Texelaartjes *arkeren 'boulevard' ^Jorter en duurder Bloedafname in Koning-hal MMILIEBEBICHTEN I ster: Voorstel B en W absurd" eugdwedstrijden in visclub Oost Suzanne Boeyen naar turnkampioenschappen Bowlen: zware week voor koplopers Cd *>v Peter Pan Het Stadje Anara de klucht van de koe. JARIINSDAG 27 JANUARI 1987 TEXELSE COURANT PAGINA 3 urd", zo kwalificeerde Texels ng-raadslid Gerbrand Poster oorgestelde parkeertarief voor 'arkstraat. B en w willen het ;eergeld verhogen tot een rtje per 7'/2 minuut, met een imale parkeertijd van een half Momenteel kost parkeren in arkeervakken aan de straat ƒ0,25 per kwartier, zon- aan een termijn gebonden te g. De kwestie kwam donderdag- d ter sprake tijdens de verga- jjng van de raadscommissie voor ncieel, economisch en tech- h beleid. college bedoelt de maatregelen het kort(er) parkeren in de win- traat te stimuleren. In de besluit- ling die voorafging aan de herin- vordejting van de Parkstraat, in juni vorig werd gesteld dat langdurig parke niet gewenst is. Een zoveel moge- ze tijijgytovrije Parkstraat zou de aantrek- lens >ijna Texel Er iet vei fie, a ontw lere v mens n hel i en rcht, >ten ijn H een jursl rleg 3, er iskracht op het winkelende publiek stig beïnvloeden. °P Parkstraat mag nu dan wel „bou- rd" worden genoemd, maar om parkeren daarom zo duur te ma- verwoordde Poster zijn grie- Erna Eelman-van der Kooi (WD) it het tarief eveneens te hoog, Br zij toonde zich wel voorstander het beperken van de parkeerduur j een half uur. Dirk Terpstra van de A noemde de tariefswijziging juist goede zaak. Bovendien is parkeren de Elemert gratis en daar is plaats ioeg, aldus redeneerde hij. het voorstel om voor de parkeer- ken aan de Nikadel in De Koog een ximale parkeertijd van anderhalf uur voeren, gingen alle commissiele- akkoord. De vaststelling van de keertarieven op de Groeneplaats in .De iden el hten Ie jeugdschaatswedstrijden die oensdagmiddag door IJsclub Dst gepland waren konden on- nks de ingevallen dooi toch lorgaan. Wonder boven wonder eef de baan droog. De weers- nstandigheden waren voor deel- mers en toeschouwers ideaal, it was windstil en vier graden Sven nul. b de inschrijving bleek dat 26 meisjes 23 jongens zich hadden opgegeven, n kwart over twee werd het eerste artsein gegeven en werd met de ngste groep begonnen. Nadat de innaars van een groep bekend wa ll, werden meteen de prijzen uitge- ikt, waardoor ze niet hoefden te achten tot alles klaar was. De prijzen stonden uit medailles. Ook heeft in- liddels iedere deelnemer(ster) een rinneringsvaantje gekregen, e uitslagen: leisjes 4, 5, 6 jaar: 1. Heieen Smit, 2. Ilen Smit, 3. Wendy Hoogenbosch 4. mara Hin. eisjes 7-8 jaar: 1. Corrina Hordijk, 2. ssica Witte, 3. Nadja Daalder, 4. nda Wisman. leisjes 9-10 jaar: 1. Frouke Vonk, 2. jllis Kaercher, 3. Mirjam Joustra, 4. noeska Moens. eisjes 11-12 jaar: 1. Marijke Eelman, 'r 2. Lianne Vonk, 3. Esther Klippel, 3. Maartje Visser. jJongens 4, 5, 6 jaar: 1. Wim de Smidt, 2. Paul Witte, 3. Marco Eelman. Jongens 7-8 jaar: 1. Rob Schraag, 2. |ohan v.d. Star, 3. Cees Joustra. tangens 9-10 jaar: 1. Pieter Daalder, 2. loei Ploeg, 3. Wim Ploeg, 4. Ruben :.d. Zee. ongens 11-12 jaar: 1. Meivin Everwijn, Gideon Boogaard, 3. Jan Bloem, 4. ees Daalder. Den Burg vindt pas plaats als er een definitief besluit over de reconstructie van het plein is genomen. Jarino Wethouder Klaas Barendregt deelde verder aan de vergadering mee dat Ja rino de verschuldigde toeristenbe lasting voor het niet