'anfare D.E.K. op dreef in bonte uitvoering Biljartkampioenschappen groots opgezet! Geen AVT-training Bowlen: Wielewaal zit met kater Buysman/Zijm terug in de kop een gc cours i als het Vooral Het DEK-orkest met dirigent K/aas Modder. INSDAG 10 FEBRUARI 1987 TEXELSE COURANT Oud-voorzitter Jan KHjan krijgt het gouden insigne opgespeld door de heer De Koning van de ANUM. gspeeld, maar het is niet de meest ge schikte muziek voor een fanfare orkest. „Down Mexico bay" had een Waddenzeesound. Ook leuk, maar het riep geen warme latinsfeer op. Wedden dat.... Om de fanfare financieel te ondersteu nen gaf Bert Bruin een „Wedden dat" voorstelling. Men ging met de pet rond en voor elke vijfentwintig gulden die opgehaald werd, zou Bruin een uur gaan ramenlappen in Den Hoorn als hij zijn weddenschap verloor. Hij sloot er twee af: Hij beweerde met duim en ringvinger een knoop in zijn oor te kunnen leggen èn hij zou twaalf sterke mannen tegen kunnen houden.... Na dat de kas gespekt was, wist Bruin heel eenvoudig beide weddenschappen te winnen. Hij had een knoop vèn een oude jas bij zich die hij in zijn oor leg de en de twaalf mannen moesten te gen hem duwen, terwijl hij zich schrap zette tegen een muur. Plezier bij de toeschouwers en extra geld voor DEK Met „I 'd like to teach the world to sing" werd de uitvoering besloten. Een swingend besluit, zeker niet het slechtste dat deze avond te horen was. Aad Kiljan deelde bloemen uit aan dirigent Klaas Modder, die deze hulde zeker verdiend had, aan de saxofoonspelende, bollenkwekende grappenmaker Bert Bruin en aan de plaatsvervangende schuiftrombonist Edwin Witte, die ingevallen was omdat de vaste trombonist met vakantie was. Het publiek liet DEK niet gaan zonder toegift. De succesvolle avond werd besloten door een bal met dansmuziek van Humpy Dumpy. Grootser dan ooit, met bij de heren een geheel nieuwe klasse, zullen in de week van 23 februari, verspreid over heel Texel de voorronden van de Texelse kampioenschappen bil jarten van start gaan. ledereen kan meedoen, ook biljarters die niet aan een vereniging zijn ver bonden. Men kan in de twee laagste klassen 0 - 114 (om 25 pnt) en 1 14 - 2 A (om 50 pnt) inschrijven in Den Burg en nagenoeg alle buitendorpen. Op deze manier hoeft niemand ver of lang'van huis om aan de voorronden mee te doen. De finales zullen uiter aard wel op een centrale plaats wor den gehouden: Loodsmanwelvaren in Den Hoorn. Helaas geldt dit alles niet voor de da mes. Aangezien de deelname van hun kant vorig jaar niet overweldigend was, zullen zij alle wedstrijden weer afwer ken in Taveerne de 12 Balcken te Den Burg. Zij zijn weer onderverdeeld in twee klassen, nl.: 0 - 0.75 (om 20 pnt) en 0.75 - hoger (om 30 pnt). Hopelijk schrijven er vooral voor de laagste klasse meer deelneemsters in dan vo rig jaar. Voor de heren zijn er naast de reeds genoemde klassen nog drie klassen, waarin men kan strijden om de titel Texels kampioen. Eén van deze klas- sem is geheel nieuw en de organisatie is dan ook zeer benieuwd hoeveel deelnemers zich hiervoor zullen in schrijven. Dit is de klasse van 214 - 4 gemiddeld. Verder zijn er natuurlijk de echte cracks, die strijden in de klasse 4 - hoger en uiteraard wordt gestreden in het driebanden. Deze laatste twee groepen zullen direct aantreden in de finales te Den Hoorn. Voor de opgave word.t de volgende procedure gehanteerd: leder meldt zich aan bij die horeca gelegenheid waar hij of zij met het ge middelde thuishoort en waar men