A GroeT VERVOLG VAN PAG.l Hannah and her sisters Filmganger op donderdagavond Joop Rommets winnaar oudejaars toernooi Voetbalprogramma Eilandcompetitie volleybal „Willy" in Oudeschild Tussenstanden Tevoko volleybal Medicijnenvoorlichting in Buureton De Vlier vindt vaste stek 1 VRIJDAG 9 JANUARI 1986 TEXELSE COURANT PAGINA 9 NO OA Dok de gezamenlijke brochure die poedig van de pers rolt is naar het /oorbeeld van Terschelling, hoewel de rochure qua vormgeving en opzet duidelijk veschilt In de Texelse bro chure participeren vijftien bedrijven, net natuurrecreatiecentrum en de Stichting VVV Texel Promotie (verte- jenwoordigd door de TVL). De vijftien /ertegenwoordigde groepsovernach- ingsaccommodaties hebben elk een ïalve pagina ter beschikking. Deze be drijven betalen elk /800—, waarvan >ok de rest van de 32 pagina's dikke jids wordt betaald. De kleurenomslag 'ordt door de promotiestichting be- :aald Deze omslag is dezelfde als die /vordt gebruikt voor andere VVV- uitgaven Het TVL zorgt voor twaalf in kleur gedrukte pagina's met algemene nformatie over Texel. Het NRC neemt es bladzijden voor zijn rekening De mogelijkheden die het NRC voor groe- jen biedt, zoals educatieve program ma's en excursies, worden uitgebreid toegelicht. Voorts is er een gezamenlijke GroeT- pagina met informatie over de groepsmogelijkheden op het hele ei land. Slechts één pagina is gereser veerd voor advertenties. Hiervan wordt gebruik gemaakt door bedrijven waar groepen actief kunnen zijn, zoals dis cotheken, bowlingcentra en fietsver huurbedrijven. Andere bedrijven wor den genoemd via regelvermelding. De gids heeft een soortgelijke opzet als de brochure voor hotels op Texel. Zwemparadijs Overige aandachtspunten zijn een ge differentieerd tarief voor de toeristen belasting per accommodati^vorm (dus dat gasten in hotels meer toeristenbe lasting betalen dan gasten in bijvoor beeld kampeerboerderijen), aanpassing ran het toeristenbelastingformulier (in meerdere talen en eventueel als enquê teformulier opgezet) en openstelling ran slechtweervoorzieningen in voor- en naseizoen Voorts is getracht een voordelige tarievenregeling voor het zwemparadijs te realiseren, maar dat is tot dusver niet gelukt. De partijen wisten niet over de (entree) prijzen tot overeenstemming te komen Daarom esloten de bij GroeT aangesloten be drijven niet tot aankoop van de aande len van het zwemparadijs over te gaan. Dat zou volgens Van Hardeveld met verantwoord zijn, omdat bij de huidige entreeprijzen slechts weinig groepen van het zwemparadijs gebruik zullen maken. Uit vraaggesprekken met groepsleidingen in het afgelopen jaar kwam naar voren dat wanneer de prijzen de helft lager zouden zijn, zwemmen - gezien de werkweekbud getten - pas aantrekkelijk wordt. Bestuur Het eerste initiatief tot oprichting werd genomen tijdens de afgelopen zomer, toen Van Hardeveld en Jan Kikkert (Hoorn en Burg) gezamenlijk actie wil den voeren voor het verlagen van de boottarieven voor groepen. Nadien werd aan het samenwerkingsverband een iets officieier karakter gegeven door het instellen van een bestuur Naast