meer in eigendom zijnde hotel/appartementencomplex Bosch en Zee volledig aan de gemeen te heeft betaald. De commissieleden lieten blijken dit een meevaller te vinden. Door Dirk Terpstra werd kritiek geuit op de formulering van het tceristenbe- lastingformulier. Vóór zijn goedkeuring aan het exemplaar voor 1987 te willen hechten, wil hij dat de gemeente daar over contact opneemt met de Texelse Vereniging van Logiesverstrekkers (TVL). De verenigde groepaccommo- daties op Texel (GroeT) moeten daarbij nadrukkelijk worden betrokken, aldus Terpstra. Als bezwaar noemde hij dat de formulieren in slechts twee talen zijn opgesteld, hetgeen volgens de PvdA'er te weinig is. Wethouder Ba rendregt zegde toe met de betrokke nen overleg te zullen plegen. Maris Stella Tijdens de rondvraag vroeg Poster naar de stand van zaken rond de nog steeds leegstaande voormalige Maris Afgelopen zondag vonden in Anna Paulowna de kringkampioenschap pen plaats voor meisjes en turnsters junioren in de C-lijn. (Dit is het hoogste niveau binnen de wedstrijdsport turnen). Suzanne Boeyen wist zich hier als enige GVT turnster bij de eerste tien te turnen en plaatste zich hiermee voor de provinciale kampioen schappen die zaterdag 21 februari in Hoofddorp gehouden zullen worden. Het eerste toestel was de balk. Het ging niet erg, want Suzanne rolde er twee keer af. Toch rolde voor dit on derdeel nog een aardig cijfer uit de bus. Dit kwam vooral doordat naast de onderdelen ook de houding van de turnster op de balk van grote invloed is op het cijfer. Aan deze houding is de laatste maanden keihard gewerkt, en het resultaat was zondag duidelijk zichtbaar. Op de andere toestellen draaide Su zanne, zoals verwacht mocht worden en bij de einduitslag bleek zij op een achtste plaats te zijn beland, tussen de talloze meisjes die aan topsport doen een prima prestatie. Bij de turnsters-junioren ging het er even anders aan toe. Tascha Witte, Ire ne Witte, Esther Witte en Mariëlle Vonk bleken allen niet in goede doen. Geplaagd door zenuwen, zere handen van de trainingen, sleepten zij zich voort langs de toestellen. Alleen Irene leek goed te gaan, maar de waarde ring viel tegen. Met uitzondering van paardsprong waren al haar andere cij fers wat aan de lage kant. Vooral brug ongelijk werd traag en zwaar geturnd alsof de turnsters buitengewoon ver moeid waren. Uitslag: (resp. sprong, brug ongenjx, balk, vrije oefening en totaal): Meisjes: Suzanne Boeyen 7.00, 7.35, 6.75, 7.45. 28.85. Turnsters-junioren: Tascha Witte 7.10, 6.75, 6.35, 6.85. 27.05. Irene Witte 8.00, 6.60, 6.20 6.20 27.00. Esther Witte 7.90, 5.95, 6.65 7.20 27.70. Mariëlle Vonk 7.50, 6.05, 6.45 7.20 27.20. Stella-kleuterschool aan de Gast huisstraat. De wethouder antwoordde dat de gemeente nog onderhandelt over de afstoting hiervan. Ambtenaar Piet Witte lichtte toe dat het overleg met Staatsbosbeheer over de overna me van het gebouw in vergevorderd stadium verkeert. Tevens worden mo gelijkheden om De Lichtboei en de lo kale omroep daar te huisvesten, beke ken. Voorts vertelde Barendregt (op de vraag van Poster) dat de gemeente reeds bezig is te onderzoeken waarom de drainage bij De Zes/Vogelenzang niet goed functioneert. Ate Rienstra had geconstateerd dat in de We verstraat „zomaar" een gat was geval len, dat later provisorisch werd ge dicht. De CDA'er vroeg zich af of er verzakkingsgevaar blijft bestaan. Direc teur gemeentewerken ir. Ton Doppen- berg haalde verbaasd de wenkbrauwen op en zei niets van een gat te