^arin van Lith in amsimultaan Oosterend i Zaalvoetbal: winst voor Nissan olleybaltoernooi Teso n Haarstudio gezellig sxelaars haalden allen tish in ijskoud Egmond Koopman wint veldrit Bingo in Buureton Coopertest Pak slaag koploper dinsdagleague bowlen Handbalsters verslaan koploopster Tafeltennissers in bekerfinale Zaterdag geen judo-training Kotter kwam zelf vlot Gans in moeilijkheden Rl 4. ■llllMSDAG 13 JANUARI 1987 TEXELSE COURANT PAGINA 7 mba [>r de twaalfde keer wordt een nsimultaan gehouden in Ooster- Erevoorzitter van de damclub cob Visman heeft voor dit jaar 0 »rin van Lith uitgenodigd. Het is jor het eerst in de geschiedenis de Oosterender simultaan dat 3t,c®« vrouw het gaat opnemen te- de deelnemers aan dit evenement. ;tart» lieuv tent >0 ui ve gere 'J R 322! zevenjarige leeftijd begon Karin van i met dammen bij de jeugdafdeling Heimans Damclub te Rosmalen, een eerste plaats in de nationale ve finales werd ze al bijna dames- npioene van Nederland toen ze ;tien was. In de volgende jaren werd tweede in het Nederlands dames- Ttpioenschap, vijfde in een toernooi Samarkand (Rusland) en derde in t dameskampioenschap te Rosmalen 1984. Tevens won Karin van Lith e keer de strijd om de Coupe de me" en met niet minder dan negen nten voorsprong legde zij in 1985 slag op de titel sneldamkampioen bij dames. Tijdens het wereldkampi- nschap 1986 in Cannes eindigde Ka- slechts twee punten achter de vijf- udige kampioene Elena Altsjoel uit Sovjet Unie. Zij heeft zich reeds ge- jatst voor de wereldkampioenschap- n 1987 die in augustus in Minsk ge ilden zullen worden. De nu twintig- ige Karin van Lith komt uit voor mvereniging Excelsior uit 's Herto- nbosch en wordt maandelijks ge- ind door de bekende Harm ersma. Gebakken paling 1975 werd voor het eerst een damsi- jltaan georganiseerd in Oosterend. H «ristra nam het toen op tegen 26 ilnemers. Na vier jaar plaatselijke et ,,Haarstudio/Teso" illeybaltoernooi heeft zaterdag- rond een sportieve en gezellige druk achtergelaten bij de deelne- ende teams. Winnaar van de da- espoule werd het team van Klif en bij de heren toonde Graaf puiterij zich het sterkst. Het toer ei, dat voor de eerste maal werd houden, stond onder de bezie nde leiding van Annie Vlaming- n Dijk en Dirk Kuiter uit osterend. it geslaagde toernooi kreeg een pas- nd slot. De prijsuitreiking ging ge ard met een talkshow van Dirk Kui- die op zijn eigen (ludieke) wijze achtte de prijsuitreiking langer te la- n duren dan alle voorgaande volley- Isets bij elkaar. De prijzen zelf vielen pk in de smaak. Naast hapjes en acks, waren er flessen champagne ior de 1e prijs-winnaars en vlin- rstrikjes (van Haarstudio) en Teso- opdassen als poedelprijzen. De uitslag: mes: 1. Klif 23; 2. Haarstudio en ijdekkers; 3. Smash en Ass.kantoor emer; 4. Teso Molengat. ren: 1. Graaf Spuiterij; 2. Smash; 3. so Texelstroom; 4. Van Wijngaarden; Grooten Slock; 6. Teso Marsdiep. fgelopen zondag voltooiden zes ixelse atleten en één atlete de jftiende editie van de halve mara- ton van Egmond aan Zee. Bij een mperatuur die gedaald was tot 10° C liepen de Texelaars hun ra- samen met 7318 mede-atleten. lel deelnemers moesten de strijd sta in doordat zij bevangen werden door koude. Is enige Texelse wedstrijdloper startte leo Franchimon bij de eerste duizend ers. Francimon kwam vrij vlot in jn wedstrijdtempo, zodat hij veel ge- lommeerde wedstrijdlopers zijn hie- i liet zien. Uiteindelijk wist hij met n knappe zestigste plaats 4'A mi- lut onder zijn persoonlijk record te liken. Is enige Texelse junior verscheen orbert Eelman aan de start. Nadat hij eerste vijf kilometer met Paul Ver- igen had