Vertegenwoordiger van rundvee stopt ermee Weer verbazend concert Rose Harmony Singers Gamma op stoom voor eigen kersttoernooi Degradatie dreigt voor dammers „Messiah" krachtig en zuiver gezongen Karate-examens Botsing Uriot weer in vorm: 4 treffers Rijverbod Kerstconcert met nieuwe dirigent HM" Kerstmis 1986 gezellig bij u thuis Kerstmis 1986 Eerste kerstdag Tweede kerstdag PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 23 DECEMBER 198 Dl In ,,De Vergulde Kikkert" draait tijdens de matinee Donald Duck's verjaar dagspartij", een tekenfilm van Walt Disney. Deze film voor jong en oud draait tweede kerstdag vanaf half drie 's middags en is ook op zondag 28 de cember en woensdag 31 december te zien. De Nederlandse speelfilm van het jaar ,,Op hoop van zegen" is geprolon geerd tot en met maandag 29 decem ber. De film wordt dagelijks vertoond, uitgezonderd eerste kerstdag. Bloemen en applaus na afloop voor de Rose Harmony Singers en musici. De succesformule van de Rose Harmony Singers lijkt nog lang niet ver sleten. Integendeel: feitelijk is deze verzameling van Texelse zangtalenten onder de bezielende leiding van Hanny Roos-Schipper nog maar twee jaar bezig en zijn de groepsleden nog volop in de weer hun zangmoge lijkheden te ontdekken, te ontplooien en te polijsten. Dat doen ze aan de hand van een zeer gevarieerd repertoire, zoals zondagavond ten overvloe de bleek. De Rose Harmony Singers pakten namelijk uit met wat zwaar der klassiek werk, deel 1 uit The Messiah van Georg Friedrich Handel, dat een bomvolle R.Krkerk in Den Burg een staande ovatie ontlokte. „Binnenkomen en meteen vierstemmig zingen", typeerde Hanny Roos de re petities van het koor eerder dit jaar in een interview in deze krant. Daarmee doelde zij op de discipline die de Texelse zangers en zangeressen moe ten opbrengen als zij tot gezamenlijke topprestaties willen komen. Het „huis werk" dient goed te worden ingestu deerd, zodat tijdens de repetities direct kan worden „gevlamd". Overigens zonder dat een en ander ten koste gaat van het plezier in de muziek. Hanny en echtgenoot lemke Roos scheppen er daarom veel genoegen in om zowat wekelijks met nieuwe com posities en (niet van humor gespeen de) bewerkingen op de proppen te ko men, die er toe hebben geleid, dat de groep inmiddels over een gigantisch repertoire beschikt. Neem bijvoorbeeld de Rose Harmony Cocktail (een vari ant op het revue-menu in eethuis Klif 23). Na de première in juni zijn in 'de drie uitvoeringen die tot dusver wer den verzorgd, liefst 43 nummers ten gehore gebracht (één „Cocktail" telt ca, 17 nummers per avond). Overbelasting Hard werken om alles op tijd onder de knie te krijgen dus. De groep is mo menteel enorm veel gevraagd, dus het gevaar van overbelasting ligt op de loer. Veel aanvragen zijn daarom niet gehonoreerd, aldus muzikaal leidster Hanny Roos. Enige rust op de con certagenda is de Texelse amateurs ook wel gegund, na de uitvoering van zon dagavond. Op de moeilijke aria's en re- citativen was duidelijk weer keikard gestudeerd, met een constant en goed niveau als resultaat. De avond werd geopend door koorlid Milly Nauta, die met een zelfgemaakte tekst de profetie van Christus' geboor te uitsprak. Tekst en muziek vloeiden wonderwel samen, een knap staaltje werk, al ging het voor een deel van het publiek wellicht in een te vlot tem po. Dat kan van de rest van het con cert niet worden gezegd: mooi rustig en gedragen vulden de klanken van In de Ferrever in Den Burg werden vrijdag bij de Karateclub examens af genomen. Voor de ogen van een talrijk publiek deden 21 kandidaten examen bij drager van de derde Dan Kyoskus- hinkai P. Viguurs. De geslaagden zijn: 9e Kyu: Willem Agter, Arjan Barhorst, Nancy Bohnen, Henk Broekman, Mu- riël Mast, Maarten Willem Roeper, Isa bel Schilling, Onno Schoen, Alexander Boks, Jolien Vonk. 8e Kyu: Pauline Vonk. 7e Kyu: Wijnand Baretta, Ingeborg Looyer, Bonnie Rietveld, Viktor Riet veld, Ronald Witte, Eric Zwart, Bob Nieuwenhuis. 