15 KjH) nale stond, zal deze prestatie niet kun nen herhalen. Simpel om het feit dat er geen finale meer is. De toernooi- commissie van het rayon Alkmaar heeft besloten om er een halve com petitie van te maken. Of dit de span ning van het toernooi ten goede zal komen, is zeer de vraag. Maar het lijkt wel het meest eerlijke systeem, want de invloeden van Vrouwe Fortuna wor den meer uitgeschakeld. De enige oe fenwedstrijd die de Texelse selectie speelde, werd heel knap gewonnen met 3 2 in Den Helder tegen Den Helder. Prognose: Texel wordt vierde. Op zondag 4 januari wordt op Texel voor de derde maal het Noordhollands kampioenschap voor de B-junioren ver speeld. Ook hier is het moeilijk de kansen van Texel in te schatten. Een paar kleine succesjes zouden dit toer nooi al geslaagd maken. Uitslagen: Hoofdklasse: Casino-Oosterend 1—5 Alkema-A&O 2000 3-3 Gamma 3-Oosterend 2 2 7 Jelleboog-ZDH 4 4 Mantje-Gamma 2 1 —7 Eerts klasse: Ver. Schilders-Citroen 3 9 Texel-Casino 2 1—1 Tweede klasse: A&O 2000 3-KSMT 2 1-1 Casino 3-Nioz 3—2 Mantje 3-Casino 4 3 1 Albert Heijn-Jelleboog 2 2—1 Gamma 5-Nissan 2 1 —2 Derde klasse: Oosterend 5-Ver. Schilders 3 2—2 Rab 2-Vissers Bouwbedrijf 2 11 Casino 5-Texel 2 2—7 Dames: Oosterend-Casino 1—6 Gamma-Nissan 9—1 Junioren 1: De Koog-Nissan 0 2 ZDH-Nissan 2 0-16 Junioren 2: Oosterend 2-ZDH 2 12-1 Gamma 2-Casino 3 2 4 Casino 4-Texel 5 0 9 Programma: Maandag 29 december 1986: 17.15 u. Nissan 2-Texel junioren 18.00 u. Casino 3-Topido 2 dames Zaaldienst: Gamma. Vrijdag 2 januari 1987: 15.15 u. Casino 5-Texel 8 junioren 15.45 u. Oosterend-Casino 16.30 u. Nissan-ZDH junioren 17.20 u. Oosterend 3-Casino 2 18.15 u. Rab 2-Oosterend 4 19.05 u. Topido 3-Texels lamsvlees 20.00 u. Nissan-Jelleboog 21.45 u. Oosterend 6-Texel 3 22.35 u. De Koog-Casino 6 Zaaldienst: Alkema. Maandag 5 januari 1987: 17.15 u. ZDH-Texel 3 junioren 18.00 u. Ver. Schilders-Casino 5. ((.Vrijdagavond werd er weer gekla verjast om het kampioenschap van |Texel. Op deze derde avond van de ivijf die in totaal worden gespeeld, varen het Rinus Vittali en Jan Zoetelief die met maar liefst 7708 punten winnaars van de avond (jwerden. Dit gerenommeerde kop pel, dat in het verleden al een paar keer kampioen is geworden, is met jjdeze score opgeklommen naar de derde plaats in het klassement en [jwordt daarmee een serieuze kandi daat voor de titel. Tweede werden Jan Verijzer en Jaap v.d. Slikke met 7028 punten. Dit kop- -pel heeft alle drie avonden zeer hoog gescoord en nu de leiding in het klas sement overgenomen van Carolien Ba- kelaar en Harm de Vries, die deze keer niet zo hoog wisten te scoren en naar de tweede plaats zakten. Derde wer den deze avond Wil Maas en mevr. Huisman met 6995 punten. Dit koppel had de twee voorgaande wedstrijden nog niet veel succes gehad. Ze ston den op de laatste plaats in het klasse ment, zodat deze score voor hen een prachtig resultaat is. Ook Elly Eelman en Rennie ter Hoor hadden een prima avond met 6957 punten, waarmee zij vierde werden en ook een flinke ■prong omhoog in het klassement maakten. Uitslag derde avond: R. Vittali-J. Zoetelief 7708 3 J. Verijzer-J. v.d. Slikke 7028 2 W. Maas-mevr. Huisman 6995 3 E, Eelman-R. ten Hoor 6957 3 H. Bakker-C. Vinke 6900 0 C. Vittali-V. Zoetelief 6881 3 K. Zegers-K. v. Tatenhove 6737 4 A. Dijker-D. Witte 6735 3 Th. VVitte-Rde Ruwe 6516 3 F. Hopman-J. Witte 6504 2 vorm. Om maar te noemen: games van 225, 226 en 246 en een serie in de finale van 1220 over zes games. Derde werd Rob Beumkes, de winnaar van vorig jaar. Max Hagedoorn, Jaap Mets en Klaas Veldman sloten de rij