afgelegd, ging Norbert ied door en finishte 20 minuten on- ir zijn persoonlijk record. De twee iteranen Paul Verhagen en Theo Ta- is hielden elkaar knap in evenwicht. Iteindelijk wist Takes drie minuten lor Verhagen te finishen. Ook Emil n Bavel en Wim Daman zaten rede- dicht bij elkaar. Flier viel het ver- hil met vijf minuten uit in het voor- iel van Emil. Is enige Texelse dame liep Tilly Eel- an haar race over straat, duin en rand. Tilly deed niet veel voor de annen onder en finishte tenslotte nnen de twee uur. e tijden: Paul Verhagen 1.51.58; Nor- irt Eelman 1.35.25; Theo Franchimon 13.40; Theo Takes 1.49.10; Tilly Eel- an 1.58.13; Wim Daman 1.44.00; nil van Bavel 1.38.40. grootheden ging men ertoe over be kende grootmeesters uit te nodigen voor dit evenement. In 1979 begon dit met Flarm Wiersma. De damgroothe- den werden altijd uitgenodigd voor een diner bij Visman thuis. ,,Ze zijn zo gek op mijn gebakken paling, dat ze zelf bellen of ze nog eens mogen ko men", aldus Jacob Visman. Hij heeft al veel bekende dammers bij hem over de vloer gehad. Behalve de Nederlan ders Sijbrands, Clerc, Roozenburg en Van der Wal is ook de ex-Rus Koeper- man bij hem te gast geweest. Vismans goede vriend, de internationale dam- scheidsrechter Th. Nobbe, trad bij die gelegenheid als tolk op. Nobbe voor ziet hem ook van de nodige achter grondinformatie over de dammers die uitgenodigd worden. In 1982 won Ja cob Eelman zijn partij tegen groot meester Roozenburg. Sindsdien is niet meer gewonnen van de grootmeesters. Vorige jaren werd er meestal ook nog een blindpartij georganiseerd, maar dat gebeurt nu niet om de jeugdige Karin van Lith enigszins te ontzien. Daarom ook wordt er niet met meer dan 40 deelnemers gespeeld. Mensen die nog willen meedoen, kunnen zich aanmel den bij Visman, telefoon 02223-335. De deelname is gratis. De damsimul- taan zal plaatsvinden op 6 februari in dorpshuis De Bijenkorf te Oosterend om 19.45 uur. De eerste zet wordt ver richt door burgemeester A. Schipper. De 20-jarige Karin van Lith waarmee de Texelse nen meten. dammers op 6 februari hun krachten kun- In de hoofdklasse zaalvoetbal be haalde Nissan een nuttige winst op A&O 2000. Gamma 3 bezorgde Gamma 2 een lastige wedstrijd. Oosterend en Casino behaalden de ze week de volle winst. Jelleboog 2 redde het net niet tegen koploper in de tweede klasse Albert Heijn. Nissan behaalde deze week een hele nuttige winst op A&O 2000. A&O 2000 speelde zonder Dirk Barends en Arjan Verseput maar wel met Kees van Beek. A&O kwam in de eerste minuut al voor door een misverstand tussen een Nissan verdediger en de Nissan keeper. Nissan kwam op gelijke hoogte door een schitterende goal van Jack Kalverboer. A&O 2000 drong daarna sterk aan tegen een heel gediscipli neerd spelend Nissan, dat vooral in de eerste helft weinig kansen weggaf maar zelf wel kansen kreeg en die niet benutte. In de tweede helft drong A&O 2000 nog sterker aan zonder dit in doelpun ten om te zetten. Martin Bakker bracht Nissan op voorsprong; een met links gestifte bal maakte de A&O 2000 keeper kansloos. A&O 2000 drong hierna nog sterker aan en kreeg ook kansen. Bij een uitbraak van Nissan maakte de A&O-doelman een sliding, een penalty werd door Gerard Rijk in geschoten en bracht Nissan op 3—1; Sidney de Haan bepaalde de eindstand op 4—1, in een situatie dat de vijf spelers van A&O 2000 op de helft van Nissan speelden. Gamma 2, koploper in de hoofdklasse, kwam uit tegen Gamma 3, die in deze klasse de laatste plaats bezet. Op pa pier dus een gemakkelijke wedstrijd. Niets minder was echter waar. Gamma 2 kon tegen het stug verdedigende Gamma 3 weinig of geen openingen