voorzitter Van Hardeveld bestaat dat uit secretaresse/penningmeesteres- se Ria Bakker-Kamstra (De Zilver meeuw) en de leden Jan Kikkert, Kees Commandeur (De Stolp), Nico Baars (De Kievit) en Gerard Bakker (Jonkers- bergen). De diverse aandachtspunten zijn verdeeld over werkgroepjes en dit systeem blijkt naar tevredenheid te functioneren. Met de eerste succesjes lijkt het bestaansrecht van GroeT in elk geval bewezen. Dat is door de ge meente inmiddels ook erkend door GroeT als gesprekspartner te willen ac cepteren naast andere zelfstandige or ganisaties die onder de hoede van TVL opereren, zoals Horeca, Horecaf en Recron. Inmiddels is ook toegezegd dat GroeT een vaste bestuurszetel ter beschikking krijgt in het TVL-bestuur Oude VVV Hierdoor is de mogelijkheid om mee te praten en te beslissen in de promo tiestichting vergroot. Bij de voormalige VVV was de situatie wat dat betreft een stuk ongunstiger. Ook was vol gens GroeT de informatieverstrekking over de activiteiten en accommodaties voor groepen bij de ,,oude" VVV summier. ,,Het is belangrijk dat we de handen in elkaar slaan en samen bezig zijn Texel als totaal te promoten Pas dan kunnen we de concurrentie met gebie den als Terschelling, de Veluwe en Zeeland aan", meent Van Hardeveld. ,,Je merkt het echt bij elk contact. Als je je organiseert, dan word je meteen serieuzer genomen als gesprekspartner. Inderdaad, samen sta je sterk v'Wvw v y Van donderdag- tot maandagavond draait in bioscoop De Vergulde Kikkert de film Hannah and her sisters". Hannah is de middelste van drie zusters Ze is getrouwd met Elliot, een geslaagd financieel adviseur. Na een succesvolle rol in een stuk van Ibsen wordt zij door de rest van de familie bewonderd en benijd. Ze is de rots in de branding en dat leidt tot conflicten met anderen, die wat minder sterk in de schoenen staan. Ze heeft een twee ling uit haar eerste huwelijk met Mic key. De tweeling lijkt erg op hun biolo gische vader, een vroegere vriend van Mickey en Hannah, die zijn zaad op hun verzoek beschikbaar heeft gesteld. Mickey bleek namelijk onvruchtbaar. Deze film van Woody Allen behandelt de relaties tussen de familieleden van Hannah onderling en de verhoudingen tussen Hannah en anderen. Ook gaat de befaamde regisseur/scriptschrijver op zijn eigen (aardige) wijze in op vra gen over God en dood door een vriend van Hannah verschillende reli gies uit te laten proberen als reactie op de ontdekking van een zware ziekte, die hij onder de leden heeft. Voor het project „Filmganger" van De Vergulde Kikkert zijn twintig films uitgekozen. Er kwamen 26 reacties binnen op het verzoek in deze krant een keuze te maken uit een aantal films. Exploitant Rob Valkenburg vermoedt dat een gro ter aantal mensen het formulier met hun filmkeuze zou hebben in gezonden, wanneer in een andere tijd van het jaar met het project was gestart. Door de feestdagen zouden veel mensen geen tijd heb ben gehad het formulier in te (vullen. De meeste inzenders kozen voor de donderdag als ,,Filmganger-avond", zodat volgende week donderdagavond het project kan aanvangen. Dan kan om half zeven