Keijzer en Veldman gooiden 800-series t Gemeente koopt textielschilderij Bos ma 75 m2 groter Tussenstanden Texels pupilienvoetbal Spannende strijd voor handbalsters Speeltuin Mars kan worden aangelegd Kerstschaaktoernooi En Passant Start lessen hondopvoeding Geslaagd Lange termijn agenda FAMILIEBERICHTEN t DINSDAG 23 DECEMBER 1986 TEXELSE COURANT PAGINA 3 De gemeente Texel heeft zijn kunstbezit uitgebreid met een „textielschilderij". Het is „Roze abstrakt" dat voor f475— is aange kocht van Iny Nahuys uit De Koog. Het werk werd aangeschaft naar aan leiding van de expositie die Iny Na huys in september hield in het raadhuis. „Textielschilderen" is een vorm van textielapplicatie. De afbeelding bestaat uit lapjes van verschillende materialen en kleuren, die tegen en óp elkaar worden genaaid. Penselen of verf ko men er niet aan te pas. Iny Nahuys maakt ook graag anderen vertrouwd met deze vorm van ambachtelijke 4^ondemeroers-aktiviteiten^B^ Anderhalf jaar na de ingebruikneming van de winkel in de Waalderstraat heeft Bosma Woninginrichting uitbrei ding ondergaan. Aan de achterkant van de voormalige advocaatfabriek is 75 m2 bijgebouwd, waardoor alle tot dusver nog open ruimte is benut en verdere expansie niet meer mogelijk is, of het zou in de hoogte moeten. De uitbreiding was nodig omdat het be drijf met zijn vrij omvangrijke artikelen als tapijten, gordijnstoffen, bedden en ledikanten te krap in zijn jasje zat. De presentatie is nu veel beter. Een reden om niet langer te wachten met deze uitbreiding was het toekomstige bestemmingsplan van Den Burg dat het volbouwen van nog resterende er ven en tuinen niet toestaat. Het kon nu nog zonder problemen. De bouw werd uitgevoerd door Tebo, de electri- citeit werd aangelegd door Bruining Agter, de CVI zorgde voor de centrale verwarming, loodgieterswerk werd ver richt door Joop Veltkamp en de archi tect was Jan Visser. Op oudejaarsdag wordt de uitgebreide zaak officieel in gebruik genomen. De stand per 12 december 1986 van de pupillencompetitie is als volgt: D-pupillen: 1. Texel D2 10 14 42-21 2. ZDH D1 8- 10 23-17 3. Texelse Boys D1 11- 10 24-20 4. SVO D1 11 6 30-61 Strafschoppen: 1. Texelse Boys D1 11 15 59-47 2. SVO D1 11 11 56-54 3. Texel D2 10 8 53-61 4. ZDH D1 8 6 39 45 E-pupillen: 1. Texelse Boys E1 7 12 30- 4 2. Texel E1. 8- 8 25-19 3. De Koog E1 10 8 25-24 4. ZDH E1 7 6 15- 7 5. SVO E1 8 6 16-47 Strafschoppen: 1. De Koog E1 10 0 35-36 2. Texel E1 8 8 37-37 3. SVO E1 8 8 33-33 4. ZDH E1 7 7 25-24 5. Tex. Boys E1 7 7 20-20 F-pupillen: 1. ZDH F1 10 19 69-10 2. Texel F1 9 11 50-22 3. Tex. Boys F1 8 9 26-17 4. De Koog F1 8 3 10-46 5. SVO F1 7 0 1-61 Strafschoppen: 1. ZDH F1 10 15 43-37 2. Texelse Boys F1 8 11 41-34 3. Texel F1 9 10 35-30 A. De Koog F1 8 4 21-28 kunst. Ze leidt momenteel in dorpshuis d'Ouwe Ulo een cursus met tien leer lingen, die elke woensdagavond van 20.00 tot 22.00 uur bij elkaar komen. De cursus loopt tot half maart. Ter af sluiting wordt in het raadhuis weer ex positie gehouden, waarbij-werken van de leerlingen worden getoond. Ina Nahuys heeft haar textielschilderij- en op tal van plaatsen in het