weten. Op dinsdag bleek dat Frans Hop man zich in zijn element voelde met de diepvrieskou buiten want hij kwam na lange tijd kwakkelen eindelijk weer eens los. Dit ging ten koste van Cocky's Kapsalon, die versterking hadden van Linda Combé en als invalster de teamle den heren duidelijk te kijk zette met twee hele sterke games. Slagerij De Boer moest het deze week ook hebben van het enige vrouwelijke teamlid, Reina van Hoorn, die dankzij constant spel nog één punt in de wacht kon slepen bij de sterke Pindril- lers die maar met twee man speelden. Loes Zutphen liet het enigszins afwe ten bij de Top Oldies en Piet Kok moest het zware, werk opknappen. Dat deed hij voortreffelijk met een 210 ga me en een serie van 704. Hij gaf Wil Roovers van de Strijkers met nog een mooie 171 game het nakijken. Er werd ook nog een inhaalwedstrijd gespeeld. Marco Keyzer voor Cocky met een schitterende 210 game haalde nog net twee punten tegen de Strijkers. Woensdag-donderdag-league Het team Kwartet had deze week zeer goede kaarten in handen met als grootste troef Rina Drijver, die met een 200 game en een serie van 706 de le den van Hotel De Weal voor joker zet te. Dankzij een schitterende 235 game van Rudy Mattner konden de heren nog één slag binnenhalen. Het ij- zersterk spelende Z-team, Rob van Heerwaarden en Corinne Plaatsman zetten beiden een stevige 170 game op papier en zij behaalden daarmee de ze ge op het zwak gooiende JPK. Ta bakshop 't Centrum zag deze week de overwinning in rook opgaan want in de slotfase bleek dat ze te kampen hadden met conditiegebrek. De Luwe Boshoek kon dankzij Erik van Etten de winst meenemen. Ria van Heerwaar- den van Strandplevier 2 bleek deze week in topvorm te zijn met een mooie 151 game en een sterke serie. Helaas mocht dit niet baten want Cora Groen van het Reisburo pakte de winst. Janny Mets van DX 11 bleek in topvorm en speelde zeer stabiel met twee 183 games. CBK had hier weinig tegen in te brengen, hoewel Nico Ruis nog enigszins tegensputterde met een gave 145 game. Ze moesten toch alle punten aan de dames laten. Team 24 bleek gecharmeerd te zijn van de drie dames van THT want ondanks sterk spel van Piet Jongejan kregen de da mes nog anderhalve punt in handen door Theo Zuidewind. Cocky's Kapsa lon won het klein verschil van De Me tro dankzij een game van Linda Com bé van 184. De Schuimkragen haalden verschrikkelijk uit tegen Strandplevier 1. IBS tegen De Sommeltjes leverde een overwinning voor IBS op, want Jaap Mets bleek zijn ritme weer ge vonden te hebben. Voor De Koogel gooide Peter Veldman een schitterende 256 game wat een tweede plaats bij de top tien heren opleverde en één puntje tegen de zeer sterk gooiende Baanbrekers, waar Dirk Trap er duide lijk zin in had. Bij Dubbel El gooide Maaike Lobato een 161 game en zij wist zo de winst Na één jaar, wegens omstandighe den, te hebben overgeslagen, zal de afdeling Texel van het Rode Kruis weer een bloedafname-avond organiseren. Deze avond zal op vrijdag 27 februari in de Burge meester De Koninghal gehouden worden en wel van 17.30 tot 20.00 uur. In verband met deze avond kunt U het elders in deze krant staande aanmel dingsformulier invullen. Hierin wordt een beroep gedaan op iedere gezonde volwassene tussen de 18 en 65 jaar, die het afgelopen jaar geen ernstige ziekte, operatie of bevalling heeft door gemaakt. Het gaat om maximaal een halve liter bloed per persoon. Gezien de normale hoeveelheid bloed bij een volwassene 5 liter) kan een halve liter