bij de kassa van De Vergulde Kikkert worden ingeschreven voor f'10,—. Behalve de korting die men daarmee op de twintig Filmganger- films krijgt (f2,50 op een kaartje van een tientje) ontvangt men bij de in schrijving een programmaboekje waa rin een uitgebreide beschrijving staat van de twintig uitgekozen films. Iedere zaterdagochtend haalt Scouting Texel oud papier, lompen en oude schoenen op. De mensen worden ver zocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kun nen worden ingeladen. Bij de oud papier-wagen kunt u ook gereedschap voor de derde wereld kwijt. Komende zaterdag wordt het oude pa pier etc. opgehaald in de volgende straten: 4. Molenstraat, Warmoesstraat, Gravenstraat, Zwaanstraat, Weststraat, Hollewal, Lijnbaan, Gasthuisstraat, Julianastraat. De Koog Iedere tweede zaterdag van de maand wordt oud papier opgehaald in De Koog en direkte omgeving vanaf 10.00 uur. leder wordt verzocht het papier tijdig gebundeld aan de straat te zetten. Het traditionale oudejaars toernooi van schaakclub En Passant trok 29 december 23 deelnemers, die in vier groepen van verschillende speelsterkte streden om de prijzen. De hoofdgroep werd gewonnen door oud-kampioen Joop Rom mets, terwijl Rinus Vittali, Thijs Witte en Henk Tuinema respectie velijk de groepen 2, 3 en 4 op hun naam schreven. Tijdens de twee laatste clubavonden waarin gespeeld werd om het kampi oenschap van Texel verstevigde Jaap Dros zijn leidende positie door twee overwinningen op zijn naaste concur renten Jan Witte en Rinus Vittali Min der succesvol was A. Terpstra die een eindspel tegen Vittali ondanks een pluspion in een puntendeling zag ver zanden. Hij werd bovendien verslagen door A C. Bakker die dankzij deze overwinning niet alleen Terpstra, maar waarschijnlijk ook Vittali op de ranglijst zal passeren. Dat betekent voor Bakker een derde plaats achter Dros en Witte. Ook H. Broekema klom langzaam maar zeker omhoog op de eilandelijke rating-lijst. Hij kreeg het punt bepaald niet cadeau van Frans Eijgenraam, die pas in het late middenspel zijn voorde lige stelling met enkele slechte zetten bedierf Wietse Pranger verspeelde maandagavond in De Lindeboom eveneens een prachtige uitgangspositie om op winst te spelen tegen Wim Hoekman. De laatste maakte van zijn pionnenformatie een ,,dam-opstelling" op de zwarte velden, waarna Pranger een sterk drukspel op de witte velden creëerde. Hij slaagde er echter niet in de genadeklap uit te delen, waardoor Hoekman na lange strijd tenslotte als nog de buit binnen haalde. Ferry van Tatenhoven speelde een uitgekiend partijtje tegen Wim Albers, die lijd zaam moest toezien hoe Van Tatenho ven met veel ruilen een pionnen- eindspel op het bord kreeg dat gemak kelijk door hem werd gewonnen. Uitslagen: J Dros-J. Witte 1 —0 P. Cornelisse-A.C. Bakker 0 1 C. van Loo-R. Terpstra 0 1 E. de Visser-T. van Lingen 1—0 H. Kok-O. van Loo 1—0 G. Zoetelief-M. Witte 1—0 H. de Beurs-F. van Tatenhoven 1—0 W. Pranger-K Bruining Z2 V2 M. Vittali-A. Terpstra Z2 Z2 F. Eijgenraam-W Hoekman afgebr. F van Tatenhoven-W. Albers 1—0 W. Hoekman-W. Pranger 1—0 Zaterdag 10 januari 1987: KNVB, afdeling Noordholland SVO/Z-Meervogels, 14.00 uur Zeevogels-Cocksdorp. 