het liefste de voorronden afwerkt. Geef naast naam voor alle zekerheid het ge middelde en telefoonnummer op. Hier onder een opsomming van de gele genheden met daarachter de gemid delden van de poules die daar gespeeld worden. Heren: Den Burg, De Zwaan, tel 4888, klasse 0 - 114 (25 pnt). Den Burg, In den Grooten Slock, tel. 3161, klasse VA - 2% (50 pnt). De Cocksdorp, Topido, tel. (02222) 227, klasse 0 - VA (25 pnt); en klasse VA - 2Vz (50 pnt). De Koog, Kaapsnol, (G. Verhoeven), tel. (02228) 208, klasse 0-1 V2 (25 pnt), klasse VA - 2A (50 pnt). Oosterend, 't Cafeetje, tel. (02223) 975, klasse 0 - VA (25 pnt), klasse 1A - 2(50 pnt). Oudeschild, Stoombootkoffiehuis, tel. 2705, klasse 0 - VA (25 pnt) en klasse VA - 2yA (50 pnt). Den Hoorn, Loodsmanswelvaren, tel. (02226) 228, klasse 0-1 (25 pnt) en klasse 114 - 2 A (50 pnt). De deelnemers voor de nieuwe klasse van 214 tot 4 (75 pnt) kunnen zich te lefonisch opgeven bij P. de Hoogh, tel. (02220) 4861. Een dan lest-best, de hoogste klasse en de driebanders ge ven zich op bij Loodsmanswelvaren te Den Hoorn, tel. (02226) 228. De ca ramboles die zij moeten maken, zullen in samenspraak met de biljarters wor den vastgesteld De inschrijftermijn sluit vrijdag 20 fe bruari. De sportraad heeft voor elke deelnemer een aandenken en de horeca-gelegenheden zullen de prijzen voor hun rekening nemen. Wat betreft de organisatie in de ver schillende horeca-gelegenheden kan worden gerekend op de medewerking van de biljartverenigingen, die er hun vaste stek hebben. De gelegenheden bepalen zelf op welke avonden of da gen (misschien ook buiten het week end) de wedstrijden gespeeld worden. Ook publiek kan bij alle gelegenheden terecht voor meer informatie over de speelavond en dagen. Wie nog vragen heeft over de organisatie, kan contact opnemen met P. de Hoogh (medewer ker Stichting Texelse Sportraad), tel. (02220) 4861, of W. van Hintum, Loodsmanswelvaren, tel. (02226) 228. Dames: Den Burg, Taveerne De Twaalf Balc ken, tel. 2681, klasse 0 - 0.75 (20 pnt); klasse 0.75 - hoger (30 pnt). De veldtraining van Gerard Muts voor de leden van de atletiekvereniging gaat woensdagavond niet door wegens ziekte. fet vrijdagavond in het „afgela- len" dorpshuis De Waldhoorn ge- uden winterconcert van het ornder muziekkorps D.E.K. be- vees opnieuw de „eigen kracht" vaarover men beschikt. En dat het 10k voor de toekomst snor zit, verd duidelijk gemaakt door de irestaties die naast majorettes, mboers en het „grote" orkest rden geleverd door leerlingen. :ijn openingswoord verklaarde voor- er Aad Kiljan dat DEK een avond 1 K>l" muziek wilde brengen, dus niet m\s de vorige keer afgewisseld met opeelstukjes. Hij beloofde een afwis- !$$Xejend programma met voor elk wat -vils. Die belofte werd waargemaakt ^■ftwel in het programma toch wat in- ^Tnmezzo's waren verwerkt, die met de Hziek niets van doen hadden, zoals Btrucs waarmee Bert Bruin het pu- liek vermaakte. In de ijver om de Ë>nd toch maar vooral voor iedereen suk te maken is men wellicht wat te gegaan, want het was rond mid- ejrnacht toen alles achter de rug was. Majorettes majorettes mochten de spits afbij- Instructrice Nel Schreur had flink defend met haar meisjes en het re- taat was leuk. De leerling- jorettes deden een aandoenlijk isje met grote berenmutsen op, die én toe scheef gleden op de kleine ppies. Vervolgens mochten de tam ers hun kunnen tonen met „solo- jrsen deel 2" en „Polka". De drie rarsfluitistes van deze groep speel- n het eerste