6e Kyu: Bas van Elk, Christof Zijm. 3e Kyu: Koos van den Burgh. Op vrijdag 9 januari starten de trainin gen. Belangstellenden kunnen komen kijken of voor informatie bellen (02220) 5207. Toen een 20-jarige automobilist uit Den Burg zondagmiddag om half vier j in de Molenstraat afremde en achteruit reed om een parkeerhaven op te draai- I en, werd dat te laat opgemerkt door I een achteropkomende 22-jarige auto- mobilist uit Oudeschild. Er ontstond een botsing, met materiele schade als gevolg. ensemble en koor de kerkzaak Dat ge beurde vanaf de galerij vanachter uit de kerk, omdat daar het voor het en semble noodzakelijke kerkorgel staat. Feitelijk was dat de enige handicap: het oor kwam buitengewoon goed aan de trekken, maar het oog kwam te kort, daar kon okk het capella deel na de pauze voor in de kerk niets aan veranderen. Gelukkig waren de geluidsinstallatie en akoestiek prima. Driestemmig Ook belangrijk was de afstemming van volume tussen koor en muziek. Die bleek van tevoren juist ingeschat: nim mer overstemde de muziek het koor. Om de door Handel bedoelde driestemmigheid te verkrijgen, werden de partituren ditmaal vertolkt door twee fluiten (Hans Cadée en Coja van Arkel) en een viool (Gerhard Smeenk). Dyo Wassink bespeelde het orgel. De keuze van deze bezetting droeg in belangrijke mate bij tot een prettig in het gehoor liggend concert. De meeste aandacht trokken echter toch de stemmen. Het blijft verbazend en vooral verfrissend te horen dat ook op Texel zo zuiver en krachtig kan worden gezongen, ook in zogenaamd „moeilij ke" zangstukken. Slechts de basaria bereikte niet het kwaliteitsniveau van de overige partijen. Het was terecht dat koor en ensemble een ovationeel applaus kregen, dat buigend vanaf de balustrade in ontvangst werd geno men. Het concert werd afgesloten met negen vlot gebrachte capella- nummers, meest ongebruikelijke kerst- (sfeer)liederen, met als hoogtepunten „I love my love" en het vrolijke „Ca lypso carol". Ook de solo van Marijke Witte in de toegift „White Christmas" mocht er zijn. Dat de uitvoering van dit laatste lied ook de weergoden niet onberoerd liet, bleek bij het uitkomen van de kerk. Een witte wereld als waarheid geworden droom vormde de onverwachte beloning voor een Texels kerstconcert van een allure die voor heen nauwelijks voor mogelijk werd gehouden. Gamma 1 speelde afgelopen woensdag één van zijn beste wedstrijden van dit seizoen. Tegen stander De Zaak, middenmoter in de afdelingshoofdklasse A, werd met een 6—0 nederlaag naar huis gestuurd. Louis Uriot, tot aan dit treffen veel sukkelend met een knieblessure, scoorde in dit treffen 4 maal op de ouderwetse manier: kort indraaien bij de tegenstander en hard inschieten. Hij bewees hiermee dat hij zijn oude vorm weer benadert. De eerste tien minuten van de wedstrijd was een duidelijk aftasten van eikaars mogelijkheden. Gamma kreeg al wat kansen, maar wist deze niet te benutten. Aan de andere kant kreeg ook de Zaak de nodige kansen, maar door uitstekend keeperswerk van Bart Heerschap werd een achterstand voorkomen. Heerschap keepte de ver dere wedstrijd ook opvallend; met kat achtige reddingen voorkwam hij zeker drie doelpunten. Gamma nam na on geveer tien minuten via Louis Uriot een 1—0 voorsprong. Voor de rust kwam Gamma nog op een comforta bele 4—0 voorsprong: 2 0 en 3 0 kwamen op naam van Louis