land geëxposeerd. Werken van haar hand zijn van 8 - 31 januari a.s. te zien in een der etalages van De Bijenkorf in Amsterdam. Zondag speelden de MST- handbalsters gelijk tegen „Water vogels". Dat het verschil tussen praktijk en theorie ook in sport veel kan uitmaken, bewees deze wedstrijd. Via leuke vloeiende aan vallen en een gestaag oplopende score, stonden de handbalsters hal verwege de eerste helft redelijk ze ker met 4—0 voor. Daarna kreeg zoals gebruikelijk de rechter op bouw persoonlijke dekking. Van het ingestudeerde systeem om dit door een surplus aan spelers tot ei gen voordeel aan te wenden, kwam jammer genoeg niet zoveel terecht. Toch werd, door goed ver dedigen en prima reakties van de doelvrouwe, de pauze gehaald met een 4—2 voorsprong. Na de pauze kreeg ook de tweede op- bouwspeelster een persoonlijke dek king en toen kwam een tekort aan er varing om de hoek kijken. De bal bleef te vaak in de tweede lijn en de cir kelspeelster die meer ruimte kreeg werd jammer genoeg te weinig aan gespeeld. Door agressief verdedigen, van Watervogels werd de wedstrijd wat rommelig en mede geholpen door enkele break outs kwam de tegen standster dichterbij en tenslotte gelijk. De zenuwen gingen een woordje meespelen en in de ongeorganiseerde eindfase vielen de doelpunten om en om. Vlak voor het einde stond de te genstander zelfs met 10—9 voor, maar een goede aangooibal naar een in het midden vrijstaande speelster, leidde tenslotte tot een gelijkspel. Het speeltuincomplex in woonwijk De Mars in Den Burg mag definitief wor den aangelegd. Tot voor kort mocht niet met realisatie worden gestart, om dat het wachten nog was op subsidie van de provincie. Dat bedrag, 712.175,—, is nu binnen zodat niets de initiatieven van buurtvereniging De Marskramer nog in de weg staat. Zeer spoedig, eind december of begin janu ari, zullen de buurtbewoners de mou wen opstropen om de eerste voorzie ningen te plaatsen. Daartoe behoort onder meer een „communicatie project" van de Texelse kunstenaar Ben Witte. Maandagavond, 29 december, begint om 20.00 uur in De Lindeboom het tradi tionele kersttoernooi van Schaakclub En Passant. De deelname aan dit denksportfestijn is gratis. De club hoopt weer vele huisschakers, eilandbezoekers en leden voor het toernooi te mogen in schrijven. Er wordt gespeeld in verschil lende groepen, die worden ingedeeld naar speelsterkte. Men kan zich aanmel den in de zaal vóór de aanvang van het toernooi. Voor de winnaars zijn in elke Bij de bowling was er dinsdag avond sensatie in de ontmoeting tussen de Top Oldies en de Pindril- lers toen Kees Keijzer de hoogste serie ooit in de dinsdagleague ge gooid op zijn naam zette: 835. Daarmee werd bevestigd dat hij dit jaar in topvorm is. Minder sensa tioneel maar minstens even goed was de wedstrijd tussen Slagerij De Boer en Cocky's Kapsalon, Magda de Boer gooide geen 800 maar verbeterde haar persoonlijk serierecord grandioos, helaas mocht dit niet baten, want dankzij Koos Ruiter van Cocky's Kapsalon wisten de herenkappers een over tuigende overwinning te boeken. Hordifood moest het deze week af leggen tegen de sterk