vinden. Gamma 2 speelde de bal wel rond, maar weinig effectief, zodat kan sen nauwelijks of niet gerealiseerd kon den worden. Gamma 3 kwam zelfs op een 1—0 voorsprong. En het duurde lang voordat Gamma 2 op gelijke hoogte kwam. Zelfs twee strafschop pen mochten de achterstand zelfs niet teniet doen. De eerste strafschop kwam tot stand doordat een Gamma 3-speler een van de weinige uit gespeelde kansen met de hand opzet telijk de bal het doel uitsloeg. Deze handsbal werd merkwaardigerwijs al leen met een strafschop bestraft, en niet met twee minuten straftijd, of schoon de spelregels in deze toch dui delijk zijn. Ook de speler die hands maakte, was blij verrast dat hij in het veld mocht blijven. Jan Hein Studulski miste deze penalty, en toen Martin Land even later een strafschop mocht nemen ging ook deze naast. Gamma 2 kwam tien minuten voor tijd op 1—1 en even later werd het 3—1. Gamma 3 kwam nog terug tot 3—2 en het was opmerkelijk te zien hoe paniekerig Gamma 2 reageerde op deze tegentref fer. Toch haalde Gamma 2 ongeschon den de eindstreep. Alkema tegen Oosterend 2 was op pa pier een aardige wedstrijd. Helaas bleek dit in de zaal niet zo te zijn. Het aanwezige publiek kon in deze wedstrijd alleen Alkema zien voetbal len. Oosterend 2 haalde in deze niet het niveau dat men blijkens de stand moet hebben. Alkema speelde een goede wedstrijd, na een 1—0 voor sprong en 1—1 gelijk kwam Alkema weer op voorsprong met 2—1. Dit ge beurde na ongeveer tien minuten in de tweede helft. Geheel overbodig begon toen de Oosterend-keeper mee te spe len en schoot vaak op de goal. Balver lies van Oosterend 2 leidde ook het wedstrijdverlies in. Alkema kon rustig de bal in het verlaten doel schuiven en daarme de wedstrijdwinst naar zich toe halen. Uiteindelijk werd het een verdiende 6—1 stand voor Alkema. Oosterend en Casino wonnen beiden hun wedstrijden. Casino tegen Mantje met 3—0. Een snelle voorsprong deed vermoeden dat Casino snel deze wedstrijd zou gaan beslissen. Het duurde echter heel lang voordat de score en de winst veilig gesteld waren. Oosterend behaalde een goede winst op ZDH met 5—2. Het gaat de laatste weken heel goed met de Oosterenders. Albert Heijn had de grootste moeite om Jelleboog 2 van zich af te schud den, in deze wedstrijd die snel op en neer golfde, hielden de teams elkaar goed in evenwicht. In de laatste minu ten van deze wedstrijd was het Martin Bootsma die voor Albert Heijn be heerst de winst binnenhaalde. In dezelfde klasse behaalde Gamma 4 met grote cijfers, 9 2, twee punten op Mantje 3. Gamma 5 dolf het on derspit tegen A&O 2000 3 met 3—2. In de eerste klasse was de winst van Citroën met 4—1 op Rab opvallend. Een ruime winst voor Citroën die oprukt naar de bovenste regionen van deze klasse. Texel had het erg moeilijk met Mantje 2, een nipte 5—4 winst. In feite kan men stellen dat Klaas Dirk Koorn met vier doelpunten teveel was voor Mantje. In de derde klasse verloor Oosterend 5 met 6—3 van Visser Bouwbedrijf. Visser nam een 1—0 voorsprong, die later werd teniet ge daan door een hele mooie uitgespeel de goal van Oosterend 5, met in de hoofdrol Germaine Raalte. Visser bouwbedrijf speelde een redelijk goede wedstrijd, uitgedrukt in de uitslag 6 3. Oosterend 5 moet hiermee de kampioensaspiraties even in de koel kast zetten. Op zich niet zo erg. Erger is de wijze waarop men deze wedstrijd verloren liet gaan. Gamma 6 speelde ZDH 2 van de vloer. Memorabel in de ze wedstrijd: de goal van Stado Ha mer. Casino 5 won met 5—3 van Vere nigde Schilders 3. In de vierde klasse won Nioz 2 met 8—1 van Verenigde Schilders 4. Gempo was de betere van Oosterend 7 met 4—1. In de