Uriot en 4 0 was een schitterend doelpunt van Marcel Uriot. Met een lob liet hij de uit zijn doel komende keeper kansloos. Een doelpunt waar Marcel Uriot patent op schijnt te hebben, al speelt hij nog te wisselvallig. Na de pauze zette Louis Uriot Gamma op 5—0 en was de strijd gestreden en kon Gamma zich uitleven. Een prachti ge actie van Martin Koorn had beter lot verdiend dan de binnenkant van de paal. Vlak voor tijd kreeg Gamma een straf schop toegewezen. Simon Brand en Nicol Schermer namen deze strafschop in tweeën en Brand maakte het karwei af: 6—0. Gamma speelde de wedstrijd uit en hield de nul vast, mede dankzij enkele reddingen van Bart Heerschap. Stand Hoofdklasse A per 19 dec. 1986: 1. Sparta '67 11 16 36-18 2. Gamma Texel 11 16 35—23 3. J.V.C. 10 12 37-26 4. Schager Weekblad 11 12 43—39 5. F. C. De Kolk 11 12 29-29 6. Crawford 11 12 28-28 Gamma kan zich gaan voorbereiden op het a.s. kersttoernooi, waar zij te genstanders van een ander kaliber zul len ontmoeten. Gamma zal ook tegen deze tegenstanders kansen krijgen, mits er voor 100% concentratie aan wezig is en de mondjes dicht blijven zoals de afgelopen week. Kaarten voor het kersttoernooi zijn in de voorverkoop te krijgen bij: Den Burg: Zuivelhandel Boon, Sport- shop Legierse, Mantje Sport, Eetcafé Parkstraat. Oudeschild: Gamma. De Koog: Supermarkt „Meermarkt" Oosterend: Assurantiekantoor Bremer De Cocksdorp: Het Eierlandsche Huis. De kaarten kosten 76,50 per persoon per dag. Door de nederlaag tegen GSZ uit Bovenkarspel hebben de Texelse dammers de rode lantaarn stevig in handen. Zij raakten in de degra datiezone. Alleen wanneer de twee laatste wedstrijden worden gewon nen, bestaat er nog uitzicht op redding. De terugkeer in de eerste klasse, die door de versterkte pro motieregeling zwaar leek te gaan worden, zal waarschijnlijk slechts tijdelijk blijken te zijn. De nederlaag tegen GSZ met 9—7 was eigenlijk niet eens vreemd omdat met een op papier verzwakt team werd uitgekomen. De invallers Dros en Boonman weerden zich goed en haal den op verdienstelijke wijze elk een punt binnen. Jos de Wolf stal de show door na een schijf achterstand te hebben opgelopen, zijn tegenstan der voor zoveel problemen plaatste dat hij fouten beging. Even later moest die zelfs bekennen, dat de strijd hopeloos was geworden. Met een spectaculaire slotcombinatie toverde K. Bakker van uit een nadelige positie remise op het bord. Bij de slag gingen ongeveer 14 schijven van het bord. Een lokzet van J. van Heerwaarden had succes, waardoor hij met een slagzet een doorbraak kon forceren, die vrij snel het einde van zijn tegenstander inluid de. De overige partijen gingen verlo ren. P. Bakelaar deed enkele zwakkere zetten tegen de sterke J. de Boer en die buitte dat goed uit. W. Bakker was taai tot het laatst, maar het stuk verlies dat hij in het begin van de par tij opliep, werd hem toch noodlottig. Sterke partij Jos de Wolf speelde op de clubavond tegen Boonman een sterke partij, die hem een verdiende winst opleverde. Hij toonde na afloop aan, dat Boon man echter een damzet had kunnen nemen en dan was deze partij heel an ders afgelopen. Hans de Beurs verloor tegen P. Bakelaar door een hekstel- lingscombinatie een schijf. Hij verde digde zich daarna echter positioneel uitstekend. Een lichte combinatie ver stoorde echter zijn illusies. J. Everwijn moest opboksen tegen de goed in vorm zijnde K. Bakker. Hoewel Ever wijn goed tegenspel leverde, moest hij de eer aan zijn tegenstander laten. G. Dros en A. Sijtsma maakten er een boeiende partij van. Dat deden ook H. v.d. Wetering en W. Timmer. Hoewel het lang gelijk opging, had H. v.d. Wetering succes met een aanval over de rechterkant van het bord. De volgende bondswedstrijd is op 24 januari 1987, de volgende clubavond op 2 januari. De uitslagen waren als volgt: H. de Beurs-P. Bakelaar 0—2 L. Boonman-J. de Wolf 0—2 J. Everwijn-K. Bakker 0—2 G. Dros-A. Sijtsma 2—0 H. v.d. Wetering-W. Timmer 2—0 G.S.Z.