osterend schaatst F p parkeerterrein sr AGENCY Twee jongens van GVT kringkampioen turnen Jeugdwerk organiseert Von Sion-uitreiking 1 iil 2JE FAMILIEBERICHTEN ■i Voensdagmiddagtraining \VT vervalt voorlopig Portemonnee uit jas ontvreemd Brommer was te snel Doorgereden ,,Niet zo'n statisch geheel" Albert Hoven won boscross op streep HOE "VRIJ" IS EEN GEHANDICAPTE MET TEVEEL VRIJE TIJD? Vraag inlichtingen STEUN ONS WERK DAG 13 JANUARI 1987 TEXELSE COURANT PAGINA 3 Oosterender jeugd profiteert ds gisteren met volle teugen van eigen" schaatsbaan die het af- open najaar werd aangelegd iter de Vliestraat. ïls bekend werd hier een parkeerter- aangelegd en de dorpscommissie am op het idee om het plaveisel zodanig verloop te geven dat het ■ein 's winters als schaatsbaan ge likt zou kunnen worden. De ge- lente werkte soepel mee en wijzigde het laatste moment de tekeningen. Een normaal parkeerterrein loopt naar de zijkanten af maar in dit geval werd het centrale deel, waar een punt voor de waterafvoer is, het diepst uitge voerd. Zo ontstond zonder extra kosten een prima ijsbaan die al heel snel ,,houwes" is, zoals het afgelopen weekend is gebleken. De afvoerput werd dichtgemaakt en op het terrein werd 200 m3 water gezet. Dat was pas mogelijk toen de ondergrond al was bevroren; anders zou het water via de voegen van de stenen in de grond ver dwijnen. Dat betekende dat pas zater dagmiddag met het ,,blankzetten" kon worden begonnen, een karwei dat vlot werd uitgevoerd dankzij mensen en materieel van de gebroeders Smit van Zevenhuizen, de firma Kamstra, de ge broeders Van der Star en aannemer Tatenhoven. Met trekkers en giertanks werd uit het kanaal bij Sint Marcus water gehaald en op de parkeerplaats gestort. Na een hele middag heen en weer rijden was de waterlaag dik ge noeg. Door de strenge vorst bevroor het onmiddellijk, zodat de jeugd gister middag op de schaatsen kon. Het was niet de eerste ijsbaan die op Texel open ging. De primeur was traditiege trouw voor Oudeschild, waar zondag middag al druk werd geschaatst. De eerste foto werd zaterdagmiddag genomen, de tweede gistermiddag. (Foto's: Dirk Kuiter). Da. de kringkampioenschappen tur en voor jongens en jeugdturners 1 de A- en B-lijn behaalden alle in schreven Texelse jongens en ugdturners zeer goede resultaten, ark Jan Mulder werd kampioen de A-lijn, terwijl Emile Keijzer mpioen werd in de B-lijn. Verder isten alle GVT-turners zich afgelo- n zondag in Anna Paulowna te aatsen voor de provinciale kam- enjioenschappen, die ook weer in nna Paulowna gehouden zullen iet|rorden. de B-lijn turnden bij de categorie ngens (tot 12 jaarl Arjan Hemelrijk, lartijn Visser en Emile Keijzer, Arjan emelrijk turnde een goede wedstrijd iet maar enkele foutjes. Alleen zijn 'koefening haperde na een verkeerde gleepwisseling zodat het ritme in zijn afening even ernstig verstoord raakte, it kostte hem waarschijnlijk de derde aats, want nu werd hij vijfde met ïn zeer kleine achterstand van 0,4 unten op nummer drie. Ook Martijn isser was in een prima turnbui, want j wist zich met een achtste plaats )e trainingen op de woensdagmiddag oor de jeugdleden van atletiekvereni- ing Texel gaan tot nader bericht niet oor. Voor de jeugd bestaat wel de logelijkheid om mee te trainen op roensdagavond (veldtraining o.l.v G. fluts, terrein Tex. Boysl en vrijdag- vond (P. de Hoogh in de De Koning- ial), beide vanaf zeven uur. buiten verwachting te plaatsen voor de provinciale kampioenschappen. Emile Keijzer draaide zondag perfect. Bij de bekendmaking van de uitslag wekte het derhalve bevreemding dat hij als achtste werd uitgeroepen. Di rect hierop volgde een protest van de leiding van GVT zodat voor de prijsuit reiking alles kon worden rechtgezet. Achteraf bleek dat de verkeerde bord jes met het wedstrijdnummer van Emi le en Martijn waren opgestoken bij de verschillende toestellen. Jeugdturners Bij