junioren 1 handhaaft KSMT zich in de bovenste regionen na de winst met 3—2 op Texel 2. Nissan 1 had geen enkele moeite met Casino 2 getuige de 11—0 winst. ZDH en Texel 3 maakten er on derling een aardige partij van die door Texel 3 met 4—1 werd gewonnen. In de junioren 2 won Gamma 2 met 9—1 van ZDH 2. Texel 4 won met 8—2 van Texel 5. In de junioren 3 won Texel 7 met 3—0 van Texel 6. Uitslagen Hoofdklasse: Oosterend-ZDH 5—2 Alkema-Oosterend 2 6—1 A&O 2000-Nissan 1—4 Mantje-Casino 0—3 Gamma 2-Gamma 3 3—2 Eerste klasse: Rab-Citroen 1 —4 Texel-Mantje 2 5—4 A&O 2000 2-de Muy 4-2 Tweede klasse: Mantje 3-Gamma 4 2—9 Gamma 5-A&0 2000 3 2 —3 Jelleboog 2-Albert Heijn 0—1 Derde klasse: Texel 2-Ver. Schilders 2 0—3 Visser Bouwbedrijf-Oosterend 5 6—3 Gamma 6-ZDH 2 7—2 Casino 5-Ver. Schilders 3 3—5 Vierde klasse: Nioz 2-Ver. Schilders 4 8—1 Gempo-Oosterend 7 4—1 Junioren 1: Texel 2-Topido Casino 2-Nissan ZDH-Texel 3 Junioren 2: ZDH 2-Gamma 2 Texel 5-Texel 4 Junioren 3: Texel 7-Texel 6 2-3 0-11 1-4 1-9 2-8 3-0 Programma Woensdag 14 januari 1987 17.15 u. ZDH-Casino 1 junioren 17.55 u. Nissan 2-KSMT, junioren 18.40 u. Oosterend-KSMT 2, dames 19.30 u. KSMT 2-Jelleboog 2 20.25 u. De Koog-Ver. Schilders 4 21.15 u. Oosterend 7-Oosterend 6 22.05 u. Texels Lamsvlees-Casino 6 Zaaldienst: Gamma Donderdag 15 januari 1987: 17.15 u. ZDH 2-Casino 2, junioren 17.55 u. Oosterend-Gamma, junioren 18.40 u. ZDH-Gamma 1, dames 19.30 u. Casino 1-KSMT 1, dames 20.25 u. Nioz-Mantje 3 21.15 u. Casino 3-A&0 2000 3 22.05 u. Nissan 2-Casino 4 Zaaldienst: Ver. Schilders Vrijdag 16 januari 1987 17.00 u. ZDH 3-Casino 5, junioren 17.30 u. Texel 3-De Koog, junioren 18.15 u. Gamma 5-Gamma 4 19.05 u. Gempo-KSMT 3 20.00 u. Nioz 2-Texel 3 20.50 u. Citroën-KSMT 21.45 u. Rab-Ver. Schilders 22.35 u. Oosterend-Mantje Zaaldienst: Casino. Maandag 19 januari 1987: 17.15 u. Gamma 2-Oosterend 2, junioren 18.00 u. Casino 2-Casino 3, dames Zaaldienst: ZDH. In de zaterdag gehouden veldrit gin gen Hans van Osch, Theo Boom en Evert Koopman er na het startschot di rect vandoor. Boom kreeg problemen met zijn ketting, zodat Koopman af stand kon nemen. Halverwege de wedstrijd kwam Tiemen Wit sterk op zetten en viel Hans van Osch terug. In de laatste ronde had Boom weer moeilijkheden met z'n ketting waar door Tiemen Wit en Hans van Osch hem voorbij gingen. Willem Keijser werd in de laatste me ters nog bijna verrast door Jan Buis. Uitslag Uitslag: 1. Evert Koopman; 2. Tiemen Wit; 3. Hans van Osch; 4. Theo Boom; 5. Willem Keijser; 6. Jan Buis. Zondag deed Evert Koopman mee aan een veldrit in Den Helder. Hij eindigde als eerste in de B-klasse. Vrijdag 23 januari wordt in De Buure ton bingo voor ouderen gehouden, aanvang 14.00 uur. Kaarten zijn don derdag 15 januari (vanaf 14.30 uur) verkrijgbaar in De Buureton of bij me vrouw Wassenaar, telefoon 2181. Donderdag 29 januari is in De Buure ton een klaverjasdrive voor ouderen, aanvang 13.30 uur. De maandelijke Coopertest van de at letiekvereniging wordt zaterdag weer bij de velden van Texelse Boys gehou den, aanvang half vijf. Deelname voor leden van AVT is gratis, niet-leden be talen 72,—. Na afloop is een scoretabel verkrijgbaar. Grote verrassing op de eerste speeldag (dinsdagleague) in het nieuwe jaar toen de heren van Cocky's Kapsalon de op de eerste plaats staande Top Oldies een grandioos pak slaag gaven. Marco en Appie Keijser waren in super- vorm en verbeterden beiden hun persoonlijke serierecord en hoogste game en lieten zo de Top Oldies het onderspit delven. Slagerij De Boer moest het opnemen tegen Hordifood met de sterke John van Schaik (723). Dankzij een gezamen lijke krachtsinspanning