stuk niet geheel vlekke- )s, maar toen de plankenkoorts een- aal verdwenen was, floten zij aan- rkelijk zuiverder. De tamboers zagen keurig uit in hun blauwe pakken en te mutsen, maar een klein storend itail was dat een paar leden de offi- le tenue-laarzen droegen en de rest oon schoeisel. leerling-majorettes dansten vervol- Ins op het bekende „Kinderen voor deren"nummer „Als ik de baas zou van het journaal". Enkele dametjes |eken over een waar showgevoel te schikken en DEK hoeft zich niet on rust te maken over danstalent voor toekomst. majorettes besloten dit eerste ge- :elte zeer origineel als spoken ver- ied. De prima choreografie bij de uziek van het „James Bond Theme" aakte er een aantrekkelijk kijkspel ware het niet dat het geheel een bedoeld komisch effect kreeg toen topzware puntmutsen van de spo- n omzakten. Niettemin een uitste- nde presentatie waarvoor instructri- s Baukje Drijver en Nel Schreur te- cht door voorzitter Kiljan in de bloe- etjes werden gezet. Muziekconcours a lang wachten begon het orkest et de „Disciplin mars". Dirigent laas Modder gaf een korte inleiding j het tweede stuk, „Luzasco Luza- :hi Canzon 10", waarin vooral het •achtige einde opviel. Vervolgens wam er een Partita over een thema an Johan Christian Bach, de jongste Don van de beroemde Johan Sebasti- n. Dirigent Modder verklaarde dat n partita een stuk is waarin verschil- variaties op een thema worden Met dit stuk had DEK zeker goed figuur geslagen op een con- en het kan worden beschouwd het hoogtepunt van de avond, de „gedragen" aanzwellende en de solo's waren een klas- apart. Het programma werd onderbroken door een blokfluitgroepje van de lagere school onder leiding van mevrouw T. Teilegen. Afwisselend werd er gezon gen en gefloten door zes meisjes en twee jongens. „Berend Botje" met ei gen verzonnen teksten, een nieuwe variant op het „Meneer Kaktuslied" en „Living doll" van Cliff Richard werden keurig ten gehore gebracht. Na dit intermezzo hervatte het orkest met enkele stukken van de Amerikaan se Carpenters, waarvan de zangeres Karen enige jaren terug helaas over leed. De sfeer die zij in de liedjes wist te brengen werd door DEK goed ver tolkt. Jammer dat in het laatste num mer „On top of the world" de hoge noten onvast waren. Vermenigvuldigen Orkestlid Bert Bruin stond in het pro grammaboekje aangekondigd als dege ne, die tussendoor een aantal sketches op zou voeren. ,,lk doe het niet, an ders moet ik jullie allemaal eerst dron ken voeren voor jullie lachen", zei Bert Bruin. Hij beloofde echter enkele trucs te vertonen, nadat hij een verhaal van Godfried Bomans over fanfaremuziek had voorgelezen. Met behulp van ie mand uit de zaal die kon rekenen zou hij een sterk staaltje van telepathie la ten zien. Het ging even mis omdat de persoon uit de zaal een foutje had ge maakt bij het vermenigvuldigen, maar toen de som correct was uitgevoerd, wist Bruin feilloos te raden welk cijfer er was doorgestreept, terwijl hij ge blinddoekt was. Gouden speldje Als laatste nummer voor de pauze werd „Hymn of Friendship" gespeeld. Een onzuiver begin en het krachtig gespeelde refrein deden een beetje af breuk aan dit nummer. Voordat het publiek naar de koffie kon, riep voor zitter Aad Kiljan vijf jongelui op het to neel om de erepenning in ontvangst te nemen wegens 5-jarig trouw lidmaat schap. Naast een medaille kregen de drie meisjes en de twee jongens een roos Maar er was nóg een insigne te vergeven. Oud-voorzitter Jan Kiljan, al in het