de strijd om bij de eerste tien te eindigen was het vooral spannend bij de jeugdturners. Karei Dijker werd ver rassend vierde, terwijl de achtste plaats van Jeroen Hemelrijk totaal on verwacht kwam. De stemming zat er dan ook goed in toen later op de dag de jongens in de A-lijn zouden begin nen met hun wedstrijd. Naast de jon gens uit de B-lijn waren er ook nog wat supporters van Texel meegekomen om Joost Brügemann en Mark Jan Mulder te ondersteunen met spandoe- <en en applaus. De wedstrijd begon voor de twee A- jongens op de lange mat. Mark Jan Mulder zette iedereen hier al op ach terstand door dit toestel winnend te verlaten met een 8,9. Hij nam hier al direct afstand van zijn belangrijkste concurrenten met 0,4 punten. Joost, die een wat mindere oefening draaide, raakte door het goede turnen duidelijk geïnspireerd en vervolgde zijn wedstrijd op een waardige manier. Slechts bij de rek behaalde hij een vrij laag cijfer. De jury gaf slechts 6,7 punten voor een volgens de GVT-leiding uitstekende oe fening. Mark Jan Mulder had op alle toestellen een ruim overwicht op de concurrentie. Alleen bij brug wisten vier jongens een hoger cijfer te halen. Joost Brügemann werd vijfde terwijl Mark Jan Mulder met ruime voor sprong kampioen va de turnkring Hol lands Noorderkwartier werd. Uitslagen Texelse turners: Arjen Hemelrijk 33.65; Martijn Visser 32.30; Emile Keijzer 35.35; Joost Brü gemann 38.05; Mark Jan Mulder 41.60; Jeroen Hemelrijk 33.05; Karei Dijker 39.70. Vrijdag werd uit een jas in de gardero be van de Rijksscholengemeenschap de portemonnee van een 16-jarig meis je uit Oosterend ontvreemd. Er zaten enkele pasjes in alsmede ongeveer drie gulden. Ook van andere scholen zijn de laatste tijd diefstallen uit kleding gemeld, zodat het voor de hand lig gende advies geldt om nooit waarde volle spullen in kleding te laten zitten. De politie heeft zaterdag de bromfiets van een 16-jarige jongen uit De Koog uit het verkeer genomen. Bij technisch onderzoek bleek het vervoermiddel een te groot vermogen te hebben, zodat proces verbaal wordt opgemaakt. Tussen zondag zeven uur en maandag tien uur werd een in de Dorpsstraat van De Koog geparkeerde auto door een tot dusver onbekende andere au tomobilist geraakt, waarbij aan de rechtervoorkant deuken ontstonden. De wagen is eigendom van een inwo ner van De Koog. Dit jaar wordt de uitreiking van de Dubbele Von Sion" georganiseerd door de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Texel. Zij hebben het voor touw genomen om op deze avond organisaties die zich met jeugdwerk bezig houden eens nader voor het voetlicht te halen. Vrijdag 30 januari gaat dit vanaf 19.00 uur gebeuren in De Lindeboom. Zoals bekend is de trofé Dubbele Von Sion" een blijk van waardering voor verenigingen of personen, die zich het afgelopen jaar meer dan normaal ver dienstelijk hebben gemaakt voor de gemeenschap op cultureel gebied. Per sonen of verenigingen kunnen voorge dragen worden om in aanmerking te komen voor deze prijs. In 1956 werd de onderscheiding voor het eerst uit gereikt aan de jeugddrumband Marga- retha Sinclair, sportvereniging Ooster end en het dameskoor Den Burg. Tot nu tot is de Dubbele Von Sion ieder jaar uitgereikt, maar als er geen ge schikte kandidaat is, kan ook besloten worden het een jaar over te laten gaan. Wie de prijs eventueel gaan krij gen, blijft tot het laatste moment geheim. Niet stilzitten De Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Texel heeft dit jaar de organisatie van het feest in handen. ,,We willen het deze keer een beetje anders organise ren dan anders", aldus jeugdwerker Jan Kramer. „Vroeger zat iedereen al tijd de hele avond voor het toneel, maar kinderen kunnen niet lang stilzit ten en omdat deze keer in het kader van het jeugdwerk staat, wilden we er een iets minder statisch geheel van maken." Daartoe zijn alle jeugdvereni gingen en