zonder bezwaar worden afgestaan. Er is steeds meer bloed nodig, bloed van gezonde voor zieke mensen. Zo wel voor directe transfusies in de zie kenhuizen als voor de bereiding van al lerlei lang houdbare preparaten, die eveneens voor de behandeling van be paalde ziekten onmisbaar zijn. Zo zijn er stoffen (immunoglobulinen) ter voorkoming van infectieziekten (zoals geelzucht, mazelen en bijv. tetanus). Het anti-rhesus immumiglobuline is een andere belangrijke stof om te voorkomen dat er zg. rhesus-babies" worden geboren. En niet te vergeten de verschillende stollingsstoffen die in het bloed van gezonde mensen aan wezig zijn en die uit het plasma kun nen worden geïsoleerd en aan patiën ten met bepaalde stollingsafwijkingen worden toegediend. Zo zijn er steeds meer toepassingsmogelijkheden voor bloed en daaruit afgeleide stoffen. En juist omdat het bloed van gezonde mensen steeds meer en op allerlei ma nieren kon worden gebruikt om zieken te genezen, doet het Rode Kruis een beroep op alle gezonde inwoners iets van hun bloed af te staan. Voor alle zekerheid zal een vragenlijst over de gezondheidstoestand van de donor worden ingevuld. Tevens zal voorafgaande aan de bloedafgifte een onderzoek naar bloedarmoede en een bloeddrukmeting worden gedaan. De beoordeling geschiedt door een arts. Het gaat hierbij om het belang van zo wel de bloedgever als de bloed- ontvanger. Voor de Texelse bloedafname-avond op vrijdag 27 februari kan men zich aan melden door het elders geplaatste aan meldingsformulier in te vullen en te sturen aan de heer P. Rood, De Dage raad 51, 1797 SK Den Hoorn. Be langstellenden kunnen hierover ook contact opnemen met de heer Rood, telefoon (02226) 429. op Eldorado te boeken. De Wielewaal maakte de slag van hun leven door Graaf Spuiterij met 4—1 van de baan te vegen. Jan Mantje haalde nu de nodige strikes uit zijn pas aangeschaf te bal en belandde op een mooi ge middelde van 175. Dames trioleague De Lollipops waren niet opgewassen tegen de Pins die zeer sterk gooiden. Ze haalden drie punten binnen. De T Fords, met een zeer goed gooiende Jany Eelman, die nog een game van 194 gooide, waren goed op dreef en ze wonnen van Klavervier. CCM was niet opgewassen tegen Tabakshop Mets. Jeugdleague Bij de Spetters gooide Marco Koorn 139 gemiddeld en behaalde zo de overwinning op Mets Point. Ingrid Witte gooide voor Spare Time een 171 game en versloeg Starstrik met groot gemak. Voor Strandplevier 3 was het Ludmilla Verseput die met een prachti ge 165 game begon en zo Hotel 't Gouwe Boltje het nakijken gaf. Vrijdagavond 23 januari 1987 is overleden onze moeder en grootmoeder Dirkje Ossen gehuwd geweest met Pieter Gerardus Maarschalkerwaard, in de ouderdom van 83 jaar. Goes: D. A. Marks- Maarschalkerwaard J. J. Marks Joyce Maarten - Loes Voorburg: C.A. Maarschalkerwaard Goes, 27 januari 1987. Blaauwbeenstraat 26. Correspondentie-adres: Bessestraat 33, 4462 CL Goes. Op verzoek van de overledene heeft de crematie in alle stilte plaatsgevonden op 27 januari 1987 te Middelburg. Geheel onverwacht is na een kort ziekbed van ons heengegaan mijn lieve man, onze zorgzame vader, groot- en overgrootvader Jacob Groenhof, echtgenoot van Klaasje den Braven, op de leeftijd van bijna 82 jaar. K. Groenhof-den Braven K. van der Slikke-Groenhof Ch. van der Slikke J. Snoek-Groenhof T. Snoek J. L. Groenhof B. Groenhof-Scholtanus klein- en achterkleinkinderen Texel, 26 januari 1987, Molenend, De Zes 12, Den Burg. De crematie zal plaatsvinden op