14.30 uur WHC 2-SVO/Z 2, 14.30 uur Junioren: Oosterend A1-BKC A1, 14.00 uur Tex. Boys B1-BKC B1, 13.30 uur Texel B1-Helder B2, 13 30 uur WGW B3-Oosterend B1, 14 30 uur ZDH B1-HCSC B3. 13.30 uur Watervogels B2-Texel B2, 14.00 uur BKC C1-Texel C1, 14 30 uur (boot 13.05 uur) Oosterend C1-WGW C3, 13.30 uur Succes C2-Tex. Boys C1, 14.30 uur (boot 13.05 uur) Texel C2-SVAP C1, 13.30 uur Junioren meisjes: De Rijp-Tex. Boys/Oosterend, 14 30 uur Zondag 11 januari 1987 KNVB, afdeling Noordholland: Tex. Boys-Petten, 14.00 uur De Koog-JVC, 14.00 uur ZDH-Kwiek, 14.00 uur Schoorl-Oosterend, 14.00 uur Geelzwart 2-Texel 2, 14 00 uur Succes 5-Tex. Boys 2, 14.30 uur ZDH 2-Zeemacht 4, 11.15 uur Texel 4-De Koog 2, 12 00 uur HRC 9-Tex. Boys 3, 14.30 uur Con Zelo 6-Oosterend 2, 14 30 uur Junioren: Dynamo A1-Texel Al, 13.00 uur (boot 11.05 uur) Tex. Boys A1-Flevo A2, 12.00 uur Dames: Alkmaarse Boys 2-De Koog, 13.00 uur (boot 11.05 uur) Oosterend-ASV, 14.00 uur Tex. Boys-WGW, 12.00 uur. Samen reizen: Zaterdag 10 januari, boot 13.05 uur: Texel C1 en Tex Boys C1 Zondag 11 januari, boot 11.05 uur: da mes De Koog en Texel A1. Als er een wedstrijd niet doorgaat bus afbestellen (02240) 12421. E. de Visser-H. de Beurs 0—1 J. Dros-M. Vittali 1—0 J. Witte-P. Eelman 1—0 H. Broekema-F. Eijgenraam 1—0 K. Bruining-T. van Lingen 0—1 Aanstaande zaterdag speelt het bondsteam van En Passant in Den Helder een match tegen een achttal van de Helderse Morphy Schaakmat- combinatie. Het team van En Passant bestaat uit J. Dros, J. Witte, M. Vitta li, A.C. Bakker, A Terpstra, H. Broeke ma, W. Hoekman en F. van Tatenho ven. Vertrek boot 13.05 uur. Uitslagen 6 januari: Dames: NCM-Casino CVI-Haarstudio Smash-Retsina Leydekkers-Ass. Bremer DA-Eelman/Segerink Westerlaken-Zegel Modes Mantje-Durper Drup Lindeboom-Klif 23 7 Provinciën-Vinke 0-2 0-2 0-2 Heren: v Wijngaarden 2-Almarkt Teso-Segerink/ Eelman Kobeko-Mantje Sport 40 Plus-PAS DGM-Versluis RWS-Smash 2 Krim-Bremakker Graaf Spuiterij-Theodorahoeve Stuc.v.d.Woude-Gemeente RSG-Paal 9 2-0 2-0 2-0 0-2 1-1 2-0 0-2 0-2 2-0 0-2 Programma 13 januari Veld A mannen: 18.30 u. Graaf Sp.-Smash 1 4Plus 19.05 u. 40 Plus-Versluis Graaf Sp 19.45 u. Mantje Sport-Paal 28 Versluis 20.25 u. v. Wijng.2-Seg./Eelm. Slock 21.05 u Teso-Panorama Almarkt 22.25 u. Molenkoog-Bremakker Teso Veld B vrouwen en mannen: 18.30 u. CVI-Opel RentenaarLeydekkers 19.05 u. Leydekkers-NCM CVi 19.45 u. TX 40-Ass.Bremer NCM 20.25 u. Retsina-Tevoko TX 40 21.05 u. Casino-Antiekh. Retsina 21.45 u. Pilaar-Timmers bak. v.Wijng.1 22.25 u. v.Wijng. 1-De Krim Veld C vrouwen: 18.30 u. Westerlaken-Vissers B Zegel 19.05 u. Zegel Modes-Durper Drup Westerlaken 19 45 u Slappe netje-Hannibal Verpleeghuis 20.25 u. Verpleegh.