finalisten. Einduitslagen: Doubles: 1. Anneriet Keijzer - Mieke Flens; 2. Joop van Hoven - Anneke Visman; 3. Marjan van Schaik - Fred Woerlee. Single dames: 1. Marjan van Schaik 775; 2. Janny Mets 761; 3. Yvonne Lasthuizen 759. Single heren: 1. Fred Woerlee 791; 2. Ton Witte 787; 3. Kees Kooiman 770. Finale dames: 1. Dinie Nicqlasen; 2. Janny Mets; 3. Anneriet Keijzer; 4. Marjan van Schaik; 5. Yvonne Lasthui zen; 6. Winnie Schraag. Finale heren: 1. Henk Plaatsman, 2, Fred Woerlee; 3. Rob Beumkes; 4. Max Hagedoorn; 5. Jaap Mets; 6. Klaas Veldman. Tijdens de zaterdag gehouden veld- rit in de Dennen, werd de strijd om de eerste plaats tussen Theo Boom en Evert Koopman door Theo in zijn voordeel beslist. Om de derde plaats ontwikkelde zich een spannende strijd tussen Jan Buis en Simon Appel. Appel leek gemakke lijk te winnen, maar door verkeerd schakelen in de laatste bocht werd hij vlak voor de finish nog door Buis ingelopen. Uitslag: 1, Theo Boom; 2. Evèrt Koopman; 3. Jan Buis; 4. Simon Appel; 5. Willem Keijser; 6. Jacco Vinke; 7. Jos Huisman. De volgende veldrit wordt gehouden op 10 januari. Zes Texelaars liepen zondag de door S.V. Noordkop georganiseerde duincross in Den Helder. Het par cours was zeer gevarieerd en voer de de atleten over gras, duinen, bos en strand. Over twee kilometqr, de kortste af stand van die dag, hielden Roald van der Slikke en Richard Stevens de Texelse eer hoog. Ze hebben op Texel weinig tot geen tegenstand. Dat was in Den Helder wel het geval. Deson danks wisten ze als vijfde en zevende te finishen. Over zes kilometer deden de Texelaars het ook niet slecht. Denhard van der Slikke kon echter geen vuist maken te genover jongens tot en met 18 jaar, maar finishte in het sterke veld toch als 25e. Ook Rob Bakker lijkt nog niet klaar voor het grote werk. Na een snelle start zakte hij weg uit de kop groep en kwam uiteindelijk op de ne gende stek over de finish in de tijd van 23.59. Norbert Eelman bewees zijn goede vorm van de afgelopen weken en wist ook nu weer een knappe der de plaats in de wacht te slepen. Hier had ongetwijfeld meer ingezeten, als zijn eindsprint scherper was geweest. Hij werd nu alweer in de laatste hon derd meter door een mede-atleet voorbijgestreeft. Het koningsnummer van de dag, de tien kilometer, werd maar door één Texelaar gelopen. Emile van Bavel liet zich niet gek maken door het zeer ho ge tempo van de kopgroep en liep be keken zijn eigen race. Dit resulteerde in een goede tijd van 43.35. Tevreden gezichten bij de prijswinnaars, kampioenen en kerstman na afloop van het sfeer vol verlopen bowling-kersttoernooi. Bowling De Koogel in De Koog heeft een uitermate sfeervol week end achter de rug. Twee dagen lang streed een groot aantal (54) deelnemers om de hoofdprijzen in het jaarlijkse bowling kersttoer nooi. Na een uiteindelijke finale op zondagavond rolden Diny Nicola sen bij de dames en Henk Plaats man bij de heren als beste bowlers uit de bus. Voor de beste bowlster was het de tweede maal dat zij de „wisselkegel" in ontvangst mocht nemen. Zowel op als rond de bowlingbanen was de animo grpot. Niet verwonder lijk want de bowlingsport mag zich het laatste jaar weer in een groeiende be langstelling verheugen. Het ledenaan tal is weer tot boven de honderd gestegen en competities voor jeugd en huisvrouwen zijn op poten gezet. Bo vendien gaat het jaarlijkse kersttoer nooi door voor het gezelligste sporte venement dat de bowlingclub organi seert. Er hadden zich meer deelnemers aangemeld dan verwacht, zodat de ti telstrijd met één serie moest worden uitgebreid. Niet alleen