vrijdag 30 januari om 10.00 uur in het crematorium te Schagen, Haringhuizerweg 3. Gelegenheid tot condoleren donderdag 29 januari van 19.00 - 20.00 uur in rusthuis St. Jan en na de crematie in het crematorium. Heden nam de Here op Zijn tijd tot Zich onze lie ve schoonzuster Reinette Daalder echtgenote van P. Riemens. G. Vlaming C. Riemens Dosterend, 22 januari 1987. De vele blijken van belangstelling, bloemen en brieven die wij mochten ontvangen na het overlijden van mijn lieve man, onze zorgzame vader en opa JACOB VAN DIJK hebben ons troost en steun gegeven. Daarvoor onze hartelijke dank. Uit aller naam A. C. van Dijk-van Egmond 1 uw wegenwacht 1 I zit in I het zadeltasje 1 4 Heel biij zijn wij met de geboorte van onze zoon en broertje Maarten - Willem Willem en Ina Kuyper-Veeger Evelyne 21 januari 1987. De Ruyterstraat 91, 1792 AM Oudeschild-Texel Maarten-Willem blijft even in het ziekenhuis. ,,Je bent nog klein maar je doet het groots". Met grote blijdschap ge ven wij kennis van de ge boorte van onze zoon Frank Thomas Wim en Hélène Westdorp Buysstraat 9, 1795 AP De Cocksdorp Amsterdam, 15 januari 1987. Frank verblijft nog op de couveuse-afdeling van het A.Z.V.U. te Amsterdam. De Hoef, januari 1987. Je bent geboren om lief te hebben. Heel blij en gelukkig zijn wij met de geboorte van onze dochter en zusje Lyanne Diane Geboren 22 januari 1987 Kleis, Corien en Dick Hooyschuur Kikkertstraat 78, 1795 AE De Cocksdorp P.S. U bent van harte welkom, maar bel even 02222-329. Wij zijn weer thuis en willen iedereen bedanken voor de vele blijken van belangstelling tijdens ons verblijf in het Gemini. Rieky en Kim Lagerweij Te koop Commodore 64, disc-drive 1541, datacas- sette. Als nieuw. 7950,—. Tel. (02223) 219. Te koop Renault 20 TS. Tel. (02222) 506, bellen na 13.45 uur. Gratis af te halen jonge woesstijnratjes. Tel. 5383. Kokkel, gelukkig heb je meer verstand van hekwerk. Te koop bejaarden- bed; trouwjurk mt. 40. Pr. n.o.t.k. Vaargeul 15, na 18.00 uur. Muziek voor uw bruiloft of partij. Hamm. org./zanger C. Rood. tel. 4412. Te koop diepvrieskist 250 Itr.z.g.a.n. 7250,—. Tel. (02226) 651. Ach mevrouw, zou u zo vriendelijk willen zijn om even in uw kast na te zien of daar misschien de, laatst door mij verkeerd meegegeven witte blazer hangt, en welke dus niet de uwe is. Uw blaser hangt op u te wachten bij Stome rij Quickynette. Okee, het was niet bijster goochem van me; maar wie of wie heeft nu niet z'n eigen bla zer in de kast? Een bloe metje voor de (on) gelukki ge. UI Bel dan (02220) 4927 Stomerij Quickynette. Bowlen is leuk. Tel. (02228) 672. Benitta en Mark 1 jaar onafscheidelijk. Hartelijk gefeliciteerd. Te koop jongens versn. fiets, iets defect, 750,—. Tel. (02220) 4794. Te koop antiek uitschuif- baar kaarttafeltje. (02226) 331. Toneelvereniging U.D.I. vraagt voor de uit voering op 28 maart a.s. in bruikleen oud speelgoed 30 jaar oud, zoals pop pen, autos en dergelijke, liefst een beetje groot van afmeting. Misschien heeft iemand nog iets op zolder staan. Zo ja, en wilt u het ons te leen geven, belt u dan even 5148 of 2774. Komt u ook op 6 februari a.s. naar de winteruitvoe- ring van D.E.K.. Bal na. Kaarten bestellen bij R. v. Faassen, tel. (02226) 584. Wil degene die vrijdag middag 16 januari een lichtgroene Batavus da mesfiets heeft meegeno men uit de RSG fietsenkel- der, deze terugzetten. Fra menummer 4611861. Zegel, Weverstraat 55, tel. 2692. Hans heeft geen winter landschappen in olieverf, maar in aquarel en wel de