spelende Strijkers die dankzij een mooie 175 game van Wil Rovers de winst wisten binnen te halen. Ook in de woensdag/donderdag league werd een 800-serie gegooid. Nu was het Peter Veldman van de Koogel, die een baanrecord van 247 en een se rie van 833 neerzette. Slachtoffers hiervan werden de heren van IBS. Bij Cocky's Kapsalon was het Linda Com- bé met een 178 game, die één punt wist te ontfutselen bij Tabaksschop 't Centrum. Bij de Sommeltjes was Jan- ny Hin in vorm, maar kreeg Fred Woerlee van de Metro met een mooie 176-game tegenover zich. Bij het reis bureau gooide Gré Penha een baanre cord van 210, maar kon niet tegengaan dat de Baanbrekers met een zeer ster ke Jeannette Keijzer twee punten af snoepten. Kees Graaf wist met een sterke 224-game bijna alle punten van CBK te pakken, maar Nico Ruis wist dit door een mooie 184-game nog net te verhinderen. De Luwe Boshoek had deze week geen schijn van kans tegen de DX 11-ers en moesten alle punten uit handen geven. Ook de dames van het kwartet waren onverslaanbaar, vooral Rina Drijver was goed op dreef en zij gunden de Schuimkragen alleen de bubbeltjes in het glas. Johan Dankaard testte voor Team 24 zijn splinternieuwe bal uit, maar rolde toch nog niet helemaal perfect en moest een kleine overwinning aan Strandplevier 1 laten. Dankzij Max Ha gendoorn kon Eldorado nog een punt halen tegen de zeer fortuinlijk spelende heren van Hotel De Weal. Strandple vier 2 wist vlak voor de winterstop nog een kleine overwinning te boeken op THT. Damestrioleague Tabaksshop Mets bleek niet opgewas sen tegen het geweld van de Lollipops met een zeer sterke Wil Rovers, die een serie van 450 op papier wist te zetten. De Pins en Klavervier waren aan elkaar gewaagd maar de dames van Klavervier bleken de langste adem te hebben en streken zo de winst op. Corrie van der Slikke gooide een mooie 214 game voor CCM en kon zo de winst bij de T-Fords wegslepen. Bij de jeugd werd ook de laatste keer van dit jaar gespeeld. Starstrick ver loor met 3—1 van Strandplevier 3, on danks sterk spel van Mare Stoer, 't Gouden Boltje moest alle punten aan de Spetters laten. Bij fam. Mets en fam. Witte werd een 4 0 overwinning voor Kees Mets en Angelique. Vooral Kees Mets liet zien dat hij kon bowlen. Uitslagen: Woensdag/donderdagleague: De Koogel-IBS 4—1 Sommeltjes-De Metro 4—1 Reisburo-De Baanbrekers 3—2 Graaf Spuiterij-CBK 4—1 DX 11-De Luwe Boshoek 5 0 Strandplevier 1-Team 24 3 2 Strandplevier 2-THT 3—2 Tabaksshop 't Centrum-Cocky's Kapsalon 4—1 Wielewaal-Zteam 4—1 Kwartet-Schuimkragen 5 0 Hotel De Weal-Eldorado 4—1 Dinsdagleague: Top Oldies-Pindrillers 4—1 Cocky's Kapsalon-Slag. De Boer 4—1 Strijkers-Hordifood 3—2 Damestrioleague: Klavervier-De Pins 3—1 Tabaksshop Mets-Lollipops 0—4 T-Fords-CCM 1-3 Na twee weken kerstvakantie worden de lessen in gehoorzaamheid voor de hond op dinsdag 6. januari weer her vat. Het is de bedoeling dat de bege leiders (bazen) onderwezen worden en dat zij het op hun beurt de hond bij brengen. Goede resultaten krijgt men door de hond op tijd en op juiste wijze te corrigeren en te belonen of eventu eel op gepaste wijze te straffen. Op