het enthousi asme maar ook de score steeg menig maal tot grote hoogte. Allesbepalend was dat echter niet, want de eindstan den werden berekend met een handi capfactor. Wie aanzienlijk hoger dan zijn normale gemiddelde gooide, maak te een goede kans om in de finale te komen. Deze werd overigens door be duidend mirjder publiek bezocht dan de voorrondes; kennelijk was men enigszins „gaar" geraakt, evenals de bergen werk verzettende driehoofdige wedstrijdcommissie. Eén commissielid moest zich aan het einde zelfs nog in een kerstmancostuum hijsen op dé prijsuitreiking op te luisteren.... Doubles Bij de doubles kwamen Anneriet Keij zer en Mieke Flens goed voor de dag. Zij wisten Joop van Hoven met double Anneke Visman net van zich af te houden. Marjan van Schaik en Fred Woerlee vielen met een derde plaats ook nog in de prijzen. Bij de vier games single werd ook flink gescoord. Vooral Fred Woerlee was in uitzonderlijke vorm en pakte de eerste plaats. Kees Kooiman die de eerste dag bovenaan heeft mogen staan, moest ook nog Ton Witte met een constante serie voor laten gaan. Bij de dames-single bleek Marjan van Schaik onverslaanbaar en wist Janny Mets en Yvonne Lasthuizen onder zich te houden. De doubles bij de singles opgeteld le verde uiteindelijk een finaleplaats op. Bij de dames moesten Winnie Schraag en Yvonne Lasthuizen na twee games afhaken. Anneriet Keijzer gooide 207 en 213, maar moest toch Janny Mets, die sterk terugkwam, voor laten gaan. Winnares bij de dames werd Diny Ni colasen, die een zeer stabiele partij gooide boven haar gebruikelijke gemiddelde. In de herenfinale was de spanning te snijden. Fred Woerlee, die nog een 217 game gooide, bleef lange tijd op kop, maar Henk Plaatsman bleek in super- Stand na de derde avond: J. v.d. Slikke-J. Verijzer 20.954 8 C. Bakelaar-H. de Vries 20.560 7 R. Vittali-J. Zoetelief 20.152 6 F. Hopman-J. Witte 20.072 4 N. v.d. Veen-A. Bakker 19.995 6 P. Bruin-F. v.d. Gracht 19.886 7 A. Vermuë-M. Timmerman 19.299 5 R. Caspers-R. Harbers 19.270 3 E. Eelman-R. ten Hoor 19.246 5 !de Kok uit Den Hoorn wist zater dagavond niet wat hem overkwam. Nietsvermoedend zat hij gezellig te fonduen op de feestavond van sportvereniging ZDH, toen hem plotseling werd gevraagd naar vo ren te komen. Als blijk van waar dering voor 25 jaar trouw theever- zorgen bij alle thuiswedstrijden van ZDH, werd hem namens de cluble den een horloge met inscriptie overhandigd. Na zijn periode als actief voetballer bij de Hoornder Zwaluwen wilde Ide Kok graag op een andere wijze nauw bij „zijn duppie" betrokken blijven. Een van alle gemakken voorziene accom modatie op het ZDH-terrein nog geen sprake, zodat heet water om thee mee te zetten van elders moest worden ge haald. Niet zelden was dat van het an dere eind van het dorp. Dan ging Kok per bromfiets met een theeketel en een tas met kopjes op pad naar de adressen waar de thee werd gezet. Toen het ZDH-veld tijdelijk aan de Stolpweg was gesitueerd haalde hij de thee bij de familie Commandeur. Voorts vervoerde Ide Kok in melkbus sen warm water, waarmee de spelers zich na afloop konden wassen. Sinds de komst van de kleedkamers en een kantine, meer dan 15 jaar geleden, is Koks taak een stuk eenvoudiger. Toch is slechts een enkeling bereid om jaar in jaar uit te zorgen dat de kopjes in de rust met thee zijn gevuld. Deze clubliefde kreeg zaterdagavond een 2000 3 en Topido 3 deelden de punten in een 1—1 gelijkspel. In de derde klas se schoten de spelers van Vissers Bouwbedrijf Rab 2 met 11—2 on dersteboven. Oosterend 5 en Verenig de Schilders 3 speelden 2—2 gelijk. Texel 