jeugdafdelingen van sport verenigingen benaderd. Zij mogen een stand inrichten in de grote zaal van de Woensdag 14 januari In het gebouw naast de Hervormde kerk in De Cocksdorp wordt een gemeente-avond gehouden waarbij gesproken wordt over de instandhou ding van de hervormde gemeente De Cocksdorp-Eierland; 20.00 uur. Donderdag 15 januari De raadscommissie voor welzijnsbeleid heeft in dorpshuis d'Ouwe ULO een openbare vergadering, aanvang 19.30 uur. Gesproken wordt onder meer over het functioneren van de Stichting On dersteuning Welzijnswerk, de toe komstige ontwikkeling van het voort gezet onderwijs, de gevolgen voor de gemeente van de wijzigingen in het sociaal verzekeringsstelsel en voorzie ningen voor de openbare basisschool van Den Hoorn. Vanaf 14.30 uur kunnen in De Buure- ton kaarten worden afgehaald voor de ouderenbingo van 23 januari. De boscross, die vanwege de harde ondergrond enigszins was ingekort, kende een spannend slot op de acht kilometer. Door een sterke eindsprint finishte Albert Hoven enkele seconden voor Han Zijm en Kees Timmer. Zij hadden met z'n drieën geruime tijd het veld aangevoerd. De vierde plek werd ingenomen door de goed presterende Hans Malsschaert. Bij de veteranen was Dirk Bakker de eerste, op ruim een minuut gevolgd door Wim Tim mer. Op de twee kilometer (jongens) was Richard Stevens weer de snelste. Mischa Witte werd goede tweede op ongeveer een halve minuut. Sjors Ta kes blesseerde zich tijdens een inhaal manoeuvre. Nanda Koopman was eerste bij de meisjes. Ingrid van Lubek bevestigde haar goede vorm. Simon Peter Koopmans bleef op de vier kilo meter kort achter Norbert Eelman, die het kennelijk rustig aan deed in ver band met zijn deelname aan de halve marathon van Egmond. Bij de dames kwam Marijke Visser het eerste over de streep, daarmee haar vooruitgang bevestigende. Uitslagen: Jongens 2 ronden 1. Richar- Stevens 7.53; 2. Mischa Witte 8.31; 3. Martijn Schrama 9.46 Meisjes 2 ronden: 1. Nanda Koopman 9.18; 2. Natasja Koopman 9.36 Meisjes 4 ronden: 1. Ingrid van Lubek 15.30; 2. Nicole Bakker 16.34; 3. Deb bie Mosk 19.28. Jongens 4 ronden: 1. Norbert Eelman 15.23; 2. Simon Peter Koopmans 15.26; 3. Jordy Vinke 17.21 Dames 4 ronden: 1. Marijke Visser 16.53; 2, Netty Zijm 17.19; 3. Tilly Eel man 17.33 Heren 8 ronden: 1. Albert Hoven 24.35; 2/3. Jan Zijm en Kees Timmer 24.40 Veteranen 8 ronden: 1. Dirk Bakker 26.02; 2. Wim Timmer 27.16; 3. Paul Verhagen 32.46. Lindeboom, om zo het publiek wat te kunnen laten zien van hun vereniging. Ook kunnen zij zich presenteren op het podium. Hiertoe is van 19.15 tot 20.15 uur gelegenheid voor kinderen tot 12 jaar, en van 20.45 tot 21.45 uur voor kinderen vanaf 12 jaar. In de hal zullen verschillende groepen muziek ten gehore brengen. Er zijn wat zitjes in de grote zaal, maar het is de bedoe ling dat er wordt rondgelopen. Om tien uur stoppen alle activiteiten. De voorzitter van de Stichting On dersteuning Welzijnswerk Erik van de Spek neemt dan het woord om al of niet de Dubbele Von Sion uit te rei ken. Vanaf half elf kan er gedanst worden in de witte zaal. Bij de ingang zal aan de bezoekers een programmaboekje worden overhan digd, waarin niet alleen een overzicht van de activiteiten van die avond staat, maar tevens een gedeelte waar in de meewerkende organisaties zich voorstellen. Voorin staat hoe de Stich ting Jeugd- en Jongerenwerk werkt. Door de namen en telefoonnummers die erin staan, is dit programmaboekje de moeite van het bewaren waard. Nog niet alle aangeschreven verenigin gen hebben gereageerd. Wel doen in elk geval mee: Jeugdafdeling van de muziekschool, de Speel-o-theek, de speeltuinen, Scouting Texel, NJN, Jeugdclub Zuid-Eierland, Doopsgezin de jeugdclub, het R.K. jeugdcontact. Vereniging van Kindercentra Texel, Jeugdclub Oudeschild, Stichting open jeugdwerk, judovereniging Shima en zwemclub TX 71. „Voor het eind van de