bezit van een zilveren en een verguld zilveren speldje kreeg nu een gouden opgespeld door de heer De Koning (van de Algemene Nederlandse Unie van Muziekverenigingen) omdat Kiljan al 60 jaar muzikant is bij DEK. In zijn dankwoord aan De Koning zorgde Jan Kiljan voor opschudding door te vertellen dat Jaap Koopman al een jaar eerder dan Kiljan bij DEK was! Maar hij bracht de gemoederen weer tot rust door de verklaring dat Koop man enkele jaren terug bedankt had als lid en pas weer sinds kort terug is in de DEK-gelederen. Vivaldi Na de pauze werd pittige marsmuziek gespeeld. Het paste goed bij het or kest, maar het is meer geschikt om mee over straat te paraderen dan voor zo'n betrekkelijk kleine ruimte. In zijn inleiding voor het stuk „Largo" vertelde dirigent Modder dat dit niet het bekende largo van Handel betrof, maar het langzame deel uit „de win ter" van De Vier Jaargetijden van Vi valdi. Met dit stuk bewees DEK eens te meer dat zij het best tot haar recht komt in langzame „gedragen" muziek. De overgangen waren vloeiend en mooi. Als het einde niet onzuiver was geweest had DEK met „Largo" hoge ogen gegooid voor een strenge jury bij een muziekwedstrijd. Gerard Boedijn heeft veel muziek ge schreven voor fanfare. Het „Diverti mento nr. 1" dat gespeeld werd, is een leuk opgebouwd geheel van alle maal stukjes vrolijke muziek. Er zit een staccato-achtig gedeelte in, waarin het tempo goed vastgehouden werd en de solo van de tenorsaxofoon was aan sprekend. De klarinet ging een beetje de mist in, maar dat mocht de pret niet drukken. Toekomstmuziek Een groep leerlingen van DEK trad voor het voetlicht. Zij speelden onder leiding van dirigent Modder „Around the world", stukjes muziek uit verschil lende landen. Nog niet helemaal tem- povast, maar pittig en zuiver gespeeld waren vooral het Chinese en het Rus sische stukje goed herkenbaar. De toe komst ziet er voor DEK rooskleurig uit met zoveel jong talent in huis. Na de jeugd was weer de beurt aan de „oudjes". Zij speelden een selectie uit de songs van Elvis Presley. Een swingend nummer, spontaan gebracht met een vlot tempo bezorgde hen een open doekje. Bert Bruin liet het publiek weer ver steld staan met een cijfertruc en een handigheidje. Daarna speelde het or kest „Mixed pickles Modern Selec tion". Deze pittige lichte muziek doet een beetje Glenn Miller-achtig aan met tussenin een tango. De klarinetsolo roept beelden op van dansfeesten van het Amerikaanse leger vlak na de be vrijding. DEK voelt zich uitstekend thuis in deze stijl en dat is te horen. Waddenzeesound Op het programma stond een latin- american stuk. Het werd knap Jong danstalent van DEK in actie. PAGINA 7 De Baanbrekers waren deze week in topvorm. Met Yvonne Eelman aan de leiding leerden ze de heren van de Wielewaal een lesje dat hen nog zal heugen en waarvan de ka ter nog lang zal blijven hangen. Het Z-team haalde enorm uit tegen het maar met twee man spelende Metro team. Vooral Corinne Plaats man was in goede vorm. Dubbel El moest het deze week maar met één El doen. De leden van het IBS team waren echter niet genoeg geconcentreerd en lieten de punten lo pen. Mieke Flens gooide voor Tabak shop 't Centrum een knappe 191 game en liet zien dat ze lak had aan de le den van Graaf Spuiterij. Op een kleine opleving na van Peter Veldman met een 220 game werd er ronduit slecht gespeeld in de wedstrijd tussen De Koogel en DX 11, maar De Koogel wist de zo belangrijke winstpunten te pakken. Strandplevier 1 kwam deze