van Theo van Hoorn en lepe de Boer konden ze nog één punt in de wacht sle pen. Theo Zuidewind van de Strij kers krijgt nu echt de smaak te pakken, maar kon toch niet verhin deren dat de Pindrillers met een sterke Rob Maas er met de winst vandoor gingen. In de woensdag/donderdagleague moesten de dames van Cocky's Kap salon zich ook met de koploper me ten. Ook hier bleek duidelijk dat ze niet voor de poes zijn: Linda Combé en Harriët de Wit gunden de JPKers maar de helft van de punten. Tabaks shop 't Centrum draaide goed tegen THT en het was dankzij Anne de Vries dat de THTers het verlies nog enigs zins konden beperken. Het Z-team wist zeer verrassend de winst binnen te halen op de dames van Strandple- vier 2. Corine Plaatsman had er duide lijk zin in; met een 181 game wist zij de winst zeker te stellen. De Koogel bleek ook weer van groot kaliber en gaf CBK het nakijken. Bij Hotel De Weal werd er weer sterk gebowld. De drie heren bleken in topvorm en schudden alle drie een stevige 700 se rie uit de mouwen en dat ging ten koste van de sportief spelende Schuimkragen. Bij de Baanbrekers maakte Dirk Trap een goede rentree, na een blessure van een paar weken. Hij scoorde een persoonlijk record met een 192 game. Toch kon dit weinig veranderen aan het feit dat Graaf Spuiterij alle punten in de wacht sleepte en hierdoor de koppositie van JPK overnam. Ton Witte gooide zeer sterk voor de Wielewaal (247 en 212) en had zo een groot aandeel in de overwinning op de bowlers van De Lu we Boshoek. Bij IBS zette Marco Schuil een persoonlijk record neer van 202 en kon zo de basis leggen voor de overwinning op de zich sterk verwe rende dames van het Kwartet. Damesleague In de damestrioleague wisten de Lolli pops door een overwinning op de T- Zondag was een dag van sportieve wraak. De eerste wedstrijd tegen Callantsoog was in de laatste mi nuut verloren gegaan en dus moest het nu gebeuren. Het ge beurde ook. De aanvalsmachine ging weer gesmeerd van start en dat leidde snel tot een 4 0 voor sprong. Daarna kreeg de verdedi ging van de tegenstander door veelvuldig vastgrijpen iets meer vat op het spel. Dit verdedigen leidde tot veel vrije worpen die iets te di rect werden genomen, waardoor de bal te gemakkelijk in handen van de tegenstandster kwam. Hoewel het in de aanval dus niet zo goed meer lukte, liet MST verdedigend maar weinig steekjes vallen en de ruststand kwam met 4—2. Na de rust werd de bal langer in bezit gehouden; er werd goed gewisseld en ingestart, verrassend afgespeeld en dit leidde tot vergroting van de voor sprong. Enkele keren was de verdedi ging van Callantsoog uit elkaar gespeeld en kwam de cirkelspeelster helemaal vrij te staan. Het werd de eerste keer niet opgemerkt en de tweede keer kreeg ze de bal op het moment dat ze met haar voet al op de cirkel stond. De iedere week voorkomende persoon lijke verdediging leidde tot een onge lukkige valpartij, waardoor de wedstrijd enkele minuten moest worden onder broken. Soms leidde dit tot concentra tieverlies en tegendoelpunten. MST hield het hoofd koel. Het zevende en mooiste doelpunt gaf de beslissing. De bal vloog van speelster naar speelster. De linkeropbouw kreeg de bal op het juiste moment met nog één verde digster voor zich. Ze wilde schieten, zag dat de keepster op het verkeerde been stond, hield toen de bal vast, richtte opnieuw en schoot laag en zui ver in. Het goede verdedigingsspel van beide ploegen leidde tot een lage winstuitslag waar hard voor was ge werkt: 8—6. Fords hun koppositie te behouden. Nel Feenstra met een 197 game was hierin de grootste aandeelhoudster. CCM vond met een sterk spelende Corry van