mooiste die er in Ned. en omstreken te koop zijn. (Hans heeft ook een echte Harry Tielemans te koop). Natuurlijk bij Kunsthan del Hans van der Klift. Waar kun je onder het genot van een Whitbread- biertje met Dirk Nauta praten over zeezeilen? In rest. „Het Kleine Verschil", vrijdag vanaf 20,00 uur. Banden met reflectie. Bij ons slechts voor 716,95. Tevens nog gebruikte ban den zonder reflectie 74,— per stuk - 8 voor 725,—. Kooimans Rijwielver huur, tel. 2530. Zeilers opgelet! Vrijdag verzorgt Dirk Nauta een avond over de Whitbread- race met de Philips Inno vator met film en dia's in rest. Het Kleine Verschil. Kosten 712,50 p.p.; aan vang 20.00 uur. Reserveren is aan te bevelen. Tel. (02220) 2315 (02225) 485. Donderdag 8 uur Leer huis. Rabbijn H. Rodrigues Pereira. „De Tien Woorden." Banden met reflectie. Bij ons slechts voor 716,95 Tevens nog gebruikte ban den zonder reflectie 74,— per stuk - 8 voor 725,—. Kooimans Rijwielver huur, tel. 2530. Zeilers opgelet! Vrijdag verzorgt Dirk Nauta een avond over de Whitbread- race met de Philips Inno vator met film en dia's in rest. Het Kleine Verschil. Kosten 712,50 p.p.; aan vang 20.00 uur. Reserveren is aan te bevelen. Tel. (02220) 2315 (02225) 485. Nog in voorraad: kaart jes voor W.K. schaatsen Heerenveen. Frans Hop man, tel. 5472. Donderdag 8 uur Leer huis. Rabbijn H. Rodrigues Pereira. „De Tien Woorden." Winteruitvoering D.E.K. op 6 febr. a.s. in De Waldhoorn. Aanvang 20.00 uur. Kaarten bestel len bij R. v. Faassen, tel. (02226) 584. Te k. drachtige en jonge dwerggeitjes, evt. ruilen. (02226) 497 Te koop Puch Maxi S in prima staat, 7900,—. Tel. 2157. Te koop: oven Mouli nex; spinnewiel wol; fiets kinderzitje; camping bedje; metalen bureau; kippenhok gaas; leren motorpak mt. 52; integraal helm motorlaarzen mt. 43, motorzijtassen ba gagerek; freesmachine Agria; siergaas h. 60 cm lang 25 m. Tel. 4413. T.k. dubbele hot-pots electrisch 7250; p.st. Tel. (02226) 360. Wie heeft Siep mijn cy perse kater gezien en/of meegenomen. Hij is 9 10 maanden, grijs, zwart en wit kinnetje, sinds ma. 19-1-87 verdwenen. Ik zou hem zo ontzettend graag weer terug hebben. Oude- schild. tel. (02220) 2290. Bowling De Koogel is zaterdag en zondag vanaf 15.00 uur geopend. Tel. (02228) 672. Te koop Renault 4 GTL, APK gekeurd, i.z.g.st. (02222) 256. Z.sp.m perm, woon ruimte gezocht, leder dorp is goed. Tel. reacties via nr. 4984. Nieuwe theoriecursus. Start 30 januari in d'Ouwe ULO. Inl. Autorijschool Willemen (02230) 35663. Nu weer gezond en lekker zwemmen in Bos en Duin. Noviion en vinyl 200 en 400 breed halve prijs. Bosma, Waaiderstraat. Voor het onderhoud van uw grasmaaier en tuin- frees naar Garage Dros, tel. (02225) 233/423. Elke dinsdagmiddag en vrijdagmiddag verko pen wij Boerenkaas op de boerderij „Wezenspyk", Hoornderweg 27-29 (hal verwege Den Burg-Den Hoorn). 't Koffiecentrum, We verstraat 58, tel. 4547. Ie dere dag geopend. Accu's 36 amp. voor 789,—, 1 jaar garantie. Au tocentrum Segerink- Eelman, tel. 5055. Woensdag voor de laatste maal In de matineevoorstelling. Aanvang 14.30 uur Donderdagavond Filmganger met de film Een film uit Georgië. Aanvang 20.30 uur. Zaterdag een avond verzorgd door de Histori sche Vereniging Texel met films uit het Duinker-archief van de dertiger jaren en een voorstelling van Toneelvereniging OZOS met Aanvang 20.00 uur. Het filmprogramma van donderdag, vrijdag, zondag en maandag wordt vermeld in de vol gende krant.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 3