week komen er vast nog meer bij", volgens Kramer. Uitnodigingen voor de feestavond zijn al verstuurd aan alle besturen van ver enigingen die zich met cultuur, welzijn en sport op Texei bezighouden, alsme de aan het gemeentebestuur, maar alle andere belangstellenden zijn ook welkom. ,,Door een nacht, hoe zwart, hoe dicht, voert Hij mij in '1 eeuwig licht." Gez. 445:3 (liedboek) Dankbaar voor zijn leven vol toewijding en zor gen, getroost door het geloof waarin hij leefde, delen wij u in diepe droefheid mede, dat is over leden mijn geliefde man, onze zorgzame vader, groot- en overgrootvader Pancras Adrianus van 't Hoog op de leeftijd van 79 jaar. Nunspeet: C. van 't Hoog-Vlaming Nunspeet: Adri en Aaldert Apeldoorn: Tineke en Wim Lelystad: Corry en Piet Hoogland: Riet en Arie Nunspeet: Gerry en Martin Klein- en achterkleinkinderen 12 januari 1987, 8071 AL Nunspeet Meidoornerf 17. Gelegenheid tot condoleren donderdag 15 janu ari van 19.30 tot 20.00 uur in het uitvaartcen trum Monuta, Oosterlaan 80, Nunspeet en na afloop van de begrafenisplechtigheid te Oosterend. De begrafenis zal plaatshebben op vrijdag 16 ja nuari om 13.00 uur op de Algemene Begraaf plaats te Oosterend (Texel). Daaraan vooraf zal om 12.00 uur een rouwdienst worden gehouden in de Gereformeerde kerk. Peperstraat 9, Oosterend. En Hij zal alle tranen van hun ogen afwissen, en de dood zat niet meer zijn geen rouw, geen geween, geen smart zal er zijn, want al het oude is voorbij. Van ons is heengegaan onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder Johanna Bas, sinds april 1967 weduwe van Laurens van Kooten, op de leeftijd van 91 jaar. Washington, Tacoma: J. Greidanus-van Kooten Australië, Victoria: G. Koolstra-van Kooten G. Koolstra Den Burg: H. Tuinema-van Kooten E. Tuinema F. van Kooten-Koolstra Washington, Onalaska: C. van Kooten C. van Kooten-Miens Portsmouth: M. I. Dankoff-van Kooten klein- en achterkleinkinderen Texel, 9 januari 1987, Molenend. Dienst van Woord en Gebed zal worden gehou den op dinsdag 13 januari 1987 in de Gerefor meerde kerk te Den Burg om 13.30 uur, waarna de begrafenis op de algemene begraafplaats zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in „De Poort" naast de Gereformeerde kerk te Den Burg. Moeder staat opgebaard in Rusthuis Sint Jan te Den Burg. Correspondentie-adres: Kogerstraat 84 1791 EV Den Burg. Voor de vele blijken van belangstelling en medeleven betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van on ze zuster, schoonzuster en tante MARTHA WILHELMINA DOB-SCHUIJL In het bijzonder gaat onze dank uit naar dr. Barnard en ds. De Jong. En aan allen die de laatste eer hebben bewezen. Namens familie W. Schuijl Den Hoorn-Texel, januari 1987. Op vrijdag 9 januari 1987 om 13.30 uur maakte on ze dochter haar entree. Wij noemen haar Kim Frans en Rieky Lagerweij-Wesselink Schoudieck 18 1791 WG Den Burg Tijdelijk adres: Gemini, kamer 529. Blij en gelukkig zijn wij met de geboorte van on ze zoon en broertje Richard Peter Quartel Marja Bruggenkamp en Vanessa Texel, 10 januari 1987 Klimpstraat 37 1795 AN De Cocksdorp Ik wil iedereen hartstikke bedanken voor de fijne tijd op Texel. Ik ga nu naar Australië en trouw daar met Rosemary. Charlie Voor de vele attenties bij mijn verblijf in het zieken huis en bij mijn thuis komst, mijn hartelijke dank en gelukkig nieuw jaar toegewenst. H.A. Witte Hoornderweg 6 AVO-NEDERLAND bemiddelt bij en zoekt werk voor mensen met épn handicap. Reeds 60jaar AVO-Nederlandimaakt nog meer mogelijk, o a opleidingen, vorming, recreatie, aanpassingen Opdat b.v. teveel vrije tijd toch positief gebankt wordt. AVO-Nederland helpt waar wettelijke voorzieningen écht te kort schieten. Voor iedere gehandicapte! r-C=ESmkSnén***! beschermvrouwe HM de Koningin anlwoordnr 201 3800 VB Amersfoort Tel 033-63 52 14 giro 625 000

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 3