-Oosterend/Texel: J. de Boer-P. Bakelaar 2—0 F. Groot-K. Bakker 1—1 T. Klein-J. v. Heerwaarden 0—2 P. Singer-W. Bakker 2—0 S. Deen-J. de Wolf 0-2 D. Slagter-H. v.d. Wetering 2—0 K. de Boer-G. Dros 1 1 C. Deen-L. Boonman 1—1 De heer M. A. (Martien) de Visser uit Den Helder trad zaterdagavond voor de eerste maal voor het voet licht als dirigent van het Texels Christelijk Mannenkoor. Dat ge beurde tijdens een geslaagd kerst concert in de Nederlands Hervorm de kerk te Den Burg. De Visser is de mogelijke opvolger van A. Kuik, die zeventien jaar lang de diri geerstok hanteerde. Sedert half november leidt De Visser de repetities van het koor. Van beide zijden is ingestemd met een proefperi ode van drie maanden, waarna over een definitieve aanstelling wordt beslo ten. De dirigent leidt een druk muzi kaal bestaan; de vrijdagse repetitie avond van het Texelse koor was zelfs zijn enige vrije avond. De Visser heeft momenteel de leiding over het koor van de Rooms-Katholieke kerk in Den Helder, het mannenkoor te Groote broek en de Helderse fanfare. Hij heeft een conservatoriumopleiding gevolgd en speelde trombone. Tijdens een vroegere Oosterend Present trad hij op met een band. De Visser is een oud- Texelaar. Hij bracht zijn jeugd door in De Koog. Een 35-jarige man uit De Koog die za terdagmiddag om half twee na drank gebruik op de Groeneplaats in zijn au to stapte en wegreed, werd door de politie aangehouden. Het resultaat van de blaasproef was aanleiding om hem een rijverbod op te leggen. De leden van het Texels Christelijk Mannenkoor volgen nauwlettend de energieke aanwijzingen van hun dirigent Martien de Visser Wij verzorgen voor de komende feestdagen uw huzarensalade, Russische eieren, hors d'oeuvre of een buffet van Tesselse produkten bij u aan huis. Geheel compleet met wijn, glas werk, servies en bestek. Bel uw gastheer, Jan C. Stolk voor informatie. HAVENRESTAURANT TEXEL maakt de komende dagen extra feestelijk Gezellig uitgaan in Havenrestau rant Texel, waar u vrienden en kennissen ontmoet. Menu a ƒ49,50 per persoon. Mooi koud/warm buffet van Tes selse produkten met 35 verschil lende gerechten. f 65— per persoon. Gaarne tijdige tafelreservering. Bel uw gastheer: 02226 - 310. HAVENRESTAURANT TEXEL gezellig, sfeervol en kwaliteit Rundveevertegenwoordiger Mar tien Boogaard gaat per 1 januari met pensioen bij de Veeafzetcoö- peratie Cavee Coveco. Dertig jaar lang was de 58-jarige vertegen woordiger in dienst van de Texelse afdeling. Hij wordt opgevolgd door Eduard Hin, die bij Cavee Coveco een interne opleiding volgde. Donderdagavond werden Martien Boo gaard en zijn vrouw door het Texelse bestuur gehuldigd tijdens een informe le bijeenkomst na de ledenvergadering. De „plechtigheid" vond plaats in hotel De Pelikaan en de scheidende verte genwoordiger werd daarbij toegespro ken door C. van Leeuwen, organisatie medewerker van Cavee Coveco uit Heiloo, en Maarten Roeper, voorzitter van het Texelse bestuur. Roeper noem de enkele markante en voor de aanwé zige leden herkenbare eigenschappen van Boogaard. Zo kwamen aan de or de diens hoge looptempo („Af en toe zag je hem als een schim") en de be hoorlijke omzet die er altijd was tijdens wat Roeper omschreef als „het regime Boogaard". Op de foto de komende en de gaande man naast elkaar. Martien Boogaard en Eduard Hi

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 2