voeding van de hond begint bij de aanschaf en niet zoals velen denken na één jaar. Belangstellenden kunnen bellen met Gretha Huysman, Slufterweg 216, 02225-477. Cris Vlas uit Den Burg is geslaagd voor de opleiding H.B.O. Jeugd- en Welzijnwerk in Leeuwarden. Januari 19. Ned. Bond Plattel.vr, Den Burg om 20.00 uur in LTS kantine: Jaarvergadering. Bond Plattel.vr. De Cocksdorp/Eierland in Eierlandsche Huis om 20.00 uur. Jaarvergadering, na pauze: Beveili gingsservice Texel. 22. Schouwburgvoorstelling in Den Helder, aanvang 20.15 uur. Tunnel zon der vluchtstrook (cabaret van Youp van 't Hek) na afloop vaart er een ex tra boot. Februari 5. Ned. Bond Plattel.vr. Den Burg om 14.00 uur in De Schakel: Vrouwen- Capitool. 6. Schouwburgvoorstelling Den Hel der, aanvang 20.15 uur „Der Bettelstu- dent" operette (na afloop vaart er een extra boot). 16. Bond Plattel.vr. De Cocksdorp/Ei erland in het Eierlandsche Huis om 20.Q0 uur. Het colour Institute „De vrouw en haar uiterlijk". 19. Ned. Bond Plattel.vr. Den Burg in LTS kantine 20.00 uur. „Hoe groot is het heelal" Prof. C. de Jager. 21. Uitvoering van toneelver. 't Ama teurtje in De Wielewaal: aanvang 20.00 uur. Maart 18. Bond Plattel.vr. De Cocksdorp/Ei erland in Eierlandsche huis om 20,00 uur. Programma van het Eendagsbestuur. 25. Ned. bond Plattel.vr. Den Burg in LTS kantine om 20.00 uur „Mijn geesteskinderen" Toon Kortooms, schrijver. In harten te leven, die wij achter laten, dat is niet sterven. Campbell. Door een noodlottig ongeval is uit ons midden weggenomen mijn lieve vrouw, onze zorgzame moeder en lieve oma Cornelia Theodora Boom echtgenote van Cornelis Jan de Porto, op de leeftijd van 68 jaar. C. J. de Porto Aad en Rennie Livia, Timo Ria en Dirk Evert, Corine Texel, 20 december 1986 't Buurtje 6, 1792 BH Oudeschild. De H. Eucharistieviering ten afscheid, zal wor den gehouden op woensdag 24 december om 13.30 uur in de Parochiekerk van H. Martinus te Oudeschild, waarna de begrafenis op de Oude schilder begraafplaats zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren dinsdag 23 decem ber van 19.30 tot 20.30 uur in rusthuis „St. Jan" en na de begrafenis in de „Witte Burcht". Door een noodlottig ongeval is van ons heenge gaan onze schoonzuster en tante Cornelia Theodora Boom echtgenote van C. J. de Porto Namens de familie K. de Porto neven en nichten. Bedroefd en onverwacht hebben wij afscheid moeten nemen van Corrie de Porto-Boom Onze gedachten gaan uit naar Kees, haar kinde ren en kleinkinderen. Riek en Willy Wil en Frans Henderiek en Jaap Aat en Wijb Corrie en Jaap Truus en Theo Nida en Frans Oudeschild, 20 december 1986. Wat zal ik je missen, Corrie Pas als je iemand hebt die met je lacht en met je grient dan pas kun je zeggen: ik heb een vriend. Corry Zevenhoven-Kuip Plotseling overleed onze lieve Tante Cor De neven en nichten Oudeschild Plotseling overleed onze spontane en fijne buurvrouw Tante Cor De Heer is mijn Herder. Ps. 23. Dankbaar voor zijn leven vol toewijding en zor gen, getroost door het geloof waarin hij leefde, delen wij u in diepe droefheid mede, dat is over leden mijn geliefde man, onze