der Slikke weinig tegenstand bij de dames van Klavervier en konden zo een vrij gemakkelijke overwinning behalen. Bij de jeugd werden deze week maar drie wedstrijden gespeeld. Bij Het Gouden Boltje verweerde Patrick Mets zich danig, maar Angelique Mets van Mets Point bleek met twee goede ga mes toch nog iets te sterk. De Spet ters tegen Starstrick werd een ge lijkspel door een schitterende 158 ga me van Mark Stoer van Starstrick. Bij de wedstrijd tussen het team van Spa- retime en de dames van Strandplevier 3 was het dankzij Ludmilla Verseput dat Strandplevier 3 nog een punt te pakken kon krijgen van Sparetime, waar vooral Marcel Witte wist hoe hij de bal moest laten rollen. Uitslagen: Dinsdagleague: Cocky's Kapsalon-Top Oldies 4 1 Hordifood-Slagerij De Boer 4—1 Pindrillers-Strijkers 3—2 Woensdag/donderdagleague: Cocky's Kapsalon-JPK 214 2% Tabaksshop 't Centrum-THT 4 1 Z-Team-Strandplevier 2 4—1 De Koogel-CBK 5—0 Dx 11-Reisburo 3—2 Hotel De Weal-Schuimkragen 5—0 Graaf Spuiterij-De Baanbrekers 5—0 Eldorado-Sommeltjes 4 1 De Metro-Strandplevier 1 3—2 Wielewaal-Luwe Boshoek 3—2 IBS-Kwartet 314 1% Team 24-Dubbel El 3-2 Damestrioleague: Tabaksshop Mets-De Pins niet gesp. Lollipops-T-Fords 3 1 CCM-Klavervier 3 1 Zaterdag speelden Lieuwe van der Veen en Fred Mosk in Wervershoof bij TTV V.V.W. hun laatste wedstrijd in de a-poule van de H-klasse voor bekerteams. Ze moesten nog twee wedstrijden spelen tegen WW en WATT uit Warder. WATT kwam niet opdagen en gaf zijn wedstrijd gewonnen. Tetak moest dus alleen nog spelen te gen WW. Mosk begon wat voorzich tig aan zijn eerste partij. In de derde set was hij goed op dreef en won met 21—11. Van der Veen was in zijn eerste partij oppermachtig en won daardoor vrij gemakkelijk met de setstanden 14—21 en 11—21. Hierna volgde het dubbelspel, waarin zowel Van der Veen als Mosk zeer goed speelden en in drie sets wonnen. Hiermee kwam de stand op 3—0 voor Tetak. Lieuwe van der Veen speelde ook in zijn tweede partij erg goed. Hij wist zijn tegenstan der goed onder druk te zetten en won in twee sets. Fred Mosk verloor in drie sets de laatste partij met in de derde set de stand 27—29. Zo werd het een verdiende 4—1 overwinning voor Tetak en speelt het de finale tegen de win naar van de andere poule. Voor deze finalepartij is nog geen datum bekend. Zaterdag spelen Alexander Bakker, Sil vio Roest en Miriam Gerritsen mee in de afdelingskampioenschappen van de N.H.N.K.. Deze worden gehouden in 't Zand. Zondag spelen Lieuwe van der Veen en Fred Mosk mee in hetzelf de toernooi maar voor de senioren. De training vam judovereniging Shima op zaterdag a.s. gaat niet door in ver band met het bezoek van de club aan Zeemacht". Wie nog wil meedoen aan de ontmoeting met Zeemacht kan zich opgeven bij G. Visch, telefoon (02220) 3968. De kotter TX 49 van B. Vlaming liep zaterdagochtend rond 8 uur op de thuisvaart vast op een rug nabij de boei Molengat 1, waarvan het licht was gedoofd. De schipper was bang dat hij als gevolg van het zakkende water niet meer weg kon komen en waarschuwde de kustwacht Kijkduin. De kustwacht riep uit voorzorg de red dingmaatschappij, de sleepboot Varne- bank en het bergingsvaartuig Dreg III in actie. Toen de sleepboot op het punt stond de haven te verlaten en ook de bemanning van de reddingboot al aan boord was, kwam de TX 49 op eigen kracht vlot. Een toerist waarschuwde zondag de politie toen hij zag dat een der ganzen van de vijver aan de Keesomlaan was gewond. De politie kon het gewonde dier makkelijk vangen en bracht het naar het vogelhospitaal van het Natuurnecreatiecentrum.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 7