week weer goed los, Harry van Splun- ter zette een degelijke 188 game neer en Bram de Ridder evenaarde dit bijna met een knappe 186 en zo wisten de heren de overwinning op Kwartet zeker te stellen. De Sommeltjes boden de heren van Hotel de Weal op een pre senteerblaadje een 5—0 overwinning aan. THT kon het niet vinden en moest dankzij een vurig spelende Marco van der Vis de overwinning aan Eldorado laten. De Schuimkragen stonden on der leiding van een ijzersterke Wil Ro vers die haar persoonlijk serie-record verbeterde. Gelukkig voor de kapsters van Cocky bood Jacqueline Witte he vige tegenstand en konden zij de pun ten eerlijk delen. Joop van Hove van Reisburo was in supervorm en verbe terde zijn persoonlijk record weer met een grandioze serie van 793. JPK had het hier duidelijk moeilijk mee maar kon het verlies nog enigszins beperken door een knappe 214 game van John van Schaik. De jongens van CBK met in de hoofdrol Nico Ruis lieten de da mes van Strandplevier 2 heel galant met nog een punt naar huis gaan. Tijdens de dinsdagleague eindigden al le wedstrijden in 4—1. Bij de Strijkers was het Wil Rovers (199), samen met Kees Kooiman (192) die korte metten maakten met Hordifood. Slagerij De Boer gaf de heren van Cocky's Kapsa lon hun vet. Vooral Theo van Hoorn die zijn persoonlijk serie-record verbe terde, had er zin in. Kees Keijzer met 212 leverde een groot aandeel in de overwinning van de Top Oldies op de dapper spelende Pindrillers Uitslagen: Strijkers-Hordifood 4 1 Slagerij de Boer-Cockys Kapsalon 4—1 Top Oldies-Pindrillers 4—1 Z-team-Metro 5—0 Baanbrekers-Wielewaal 4—1 Koogel-DX 11 3-2 Tabakshop 't Centrum-Graaf Sp. 3—2 Dubbel EI-IBS 3-2 Strandplevier 1-Kwartet 4—1 Hotel De Weal-Sommeltjes 5—0 Eldorado-THT 5—0 Schuimkragen-Cocky's Kaps. 214—214 Reisburo-JPK 3—2 CBK-Strandplevier 2 4—1 Op de zeventiende competitie avond van de klaverjasclub waren het deze keer Piet Buysman en Jaap Zijm die met de mooie score van 7260 punten als eerste wisten te eindigen. Nadat dit koppel lange tijd in de kop van het klassement wist mee te draaien, zakten zij la ter helemaal naar de middenmoot terug. Na vorige keer ook al een goede score te hebben gehaald, zijn ze nu weer terug bij de bo venste tien in het klassement. Met een goede score van 6967 punten werden Geri van der Slikke en Jaap Witte tweede. Na lange tijd in de mid denmoot van de ranglijst te hebben vertoefd, lijken ze nu toch op weg om een plaats hoog in het klassement te veroveren. Ook Willem Bakker en Nel Koomen deden goede zaken door deze keer een score van 6945 punten te maken. Na in de twee voorgaande we ken een paar slechte uitslagen te heb ben geboekte, brengt deze uitslag ze weer terug op de tweede plaats in het klassement met een verschil van nog geen duizend punten op het echtpaar J. Spaans. Deze hebben de eerste plaats nog steeds in handen Met een score van 6923 punten werden Annie Vermuë en Marie Timmerman vierde. Freek van der Gracht en Frans Bos werden met 6783 punten vijfde. Totaalstand na 68 partijen: Echtp. J. Spaans 109923 34 W. Bakker-N. Koomen 109101 30 H, de Vries-C. Hoogenboom 108553 38 G. Festen-G. Smit 107698 28 F. Hopman-R. de Ruwe 107240 36 Derde periode na 10 partijen: G. v.d. Slikke-J. Witte 17047 7 J. Zijm-P. Buysman 16838 7 F. van der Gracht-F. Bos 16608 6 Echtp. F. Veeger 16257 3 J. Wiersma-J. Vinke 16251 3 Op maandagavond 16 februari is er een open drive, aanvang 20.00 uur.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 7