zorgzame vader en grootvader Simon Daalder op de leeftijd van 78 jaar. Oosterend: P. H. Daalder-Wichertjes Lelystad: Piet Daalder Corry Daalder-van 't Hoog Simon en Sylvia Pane Hans Ineke en Sjoerd Caroline Kürten, Roely Gaffke-Daalder (Did.): Hans Gaffke Christine Barbara en Marcus Andreas 22 december 1986 Oosterend-Texel, Koetebuurt 3, 1794 BN. De rouwdienst zal worden gehouden in de Gere formeerde kerk, Peperstraat 9, zaterdag 27 de cember 1986 om 14.00 uur, waarna de begrafe nis zal plaatsvinden op de Algemene begraaf plaats te Oosterend. Gelegenheid tot condoleren woensdag 24 de cember van 19.30 tot 20.30 uur in het Gerefor meerd Kerkelijk Centrum, Peperstraat 9. ,,Maar 's Heeren gunst zal over die Hem vrezen in eeuwigheid altoos dezelfde wezen." Hiermede geven wij kennis dat ng een korte ziekte uit onze familie is weggenomen onze ge liefde broer, zwager en oom Simon Daalder geliefde echtgenoot van P. H. Wichertjes, in de ouderdom van 78 jaar. Joh. Daalder T. Eelman Jn. Daalder D. Daalder-Waterham R. Riemens-Daalder P. Riemens N. Huisman-Daalder L. Huisman H. de Zwart neven en nichten De Heer van dood en leven haalde op Zijn tijd uit ons midden weg, ons medelid S. Daalder Zijn getrouwheid gedurende zeer vele jaren en betrokkenheid bij ons werk ten aanzien van de bijbelstudie was ons ten voorbeeld. Geref. Mannenvereniging Geef mij een toorts opdat ik veilig het onbekende kan binnentreden En hij antwoordde: ,,ga uit in de duisternis en leg uw hand in Gods hand. Dat is u beter dan een toorts en veiliger dan een bekende weg!" Heden is van ons heengegaan mijn man, onze vader, schoonvader en opa Harm Jan Kanis op de leeftijd van 69 jaar. Den Burg: G. Kanis-Rengel Heusden: J. Kanis A. Kanis-Boerma Beesd: H. J. Kanis C. W. J. M. Kanis-Verhoeven Den Haag: Jenny Kanis Prinsenbeek: C. M. Glimmerveen-Kanis R, Glimmerveen Alphen a/d Rijn: A. H. Kanis H. Kanis-Ravensbergen en kleinkinderen. 21 december 1986 Kikkertstraat 42, 1795 AE De Cocksdorp. De overledene ligt opgebaard in het uitvaartcen trum aan de Annie Romein-Verschoorlaan 16, ingang IJsselmeerstraat te Den Helder. De gezongen uitvaartmis zal worden opgedra gen op woensdag 24 december om 17.45 uur in de parochiekerk van de H. St. Willibrord aan de Parkstraat 24a te Julianadorp, gemeente Den Helder. Aansluitend zal om 19.30 uur de crematie plaatsvinden in het crematorium te Schagen, Haringhuizerweg 3. Gelegenheid tot condoleren na de plechtigheid in de ontvangkamer van het crematorium. in het Huis mijn 's Heren zijn veie woningen, daar zal hij rust vinden. Diep bedroefd moest ik afscheid nemen van mijn werkgever H. J. Kanis op de leeftijd van 69 jaar. Betty en zijn trouwe honden Loesje en Meta De Cocksdorp, 21 december 1986. Na nog een fijne en prettige vakantie op haar geboorte-eiland gehad te hebben, is plotseling thuis in München overleden onze lieve zuster, schoonzuster en tante Maartje Bruder-Coevert geboren 18-2-1921 overleden 13-12-1986 Namens de familie: Tilburg: Mar en Jannie Badhoevedorp: Klaas Den Burg: Conny en Joop De Waal: Greet en Gert

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 3