2 tenslotte won met 7—2 van Casino 5. In de damesklasse haalde Casino een regelmatige winst op Oosterend met 6—1. Gamma deed hetzelfde maar dan met 9—1 van Nissan. In de junioren 1-klasse wonnen de bei de Nissan-teams. Nissan 2 met 16—0 van ZDH. Johnny Nieboer nam zevën van de Nissan 2 treffers voor zijn reke ning. Nissan 1 had het beslist moeilij ker met De Koog, maar won het 2—0. In de junioren 2 was er een topper, die tussen Gamma 2 en Casino 3. Deze wedstrijd werd met 4—2 door Casino gewonnen, zodat dat team zich lang zaam kan opmaken voor het kampi oenschap. Oosterend 2 haalde ver woestend uit richting ZDH, met 12—1. Casino 4 verloor met 9—0 van Texel 5. Toernooien In de komende weken staat zaalvoet- ballend Texel in het teken van vele toernooien. Allereerst natuurlijk het Gamma kersttoernooi. Maar ook ko men een drietal selecties in actie. Op zondag 28 december gaan de A- junioren naar het Noordhollands kam pioenschap voor deze leeftijdsgroep. De Texelse selecties hebben in de af gelopen jaren op dit toernooi twee keer een goede prestatie geleverd. Vijf jaar geleden met de coaching van Mari Brons een vierde plaats en vorig jaar onder coach Klaas van der Berg ook een vierde plaats. Prestaties die er mo gen zijn. Per slot van rekening is er op dit toernooi een zeer zware bezetting. Een vierde plaats is het hoogst- haalbare. Of de Texelse jeugd dit jaar weer iets dergelijks kan presteren, is de vraag. In de voorbereiding presteer de de ploeg goed. Maar ook is het nog een heel jonge selectie, die moge lijk door het fysieke geweld van de te genstanders ten onder kan gaan. Op zaterdag 3 januari gaat de senio renselectie naar het Gouden Hoef- toernooi. Texel, dat een keer in de fi- n de hoofdklasse lijkt de race om Giet kampioenschap een beslissen de wending te hebben genomen, i loordat Casino met maar liefst •j -1 verloor van Oosterend en l|amma 2 met 7 1 won van Mant- }|e, is Gamma 2 nu op vier punten oorsprong gekomen. Ook verras- j end was het gelijke spel van ZDH ;egen Jelleboog. Oosterend 2 won (luidelijk met 7—2 van Gamma 3. fin de eerste klasse verspeelde Texel (ien punt aan Casino 2. Vier punten voorsprong heeft Gamma nu op Casino. Dit was het resultaat Jjan de afgelopen week in de hoofd- lasse. Casino verloor ruim met 5—1 fan Oosterend, wat op papier heel errassend was. Casino, dat een sterk eizoen had gedraaid tegen Oosterend lat zich met meer moeite door de j :ompetitie had gespeeld. Gamma 2 ielf profiteerde volop door zelf van flantje te winnen met 7—2. Vier pun- en voorsprong moeten voor Gamma 2 Idoende zijn om dit seizoen met een mpioenschap af te sluiten. Verder /as het gelijke spel van ZDH tegen (elleboog verrassend. Hier mag uit ilijken dat Jelleboog in de breedte nog koft komt. Alkema en A&O 2000 leelden de punten in een 3—3 ge- jjkspel wat op zich normaal mag wor- ien genoemd. Opvallend waren in de- je partij de hoeveelheid strafminuten. Iamma.3 verloor van Oosterend 2 met '-1, wat de goede vorm van Ooster- jnd 2 bevestigt. de eerste klasse is nog een opval- inde uitslag te noemen: het 1—1 ge- Jl'ke spel van Casino 2 tegen Texel. Dit jllemaal ten faveure van Topido. Ci troen speelde gemakkelijk tegen de ferenigde Schilders gezien de 9—3 (verwinning. Dadendrang de tweede klasse won Albert Heijn nipt van Jelleboog 2 met 2—1. Jioz verloor met 3 2 van Casino 3 en jjjat is verrassend. Mantje 3 won met i-1 van Casino 4. Nissan 2 behaalde Ijle tweede seizoenoverwinning op rij, iitmaal was Gamma 5 slachtoffer van Ie dadendrang van Nissan 2. A&O

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 15