-Toekomst Hannibal 21 05 u. Mantje-Klif 23 Lindeboom 21.45 u. Lindeboom-Vinke Mantje 22.25 u. Molenkoog-7 Prov Vinke Leiding Nico Ruis, tel. 02228-728 De coaster Willy van Evert Bays lag tijdens de feestdagen voor het eerst in zijn bestaan in de haven van Oude schild. De in Oudeschild woonachtige Bays liet het schip bouwen voor de kustvaart. Sinds zijn tewaterlating een half jaar geleden heeft het schip tallo ze havens in West-Europa aangedaan. Het is een ,,kruiplijn"coaster, wat in houdt dat de brug zo laag is gemon teerd dat onder veel vaste bruggen doorgevaren kan worden, zodat dik wijls tot diep in het binnenland kan worden gevaren. De 1280 ton metende Willy vervoert veelal bulkgoederen on der de ijzeren luiken Het schip ver bleef in Oudeschild omdat het op doorreis was van Hamburg naar Rot terdam, waar het momenteel lijnzaad laadt voor Frankrijk. Na drie weken winterstop barst de tweede helft van de volleybalcom petitie in alle hevigheid los. Vol en thousiasme op weg in een sportief 1987. Door middel van tussenstan den een terugblik op de competitie in 1986. Heren 1 is sterk in de-,lift, ondanks blessures, en speelt verdedigend beter dan in vorige seizoerjén. Meer punten en een hogere inzet ijh goed voor een zevende positie op d^ranglijst met perspectieven voor eën hogere positie. Gezien het ene uur tanen per week (andere promotieklasïrs trainen allen 2 a 3 keer zoveel) eejfcnappe prestatie. DFC 10-30 Asonia 10—26 Gruma S 11—17 Export 9 15 Dinto 8—14 Simokos 9—14 Tevoko 10—14 De Boemel 10—13 Polisport 10—8 Reactie 10— 7 Madjoe 9— 1 Dames 1 staat lager dan zij behoren te staan. Voor het eerste seizoen in de promotieklasse hebben ze een aantal goede partijen gespeeld maar de laatste wedstrijden zat het team duide lijk onder haar niveau. De inzet was steeds enorm maar het zelfvertrouwen en de brutaliteit waren afwezig. Toch zal in de tweede helft zeker een hoge re positie kunnen worden bereikt dan de huidige tiende plaats. Gruma S 11—28 VVM '63 11-26 Edam 10-25 HCSC 11-22 Katapult 10—18 Madjoe 2 10—16 Wieringen 11 15 Export 11 12 Asonia 11 11 Tevoko 10—8 DFC 2 11-6 Effect 11-5 Dames 2 heeft het ook moeilijk maar is van de laatste plaats af. Het dit sei zoen ingestudeerde penetratiesysteem begint nu te draaien, zodat in de toe komst meer punten haalbaar moeten zijn. Turnlust 1 Noordkop 9- 3 9- 0 Juvoc 1 11-32 Los '82 1 11-30 De Boemel 1 11-24 Noordkop 1 11-22 HCSC 2 11-21 De Boemel 2 11-18 Polisport 2 11-15 PK '72 1 11-10 Gruma S 2 11- 9 VCW 11- 8 Tevoko 2 11- 4 Harpoen 1 11- 2 Heren 2 en 3 spelen beiden in de tweede klasse. Heren 2 doet het naar verwachting goed en haalt regelmatig punten maar heren 3 laat het wat af weten. De laatste vijf wedstrijden zon der punten en een score van zeven punten uit elf wedstrijden moet te ver beteren zijn. Adelborsten Juvoc 2 Gruma S 3 Juvoc 3 Zeemacht 1 Tevoko 2 LOS WSOV 2 Tevoko 3 Juvoc 4 Dames 3 speelt leuk en goed volleybal en zal op deze wijze spelend geen pro blemen hebben zich te handhaven in de tweede klasse. Eén twee plaatsen stijgen ligt ook binnen de mogelijkheden. WSOV 1 11-33 HCSC 4 10-24 WSOV 2 11-20 HCSc 11-22 Turnlust 9 18 Noordkop 3 11—15 Tevoko 3 10—15 Juvoc 2 10 12 Smash '68 11-12 Noordkop 2 10—8 Noordkop 4 11—7 Juvoc 3 11—0 Van de meisjes en jongens aspiranten is geen tussenstand. Beide teams de den het in 1986 goed. De jongens aspiranten gaan vanaf-nu naar de der de klasse heren als Tevoko 4 verder en zullen nauwlettend gevolgd worden. De meisjes spelen het sterkst wanneer er goed in drieën gespeeld wordt en bij de aanvallen ook gesmashed. Ook de allerjongsten, de mini's, doen het uitstekend onder de enthousiaste lei ding van Piet Keijzer. Zaterdag wordt een bijna volledig pro gramma afgewerkt in sporthal Ons Ge noegen, startend om 13.30 uur. 11-33 11-29 11-22 11-21 11-19 11-18 10-14 10-12 11- 7 11- 6 Vrijdagmiddag om 14.15 uur geeft de heer Lely van de Texelse Apotheek voorlichting over gebruik en misbruik van medicijnen. Ook zal hij wat vertel len over nieuwe medicijnen op de markt en de verschillende gebruikswij zen van deze middelen. Tevens is er gelegenheid vragen op dit gebied naar voren te brengen en beantwoord te krijgen. ondernemers- aktiviteiten Natuurvoedingswinkel De Vlier wordt volgende week verplaatst van de Warmoesstraat naar het Schilderend. Het huurpand werd te krap voor het assortiment, dat bin nenkort wordt uitgebreid De nieu we behuizing van de winkel is slechts een stukje verderop: boet De Drieangel", voorheem bezit van Gelein Jansen. Het is de tweede maal binnen een jaar dat de winkel wordt ver plaatst, maar de winkeliersters Ma ria Bakker en Christien Frateur ver zekerden dat de boet aan het Schilderend de definitieve vesti gingsplaats is. Het winkelassortiment van de uit Kre- feld afkomstige Maria Bakker en de Antwerpse Christien Frateur wordt ge lijk met de verhuizing uitgebreid met op natuurlijke wijze gemaakte, gifvrije verf en wollen en katoenen kleding. Die uitbreiding is echter niet de enige reden van de verhuizing. De eigenaar van het pand in de Warmoesstraat had de dames verzocht de winkel per 12 januari te ontruimen. Maandenlang werd er gezocht naar een geschikte winkelruimte. De te huur staande pan den bleken te duur en uiteindelijk besloot Christien iets te kopen; de Drieangel" dus. Momenteel zijn Christien en Maria, geholpen door vrienden, bezig met het opknappen van de boet. Veel echt opknapwerk is er niet nodig, want gebouw verkeerde in een goede staat. Wèl moesten de ruimtes inpandig worden verbouwd, zodat de winkelvoorraad op de ge wenste wijze kan worden uitgestald. In het midden bevond zich een afgeslo ten gedeelte, met daar omheen een hoefijzervormige gang Om de mid delste ruimte te „ontsluiten" werd een deel van één van de muren verwijderd en in een andere muur een deur gemaakt. Na zaterdag zal de winkel in de War moesstraat zijn gesloten. Volgende week wordt met behulp van een trek ker de voorraad overgebracht en vrij dag vindt de feestelijke opening plaats van de nieuwe winkel. In maart 1986 moesten Maria en Christien de winkel verplaatsen van de Waalderstraat, toen ,,De Vlier" nog ei gendom was van de naar de overkant vertrokken Frans Timmer. De winke liersters slaagden erin behalve de oude klanten mee te nemen in de loop van 1986 ook nieuwe klanten te winnen. Ze hopen dat met de nieuwe verhui zing deze gunstige ontwikkeling kan worden voortgezet. De Willy" In Oudeschild. (foto Dirk Kuiter).

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 9